Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 80 od 80

Tema: TV i beba

  1. #51
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Kaae

    Dugoooo već nisam pročitala ovako genijalan post kao ovaj Cvijetin

  2. #52
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    cvijeta je procvjetala

  3. #53
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ja volim cvijetu
    puno

  4. #54
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Topik uguz cvijeti

    Nije mi prvi, zar ne, draga?

  5. #55

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    pčela na cvijet(u)

    cvijetam te cvijeto!

  6. #56
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    Topik uguz cvijeti

    Nije mi prvi, zar ne, draga?
    bome nisam je ni ja dugo posvimbala

  7. #57
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    aaa

    jeste lude

    inspiracija pred godišnji

  8. #58
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    Cvijeta, legendo...

    Mi imao tv, radi po cijele dane i nekako mi nije išao na živce dok nije otvorena ova tema. Sad mi odjednom jako smeta.
    Izgleda da ću morati porazgovarat s MMom o tome. Ili bolje ne...
    Da me ne bi snašlo Cvijetino proročanstvo.

  9. #59
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    zato jer mi vjera brani
    spavaća je za spavanje
    dnevna za ležanje na kauču, grickalice i tv
    i još te svi potpisuju

    cvijeto baš je danas lijep dan, stvarno je.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,143

    Početno

    Ja se nadam da cu uspijeti sto duze izbjeci da moje djete gleda tv, dogovorila sam se s MM da je tv upaljen samo kad beba spava, a jos kad bi ga mogla izbaciti iz kuce bila bi najsretnija.

    Ima vise razloga zašto sam protiv tv, posebno kod jece.

    Prvi je subliminalne poruke kojima su krcate gotovo sve reklame, filmovi, serije i s kojima nas programiraju, od toga da bas kupujemo odredeni proizvod, kako da mislimo pa do seksualnih poruka. Djeca su još prijemčljivija za takvu vrstu manipulacije. (Subliminalne poruke su inace kao zabranjene, ali ih je sav tv prgram krcat. To znaci da se u sekvence od 24 slike koliko ljudsko oko moze pratit u sekundi ubacuje poruka ili sadrzaj koji zbog brzine ne zapazamo svjesnim umom već nam direktno ide u podsvijest. U knjigama iz psihologije se često spominje ono istraživanje s coca colom.)

    Drugi razlog je ogrom nasilje koje je prisutno od crtića, serija do filmova. Ne mislim da mi ljudi imamo ikakve koristi gledajući to nasilje svaki dan, o djeci da ne pričam.

    Treći, rezultati mnogih istraživanja govore da gledanje televizije utječe na kognitivne sposobnosti, posebno kod djece.

    Ima ih još ali ovi su mi sasvim dovoljni.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Ovo za, kako ti to kazes sublimirane poruke i ja sam cula, sa vise strana. Ali rekla bih da je to ipak mit. Radila sam na 5 televizija, na programu, arhiviranju, u informativi.... Gomile filmova, serija, reklama mi je proslo kroz ruke i masine, pregledala sam ih frejm po frejm (24 frejma=1sekunda slike) i nikad nisam naisla na bilo sta. Tako da u tu pricu ne verujem.

  12. #62
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Ma znate šta?
    Ja sam u biti ljuta na ovo vrijeme u kojem živimo, u kojem smo svakodnevno u opasnosti da nam se životu svedu na nekakvo virtualno postojanje, na druženje s virtualnim ljudima, neopipljivim, nedodirljivim, nevidljivim (net), ili gledanje tuđih života, nerijetko strašnih, nemoralnih, bolesnih (tv - ps. kad se sjetim samo onih big brothera za kojima je ludilo i staro i mlado). Ja osobno ne provodim puno vremena na netu, ali i zbog toga (relativno) kratkog vremena mi bude žao, uvijek kad ugasim komp budem nekako prazna...usamljena. I uvijek si kažem: e pa neću više provesti večer uz komp, nego uz dobru knjigu, u šetnji i sl. Tako sam si obećala i za večeras. A gdje sam? Na netu .
    Neko je spomenuo da je net veći problem ljudima danas nego tv. Slažem se.
    Posljednje uređivanje od V&NMama : 13.07.2010. at 22:29

  13. #63
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa Vidi poruku
    pčela na cvijet(u)
    zzzzzzzzzzzzzzzzzz X za cvijetu
    Bravo


    Nego, da ne čitam cijeli topic, jesmo li mi jedini roditelji koji su svoju trogodišnjakinju nagovarali da samo proba malo pogledat televiziju?
    I napokon uspjeli kad smo nabavili Dora cd (S. ).
    Sad lijepo pogleda ujutro Doru, taman dok ja sredim braca i spravim doručak.
    Ne dirajte mi televiziju, spasi me svako jutro.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,143

    Početno

    vissnja jako bi volila da je to stvarno rijetka pojava i da ih nema. Osim što sam čitala o tome, pričao mi je prijatelj koji radi u tvrtki za distribuciju filmova za nekoliko poznatih filmova gdje su ubačeni subliminali. Stvarno bi volila da je to prije izimka nego pravilo, jer je njihva moć da na nas utječu ogromna.

  15. #65
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Hm.

    Valjda ne gledam dovoljno televizije, s obzirom da mi se jos niti jednom nije dogodilo da hipnotizirano odsecem u ducan po nesto sto sam upravo vidjela na ekranu.

    Povremeno stvarno kupim razno smece, ali ne bih bas isla tako daleko da kazem da me cipiralo. Vise, onako, imam losu samokontrolu. Ponekad.

  16. #66
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Eh, da bar mogu odšetati u butigu po nešto što vidim na televiziji. Da ne moram sjest u auto i tramakat se bar do Splita ili dalje. Prođe te volja da si ne znam kako čipiran

  17. #67

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    37

    Početno

    Citiraj Maxime prvotno napisa Vidi poruku
    TV nije uljez vec sprava koja se kontrolirano treba koristiti.
    X
    Dodajem tome i internet.

  18. #68
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    cvijetin post ima materije za cijeli novi topic

  19. #69
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,968

    Početno

    U cvijetinu jednadžbu s TV ili šah, dodajem još i knjige - uz knjige/časopise itd. (svako svoju) se ful može kvalitetno šutit i nema "bračnog pritiska" .

  20. #70
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    U cvijetinu jednadžbu s TV ili šah, dodajem još i knjige - uz knjige/časopise itd. (svako svoju) se ful može kvalitetno šutit i nema "bračnog pritiska" .
    Eee da vi vidite bračnog pritiska kad mm čita kvalitetnu knjigu a ja hendlam dijete i fiksiram ga mrkim pogledom

  21. #71
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa Vidi poruku
    Nego, da ne čitam cijeli topic, jesmo li mi jedini roditelji koji su svoju trogodišnjakinju nagovarali da samo proba malo pogledat televiziju?
    I napokon uspjeli kad smo nabavili Dora cd (S. ).
    Što se mene tiče, jeste. Moja zuri u tv kao u čudo, kad god ga vidi. Uostalom takav je i mm, a bogme i ja.

  22. #72

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    meni se ovako čini da tv u stvari dobro djeluje na bračne odnose.
    da nema tv-a, svaki prosječni par bio bi pred prevelikim pritiskom da svaku večer mora vodit smislene razgovore il se seksat.
    i tako iz dana u dan, iz večeri u večer.
    mislim, možete i kartat, npr. ali pritisak razgovora ostaje, jer ste se riješili televizora prvenstveno da povećate kvalitetu obiteljskih odnosa. a učili su nas da to može jedino razgovor, ne npr. trešeta. a i većina igara je ubitačno dosadna kad se igra u dvoje. prolazi jedino šah.
    a taman da se svaku večer seksaš, opet, čast iznimkama, to ne može potrajat cijelu večer. opet moraš razgovarat. onda, nakon nekog vremena, ponestane tema za razgovor. onda si počneš postavljat pitanja, da u kakvom ti to braku živiš, kad nemaš o čemu razgovarati. pa dok šutiš, ne šutiš opušteno, nego razmišljaš o braku.
    e onda nakon kojih mjesec dana mučne tišine (ne one ugodne tišine, kakva je pred televizorom, kad se osjećaš ugodno i opušteno dok šutiš pokraj svog dragog) slijedi faza pričanja o vašem braku. a ta faza nikako ne može na dobro završit. naročito što ste oboje već izluđeni od napete tišine. postaje ti sve besmisleno, a jedino rješenje koje može spasit brak, ti ni u ludilu, u ovoj fazi, više ne može pasti na pamet - televizor.

    treba i o ovom aspektu razmislit, najozbiljnije vam kažem. dakle, ako ne volite šah, nemojte se rješavat televizora.



    Onda je po tome moj brak super (uglavnom i jedino kaj radimo je da navečer gledamo telku ).

  23. #73

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    77

    Početno

    Mi nemamo televizor.

  24. #74

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    759

    Početno

    Dok sam bila single, tv mi je bio dnevna potreba (dokumentarci, filmovi, dvd-i).
    Otkad sam u braku i imam dijete, tv gledam pola sata tjedno. Httjela bih, ali nemam kada. Volim pogledati History, Nacional geographic itd.
    Dok je dijete budno, jedva mogu na wc, a kamoli pred televizor.
    Kad po danu spava odem na net ili pospremam nered oko sebe. Navečer kad zaspe, ja nemam snage ni za šutjeti (vidi cvijetin post) uz muža, jedva čekam okrepljujući san.
    Ali zato tv ima važno mjesto u životu mog djeteta jer voli pogledati crtiće na mini tv-u i boomerang-u.
    A ja ću doći na red kad ode studirati u London.
    Jedva čekam da mi dijete bude dovoljno staro, pa da svi troje navečer možemo zajedno u piđamama pogledati nešto što volimo. To mi je obiteljsko nasljeđe.
    Imam prijatelje koji uz dijete i posao stignu pogledati film i stalno odlažem upitati ih: Pa kad vi to uspijete gledati?
    Najprije moram skužiti šta sa mnom nije u redu.

  25. #75
    ornela_m avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Njemacka
    Postovi
    854

    Početno

    Citiraj V&NMama prvotno napisa Vidi poruku
    Otkad smo dobili bebicu, nekako sam tv počela doživljavat kao uljeza u stanu koji mi samo odvlači pažnju od stvarnog života, a bebicu kao najvrjedniju moje pažnje i aktivne pozornosti, prisutnosti duhom i tijelom. Zamolila mm-a da izbacimo tv, i evo nas - bez tv-a već mjesecima! I mogu vam reći da mi je baš lijepo tako!
    Ima vas još koji nemate tv?
    Baš bi voljela da se pobrojimo!
    I da ne ispadnem nenormalna !
    Sjajno.
    Divim vam se.
    Ne zato sto se izbacili TV, nego ponajprije jer se poslusali svoj istisnki nagon.

    I, ako mene pitas, nije uopce bitno je li se jos neko dodao na listu s tobom. (Nemam vremena citati temu do kraja.) Poslusali ste sebe, sami sebi ste mjera. Sta ima normalnije od toga?

  26. #76
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    meni se ovako čini da tv u stvari dobro djeluje na bračne odnose.
    da nema tv-a, svaki prosječni par bio bi pred prevelikim pritiskom da svaku večer mora vodit smislene razgovore il se seksat.
    i tako iz dana u dan, iz večeri u večer.
    mislim, možete i kartat, npr. ali pritisak razgovora ostaje, jer ste se riješili televizora prvenstveno da povećate kvalitetu obiteljskih odnosa. a učili su nas da to može jedino razgovor, ne npr. trešeta. a i većina igara je ubitačno dosadna kad se igra u dvoje. prolazi jedino šah.
    a taman da se svaku večer seksaš, opet, čast iznimkama, to ne može potrajat cijelu večer. opet moraš razgovarat. onda, nakon nekog vremena, ponestane tema za razgovor. onda si počneš postavljat pitanja, da u kakvom ti to braku živiš, kad nemaš o čemu razgovarati. pa dok šutiš, ne šutiš opušteno, nego razmišljaš o braku.
    e onda nakon kojih mjesec dana mučne tišine (ne one ugodne tišine, kakva je pred televizorom, kad se osjećaš ugodno i opušteno dok šutiš pokraj svog dragog) slijedi faza pričanja o vašem braku. a ta faza nikako ne može na dobro završit. naročito što ste oboje već izluđeni od napete tišine. postaje ti sve besmisleno, a jedino rješenje koje može spasit brak, ti ni u ludilu, u ovoj fazi, više ne može pasti na pamet - televizor.

    treba i o ovom aspektu razmislit, najozbiljnije vam kažem. dakle, ako ne volite šah, nemojte se rješavat televizora.


    jako dobro! i definitivno ima smisla

  27. #77
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    mi imamo jednu sobu u stanu i naš televizor gori navečer nakon što L. ode spavat ili preko dana ako ja imam maratonska dojenja... riješit ga se ne mogu nikako jer MD radi na HRT-u pa mu je to kao profesija a i ja volim navečer pogledat vijesti i neki film ili seriju, na što već naletim... Kad L. naraste toliko da ja zaključim kako bi mogao pogledat koji crtić onda ćemo uvesti ono što sam i ja imala ko mala - crtić pa u krevet

    a i ne igramo šah

  28. #78
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Da ne otvaram novu temu, dajte mi preporučite neku knjigu na tu temu. Ne članke na netu, knjigu. MD i ja se stalno koljemo oko gledanja tv-a. Ja tvrdim da kćer gleda previše tv, a on viče da gleda malo. Na moje "dosta" obavezno dođe njegovo kolutanje očima i "možeš još jedan crtić". Naravno, knjiga na hrvatskom jer na engleskom ga jednostavno ne mogu dobiti da tako nešto pročita.

  29. #79

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Lokacija
    Istra....blizu mora
    Postovi
    237

    Početno

    Znam da je tv stetAn za male bebe ali zAnima me sta je sa mobitelimA, ipodima ili komp?
    Da li mala beba smije pogledati npr slike na mobu? Znam da njoj to nista ne znaci ali npr ja sam od 2 tj njezine starosti pocela raditi (posao kod kuce) i mob i komp su mi neizbjezni. Nije to svaki dan ali uzmem je sa sobom kad moram pogledati mail, odg na mail itd... Nesto kratko... Sve to jer nece bit u kolicima a nemam ju kome ostavit npr na 1, 2 h da mi ju pricuva. Da li su mob i komp isto stetni kao i tv ?

  30. #80

    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    12

    Početno

    Ja nisam neki veliki ovisnk o televiziji, ali svejedno sam prošlu godinu razmišljala da je se riješim jer je neko vrijeme skoro pa samo skupljala prašinu.. Razlog tome je moj svakodnevni pretrpani raspored u kojem jedva da se uspijem podružiti sa obiteljim,a kamoli još leći ispred televezije. Svejedno smatram da televizija ne nosi ništa loše, osim mogućnosti potrebne razonode i opuštanje s vremena na vrijeme koja također može služiti kao faktor okupljanja svih članova obitelji, čemu ljudi sve više teže u posljednje vrijeme..

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •