Stranica 21 od 21 PrviPrvi ... 11192021
Pokazuje rezultate 1,001 do 1,012 od 1012

Tema: Odvikavanje - mogu li jednostavno skinuti pelenu?

Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008

Početno

Ja uopće ne znam što bih rekla sad nakon svega što znači biti spreman i kako treba to sve odraditi. Mi smo uzeli da je suha noćna pelena bila znak spremnosti. Ali kao što sam napisala, kod nas je s kakanjem išlo još neko vrijeme loše. A vidim kod puno prijatelja da je obrnuto da prvo svladaju kakanje pa onda pišanje. Možda mi nešto pogriješimo pa dijete ima neku traumu, a da ni ne znamo da smo ga iztraumatizirali nekom reakcijom. Nama je već blo dosta tih pelena, al je na put stoput lakše ići s pelenom.

Uglavnom, naš i sada (3,5g) voli imati svjedoka u WC-u. Nekad kad nam je usput pogledamo, inače obavezno slušamo. To je dio scenarija. I još pokušava nažicat čitanje slikovnica. Imamo serijal džepnih slikovnica u WC-u i klupicu pa mu ponekad i pročitamo nešto. Uglavnom, ne pomaže moj post, nego da sam sretna da je to iza nas, jer nije lako

Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007

Početno

ja se najmladjoj spremam skinuti pelene ko gladan srat
    seke su joj u ovoj dobi vec odavno bile bez pelene
    ona ce mi biti jedino dijete koje ce drugi rodjendan docekati u peleni...
    a planiramo i neko putovanje sad pa me i to koci

Dulcinea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013

Početno

Naša metoda napreduje rekla bih. U gaćicama je. Traži kakati, traži piškiti. Spava sa nama pa opet iz moje komocije ima noćnu pelenu. To ćemo isto maknuti kad bude suha u jutro ili noću krene tražiti wc. Suha je po danu skroz, jako sam ponosna. Velika moja curka.

cikla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011

Početno

Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Možda mi nešto pogriješimo pa dijete ima neku traumu, a da ni ne znamo da smo ga iztraumatizirali nekom reakcijom.
    Ili je nasledno. (Ja se ovako tešim.)
    Ja sam imala problema sa noćnim mokrenjem do osme godine. Ćerka ima 7,5 i još uvek joj se dogodi da se upiški u krevet. Nadam se da joj neće trajati duže nego meni.
    MM je imao problem sa zadržavanjem stolice (ne znam tačno sad do koliko godina). Dečak ima skoro tri i kaki u gaće.
    Perem posteljinu, perem veš, pričam i pričam i čekam da prođe.

Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012

Početno

Ima li nekog osim nas trenutno na odvikavanju?

Napisem vise kad uhvatim vremena. Mislim da ima sanse sad,ali vidjet cu...

Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007

Početno

Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li nekog osim nas trenutno na odvikavanju?

Napisem vise kad uhvatim vremena. Mislim da ima sanse sad,ali vidjet cu...
    Mi smo, ali sam prepustila njoj da odlučuje. Nema skinutu pelenu ali joj se nudi odlazak na wc.

Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012

Početno

Moja ima 2god i 3mj. Tete u vrticu su ih prije svega ovoga pocele voditi na wc pred spavanje.

Doma je pocela govoriti da je kakala, sad kaze i za pisanje (doduse uglavnom za oboje kaze kakala). Dulje bude suha, par noci cak uopce nije piskila.
    Od kad je probala gace, vice da nece pelene. Ako se popisa u gace, frka panika place i skida se. Doduse nekad zeza i kaze da ce piskit u gace

Danas je cijelo prijepodne bila suha,uspjela je piskiti u kahlicu pred spavanje.
    Sad cu ova 3 dana probati preko dana bez pelene. Ako ne bude islo, probamo opet za mjesec. Nije da sad imam kaj pametnije za raditi

Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007

Početno

Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Moja ima 2god i 3mj. Tete u vrticu su ih prije svega ovoga pocele voditi na wc pred spavanje.

Doma je pocela govoriti da je kakala, sad kaze i za pisanje (doduse uglavnom za oboje kaze kakala). Dulje bude suha, par noci cak uopce nije piskila.
    Od kad je probala gace, vice da nece pelene. Ako se popisa u gace, frka panika place i skida se. Doduse nekad zeza i kaze da ce piskit u gace

Danas je cijelo prijepodne bila suha,uspjela je piskiti u kahlicu pred spavanje.
    Sad cu ova 3 dana probati preko dana bez pelene. Ako ne bude islo, probamo opet za mjesec. Nije da sad imam kaj pametnije za raditi
    Moja je 3,5. Probali smo ljetos ali nije uspjelo.
    Ne želim forsirati ništa sada, i tako je sada sva jadna jer ne izlazi osim na balkon, fale joj baka i deda, prijatelji iz vrtića, boji se ponovnog potresa...
    Imamo bolje i lošije dane, tako i tako do sada mi ni jedno dijete nije otišlo u školu sa pelenama pa valjda neće niti ona.
    Posljednje uređivanje od Cathy : 10.04.2020. at 14:23

jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008

Početno

Vrci
    I moji su svi troje pričali kaka za obje radnje.skinuli su pelene od 17-22 mjeseca kako koji.išli su na kahlicu doma i tak su naučili biti bez pelena.klinka zimsko dijete je krenula u vrtić zapravo po skidanju pelena i cijelu godinu bila jedina koja nije imala pelene.u njenom vrtiću nisu imali kahlice ,ali sam uspjela dogovoriti da joj nabave stolček
    Pošto si doma sad ustraj u tome da riješite to do kraja

Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012

Početno

Danas se upiskila jednom i nije skuzila jer je kopala po vrtu. Ostalo smo uspjeli u kahlicu.
    Samo sto joj treba dugo da se opusti, jednom se prepala i prekinula piskenje.
    Sad sam ju stavila par puta u kadu i maaalo vode da ide, za pola min piskila. I onak sva iznenadena i sretna

Jedino mi nezgodno kad smo na dvoristu, ne da se maknuti od igre, a trebala bi svakih 45min-sat vremena ici malo do kahlice

jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008

Početno

Nema veze ako se koji put popiša u gaće,nakon nekog vremena čr naučiti i tražiti pravovremeno
    Šteta je odustati od skidanja kad već neka ima volju
    Ne mislim da bi trebala svako sat vremena pišati ali možeš joj i sa strane u vrtu ograničiti teritorij gdi se može propisati
    Moji dečki su voljeli zaliti drvo da raste ,a i cura je imala svojih finta

Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012

Početno

Od četvrtka je malena bez pelene. Doma je piškila u kahlicu kad sam ju stavila ili je sama tražila. Kakanje odradila jednom u kahlicu, ostalo u pelenu pred spavanje.
    Doma je popodnevna pelena nakon spavanja bila suha jer se prije popiškila.

Prvi dan u vrtiću je bilo ok, tražila i piškila. Zadnja dva dana zadržava. Kaže da ide piškiti, ode na wc, sjedne, kaže gotova i pusti vodu. Ali ništa ne obavi, nego napuni pelenu na spavanju.

Doma ide na kahlicu, osim navečer kad je umorna i priča da mora piškiti, ali nikako da obavi. Imam osjećaj da ju prvo kakanje malo prepalo i od tad nešto šteka.

Što sad? Tete su dugo imale veće skupine, pa nisu ni imale iskustva sa zadržavanjem.

Stranica 21 od 21 PrviPrvi ... 11192021

Pravila pisanja postova

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •