Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: curu boli a beba u kući??

  1. #1
    gabrijela7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    111

    Početno curu boli a beba u kući??

    curica je jutros dobila temperaturu, dr je omah pogledo i dao samo sirup za snižavanje temperature kaže da je vjerojatno viroza jer je grlo i pluća navodno ok. ili je ja mislim i prehlada od propuha i znojenja ..itd...
    uglavno problem je što je u kući i beba od mjesec dana pa neznam dali je to prelazno i kako da spriječim da nepređe i na bebu???'
    pomagajte!

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Ako dojiš, beba je zaštićena od većine virusa. Moja djeca nisu se razboljela ni jednom u vrijeme dok sam ih dojila. Sretno!

  3. #3
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    U pravilu- sve što je praćeno temperaturom je zarazno...tako je barem nama naša dr. rekla.

    Ali nemaš šta brinuti. Ja ti mogu reći svoje iskustvo. Mali mi je imao mjesec dana kada mi je curica imala bakterijsku anginu. Malo me bilo strah da ne pređe na njega, ali mi je pedijatrica rekla da se ne brinem jer ona nije imala još ni jedan slučaj da na tako malu bebu nešta pređe, pogotovo ako doje jer su onda zaštićeni dodatno.

  4. #4
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    mislim da ne trebas brinuti, beba je zasticenija nego sto mislis. kad je nas mladji sin dosao iz rodilista seka je iz vrtica donjela varicele i nije se zarazio.

  5. #5
    Mater Studiorum avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb Dubrava
    Postovi
    359

    Početno

    U travnju, O. još nije imala ni 1 mjesec, K. je iz škole dofurala gadnu virozu.
    Prvo je bolovala K., zatim ja i na kraju MM.
    Dojila sam svim silama, s temperaturom 39, bolovima, brisala nos tijekom dojenja, nos mi je doslovno procurio po krevetu nekoliko puta... i beba je cijelo vrijeme bila dobro, prošla je bez ikakvih simptoma.

  6. #6
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    bebe se stvarno obično ne razbole dok su tako male.
    ali pomiri se s tim da će od sad pa ubuduće stalno netko nekom nešto prenositi
    Posljednje uređivanje od Lutonjica : 03.07.2010. at 00:16

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ako dojiš, beba je zaštićena od većine virusa. Moja djeca nisu se razboljela ni jednom u vrijeme dok sam ih dojila. Sretno!
    možda si ti najsretnija mama na svijetu, ali moji su se često znali razboljevati i u vrijeme dojenačkih stanja ( koji je trajao godinama) i to često čak i bili u bolnicama.

  8. #8
    Mater Studiorum avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb Dubrava
    Postovi
    359

    Početno

    Jelena
    To je zbilja gadno, imam prijateljice koje su prošle slično sa svojom djecom, ali zbog raznih bakterijskih upala.

    Jesu li tvoji obljevali i od virusa?

  9. #9
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    bilo i upala pluća, ali vjerovatno kao nus produkt cjepljena. I virusi i bronhitisi+ alergija na hranu, + alergija na peludi + alergija na komarce i mrave ( kod velikog i male)

    inače imala frendicu koja je većeg dojila cca 20 dana, dobila mastitis, operacija i kraj, veliki više manje jako zdrav. Drugi klinac dojen do 16 mjeseci, svako malo bio bolestan.
    Sad možda je i mali trebal biti i bolesniji, ali ga je spasilo dojenje, nikad se ne zna.


    Ali iz cijele priče, ja nisam odustala od prirodne hrane većeg do 16 mjeseci, malu do 28 mjeseci ( 2 godine ni pomirisala hranu koja joj nije pasala), a sad hranim trećeg, nadam se još duuuuugo ( jer smo tek počeli)
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 07.07.2010. at 10:49

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •