Pokazuje rezultate 1 do 35 od 35

Tema: Menstruacija nakon neuspjelih ivf stimulacija

  1. #1
    mirna26 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    922

    Početno Menstruacija nakon neuspjelih ivf stimulacija

    Curke..imam jedan drugi problem..a to je da imam smeđu menstruaciju i jako oskudnu..ne boli me ništa...super mi je..uzimam decapeptil vec drugi dan..bojim se da nisam nekim čudom trudna a da je ovo implantacijsko krvarenje...uopće se ne pojačava,već dapače slabi!..smeđe, smeđe i smeđe...prvi mensis nakon stimulacije je bio prvo smeđ,pa crven i uobičajeno obilan,a ovaj drugi mensis samo smeđ i gotovo ništa..a ja pikam decapeptile..
    teoretski i praktično..da li bi decapeptyl mogao nekako naštetiti trudnoći?pitam se pitam..nikad se ne zna..svašta se dešava

  2. #2
    Marnie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,414

    Početno

    mirna26, mislim da ti je takav menzis (oskudan i smeđ) radi decapeptyl-a, jer on supresira spolne hormone, pa pretpostavljam da ima utjecaja i na menzis. Nisam ga nikad koristila, pa ne mogu tvrditi 100%.

  3. #3
    mirna26 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    922

    Početno

    imaš fora sliku....a ko će ti ga znat..iskreno...baš me briga...kažem-...od ovog decapeptila sam tako flegma da mi i gori kuća ne bi se puno sekirala..)..(šala)

  4. #4
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    hm.....ja imala u 6mj IVF stim. i sad mi kasni menga....dobro kasni 2 dana...inace uvijek dođe 24- 25-26 dc ali evo nema je....valjda zbog stimulacije kasni.....ne zelim ni pomisliti na T. ne zelim se uzalud nadati........
    Posljednje uređivanje od crvenkapica77 : 16.07.2010. at 11:54

  5. #5
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    I meni su se u zadnje vrijeme produljili ciklusi, kasnila mi je ovaj put 5 dana, a i nakon postupka došla kasnije. Da nije zbog vrućina se nešto pošandrcalo kod nas?

  6. #6
    FionaM avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    171

    Početno

    I ja sam bila u 6. mjesecu u stimuliranom postupku (6 dana po 225 jedinica gonala f i zadnji sedmi dan 3 ampule menopura), dobila 8 jajnih stanica, na žalost beta negativna....bio mi je to prvi stimulirani postupak pa ga nemam s čim usporediti...Uglavnom menga mi je bila užasno bolna, ali ono što me najviše zabrinjava to su bolovi koji su se nastavili i nakon menge. Svaki dan imam užasno bolne grčeve (danas mi je 15 dc)...bila sam u ponedjeljak i jučer na UZV u jednoj privatnoj poliklinici i UZV je pokazao da su mi jajnici u odličnom stanju, čak mi je rečeno da kod većine žena jajnici budu povećani nakon stimulacije, a kod mene je sve super....rečeno mi je da su takvi bolovi normalni nakon stimulacije pa me zanima ima li još takvih iskustava jer sam malo zabrinuta....ako je netko omao takve bolove da li su oni prestali barem nakon druge menge??

  7. #7
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    ja dobila tek danas 28dc ....vec sam se ponadala....

    fiona ja nisam imala te bolove ni bolne menge poslije postupka

  8. #8
    Sela avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,137

    Početno

    Fiona ako pod bolovima mislis na pikanja u jajnicima i svojevrsne grcice u donjem dijelu tijela,to je normalno i proci ce.
    I ja sam imala stim u lipnju,bila negativna aspiracija i procurila 9 dana od punkcije.Ciklus trajao 21 dan.Menstruacija koja
    je slijedila bila je obilna samo 2.dan i noc i 3.dan se vec smanjila na smedjarenje...Sve je to individualno,a koliko sam
    pohvatala stimulacija uvijek nesto poremeti i zato se i ceka 4-6 mjeseci do sljedece,kako bi jajnici "dosli na svoje mjesto".
    Od listopada prosle godine,otkako sam krenula u MPO vise ne znam sto da kazem kad me pitaju koliko mi traje ciklus.
    Nekad je bio ko urica 27,28 dana,a sad ako racunam taj najkraci od 21 dan pa najdulji od 30 dana (zbog utrica),to mu ga
    dodje jako rastegnuti raspon..Bojala sam se m nakon stimulacije ali eto,ispalo je cisto u redu.
    Pozdrav svima.

  9. #9
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    znate cega sam se ja bojala......da mi, ionako vec osudna menga, bude jos oskudnija......poslije stimulacije....ali eto nije , krvarim u 16.....da ne kazem sve neki komadi izlaze iz mene ( sorry na izrazu)......

  10. #10
    Jim avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    384

    Početno

    Curke, meni je prva menstruacija nakon neuspjelog ivf-a bila prestrašna. Bila je jaaakooo obilna, trajala je 10-ak dana i imala sam užasne bolove. Sve dane trajanja menstruacije su mi se u intervalima javljali bolovi kakve sam imala za vrijeme punkcije i točno sam osjetila mjesta na jajnicima koji su bili probadani za vrijeme punkcije.Imala sam osjećaj kao da sve ponovno prolazim,ti prebolni ubodi.Prošlo je 3 menstruacije od zadnjeg ivf-a i svaki put kad imam m osjećam bol u desnom jajniku (on je više puta bockan na punkciji).
    Mislim da će svi ovi postupci, stimulacije, silni hormoni koje uzimamo i prebolne punkcije ostaviti trag na našem tijelu i zdravlju...nadam se samo da će uroditi plodom.

  11. #11
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    i ja sada osjecam probadanje , za vrijeme menge , dole u jajnicima..ali malo ....prije nikad....prije samo vidim krv
    Posljednje uređivanje od crvenkapica77 : 19.07.2010. at 13:24

  12. #12
    aleksandraj avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    953

    Početno

    ja do mpo imala totalka neredovite cikluse, nakon mb imala redovito u dan 6 mjeseci, onda se opet pokvarilo (2 oskudne i zakasnjele). Sada, nako neuspjelog, imala obilnu ali je ok trajalo (7 dana). Vidjet cu da li mi se ponovo ciklus sredio slijedeci mjesec

  13. #13
    anđeo sa neba avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    135

    Početno

    Ja sam u 4. mjesecu bila na stimuliranom. Nakon toga sam imala već 3M. Sve su mi uredne, bolne kao i do sada i svaki 29 dan. Jedino što ovaj mjesec imam anovulacijski ciklus (a to do sada nismo imali prilike uočiti i malo više "osjetim" jajnike u sredini ciklusa, sada ne znam da li je zbog stimulacije ili... Sigurna sam da sve te stimulacije, hormoni itekako utječu na naš organizam (ja imam osjećaj da sam malo manje društvena, željnja samoće nekakvo preddepresivno stanje, dakle mala psihička neravnoteža - ali ne znam da li je povezano s stimulacijom ili neuspjehom...). Sigurna sam Jim da će uroditi plodom!

  14. #14

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    186

    Početno

    Cure, molim vas da mi se javite ako je koja od vas imala problema na taj način da nakon negativne bete već mjesec dana nije stigla menstuacija. Naime, danas brojim 58 dan, a simulirana sam klomifenom. U međuvremenu sam bila na 2 uzv i na prvoj su bile dvije velike ciste, a na drugom manje. Test je negativan u međuvremenu, naravno. Jako sam zabrinuta. Pila sam tjedan dana i neke tablete i evo već 10 dana nakon prestanka istih, menstruaciju nisam dobila. Znate li o čemu se radi? Do sada uvijek sve u redu.

  15. #15
    bugaboo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,067

    Početno

    Acitam mozda da izvadis prolaktin? Ako ti je on povisen (a zna skociti zbog stresa) menge nema.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    186

    Početno

    bugaboo, da li to znači da onda moram koristiti neku terapiju za smanjenje prolaktin i tada bi trebala dobiti m? Koliko se koristi ta terapija i koja? Hvala ti puno.

  17. #17
    bugaboo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,067

    Početno

    Ako ti je prolaktin povisen trebala bi koristiti terapiju (ja sam na bromergonu, nevezano uz MPO pricu), ne znam koliko dugo pa da dobijes mengu (ja sam vec 7 god na terapiji i bez nje nemam mengu). Najbolje da opet odes doktoru i to mu spomenes pa da vidis sta ce reci, ionako ne mozes sama postaviti dijagnozu.

    Mozda ti menga kasni zbog tih cisti koje si spomenula (iako se u to ne kuzim), u svakom slucaju odi opet dr-u.

  18. #18
    mirna26 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    922

    Početno

    ej.....curke...ja imam mensis već 6 dana...curi li ga curi i curi...i uopće se ne smanjuje...a inače imam mensis po 2 dana..također mi je kasnila jedno 5 dana..ali sada sam vec u postupku sa decapeptilom i 2x75 gonala...curi li ga curi..ne boli...ali nisam navikla..sada me vec počela pucati paranoja da cu izgubiti sve željezo u krvi...nemojte mi se smijati
    Kaže Jim da je imala 10tak dana...pa to je baš dugo..i to još jaaaako obilna...hm..pa kako si ostala živa uopće???mora da se isjedilo dobrano...
    ja uopće nemam bolove po prvi puta u životu,jer inače se ne odvajam od kreveta..sada sam super iako curim duže...(inače mi je kratko i pakleno)
    druga iskustva as dužinom trajanja mensisa??

  19. #19
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    meni menga trajala dva dana , obilno, i stala.....

  20. #20

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    189

    Početno

    pozdrav curke, imam jedno pitanjce
    Pdc mi je bio 24.01. i 6.02. sam imala punkciju.
    Nazalost beta je bila 0 i od 20.03. vise ne koristim utrice.
    Znaci danas mi je vec 33 dan ciklusa a menga jos ne dolazi, inace mi je ciklusa 25 dana i tako je od prvog dana, nikad kasnila.
    Jel da jos cekam ili da se javim doktoru?
    Kojem doktoru da se javim MPO ili soc gin.?

  21. #21
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    ja sam ju imala lani odmah drugi dan nakon bete od 25,43 drugi dan i ponovno ju dobila za dva tjedna.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Clematis, ja bih pricekala do 10 dana, onda bih zvala. Preporucam mpo doktora da zoves.

  23. #23
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    i trebalo je pisati drugi put

  24. #24

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    189

    Početno

    Citiraj snupi prvotno napisa Vidi poruku
    i trebalo je pisati drugi put
    evo stigla je danas u svoj svojoj veličanstvenosti, uz pratnju bolova u ledjima, guzovima ( da nemrem vjerovat da me dupe boli od menge, jbt koje sam ja srece) podrucju cijelog trbuha.....
    a curi ko iz kabla...... najradje bi si kupila simbex

  25. #25
    valiana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    470

    Početno

    Imam jedno pitanje jer sam zbunjena a da ne davim više Mirnu.Znači 28.1.sam nakon negativne bete dobila menstuaciju i dobila sam je tek danas, malo je kasnila.E sad me zanima rekli su mi u Pragu da moraju proć dva ciklusa pa me sad buni jel se računa i ovaj nakon neg.bete ili baš dva normalna?Jer ja bih sad kad dobijem u 3mj krenula sa stimulacijom za Prag!Bas sam zbunjola pa pomagajteeeeeeeeeeeeee!

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    valiana prvi ciklus koji je prosao je od 28.1. do danas, drugi je od danas do menstruacije u ozujku - i tad mozes krenuti sa stimulacijom. sretno!

  27. #27
    valiana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    470

    Početno

    Ha ha baš ti hvala ma nikak dočekat više taj 4mj pa me sad bilo strah da sam je ubacila već u 5 brzinu

  28. #28

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav, jučer sam išla na prvu injekciju gonala (2.Dan ciklusa) i već mi je sinoć stala menstruacija. Dali se nekome dogodilo nešto slično? Pozzzz

  29. #29

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    3

    Početno

    Cao cure, ja sam nova ovdje ali vas čitam već neko vrijeme. Prilično sam zbunjena i pola stvari ni ne razumijem, jer mi smo započeli nas prvi ivf u Kini

  30. #30
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    U Kini? Voljela bih cuti vise o tvom ivf iskustvu. I sretno na tom putu, neka ti bude prvi i uspjesan

  31. #31

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    3

    Početno

    Hm, već sam napisala da je prvi ivf neuspješan bio...ali ne znam zašto je samo ovaj dio prikazan

  32. #32
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj Ting_bu_dong prvotno napisa Vidi poruku
    Hm, već sam napisala da je prvi ivf neuspješan bio...ali ne znam zašto je samo ovaj dio prikazan
    Pošto si nova članica na forumu i imaš tek dvije objave, postovi ti prolaze odobrenje administratora i objavljuje se s malom vremenskom odgodom. Tek negdje nakon 10-ak objava mislim da ćeš moći normalno funkcionirati.

  33. #33

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    3

    Početno

    @katka22 hvala za info. Uglavnom, prvi IVF je bio neuspješan, odmah sledeći mjesec odnosno sada u subotu 16.6.2018-te radila FET apsolutno nikakvu terapiju nisam koristila i kao sto vidim to je totalno drugačije nego u Evropi.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    42

    Početno

    Pozdrav! Ako niste svi na nekom kupanju na moru, imam pitanje
    Dobila sam menstruaciju 10.6.2018. Imala sam punkciju 21.
    6.2018. Nakon toga sam dobila menstruaciju 26.6.2018. Dakle taj ciklus je bio jako kratak i doktor je rekao da je to normalno. Transfer nije rađen, idem tek u 9. mjesecu na transfer jer sam bila u skroz laganom hiperu pa su rekli da bolje da pričekamo koji mjesec. Menstruaciju sam trebala dobiti prije 3 dana po mom kalendaru, ali nikako da dođe iako me boli trbuh već 6 dana kao da trebam dobiti. Trudna nisam. Imate li iskustva koliko će kasniti menstruacija? Već sam očajna koliko me sve boli i smeta...

  35. #35
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Korina, drži se. Ja mislim da tu nema pravila. Imaš lijep odaziv na stimulaciju i dobar materijal na smrzavanju. Mislim da ti je doktor dobro rekao da pričekaš s transferom, treba pronaći taj optimalni moment za transfer. Naoružaj se strpljenjem, nema ti druge.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •