Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: "Bolest" u vrijeme ovulacije/menstruacije

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    472

    Početno "Bolest" u vrijeme ovulacije/menstruacije

    "Bolest" možda i nije najsretnija riječ, ali ne znam kako bih to drugačije nazvala.
    Zadnjih 5-6 mjeseci točno mogu pratiti kad imam ovulaciju i kad stiže menga. S tim da su u vrijeme ovulacije simptomi ipak manje izraženi.
    Naime, tada mi uvijek procuri nos i to kao u vrijeme poštene prehlade. Kad je riječ o ovulaciji relativno brzo prođe - za 2-3 dana.
    U vrijeme menstruacije curenju nosa zna se još pridružiti i grlobolja, kostobolja, pa čak i lagano povišena temperatura (s tim da je grlo kad liječnik pogleda zapravo skroz OK) - slično gripi. Počinje s prvim danom menge i taman kad se nakon 10-ak dana stabiliziram eto ti ovulacije.
    Ne znam je li još netko nekad imao sličnih problema!?
    Radi li se o padu imuniteta općenito, pa u vrijeme kad se tijelo više "angažira" na nekim drugim funkcijama, ostalo "popusti" ili....???
    Krvna slika mi je nedavno bila skroz OK. Hraniti se nastojim skroz zdravo, jer volim da i kikići imaju uvijek bogat, zdrav i raznovrstan jelovnik, jedino sam zbog rastrzanosti između posla i kuće stalno premorena.
    Treba li mi samo "žešći" odmor ili je nekaj drugo u pitanju.
    Jeste li imale sličnih iskustava?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    96

    Početno

    ne znam kolko mogu pomoći ali onak logički mislim da se radi o blagom padu imuniteta koje se ponavlja svaki puta u pms-u, a kod vas čak i za vrijeme ovulacije
    recimo, meni se na jeziku ili u ustima pojavi nekoliko bolnih mjesta kao prišt i treći dan menge se povuče, nekoliko mjeseci kontinirano i čak na istim mjestima u ustima
    preporučila bih, eto kako sebi tako i vama, uzimati vitamine, probiotike koji podižu imunitet, od vitamina B kompleks, C vitamin, odmor, opuštanje...možda propolis, matičnu mliječ, Aloa veru

    hormonski mi se čini više nervoza, bolovi, otečenost, promjene raspoloženja

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    472

    Početno

    Prije par dana počela sam piti matičnu mliječ.
    Nadam se poboljšanju, jer me ovo već stvarno muči - imam osjećaj da se nikada ne oporavljam.
    Ako ni nakon kure matične mliječi ne bude bolje potražiti ću liječničku pomoć.

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    472

    Početno

    Samo kao update ove teme.
    Iako mi sve skupa nije izgledalo previše strašno konačno sam se odlučila požaliti svom obiteljskom liječniku na tegobe koje osjećam, pa sam slijedom toga napravila i nekoliko pregleda/pretraga, a neke mi još slijede.
    Uglavnom, našlo se ponešto problema:
    * u nosu imam jaku devijaciju septuma (ali kao sam se s tim rodila to me previše ne zabrinjava, iako je preporučena operacija), ali me fasciniralo što mi je otorinac rekao da svakako terebam napraviti i ginekološki UZV (nedavno sam samo radila pregled i PAPU koji su uredni) jer sve to skupa može imati i te kakve veze
    * kralježnica mi je lagano kifotična
    * štitnjača mi je uvećana i ima čvoriće koje smo punktirali, pa čekam nalaze ovaj tjedan.
    Infektolog mi nije našao ništa posebno, ali mi je dao brojne upute i savjete što još i kako ispratiti.
    U svakom slučaju, opći dojam zdravstvenog sustava u RH je koma, ali su me ipak uspjeli fascinirati neki liječnici koji znaju sagledati i širu sliku i popričati s pacijentom (OK, za štitnjaču sam išla i po drugo mišljenje - privatno, pa se ne računa kao svijetli primjer, jer nekako od privatnika i očekujem takav pristup). Istina, prije toga su lagano ispipkali jesam li se o temi već negdje informirala, pa kad su shvatili da jesam i da ću vjerojatno imati tisuću pitanja započeli su sami. Bilo bi super kad bi takav pristup imali sa svima.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj hm prvotno napisa Vidi poruku
    "Bolest" možda i nije najsretnija riječ, ali ne znam kako bih to drugačije nazvala.
    Zadnjih 5-6 mjeseci točno mogu pratiti kad imam ovulaciju i kad stiže menga. S tim da su u vrijeme ovulacije simptomi ipak manje izraženi.
    Naime, tada mi uvijek procuri nos i to kao u vrijeme poštene prehlade. Kad je riječ o ovulaciji relativno brzo prođe - za 2-3 dana.
    U vrijeme menstruacije curenju nosa zna se još pridružiti i grlobolja, kostobolja, pa čak i lagano povišena temperatura (s tim da je grlo kad liječnik pogleda zapravo skroz OK) - slično gripi. Počinje s prvim danom menge i taman kad se nakon 10-ak dana stabiliziram eto ti ovulacije.
    Ne znam je li još netko nekad imao sličnih problema!?
    Radi li se o padu imuniteta općenito, pa u vrijeme kad se tijelo više "angažira" na nekim drugim funkcijama, ostalo "popusti" ili....???
    Krvna slika mi je nedavno bila skroz OK. Hraniti se nastojim skroz zdravo, jer volim da i kikići imaju uvijek bogat, zdrav i raznovrstan jelovnik, jedino sam zbog rastrzanosti između posla i kuće stalno premorena.
    Treba li mi samo "žešći" odmor ili je nekaj drugo u pitanju.
    Jeste li imale sličnih iskustava?
    Pozdrav,
    Pretražujem cijeli internet ne bih li našla nekoga sa simptomima kao što su moji, i naletim na tvoj post..
    Uglavnom, imam skoro pa isti problem, već 9 mjeseci svaki mjesec par dana prije menstruacije počinje curenje nosa, lagana temperatura i malaksalost (kao kod gripe). Također sam posjetila doktora koji me uputio otorincu, otkrili su mi devijaciju septuma i nakon endoskopije rečeno mi je da je u pitanju alergija, ne znaju na što i ne može se otkriti osim da pratim promjene u prehrani ili okolišu. Sve mi je to malo čudno, zašto se javlja svaki mjesec u isto vrijeme?
    Moje pitanje za tebe je- kako si to riješila? U čemu je na kraju bio problem?
    Puno hvala unaprijed na vremenu, ti si mi zadnji spas

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Postovi
    2

    Početno

    Draga hm,
    Surfam bezuspješno po internetu u nadi da ću pronaći savjet liječnika ili nekoga tko je u istoj situaciji kao ja, i naiđem na tvoj post... uglavnom, i meni se zadnjih 8-9 mjeseci događa isto- svaki mjesec prije menstruacije procuri mi nos i krene temperatura (ne previsoka, do 37,5), bolovi u tijelu kao da imam gripu.. bila sam kod liječnika opće prakse koji me uputio otorincu.. otkrili su da imam devijaciju septuma i da su moji simptomi alergološki (ne znaju na što).. dali su mi kapi za nos i neke tablete za alergiju, pila sam i beta glukan i druge prirodne lijekove za imunitet..
    Molila bih te ako mi možeš napisati kako si ti to na kraju riješila? u čemu je bio problem?
    Hvala unaprijed,
    Ana

  7. #7
    Omerta avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    48

    Početno

    Malo dizem temu jer i mene ovo trenutno muci, unazad par mj.. otprilike 5 dana prije m (po kalendaru). Guglala sam i procitala da ocito nisam jedina.. na nekom stranom forumu masa zena o tom pise. Onda sam to stanje (period flu) lijepo prevela i izbacilo mi je clanak i na hrvatskom: https://miss7zdrava.24sata.hr/zdravl...slucajan-15586 [emoji51]

    Kod mene temp do 37.2 (koliko znam taj dio je normalan od ovulacije pa dok ne stigne m) i bolovi u tijelu kao da me hvata neka bolestina.. bas "divni" simptomi ovako u doba korone.. al nebojte se zenice, to se "samo" nasi hormoni igraju s nama. [emoji849]

    Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
    Posljednje uređivanje od Omerta : 20.12.2020. at 23:22

  8. #8
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Imala sam i ja to. Skoro svaki mjesec. Trebalo mi je dobre 3 godine da shvatim da ne kupim viruse na sebe svako malo nego da je pms u pitanju. I isto temperatura do 37.2 točno kao i kod tebe, nikad više od toga.

    Između dvije trudnoće sam imala tri menstruacije i nije bilo tih prehlada. Možda sam izliječena.

  9. #9
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,965

    Početno

    Ja sam vjerojatno bila silom prilika u prilici bit vojer svog menstrualnog ciklusa zbog beskonačnih pokušaja zatrudnjivanja. Jedan od elemenata te "vježbe" je praćenje temp. tijekom ciklusa. Normalno je da ona u 2. dijelu ciklusa bude viša i da popodne dođe do 37.2 (barem za mene). Ono - to je dokaz ženskog zdravlja, barem meni. Mene su otkako se snimam (kasne 20-te) u 2. dijelu ciklusa (uz bolne prsi i par prištića) pratile mučnine baš tako 5 dana pred mengu (baš lijepo za izmaštat si da sam trudna), naleti vrućine.
    Ovulaciju sam (osim sluzi), naučila pratit i po raspoloženju. Ma ne ja samo, nego sestra može u mom glasu to čut, puna sam energije i nekarakterističnog optimizma .
    Kostobolja par dana pred mengu - bolni dijelovi tijela, gdje je koja falinga sad malo zapinga - helou, tu sam, a sad (50-te) i tijekom ovulacije. Ali sve je to diskretno.

    Mislim da je normalno i poželjno da se sve te promjene na tijelu nauče pratiti, pogotovo sad u doba ovog ludila kad je to važno, a koroni svaki tjedan u člancima dodaju dodatne simptome.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 21.12.2020. at 16:20

  10. #10
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    ma da, svi to osetimo manje ili vise. na engleskom se narodski kaze 'period flu,' i znaci bas to - slomljenost i simptomi slicni prehladi danima pre mece. ja isto osetim sve, i kao i ina, mislim da je to dobro

  11. #11
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    I ja kao vas dvije smatram sve te znakove tijela zdravim, dobrim..tijelo pokazuje da "radi"...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •