Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Trzajna povreda vratne kralježnice

  1. #1
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno Trzajna povreda vratne kralježnice

    Kakva terapija i koliko nakon povrede vam je pomogla?

    Hvala

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Ufff, teško je odgovoriti na ovo jer povreda može biti svašta, od istegnuća ligamenata do...bolje da ne zamišljam.

    Kolega je imao prometnu nesreću prošle godine.

    Nosio je Shantzov ovratnik, sad mi je teško reći koliko - desetak dana. Znam da si je stavljao one jastučiće s gelom koji se hlade u frižideru - ovo: http://thumbs.ebaystatic.com/images/...R1L/s-l225.jpg

    Budući da mu se to dogodilo pred godišnji, glavu mu je spasilo plivanje, ali bila je neka caka, bez skakanja na glavu i slično... Poslije godišnjeg bio je ok.

  3. #3
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    Trzajna je zeznuta jer može uzrokovati probleme godinama poslije, kao "iznenada", a zapravo nije. Treba tretirati što prije, ali samo iznimno nježan tretman fascijalnog tkiva. To ti rade shiatsu praktičari, osteopati i neki fizioterapeuti (koji su se dodatno educirali u tom području). Kad se tkivo smiri možeš i na klasične masaže i fizio tretmane, ali ne bih preporučila prije nikako. Sama možeš raditi pasivna istezanja vrata, ali opet, tek kad se tkivo smiri i ne moraš više imobilizirati vrat (ovisno o preporuci liječnika koji je vidio slike...). Dakle na fasc. tretman što prije da preveniraš dugoročne poslijedice, a sve ostalo kad prođe upala tkiva.

  4. #4
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    Ovo pišem pod pretpostavkom da se stvarno radio trzajnoj, bez lomova kralježaka itd...

  5. #5
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Nema lomova.

    Bune me ti različiti pristupi; jedni kažu ništa odmah, drugi kažu odmah ali pomalo.

  6. #6
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    Zato jer klas. Masaža ili fizio. Tretman je pregrub za upaljeno tkivo- to sad ne. Ali tretman fascije je nježan, dodir kojeg jedva osjećaš i otpušta napetost iz fascijalnog-vezivnog tkiva bez pritiska, trljanja, gnječenja...tako potičeš cirkulaciju krvi i limfe i ubrzavaš prolazak upale.Još važnije, uklanjaš uzorak traume iz ozlijeđenig tkiva sprečavajući/umanjujuću dugoročne posljedice ozljede.Zato što prije to bolje. Terapeuti koji nisu educirani u takvom radu će ti reći da čekaš i to je sasvim opravdano s njihove strane...

  7. #7
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Hvala, razumijem.
    Imaš koga za preporučiti?

  8. #8
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    Ja ti to radim ( evo, upravo sam radila tretman trzajne ozljede stare 3 mj. ), ali sam u V.Gorici. Imam koga preporučiti u zg, ali ne znam smijem li tu, pa ću na pp...

  9. #9
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Znam da ti to radiš
    Ali VG mi je zbilja daleko.
    Ajd nastavimo na pp.

  10. #10
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    poslala

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •