Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Štrajk - što nam govori pojačano upišavanje znak bolesti ili emocionalnog stresa

  1. #1
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno Štrajk - što nam govori pojačano upišavanje znak bolesti ili emocionalnog stresa

    Tema je "Štrajk - što nam govori pojačano upišavanje znak bolesti ili emocionalnog stresa kod bezpelenaških beba" pa to još gledano kroz razvojna razdoblja do 1,5 - 2 godine života dok se ne postigne definitivni stabilitet bez nezgoda.

    Bitno je pratiti kronologiju kad se što događalo jer je i to dobar izvor informacija a kasnije i nekog pametnog rješenja.....kad su djeca mala život se brzo odvija pa nam puno toga promakne...

    Dajte malo o svojim iskustvima... ako ste već pisale o tome znate gdje zalijepite to još jednom ovdije...tako da imamo na jednom mjestu...

  2. #2
    Tincha avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    blizu al opet dovoljno daleko od metropole
    Postovi
    317

    Početno

    Kad je bilo onak blesavo, neobjašnjivo zapišavanje, obično su krenuli zubići.
    Kad se zapiša samo malo, isprazni slabo pun mjehur, onda nakon toga uvijek ide kakanje, ko da ga crijevo tiska pa ne može zadržati mokraću.
    Stres i moja nervoza također su se prebacivali na njega, ali više na način da nisam odgovarajuće pratila znakove, pa sam kasnila ili ranila, a možda je i on slabije davao znakove u tim trenucima jer je moja uzrujanost prešla na njega.
    Kaj se tiče njegovog stresa - čini mi se da je on na stres više reagirao nepišanjem uopće.
    A kod mene je veliku ulogu igrala i monotonija i dosada. Kad smo imali kaotični dan, s puno promjena i zanimljivosti, on je puno rjeđe pišao, pa je imao i više za ispišati, a opet sve je prolazilo bez ikakve nelagode.
    Bolesni nismo bili nikad, tak da tu nemam nasreću iskustva.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    Citiraj Tincha prvotno napisa Vidi poruku
    kukica meni se jednostavno čini da je on toliko zainteresiran za okolinu da uopće zaboravi da bi trebao pišati. Tak i moj malac, trči po dvorištu i samo u jednom trenutku stane i krene mlaz A prije toga sam mu nudila kahlicu. Mislim da oni to doživljavaju kao gubljenje vremena, ko i jesti, spavati, kad u okolini ima toliko toga za istražiti... No sad mu toliko poznamo navike da se ipak to rijetko dogodi. Jedino je kakanje jasno vidljivo, tu se potrudi stvarno da da do znanja da treba ići.
    Čini mi se da smo imali taj "problem" kad je tek prohodao jer bi se dogodilo da odbija pišanje kad smo mu nudili, pa se popiša tren kasnije po podu.
    Sad više nije tako - piški i kaka svaki put kad mu ponudimo ako mu je sila.
    Do nedavno smo funkcionirali po "timingu" i mojoj intuiciji. MM misli da mu ja nudim prečesto i ima pravo. Sad smo malo olabavili iako ga promatramo i razgovaramo kao i prije. Samo ne nudimo toliko često.
    Najčešće se popiški kod vratiju sobe koja vode u hodnik (i wc). Žali se da bi van i kad ja dođem do njega pokaže mi mokre gaćice (uglavnom čak pod ostane suh).
    Danas je sjedio sa mnom na kauču, skroz miran (rijetko se dešava ) i opet se upišao. Par kapi!
    A nekad je mogao satima držati jer npr. nije htio pišati vani.
    Posljednje uređivanje od kukica : 02.07.2010. at 23:46

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    Skuzili smo ga! Nije mi prije palo na pamet. Mislila sa da on trazi piskiti tako da dodje do vrata.
    Ali ne! Fakin mali se namjerno popiski. Vidi se da se bas potrudi - iscijedi par kapi, nesto isprica i ode dalje.
    Posljednje uređivanje od kukica : 04.07.2010. at 22:52

  5. #5
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno

    Citiraj kukica prvotno napisa Vidi poruku
    Skuzili smo ga! Nije mi prije palo na pamet. Mislila sa da on trazi piskiti tako da dodje do vrata.
    Ali ne! Fakin mali se namjerno popiski. Vidi se da se bas potrudi - iscijedi par kapi, nesto isprica i ode dalje.
    e ovo je upravo nama najcesci razlog zapisavanja - urnebesno je zabavno roditelje gledat dok se zapisavas iza kauca od ostalih razloga - zubi definitivno, onda zapisavanje nakon sto se ne popiski do kraja ili pred kakanje, hladno vrijeme (kad je toplo manje pisaju to se zna)...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •