Stranica 13 od 22 PrviPrvi ... 31112131415 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 601 do 650 od 1062

Tema: Odvikavanje - mogu li jednostavno skinuti pelenu?

  1. #601
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Ja imam osjećaj kao da ima taj jedan "prozor" u vremenu kad se nekako lako riješiti pelene. Recimo sa godinu i pol su jako važni da sve mogu sami i dosta toga kuže, nešto možda i pričaju pa je za mene to bilo idealno vrijeme. Znači cijela procedura im je zanimljiva: skidanje gaća, pa sjedenje i gledanje što ima poslije u tuti, pa baciti u WC i puštanje vode... Poonekad su znali protestirati sa sjedenjem,ali ja uvijek imam neke "rekvizite" za vrtiti po rukama dok sjede na tuti-ako baš neće, nema problema. Uglavnom, mlađi je znači par dana bez pelene, uredno javlja kad mora i već je dvije noći suha i noćna pelena pa mislim i nju izbaciti jer je živa panika kad ju treba staviti na rit.

  2. #602
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Slazem se za "prozor".
    Imam osjecaj da nismo skinuli pelenu na drugi rodendan, da koji mjesec kasnije ne bi uspjeli,, postao je uzasno svojeglav i u totalnoj "necu fazi". Mozda bi onda tek s 3 poceli pregovarat. S dvije godine stvarno polude

    Skulirana, nisi nista falila, tko zna sto joj je sad u glavi, mozda bas uskoro uspije samo u tutu i wc. A mozda je vrijeme da joj skroz maknete pelenu ovo ljeto. Onda kad se par puta cijela uneredi - mozda shvati.

    Nekako mislim da je deckima lakse s piskenjem, vani mu samo reces da cete popiskiti neku bubu, pa uziva u ciljanju mete
    I u skoljkci uvijek nesto nišani

  3. #603
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Skulirana, moja s guštom ide na tutu ako ja sjedim na wc-u i zajedno piškimo, kakamo.
    Da probaš tako?

  4. #604
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ajd me prosvijetlite, kako učiti dečke da piške sjedećki ili stojeći? Što im je zapravo jednostavnije, prirodnije?
    Naime ,starija mi je curica, pa mi je bilo jednostavnije, sve prošlo za 5.

    Ovo ljeto planiramo sinčiću maknut pelene, imat će taman 2 godine.

    Voljela bih čuti vaša iskustva.
    i da, kako se uopće drži piš dok piški ????? s bočne strane, ispod, kako, s koliko prstiju ...meni je taj njihov pišulinac vječna zagonetka?!! samo mi se nemojte smijat zbog mojih pitanja.

  5. #605
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    ...kako se uopće drži PIŠONJA dok piški???

  6. #606
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    Zrina,vidis a ja bas mislim da smo pogrijesili sa ranim uvodjenjem tute...i moja je imala uredan ritam i zato je od 9og mj (cim se posjela) bila na tuti i kakala u nju!
    Jedno vrijeme mi je i najavljivala kakanje no zadnjih mjesec je prestala (odnosno rece tek nakon sto se pokaka) i sad imamo vise pokakanih pelena nego kakanja na tutu...

    Sad nam je plan kupiti onu dasku za na wc,ocito je tuta stara stvar i nije vise zanimljiva,vidjet cemo hoce li ju zainteresirat da ide na wc gdje i mama i tata,mozda ju to motivira.....
    ni mi nismo imali nikakav sjedenja na tuti i čekanja, kad smo skinuli pelenu, skinuli smo je. meni je to rano uvođenej sjedenja na tuti besmisleno jer dijete od kao što ti reče 9 mj. nikako ne može bit spremno da spozna sam proces obavljanja nužde, ne može imati taj klik. moja frednica ima malenog koji sjedi na tuti od 8 mj a skinuo je pelene isto kad i moja malena s 2 god, ništa ranije jer niej bio spreman. A kad se sjetim čišćenja tute bljak...mi smo ionako brzo prešli na wc nastavak. sretno svima!!!!

  7. #607
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Lili, hajd ti to fino prepusti nekom muskom ukucaninu, haha pa malo gledaj kako to frajeri rade pa ces znati
    Moj piski u wc skoljku stojecki, imamo stepenicu.

  8. #608
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Skulirana, moja s guštom ide na tutu ako ja sjedim na wc-u i zajedno piškimo, kakamo.
    Da probaš tako?
    ma isli smo tako vec mjesecima... prije je uvijek kakala nakon dorucka pa bi to skupa obavljale.... nagledale smo se i ispljeskale,pa je sama vodu potezala/pritiskala....zato mi je ovo sad cudno...
    sada joj se ritam malo poremetio pa ne kaka u isto doba dana,ja sam ju nastavljala stavljat ujutro kad idem i ja ali bi se rijetko pokakala....
    i nikad nije problem sto mora sjedat na tuti,nekad bude i po 10-15min na njoj dok se ja sredjivam za posao..i kad ju dizem s tute lijepo kaze:nista nema..
    ..i onda za po ure u pelenu....ah...rijetko kad prijavi prije,uglavnom tek poslije...

    ako taj "prozor" o kojem pricate postoji ja sam ga bome fulala pred kraj proslog ljeta kad je bila suha svako jutro i odma i mokru pelenu prijavljivala....

    jutros smo kupili 2 daske za wc,jedna za u none druga nama pa cemo vidit....planiramo ucinit nagli rez s pelenom (kao sto vas vidim vecina radi),none je spremna za ciscenje lokvica pa da vidimo....
    Posljednje uređivanje od zasad skulirana : 26.06.2013. at 20:07

  9. #609

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    111

    Početno

    Znači, on je bez pelene nekih tjedan dana (ima godinu i pol). Do sada smo postigli slijedeće: dva dana nakon što smo krenuli s odvikavanjem, noćna pelena mu je počela biti suha; počela sam ga stavljati bez pelene za noć i dva dana je ostao suh, treći mokar (danas ujutro je bio mokar jer je nacicavao ko lud). Danas je opet išao spati bez pelene pa ćemo vidjeti. Da li bih ga trebala buditi za pišanje ili kako se to radi da bi ostao suh do jutra?

    Što se kakanja tiče, kaka samo ako ima gaće ili hlače tj ne želi se pokakati ako je gol i za kakanje ne želi na tutu.

    Što se pišanja tiče, do sada smo postigli to da svakih nekih sat vremena (ili više) ja pitam da li mu se piša kada vidim da se drži za pišu (ako smo unutra) ili idemo van (pa prije izlaska), ili idemo spavati (pa prije spavanja) pa ga onda stavim ili na tutu (ako hoće) ili u kadu (suhu) ako pokazuje da hoće tamo (tamo sjedne i pišakom cilja odvod ) i on se svaki puta popiša (neke puta više, neke manje) ali ima kontrolu nad tim, zna kako se treba popišati. Kada se zaigra, pobjegne mu po podu.

    Zanima me slijedeće: do kada bih ja njega trebala to ispitivati, odnosno, ako on u slijedeće neko vrijeme (ne znam koji rok da dam) ne počne sam ispitivati za pišanje (i kakanje) da li da prekinem s tim i vratim mu pelenu ili šta da radim. Mislim da nema smisla da ga ja stalno ispitujem za pišanje, ako on to ne počne sam da li da mu vratim pelenu pa pokušam opet za neko vrijeme?

    I još nešto, ako smo oko kuće tj vani, on se ne želi popišati nego trpi i piša tek kada uđemo u kuću ili na tuti ili u kadi. Kako da ga nagovorim da se popiški vani i u koji položaj da ga stavim kada je navikao sjediti. Probala sam ga držati na rukama kao da je na tuti ali tako neće.

  10. #610
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Margaretica, ja mu nikako ne bi vratila pelenu kad mu tako dobro ide. Normalno je da ces ga neko vrijeme podsjecati i pitati jel mu se piski (sigurno par tjedana, ako ne i duze). I normalno je da kad se zaigra da zaboravi. Nece to trajati vjecno. Sama procjeni, ali mislim da ste na dobrom putu. Vani ga nauci da piski s noga, tako je mislim muskima najlakse.

    Skulirana, nek bakica cisti lokvice, srecom pa nije stara

  11. #611
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    S2000 bas si me. nasmijala.a jeste li vi odmah isli na piskenje stojecki ili ste poceli sa sjedenjem?

    muzu sam rekla nek izvoli bit uzor i neka zabiravi svoju intimu u wc-u koju on tako voli.
    al me buni ako gleda muza da pisa stojecki nema mi smisla onda ga stavljat da sjedi na wc-u kad tako ne radi ni tata. ajd dajte koju pametnu.

    pozz

  12. #612
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    moj mali ne može pišat stojećki, premali je. mislim, može, ali onda si zapiša cijele noge. kad smo vani, piški u čučećem položaju.
    mislim da ima još vremena da nauči piškiti stojećki.

    ali zanimaju me savjeti mama starijih dječaka, jer ja imam dvije tsraije kćeri pa mi je ovo stvarno novi moment

  13. #613
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Ja svoje sinove potičem da piške sjedećki jer je tako manja mogućnost da promaše. Apricot je pisala da je za sve zdravije tako, bolje se isprazni mjehur, bolje je za prostatu.
    Kad se zatekne u prirodi, tata mu asistira za uspravni položaj
    Edit: mlađem, starijem ne treba
    Posljednje uređivanje od Jurana : 27.06.2013. at 11:38

  14. #614

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    111

    Početno

    Lutonjica i ostali koji ste odmah skinuli i noćnu, jesu li vaši pili po noći ili nacicavali ko moj. Moj obzirom na to koliko pije (mlijeka) nema šanse da ostane suh. Mislim da su one dvije noći bile suhe jer je bio zakočen od nemanja pelene (a sada je već ipak prošlo par dana pa se opustio).
    Noćas je npr pišao oko ponoći nakon što se prvi put probudio (išao je spavati u osam i pol, prije toga se popiškio u tutu) i zalio krevet; presvukla sam i njega i krevet; oko 4 je cicao po ne znam koji put i poslije se ponovo popišao (kad se probudio oko 4 pokušala sam ga uzet i stavit na tutu, nije htio sjesti nego je bespomoćno sam krmeljav vikao cica cica pa nisam inzistirala nego sam ga vratila u krevet, dala mu cicu i poslije toga se popišao po sebi, meni i krevetu).
    Bi li ga zbunilo da mu sad vratim pelenu za noć?
    Ili da odustanem do drugog puta?
    Bojim se da će on po noći pišati jako dugo jer nacicava i koliko vidim nema namjeru niti smanjiti niti prestati. A niti meni se ne da baviti se time, neka cica koliko hoće, jednom će prestati (valjda ).
    Napredak je da se popiškio vani u stojećem položaju.

  15. #615
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    najstarija u dobi skidanja pelena nije više dojila noću, ali srednja i najmlađi jesu dojili

  16. #616
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Citiraj margaretica prvotno napisa Vidi poruku
    Lutonjica i ostali koji ste odmah skinuli i noćnu, jesu li vaši pili po noći ili nacicavali ko moj. Moj obzirom na to koliko pije (mlijeka) nema šanse da ostane suh. Mislim da su one dvije noći bile suhe jer je bio zakočen od nemanja pelene (a sada je već ipak prošlo par dana pa se opustio).
    Noćas je npr pišao oko ponoći nakon što se prvi put probudio (išao je spavati u osam i pol, prije toga se popiškio u tutu) i zalio krevet; presvukla sam i njega i krevet; oko 4 je cicao po ne znam koji put i poslije se ponovo popišao (kad se probudio oko 4 pokušala sam ga uzet i stavit na tutu, nije htio sjesti nego je bespomoćno sam krmeljav vikao cica cica pa nisam inzistirala nego sam ga vratila u krevet, dala mu cicu i poslije toga se popišao po sebi, meni i krevetu).
    Bi li ga zbunilo da mu sad vratim pelenu za noć?
    Ili da odustanem do drugog puta?
    Bojim se da će on po noći pišati jako dugo jer nacicava i koliko vidim nema namjeru niti smanjiti niti prestati. A niti meni se ne da baviti se time, neka cica koliko hoće, jednom će prestati (valjda ).
    Napredak je da se popiškio vani u stojećem položaju.
    I mojima je noćna pelena nakon skidanja dnevne obično bila suha,ali se tu i tamo znalo desiti da je malo mokra pa sam (zato što sam lijena) tu noćnu ostavila još mjesec dva nakon skidanja dnevne. Isto tako su noćni cicoljipci sa x dojenja. Stariji se nikada nije po noći budio i tražio piškiti,ali mlađi sada traži i nosim ga piškiti kad traži- jednu noć čak dvaput, jednu nijednom i par puta jako rano ujutro. Znači, ima pelenu da mi ne smoči krevet,ali je ona suha ujutro.
    Mislim da bi bilo šteta sada odustati od skidanja pelene jer očito zna što treba,a vjerujem da će i njemu biti po ovim vrućinama puno lakše bez nje.
    Za podsjećanje i ispitivanje oko piškenja...to traje godinama.

  17. #617
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    Moj je jedno vrijeme piskio kad ga stavim na tutu, ali tad nismo imali vremena za pravo odvikavanje... Sad nece da sjedi na tuti, sve mu je drugo zanimljivo, nece da se popiski kad mu ponudim, a za manje od 2 min popiski gacice ili pelenu... Ako ga dovoljno dugo zadrzim na tuti ujutro (10-15min), onda ce se pokakiti, ali ako jos jednom kaki u toku dana, nikako ne signalizira, samo se ukaki. Bude nekad po citav dan u gacicama van, ali obavezno 2-3 puta ih upiski... Zelim maknuti tu pelenu, ali nikako mi ne ide...

  18. #618

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    111

    Početno

    Ako ga pitam da li mu se piša, kada vidim da se prima za pišu, kaže da da, skinem ga i on piša.
    Ako ga ništa ne pitam on će se popiškiti u gaće (i pokakati).
    Niti jednom nije sam tražio da ide (desetak dana), niti je on došao i meni ili tati (na svoj način) i rekao da mu se piša, nego se uhvati za pišu i tako mi vidimo i pitamo ga.
    Ja sam za to da prekinemo i ne gnjavimo ga više s ispitivanjem o pišanju, muž misli da trebamo nastaviti jer da on sve kuži i fali "samo" taj klik. Prijateljica mi kaže da je skidanje pelene učenje nove vještine i da za to treba vremena i tona živaca i da se pripremim na zapišavanje i zakakavanje i do nekoliko mjeseci.
    Ako mu sad vratim pelenu, ne znam hoće li me shvatiti kada mu je slijedeći put budem skinula.
    Šta da radim žene????

  19. #619
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Margaretica, kopiram ovdje svoj post s drugog topika o navikavanju na tutu, možda ti bude korisno. Riječ je o teoriji Penelope Leach, ne mislim da njena teorija važi za svako dijete, ali definitivno objašnjava zašto većina djece pelene ostavlja tek iza druge godine, a možda prepoznaš dio vašeg problema.
    ---------
    Čitah još prije da, kao, nije dobro uvoditi prerano odlaske na tutu ili wc jer to može biti kontraproduktivno, bla, bla.
    (...)
    No, nećak koji je stariji godinu dana od moje curke "stavljan je na tutu od 6 mjeseci, ali i dalje nosi pelene (sad je 2 i pol godine) pa izgleda kao da su bezveze utrošili vrijeme na tutu i wc. O tome i Penelope Leach piše u svojoj knjizi "Vaše dijete" (koja je u 90% izvrsna!).

    Dakle, teze Penelope Leach su sljedeće:

    - oko 1. rođendana, "učenje na tutu" nema nikakve veze s učenjem, riječ je samo o tome da se dijete stavi u pravo vrijeme na pravo mjesto, tako da nuždu obavi u tutu, a ne u pelenu.
    - ako se tuta počne uvoditi s 12 mjeseci, dijete se neće protiviti jer mu se tuta neće učiniti čudnijom od drugih mjesta na koja ga posjedate, ali nakon 2 mjeseca to će mu vjerojatno postati odbojno jer će mu biti besmisleno to mirno sjedenje jer ne dobije ništa time (obavi nuždu koji bi i inače obavilo pa ne vidi benefit).
    - ako nam je stalo do toga kako se dijete osjeća, tutu ćemo napustiti nakon nekoliko tjedana, a nastavi li se dijete prisiljavati da sjedi na tuti, postoji realna mogućnost da izazovemo sukob koji će onda usporiti cijeli proces jer dijete neće lako preuzeti kontrolu nad svojim fiziološkim funkcijama čim bude spremno za to.
    - počnemo li s tim prije nego je ono fizički spremno, tražimo od njega nešto nemoguće, izlažemo ga pritisku, inzistiramo na suradnji prije nego je emocionalno sazrijelo, namežemo volju na području na kojem ne možemo pobijediti.
    - Penelope kaže kako su istraživanja pokazala da se, bez obzira kad se počne s uvođenjem tute, prije treće godine ne možemo pouzdati u to da će dijete tijekom dana ostati čisto i suho. I ako ga s godinu dana počnemo stavljati na tutu šest puta dnevno, učiniti ćemo to 3285 puta prije nego postignemo cilj - dijete kojem ne trebaju pelene. Pričekamo li s tim da dijete ima 24 mjeseca, istu radnju trebat će ponoviti tisuću puta da bi se postigao isti učinak. Dakle, ne isplati se kretati prerano, kaže Leach.
    - Privikavanje na tutu je pogrešan naziv, vi ne tražite da dijete nešto učini za vas, niti je to pitanje poslušnosti, već je riječ o tome da mku pomognemo da nešto učini za sebe, a krajnji rezultat je djetetovo preuzimanje kontrole naqd svojim fiziološkim potrebama - da prepozna osjećaj punog mjehura ili crijea i da na to reagira na društveno prihvatljiv način - da kaže odrasloj osobi da mora na zahod ili da pronađe tutu.
    - Dakle, bez obzira koliko mi to rano počeli, mali su uzgledi da se u to možemo pouzdati prije treće godine (??).
    - do 15. mjeseca većina djece nuždu obavlja automatski, ne zna da će uskoro obaviti nuždu pa ni da ju je upravo obavilo. Do koje točke razvoja je dijete stiglo može se vidjeti po tome kako se ponaša ako se popiški kad je golo, ako ne pogleda lokvicu, znači da ne shvaća da ona ima ikakve veze s njim. To znači da nije spremno za tutu. Zagleda li se u lokvicu sa zanimanjem, a osobito ako ju dira, znači da je shvatilo vezu između osjećaja mokrenja ili kakanja i onoga što je izlučilo. Kad dođe u fazu da je obavilo nuždu, ali ne zna unaprijed kad će je obaviti, dijete još nije spremno koritstiti tutu, ali je spremno upoznati se s njom.
    - u fazi uvođenja tute trebamo se pobrinuti da je djetetu jasno čemu to služi i kako se upotrebljava.
    - pravo vrijeme da se dijete počne poticati na korištenje tute je nedugo nakon što bude u stanju osjetiti da će uskoro obaviti nuždu, a to se obično dogoodi kad je posrijedi velika nužda - sad i ono zna da nuždu može obaviti u tuti, a ne samo u peleni, no treba imati na umu da govorimo o pražnjenju crijeva i da je to izbor koji je prepušten djetetu.
    - djetetu koje se trudi koristiti tutu može biti zamorno koristiti pelene pa ako znamo u koje vrijeme obavlja nuždu, možemo ga pokušati neko vrijeme ostaviti bez pelene pa ili dijete ode samo ili čekamo signal te mu predložimo da ode na tutu.
    - kaže li dijete ne - ne treba ga prisiljavati ni nagovarati. Mi mu nastojimo pomoći da se samo brine o sebi, ali to nije nešto na što ga možemo prisliti.
    - mnoga djeca koja se s tutom upoznaju na nenametljiv način i u pravom trenutku, za nekoliko tjedana stječu potpunu kontrolu nad crijevima.
    - ne prisiljavati ga da sjedi na tuti čak ni ako smo sigurni da će uskoro obaviti nuždu jer su djeca u toj dobi sklona kontrasugestiji, što mu jasnije dajemo do znanja da želimo da sjedi tamo, to će nam manje htjeti udovoljiti, što veće zanimanje pokazujemo za ono što izlazi iz njega, to je vjerovatnije da će se prema svom izmetu ponašati posesivno i osjećati ugroženo kad ga bacimo u školjku.
    - nastojte se doimati ne previše zainteresirani, ako ste oduševljeni kad "uspije" ili razočarani kad "zakaže", nemojte pokazivati te osjećaje, ne od tute praviti moralno pitanje i zbog toga dijete nazivati dobrim ili zločestim jer je korištenje tute tek vještina koju nastoji savladati.
    - obavi li nuždu u tutu, zaslužuje miran i zadovoljan komentar o svojem odrastanju, obavi li nuždu na podu ili u pelenu, zaslužuje da jednako mirno iskažete suosjećanje i nagovijestite kako bi bilo dobro da sutra to obavi u tutu.
    - ne očekivati da dijete dijeli naše gađenje prema izmetu, dapače, ako reagiramo s gađenjem, bit će povrijeđeno, pomilsi li da je njegov izmet nama odvratan, pomislit će da nam je njegovo tijelo odvratno (?)
    - djetetu treba pomoći da bude što samostalnije u obavljanju nužde (ali ne prepušteno samo sebi) - ako smo s tutom pričekali do kraja druge godine, bit će u stanju samo poći, skunuti odjeću uz minimalnu pomoć, samo sjesti i ustati. Poći s njim kad zatraži, sjesti uz njega s divljenjem i tražiti dopuštenje da obrišemo guzu i ispraznimo i operemo tutu.
    - kontrola nad mjehurom stiče se kasnije nego kontrola nad pražnjenjem crijeva. Često uzvik piški mi se znači da upravo ispušta lokvicu. trebamo biti suosjećajni jer je i dijete zatečeno. Neće biti fizički spremno zadržavati mokraću sve dok se ne produlji razdoblje između trenutka kad postane svjesno da će se popiškiti i samoga čina.
    - isplati se čekati ljeto ili praznike, dok je vani toplo, dijete može biti golo i što više puta vidi sebe kako mokri i lokvicu, to ćemu pomoći u uspostvaljanju veze između osjećaja punog mjehura i onoga što se potom događa.
    - ne treba preuveličavati obavljanje nužde vani ili u tutu i ostavljanje pelena, samo reći da će mu biti udobnije ako ne nosi pelene, a da je tuta u blizini i da ga uvijek čeka. Djetetu će često pobjeći, ali treba pokazati razumijevanje (šteta, malo si zakasnio, ajmo to pobrisati)
    - kad dijete postane pouzdano tijekom dana, pelene više ne trebaju biti dio dnevnog outfita, bolje brisati pod ili presvačiti dijete, brže će naučiti da svaki osjećaj punog mjehura znači i odlazak na tutu, nego da se produljuje povremeno pelenašenje koje će ga zbunjivati (sigurno neće razmišljati "imam li na sebi pelene ili nemam"). Stavljati samo noćne.
    - Voditi računa da dijete ipak pretjerano ne gnjavimo odlascima na wc i sjedenjem na tuti, cilja nam je da uvidi kako su gaćive udobnije od pelena i da je korištenje tute jednostavnije od previjanja. No nedamo li mu mira, pomislit će kako mu je život s pelenama bio lakši. Ako ga svaki čas podsjećamo na tutu, onda razmišljamo umjesto njega, pa time samo možemo odgoditi trenutak brige o sebi.

    Leach zaključuje:
    - ne očekujte od djeteta da se pomokri prije nego što osjeti potrebu, a sve dok ne navrši barem tri godine, neće znati kako se pomokriti ako ne osjeća hitnu, a tako i prepoznatljivu potrebu. Stoga je posve besmisleno slati ga na zahod prije izlaska "tako da ne mora ići kasnije" i nepravedno je ljutiti se na dijete ako mu se omakne u dućanu "jer ste mu rekli da ide prije nego što ste izašli".

    Po Leach ispada da se ni ne treba truditi prije 2,5 godine. No, znam za dosta djece koje su uspjela u razdoblju od 1,5 do 2 godine i to su nosila jednokratne pelene.
    Doduše, iskustvo s nećakom potvrđuje njenu teoriju (i ono brojanje koliko je nepotrebnog vremena utrošeno na nešto što će se neminovno dogoditi i bez da smo se toliko trudili).
    ----------
    (p.s. dotični nećak je upravo prije 2 tjedna ostavio pelene, i dnevne i noćne. Bez problema. Ima 2,7 mjeseci. Ali ga i dalje ponekad treba podsjećati, odnosno pitati treba li piškiti.)

  20. #620
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Inače, moja curka imamo 1,7 g, povremeno se popiški i pokaki u wc-u, ali uglavnom ja podsjetim. Tu i tamo najavi da joj se kaka, ali i principu i dalje uglavnom sve obavlja u pelenu. Procijenila sam da još nije spremna za micanje pelene. Vidjet ćemo kako će sazrijevati ovo ljeto...

  21. #621

    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2

    Početno

    Evo i mog prvog posta ovdje .
    Moj djecak je bez pelene nekih 10-tak dana (ima 2,5 god). Sam je trazio da mu ih skinem i ne zeli niti cuti za njih. Odmah sam makla i za dnevno i nocno spavanje i samo se jednom do sada popiskio dok je spavao.
    Mene muci sljedece. Zadnjih par dana mu skoro svaki put malo pobjegne u gacice, ja vidim, odvedem ga na tutu i on se tamo popiski do kraja. Sam rijetko kad trazi i ja sad ne znam sta da radim. Da ga i dalje ostavim bez pelene? Kako da mu objasnim da piski na tutu? Svasta sam do sada probala,ali ne pali. Za kakanje me zove, trazi tutu, malo mu pobjegne u gacice dok dođemo do wc-a,ali tamo se pokaka do kraja.

  22. #622
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    U potunosti se slazem sa ovim sto je Zuska napisala!

  23. #623
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    I mi čekamo srce ljeta, moja cura 20 mjeseci itekako pozakuje znakove spremnosti, pita, ponekad se sama popenje na bančić, skine pelenu i traži da joj pomognem da sjedne na wc (onu dasku, još je koristi starija). Smeta joj jako kad se kaka i kad je odmah ne promijenim, međutim i dalje ne mislim da je to stopostotna spremnost, malo ćemo pričekati.

  24. #624
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Po Leach ispada da se ni ne treba truditi prije 2,5 godine. No, znam za dosta djece koje su uspjela u razdoblju od 1,5 do 2 godine i to su nosila jednokratne pelene. Doduše, iskustvo s nećakom potvrđuje njenu teoriju (i ono brojanje koliko je nepotrebnog vremena utrošeno na nešto što će se neminovno dogoditi i bez da smo se toliko trudili). (p.s. dotični nećak je upravo prije 2 tjedna ostavio pelene, i dnevne i noćne. Bez problema. Ima 2,7 mjeseci. Ali ga i dalje ponekad treba podsjećati, odnosno pitati treba li piškiti.)
    da,iskustvo s necakom potvrdjuje teoriju a tih dosta druge djece koje poznas ju pobijaju!
    bas me zanima sto bi Leach rekla na bezpelenasenje? ili na cinjenicu sto smo mi svi u prosjeku puno ranije bili odviknuti od pelena nego danasnja djeca....
    da,ocito da se forsiralo i smatralo se nenormalno da dijete do 3ce god bude u peleni,ali ako nisi spreman kako tu forsiranje moze pomoc?
    kakas i pisas po podu dok ne skuzis....pa onda znaci 6mj tako?
    jedna mi prija ima teoriju da njen muz danas ima traume od stavljanja na tutu i skidanja pelene pa da zato ne moze nigdje drugo ici na wc nego doma....

    meni je kako koristim pp definitivno bilo lakse ispirat tutu nego pelenu,nije da bi bacala pokakanu jednokratnu u smece....kako je imala jako uredan i predvidljiv ritam kakanja stvarno nisam vidila razlog da ju ne stavim na tutu pa to na njoj odradi vec od 9og mj...(pogotovo sto je rado i bez negodovanja boravila na njoj)...bilo mi je za ocekivat da ako mjesecima na taj nacin kakas da ces se lakse odviknut....da ju nisam stavljala mozda mi sad uopce ne bi ni najavljivala da se pokakila....

    uvodjenjem daske za wc prije par dana smo napravili pomak,vec je 3x najavila i iskrcala govno u wc! jedino je danas tek u momentu kakanja rekla da idemo na wc....
    dakle,moguce da joj je tuta jednostavno dosadila....

  25. #625
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Zasad skulirana, meni pričaš, baka tvrdi da sam s 11 mjeseci skinula pelenu, a tada nije bilo jednokratnih pa je to sve drukčije izgledalo, kome bi se bilo dalo iskuhavati pelene do treće godine Ne znam što Leach misli o bezpelenašenju, mislim da ona piše iz pozicije jednokratnih pelena. Opet, njena objašnjenja zvuče logično, s obzirom na iskustva mnogih pa i na ovom forumu, zato sam i postala ovo, možda nekom pomogne.

    Svejedno, mi ćemo pokušati iskoristiti ovo ljeto pa ćemo vidjeti. Ako ne ide, pričekat ćemo.

    Danas bili na plaži, a ona pišala okolo doslovno svakih 10-15 minuta, stojećki, pa malo raširenih nogu, pa u čučnju, pa na suhom, pa u plićaku...Ko da smo psa vodili sa sobom! Srećom na plaži nije bilo nikoga jer ne bih mogla od srama. Zalud sam joj tumačila da nam najavi kad će se popišati, njoj je bilo zabavno.
    I onda dođemo doma i ona fino traži da ju stavim na školjku da piški. A ujutro najavila kakanje i kakala u tutu. Ovoga mjeseca bili nekih 5 puta na plaži i niti jednom nije tako obilježavala teritorij. Ne znam što da mislim

  26. #626
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Zasad skulirana, meni pričaš, baka tvrdi da sam s 11 mjeseci skinula pelenu, a tada nije bilo jednokratnih pa je to sve drukčije izgledalo, kome bi se bilo dalo iskuhavati pelene do treće godine Ne znam što Leach misli o bezpelenašenju, mislim da ona piše iz pozicije jednokratnih pelena. Opet, njena objašnjenja zvuče logično, s obzirom na iskustva mnogih pa i na ovom forumu, zato sam i postala ovo, možda nekom pomogne.

    Svejedno, mi ćemo pokušati iskoristiti ovo ljeto pa ćemo vidjeti. Ako ne ide, pričekat ćemo.

    Danas bili na plaži, a ona pišala okolo doslovno svakih 10-15 minuta, stojećki, pa malo raširenih nogu, pa u čučnju, pa na suhom, pa u plićaku...Ko da smo psa vodili sa sobom! Srećom na plaži nije bilo nikoga jer ne bih mogla od srama. Zalud sam joj tumačila da nam najavi kad će se popišati, njoj je bilo zabavno.
    I onda dođemo doma i ona fino traži da ju stavim na školjku da piški. A ujutro najavila kakanje i kakala u tutu. Ovoga mjeseca bili nekih 5 puta na plaži i niti jednom nije tako obilježavala teritorij. Ne znam što da mislim
    Znam ja i bit će ti drago čuti - dijete vježba sfinktere kad tako zapišava... Cura je isprobavala kako kontrolirati pišanje. Na vidiku ti je ostavljanje pelene. Još dva-tri puta dok shvati i posloži kockice u glavi i gotovo je. Sretno!

  27. #627
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Tih prvih dan-dva kad su prvi put bez pelene obično prođu u zapišavanju. Moj je sad drugi tjedan bez pelene i dogodi se koja nezgoda,ali nema panike oko toga. Uredno javlja kad mu je sila-istina, sve je kaka, ali kužimo se. Kad ga hoću poslati na tutu,a nije mu sila-neće uopće krenuti prema kupaoni pa mislim da jako dobro zna što se tamo obavlja. Jako mi smeta kad se tvrdi da su oni sa godinu ili dvije još premali da kontroliraju obavljanje nužde i da je to automatski. Naravno da sam ja svog X puta češće stavila na tutu prije nego je skinuo pelenu od nekoga tko ju skida sa 3 godine i čije dijete će možda od tog dana nadalje biti suho i samo ići uredno na WC,ali meni se recimo nije više dalo prati pelene pa sam ga umjesto toga rađe stavila na tutu.

  28. #628
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Znam ja i bit će ti drago čuti - dijete vježba sfinktere kad tako zapišava... Cura je isprobavala kako kontrolirati pišanje. Na vidiku ti je ostavljanje pelene. Još dva-tri puta dok shvati i posloži kockice u glavi i gotovo je. Sretno!
    Hvala, Peterlin, ovo je korisna informacija. I zvuči ohrabrujuće, ja mislila da je riječ o regresiji. Vidjet ćemo kad krenemo češće na plažu, nadam se da se neću crveniti

  29. #629
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Mi već 10 dana u gacicama preko dana. Noću još ima pelenu zbog nacicavanja. Dnevno spavanje nema. Tu i tamo joj još pobjegne, ali sve u svemu, zadovoljni smo. Ima 20 mj.

  30. #630
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Zasad skulirana, meni pričaš, baka tvrdi da sam s 11 mjeseci skinula pelenu, a tada nije bilo jednokratnih pa je to sve drukčije izgledalo, kome bi se bilo dalo iskuhavati pelene do treće godine
    i ja i sestra oko 12og mjeseca bili bez pelene...znam po fotkama da su me posjedali na tutu od 6og mjeseca....moram pitat,ako se moji sjecaju,da li sam se ja to stvarno odviknula ili su skupljali za mnom.... jer ako se kontrola sfinktera moze steci nekim forsiranjem i ucenjem onda je danasnji "trend" samo do nekog opceg stava psihologa (ne forsiraj,nisu spremni do min 24mj) i komoditeta roditelja....

    I moja cesto pisa i zapisava,ja to pripisujem hladnijem vremenu....

    Mojca,di si nasla tako male gacice? Ja po butigama nalazim samo na br 92,nista manje.....
    Posljednje uređivanje od zasad skulirana : 02.07.2013. at 01:03

  31. #631
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    I tako moja 17-mjesecna Pikulica sinoć jaše na svojem konjiću na njihanje i u jednom trenutku počne govoriti: kaka! kaka!, siđe s konjića, ode pod kingerbet, izvuče tutu i krene sjesti na nju u trapericama. Ja brže bolje skidam s nje hlačice i pelenu i stavljam je na tutu i ona se pokaka.



    1. nikad prije nije bila na tuti a da je nešto obavila, iako sam je ja stavila 2-3x prije par mjeseci
    2. nisam joj pokaziva tutu i objašnjavala, možda sam joj još tada rekla da se tu kaka i piški, ali uopće se ne sjećam

    Kako je dijete to povezalo, nemam pojma, ali sam ostala u takvom šoku i nevjerici i naravno, presretna!

  32. #632
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    i ja i sestra oko 12og mjeseca bili bez pelene...znam po fotkama da su me posjedali na tutu od 6og mjeseca....moram pitat,ako se moji sjecaju,da li sam se ja to stvarno odviknula ili su skupljali za mnom.... jer ako se kontrola sfinktera moze steci nekim forsiranjem i ucenjem onda je danasnji "trend" samo do nekog opceg stava psihologa (ne forsiraj,nisu spremni do min 24mj) i komoditeta roditelja....

    I moja cesto pisa i zapisava,ja to pripisujem hladnijem vremenu....

    Mojca,di si nasla tako male gacice? Ja po butigama nalazim samo na br 92,nista manje.....

    Nešto u H&M, zadnja dva paketića sam uzela, htjala još, nije bilo ni u jednom ZG H&M-u... pa sam nadopunila turskima iz jednog malog dućana u Zvonimirovoj. Malo su prekičaste za moj ukus, ali njoj se sviđaju. Dućan se zove Nina.
    Oćeš da poslikam, pa ti pošaljem slike samo daj mi šibni br. moba ili mail na pp.

  33. #633
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Btw, tako malih modela ima Benetton i Prenatal.. ali ih u Zg nema.

  34. #634
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    ma glavno da su pamucne....wow,imaju i web stranicu i face...kontaktirat cu ih,hvala ti!

    moja jucer noni donjela "goga" u ruci.... i none ga lijepo preuzme rukama od brasna (taman objed spravljala)....

  35. #635
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    http://www.nina.hr/component/virtuem...category_id=11
    Nije im ta web stranica baš nešto... ono što sam ja kupila nije tu.

  36. #636

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    111

    Početno

    Za sada mu nisam vratila pelenu. Zašto? Zato jer je ipak mali i iako kuži skoro sve, ipak mu ne mogu objasniti zašto je prije bilo u redu kada je piškio po podu, a sada odjednom nije.

    Naime, kako je imao problema s osjetljivom kožom, u ranijem sam ga razdoblju dosta puštala bez pelene po stanu i nije mi bilo bitno gdje piša i šta radi, nisam mu ništa niti govorila. Tutu sam mu počela spominjati kada je već nekoliko mjeseci neometano piškio gdje je htio. I sada on treba vremena da zaboravi da može pišati gdje stigne.

    Sada vidim da sam mu od početka trebala govoriti gdje treba piškiti, ali šta je tu je.

    Druga stvar je ta da sam mu probala vratiti pelenu, ali on u nju nije obavljao ništa, popišao bi se na pod tek kada bih mu je skinula. Po noći je suh do nekih 5 - 6 ujutro kada se u potpunosti razbudi, pokušam ga staviti na tutu (koju inače odbija i danju) i neće, popiški se u krevet, ja presvučem i do buđenja oko 7 je opet suh.

    Danas je prvi put sam i ničim izazvan sjeo na tutu i popiškio se (igrao se s medotom i mislim da je njemu pokazivao kako se to radi (jer smo se ranije tako igrali)). Poslijepodne smo bili na moru i vidjela sam da je piškio (više puta, da smo bili doma ne bi toliko), nije me obavještavao kada mu je bila sila, spustio se sam do mora i pišao.

    Vidjet ćemo šta će biti sutra.

    Uglavnom, zaključak je ovakav: budući sam ga "malo" "zblesirala" s tim prihvatljivo je/ nije prihvatljivo pišati po podu/krevetu/kauču/gdje stigneš; sada treba biti strpljiv i odučiti ga od toga, a čini mi se da smo na dobrom putu (koji će trajati mjesecima). Mislim da bih ga dokrajčila kada bih mu sad vratila pelenu, tek onda mu ništa više ne bi bilo jasno. Zato, polako i strpljivo. I idemo tako dok ne skuži (ili dok ja ne pop..... jer sam inače čistunac).
    Posljednje uređivanje od margaretica : 03.07.2013. at 22:43

  37. #637

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    207

    Početno

    Evo i kod mene je taj problem. Na plazi je gol, i ne piski, nego kaze idemo u travu ali kad idemo u apartman i na spavanje stavim mu pelenu da ne zapisava dvosjede i nasmjestaj i madrace ? MOzda grijesim?! ali vec par puta mi se popiskio u krevet (iako sam stavila prostirku dolje) ipak se valja i sve je bilo zapisano, i ond adrugi put igra se i odjednom pis pis i po dvosjedu..
    Citiraj sonata prvotno napisa Vidi poruku
    Evo sto mene zanima. Da li radim pogresno ako ju na moru,vani dok smo na plazi ostavljam bez pelene a zatim kada idemo u stan stavljam pelenu? Problem je u tome sto stan iznajmljujemo i bilo bi mi nezgodno da zapisava namjestaj. Sada sam ju proslih par dana pustala golu u dvoristu dok se kupala u bazenu i kada bi trcala po dvoristu, nisam bas primijetila da ju je nesto smetalo sto se popiskila, tj. sto joj je noga popisana. Tuta je skroz vani u dvoristu i ona zna za sto sluzi i sjela je par puta ali vise iz igre nego zbog piskenja-kakanja.

  38. #638
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Da prijavim napredak...sad smo na 9dn od skidanja pelene,prva 2-3dn je bilo po 6-7 zapisavanja po kuci,sad smo na mozda 1x ako se zaboravi....morali smo ju stalno napominjat da idemo na tutu,ne bi se sama sjetila nema sanse...sad polako sama najavljuje,ako se zaigra zaboravi...ja presretna!

  39. #639
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Bravo skulirana!
    Ja sam zadovoljna kako nama ide skidanje iz pelena. Sve je ok, sama traži tutu, čak i vani piški u travu, ali radije doma... kuži da iz parka do doma može izdržati, pa traži doma...a jučer smo autom išli na drugi kraj grad ai bili vani, rekla je "tuta", čučnuli smo na travu i sve pet.

    Gledam sad kalendar, pa rekonstruiram, prvi put je bila bez pelene 21.06. u petak kad sam došla s posla, a prvi put je imala suhu noćnu 01.07. kad je bila baka došla, pa je nakon dva dana bila mokra i od tada, dakle od 4.07. je suha. To je danas tjedan dana. Ja bi joj noćas skinula noćnu. Što mislite? Ja bi rekla da je spremna.

  40. #640
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Bravo cure x 4!

  41. #641
    cikla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Vojvodina
    Postovi
    430

    Početno

    Super vam ide. Kod nas je bio mali zastoj jer je imala proliv par dana, ali smo i to sada rešili. Ne traži sama, ali joj često nudim i uglavnom obavi nuždu na nošu. Imamo dva-tri zapišavanja dnevno, ali samo kod kuće. Kada negde idemo piški pre polaska i kada se vratimo. U javnosti neće, ali takva je bila i po pitanju jela. Neće ni u dvorištu na travi. Otežava nam i to što bake ne žele da se bakću sa tim, nego kada je čuvaju traže da ima pelenu da im ne bi zapiškila nameštaj.
    Posljednje uređivanje od cikla : 12.07.2013. at 18:02

  42. #642
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    a joj cikla,to je grozno kad bake ne suradjuju...moja je prihvatila "goga" u ruku kad joj ga je N. donjela 2gi dan....

    N se bome ne srami pisat na plazi,lijepo toci po zalima bez beda....u pocetku je bila zbunjena smije li pa sam joj rekla da je OK,da na plazi nemamo tutu i da samo pazi da ne piski po sugamanu....
    na travi isto nece ali zato nosimo tutu sa sobom kad smo u dvoristu!

    meni je bila paranoja kad smo bili u gostima neki dan,da se ne popisa po kaucu isl....i odahnula sam kad je napunila tutu,kad ono nakon 30 min opet....srecom,bila je u kuhinji na plocicama pa smo brzo sanirali lokvicu....

    Mojca skidaj, i ja bi mojoj ali mi se prerano nekad probudi i zna se onda popisat....jutros npr nije,a jos smo se valjale po krevetu 15-20 min....
    Ali zna se probudit nekad oko 5 i po i prec nama u krevet,mi to prespavamo a ona se tada popisa...ko bi joj tutu u te ure nudio....
    Hoces joj stavljat onu gumu ispod za svaki slucaj ili?
    Posljednje uređivanje od zasad skulirana : 12.07.2013. at 19:29

  43. #643
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Skinula.
    Suha je za sad, ali još e bar dva sata spavati, pa ostavljam mjesta da ipak bude joj.
    I... sad mi se teško odvojiti od naših lijepih platnenih... šmrc, kako vrijem ide...

    Na njenom kinderbetu imam zaštitu od početka, jučer sam konačno naručila i za naš krevet. Imaš u Slo 100% pamučne, a nepromočive, ne znam na koju foru, ali stvar fukcionira, takvu imam na kinderbetu. http://pleniceracman.si/ponudba/zascitne_podloge/

  44. #644

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    111

    Početno

    Kod nas je situacija ovakva: kada smo vani, on se neće popiškiti u gaće nego trpi i nekako signalizira, ja ga skinem, piša.
    U stanu, ne signalizira, ako ga pitam, pišat će u tutu (uz malo nagovaranja), ako ga ne pitam, popišat će se gdje se igra. Isto je i za kakanje. Ako smo kući i ako ga pitam, sjest će na tutu i kakati u nju, ako ga ne pitam ili smo vani, ode sve po podu ili u gaće.

    Dakle, napredak nije baš neki velik, ali nije ni za bacit. Tako da nastavljamo bez pelene, a do kad vidjet ćemo.

    Što se tiče noći, opet sam mu skinula noćnu pelenu jer se budio suh i već je nekoliko dana za redom suh ujutro iako po noći nacicava.

    Eto, bravo i za mog malog dečka.

    I za sve vaše curke!

  45. #645
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    ah,mi danas nadobudno posli u 2satnu setnju/muvanje po ducanima i 2x je pisala....1vi put gacice za odvikavanje nisu izdrzale,malo je procurilo niz noge i pod,2gi put je sve ostalo u gacicama....1vo pisanje nije najavila,2go je stala i rekla:pisa,pisa....mislim sto cu usred ducana,imala sam rezervne gacice i saket u torbi da ju promjenim i to je to....
    jedino da nosim potette sa nama....

    kako ste vi rjesavali izlaske? ne pada mi na pamet vracat pelenu vise....

  46. #646
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Nismo imali nezgoda vani. Ali zato jesmo u AS. A mislim da je zapravo problem bio u položaju, jer je sličan položaju za piškenje, pa dok nije uvježbala zadržavanje i u tom položaju.

  47. #647
    cikla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Vojvodina
    Postovi
    430

    Početno

    Kad izađemo negde trpi.
    Nismo još imali takve nezgode.
    Radije bih da se upiški.
    Ja se gnjavim ceo život sa upalom bešike zato što sam se stiskala.

  48. #648

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    da i moja evo nakon mjesec i pol trpi kad god izađemo vani, neće (rijetko će) pitati
    doduše prije svakog izlaska mi se popiškimo i naravno čim dođemo kući, ali vani rijetko kada piški
    evo danas skoro 2 sata na trajektu nije piškila nego kad smo došli kući,
    ali tu ni ne brinem, jer je zahod horor, neuredan i smrdljiv

  49. #649
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Prijavljujem noćnu nezgodu. Jutros oko 5 kad sam se ja probudila bila je mokra... presvučem ju, za 10 min opet mokra. I onda shvatim da bi bilo pametno staviti ju na tutu prije sljdećeg presvlačenja.

  50. #650

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Zuska, mi smo prilikom pokusaja skidanja pelena s 2 g svugdje nosili sa sobom tutu. I izlaske smo prilagodjavali tome, znaci nije bilo 2-satnih smucanja po ducanima
    Bilo je isto ljeto, savrseno god. doba.

    Takva je bila strategija u pocetku. Ali mi smo nakon 10 dana odustali jer ona uopce nije najavljivala piskenje, jednostavno nije bila spremna, tako da ne znam do kad bi trajalo to nase nanasanje tute okolo.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •