Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: 'Neklasicni' rostilj ...

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno 'Neklasicni' rostilj ...

    Cure / decki, trebam na brzaka pomoc!

    Trazim neobicne recepte / jela za BBQ party (dolazi nam neka mlada ekipa i vise mi je dosta cevapa, vratine itd.)

    Riba, meso, povrce, sve sugestije su vise nego dobro dosle!

    (za pice imamo Caipirinha, Coronu, sok od lipe, ledeni caj s djumbirom i limetom). Tople banane, lubenice s rostilja za desert ...

  2. #2
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    meni je nova fora suhe sljive zamtane u pancetu, to se kratko ispece prije ostatka rostilja (taman ga malo i podmaze) i ljudi grickaju dok cekaju klopu...
    za rostilj mozes napraviti raznjice: piletina, paprika, sampinjoni, tikvice, palidzani... nije neobicno, ali bar nisu cevapi..
    mozes se poigrati s marinadama: dio soya sos i djumbir, dio klasican pac...
    kao prilog su se nama odlicnima pokazali krumpiri peceni u alu foliji, ostaje njhova kora, samo ih dobro oribas...

  3. #3
    kikic avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,163

    Početno

    Evo draga svratih da te pozdravim, moja preporuka je raznjici s povrcem - paprika, kapula, tikvice, balancani, pamidori, moze i s komadicima mesa purece - junece, sto imas vec, zatim kobasice rostiljke, peceni kukuruz, kruh preprzen na gradele itd... ma sto ja tebi govorim - ti si umjetnik u kuhinji!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    meni su šampinjoni zakon na roštilju... uz hrpu povrća gore spomenutog...

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    Kikic, samo da ti bacim pusu Kulinarski umjetnik je 'na saftu', selimo u inozemstvo i osjecaj se kao 'krava u tornadu' ...

    Ovo je dobar pocetak, moze jos sugestija molim lijepo!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    10

    Početno

    Meni su šampinjoni i ražnjići suuperr! Takođe su jako dobre pileće džigerice umotane u tanak list slanine (rolovane). A pogledaj ovde: http://www.coolinarika.com/recept/rostilj-lepinjice. Setih se i krompira: isečeš ga na komade- kriške, i tek malo probariš, staviš u alu foliju, dodaš začine po volji-so, biber, lovor, ruzmarin... sipaš malo ulja, dobro zatvoriš i staviš u kraj roštilja dok se ostalo peče, okrećeš da se ispeče sa svih strana, bude divno! ne bih mogla reći baš kao ispod sača, ali slično
    Ananas sa roštilja je takođe super!
    Posljednje uređivanje od Makilena : 04.08.2010. at 00:40

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •