Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 109

Tema: Dojenje i ostajanje u drugom stanju

  1. #1
    YellowSky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    162

    Početno Dojenje i ostajanje u drugom stanju

    Zanima ne da li se smanjuju sanse za novu trudnocu zbog dojenja?
    Hvala

  2. #2

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    279

    Početno

    Na žalost kod dojilja su česti anovulatorni ciklusi, tako da su samim time i šanse za trudnoću manje. Dojim preko dvije godine, zadnjih godinu i pol dana MM i ja se trudimo, ali ništa osim jedne trudnoće koja je na žalost završila spontanim. Ali nije da se osobno previše opterećujem time (ne odnosi se na spontani), mislim si sve u svoje vrijeme, kako prestanak dojenja, tako i sljedeća nadam se uspješna i sretna trudnoća.

  3. #3
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Ja sam ostala trudna za vrijeme dojenja.

  4. #4
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam ostala trudna za vrijeme dojenja.
    i ja
    trebalo je duže, preko godine dana

  5. #5
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Znači i ako se ima cikluse? I kod produženog dojenja?

  6. #6
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    kad smo počeli raditi na drugoj trudnoći, već sam imala cikluse pune 2 godine
    svejedno nam je trebalo još preko godine dana da zatrudnim

  7. #7
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    :/

  8. #8

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    279

    Početno

    I ja imam cikluse preko dvije godine, pa svejedno još ništa. Jedino nisam sigurna kako se postaviti po pitanju dojenja kada zatrudnim, nisam sigurna da li je pametno nastaviti dalje?!

  9. #9
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    općenito je preporuka da se ne treba prestati ako je sve u redu s trudnoćom i ne postoji povijest spontanih, tako da sam ja dojila kroz cijelu trudnoću.

    da li je poznat razlog tvog spontanog?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    279

    Početno

    Nisu poznati. Ali nešto mi je doktor objašnjavao da dojenje ne može ugroziti trudnoću, barem ne u početku, zbog razvoja nekih receptora. BIla sam sva zbunjena i iskreno nisam ga sve polovila. Ali svidio mi se njegov prodojeći stav. Većina bi vjerojatno zinula na izjavu da dojim klipana od dvije i pol godine.

  11. #11
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Citiraj CEBELKA86 prvotno napisa Vidi poruku
    Većina bi vjerojatno zinula na izjavu da dojim klipana od dvije i pol godine.
    Itekako bi.

    I moj ginekolog ima prodojeći stav, nedavno sam trebala antibiotik i pitao me da li još dojim tako da zna koji mi može dati. A "klipanica" ima 3 godine.

  12. #12
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    ja sam zatrudnila iako sam dojila,curica je tada imala 8 mj.
    dojila sam kroz čitavu trudnoću,nisam imala nikakvih problema.

  13. #13
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    super da imaš takvog ginekologa , pa popričaj s njim o tome.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    279

    Početno

    Nemam takvog ginekologa, ginekolog je s hitne ginekološke u Merkuru.

  15. #15
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ima ih u zagrebu par koji su prodojeći, pa se raspitaj
    a ako znaš prezime ovog iz merkura, možda se i kod njega naručiti u ginekološkoj ambulanti

  16. #16
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam ostala trudna za vrijeme dojenja.
    I ja, trebalo mi je samo 5 ciklusa, a i rodit ću 3. dijete za vrijeme dojenja drugog...

  17. #17
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Kako mogu znati (ili nagađati) jesu li mi ciklusi anovulatorni? Koji su simptomi?

  18. #18
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    moj ginić je to pretpostavio na temelju uzv-a, s tim da je rekao da mi je taj ciklus u kojem sam momentalno bila anovulatoran, i da ne znači da su mi svi anovulatorni
    simptoma nisam nikakvih imala
    ALI, sada kad imam ovulaciju osjećam točno određenu vrstu boli, koja je popraćena školskim ovulacijskim iscjetkom, tako da mogu biti sigurna da ovuliram. ali to osjećam tek od drugog poroda, prije toga nisam imala nikakve znakove ovulacije, nisam mogla ništa pretpostaviti, čak ni po iscjetku

  19. #19
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    i moj ginekolog je prodojeći, podupirao me je kad sam zatrudnila a L. je imala 9 mj i naravno dojila. Rekao mi je da inače dojenje ometa začeće (u najvećem broju slučajeva), ali ako nas nije omelo, onda neka slobodno nastavim dojiti.

    Međutim kad mi se dogodio spontani, rekao mi je da bi ipak bilo bolje da kod sljedeće trudnoće ne dojim jer da ipak postoje neka istraživanja da određenom postotku žena dojenje ometa trudnoću to si mi čak rekli i u laktacijskoj ambulanti na SD). Intuitivno osjećam da je kod mene to bio slučaj zbog lučenja hormona (laički rečeno: koji nisu u skladu jedni s drugima, mislim ovi dojenja i trudnoće).

    Ja se zasigurno neću usudit dojit L. kad opet zatrudnim, to je iz moje prespektive. To je jedan od razloga zašto prestajemo dojiti jer bih htjela krenuti na drugo dijete, a L. ionako već duže uopće ne traži ciku, samo uzme kad joj dam, a 15 mj je lijepi staž.

    Objašnjavao je on meni nešto vezano uz starost jajne stanice ali bila sam , pa nisam baš slušala to što mi priča. To mi je pričao nakon što je prošlo neko vrijeme nakon spontanog.

    YellowSky ti sama prosudi, a i bebica ti ima već 18 mj. tako da...ti odvagni.

  20. #20
    Tincha avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    blizu al opet dovoljno daleko od metropole
    Postovi
    317

    Početno

    Mi još uvijek dojimo (doduše, samo navečer i eventualno po noći ako se probudi) pa sam ostala trudna iz prvog pokušaja.

  21. #21
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Naravno da neki brzo ostaju trudni i dok doje, neki ne, nekima treba puno više vremena, al u većini slučajeva svaki će ti doktor reći dojenje otežava začeće (proguglaj po netu, imaš detaljno sve o hormonima), ako već imate poteškoće oko začeća mislim da bi vrijedilo probati bez dojenja. Daleko od toga da te odgovaram od dojenja,al ovisi što ti je sad prioritet.

    Mi smo npr. čekali L. duge 3 godine tako da mi vrijeme brzo leti, ja imam uskoror 35 god., pa ću probat osigurat optimalne uvjete (kako ih dr. zovu) da što prije zatrudnim ponovo na jesen. Svatko zna najbolje za sebe.

  22. #22
    enya22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,645

    Početno

    I ja sam ostala trudna za vrijeme dojenja. I to nakon samo 5 ciklusa od poroda. Za prvu bebu nam je trebalo jaaaako dugo, a druga stize prije M.-ovog 2. rodendana.

  23. #23
    YellowSky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    162

    Početno

    Trudna sam 8 nedelja
    U sustini, nije nam trebalo puno, ali vise nego prvi put, pa sam se zapitala moze li to biti uzrok.

    Malisa jos siki, i iako ja pokazujem tendenciju da smanjimo, ili prestanemo, on se ne slaze. A i ja ne insistiram, ali se trudimo, zasad bez uspeha, da mu nadjemo alternative za uspavljivanje. Ne gorim od zelje za tandemom, ali ako tako bude, nema veze

    Off topic, ali moram naisati... pojavio mi se hematom, zasad je sve u redu, ali mirujem, pijem progesteronske tablete i naravno brinem... Ginekologica i dalje podrzava dojenje, kaze da konkretne tablete ne smetaju.

  24. #24
    hejena avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    73

    Početno

    Mi 4 ciklusa pokušavamo zatrudniti, maleni siki cca 4 puta dnevno.. BBT mi na FF kaže da imam O sva tri ciklusa koja sam mjerila i zato se tješim da možda ipak ne moram ukinuti dojenje.. jedino smo sada u fazi odvikavanja nočnog dojenja

  25. #25
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Hm, mislim da je to kako kod koga...
    Evo recimo, ja sam Ivu dojila nekih 27 mjeseci...Ciklusi su mi cijelo vrijeme bili neredoviti. Cijelo vrijeme smo se MM i ja "čuvali" na starinski način.
    I onda sam ju prestala dojiti u 10. mjesecu da bi već u 11. ostala neplanirano trudna...
    Ima li to kakve veze s dojenjem, da li bih ostala trudna možda i prije da ju nisam toliko dojila? Pojma nemam.
    Ali znam i žene koje su ostale neplanirano trudne dok su im bebači bili još 3, 4 mjeseca stari, dakle isključvio su cikili i to intenzivno...
    Sad ga ti znaj!

  26. #26
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Ali znam i žene koje su ostale neplanirano trudne dok su im bebači bili još 3, 4 mjeseca stari, dakle isključvio su cikili i to intenzivno...
    Sad ga ti znaj!
    znam i ja takvih dosta.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    279

    Početno

    Evo da se pohvalim, godišnji je urodio plodom (u doslovnom smislu riječi). Nadam se samo da će sve biti u redu ovaj put. Isto kao i lili75 odlučila sam prestati dojiti. Nadam se samo da će proći što bezbolnije za malenog.

  28. #28
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    Kako mogu znati (ili nagađati) jesu li mi ciklusi anovulatorni? Koji su simptomi?
    mislim da tu nema siptoma. odnosno jedino možeš primjettiti da simptomi izostanu, ako jako dobro osluškuješ svoje tijelo.
    ali zato možeš provjeriti ovuliraš li. uzmi Lh trakice. one 'najave' ovulaciju. ili naprosto mjeri bazalnu temperaturu.

    ako pitaš zbog sprječavanja začeća, trakice su sigurnija opcija. bazalna poraste na dan ovulacije, tako da ona može samo poslužiti za provjeru ima li ovulacije ili nema.

  29. #29
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj anamar prvotno napisa Vidi poruku
    mislim da tu nema siptoma. odnosno jedino možeš primjettiti da simptomi izostanu, ako jako dobro osluškuješ svoje tijelo.
    ali zato možeš provjeriti ovuliraš li. uzmi Lh trakice. one 'najave' ovulaciju. ili naprosto mjeri bazalnu temperaturu.

    ako pitaš zbog sprječavanja začeća, trakice su sigurnija opcija. bazalna poraste na dan ovulacije, tako da ona može samo poslužiti za provjeru ima li ovulacije ili nema.
    otvorila sam jedan novi topic na tu temu u nadi da ću čuti neke dodatne podatke, baš razmišljam o tome...
    bazalnu mi je nemoguće pratiti zbog česte gužve u mom krevetu ujutro, bude me par puta i živin termometar ne bi preživio nigdje u blizini
    lh trakice, o tome sam čitala da su skupe, jednokratne i ne baš pouzdane
    koristim maybe baybe (više o tome na http://forum.roda.hr/threads/58373-a...ji-su-simptomi)
    i on mi kao detektira neke plodne dane, nadam se da je u pravu
    svi savjeti i mišljenja su dobrodošli, posjetit ću i ginicu, ali prije prve trudnoće nahodala sam se već nekim pretragama tijekom više godina, pa ne znam hoće li mi pomoći.

  30. #30
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj CEBELKA86 prvotno napisa Vidi poruku
    Na žalost kod dojilja su česti anovulatorni ciklusi, tako da su samim time i šanse za trudnoću manje.
    Ako mi netko još može reći, onako statistički: koliko su češći?

  31. #31
    Diami avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    486

    Početno

    Meni su ciklusi opet počeli kada je Karlo imao jedno 15, 16 mjeseci, imala sam ih jedno 3 ili 4 i onda ostala trudna. I dalje dojim, preko dana prosječno 3 do 5 puta, po noći kako kada, nekad nijednom do jutra, nekad 3 puta, rijetko više...

    Mlijeka više nema toliko kao prije, dapače mislim da je vrlo malo ostalo, ali malac se ne da i dalje. Ipak si nešto izvuče. Al boli početak, bradavice osjetljive...

  32. #32
    hejena avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    73

    Početno

    Evo da vam i ja javim novosti! I naš je godišnji urodio plodom doslovno
    Dakle maleni mi ima 16mj i dojila sam ga 4 puta do prije par dana, sada 3 puta dnevno.. čak mi sad i ne želi baš sikiti.. mislim želi i poveseli se ali kad počne onda kao da ne zna što bi.. Ono što je bitno zatrudnila sam uz 4 dojenja dnevno! Sretno cure!

  33. #33

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    279

    Post

    Hejena, čestitam!!!

  34. #34
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj hejena prvotno napisa Vidi poruku
    Evo da vam i ja javim novosti! I naš je godišnji urodio plodom doslovno
    Dakle maleni mi ima 16mj i dojila sam ga 4 puta do prije par dana, sada 3 puta dnevno.. čak mi sad i ne želi baš sikiti.. mislim želi i poveseli se ali kad počne onda kao da ne zna što bi..
    čestitam!
    Ovo što kažeš da mali manje doji, ponekad se događa da trudnicama oslabi let down, tako da ima puno manje mlijeka i dijete treba više vući da bi poteklo. Može se čak dogoditi i da dojenje pomalo prestane... nadam se da te nisam previše zabrinula s time, ne mora biti da će se to dogoditi Čak i ako bude, 16 mj nije malo.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    279

    Početno

    Joj Pomikaki, ne znam kako hejenu, ali mene si obradovala, da barem nama to olakša prestanak dojenja...

  36. #36
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Da, ali kažem ponekad puno češće sam čula da su trudnice bez problema dojile kroz cijelu trudnoću.
    Ovo sam čula jednom od cure s foruma, i ona je rekla da je s njom bilo tako, i da se zna dogoditi. Ali nije pravilo. Neke promjene hormona valjda mogu na to utjecati.

  37. #37
    Diami avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    486

    Početno

    Kod nas je tako da praktički više ni nema let downa, ali maleni ne odustaje (21 mjesec). Ide po par kapi, gusto je, ali je on uporan par puta dnevno. Sve se pitam hoće li izgurati dok ne krene kolostrum. Ponekad mi se čini da ipak posustajte, dan ili dva bude slabiji interes, kraći podoji (par gutljaja), al onda opet par dana sve po starom...

  38. #38
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,692

    Početno

    i ja ostala trudna dok sam dojila, praktički čim smo se odlučili na drugu bebu
    s tim da sam imala možda 4x mengu do tad (vrlo neredovit i dug ciklus)

    a sin je sam pomalo smanjivao pa i prestao s 18 mj. kad sam ja bila ca. 4,5 mj. trudna, navodno se to dosta često događa u 2. tromjesečju

  39. #39
    Kikica1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    733

    Početno

    Ostala sam trudna nakon prve menge od poroda - uz prilicno dojenja 15-mjesecnog bebonje ali je ta trudnoca neslavno zavrsila. Osobno nekako imam osjecaj da bi ta trudnoca lose prosla tako i tako ali s obzirom da sam i u prvoj trudnoci imala dva krvarenja i na ishod ove druge odlucila sam se da prestanem dojiti prije nego ostanem ponovo trudna. Dobila sam razlicita misljenja - uglavnom se svode na to da dojenje i trudnoca ne idu zajedno - jer oksitocin izaziva kontrakcije, jer prolaktin inhibira ovulaciju (okej, kod mene je ocito bila) i trece da je zbog prolaktina smanjena prokrvljenost maternice pa se moze desiti spontani.

    Inace dobila sam i komentar da djetetu od 15 mjeseci ne treba sisa jer tko je to vidio i jos puno neugodnih izjava od koje mi je najveci biser da ce mi dijete zato biti kriminalac i drogeras. Svejedno posto od te druge trudnoce nije bilo nista a mlijeka napretek odlucila sam nastaviti dojiti pa ako zatrudnim opet onda prestati (prvi malac je inace ivf beba).

    Zavidim zenama koje su uspjele dojiti i iznijeti trudnocu, to mi je stvarno bio san ali ocito nazalost nismo sve iste. Nadam se da cu slijedece dijete dojiti do 3+ godine. Za sada sam dosla do ravno dvije i tu smo stali jer najesen planiramo po novu bebu.

  40. #40
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Ja sam sad trudna 7 tjedana, Š ima skoro 13 mjeseci, dojimo, iako zadnjih par tjedana rjeđe, uglavnom se svelo na 1 dojenje po danu, 1 za uspavljivanje i 2-3 po noći. Da ne duljim, gin misli da bi bilo dobro da prestanem dojit jer kao može izazvat spontani, a ja želim nastaviti, međutim najviše me strah kontrakcija, pošto mi je otvaranje i sve to nočna mora. Počela sam odma sa magnezijem 300, ali kako da prepoznam opasne kontrakcije od ovih normalnih koje sam često znala imat i prije trudnoće? I ako postanu učestale, što da radim? Sad osjetim stezanje onako možda svaki drugi dan, kad dečko jače vuće, a i LD mi je slabiji, rekla bi da ga zadnjih tjedna-dva nisam ni osjetila nego 1 možda. Ne znam što bi, još nisam ni svjesna da sam trudna, pa sve odluke nekako odgađam.

  41. #41
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    ja ću ti samo čestitati!

  42. #42
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Hvala draga

  43. #43
    lisica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    384

    Početno

    ja sam 2 puta ostala trudna uz dojenje. ovulaciju sam pospješila maruljom i vrkutom a ovaj drugi put sam si i mengu tako izazvala jer je mala imala 16 mj. mi htjeli bebeka odmah i ..3 menge pa trudnoća.
    Roza-čestitam ti, pokušaj se opustiti, smanji stres, tempo..pij Magnezij i dalje i osluškuj tijelo.
    ja sam oba puta imala rizične trudnoće i bila na utrićima ali niti jedna od mojih ginica nije vidjela problem u dojenju. socijalna je odmahnula rukom, privatna preporučila Mg i rekla da je najveći problem što će me dojenje iscrpljivati.
    prestala sam 1. put u 7. mj. trudnoće- mlijeko prestalo a cura imala 3 god.
    2. put u 6. jer su me bradavice užasno boljele, cura je imala 2 god.
    sretno!

  44. #44
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Hvala lisica, baš si me ohrabrila. A ja sam jedna od onih "sretnica" kojoj je menga došla točno mjesec i po dana nakon poroda i od onda svako 28 dana. Nisam se ni od toga uspjela odmorit

  45. #45
    little duck avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    325

    Početno

    Roza, cestitke

    Ja sam dojila i ostala trudna bez problema. Cesto sam osjetila kontrakcije, cesce nego u prvoj trudnoci. Ja sam cak u 21.tj. ostala na promatranju u Vinogradskoj, jer mi cijeli dan nije nesto bilo dobro, a popodne su se pojavile, subjektivno, jake kontrakcije. Vidjelo se na golo oko, stezanje trbuha. Na pregledu je dr vidio i na CTG-u, a ona traka sa cickom se odljepljivala kako su kontrakcije dolazile. Ja sam se ful uplasila. Ostavili su me 3 dana na promatranju, dali mi Normabele u bolnici, i da ih i dalje pijem. No na otpustu dr.Bolanca mi je rekao da je moj nalaz skroz uredan, za zenu koja je prije 22 mjeseca rodila prvo dijete. Isto mi je rekao i moj ginekolog, pa sam po njegovoj preporuci i prestala uzimati Normabele (ionako mi je to bilo grozno, malac je samo spavao te dane). Uglavnom, ipak sam prestala dojiti (no nakon poroda opet nastavila i stariju dojiti ), i kontrakcije su nestale, barem tako jake.

  46. #46
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    Dojila sam čitavu trudnoću,nije bilo nikakvih problema,ja nisam osjećala nikakve kontrakcije.
    Ginekologinja je bila protiv dojenja jer kao iscrpljuje dodatno trudnicu.Ja sam se osjećala dobro i nisam vidjela zapreku za nastavkom dojenja.
    Da se nisam osjećala dobro sigurno bi prekinula.
    Stariju curu sam prije poroda podojila oko 22,oko 2 ujutro sam dobila trudove i oko 6 se rodio veliki braco.


    Još me nešto zanima...Jedna cura mi je spominjala nešto o trudničkim hormonima,kako nije dobro dojiti onda dijete...
    Ne znam ništa o tome.
    Posljednje uređivanje od Bebinja : 24.02.2011. at 11:42

  47. #47
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno

    Ja bas dojila u 4 ujutro kad me osinuo prvi trud, u 8 i nesto sam rodila

  48. #48
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Citiraj Bebinja prvotno napisa Vidi poruku
    Dojila sam čitavu trudnoću,nije bilo nikakvih problema,ja nisam osjećala nikakve kontrakcije.
    Ginekologinja je bila protiv dojenja jer kao iscrpljuje dodatno trudnicu.Ja sam se osjećala dobro i nisam vidjela zapreku za nastavkom dojenja.
    Da se nisam osjećala dobro sigurno bi prekinula.
    Stariju curu sam prije poroda podojila oko 22,oko 2 ujutro sam dobila trudove i oko 6 se rodio veliki braco.


    Još me nešto zanima...Jedna cura mi je spominjala nešto o trudničkim hormonima,kako nije dobro dojiti onda dijete...
    Ne znam ništa o tome.

    Hormoni su u gotovo svoj hrani životinjskog porijekla pa se ne moraš brinuti zbog tog.
    Nisam čitala nikakvu studiju o hormonima u mm, ali mislim da su, ako ih ima, daleko bezopasniji od onih u mesu, a s time se susrećemo gotovo svakodnevno.

  49. #49
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam sad trudna 7 tjedana, Š ima skoro 13 mjeseci, dojimo, iako zadnjih par tjedana rjeđe, uglavnom se svelo na 1 dojenje po danu, 1 za uspavljivanje i 2-3 po noći. Da ne duljim, gin misli da bi bilo dobro da prestanem dojit jer kao može izazvat spontani, a ja želim nastaviti, međutim najviše me strah kontrakcija, pošto mi je otvaranje i sve to nočna mora. Počela sam odma sa magnezijem 300, ali kako da prepoznam opasne kontrakcije od ovih normalnih koje sam često znala imat i prije trudnoće? I ako postanu učestale, što da radim? Sad osjetim stezanje onako možda svaki drugi dan, kad dečko jače vuće, a i LD mi je slabiji, rekla bi da ga zadnjih tjedna-dva nisam ni osjetila nego 1 možda. Ne znam što bi, još nisam ni svjesna da sam trudna, pa sve odluke nekako odgađam.
    Ajme, Rozice, pa nisam imala pojam da si trudna! ČESTITAM ti od srca i želim ti predivnu trudnoću i još jednog divnog smotuljka...

  50. #50
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam sad trudna 7 tjedana, Š ima skoro 13 mjeseci, dojimo, iako zadnjih par tjedana rjeđe, uglavnom se svelo na 1 dojenje po danu, 1 za uspavljivanje i 2-3 po noći. Da ne duljim, gin misli da bi bilo dobro da prestanem dojit jer kao može izazvat spontani, a ja želim nastaviti, međutim najviše me strah kontrakcija, pošto mi je otvaranje i sve to nočna mora. Počela sam odma sa magnezijem 300, ali kako da prepoznam opasne kontrakcije od ovih normalnih koje sam često znala imat i prije trudnoće? I ako postanu učestale, što da radim? Sad osjetim stezanje onako možda svaki drugi dan, kad dečko jače vuće, a i LD mi je slabiji, rekla bi da ga zadnjih tjedna-dva nisam ni osjetila nego 1 možda. Ne znam što bi, još nisam ni svjesna da sam trudna, pa sve odluke nekako odgađam.
    pa u pravilu, ako je uredna trudnoća možeš bez problema dojiti.
    Mislim da su ti dovoljni redoviti pregledi da si sigurna da nisi otvorena i da je sve u redu. Istina, ne znam puno o kontrakcijama.

    evo za početak: http://forum.roda.hr/search.php?searchid=980507

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •