Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: dojenje i trudnoća

  1. #1
    katjenka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    230

    Početno dojenje i trudnoća

    Imam kćerkicu koja ima 18mj i još uvijek ju dojim (pa tako, što neki kažu, do srednje). Prije mjesec dana ostala sam u drugom stanju pa me zanimaju iskustva mama u svezi mlijeka. Što se događa s kvalitetom mllijeka za vrijeme trudnoće? Postoji li mogućnost prijevremenih kontrakcija ako starije sisa? Što se događa s kolostrumom ako starije i dalje siki i dobiva li druga bebeica, ako nastavim tandemski dojiti, dovoljno kolostruma na početku svog života? Imam želju dojiti tandemski ali nemam iskustva
    Unaprijed se zahvaljujem

  2. #2
    Thlaspi avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    355

    Početno

    Bok!
    Čestitam ti na krasnom dojilačkom stažu. Vidim da tražiš konkretna iskustva, no dok se ne jave mame koje su dojile tandemski, napisat ću ti samo par stvarčica... i preporučam ti ova dva tekstića, prvi o dojenju u trudnoći a drugi i o tandemaškom dojenju

    Za vrijeme trudnoće, odnosno drugog tromjesječja bi moglo doći do promjene u okusu i količini mlijeka, no to ne mora smetati tvojoj curici. Tebi će možda malo smetati dojenje zbog osjetljivosti bradavica u trudnoći, ali kako je curka već dosta velika, pretpostavljam da ne siše jako često.Važno je da paziš na prehranu, da se hraniš kvalitetno i paziš na unos vitamina i minerala, ali inače moguće je hraniti i bebu u buši i dijete svojim mlijekom bez problema.
    Što se tiče kontrakcija, moguće su, no to nije ništa neobično u trudnoći općenito, jer se iste kontrakcije javljaju i tijekom spolnih odnosa. Liječnik ginekolog će ti možda preporučiti da prestaneš dojiti, iako nema znanstvenih dokaza koji to potkrepljuju, Zato, ako je trudnoća uredna odluka o tome hoćeš li nastaviti dojiti biti će tvoja. Postoje ipak neke situacije (poput krvarenja ili bolova) prilikom kojih treba poslušati savjet liječnika, no to i sama znaš.

    U zadnjim mjesecima trudnoće će se proizvoditi sve više kolostruma, a količina mlijeka će biti manja. Kolostrum može papati tvoja curka i opet će ga biti dovoljno za bebicu kada se rodi. Nakon poroda će samo trebati paziti da se prvo namire bebine potrebe a tek onda starijeg djeteta.
    Što se tiče tandemskog dojenja, nakon poroda te ponovo čeka odluka o tome hoćeš li nastaviti dojiti oboje jer ćeš se možda osjećati iscrpljeno i zbunjeno zbog hormona. U svakom slučaju, na ovom forumu i Rodinim stranicama možeš pronaći mnogo iskustava i korisnih informacija koje će ti pomoći.
    Eto, nadam se da sam bar malo pomogla a sigurno će ti se javiti koja od mama s konkretnim savjetima.

    Sretno i čestitke na trudnoći!
    Posljednje uređivanje od Thlaspi : 14.07.2010. at 02:05

  3. #3
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    http://forum.roda.hr/threads/57249-D...-drugom-stanju

    Ovdje imaš link za istu temu.

    Isto dojim skoro 18 mj., a pred porodom sam s 3. bebom, želim tandemsko dojenje. Sretno!

  4. #4
    katjenka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    230

    Početno

    Hvala vam cure!
    Citiraj Thlaspi prvotno napisa Vidi poruku
    Bok!
    Čestitam ti na krasnom dojilačkom stažu. Vidim da tražiš konkretna iskustva, no dok se ne jave mame koje su dojile tandemski, napisat ću ti samo par stvarčica... i preporučam ti ova dva tekstića, prvi o dojenju u trudnoći a drugi i o tandemaškom dojenju

    Za vrijeme trudnoće, odnosno drugog tromjesječja bi moglo doći do promjene u okusu i količini mlijeka, no to ne mora smetati tvojoj curici. Tebi će možda malo smetati dojenje zbog osjetljivosti bradavica u trudnoći, ali kako je curka već dosta velika, pretpostavljam da ne siše jako često.Važno je da paziš na prehranu, da se hraniš kvalitetno i paziš na unos vitamina i minerala, ali inače moguće je hraniti i bebu u buši i dijete svojim mlijekom bez problema.
    Što se tiče kontrakcija, moguće su, no to nije ništa neobično u trudnoći općenito, jer se iste kontrakcije javljaju i tijekom spolnih odnosa. Liječnik ginekolog će ti možda preporučiti da prestaneš dojiti, iako nema znanstvenih dokaza koji to potkrepljuju, Zato, ako je trudnoća uredna odluka o tome hoćeš li nastaviti dojiti biti će tvoja. Postoje ipak neke situacije (poput krvarenja ili bolova) prilikom kojih treba poslušati savjet liječnika, no to i sama znaš.

    U zadnjim mjesecima trudnoće će se proizvoditi sve više kolostruma, a količina mlijeka će biti manja. Kolostrum može papati tvoja curka i opet će ga biti dovoljno za bebicu kada se rodi. Nakon poroda će samo trebati paziti da se prvo namire bebine potrebe a tek onda starijeg djeteta.
    Što se tiče tandemskog dojenja, nakon poroda te ponovo čeka odluka o tome hoćeš li nastaviti dojiti oboje jer ćeš se možda osjećati iscrpljeno i zbunjeno zbog hormona. U svakom slučaju, na ovom forumu i Rodinim stranicama možeš pronaći mnogo iskustava i korisnih informacija koje će ti pomoći.
    Eto, nadam se da sam bar malo pomogla a sigurno će ti se javiti koja od mama s konkretnim savjetima.

    Sretno i čestitke na trudnoći!

  5. #5
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,692

    Početno

    evo, moj malac je sam od sebe prestao cicati s 18 mjeseci, ja sam bila ca. 4,5 mj. trudna

    primjetila sam da je počeo smanjivati cicanje a zatim je jednom samo zaključio "NE"(ma) i odmahnuo ručicama i to je bilo to

    možda bi prestao i neovisno o trudnoći a možda mu jednostavno nije pasalo više

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    108

    Početno

    evo ja dojim 25 mjeseci i trudna sam, u 35.tjednu. niti u jednom trenutku nisam imala nikakve komplikacije u vezi trudnoće, dapače bebač je popriilično velik, a mali sisonja napreduje i više nego dobro negdje na polovici trudnoće sam osjetila da mi se smanjila količina mlijeka ali njega to nije smetalo, samo je još malo više visio na cici, tu i tamo bi znao reć da mu je bljakava al mu nije palo na pamet da prestane cicat iskreno,mene nisu bolje bradavice (možda neko kratko vrijeme) ali bilo je dosta trenutaka kada mi je stvarno znao ić na živce i s tim smo se nekako borili, sada mi više ne smeta.
    ono što se meni sad počelo događat su poprilično jake kontrakcije dok on doji, onako čak i bolne. pa sad mene zanima jel moguće da ću roditi nešto ranije? doduše i u prvoj trudnoći sam imala svakodnevne kontrakcije tako da uopće nisam prepoznala trudove, ali ovaj put baš zabole. i da, ne javljaju se samo kad on doji, jave se i tokom dana, ali kad dojim onda obavezno.

  7. #7
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    da ne otvaram novu temu...

    prijateljica mi je dojila cijelu trudnocu i rodila kad joj je sin napunio 20 mjeseci. ovaj je put rodila sitničku bebicu od 2800g par dana prije termina, a sin se rodio s 4kg i u rodilištu su joj rekli da je ova beba tako sitna zbog dojenja. inače, dobila je 15kg u trudnoći i sigurna sam da se hranila kvalitetno i zdravo, a malac je cicao samo prije spavanja i ponekad po noći pa mi je nevjerovatno da je dojenje razlog što je beba manja... ili je to ipak moguće?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    268

    Početno

    i ja sam rodila sitnu bebu s obzirom na starije, dojila puno, pa sad... ne znam...
    Navodno i dužina igra ulogu, ako je bila duga beba, a mršava (kao moja) to bi mogao biti dokaz o nedostatku hranjivih tvari.
    Iako je moje mlađe poduplalo porođajnu težinu već s tri mjeseca.

  9. #9
    Provincijalkaa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    174

    Početno

    Trudna sam 3mj. i imamo sina koji je upravo napunio 3g. i obozava siku. Ono sto me brine je sto sam primjetila neke promijene u ponasanju (tantrume) place, vice, hoce/nece ovo pa ono.
    1. Je li moguce da na to utjecu hormoni?
    2. S obzirom da sikojica siki samo lijevu siku, brine me hoce li beba htjeti sikiti "nerazradjenu" desnu ili ce htjeti samo drugu iz koje vec dobro ide?Sto ce opet biti teze s obzirom da i veliki braco jos si
    Sa

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    2

    Početno

    Evo i mene po prvi puta. Moj problem je sljedeći, dojim sad već 22 mjeseca, trudna sam i dojenje mi je postalo dosta neugodno. Prije nekih mjesec dana su prestali noćni podoji i to bez nekih problema. Ne bi htjela prestat dojiti, a ona još manje. Postoji li neko rješenje ili da stisnem zube u nadi da ipak neće tako biti cijelo vrijeme?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •