Stranica 15 od 22 PrviPrvi ... 51314151617 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 701 do 750 od 1062

Tema: Odvikavanje - mogu li jednostavno skinuti pelenu?

  1. #701
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    moj pije prije spavanja, onda ide pišati

    u noći još jedanput piša posle toga popije vode

  2. #702
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Oko vraćanja pelene, kažu da je to loše. Ne bih znala, nadam se da će ti se javiti mame sa sličnim problemom i iskustvom pa odluči.








    mi smo noću u peleni na savjet pedijatrice. 4god cura ima. Dnevnu pelenu smo skinuli sa 2god,a noćnu isto tada. Nekad je bila suha,nekada mokra i po tri puta u noći. Dizanje u wc je prečesto bilo bezuspješno. Vratili smo noćnu pred zimu,nakon 5-6mj jer cura spava otkrivena i nema smisla da se prehladi. Tako je rekla pedijatrica i ja se slažem. Imamo genetiku već 4generacije po istoj liniji (mojoj ) noćnih mokrica. Ne treba oko toga raditi nikakvu dramu. Dok jedni prestanu piškiti u gaćice odmah,drugima možda treba par tjedana,po noći i godina. Mi stvarno oko ove noćne ne pravimo nikakvu senzaciju nit je cura doživljava neuspjehom. Zna tko je u obitelji dugo piškio u krevet,u susjedstvu i zna i ona i mi da to uopće nije nšta loše.

  3. #703

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    U međuvremenu, otkad sam davno pisala na ovoj temi, i treći je skinuo pelene.
    S 22 mjeseca cca. Zapravo, ja sam mu skinula pelene jer su mi dojadile.
    On još uvijek ne najavljuje ništa, a ključ uspjeha je posjest ga na tutu svaka 2 sata.
    Po noći je suh.
    Prošli smo i fazu odbijanja tute i wc-a.
    Trenutno mu je hit kad sam donese tutu iz kupaone. Dovoljno je pitati - Ide mama po tutu? I on donese i sjedne.
    Ali tko zna do kad će ovaj trik paliti...

  4. #704
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Izgleda da je moj savladao kakanje, za sad funkcionira preko tjedan dana bez ijedne nezgode. A pisanje, tko ce znati. Znam da zna jer javlja neposredno nakon, ali ne pada mu na pamet traziti tutu za to. Eventualno skine pelenu/gace pa pisa po podu.

  5. #705
    Jainina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Nama nije bilo lose rjesenje i ostavljanje pelene za spavanje. Prije cca 4 mjeseca je skinula dnevnu, prije nekih mjesec dana za dnevno spavanje i 2 tjedna nocnu. Sve pelene je prakticki sama skinula, svaki pokusaj naseg skidanja pelena nije bas urodio plodom a po njenoj zelji je sve proslo bez previse nezgoda. Nije bilo previse zbunjivanja zbog pelena za spavanje, lijepo smo joj objasnili da jos uvijek piski u snu i da dok je tako treba nositi pelenu. Kad je pelena bila suha nekoliko dana, vise ju nije niti imala.

  6. #706

    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    16

    Početno

    Sad je najbolje vrijeme za odvikavanje. Ja mog 2,5 godišnjaka već 10 dana pokušavam skinuti. Kad nema pelenu ( kad je na plaži ), uredno ode u more i popiški se tamo. Čak se i opere. Kad je doma u gaćama, uredno se popiški u njih. Jučer sam ga ostavila doma golog. I otišao je par puta samoinicijativno na tutu. Bez mojih čestih zapitkivanja da li mu je sila. Izgleda da metoda ˝gole guze˝ pali!

  7. #707
    marija1411 avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    181

    Početno

    Skinuli pelene prija 3 dana, ima 1,4mj neko kaže prerano a neko bolje ranije pa sad vidjet ćemo. Ljeto je valjda će naučiti dok ne zahladi.

  8. #708
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Mali će u 9 mjesecu 3 godine. 14.7. sam mu skinula pelene, odmah i dnevnu i noćnu. Po noći nije imao niti jednu nezgodu, samo kad bi se probudio ako ga nisam odmah poslala na tutu, onda bi se zapiškio.
    Ali zato je s dnevnom bio dugotrajno, tek nakon 10 dana se primjetio neki pomak - do tada sam se naprala gaćica i hlačica ne znam ni sama koliko. Odustala bih da je mlađi, sigurno.
    No evo nakon mjesec dana više ga uopće ne pitam, niti potsjećam, osim ako idemo na neku dulju vožnju autom. Čak smo prije par dana i tutu maknuli, ima klupčicu da se popne do wc-a i gore smo montirali onu 3-dijelnu dasku i pazimo da ostavimo tako da je otklopljeno na dječjoj daski. On se popne, skine, sjedne i obavi. Onda nas zove ako je kakao, ako je piškio samo ustane. Moramo ga potsjećati da ruke pere, ali sve ostalo je stvarno nevjerojatan napredak.

  9. #709
    marija1411 avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    181

    Početno

    Pa možda sam i uranila 1 godina i 4mj ali opet ljeto je i pokušati ću. Napra se ovi dana.

  10. #710
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Ma znam djece koja su skinula pelenu u toj dobi. Moj mislim da je zadnji u svojoj vrtickoj grupi. Da, najgore mi je bilo pranje jer nemam toliko gaca da mi traje dok ne napunim ves masinu. I miris urina svukud... uzas! Ali evo proslo je.

  11. #711

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    moj 29 mjeseci i ne moze skuzit nikako...neda mi se prat za njim... pustit cu ga jos koji mjesec. srednji mi je skidao tri mjeseca stariji i skinuo u dan i pol. ova tortura mi se neda prolazit....

  12. #712
    marija1411 avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    181

    Početno

    Ja sam već lagano umorna, sve on kuži i kao da se sakriva od mene kad mu je sila.
    A muž "STAVI MU PELENEEEEEEE" urlčiče. Ne odustajem samo se nadam da nije na mene, tvrdoglav kao mazga .

  13. #713
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    evo mi navršili danas 2 godine... i svi su nam naravno kupili gačice jer je on kao već veeeliiikiii i svi su do 2 godine skinuli pelene. Pilaju. I rade pritisak na mene, a ja kao ne pokušavam dovoljno ustrajno. Kao prvo - napišava se tokom noći, ujutro je pelena teška, kad kaka, kuži da ga pitam da li kaka ali se ljuti i viče NEEEEE, sakrije se iza stola, čučne i tiska. Kad ga pitam šta je u peleni kaže "kaka" , potapše se po riti i kad ponudim novu čistu laganu pelenu opet viče NEEEEEE, bježi, plače i skriva se. Imali smo pokušaj da ga stavimo na kahlicu i fora mu je, sjedio je jedno 40 minuta, onda se ustao, raširio noge (sad ja pak vičem NEEEEEEEEE) i popišao se, bez prekida bez obzira što ja vičem (on me gleda kao "šta ti je?") i opet sjeo na kahlicu. Taj dan se u roku dva sata popiškio triput po svuda (kauč, parket, tepih). Kad ja odem na wc, on dođe do mene i tapše sebe po peleni po riti, zna šta radim, jasno mu je. I sad smo počeli komentirati kad obavi u pelenu "Kako smrdiš!!!, To je fuj! ... "itd. Imam dojam da u nečem griješim. Ili da ga pustim još dva mjeseca na miru? Sve u svemu, Kahlica je dio inventara u dnevnom boravku i Svako malo ga stavimo na nju, ali još nikad nije ništa obavio. Kad mu se kaka, a nasadimo ga na kahlicu, on kakanje odgodi do - pelene. I onda se obično navečer ili tek idući dan pokaka.
    Lastane kaj da delam?!

  14. #714
    mimi 25 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    ....na moru....
    Postovi
    1,103

    Početno

    Optimisticna, sve je jasno, nije spreman jos i to je to. Bit ce.
    Moram se osvrnuti na ovo da ima dvije godine i svi ti govore da mora skinuti pelenu jer je veliki......glupost.
    Ako nije spreman, nije spreman i gotovo.
    Moji decki su pelenu skinuli prvo ljeto nakon drugog rodjendana, znaci sa 2god 8 mj i drugi sa 2,5 god. Tada su bili spremni i odviknuli smo se i dnevne i nocne pelene istovremeno kroz par dana, bez ikakvog stresa ni za mene i, sto je jos vaznije, ni za njih.
    I sa curom ne mislim pokusavati prije sljedeceg ljeta, osim ako stvarno sama ne pokaze da je spremna.
    S druge strane, poznanica je svoju curicu odviknula s malo vise od godine dana. I uspjela je, samo sto je odvikavanje bilo tesko i dugotrajno.....da ne kazem isforsirano.
    Dakle, sve se moze, na kraju ce se doci do rezultata, ali, kao i u svemu sto se tice djece, puno lakse i bez stresa ce ici ako je samo dijete spremno. A par mjeseci prije ili poslije.....kao da je bitno!

  15. #715

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    prije druge godine nisam ni pomišljala da mojima skidam pelene. ni jednog se skidanja ne sjećam kao nekog traumatičnog i dugog. kao što je već rečeno - kad su spremni ide lako. ne forsirati i raditi od toga neku veliku frku - mislim da je osnovno, a drugo su nijanse - i mi i oni smo toliko različiti da je svako postavljanje granice do kada bi se svi trebali skinuti, zaista bespotrebno. evo, "moje" zadnje skidanje upravo je pri kraju - prvo par dana samo po danu i kući, pa joj se svidjelo bez i krenuli u parkić bez, pa neće ni navečer staviti i tako, sada stavljamo samo kad idemo negdje na duže i dalje od kuće pa da ne lovimo javne wc-e (ali i to ću koz koji dan riješiti jer je tu problem u mojoj glavi i komociji, ne njenoj).

  16. #716
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    To pilanje od strane drugih mi ide na živce... Kao, svi imaju bar dvoje djece, sad sam se ja našla pametna da njima pričam o tome kako djete nije spremno....Pa znaju oni kako to ide. Pelena se skine i sad fala bogu imam gaća pa se gaće fino mjenjaju i to je to. Ili još bolje svkrva je izjavila ako od toga neće biti ništa dok ga ona ne uzme u ruke. A ja djete ne dam pa ne dam. I još ljeto je pri kraju. Iduće ljeto će imati tri godine koje je još vidio trogodišnjaka sa pelenama??! Još bolje... izjava svekra da ga neće htjeti u vrtiću jer nosi pelene, zna on kako to ide u našim vrtićima ... Isuse

  17. #717
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ma pusti ti te sto pametuju, na kraju odluka je samo tvoja

    Nego, upadne mi u oko, zar dijete stvarno moze sjedat 40minuta, ili samo ja imam djecu s "crvima u guzicama"

  18. #718
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Znam curicu koja s pet godina jos uvijek kaka iskljucivo u pelenu. Pa sta? Nije mi na kraj pameti nesto ljudima komentirati, sigurno bi i oni htjeli da je drugacije.
    Moj moze sjediti mirno ako mu citam slikovnice ili nadjem dovoljno interesantan crtic. Inace nema sanse. Nekako mi se cini da 5 - 10 min je max za svjesnu radnju piskenja i kakanja. Ostalo je samo "hvatanje" i slucajnost.
    A na temu komentara okoline, nikad nisam dozvoljavala da ti komentari odu dalje od prvog neprimjerenog. Ako netko ima zelju odgajati malo dijete, nek si ga rodi.

  19. #719

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj Riječanka prvotno napisa Vidi poruku
    sada stavljamo samo kad idemo negdje na duže i dalje od kuće pa da ne lovimo javne wc-e (ali i to ću koz koji dan riješiti jer je tu problem u mojoj glavi i komociji, ne njenoj).
    Postoji jedna izvanredna stvar za malu djecu, narocito onu koja se tek odvikavaju od pelena, koja odlicno sluzi u gore navedenoj situaciji. Znaci na putu, na mjestima gdje nema wc u blizini ili kada ne zelimo dijete stavljati na javni wc...

    To je potette prenosna kahlica. Osim sto se u TRENUTKI moze koristiti BILO GDJE, moze posluziti i kao adapeter za wc skoljku, recimo negdje u gostima, hotelu, apartmanu...

    Meni je to do sada najbolja stvar koju sam imala za dijete. Za svaku preporuku.

  20. #720
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Mislim da se dijete samo tako zbunjuje kad mu se pelena vraca.
    Mi zalivamo cvijece,u moru razveselimo ribice...svakakve kombinacije ako nemamo wc u blizini.moj nezeli na tutu niti nastavak.pa ni ne nosimo sa sobom.
    Posljednje uređivanje od zadarmamica : 21.08.2014. at 10:30

  21. #721
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Mi isto imamo potette. Zaista je ok kao putna ako dijete hoce sjesti na najlonsku vrecicu. Dosta je niza od standardnih tuta, pa je i djetetu malo nespretna. Vrecice su preskupe ali mogu drzati dosta tekucine i ne cure...

  22. #722

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj bella77 prvotno napisa Vidi poruku
    Mi isto imamo potette. Zaista je ok kao putna ako dijete hoce sjesti na najlonsku vrecicu. Dosta je niza od standardnih tuta, pa je i djetetu malo nespretna. Vrecice su preskupe ali mogu drzati dosta tekucine i ne cure...
    Sad sam usporedila potette sa nasom standardnom tutom i mogu reci da su visinom i velicinom (otvora) potpuno jednake.

    Vrecice jesu skupe (35 kn za 10 kom), ali u izvanrednim situacijama vrijede tih para, jer ulozak u njima upija tekucinu i kada se vrecica zaveze sigurna je.

  23. #723

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    hvala Aurora, prvi put vidim i zaista se čini praktičnim. ipak, nekako sama sebe pokušavam prisjetiti kako je to išlo sa starijima, bez dodatnih pomagala - lako je vani na travicu, u grm i sl. (osim ako nas, za razliku od neodgovornih vlasnika pasa ne kazni komunani redar), samo se ja još nisam opustila za situacije da smo npr. na Korzu i sad hitno moramo, a gdje? kad ona nauči uvijek pitati, već ćemo se nekako snaći. i ja mislim da se dijete zbunjuje vraćanjem pelene, a vidim da ona i kad joj vratim više ne piški u pelenu (dođe suha), jedino nam je kakanje još problem, po nekoliko puta ode na wc, pa na tutu, želi a ne može i nekako mi puno lakše da za to ipak vratim pelenu.

  24. #724
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj Optimisticna prvotno napisa Vidi poruku
    To pilanje od strane drugih mi ide na živce... Kao, svi imaju bar dvoje djece, sad sam se ja našla pametna da njima pričam o tome kako djete nije spremno....Pa znaju oni kako to ide. Pelena se skine i sad fala bogu imam gaća pa se gaće fino mjenjaju i to je to. Ili još bolje svkrva je izjavila ako od toga neće biti ništa dok ga ona ne uzme u ruke. A ja djete ne dam pa ne dam. I još ljeto je pri kraju. Iduće ljeto će imati tri godine koje je još vidio trogodišnjaka sa pelenama??! Još bolje... izjava svekra da ga neće htjeti u vrtiću jer nosi pelene, zna on kako to ide u našim vrtićima ... Isuse

    Ali Optimistična, odvikavanje ti i je oblačenje i ijenjanje tisuću puta, mislim, teško da će dijete baš toliko spremno biti da ćeš mu staviti gaćice i on će tražiti sam na tutu. Nema veze što mu je ujutro pelena mokra. Preko dana mu drži gaćice, da on sam osjeti razliku između pelena i mokrih gaćica. Nisam čitala što si prije pisala, koliko dugo si pokušavala itd..

    Moja je tri dana svugdje pišala i kakala, uopće nije imala osjećaj za ništa, to je samo curilo iz nje. I nakon tri dana se sve promijenilo.

  25. #725
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    A ovo što ti svi diejle savjete..ma nemoj to uzeti za zlo. Iskustvo ipak znači puno u takvim situacijama. Ja sam to prošla s njih četvero, i svi su se rješili u nekoliko dana. Samo se naoružaj živcima (i gaćicama). A ove priče o 4, 5-godišnjacima s noćnom pelenom..meni je to bezveze, isto kao i petogodišnjaci s dudom. Moj drugi je stalno pišao noću, meni nije padalo napamet vraćati pelenu. Imala sam nepropusnu podlogu i vrlo brzu i jednostavnu metodu kojom bi usred noći rješila stvar i gotovo.

  26. #726
    Jainina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    @ Trina Cesto se po forumu pise o istovremenom skidanju dnevne i nocne pelene, vidim da i ti zagovaras pa s obzirom na tvoje iskustvo me zanima koja je ustvari prednost toga? Nama je cisto pristojno funkcioniralo skidanje prvo dnevne pa nakon dva mjeseca nocne. Po danu joj je nakon nekoliko dana sve super funkcioniralo, po noci ja uvijek imala zapisanu pelenu. Nocna je isla dolje nakon suhih noci i bilo je zapisavanja, ali mogu ih na prste ruke nabrojati. Tek je odnedavno pocela u potpunosti pocela kontrolirati mjehur i cini mi se da s joj u pocetku skinula i nocnu samo bi imala 2 mjeseca zapisanih plahti...

  27. #727
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Pa prednost je ta što ti se u tom slučaju ne može desiti da dijete do pete godine nosi pelenu po noći. Dva mjeseca nije ništa ali rijetko to ostane na tako kratkom peridou

  28. #728
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Pa prednost je ta što ti se u tom slučaju ne može desiti da dijete do pete godine nosi pelenu po noći. Dva mjeseca nije ništa ali rijetko to ostane na tako kratkom peridou
    Tako je, moja je skinula s 2.g dnevnu i sad će slaviti 4g i još ima noćnu. Prošlo ljeto je sve bilo zapišano cijelo ljeto (po noći) i na kraju sam odustala zaključivši da nije spremna. Rekla sam si da ću to napraviti ovo ljeto, no ona je preko tjedna kod bake, a vikendom doma. Baki se ne da, a meni je onda bezveze dvije noći u tjednu da se zapišava, kad će u ponedjeljak opet dobiti pelenu. I tako nam je prošlo ovo ljeto. S obzirom da to traje još ovaj tjedan, planiram početi s odvikavanjem od noćne u subotu.

    TREBA MI- podloga nepropusna, jedna velika za bračni i jedna mala (ona se po noći preseli kod nas)
    Gdje da nabavim, a da prođem što jeftinije?

  29. #729
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Pa prednost je ta što ti se u tom slučaju ne može desiti da dijete do pete godine nosi pelenu po noći. Dva mjeseca nije ništa ali rijetko to ostane na tako kratkom peridou
    X

    Tako je moj mlađi sin napravio. Odbacio je dnevnu i noćnu pelenu isti dan, svojom voljom (2-3 mjeseca prije drugog rođendana). Mi bi možda čekali do 2. rođendana, ali dijete nas je preduhitrilo. Nikad u životu nije zapišao krevet. Ali to jako ovisi o djetetu... Stariji sin je zapišavao krevet noću do treće godine, odnosno do operacije mandula, iako je dnevnu odbacio isto u dobi od 2 godine. I danas se pitam je li ta kombinacija mandule+pišanje bila slučajnost ili ne, ali on je "protočni bojler" i danas. Kao i ja, uostalom!

  30. #730
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    mala-vila ja sam za tu svrhu kupila one nepropusne stolnjake sto se mogu kupiti na metar
    nije skupo, a dobijes dimenzije koje trebas

  31. #731
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    ne bi se tog nikad sjetila, nisu li oni kruti?

  32. #732
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    mala-vila ja sam za tu svrhu kupila one nepropusne stolnjake sto se mogu kupiti na metar
    nije skupo, a dobijes dimenzije koje trebas
    I ne skuhate se na tome?

    Ima u Yisku... Gore pamuk, dole neki nepropustni materijal.

    Ako hoćeš baš super stvar, u Slo Racman prodaje 100% pamuk a nepropusno.

  33. #733
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Pa ovaj koji sam ja imala nije bio
    Al ja sam ti na to stavila tanku dekicu pa tek onda plahtu
    A u kinderbet mozes staviti i one jednokratne podloge za prematanje (jednu ili dvije zaljepis, ako ti je jedna premala)
    Ja sam kinderbet stavila jednu takvu, al moje cure gotovo nikad nisu spavale u njemu, uglavnom su bile s nama pa mi je to bilo i bitnije

  34. #734
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Mojca, napisala sam gore, stavila sam dekicu na to, pa tek onda plahtu
    Ne sjecam se da je bilo nesto strasno
    Vidjet cu opet za nesto manje od godine dana

    Al mislim, ni ona podloga sto mi je bila u rodilistu na krevetu nije nista bolja
    Guma koja ne dise, a na njoj samo tanka plahta

  35. #735
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Koliko para su te u yisku?
    I kak su velike?
    Al hm, taj pamuk gore ostane mokar kad se zapisa, kaj onda?

  36. #736
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Na takvoj sam ja spavala kod frendova. Skuhala se.
    Zato sam i kupila ovu od Racmana.

    Istovremeno smo pisale.

  37. #737
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Imas link na to?
    Jest mi malo rano, al dobra priprema je pola posla

  38. #738
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko para su te u yisku?
    I kak su velike?
    Al hm, taj pamuk gore ostane mokar kad se zapisa, kaj onda?
    Ne znam posto. Mama je kupila, nisam pitala, samo sam ju stavila ispod step deke da se ne kuhamo.
    Ako popiski, operes i posusis.
    Kako se Smjehuljica samo par puta popiskila, u neka mutna doba noći, ja od umora nisam skidala, stavila preko debeli ručnik u par slojeva, pa skidala i prala ujutro.
    Ne pamtim kad je to bilo zadnji put...

  39. #739
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Potvrdjujem da je Racman super (hvala, Mojca), pamuk, a nepropusno. Mi na tome spavamo od ožujka i nije vruće. Zapravo nam je trebao tek prvi tjedan jer smo dnevnu ii noćnu pelenu skinuli u isto vrijeme, ali ostavila sam "za svaki slučaj".

  40. #740
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Ja mislim isto kao Trina. Znam ljude koji su skinuli dnevnu i ostavili nocnu iz raznih razloga (mokra pelena ujutro, upropasten madrac, hladnoca etc) no uglavnom svi muku muce sa skidanjem nocne nakon sto su im djeca debelo presla 3. godinu. Oboje sam skinula nakon druge. (26 i 25 mjeseci) kad su sami pokazali spremnost. Do tad im je bila ponudjena tuta i razumijeli su cemu sluzi. Mali me sam trazio da mu ne vratim pelenu jedan dan, a mala se u gostima dok je gola skakutala uokolo pozalila da joj se kaka i obavila nuzdu na wcu. Skinula sam istodobno i nocnu i dnevnu. Nezgode mogu nabrojati na prste jedne ruke.

  41. #741
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    E, nisam se osvrnula na skidanje, a to je tema.
    S 20 mj smo skinuli dnevnu, par dana, nakon toga i noćnu. Mislim da je u 10 dana pelena postala zaborav. Bila je u platnenima, vjerovatno je to ubrzalo stvar.
    U svom bespelenaskom stažu od 14 mj, popiskila se 10-tak puta, zadnji put prije ljeta, ne pamtim kad.
    Sve je pitanje spremnosti.
    Da nije bila spremna, ne bi joj skidala pelenu.

    Tutu smo joj povremeno nudili i pokazivali dobra 3-4 mjeseca prije skidanja, znala je čemu služi, ponekad sjela na nju, ponekad se i popiskila u nju.

    Za dva mj. će tri godine, prošli tjedan smo i tutu izbacili, sad koristi wc s onim dodatkom, koji stoji u kupaoni otkad i tuta i povremeno ga je koristila.

  42. #742
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    M

  43. #743
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Moji su isli u jaslice pa nikakve "stavljam svaka dva sata iako ne trazi" fore nisu dolazile u obzir jer tamo mora traziti, ne moze teta jos i na to misliti s njih 24. Starija je skinula pelene prije drugog rodjendana (na vlastito inzistiranje) a mladji s 2,5. Oboje su prakticno odmah skinuli i nocnu (nakon sto sam se uvjerila da je suha). Nju smo jos neko vrijeme po noci u snu morali staviti na wc oko jedan a njega niti jednom (zna se ponekad probuditi, obuci, oprat zube i otici u vrtic bez da piski - jos uvijek ne kuzim kako mu to uspijeva).
    Ove plahte s pamukom gore a nepropusne dolje imamo i mi, i super su nam, trebaju mozda par puta godisnje ali tada zlata vrijede Ako se slucajno upiske (jer zaspu od umora bez da su obavili tusiranje i wc) samo im u snu promijenim gace (jer spavaju u donjem rublju, obicno jos i nepokriveni) i ispod stavim veliki frotirski rucnik. Presvlacenje posteljine, tusiranje i sl ceka jutro

  44. #744
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Nepropusna plahta 100% pamuk ima u mulleru. Samo velicina za djecji krevetic. Cijena 105 kn. Ja ju stavim i na veliki krevet, otprilike znam gdje treba, nije plahta na gumicu, pa se moze. Moze se prati na 90°

  45. #745
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja te plahte imam za bracni (2kom, za doma i viksu) i jos 4 kom za njihove 200*90 krevete (doma i viksa) - iako naravno 99% vremena spavaju u nasem krevetu i ima ih posvuda (nema sanse da pogodim gdje bi mogli bit )

    i da, oboje su bili iskljucivo u jednokratnim pelenama, po meni nema nikakve veze jesu jednokratne ili platnene, u pitanju je iskljucivo volja/zelja djeteta da zeli ic na wc i da shvaca kad mu se piski/kaka. Pelena je ta na koju se naviklo i udobna mu je, platnena ili ne.

  46. #746
    Jainina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Moja po noci ne kuzi uopce kad se popiski, niti jednom do sada nije trazila po noci na wc i svaki put kada se popiskila je ostala tako i spavati, tek kad smo mi skuzili bi sve presvukli (voli spavati na tati i jedno dva puta se popiskila na njega, mislio ja da je kisa ) tek unatrag dva tjedna se uopce vise ne brinem za nocno zapisavanje jer moze izdrzati bez piskinja jaaaako dugo, za razliku od mene poprilican je kapacitet.

  47. #747
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    . Nju smo jos neko vrijeme po noci u snu morali staviti na wc oko jedan a njega niti jednom (zna se ponekad probuditi, obuci, oprat zube i otici u vrtic bez da piski - jos uvijek ne kuzim kako mu to uspijeva).
    Tako i moja, odbija ići na wc bar još sat vremena nakon buđenja.
    Uvijek se čudim i pitam zašto neće...

  48. #748

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Nakon dolje pročitanog, odlučih se i JA više potruditi oko micanja noćne pelene( tj.one za spavanje). Priznajem da je meni jednostavnije staviti tu pelenu nego ga noću nosati do wca ali budući da je u budnom stanju sve pet, krećemo...
    Dakle otkud krenuti budući da on u snu uopće nije svjestan potrebe za pišanjem, ako ga budim i pitam: moraš li pišat, nervozno odgovara: pusti me , dakle preostaje mi povremeno ga donositi u wc i pokušavati. Jel to dobar put ka osvještavanju potreba za pražnjenjem?

  49. #749
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,323

    Početno

    Prijateljica koja je dječji psiholog me savjetovala da se dijete preko noći ne smije buditi nikako jer onda se mjehur "nauči" prazniti u toku noći što nije dobro i mogu ostati posljedice.

    Moj stariji ima 4 godine i dosta smo imali problema oko noćne pelene. Isto tako kao i neki od vas sam ga budila čak i dva puta, pa jednom...ali nedavno smo izbacili buđenja skroz, tu i tamo se sam probudi i ide na wc.

    Ali sad je pak problem što mu se u tjednu dogode 2,3 noćne nezgode...spašava me prostirka ispod plahte ali iskreno muka mi je od čestog pranja zapišane posteljine.

    Mislim da to možda ima veze što već 5 tjedana ide u vrtić i tamo kroz dan se ne sjeti tražiti vode ili traži jako malo i onda je žedan popodne i pije dosta i onda noćna nezgoda...uf uf...

  50. #750

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    [QUOTE=mašnica;2657030]Prijateljica koja je dječji psiholog me savjetovala da se dijete preko noći ne smije buditi nikako jer onda se mjehur "nauči" prazniti u toku noći što nije dobro i mogu ostati posljedice.

    Ajde ti sad budi pametan, kaj onda, da mičem večernje mlijeko i povremeno noćno pijenje( mlijeko/sok), mislim kad bi to uspjela tak lako, ne da se on. Ajme, do sad nisam spavala kak treba, a kad krenem sa svim tim odvikavanjem, zbogom pameti

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •