Pokazuje rezultate 1 do 45 od 45

Tema: Koliko beba stara 3 tjedna smije popiti čaja od kamilice

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    60

    Početno Koliko beba stara 3 tjedna smije popiti čaja od kamilice

    Koliko beba stara 3 tjedna smije popiti čaja od kamilice?Mislim kokiko puta na dan i koliko žličica po obroku?Da li je bolje piti prije,poslije ili između hranjenja?
    Posljednje uređivanje od Bubica : 15.07.2010. at 23:21 Razlog: kršenje pravilika o marketingu nadomjestaka

  2. #2
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Ne treba uopće piti ako dojiš.
    Ako je na adaptiranom, ponudi po par žličica prokuhane vode između obroka. Po noći ne treba.
    To ti je patronažna rekla?

  3. #3
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj MarijaP prvotno napisa Vidi poruku
    Ne treba uopće piti ako dojiš.
    Ako je na adaptiranom, ponudi po par žličica prokuhane vode između obroka. Po noći ne treba.
    To ti je patronažna rekla?
    X

  4. #4
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    bebi od 3 tjedne ne treba ništa osim mlijeka, svejedno da li majčinog ili adaptiranog

  5. #5
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    bebi od 3 tjedne ne treba ništa osim mlijeka, svejedno da li majčinog ili adaptiranog
    Ma to je istina, ali ako je beba na AD, a mama jako zabrinuta da je beba žedna po ovoj vručini, može je ponuditi mrvicu prokuhane vode.
    Polazim od pretpostavke, ako su mamu do sad uvjeravali da bebi treba xy količina čaja od kamilice, da joj je prihvatljivije da bebi ponudi žličicu vode, nego da prihvati da joj ne treba jednostavno ništa.

  6. #6
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ako se ne varam, gigili je nedavno počela davati adaptirano, i bebač je trenutno i na cici i na adaptiranom. mislim da im stvarno ne treba ni voda ni čaj :/
    ali ako se brine, onda definitivno voda.

  7. #7
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Mislim da bebi koja se hrani adaptiranim treba davati vode jer je adaptirano "jače" od majčinog mlijeka. A i sastav mu je cijelo vrijeme obroka isti, ne kao kod dojenja, gdje prvo izlazi ono vodenasto, rjeđe mlijeko koje služi za utažiti žeđ pa tek kasnije ono masnije i hranjivije.

    Čajeve ne bih davala, pogotovo ako su slatki, beba time napuni želučić pa pojede manje mlijeka.

  8. #8
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    A, nisam znala da beba i cica. Mislim i ja da onda ne treba još i voda. Ali bih ipak provjerila s pedijatrom zbog davanja adaptiranog.

  9. #9
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Joj Gigili, prvo uvođenje Ad-a, pa sad još i čajeki. A da pokušaš malo pročitati neke lijepe tekstiće pa sama ocijeniš što bi bilo najbolje za tvoju bebicu, a savjete okoline ipak malo zanemariš.
    Vidiš marketing radi svašta, tako postoji jak marketnig za prodaju AD-a, čajeka, duda, sl. i puno ostalih proizvoda koji nas okružuju. A to ti nikako ne znači da je sve to u redu za našu djecu.
    Evo ti par linkova pa zaviri, ukoliko i nakon čitanja ostaneš kod istog mišljenja, to je naravno tvoje puno pravo.

    Mitovi i istine o dojenju:
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=238&Show=2131

    Kritike o dojenju, kako izbjeći?
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=238&Show=2503

    Savjeti i kako odgovoriti na njih
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=238&Show=2538
    Posljednje uređivanje od oka : 15.07.2010. at 09:37

  10. #10
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Gigli,
    ne treba joj caj. nema od njega nikakve koristi, vec samo stete.

    Čajeve ne bih davala, pogotovo ako su slatki, beba time napuni želučić pa pojede manje mlijeka.
    i voda napuni zelucic, ne samo caj

    tvoj je odluka na kraju da li ces joj dati ili ne, ali da joj treba - ne treba

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    60

    Početno

    Citiraj oka prvotno napisa Vidi poruku
    Joj Gigili, prvo uvođenje Ad-a, pa sad još i čajeki. A da pokušaš malo pročitati neke lijepe tekstiće pa sama ocijeniš što bi bilo najbolje za tvoju bebicu, a savjete okoline ipak malo zanemariš.
    Vidiš marketing radi svašta, tako postoji jak marketnig za prodaju AD-a, čajeka, duda, sl. i puno ostalih proizvoda koji nas okružuju. A to ti nikako ne znači da je sve to u redu za našu djecu.
    Evo ti par linkova pa zaviri, ukoliko i nakon čitanja ostaneš kod istog mišljenja, to je naravno tvoje puno pravo.

    Mitovi i istine o dojenju:
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=238&Show=2131

    Kritike o dojenju, kako izbjeći?
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=238&Show=2503

    Savjeti i kako odgovoriti na njih
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=238&Show=2538
    I ja bih bila najsretnija kad bih samo dojila svoju bebicu.Dovoljno sam informirana da bih znala sve prednosti majčinog mlijeka.Međutim kad ti pedijatrica kaže da ti je dijete izgladnjelo i koje su sve komplikacije moguće uslijed toga,učint će sve što mogu za svoju ljubav pa i uvesti AD.Čaj mi je ona preporučila iako mu između obroka dajem par kapljica prokuhane vode

  12. #12
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    To je ono o čemu ja govorim, zabadava sav trud kad te pokopa pedijatrica - osoba kojoj na neki način moraš vjerovati.
    Vrlo sličnu situaciju s AD- om sam imala i ja.
    Čaj bebi stvarno ne treba uopće niti sad niti nikad, ta voda koju joj daješ je sasvim dovoljna (iako isto nepotrebna), ali kao što sam i rekla od nje ne bi trebalo biti neke štete, za razliku od čaja.

  13. #13
    thegirl25 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    604

    Početno

    Ja mojoj mrvici davam tu i tamo malo čaja, jer ga baš voli popit, isto je samo dojena beba, možda sam joj dala do sada 10 puta a ima 4 mj... nevoli vodu nikako a dam joj ubiti jer gleda u bočicu i plače oće da pije nešto iz nje, i onda je sva sretna kad joj dam... prevelike su vrućine, i beba je žedna, ja ju držeći na siki sam tako ugojila da ima preko 8 kg... pa mi onda čaj dobro dode...

  14. #14
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Citiraj thegirl25 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja mojoj mrvici davam tu i tamo malo čaja, jer ga baš voli popit, isto je samo dojena beba, možda sam joj dala do sada 10 puta a ima 4 mj... nevoli vodu nikako a dam joj ubiti jer gleda u bočicu i plače oće da pije nešto iz nje, i onda je sva sretna kad joj dam... prevelike su vrućine, i beba je žedna, ja ju držeći na siki sam tako ugojila da ima preko 8 kg... pa mi onda čaj dobro dode...
    umjesto čaja/vode, ako misliš da je žedna možeš joj češće nuditi sisati i onda mjenjati strane tako da posiše samo ono prvo vodenastije mlijeko

  15. #15
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    evo link na tekst Ljeto i dojenje
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=238&Show=1771

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zapruđe - Novi Zagreb
    Postovi
    31

    Početno

    Ja mislim da nema ništa loše u kamilici niti davanju tekućine uopće. Ja svojoj malenoj pravim svako jutro kamilicu i to onu u rinfuzi (doduše ona ima 6 mj) i ona popije oko cca 120 ml kamilice + još tokom dana oko cca 200 ml vode. Kamilica mi je super jer joj regulira stolicu, a vodu joj dajem zbog strašnih vrućina. Nekad popije više nekad manje, ali u svakom slučaju ja joj nudim pa nek popije koliko god hoće kamilice ili vode. Pa ne može joj tekućina štetiti nikako.

  17. #17
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Da, ali je stvar u tome da dijete od tri tjedna koje samo doji NE treba vode jer u majčinom mlijeku postoji vodenasto mlijeko koje u potpunosti
    zadovoljava potrebe žeđi tako malenog djeteta, a svu potrebnu tekućinu dijete dobiva u majčinom mlijeku koje služi za rast djeteta,

    dok kamilica NE služi za rast već samo puni djetetovu bušu i daje osjećaj sitosti pa dijete tada može manje cicati i dobivati manje majčinog mlijeka što nije dobro.
    Ukoliko je na AD-u sta stvar, ali može malo na žličicu dati eventualno malo vode.

    Djetetu od šest mjeseci isto tako ne treba niti kamilica, a uz dohranu i majčino mlijeko ili dohranu i AD također samo malo vode na žličicu.
    Sva potreba za tekućinom je zadovoljena, tankanje sa kamilicom nije potrebno.

    I to je tako i tako možete naći u tekstovima na portalu koja su gore linkana.

    A svakome njegovo pravo da radi što želi i donese sam svoje odluke.

  18. #18
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Citiraj Nina Z prvotno napisa Vidi poruku
    Ja mislim da nema ništa loše u kamilici niti davanju tekućine uopće. Ja svojoj malenoj pravim svako jutro kamilicu i to onu u rinfuzi (doduše ona ima 6 mj) i ona popije oko cca 120 ml kamilice + još tokom dana oko cca 200 ml vode. Kamilica mi je super jer joj regulira stolicu, a vodu joj dajem zbog strašnih vrućina. Nekad popije više nekad manje, ali u svakom slučaju ja joj nudim pa nek popije koliko god hoće kamilice ili vode. Pa ne može joj tekućina štetiti nikako.
    Da, ali velika je razlika pričamo li o bebi od 3 tjedna ili o bebi od 6 mjeseci koja vjerojatno već jede i dohranu.

    Savjeti da se malim bebama daju čajevi upropastili su mnoga dojenja. Da se razumijemo, pričam o bebama ispod 6 mjeseci, dakle o onima kojima je mlijeko (bilo majčino bilo adaptirano) još uvijek jedina hrana.
    Čajevi bebi samo napune želudac praznim kalorijama i onda pojede manje mlijeka. Ne raste se od čaja, nego od mlijeka.

    Ako se želi dijete isključivo dojiti i uspjeti u tome, onda ga treba čim češće stavljati na prsa, tako dobije i tekućine i hrane. Pričam iz iskustva, rodila sam usred ljeta i malena je samo (vrlo često) sisala. Nisam joj dodavala vode (naš pedijatar je također rekao da ne treba).

    Ovo nije bio odgovor Gigili. Na njezinom mjestu bih zvala Rodin SOS za dojenje i pokušala vratiti dijete na isključivo dojenje. Naravno, uz konzultiranje s pedijatrom.

    Draga Gigili, drži se! Nikome nije lako s bebom u početku.

  19. #19
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    oka, istovremeno smo pisale.

  20. #20
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja glasam za promjenu pedijatrice

  21. #21

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Što djetetu bude puniji trbuščić od vode i kamilice to će manje dojiti, pa probaj smanjiti to dvoje, neka češće doji i bit će sve ok

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zapruđe - Novi Zagreb
    Postovi
    31

    Početno

    ma ako je isključivo dojenje ok, ali ako je kombinacija ili isključivo ad onda dijete treba tekućine osobito sad... ja malenoj dajem uvijek poslije jela (i prije sam tako radila) i nekad dijete stvarno popije mnogo što znači da je bilo žedno... pa neću joj na žličicu davati kap po kap ako je stvarno žedna... a sad što se kamilice tiče, ja sam se na nju odlučila jer je nekad preskakala dan dva da ne kaka ako ne popije ujutro, tako da joj sad redovno dajem... a za kamilicu su mi rekli stariji (moja mama, svekrva i ostali koji su nama redovito davali kamilicu s malo šećera)...

  23. #23

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Drugo je dijete od 6 mj a drugo od 3 tjedna..ako još doji, a doji, onda neka pojača dojenje i navući će preko vodenastog mlijeka i ono pravo..teški su počeci s bebom i ako se dosta napije neće htjeti dojiti a otkud onda i mlijeko..i eto još većeg problema

  24. #24
    thegirl25 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    604

    Početno

    U mene to izgleda ovako, beba stalno želi bit na trbuhu pa kako provodimo sve vrijeme na podu ona se automatski okrene na trbuh i izbljucka sve što pojede, naravno ne sve jer se nebi tako zbucila...
    Ja joj dam malo čaja čisto da je ne moram dojit svaki sekund jer beba čim me ugleda, ne gleda mi u lice nego u sise i kašlje kao da se guši jer joj je to znak daaaaj siseeee... ovisna je o sisanju, i nebi se skidala sa nje...

    Pa joj ja dam malo čaja da je zavaram da mi nisu sise prepune stalno mlijeka jer mi se zbog tog njezinog sisanja nije još uvijek mlijeko reguliralo, po noći mi pucaju sise od mlijeka i sva su budim u lokvama....

    Ma iskreno mislim da je mlijeko dovoljno do 6 mj. barem svi stručnjaci tako tvrde, ali svako dijete-mama je posebna priča, pa valjda sebi mame idu malo olakšat na takav način a nekim bebama je jednostavno fora cuclat bočicu... nemislim da će nestat mlijeka od toga da se nekad da bebici malo čaja...

    Pogotovo onim bebicama koje traže svako sat vremena da cickaju kao što je moja...

    Mislim da od silnog cickanja je došla na 8200 a ima tek 4 mj. preogromna je za svoj uzrast...

  25. #25

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Citiraj thegirl25 prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da od silnog cickanja je došla na 8200 a ima tek 4 mj. preogromna je za svoj uzrast...
    Da, ali pročitaj da Giglina nije dobivala dovoljno od dojenja pa su uveli ad, a sad se uvodi i čaj, zato to kažem, ali kako god vi odlučite..

  26. #26
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ja uopće ne kužim zašto imate potrebu davati djetetu čaj za žeđ.
    Ako već mislite da je žedno, ja bih onda ipak radije dala samo vode, jer kaj ima u tom čaju? Nešto zdravo i djetetu potrebno?
    Da ne govorim o navikavanju djeteta na pijenje čaja iz bočice, nacuclavanje istoga, što još može dovesti i do grdih zubića.
    Osi toga, ja osobno nikada ne bih popila čaj za žeđ, već vodu. Moji čaj ni dana danas baš ne piju, a kamoli kad su bili mali...Jako su dugo pili samo vodu.
    Posljednje uređivanje od ana.m : 20.07.2010. at 18:13

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    60

    Početno

    Ni ja ne bih uopće pomislila na čaj,pedijatrica mi je preporučila.Zadnjih par dana nisam bebici davala niti čaj niti vodu.Dok su bile one nesnosne vrućine dala sam mu nekoliko žličica prokuhane vode,iako maleni još uvijek cika(nekad i do sat vremena,a nekad odbija dojku).

  28. #28
    bijelko avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    983

    Početno

    Gigili, imaš li mogućnost pitati drugo mišljenje? Neki možda privatni pedijatar koji će si uzeti vremena da porazgovarate? Ova tvoja pedijatrica mi je čudna, dojenje je ipak najbolje za bebu.
    Razumijemo svi da želiš najbolje djetetu i ako nije dobivala na kilaži imate problem ali ovo mi se čini da vodi prestanku dojenja, što bi bila šteta.

  29. #29
    Tattoo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    371

    Početno

    I mi smo na AD-u i ciki negdje od trećeg tjedna kad je utvrđeno da uopće ne dobiva na težini. Meni je pedijatar rekao da nikakva tekućina nije potrebna jer dobiva moje mlijeko. Kad sam primijetila da je bebica malo nervoznija stavljala bi je na ciku. Ionako nemam dovoljno mlijeka pa da povuče bar ono vodenastije. Baš sam primijetila da ponekad i gotovo uvijek nakon AD-a kao da je nervozniji, prvo sam mislila da traži još ali neće, a kad ga stavim na ciku vidim da povuče par puta i smiri se (a znam da nema nešto mlijeka, nažalost ). Stavljam ga i između podoja na minutu-dvije, valjda povuče nešto, vidim da ne traži više. I ja sam malo podlegla "savjetima starijih" pa sam probala s vodom, nije baš htio pa smo se vratili na ciku. I mama sretna .

  30. #30
    thegirl25 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    604

    Početno

    Definitivno nije isto beba od 3 tjedna i starije bebe.. ja mojoj ništa nisam davala drugo osim cike kad je bila tako malena, jer ubiti tad je mlijeko dosta vodenastije nego kasnije, barem je meni tako izgledalo, prozirnije...

    Čaj mojoj davam jer vodu pljuje, eto čisto zato a htjela sam joj dat vodu... a nebi joj iskreno ni čaj davala, ali to je nemoguće držat je svako malo na sisi po cijeli dan, beba je jednostavno kronični izjelica...čim me vidi gleda mi u sise...

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    289

    Početno

    Citiraj Gigili prvotno napisa Vidi poruku
    Ni ja ne bih uopće pomislila na čaj,pedijatrica mi je preporučila.Zadnjih par dana nisam bebici davala niti čaj niti vodu.Dok su bile one nesnosne vrućine dala sam mu nekoliko žličica prokuhane vode,iako maleni još uvijek cika(nekad i do sat vremena,a nekad odbija dojku).
    ja sam isto tako nekako sa tri tjedna počela davati adaptirano jer mi je beba pala jako na težini i isto sam nasjela na marketing da treba uz to piti čaj i da je on dobar za grčeve. srećom, nije joj se svidio pa sam ga lako izbacila. sad sa 7 mjeseci pije isključivo vodu, ni sokove joj ne dajem, i ništa joj ne fali. čajem si stvarno samo napune trbuščić bezveze pa ne mogu papati kako trebaju. ako će stvarno biti žedna, ne brini, vjeruj mi uzet će i vodu...

  32. #32
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj thegirl25 prvotno napisa Vidi poruku
    Čaj mojoj davam jer vodu pljuje, eto čisto zato a htjela sam joj dat vodu... a nebi joj iskreno ni čaj davala, ali to je nemoguće držat je svako malo na sisi po cijeli dan, beba je jednostavno kronični izjelica...čim me vidi gleda mi u sise...
    Sad ću malo pametovati, slobodno ignoriraj, ako te nervira.
    Kod bebe koja dobiva puno na kilaži (kao što ti kažeš za svoju), ja tek onda ne bih uvodila čaj (pretpostavljam da se radi o kupljenom čaju u granulama), jer je sladak. I em dobiva dodatno slatko, koje joj očito ne treba, em se navikava na slatko, pa taj čaj obično vodi soku, pa se taj sok najednom "pretvori" u velike količine soka, a vodu niti primirisati.
    Sad ti je još beba mala i to je idealna prilika da stvori naviku pijenja vode, kad će ako ne sad? Kasnije je sve teže. Uvedi vodu, 2 dana će ju pljuvati, a onda će prihvatiti i riješili ste "problem".

  33. #33
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Slažem se sa anemonom. Moja prva je isto pucala po šavovima i to samo od cice. Kasnije je pila samo vodicu i dan danas ju obožava.
    Da, i danas je twigica, sav taj baby špek od cice odoše u njezin rast.

  34. #34
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Htjedoh reći , da se ne trebaš djetetu bojati dati cicu zato jer je veliko.
    Majčino mlijeko je najzdravije za njega,puno vitamina, lako i brzo probavljivo...a sve ostalo kao čaj npr. samo dodatne kalorije i šećeri ništ dobroga ili hranjivoga.

  35. #35
    thegirl25 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    604

    Početno

    Da imate pravo nisam o tome razmišljala kao o kalorijama, sutra ću joj probat dat opet malo vode... Ali bez obzira šta joj god dam, to nju zavara 15 minuta i opet plače traži sisu, ko kakav ovisnik...

  36. #36
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    Citiraj thegirl25 prvotno napisa Vidi poruku
    to nju zavara 15 minuta i opet plače traži sisu, ko kakav ovisnik...
    a mozda joj samo treba mamina blizina i utjeha njima sika nije samo hrana koju jedu to im je i "motivna" hrana. Ja sam prosla korz nasisavanje svkaih 15 minuta i po citavu noc...i zadnjih 10tak dana kako ne doji kad pomislim na to rasplacem se jer to je bilo nesto posebno samo izmedju nas 2 ......

  37. #37
    sandra-zvrk avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Jastrebarsko
    Postovi
    887

    Početno

    Kaj se tiče velike bebe i moja je bila bucka i nisam joj nikad do 6 mjeseci dala ništa osim cike. Kad smo bili na pregledu tamo negdje oko 3 mjeseca dr. je rekao da obzirom da dojim nije zabrinjavajuća njena "debljina" da se tako deblja od ad-a bilo bi zabrinjavajuće.
    Eto je sa godinu dana 9,300 kg i 78 cm. vrlo aktivan žgoljo. jede 3X dnevno i cika po želji (to joj je najdraže prije spavanja).

    a kaj se tiče čajeka za bebe nisam za to nikako, a pedicu koja daje takve savjete bi promjenila. ne volim kad doktori unose paniku. jel dijete zdrave puti, veselo (koliko to pokazuje u tako ranoj dobi), normalno piški i kaki. osobno smatram da kad se beba rodi mama postaje ta koja je zaista 0-24 na raspolaganju. zna biti teško i zna biti preteško, ali šta je 6 mjeseci u mojem životu, a da se ne bi mogla opustiti i uživati u bebiju(nemojte me krivo shvatiti )

  38. #38
    sandra-zvrk avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Jastrebarsko
    Postovi
    887

    Početno

    Citiraj thegirl25 prvotno napisa Vidi poruku
    Da imate pravo nisam o tome razmišljala kao o kalorijama, sutra ću joj probat dat opet malo vode... Ali bez obzira šta joj god dam, to nju zavara 15 minuta i opet plače traži sisu, ko kakav ovisnik...
    pa i je ovisnik , ovisnik o mami i to je jedina ovisnost koju dopuštam

  39. #39

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Čudni su ti pedijatri, zaista. Meni da se samo usudio nešto reći jer dojim (a nije!)-čuo bi me. Ne znam, ovo mi je prvo dijete, ali ja nit mu čaja nisam davala nit vode do 6 mjeseci, samo i jedino cicu. Nakon toga cicu, dohranu, vodu, ovisno kako je što prihvaćao, naravno da je i s dohranom to trajalo...i ne znam, nitko me nije mogao pokolebat-i sama se čudim da sam tako samouvjereno reagirala. Valjda jer sam puno čitala i čvrsto odlučila da dojimo i samo dojimo

    Ja bi ti savjetovala da promjeniš pedijatra i da isključivo dojiš do bebinog šestog mjeseca, nakon toga možeš uvesti i vodu-ne čaj, ne sok...
    Posljednje uređivanje od annie84 : 29.07.2010. at 13:07

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    121

    Početno

    moj maleni ima 4,5 mjeseca i oko 0sam ipo devet kila. Pa ne čini mi se predebeo, ili.... i samo je na siki. Nisam znala da se i bebama gledaju kila ili ja nisam dobro shvatila

  41. #41

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    13

    Početno

    Joj i moja će sad 5 mjeseci i ima 8500. 65 cm je duga. Svi je zovu mischelinka. Do prije dva tjedna je jela skoro svakih sat vremena danju, noću svaka 2 sata, al sad sam uvela sisanje na 2 sata. Malo se buni zadnjih 20 minuta al izdržimo i dam joj 10 do 20 ml vode dnevno. Čini mi se nekak veselija otkad to tako radimo. Nitko mi to nije preporučio, sama sam tak odlučila pa ću sad na pregledu pitat pedicu jel to dobro. Inače ona mi nikad nije niš prigovorila za bebinu kilažu al smo imali malo problema u dizanju na rukice u potrbušnom položaju pa je fizijatrica rekla manje papanja, više vježbanja.Sad nam već bolje ide.

  42. #42
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    javiti ce se sigurno cure koje su potkovanije u znanju ali ono sto ja znam je da bebe koje su iskljucivo dojene ne mogu biti predebele, cim pocnu s dohranom i kretanjem te se njihove kilice brzo istope ( i moja je bila ogromna dok je iskljucivo dojila). Također, danas sve preporuke idu u pravcu da se djetetu ne uvodi raspored u hranjenju na dojci vec da se djetetu omoguci dojenje svaki puta kada ono zatrazi.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    1

    Početno

    Drage mamice kad pravite svojim bebama čaj dodajete li šećer ili med? Ja sam mom sinčiću pokušala dati blagi čaj bez šećera ali odmah ga je pljunuo i pravio facu kao da jede nesto slano ili kiselo a ne obicni čaj...
    Šta sad...?

  44. #44
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Nisi napisala kolko je star dječarac

  45. #45
    s3ja avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    sunčana strana ulice
    Postovi
    391

    Početno

    Šećer i med se ne preporučuju djeci do godine dana. Neki s medom čekaju još i duže...
    Ja sam svom klincu uvijek slagala čaj s medom.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •