Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 109 od 109

Tema: Dojenje i ostajanje u drugom stanju

  1. #101
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    @Peterlin, neću dat ruku u vatru, ali stvarno se ne sjećam da smo mi takvo što učili na biologiji. O ženama poslije poroda ništa. Za vrijeme trudnoće? Klasika, spermij, zigote, gamete, fetus, embrij, nemojte pušiti i piti u trudnoći. To je to. Plus što su nam puštali filmić o spirali kao sotonskom izumu koji svine malo nedužno djetešce.

    @pomikaki, na internetu teško nalazim, ali uspjela sam pročeprkat da su na malom uzorku ustanovili da ženama koje ne doje u principu ovulacija krene nakon 10 tjedana, a dojećim nakon 36 tjedana. http://onlinelibrary.wiley.com/doi/1...597.x/abstract

  2. #102
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    pomikaki, je, znam da sam iznimka, al ono da se zna - tih 2% nisu neke tamo, stvarne smo
    i eto, ja sretnica sva 4 puta

  3. #103
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    pomi, evo i kod mene 100%, oba puta vrlo rano. 3 i 3.5 mjeseci.

  4. #104
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja sam se jako cuvala tih 2% ali prvi put sam dobila m nakon 6 mjeseci a drugi nakon skoro 18 mjeseci. Oba puta sam dojila skoro dvije godine s tim da je mladji sisao puno rjedje, dulje spavao po noci i poceo s dohranom prije sest mjeseci. I prije i nakon dojenja su mi m bile izrazito regularne, tako da neovulacija i neimanje m je bila sigurno direktna posljedica dojenja i kod mene je funkcioniralo dojenje jako dobro kao kontracepcija (ali sam se i dodatno pazila naravno)
    Posljednje uređivanje od sillyme : 06.07.2017. at 21:22

  5. #105
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Oba puta 14mj nisam imala menstruaciju. Svaku ovulaciju vrlo dobro osjetim, tako da do 14. mjeseca svakog od djece nisam ni mogla ostati trudna. Oba puta se ovulacija dogodila u periodu kad sam bila duže od 2-3 dana odvojena od djece (ali nastavila dojiti).
    Ne mogu uopće zamisliti da netko promovira dojenje kao kontracepciju, pa kojom logikom znaš kad će dovoljno pasti prolaktin da imaš ovulaciju, nikojom.

  6. #106
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Ja već pomislila da je žuta opet trudna

  7. #107

    Datum pristupanja
    Feb 2021
    Postovi
    1

    Početno

    Moze mala pomoc, curica mi ima 13mj, dojim je samo u noci kad se probudi nekad jednom nekad 2 puta.. zelim ostat trudna i radim na tome, zanima me dali mi to dojenje navecer moze utjecati na to..?
    I jos jedno pitanje, dali ovulacija isto utjece na to, jer mi se cini kao da je i nekad nemam..sto napraviti?

  8. #108
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Tesko je reci sto bi tko trebao napraviti, s obzirom da je svako tijelo drugacije.

    Iskljucivo dojenje u prvih sest mjeseci bebinog zivota prilicno utjece na dojenje i donekle sprjecava mogucnost zaceca (no naravno da se ono moze dogoditi). Sanse za zacece se povecavaju ako dijete ne sisa redovito, pogotovo nocu, a i sa staroscu bebe. Povisena razina prolaktina (hormon koji igra veliku ulogu u laktaciji) utjece na ovulaciju i moze ju sprijeciti. Ciklusi kod dojilja mogu biti neredoviti i nepredvidivi, takodjer.

    Dojenje djeteta od 13 mjeseci, dakle, moze utjecati na redovitost ciklusa, a i uspjesnost ovulacije, ali isto tako uopce ne mora smanjiti sansu za zacecem. Takodjer, tvoje godine ce ovdje igrati ulogu, postojeca anamneza, a i strpljenje. Netko bez problema moze ostati trudan iz prvog pokusaja i u vrijeme dojenja vrlo male bebe, a netko naravno moze imati problema i bez dojenja.

  9. #109

    Datum pristupanja
    Sep 2022
    Postovi
    1

    Početno

    Ja sam pocela dobivati poslije 40dana svaki put mi kasnila nije isti datum.Zadnji put dobila 19.08,ali ovaj mj nisam,cuvamo se jer je jos uvijek rano za novu trudnocu bebi je 7mj i iskljucivo na mm je,dal je normalno da tako izostane

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •