Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 53

Tema: smrzlici

  1. #1
    ZaraLola

    Početno smrzlici

    bok cure, imam pitanje u vezi smrzlica
    tj. imam malo vise pitanja. otkrila sam ovaj forum u srijedu, dan prije moje bete (negativne), bila sam na ISCI, prvi put. odlicne ste, nasla sam ovdje puno korisnih stvari i savjeta.
    dakle, ja sad, nakon sto sam malo polizala rane i skupila se na hrpu nakon prvog soka (naravno da sam mislila da cu uci u onaj mali postotak onih kojima je uspjelo od prve, nasla sam svakojake simbolike, cak mi je i transfer bio na rodjendan), krecem odmah po svoje smrzlice (imam ih 2 put po 4).
    ja se sad tjesim da je vjerojatno tako i bolje jer ce mi se bar malo organizam odmoriti od stimulacije i punkcije (punkcija me izmucila, imala sam 17 JS i nakon toga povecane i bolne jajnike).
    i sad me sve zanima:
    - zasto su spremljeni u paketu po 4 - da li vec kod odmrzavanja neki propadnu ili...
    - ako ne, da li mi sva 4 vrate?
    - kakav je postupak sad, jel dobivam kakve injekcije ili nesto
    - smrznuti su 3. dan, pretpostavljam da sad vise ne postoji mogucnost da ih se nakon odmrzavanja ostavi do 5. dana da postanu blastociste ili?

    bilo bi mi drago kad bi mi se javio netko s iskustvom sa smrzlicima.

    procitala sam negdje na forumu da je dobro piti andol 100 (ili aspirin 100, sad vise ne znam?) pa me zanima zasto, da li to pomaze implantaciji? u kojoj kolicini? i caj vrkuta (ne znam sta je to i gdje to naci)? postoji li jos nesto cime bi mojim bebacima olaksala da se ugnijezde?
    inace, pijem prenatal - da li je to dovoljno sto se tice vitamina i folne kiseline?

    eh, bas sam se raspisala, zao mi je ako sam vas ugnjavila ili pitam gluposti.

    puno hvala

  2. #2
    kikic avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,163

    Početno

    Draga ZaraLola, prvo ti želim uspjeh sa smrzlićima.

    Ako su spremljeni po 4 u paketu onda će ti ih dr tako i vraćati, i nažalost da, pri odmrzavanju neki propadnu, sve ovisi o kvaliteti embrija.

    Ako su smrznuti 3.dan mislim da se vraćaju na dan kad ih biolozi odmrznu, ne čeka se 5. dan.

    Sretno još jednom!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    202

    Početno

    Draga ZaraLola, samo hrabro naprijed! Divno je to sto imas smrzlice za jos 2 pokusaja, to znaci da je veliki dio posla vec obavljen, ostaje samo da se neki od njih primi!

    Evo sto ti ja znam o tome:
    - web site mariborske klinike kaze da pri odmrzavanju propadne 30-50% smrzlica. Nemoj da te to zabrine, to je samo postotak. Zato su ih smrzli po 4 u paketu, iako ih po zakonu u Hrvatskoj ne vracaju vise od 3 odjednom.
    - Andol 100 (1x dnevno) inace se uzima kod problema s cirkuolacijom, pa tako povecava i prokrvljenost maternice, sto kazu povecava sanse za implementaciju. Osim toga, lijecnici znaju prepisati i Normabel 3x2mg, za smirenje i protiv grcenja maternice. I jedno i drugo ja sam pila tek nakon transfera, plus vaginalno uzimala 3x2 Utrogestana. Izmedju aspiracije i transfera pila sam samo Utrogestan 3x1 pilulu.

    Drzim fige!

  4. #4
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    ZaraLola dobrodošla i sretno !!!

    Cure su ti uglavnom sve odgovorile, a ja sam željela samo da ti poželim puno sreće !!!

    P.S. Vrkutu i ostale čajne mješavine možeš nabaviti u biljnoj apoteci ... sretno sa smrzlićima !!!

  5. #5
    Deja2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    792

    Početno

    Dobro došla! Inače u 1 tableti prenatala imaš preporučenu količinu folne kiseline (400 ug).

  6. #6

    Početno

    Ja ti nemam iskustva sa smrzlićima,ali mislim da su ti cure već sve objasnile.nemam što nadodati već ti samo poželjeti puuuno sreće pri budućem et!

  7. #7
    ZaraLola

    Početno

    hvala

    javim se s novostima, tko ce sad to docekati. bas sam grozna, ovako nestrpljiva, najradje bi prespavala do ET, heh

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    U postupku kad nam je uspjelo (vidi potpis) ja sam pila po četvrtinu Andola 100 dnevno, bez obzira što mi je prokrvljenost bila odlična, samo doc je mislio da možemo probati i to i pila sam vrkutu do E.T.-ja i nocurak (ulje) i sredinu ananasa svaki dan... Sretno sa smrzlićima!

  9. #9
    otocanka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    599

    Početno

    Ja sam dva puta išla po smrzliće.
    Jednom su mi vraćena dva, a drugi puta četiri.
    Doc. mi je objasnio da količina vraćenih smrzlića ovisi o kvaliteti. Nakon odmrzavanja provjeravaju kvalitetu i vraćaju one najbolje. Ako su diskutabilne kvalitete vraća ih sve.

    Sretno .

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    ZaraLola, i mene muce ista pitanja kao i tebe Mi planiramo ici u 1. mjesecu po nase smrzlice (transfer u prirodnom ciklusu), obavila sam sve pripreme sto se tice briseva, pijem folnu kiselinu i vitamine i mjesec dana prije transfera cu uzimati Andola. Sad cekamo datum savjetovanja sa svojim dokom (19.12.).

    Bas me zanima kada ides na transfer i gdje (mi smo u Mariboru).

    Drzim najvece fige za eskimce!

  11. #11
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Cure, preporucujem Vitex!
    biljni je preparat, pojacava ovulaciju, snizava prolaktin a dize progesteron
    a i Odra moze ubaciti koji dobru rijec iz vlastitog iskustva s Vitexom

    mozete ga pronaci i pod generickim nazivom Agnus Castus.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    wewa , a sta je to vitex? jel to neki caj, kapsule, kapi i gdje ga ima za kupiti?

  13. #13
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Nevena, evo ti link s vise informacija:

    http://www.alternative-healthzine.com/html/0700_2.html

    ja pijem Vitex, tj. Agnus Castus kao tabletice, jednu dnevno, kupila u privatnoj apoteci u Sarajevu.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    hvala wewa na info

  15. #15
    ZaraLola

    Početno

    cure, hvala na savjetima i dobrim zeljama, evo ja sam pocela sa svim preporucenim (andol 100, caj vrkute, ananas, ulje nocurka, a probat cu naci vitex danas).

    maxime, ja idem na vv kod lucija, krecem sad u subotu s pregledima (8. dc), vjeojatno cu tada vise znati kad cu po svoj ledeni paketic. do tvog pregleda (19.12) cu ti vec javiti kako je proslo i da li je upalio ovaj prirodni tretman (znam doduse da se kod ovih prirodnih preparata rezultati vide tek nakon vise vremena, ali nadam se da ce mi ovaj koktel ipak pomoci). bit cu optimist, sto zelim i tebi, think pink i po bebace!

  16. #16

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    239

    Početno

    Wewa, je li mogu pit onu čajnu mješavinu za ubijanje proteusa zajedno s vitexom?
    Može li se vitex uzimat na svoju ruku?Koliko je djelotvoran?
    Je li se može sve to uzimat zajedno s andolom 100, čajem od vrkute i uljem noćurka?
    Smije li se uopće andol 100 uzimat na svoju ruku?
    Volila bi nešto poduzet ali me je strah uzimat nešto na svoju ruku.Uzimate li vi šta same na svoju ruku?

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    202

    Početno

    Za svaki slucaj, ako niste obratile paznju na web site koji je wewa prilozila:

    "CAUTIONS
    Do not take Agnus Castus during pregnancy; and it would be wise to avoid it when taking any other product or drug which affects the female hormone system - such as HRT or the contraceptive pill."

  18. #18

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Banja Luka
    Postovi
    31

    Početno

    ZaraLola želim ti puno sreće sa smrzlićima!

  19. #19
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Adriana, ja to nekako sebi rasporedim.

    kad sam imala urinarne tegobe pila sam samo caj.
    sad, u ovom ciklusu pijem Andol 100 i Vitex.

    najbolje je da sama prosudis, na osnovu informacija i uz eventualno savjetovanje s ljekarom, sta smijes kombinovati.

  20. #20
    valentine avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    149

    Početno

    Samo da te malo ohrabrim. Ja nisam ostala trudna nakon prvog transfera, znači "friškim" stanicama, već u prvom slijedećem transferu smrzlića. Vraćena su tri, a bilo ih je 9 smrznutih u toj epruveti, a primila se moja mala mrvica koja je sad već prava velika cura. Imam ih još 5 u drugoj epruveti i jedva čekam da odem po njih.

    Lucija, 22. 06. 2005.

  21. #21
    Ana29 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    395

    Početno

    ZaraLola, kako je bilo kod Lučija? Kakvi su planovi za dalje?

  22. #22
    ZaraLola

    Početno

    pregledao me i sad cu ici svakih par dana na pregled jer moramo pratiti kad ce mi biti ovulacija i prema tome odrediti dan za ET. sad samo trebam cekati i biti strpljiva.

  23. #23
    Ana29 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    395

    Početno

    Držim fige, samo strpljivo!

  24. #24

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    110

    Početno

    Da li transfer smrzliča ide u ona tri besplatna pokušaja ?
    Po mojoj logici ne bi trebao jer VV naplačuje transfer...

  25. #25
    otocanka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    599

    Početno

    Robert, transferi se ne računaju u tri postupka koja financira HZZO.
    Na VV-u se, po novome, transfer smrzlića plaća cca 1500,00 kn.

    Tri postupka koja se "priznaju" sa uputnicom uključuju pikalice i punkcije (kod IVF-a, za ostale postupke ne znam).

  26. #26

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    110

    Početno

    Otocanka to znas iz iskustva ?

  27. #27
    otocanka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    599

    Početno

    Citiraj Robert prvotno napisa
    Otocanka to znas iz iskustva ?
    Da.
    Ja sam iskoristila jedan postupak, a bila sam na 3 transfera (1. tran. peti dan poslije punkcije, a ostala dva smrzlići). Sad skupljam lovu za 4. transfer smrzlića.

    Iako se ja ne slažem sa izrazom "besplatni postupci". Naime, besplatne su bile ampule Gonala, ultrazvuci, punkcija i transferi.
    Ampule Decapeptyla (80,00 - ak kn svaka * svaki dan), epruvete za smrzliće i "štopericu" sam morala plaćati sama. Za sve sam tražila račune na ime i prezime i sve su mi priznali u povratu poreza (računi su ukupno bili cca 1000,00 kn).

  28. #28
    Ana29 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    395

    Početno

    ET na VV košta 1 300,00 kn! ( Odmrzavanje + kateter )

  29. #29
    ZaraLola

    Početno

    novosti. blizi mi se ET. jucer L. odlucio da cu sutra na punkciju jer folikul nikako da prsne sam i da nema smisla vise cekati. kad mi je to rekao, srmzla sam se, punkcija mi je bila prilicno traumaticna. medjutim, rekao je da ce to ovaj put trajati samo sekundu i da me nece boljeti. ajde onda.
    tako ispada da cu u cetvrtak na ET. samo da moji eskimici budu dobri. uff

  30. #30
    Ana29 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    395

    Početno

    Sretno! Možda do sutra pukne sam!

    Pusa!

  31. #31

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    51

    Početno

    ZaraLola, punkcija u prirodnom "cirkusu" traje stvarno sekundu, rekla bih da se šteta za tako kratko i skidati! Ne brini, proći će za tren- ako bude bilo potrebe za tim!
    Čekam te na čekalicama!

  32. #32
    fjora avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    924

    Početno

    vibriram ZaraLola !!!!!!!!!!

  33. #33
    otocanka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    599

    Početno

    Sretno ZaraLola. Vibr ~~~~~~~~~~~~

  34. #34

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~

  35. #35

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Pančevo
    Postovi
    62

    Početno

    Devojke,koliko je 1500,00 kuna u eurima?
    Pozdrav!

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    202

    Početno

    1500 kn = 200 EUR +- par eura

  37. #37

    Početno

    sretno ,vibriram ....................

  38. #38

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Banja Luka
    Postovi
    31

    Početno

    Sretno!

  39. #39

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    293

    Početno

    Sretno Zaralola :D

  40. #40
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno

    saljem ti pozitivne vibreeeeeeeee :D

  41. #41
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno

    Vibrrraaaammm

  42. #42
    Deja2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    792

    Početno

    Sretno Zaralola! Ne brini se, ne boli tak jako i stvarno kratko traje.
    Vibrrrraaaaammmm!

  43. #43

    Početno

    sretno ,čekam malog Antonia i dočekat ću ga kad tad

  44. #44
    ZaraLola

    Početno

    drage moje, ja sam danas obavila transfer, sretna sam, bio je lijep suncan dan i ja sam se super osjecala. sva 4 embrija su prezivjela odmrzavanje!!! tako da su mi sva 4 i stavili. to nas je malo zateklo, ali kaze L. da su dva odlicna (tj. ocjena -5), a ova druga dva nisu bas nesto i bolje da se ne prime jer od takvih budu samo komplikacije u trudnoci.
    sad, bolje da ne mislim na to, bit cu sretna ako se bilo koji cvrsto uhvati (doduse, 4, hm, nismo o tome mislili). nadam se samo da ova dva s losom prognozom nece smetati ovim odlikasima

    eto, hvala vam jos jednom svima na podrsci, to mi puno znaci i daje taj jako potrebni optimizam. hvala, hvala, hvala...

    idem se sad brzo prijaviti za cekalicu bete.

  45. #45
    Ana29 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    395

    Početno

    držimfigestisnute i vibrammmmmmmmmmmmmmm

  46. #46
    Deja2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    792

    Početno

    Super Zaralola, nadamo se barem blizancima !!!
    Odmaraj, danas je stvarno bio prekrasan dan, iz takvog dana moraju samo dobre stvari proizaći!
    Big hug.

  47. #47
    otocanka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    599

    Početno

    ZaraLola, žestoko vibram da uspije ~~~~~~~~~

    A jel nam možeš reći koliko si sve platila? Čula sam razne priče, ali ti si prva za koju znam da je bila.

  48. #48
    ZaraLola

    Početno

    otocanka,
    evo ovako, prosli mjesec kad sam bila na stimulaciji platila sam:
    1. potrosni materijal za zamrzavanje embrija 1020,00 kn
    2. potrosni materijal za ICSI 3470,00 kn


    sad, kad sam bila samo na transferu smrzlica:
    1. potrosni materijal za odmrzavanje embrija 1020,00 kn
    2. ET kateter 270,00 kn

    tu sam navela samo ove ekstra troskove, bez lijekova.
    ja sam inace iznad 38, drugima sad niti ne rade stimulirani IVF.
    u stvari, vise nema medija pa nikome ne rade osim onima koji su vec pocele uzimati hormone.

  49. #49
    otocanka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    599

    Početno

    ZaraLola kiss, kiss, hvala

  50. #50
    ZaraLola

    Početno

    bok cure,
    imam jedno pitanje. naime, malo sam zabrinuta. danas mi je treci dan od ET i kad lezim cini mi se kako sam ok pa krenem malo prosetat (po stanu samo), skuham nesto jednostavno i tako... ali kad god se dignem, malo me prereze i osjecam pritisak. i kad sjedam isto. ne znam da li je to normalno? prosli put me sve zivo boljelo od punkcije pa nemam s cim usporediti. inace, u ponedjeljak nakon punkcije, dok sam cekala u cekaonici, prokrvarila sam skroz kroz hlace pa su me opet na stol i kasnije je bilo sve ok.
    ne bi htjela nesto zeznuti, da li bas moram cijelo vrijeme lezati i uopce se ne micati? da li ste vi imale takve simptome nakon transfera?
    mozda je sve to normalno, a ja panicarim bez veze. mozda je sad samo guzva dolje pa se njih cetvero bore za prostor

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •