Stranica 1 od 22 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 1062

Tema: Odvikavanje - mogu li jednostavno skinuti pelenu?

  1. #1
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno Odvikavanje - mogu li jednostavno skinuti pelenu?

    Evo moje pitanje je zaista jednostavno, znači mogu li, bez obzira na znakove djeteta ili slično skinuti pelenu?
    Imam volje, imam živaca i motiva, ljeto je, djetetu je vruće u ovoj plastici i ja bi jednostavno skinula pelenu i to je to pa nek piški kad hoće i gdje hoće, tuta je u blizini, zna čemu služi pa kad odluči. Da ne ide lako, svakako je ohrabrujuće da neće biti beskonačno

  2. #2
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    A zašto ne bi mogla?
    Skini i doviđenja, samo po meni bi bilo zgodno odlučiti da li namjeravaš odmah pokušati s odvikavanjem, ili skidaš čisto da se guza lufta.
    Nije neka ogromna razlika, ali čisto da dijete usmjeriš.

  3. #3
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Mog mlađeg sina je teta u vrtiću ostavila bez pelene u dobi od nekih 20 mjeseci. Više se ne sjećam je li bilo slučajno ili kako, ali taj više nije dao da mu se pelena stavi. Sam je odlučio. Nikad u životu nije zapišao krevet. Ni gaće. Ni jedan jedini put. Ja bih ga možda držala još koji mjesec (do godišnjeg odmora) jer sam se ravnala po starijem sinu kojem je malo dulje trebalo, ali eto - tak je kod nas bilo. Kad je dijete osjetilo luftanje guze, bilo je gotovo. Očito je bio spreman.

  4. #4
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    To bi bile odvikavanje na način, bok pelene i ako želim biti suha moram piškiti/kakiti na tutu.
    Strah me da eventualno ne bi ostalo na tome, piški u gače i neće na tutu.

  5. #5
    arilu avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    more
    Postovi
    560

    Početno

    To sam ja napravila svojoj curici kad je bila 2 mj starija od tvoje i to je bilo to, odmah je skužila. Naravno da je bilo poslije perioda pišanja i kakanja u gaće, posebno kad je krenula u jaslice, ali u principu skinule smo pelenu zbog ljeta i tako je i ostalo.

  6. #6
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    To se i ja pitam.
    Buduci da je i moja zimska beba,leto je,sad il' nikad(tj do sledeceg leta).
    Imam motiva,ali ne znam imam li zivaca ici za njom i prati garnituru,madrace,tepihe,podove.....
    Od 1.09.krece u jaslice,ne znam da li je pametno da pokusam pre toga ili da naprosto to prepustim njima...
    Mala me obavesti kada je kakila,trazi da je presvucem,ali jos nikada nije najavila.
    Tek nedavno je ukapirala sta znaci piskiti,ali desava se vrlo cesto da je nocna pelena suva.
    Verujem da je spremna ili da je veoma blizu toga.

  7. #7
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Mojoj je jako malo mokra pelena ujutro odavnina, a razlog tome što prije spavanja ne pije mnogo, inače ne pije nešto puno tekućine. Imam osjećaj da ona već jakooooo dugo vremena piški pred jutro, ali ko će ga znat kad se budi prije mene. Vjerojatno ću to napraviti, skinuti pelene i pozdraviti ih, a onda kako bude išlo.
    Ne znam jedino što ću u situacijama kada budem vani??? Nositi tutu, na travu ili...ako sam u zatvorenim centrima (što nisam nikad dugo) što ako najavi piškenje. Nemam uopće predodžbu kako bi to izgledalo.

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Ja sam svojoj skinula pelenu ( platnenu) s 17 mjeseci, jedini razlog je bio jer ja nisam htjela da ide s pelenom u jaslice ( počela ići s 18.5 mjeseci), skinuli smo pelenu pred more, malo još zapišavali, i poslije sve ok. Kad je krenula u jaslice bila je jedina koja je bila bez pelene, a drugi su počeli bit bez pelena tek iduće ljeto ( tak da ja to ne bi prepustila tetama, jer to one ne rade prije 2 godine).

    na početku se par puta znala i popišati u jaslicama, ali nakon apdaptacije je bilo sve ok.

    Inače vani smo pišali obavezno na travu ( za starijeg smo nosili kahlicu i u park). Uvijek nosili rezervnu odjeću ak slučajno kaj pobegne!
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 19.07.2010. at 09:02

  9. #9
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    Starijoj sam u dobi od 18 mjeseci skinula dnevnu i više je nisam obukla. Mali sad ima 16 mj i po danu je u gaćicama, piša po svuda, pa što onda,
    i u jednom i u drugom slučaju ga moram presvlačit :D

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Mog mlađeg sina je teta u vrtiću ostavila bez pelene u dobi od nekih 20 mjeseci. Više se ne sjećam je li bilo slučajno ili kako, ali taj više nije dao da mu se pelena stavi. Sam je odlučio. Nikad u životu nije zapišao krevet. Ni gaće. Ni jedan jedini put. Ja bih ga možda držala još koji mjesec (do godišnjeg odmora) jer sam se ravnala po starijem sinu kojem je malo dulje trebalo, ali eto - tak je kod nas bilo. Kad je dijete osjetilo luftanje guze, bilo je gotovo. Očito je bio spreman.
    prvo - blago teeeeebi!
    drugo - ja sam primjetila da moje čudo nakon što je cijeli dan na plaži gola ne želi pelenu kad treba ići kući, ali nisam razmišljala o tome da pokušamo luftirati do kuće! hm! sad si mi dala misliti - možda mi želi reći da ne želi pelenu, a ja je forsiram i ratujemo na plaži dok je nekako ne uvalim u pelenu! a onda opet - taj gologuzi perio je koji put piškila u more a koji put na plaži - ali ne kaki! nego kaki samo u pelenu! hm, znači ako je pustim gologuzu doma , mogla bi mi 'oslikati' sjedalicu u smeđe ili pak ne kakati do daljnjega.

    ima 16mj i ne zna najaviti ka bi to bilo - pa mislim da ćemo pričekati sa luftanjem guze - i tako najavljuju da će se ljeto produžiti na rujan! pa imamo još dobra 2 i pol mjeseca!

  11. #11
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Ja sam svojoj tako skinula i gotovo, imala je 18mj,
    bilo je proljeće (tam negde polovica 4mj, al je bilo toplo, puno smo bili vani...) i kupila hrpuuuu gaćica s llikovima koji su joj trenutno bili zanimljivi....
    Par dana bi se često popišala u njih a onda skužila da joj je npr Hello kitty mokra pa je krenula moliti....
    Dal na travu/tutu/wc....

    Onda je skužila da se svi (kad smo među ljudima) čude kak tako mala nema više pelene, i to joj je bilo jako zanimljivo,
    Ono sretnemo nekoga na ulici a ona onako sva ponosna veli ; Idem pisati!!! Bez obzira dal je trebala ili ne, i sva se pravila važna....



    S dečkićem (pisala sam i na onoj drugoj temi...) smo krenuli u petak, isto na tu foru s gaćicama (rory, bob, jurić...i ekipa....), on sad ima 2g i 4mj....
    Kroz vikend po jedno pišanje u gaće, a sad sam mu stavila pelenu i gore gaćice (pošto su u jaslicama dežurstva neznam kak će tete sad to ishendlati...možda sam grešku napravila?!)...
    Posljednje uređivanje od Cheerilee : 19.07.2010. at 09:56

  12. #12
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Bobica prvotno napisa Vidi poruku
    prvo - blago teeeeebi!
    drugo - ja sam primjetila da moje čudo nakon što je cijeli dan na plaži gola ne želi pelenu kad treba ići kući, ali nisam razmišljala o tome da pokušamo luftirati do kuće! hm! sad si mi dala misliti - možda mi želi reći da ne želi pelenu, a ja je forsiram i ratujemo na plaži dok je nekako ne uvalim u pelenu! a onda opet - taj gologuzi perio je koji put piškila u more a koji put na plaži - ali ne kaki! nego kaki samo u pelenu! hm, znači ako je pustim gologuzu doma , mogla bi mi 'oslikati' sjedalicu u smeđe ili pak ne kakati do daljnjega.

    ima 16mj i ne zna najaviti ka bi to bilo - pa mislim da ćemo pričekati sa luftanjem guze - i tako najavljuju da će se ljeto produžiti na rujan! pa imamo još dobra 2 i pol mjeseca!
    Pa sad... koliko mi je blago bilo, nemam pojma. Djeca su različita. Probaš pa vidiš... MOj stariji je puzao do kahlice prije nego je prohodao i s kakanjem nikad nije bilo problema. Ali zapišavanje... Sve što je ovako divno i krasno prošlo sa mlađim, stariji je nadoknadio - po noći zapišavao krevet ne znam ni ja do kada, pogotovo po zimi... I danas (10 godina) zna ustati i ići piškiti, jednostavno ima takav mjehur, ko protočni bojler.

    Zato mislim da su forumski savjeti samo informacija i nekakav orijentir, a treba pratiti i gledati svoje dijete. I moj stariji je imao gaće sa sličicama (pokemoni u njegovo vrijeme) i trebao je paziti da ih ne zapiša. Ma svako dijete to riješi na svoj način. Ja sam brinula kako će biti s mlađim na temelju kompliciranog iskustva sa starijim, a mali je to riješio po kratkom postupku.

    Što se sjedalice tiče, mi smo stavljali tetra pelene četverostruko i ispod nešto nepromočivo, a opet djeca NIKADA ni jednom nisu pustila pod sebe ama baš ništa u autu. Istina, nismo mi ni išli na neka duga putovanja u to vrijeme (do 2 sata) i uvijek bi ih prije auta potjerali na wc. Ne znam jesmo li imali sreće ili što, ali eto... jedino što se dogodilo s autosjedalicom bilo je da je mlađi ispovraća (oprali presvlaku i dobro). Zapišali je nisu.

  13. #13
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    I mi razmišljamo o istom, ustvari dok smo vani nema pelenu, ali u kući joj stavim. Zna reći da kaka, ali dok to već radi ili kasnije ali ne uvijek i kad ju pitamo kako se kaka uvijek ispusti neki simaptični zvukić "guranja" Skužila sam da se umiri dok piški. Nonu sam joj dala na "upoznavanje" pred par tjedana (i mislim da zna namjenu, ali koristi ju i za igru) i sad nam stoji u kupaonici, zna sjesti na par sekundi i onda bude sva važna kak ja sjedim na wc-u a ona na noni.
    Ono šta me muči je šta Ela ima 17 mjeseci pa mi se to po ostaloj djeci koju znam čini prerano, a ja baš nemam volje za čišćenjem svačega po cijeloj kući. Možda nije prerano, po nekim napisanim postovima....? Jel bi ovo šta sam napisala možda bili dovoljni znakovi da više-manje brzo skuži? Inače dosta priča i sve razumije, ali sama pomisao na drekiće po tepihu .....

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Ja sam M. jednostavno skinula pelenu s 22 mjeseca. Nije pokazivala nikakve znakove, ali je imala strašan osip po guzi (rane koje nisu prolazile nikako). Kakanje bi ja skužila i nosila sam ju na wc, nismo imali nezgoda. Ali je zato zapišala cijelu kuću. Već sam bila luda, kad je moja M. na svoj 2. rođendan izjavila da bi pipi. Toliko sam se oduševila da smo događaj snimili kamerom. Od tada uglavnom sve ok. Vrlo rijetko imamo neku nezgodicu, uglavnom jer se zaigra ili previše natanka prije spavanja.

  15. #15
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Evo sto mene zanima. Da li radim pogresno ako ju na moru,vani dok smo na plazi ostavljam bez pelene a zatim kada idemo u stan stavljam pelenu? Problem je u tome sto stan iznajmljujemo i bilo bi mi nezgodno da zapisava namjestaj. Sada sam ju proslih par dana pustala golu u dvoristu dok se kupala u bazenu i kada bi trcala po dvoristu, nisam bas primijetila da ju je nesto smetalo sto se popiskila, tj. sto joj je noga popisana. Tuta je skroz vani u dvoristu i ona zna za sto sluzi i sjela je par puta ali vise iz igre nego zbog piskenja-kakanja.

  16. #16
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Ja ću skinuti pelenu za dva tjedna pa što bude.
    Samo ne znam što kada idem recimo u neki centar, gdje je u ludilu ne bi vodila na wc jer su i više nego šporki i zapišani
    I još me nešto zanima, ako je dijete stalno bez pelene, smeta li da se pelena stavi kod dužih putovanja, nezgodnih mjesta za piškenje i slično, ali ovo pitam za dijete koje ustvari ne traži još piškiti, a ne za dijete koje zna reći da će piškiti.

  17. #17
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Mi smo curi stavljali pelenu kad smo išli na dulju vožnju autom,
    al ona nije nikad više htjela u nju pišati...

  18. #18
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Moja curica još nema 16 mjeseci, ali isto već razmišljam o skidanju pelene i kupovini tutice Sad me zanima kakva su iskustva u prvo vrijeme s gaćicama za odvikavanje? Mislim barem su onak malo deblje nafutrane i neće promočiti, a dijete će osjetiti da su mokre i s vremenom tražiti da ide na tutu. Kakva su vaša iskustva?

  19. #19
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Citiraj Nia_Zg prvotno napisa Vidi poruku
    Moja curica još nema 16 mjeseci, ali isto već razmišljam o skidanju pelene i kupovini tutice Sad me zanima kakva su iskustva u prvo vrijeme s gaćicama za odvikavanje? Mislim barem su onak malo deblje nafutrane i neće promočiti, a dijete će osjetiti da su mokre i s vremenom tražiti da ide na tutu. Kakva su vaša iskustva?
    Gaćice za odvikavanje? Gdje se to može kupiti?

  20. #20
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Citiraj nela08 prvotno napisa Vidi poruku
    Gaćice za odvikavanje? Gdje se to može kupiti?
    Vidjela sam ih u King crossu i Intersparu, Bambino mio firma. Onako su pamučne kao od frotira i iznutra podfutrane. Imaju ih u nekoliko veličina.

  21. #21
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Zašto mislite da je problem "zapišavanje namještaja"? Pa nisu to psi ili mačke sa smrdljivom mokraćom.
    Mokraća djeteta te dobi obično nema nikakav miris i moje iskustvo je da se dijete ne penje po namještaju i NE zapišava sve redom. Svaki put kad se popišao u to vrijeme odvikavanja, to je bilo na parket ili pločice. Pa ne ostavljaš tako cijeli dan mokraću, nego za djetetom odmah pobrišeš i gotovo.

    Pelenu smo skinuli po ljetu, da se ne znoji u njoj. U to vrijeme niti je prijavljivao pišanje, niti pokazivao bilo kakve znakove spremnosti. Nije želio sjesti na kahlicu, niti WC. Pišao je stoječki. Prvo par puta po parketu, pa sam ga ja svaki čas (pola sata do 45 minuta) vani stavila pišati na travu (na dvorištu). Pišao je i dalje stoječki.
    U parku isto tako, u trgovačke centre nismo išli, taj tjedan smo se zadržavali uglavnom doma u kontroliranim uvjetima. Ako smo išli nekud s kolicima, stavila sam mu pod guzu tetra pelenu i uzela rezervnu obleku.
    Nezgoda uglavnom nije bilo.

    Preokret se dogodio kad je nakon par dana počeo sam prijavljivati da mu je sila, a i ja sam več kužila znakove koje daje. Cupkanje na mjestu, hvatanje za pišu,...
    Tada je počeo i duže držati, nije više pišao svakih pola sata.

    Uskoro je počeo i pišati na WC - u.
    Koji dan nakon toga počeo je prijavljivati svako pišanje i od tad u godinu dana je imao možda 2 puta nezgodu.

    Dakle, iz nečeg što je u početku izgledalo kao nemoguća misija smo u par dana došli do potpune kontrole.

    Kakanje je išlo malo teže, ali i to je brzo savladao, uz najvažnije: NE forsirati i sve mora biti opušteno.

  22. #22
    ivananeda avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    PARACIN,srbija
    Postovi
    292

    Početno

    Naravno. Tako cete se ti i dete najlakse i najbrze odvici od pelene. 2 puta proveren i uspesan metod. Navijam za vas.

  23. #23
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj Nia_Zg prvotno napisa Vidi poruku
    Vidjela sam ih u King crossu i Intersparu, Bambino mio firma. Onako su pamučne kao od frotira i iznutra podfutrane. Imaju ih u nekoliko veličina.
    Koliko kunića?

  24. #24

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno

    M nije pokazivala nikakve znakove spremnosti, štoviše bilo je upravo suprotno jer je sa svojih 2 god i 4 mj dobila seku... Mjesec dana kasnije dobila je virozu i bila je doma, imala je temp, povremeno je povraćala i tada sam odlučila odraditi sve i skinuli smo pelenu... Tjedan dana je bilo grozno, pišala i kakala svuda nakon tih tjedan dana kao rukom obrisano, sad još uvijek ima noćnu pelenu jer se tanka vodom ko luda i jednostavno jadna ne stigne na wc, kad stigne sama si je skine odradi kaj mora i vrati se u krevet...
    T je bio posebna priča, skinuo ju je dva mj prije svog trećeg rođendana... Koliko god smo ga hrabrili da skine nikako nije išlo i onda sam ga pustila i rekla sinko moj kad budeš spreman skini si je sam, ja više živaca nemam, par dana nakon toga je reko od sutra više neću pelenu i nije ju više nikad stavio. Točno se sjećam da je bio 1.5. i da smo tražili dežurnu ljekarnu da kupimo podloške, i kako Petelin veli nikad se nije ni upiškio ni ukakio po sebi samo u wc, i da, nikad nije na tutu s tutu sjeo

  25. #25

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno

    i da...
    sretno i jednom kad krenete nemojte odustati

  26. #26
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Zašto mislite da je problem "zapišavanje namještaja"? Pa nisu to psi ili mačke sa smrdljivom mokraćom.
    Mokraća djeteta te dobi obično nema nikakav miris i moje iskustvo je da se dijete ne penje po namještaju i NE zapišava sve redom. Svaki put kad se popišao u to vrijeme odvikavanja, to je bilo na parket ili pločice.
    Moje trenutno iskustvo je drugačije od tvoga (s tim da Mara sad ima 14 mj.). Piški gdjegod, kad god, kako god često. Recimo svakih 15-20 minuta, do pola sata.

    Ne javlja, barem nisam primjetila. Evo jučer se igrali, lovili se po podu, u jednom trenu je zastala, pogledala prema dolje i po tom sam znala da već piški.

    Na moru ćemo biti 3 tjedna, imam tada namjeru pokušati ju potpuno držati bez pelene, pa ćemo vidjeti kako će ići. Doma je nemoguće, em što je MM s njom, em što on rogobori što zapišava i kauč/tepih.

  27. #27
    stanam avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    334

    Početno

    N. sam skinula pelenu kad je imala 24ili 25 mj. svakih 45-50 minuta bi ju stavljala na tutu ako smo bili doma ili vani na travu. bilo je par nezgodica doma, a vani malo vise. van bi nosila 3xgacice i hlacice i presvukla ju ako je trebalo. u velike centre idemo zajedno 3-4 puta godisnje tako da s tim nismo imali problema( da smo isli odvela bi ju na wc i digla ju iznad skoljke pa nek piski). kakati je trazila na tutu jer je to bila neka vrst zabave za nju. nakon 2 tjedna smo skinuli dnevnu pelenu i nakon jos 2 nocnu. kad je pocela trazit sama bilo je jos bolje.
    nemas sta izgubit probaj. samo bez ikakve prisile
    sretno

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    odjavljena s foruma
    Postovi
    793

    Početno

    Toma je već dosta veliki - 2.8 slavi drugi rođendan i ne daje apsolutno nikakve znakove po pitanju skidanja pelena.
    mislim da uopće ne kuži piškenje nego to usput obavlja - kad smo ga ostavili bez pelene, čak sam i vidjela da piški recimo 2 sekunde, onda krene po loptu i stane, pa kad se zaustavi nastavi.
    ne znam uopće kako ću s njim - je li netko imao takvo iskustvo da dijete ne piški odjednom nego u više puta kroz par minuta a usput se igra, trči skače...
    mislila sam da bi dobre bile te gaćice za odvikavanje - ali nisam naišla na neka super iskustva. Ipak sam kupila 3 para neke BambinoMio. izgledaju kao frotiraste normalne gaćice podebljane u sredini.
    Pa ćemo pokušati - čim im se pridružim na moru. A do dvije i pol ga moramo odviknuti jer kreće u malu školu gdje ga neće primiti u pelenama.

  29. #29
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    E i zaboravila sam reći da kad ju stavim na tutu, uglavnom niš ne obavi (čak ne vrijedi ni ona da neposredno nakon podoja piške), digne se i koliko god ja nju vraćala, zabavljala, ne bude se popiškila. Ali bude recimo 5 minuta kasnije, dok gole guzice slobodno baulja.

  30. #30
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    E i zaboravila sam reći da kad ju stavim na tutu, uglavnom niš ne obavi (čak ne vrijedi ni ona da neposredno nakon podoja piške), digne se i koliko god ja nju vraćala, zabavljala, ne bude se popiškila. Ali bude recimo 5 minuta kasnije, dok gole guzice slobodno baulja.
    Pa tak je radio i moj, osim što uopće nije htio na kahlicu. Ali ja to nisam doživljavala kao neki specijalni događaj (možda zato jer smo izbacili tepihe). Ok, popišao se i preko nekoliko puta dnevno onih prvih dana, za njim sam obrisala i gotovo.
    To je neminovno.

  31. #31
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko kunića?


    Bambino mio cca 50.00kn po komadu (ovisi od ljekarne do ljekarne..)
    Ja sam svojem uzela prošle godine na e-bay-u, cijen apo komadu mislim da mi je izašla cca 25,00kn..


    Imaš tete šivalice koje šiju takve gaćice.....

  32. #32
    artep avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    276

    Početno

    Mi nismo čekali nikakve znakove niti znam koji su to da je dijete spremno za skidanje pelene.
    Isto tako prvom smo skinuli pelenu sa 23 mj.i to u zimu u 11 mj, a drugom sa 24mj i to u 3mj.
    Nisu odmah htjeli na tutu ali su za otprilike 8 dana skužili šta trebaju radit.Jednom kad odlučiš nemoj vraćat pelenu skuže brzo mada se 8 dana ćini ko godina.

  33. #33
    artep avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    276

    Početno

    Citiraj Pepita prvotno napisa Vidi poruku
    Samo ne znam što kada idem recimo u neki centar, gdje je u ludilu ne bi vodila na wc jer su i više nego šporki i zapišani
    .


    možete 10 dana bez centra dok traje odvikavanje a poslije nek piški prije nego krenete i to je to , ili vani na travicu, moći će trpit više i duže
    Posljednje uređivanje od artep : 20.07.2010. at 19:39

  34. #34

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Ja sam sa sve tri tako.
    Prvoj je bilo 2 god i 3 mj, drugoj 23 mj, trećoj 1 god i 8 mj, tj. sad, 1.7.
    Razlog je taj što to uvijek napravim na moru i u tih mjesec dana se svakako odviknu. Ne da mi se to preko zime.
    I svaki put je uspjelo.
    Evo Lora već sad super sve radi na kahlicu. Ponekad joj, naravno, pobjegne, ali uglavnom većinu puta nam signalizira. Kaže "kaka" i za piškiti i kakati, kahlica je uvijek negdje u blizini i super.
    Mislila sam da će možda biti malo premlada, i neko vrijeme je čak odbijala, namjerno piškila okolo, ali sad je prihvatila i sve super.
    Također, kad jesnom skinemo pelenu, više je ne vraćamo. Ni za po noći, eventualno prvih par dana i to im stavim kad već zaspu, da nisu svjesne, ali onda uvijek pelena bude suha pa je skroz skinem.
    Ni za izlet brodom na Kornate , ni za shopping, šetnju, ni za skorašnji put avionom. Jednostavno nosim sa sobom nekoliko kompleta rezervne odjeće, kupit ću i sklopivu kahlicu (dosad sam čak nosila u vrećici i običnu) i to je to. nIkakva velika filozofija niti frka

  35. #35

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    U shopping centre sam nosila kahlicu u vrećici ( s drugom curkom) i svako malo je pitala jel treba piškiti. Ako da, odvela bih je u wc stavila na njenu kahlicu

  36. #36
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko kunića?
    Cca 90-100 kn ako se ne varam - kao platnene pelene otprilike.

  37. #37
    borka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    671

    Početno

    A što je s kakanjem?

    Ja bi malca, 20 mjeseci isto skinula iz pelene, ova vrućina, znoj i pelena ga izluđuju i nije mi mokrenje problem, ali on zna ponekad i po tri puta kakati dnevno, ne signalizira mi kad kaka.

    Kako ste to rješavale? Prekidale kakanje, pa ih stavljale na kahlicu, brisale pod pa objašnjavale ili nešto treće?

  38. #38
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Nama je sad preko godine dana bez pelene, malac ce u 9. mj 3 godine. Skinuli smo ju kao flaster, brzo i bez puno drame. Ustvari, kad se poceo buditi suh ili relativno suh. Jednostavno sam ju makla i nikad vise vratila. Piskio je i kakao po podu, svega je svuda bilo. Ja sam svaki put normalno objasnila, dakle nikako ne radit dramu oko toga, da je "drekecu mjesto u tuti ili u wc, pa onda pustimo vodu i drekec plovi daaaleko" I to je malcu bio super, pustat vodu u wc-u...
    Nismo isli nikud prva 2-3 tjedna, dok se nismo uhodali. Ako smo bas bili u ducanu a njemu se piskilo, ja bi ga drzala iznad javnog wc-a il bi nasli kakav komad trave negdje.
    Ustvari, piskenje je najmanji priblem, to oni brzo usvoje, kakanje je vec zahtjevnije...A i kod nas je jos uvijek problem sto ce bilo gdje ic na wc osim doma, doma je samo tuta i nista drugo.
    Tako da, ja sam definitvno pobornik skidanja jednom zauvijek, nema stavljanja samo za po noci, samo za put il samo za setnju. Prvo vrijeme nosit puno rezervne odjece kud god isli i sve ce bit ok.

  39. #39
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Jučer je sat vremena ostavila golu bez pelene. Negodovala je kad sam joj je oblačila (išli smo na dužu šetnju) i molila da skinem.
    Jutros na moru u jednom trenutku je stala i rekla "mama piki" i niz nogice joj se vidjelo kako se slijeva mokraća.
    Nakon popodnevnog spavanca ostavih je opet bez pelene, naravno tuta je u njenoj blizini i ne može da je ne vidi svako malo. Odjednom uzvik "tuta", ode do nje i sjedne, ja i muž se sudarili tražeći jedno drugog da vidi L. ali nakon toga ona izjavi "nece" i ode. Za pola minute vikne "tuta piki", ode do nje, sjedne i popiški se. Naravno pljeskali smo i vikali "BRAVO" na što je ona bila tako ponosna
    Kakanje nije prijavila, to je napravila pored tute, čučnula kao i obično.

    Trenutno nisam u mogućnosti skinuti skroz pelenu i stajati s njom kući, ali za tjedan dana ću to moći, tako da ću se strpiti još tjedan dana, jer ona mjesta koja ovih dana moram obići zahtjevaju pelene ))))))))

  40. #40
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Citiraj artep prvotno napisa Vidi poruku
    možete 10 dana bez centra dok traje odvikavanje a poslije nek piški prije nego krenete i to je to , ili vani na travicu, moći će trpit više i duže
    ...a i to što kažeš, ionako sam rijetko po centrima

  41. #41
    borka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    671

    Početno

    Evo ja sam krenula po što bude.

    Jučer je jedno 5 puta piškio mimo tute, nije ništa signalizirao, nego tek kada bi je vidjela rekla sam: piški on bi nešto slično ponovio.

    Ja kažem reci mami da ti se piški pa ideš sam na tutu, on kaže: dobro, ali to naravno ne napravi.

    mislim da piškinje skuži tek kada mu počne curiti po nozi.

    Kaka inače stoječki, tako da je i to malo nezgodno.
    Krenuo je kakati, na pola sam ga stavila na tutu i više nije kakao. Ne znam jesam li ga prekinula ili je to bilo sve.

    Išli smo i u park, popiškio se dok smo se vozili u kolicima, nikakav signal, nije se čak ni žalio da mu je mokro.

    Trenutno mi ovo izgleda kao nemoguća misija, no čitajući vas nekako mi se čini da se ipak može.

  42. #42
    borka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    671

    Početno

    Pepita meni izgleda kao da će tvoja curica tutu jako brzo usvojiti.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    808

    Početno

    Pepita,tvoja mala vec prica! Mama piki,tuta piki..... Moja zna reci samo MAMA kako spada

  44. #44

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    508

    Početno

    Citiraj borka prvotno napisa Vidi poruku
    Evo ja sam krenula po što bude.

    Jučer je jedno 5 puta piškio mimo tute, nije ništa signalizirao, nego tek kada bi je vidjela rekla sam: piški on bi nešto slično ponovio.

    Ja kažem reci mami da ti se piški pa ideš sam na tutu, on kaže: dobro, ali to naravno ne napravi.

    mislim da piškinje skuži tek kada mu počne curiti po nozi.

    Kaka inače stoječki, tako da je i to malo nezgodno.
    Krenuo je kakati, na pola sam ga stavila na tutu i više nije kakao. Ne znam jesam li ga prekinula ili je to bilo sve.

    Išli smo i u park, popiškio se dok smo se vozili u kolicima, nikakav signal, nije se čak ni žalio da mu je mokro.

    Trenutno mi ovo izgleda kao nemoguća misija, no čitajući vas nekako mi se čini da se ipak može.
    i moj je ovako, ali evo danas nam je 5.dan i sam je otišao piškiti već 3 puta u tutu. dva puta je piškio po podu, ali ja samo obrišem, kažem da mu je tuta pored njega i više ne komentiram. moj reagira na pohvale pa vičemo bravo, sam ide odnijeti tutu i prolije mokraću u wc, pusti vodu i sav je ponosan. sam traži i kakanje u školjku, iako ga moram poticati da ostane dovoljno dugo dok sve ne pokaka. danas nismo išli van...mislim da bolje kuži dok je gol pa ludujemo po kući. sinoć je tri puta piškio, presvukla sam ga i nastavio je spavati.

    meni je u glavi najbolje bilo posložiti stvari da je ionako vruće i bolje im je bez pelene. tako sam ustvari smanjila očekivanja i bez stresa prihvatila odvikavanje. guza se lufta, platnene se suše i nadamo se da je to bila zadnja mašina do druge bebe.

  45. #45
    borka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    671

    Početno

    željka231 puno mi znače ovakva pozitivna iskustva, jer meni, evo sada se ponavljam, ovo stvarno zvuči kao nemoguća misija.

    E da, a još se i sa mm natežem, jer sam ja rekla da skidamo sve, eventualno bi ostavila za noćno spavanje, no njemu je muka ići u park, nositi rezervnu odjeću, blablalbla

    Danas je s njim išao prije podne van i stavio mu pelenu, bez veze

  46. #46
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    A koliko su stare vaše bebe (ja još koristim beba za moju od 17 mjeseci iako bi neki rekli dijete)? Zanima me jel ima netko naše dobi na pokušaju odvikavanja?

    Ja Eli skidam pelenu dok smo na dvorištu i povremeno po kući. Pokazujem joj i objašnjavam stalno i vidim da kuži od kuda ide drekić i veseli se bacanju u WC, glasa se pred kakanje, pa se ne pokaka, pa opet, tak da mislim da najavljuje da će kakati, a kad se pokaka obavezno dođe obavijestiti. Na nonu sjedne sama puno puta, ali jako kratko, svega par sekundi tako da nije uspjela ništa obaviti, a ne uspjevam ju duže od minute ni zabaviti da bi sjedila. Mislim da ću pokušat pravo odvikavanje za kojih par dana dok skužim kak da ju zadržim malo duže na noni.

  47. #47
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj nela08 prvotno napisa Vidi poruku
    A koliko su stare vaše bebe (ja još koristim beba za moju od 17 mjeseci iako bi neki rekli dijete)? Zanima me jel ima netko naše dobi na pokušaju odvikavanja?

    Ja Eli skidam pelenu dok smo na dvorištu i povremeno po kući. Pokazujem joj i objašnjavam stalno i vidim da kuži od kuda ide drekić i veseli se bacanju u WC, glasa se pred kakanje, pa se ne pokaka, pa opet, tak da mislim da najavljuje da će kakati, a kad se pokaka obavezno dođe obavijestiti. Na nonu sjedne sama puno puta, ali jako kratko, svega par sekundi tako da nije uspjela ništa obaviti, a ne uspjevam ju duže od minute ni zabaviti da bi sjedila. Mislim da ću pokušat pravo odvikavanje za kojih par dana dok skužim kak da ju zadržim malo duže na noni.
    nela, eto nas, čak i mlađih od vas (14,5 mj.). Doma se sve nešto igramo, ali za pravo ćemo na moru, imamo 3 tj. pa ćemo vidjeti kako će ići. Za sada, kako bi rekla borka - nemoguća misija.

  48. #48
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj Cheerilee prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam svojoj tako skinula i gotovo, imala je 18mj,
    bilo je proljeće (tam negde polovica 4mj, al je bilo toplo, puno smo bili vani...) i kupila hrpuuuu gaćica s llikovima koji su joj trenutno bili zanimljivi....
    Par dana bi se često popišala u njih a onda skužila da joj je npr Hello kitty mokra pa je krenula moliti....
    Dal na travu/tutu/wc....

    Onda je skužila da se svi (kad smo među ljudima) čude kak tako mala nema više pelene, i to joj je bilo jako zanimljivo,
    Ono sretnemo nekoga na ulici a ona onako sva ponosna veli ; Idem pisati!!! Bez obzira dal je trebala ili ne, i sva se pravila važna....




    Ovo sam napisala nekoliko postova ranije.......
    Dakle imala je 17,5mj kad sam joj doslovno prek noći maknula pelenu i u roku od 2tj riješili....
    Posljednje uređivanje od Cheerilee : 22.07.2010. at 15:14

  49. #49
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    nela, eto nas, čak i mlađih od vas (14,5 mj.). Doma se sve nešto igramo, ali za pravo ćemo na moru, imamo 3 tj. pa ćemo vidjeti kako će ići. Za sada, kako bi rekla borka - nemoguća misija.
    A baš bi bilo super da uspijemo! Tvoja beba bi u tom slučaju bila apsolutna rekorderka barem po onom koliko ja znam. Mi nažalost ove godine ne idemo na more, ali vi bi u ta 3 tjedna mogli čuda napravit ako bude išlo. Javi kako napredujete!

  50. #50
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Citiraj Cheerilee prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo sam napisala nekoliko postova ranije.......
    Dakle imala je 17,5mj kad sam joj doslovno prek noći maknula pelenu....
    A sve sam čitala i taj post sam nekako previdjela! To je super fora s gaćicama, pokušat ću. Bravo za curicu!

Stranica 1 od 22 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •