Stranica 1 od 9 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 431

Tema: Sindrom trenirke

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,560

    Početno Sindrom trenirke

    Zapravo nisam znala gdje "posijati" ovu temu pa umoljavam ako nije na pravom mjestu da se premjesti netom po čitanju..
    Otvorih je ponukana činjenicom nekog ponavljanja vidnih scena pri odlasku u šetnju i slično s klincima. Uobičajeno ja sam u trenirci kada skupno idemo negdje gdje se očekuje ležeran dan u prirodi i uz neki vid sporta. Ono što sam zamjetila...skoro svaka mama koja je u šetnji u našem kvartu gurala kolica bila je u trenirci. Ili sam se ja baždarila da takve zamjećujem? Nemam ja apsolutno ništa protiv trenirke..no samo me ponukalo da razmislim zakaj se donedavno žene koje su se znale ma bar malo zrihtat za vani sada odjednom pojavljuju u trenirci? Da li nam (pa tu ću uračunat i sebe) je tako lakše? Ugodnije? Skrivamo li naše šlaufiće? Ne stignemo li bolje?
    Da li je zaista taj sindrom trenirke rezerviran za te trenutke kada postanemo majke..kućanice na određen period ili nekaj sasvim drugo?
    Ima tu finih trenirki..da da...ali doduše vidjeh i jednu opasnu mamu mačku koja je furala trenirku na štiklama..da da..moguće je...meni doduše nije bilo modno usklađeno ali...o okusima se ne raspravlja.
    Vrate li se ikada mame sa "sindromom trenirke" u stare modne staze završetkom svog kućanskog staža? Da li je to privremeno stanje ili nas zakači od tog sudbonosnog trenutka pa do kraja ?
    Rekli bi..ma koji mi je to vrabac pao na pamet..neke trenirke i sve to..ali već dulje vrijeme samo doživljavam takve slike. Mama-trenirka-kolica-dijete....eventualno uleti i muški domicil ali rijetko kada u trenirci...

  2. #2

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno


    evo da te utješim... sad s trećom bebicom sam se odvažila i maknula trenirke, dakle prođe....

  3. #3
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    ja bih rekla da je to jedan ugodni mix nedostatka vremena i neopterećenosti izgledom dok presretno šećeš bebača
    i moja mrvica i ja volimo dugo šetati i udobnost nam je glavni kriterij odabira odjeće za šetnju

  4. #4
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Evo, a ja, troje djece i NE NOSIM TRENIRKU! Ja ne mogu van iz traperica (vjerojatno zbog kila)

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    321

    Početno

    Trenirka mi je jeziv odjevni predmet. Nemam pojma kad je postala općeprihvaćena izvan sportskih terena i dvorana. A bome ni zašto.

  6. #6
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Dok je topik još tu, samo da pripomenem da obožavam donje dijelove trenirke, čak ponekad odem i na kavu u AM tako odjevena . Obuvam i tenisice, također .

  7. #7
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Ne nosim trenirku ni inače, a nije mi padalo na pamet izaći u trenirci u šetnju s kolicima...
    Takva sam, nemrem si pomoć'...

  8. #8
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    pridružujem se ovima koji ne bi ni u ludilu obukli trenirku. morala bih totalno skrenuti s uma da obučem taj užas na sebe.

  9. #9
    crnka84 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    626

    Početno

    nosila ju i prije trudnoce, sad ju nosim cesce jer u jeans ne mogu uci, a kad je toplo, onda nabacim neku haljinu i balerinke/japanke...... ali trenirke nosim jer ih volim, udobno mi je u njima, ubijte me

  10. #10
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Imam dva donja dijela trenerke (kod nas se kaže trenerka, ne trenirka, da ne mislite da ne znam kako se piše...) koje sam kupila u trudnoći za po kući jer sam inače uvijek u riflama, a ljeti u nekim lanenim ili platnenim hlačama.
    Sada u njima znam izletjeti do trgovine, ali samo onda kada se zaista žurim.
    Inače, nisam osoba koja se nešto previše dotjeruje, ali trenerke su mi onak, baš za kod kuće, ako i to.
    MM mrzi, ail mrzi trenerke, nema niti jednu, no zato je u kući stalno u pidžami

    No, ne vidim ništa loše u tome ako netko obuče trenerku za van. Ako se u tome dobro osjeća, zašto ne. Meni je u životu to jedino važno, ugodno se osjećati u odjeći. No, kao što rekoh, čak ni kao dijete nisam nešto nosila trenerke, a rifle su mi savršen odjevni predmet.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Hodam okolo u tome i baš me briga, osim na posao...

    imam ih svakakvih

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,560

    Početno

    joj svimbalo dobra si..." dok je tema još tu.."
    ma mene je taj sindrom trenirke naveo na puno veća razmišljanja. Vjerujem da većina majki veći dio vremena provedu ispunjavajući životne zahtjeve kućanstva: kućanski poslovi, kupovina, plaćanje računa, telefoniranje, vožnja djece po potrebama, dogovori, rođendani. A onda i poslovne obaveze. I još uz to treba se svakom članu obitelji posvetiti te još oodržavati i niz kontakata s članovima obitelji, prijateljima. U svemu tome treba balansirati između plača bebe, histeričnog ispada trogodišnjaka, starije kćeri koja nije zadovoljna frizurom , ili su nam se na poslu ponovno pokazali nefleksibilni. I onda nam tako malo vremena ostaje samo za nas, majke, žene...I da li je onda taj sinonim, trenirka, ono što zapravo ostaje? Ne govorim o tome da je ugodna...nego više na način da ne stignemo više toliko biti sebi više na prvom mjestu. Vidjela sam i čak , jednu mamu koja je bila jako lijepo sređena. Onako baš čist fajn, predivno obučena, frizura perfektna i u kolicima je bilo dijete cca 3-4mj staro, drugo možda 3 god do nje. Ja sam tada samo zamijetila kako je to baš super. Da ona tako super izgleda i da se lijepo sredila. Ne kažem da mi nije lijepo vidjeti trenirku , samo nekako ljepše mi je eto vidjeti ovo drugo. Ali...da ponovim svimbalo..prije nego temu zaključamo....
    Ono što mene smeta , potaknuta trenirkom, jest koliko vremena mi majke znamo provesti očajavajući nad svojim fizičkim izgledom. Bez obzira na tek dva hodača i dva koja tome streme, ja ću pronaći vrijeme da se malo namrštim pred ogledalom prije nego sa smješkom pogledam u savršena lica svoje djece. Baš zato ja osobno izbjegavam trenirke ukoliko nema sporta u namjenjenom događaju. Jer i u to malo vremena što mogu naći za sebe volim se zriihtati. Bar malo...bar za sebe...onak za dušu...čak i kada u trenirci idemo na sport.

  13. #13
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Moram priznati da nimalo ne razumijem ovu temu
    Što fali trenirci (to je dres, jel'da?)?
    Mi smo svi u dresevima kad idemo u šetnju i na igralište, muž, djeca, ja... Tako nam je najudobnije, a dijete se može nesputano igrati i pentrati okolo.
    To ipak ne znači da smo, ne znam, zapušteni ili nesređeni. Nije sad da se naprlitam i obučem dres, ali stavim puder, malo maskare, počešljam se i ola - izgledam sasvim pristojno.

    Ustvari, smiješno mi je (i priznajem poprilično glupo) kad u parku vidim uređene mame koje u tacima nabadaju po pijesku dok dijete trči na tobogan. Ili, još gore - ušminkanu djecu u ne baš udobnoj robici u kojoj se uopće niti ne mogu igrati.

    Naravno, i mi se znamo urediti, ali kad idemo na neku proslavu, rođendan, u neku finu šetnju i sl. Za igralište mi je uređivanje potpuno neprikladno, kako za djecu tako i za roditelje (uz to, ja jako volim da smo svi obiteljski stilski usklađeni ).

    Još da dodam da te naše trenirke, s pripadajućim teniskama i sl. i nisu baš jeftin sport... zaključujem da nas ta "zapuštenost" bome poprilično košta.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    530

    Početno

    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa Vidi poruku
    Moram priznati da nimalo ne razumijem ovu temu
    Što fali trenirci (to je dres, jel'da?)?
    Mi smo svi u dresevima kad idemo u šetnju i na igralište, muž, djeca, ja... Tako nam je najudobnije, a dijete se može nesputano igrati i pentrati okolo.
    To ipak ne znači da smo, ne znam, zapušteni ili nesređeni. Nije sad da se naprlitam i obučem dres, ali stavim puder, malo maskare, počešljam se i ola - izgledam sasvim pristojno.

    Ustvari, smiješno mi je (i priznajem poprilično glupo) kad u parku vidim uređene mame koje u tacima nabadaju po pijesku dok dijete trči na tobogan. Ili, još gore - ušminkanu djecu u ne baš udobnoj robici u kojoj se uopće niti ne mogu igrati.

    Naravno, i mi se znamo urediti, ali kad idemo na neku proslavu, rođendan, u neku finu šetnju i sl. Za igralište mi je uređivanje potpuno neprikladno, kako za djecu tako i za roditelje (uz to, ja jako volim da smo svi obiteljski stilski usklađeni ).

    Još da dodam da te naše trenirke, s pripadajućim teniskama i sl. i nisu baš jeftin sport... zaključujem da nas ta "zapuštenost" bome poprilično košta.
    X
    Moram se složiti s tobom, ja obožavam trenirke i imam hrpu Nike, Puma i sl. trenirki koje nit su jeftine, a nit izgledam u njima ko švercer deviza...

  15. #15
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    PM svimb

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,560

    Početno

    apsolutno se slažem da trenirke nisu nimalo "zapuštenost"...to nikako
    samo sam primijetila da je puno više mama u trenirkama nego žena bez djece...samo to
    ni ja ne idem u štiklama na igralište s djecom....

  17. #17
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ima trenirki i trenirki
    (uh, al sam pametna)

    može se u trenirki biti savršeno zrihtan i usklađen

    prava prigoda i lijepa trenirka i koji detalj, mama može biti kao na modnoj pisti
    za park mi je takav izgled puno prikladniji od kratke suknje i štikle

    ne govorim o vrećastoj, inošenoj, ocufanoj trenirci koja nije nego za doma prat pod u njoj (ili s njom)

  18. #18
    crnka84 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    626

    Početno

    Citiraj SikaPika prvotno napisa Vidi poruku
    MM mrzi, ail mrzi trenerke, nema niti jednu, no zato je u kući stalno u pidžami
    ja mislila moj jedini..... i to obavezno mora biti fotirska, ne pamucna.....ima vise pidjama nego ja hlaca

  19. #19
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj stellita prvotno napisa Vidi poruku
    samo sam primijetila da je puno više mama u trenirkama nego žena bez djece...
    Ja skoro da i ne srećem mame bez djece na dječjim igralištima

    Šalim se, šetnje s djecom i šetnje bez djece se uopće ne mogu uspoređivati, jednostavno to nije isti đir, pa nije ni isti dress code

  20. #20
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    mi svi tri nosimo trenirke (jer mi se čini da je i djetetu to udobnije za nosanje u mei taiu od npr. hlača ili šosa) kad idemo npr. u šetnju kvartom ili prirodom, kad idemo u šetnju "prometnim" dijelom grada obučemo nešto drugo (ja traperice, haljinu ili neku suknju sad po ljeti)
    isto mi je glupo vidjeti mamu koja se ne može opušteno igrati s djetetom jer je u štiklama ili čemu već, svaka prilika traži svoju odjeću
    nije mi fora vidjeti ni dijete ili bebu kojem je neudobno u nekoj odjeći samo zato jer je sriktano, ali znamo i mi sriktat sebe i bebu kad treba (ali opet pazim da joj je udobno),

  21. #21
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Skupa ili jeftina, trenirka je trenirka
    Mislim da je cijena nebitna, važna je filozofija trenirke. Kad smo s klincima, svima nam je važna udobnost. Nekome je udobno u trenirci (pogotovo ako je skupa), nekome u minjaku i štiklama.

  22. #22
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ja u trenirci gotovo nikada ne idem van. Možda samo do dućana u ulici li na Sljeme. Više volim trapke, one kak se zovu cargo hlače. Sve neka sportska elegancija, ali ne trenirka. Čak i sada kada sam trudna i idem s djecom do parka, obučem "normalne" hlače i lijepu majcu, ne neku od muža...
    Meni je recimo puno ljepše vidjeti ženu u tajicama nego u trenirci ako naravno nije prevelika za tajice ili ako je čak malo i ima, da bar guzu i tbuh prekrije nekom lijepom dužom majcom..

  23. #23
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Eh da, nisam nikada ni bila tip od trenirke (osim kad sam se ko cura furala jako puno na bajku, ali i onda sam recimo više voljela tregerice, krake ili duge ili neke bicke ili slično). Čak sam svojevremeno bila jedna od onih u vrtoglavim petama, minicama (ne bi vjerovali oni koji me sada znaju) i dosta šminke....
    Ali i žena se i bez štikli i minjaka može lijepo srediti.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    530

    Početno

    Citiraj enela prvotno napisa Vidi poruku
    Skupa ili jeftina, trenirka je trenirka
    Pa ne znam baš, neke moje trenirke prije izgledaju kao neke casual hlače no kao trenirke.

  25. #25
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj enela prvotno napisa Vidi poruku
    Skupa ili jeftina, trenirka je trenirka
    Ne bi se složila...

    A što se tiče udobnosti, ok, ako mama baš voli uvijek biti uređena i zna hodati u tacima po pijesku, neka joj.
    Ali, ja sam npr. vidjela i djevojčice koje se zbog preuske odjeće ili klizavih lakiranih cipela ne mogu popeti do tobogana, ili sjesti na klackalicu... Evo, to ne kontam, zašto, čemu takvo uređivanje za igralište (da ne kažem čemu uopće, ali ajde, bit ću tolerantna )?

  26. #26
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Ja obožavam trenirke i nosila bih ih i na posao da smijem.
    Malome kupujem samo donje dijelove trenirki, MM je isto tako u trenirci čim je doma.
    Ne smatram to "zapuštenim izgledom", nego ležernim i udobnim, a to mi je najvažnije.

  27. #27
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Ja obožavam trenirke i nosila bih ih i na posao da smijem.
    Malome kupujem samo donje dijelove trenirki, MM je isto tako u trenirci čim je doma.
    Ne smatram to "zapuštenim izgledom", nego ležernim i udobnim, a to mi je najvažnije.
    osim što mi je dijete žensko, sve ostalo potpisujem

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,030

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Ja obožavam trenirke i nosila bih ih i na posao da smijem.
    Malome kupujem samo donje dijelove trenirki, MM je isto tako u trenirci čim je doma.
    Ne smatram to "zapuštenim izgledom", nego ležernim i udobnim, a to mi je najvažnije.
    x

  29. #29
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ja zbog ivarice i one njene teme od prije 100 godina, ne dopuštam J da u školu ide u trenerki, samo da se zna. samo u onome što ima gumb. to mi je valjda ostalio u podsvjesti i nikako da se toga rješim.
    prsti mu se smiju vidjeti
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 03.07.2010. at 12:05

  30. #30
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja ne volim trenirke pa ih ne nosim niti ne posjedujem - osim onih iz Lidla po 50 kuna, za po kući.
    Niti Lei ne oblačim trenirke za vrtić, jedino tajice i bicke sad po ljetu. To je zapravo glupo jer bi joj sigurno bilo udobnije i jednostavnije za WC. Tj. ne volim 'makoaste' trenirke, volim one tipa NES-a kao platnene hlače na vezanje.
    Ali ne nosim niti štikle u park, naime štikle ne nosim uopće.
    I sve u svemu mislim da je to stvar ukusa a ne nekih viših razloga.
    Osim što su trenirke i općenito odjeća na rastezanje vrlo pogodne za debljanje. Ja sam nakon poroda nosila jedne trudničke mako trapezice iz H&M-a i fino sam se mirno i veselo dve godine debljala u njima. Uopće mi nisu postale male!

  31. #31
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    OT: Iskreno razglabanje o trenirci mi nije ni blizu neke pametne teme o kojoj se da filozofirati, mislim do kojeg veoma pametnog zaključka možemo doći??? Opet če one koje ne nose trenirke govorit kako je trenirka zapuštenost, a one koje nose govoriti kako je to pravo svake žene i bla bla bla. Ovaj kutak još malo pa če se preimenovat u Cosmo kutak.

    Oprostite na iskrenosti, al stvarno više...

  32. #32
    Zubic vila avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    782

    Početno

    Roza, nemoj biti tako stroga
    Pa nije tema tko nosi trenirku ili ne (iako neki postovi idu u tom duhu), stellita se po meni čisto dovoljno filozofski zapitala dal samo ona to primjećuje ili mame s djecom ne stižu ili im nije udobno šetat i hodat po parkićima i s kolicima lijepo odjevene, ili ne stanu poslije poroda u staru odjeću a nemaju love obnovit kompletnu garderobu u nekoj veličini za koju se nadaju da je privremena. I sigurno u tome ima istine.
    Meni je recimo nenormalno odjenut neke drage mi hlače i cipele i otić s malim u park, jer se roba u kojoj i on i ja odemo van (a usput uvijek i u park) obično odmah nakon toga pere kompletno, a finiju i skuplju robu ne nosim na takva mjesta. Isto tako ne bih nikad u trenirci otišla na posao ili na faks. Eto i ja skrenula u trivijalnosti.
    Pravo filozofsko pitanje ove teme moglo bi biti - Koliko se uopće jedna mama stigne uređivati, koliko za time ima potrebu u odnosu na prije, or something like that. A tu smo sve različite.
    A mene recimo zanima i "muči" zašto netko nikad ama baš nikad ne bi odjenuo trenirku osim po kući? Osim ako mu fakat loše stoji pa se ne osjeća ugodno u tome.

  33. #33
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Svimbam Zubić vilino pitanje, još od sinoć razmišljam o ovom Lutonjičinom postu

    pridružujem se ovima koji ne bi ni u ludilu obukli trenirku. morala bih totalno skrenuti s uma da obučem taj užas na sebe.
    i pitam se čemu takva... vehementnost oko jedne obične trenirke

  34. #34
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    kad vas čitam na ovakvim i sličnim temama zapravo se iznenadim koliko su neki ljudi kritični prema drugima i koliko se neki zamaraju tuđim izgledom. možda sam ja čudna, ali zaista nikada ne obraćam pažnju na to kako se netko obukao, jel mu je kosa obojana, jel se šminkao, jel u trenerci i sl. zapravo, primjećujem, odnosno obraćam pažnju samo onda kada mi se svidi nečiji izgled, odnosno kada se lijepo obuče ili ima novu frizuru, izgleda bolje nego inače itd. imala sam jednu prijateljicu koja je stalno govorila nešto u stilu vidi ovu kakve hlače ima, kako je sparila torbicu na te cipele i to me strašno živciralo slušati, a kamoli gledati i zamarati se time.
    ja se oblačim u ono što mi je ugodno ili čisto ili dostupno, ako ću se srediti sredit ću se, ako mi se neda neću. no vidiš, iza ljudskih pogleda na ulici se očito kriju analizirajuće namjere ili je to samo šačica ljudi okupljena oko teme koja ih zanima. zapravo čudno mi je čitati kad netko daje izvještaj kako se oblače neke nepoznate žene u parku s djecom ili na ulici.

  35. #35
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ja imam jednu za po kući. A vani ne izlazim nikad u njoj. Iako, masa žena izgleda poprilično seksi, nimalo sportski u trenerci i ne vidim ništa loše u tome da su tako obučene vani. Jer su udobnije i dobro izgledaju. Ali u kombinaciji s patikama. Ja recimo mrzim, mrzim gege iliti tajice. To ne razumijem, što ima u tome da ih svi nose? Jer rijetke su žene kojima one dobro stoje. Ali bar rijetke, za tako nešto moraš biti stvarno prezgodan

  36. #36
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Ja primjećujem kako se netko obukao, spario bursu i ciplele ili sredio frizuru. Ne komentiram stalno, ali znam ponekad (kad situacija to baš zahtjeva ) i komentirati. I to često komentiram s mužem, jer sam najčešće s njim u šetnji.
    Jesam li površna?
    Je li i mm površan?
    Hoće li nam i djeca biti površna?

    Uz to, ne znam kako ne primjetiti dijete koje se hoće klackati s mojim djetetom, ali ne može jer je u uskoj minici.


    Roza, pa neka malo Cosmo duha u filozofskom kutku

  37. #37
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa Vidi poruku
    Roza, pa neka malo Cosmo duha u filozofskom kutku
    Ma to ja jer nosam trenirke več godinama. Jedva dočekam ljeto da iz trenirke pređem u haljine

  38. #38
    Zubic vila avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    782

    Početno

    Citiraj dorotea24 prvotno napisa Vidi poruku
    kad vas čitam na ovakvim i sličnim temama zapravo se iznenadim koliko su neki ljudi kritični prema drugima i koliko se neki zamaraju tuđim izgledom. možda sam ja čudna, ali zaista nikada ne obraćam pažnju na to kako se netko obukao, jel mu je kosa obojana, jel se šminkao, jel u trenerci i sl. zapravo, primjećujem, odnosno obraćam pažnju samo onda kada mi se svidi nečiji izgled, odnosno kada se lijepo obuče ili ima novu frizuru, izgleda bolje nego inače itd. imala sam jednu prijateljicu koja je stalno govorila nešto u stilu vidi ovu kakve hlače ima, kako je sparila torbicu na te cipele i to me strašno živciralo slušati, a kamoli gledati i zamarati se time.
    ja se oblačim u ono što mi je ugodno ili čisto ili dostupno, ako ću se srediti sredit ću se, ako mi se neda neću. no vidiš, iza ljudskih pogleda na ulici se očito kriju analizirajuće namjere ili je to samo šačica ljudi okupljena oko teme koja ih zanima. zapravo čudno mi je čitati kad netko daje izvještaj kako se oblače neke nepoznate žene u parku s djecom ili na ulici.
    Pa nisam primjetila da je itko kritičan ili se zamara tuđim izgledom. Ali ga primjećujemo. Ti kažeš da ne, a sigurno ga donekle primjetiš, pa nisi slijepa. Evo, ja osobno i iskreno osim ako sam totalno smetena i jurim nekud uvijek ću primjetiti da netko nije pofarbao kosu i ima izrast sjedih, da je nedajbože obuo štikle na trenirku, kao i da netko ima prekrasne cipele ili haljinu, jesam li zato površna? Jednostavno to primjećujem kao i brdo drugih detalja, npr. kakvi su parketi u stanu gdje sam došla u goste. Estetika odijevanja (kao i unutarnjeg uređenja) me recimo baš interesira, nije mi ni struka niti opsesija, niti tako procjenjujem ljude, ali- primjećujem.

  39. #39
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa Vidi poruku
    Ja primjećujem kako se netko obukao, spario bursu i ciplele ili sredio frizuru. Ne komentiram stalno, ali znam ponekad (kad situacija to baš zahtjeva ) i komentirati. I to često komentiram s mužem, jer sam najčešće s njim u šetnji.
    Jesam li površna?
    Je li i mm površan?
    Hoće li nam i djeca biti površna?

    Uz to, ne znam kako ne primjetiti dijete koje se hoće klackati s mojim djetetom, ali ne može jer je u uskoj minici.
    )
    a tko je tebe, tvog muža i tvoje dijete nazvao površnim? to je tvoje mišljenje, ne moje. ja sam sam to nazvala analizirajuća sklonost i ne smatram da je netko površan ili nepovršan ako obraća pažnju na tuđi izgled nego mi je to samo neobično pošto se ja osobno nikada s time nisam opterećivala. tko se kako obukao i spario. razumijem da neke ljude to jako zanima, neki od toga žive, neki za to žive i sve je to ok, ali mi je nejasno zašto se onda drugima mora predbacivati da su zapušteni i tko zna kakvi ako im odjeća nije u tolikom stupnju životne vrijednosti kao njima.
    ja volim obući trenerku kad idem u šetnju s djecom jer je udobna, ljeti nosim samo suknje jer su mi prozračne itd.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Nelagodno se osjećam kad dođem kod nekog u goste, a tamo niti jedan heklani nakvaknjak sa cofom, niti jedan .....odmah se zapitam ....

  41. #41
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Dorotea, nitko, zato sam i pitala jesmo li površni ako primjećujemo kako se drugi oblače i uređuju. Naravno da prema tome ne procjenjujem ljude, ali moram priznati da ipak stvorim neku sliku o njima.
    Uz to, ne kritiziram, i ja sam u afirmacijskoj skupini koja voli trenerke i tvrdim da se u njima ne izgleda zapušteno

    Edit: maria, strašno jel'da... kako mladi ne drže do tradicije i imaju gole kvake po kući
    Posljednje uređivanje od Pcelica Mara : 03.07.2010. at 15:29

  42. #42

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    Nelagodno se osjećam kad dođem kod nekog u goste, a tamo niti jedan heklani nakvaknjak sa cofom, niti jedan .....odmah se zapitam ....
    Istina, kakva je to kuća...

    Ja uvijek primjećujem detalje, kod žena i mušaraca jednako, ne mogu si pomoći. Kako je tko obučen, jel spareno sve kako treba ("treba" u mojoj glavi), jel kosa savršeno čista (počesto se desi da zaključim da nije), što bi se dalo promijeniti/popraviti i slično. I ne samo to, npr. kada uđem u neki stan ili kuću, najčešće počnem raditi novi tlocrt ili barem razmještam namještaj u glavi i onda brijem po tom vlastitom rješenju... nikad nisam uletjela s pametovanjem naglas, ali činjenica je da me to obuzme na neko vrijeme. Onako se zamislim i onda počnem planirati "ovo bi tu, ono tu, ovaj zid srušiti, ovu kramu svu pobacati,... vid' ovo... kakve su ovo džidže, čemu to služi... bezveze, ja bih to sve van..."

    Luđakinja.

    On topic, o trenirkama nemam formirani stav. Ja sam ih nosila u bolnici, da mogu pobjeći u kvartovski birc kad mi je dosadno. Doma ih ne nosim.
    Posljednje uređivanje od Danka_ : 03.07.2010. at 15:33

  43. #43

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    321

    Početno

    Mislim da nije bilo pitanje koliko drugima zamjeramo nošenje trenirki, nego nosimo li ih sami.

    Kako rekoh, trenirku osobno ne nosim, osim (u rijetkim slučajevima) kad mi je naum baviti se nekim sportom. Semantički, trenirka mi je posljednji bastion otpora. Kad izađem van u trenirci, znat ću da je sve otišlo k vragu. Naravno da pritom ne očekujem da se i drugi tako osjećaju. Tko voli, nek' izvoli.

    Traperice, kargo hlače i slični odjevni predmeti uvijek su dobrodošli. Trenirku ne suprotstavljam isključivo minici i visokim petama. Ni u minici (više) ne izlazim. Jer nije na meni više ni duhovita, nekmoli lijepa.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    530

    Početno



    Ajme zbog čega se neke uzrujavaju, jer se na forumu Roda pazi sad, piše o dlakama, trenirkama, ofarbanoj kosi, depilaciji i sl....nije ni čudo da vele za žene s roda da su...hm..čudne...

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    P.s. Ako i ova tema umre nasilnom smrću pozivam sve da se nastavimo družiti na mom fb profilu i razglabamo o trenirka stilu , dlakama, izbjeljivanju anusnog područja i sl. dobro došle !

  46. #46
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa Vidi poruku
    P.s. Ako i ova tema umre nasilnom smrću pozivam sve da se nastavimo družiti na mom fb profilu i razglabamo o trenirka stilu , dlakama, izbjeljivanju anusnog područja i sl. dobro došle !
    XD
    Može, dogovoreno.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    530

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    XD
    Može, dogovoreno.
    Bilježim se i ja .

  48. #48
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj Kapric prvotno napisa Vidi poruku
    Semantički, trenirka mi je posljednji bastion otpora. Kad izađem van u trenirci, znat ću da je sve otišlo k vragu.
    E baš to, tebi je to trenerka, a meni recimo šminka (barem puder) - kad izađem vanka bez šminke i raščupana znat ću da je sve otišlo kvragu.


    Maria

  49. #49
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ljudi, ljeto je, a ovo je prava ljetna tema

    ovako, da proširim svoj stav o trenirci.
    dakle, nikad ne nosim trenirku, spareni gornji i donji dio. to ne volem. ne volem, kao ni mima, one makoaste, nego one tipa nes
    donji dio mi je super, volim imati te donje dijelove super i kulturne, nike ima super donje dijelove trenirki, one kapri. onda ih nosim za po kući i po kvartu, što uključuje i park. u park, kad baš moram , idem samo u kvartu, tako da suma sumarum, trenirku, odnosno donji dio, nosim samo u kvartu, ilitiga u radijusu od oko 500m od kuće. i u kvartovskom kafiću, isto može. i za izlete, of course.

    sve u svemu, potpisujem mimu, mislim da definitivno ne postoji sindrom trenirke, nego je to stvar ukusa. kužim i lutonjicu, kad nemaš taj stil, onda nemaš, a najmanje što ti pada na pamet je dati značajnu cifru za nešto što ćeš nositi samo u radijusu od 500m od kuće. a ove jeftine su, više - manje, a moram to i reć, ružne.

  50. #50
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Cvijeta, a kad putuješ? Pa se dugo voziš autom i želiš da ti bude što udobnije?
    Ja recimo i tad nosim trenerku, čak tisućama kilometara daleko od kuće. Skupu naravno, jer jeftine nisu samo ružne nego se i odmah otegnu na koljenima.

Stranica 1 od 9 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •