Ja ostala trudna kad je broj dva imao 4 mjeseca. Imala nešto kao menstruacija prije toga, ali bila kod ginekologa i on mi rekao da to zapravo i nije menga nego još neko čišćenje. Uglavnom, dojila cijelu trudnoću i usprkos svim tim pričama o kontrakcijama koje sam i sama osjećala na kraju sam u 42 tjednu trudnoće otvorena 5 prstiju išla na inducirani porod. Vjerujem da je to sve individualno. I kontrakcije sam ja imala od samog početka a počela se otvarat u 7 mjesecu. I kako mi nije imao tko puno pomoći ja sam svog malca budući još nije hodao i nosila, živimo na trećem katu. Na kraju, prenijela. Meni je gin rekao da su kontrakcije dio trudnoće, normalni dio svake trudnoće i da iako dojenje pojačava kontrakcije da kao organizam sam štiti dijete u meni. U smislu da ako moj organizam neće moć neće ni biti mlijeka. Inače, moj ginekolog je izuzetno prodojeći i jaako otvoren. I on nije bio za indukciju nego su me tijekom vikenda na kontroli plodne vode u rodilištu pitali da zašto on meni nije dao uputnicu za porod. I tako sam ja na svoju ruku otišla na indukciju, na prijedlog gin u rodilištu iako je plodna bila u redu, samo jer živim sat i po vožnje od rodilišta pa me malo bilo strah da li ću stići 5 prsiju otvorena do rodilišta ako me ulove trudovi. Moj mi je gin kasnije rekao, da i da sam rodila doma to po njemu ne bi bio problem. Kao to sve prirodno, a ja iskusna rodilja, a on bi bio kod mene. Tako da je on stvarno otvoren... Sve u svemu, ja se ne bih previše brinula.. Pa i bebe se u tako ranoj trudnoći i ne osjećaju prečesto, bar ja nisam ni jedno od svoje troje. Pozdrav i drž se