Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 185 od 185

Tema: Što radite s viškom upotrebljivih stvari?

  1. #151
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je veći problem gužvanje. Ovo slaganje (svejedno je li po vertikali ili horizontali) dobro je za neformalnu odjeću - majice i slično, ali košulje - bratemili, izvučeš iz ladice, a ono kao da je krava žvakala... Nije to za mene.
    pa košulje ni inače ne držiš složene na polici, ovo slaganje ja alternativa vodoravnom slaganju

    ok što se tiče prepoznavanja robe koja je većinom u istoj boji, tu stvarno nemam iskustva

  2. #152
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    pa košulje ni inače ne držiš složene na polici, ovo slaganje ja alternativa vodoravnom slaganju

    ok što se tiče prepoznavanja robe koja je većinom u istoj boji, tu stvarno nemam iskustva
    Muške košulje izvan sezone uvijek složim na policu, jer bi inače u dijelu ormara za viseću robu bila gužva (i ovako je, ali podnošljivo). Kraj tri muška primjerka u kući, skupi se toga...

    Ja imam možda tri košulje koje su pamučne i moraju visiti.

  3. #153
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Da, meni je većina odjece pamuk ili viskoza s elastinom, nešto i onih modernih sintetika koje su jako udobne (bar meni).
    Kosulje vise na vješalicama, ne znam kako drugačije, srecom nemam puno a i pretežno se ne peglaju (one koje treba peglanje nosim 0
    Ti si mlada ili fit. Nema šanse da bih kupila majicu s elastinom. Tak se na njima lijepo ocrtavaju šlaufeki.

    A jaj se tiče madraca : Sharing is caring, beskućnici ili sklonište za životinje

  4. #154
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Ponukana temom nisam kupila novu zdjelu koja kod mene proživi par mjeseci,sva sreća da imam rosfrsjnu zdjelu

  5. #155
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Onda nek čeka priliku.

    Ja imam takav problem s omiljenim dječjim igračkama. Stoji vreća plišanih u podrumu, unutra silicagel i lavanda... Dečkima to ne treba, a ja nemam srca to dati dalje. Većinu sam likvidirala, samo su najmilije ostale. Tja, nek stoje.
    Moja je majka naše sve spremila. Sad se moje cure igraju s njima. Imam jednog tuljana što je moja teta (67 g) ŠIVALA mojoj rodici (42 g).

  6. #156
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    I ja. I žao mi baciti. Ja sam hrcak.
    Ja koristim, svaka prostorija u kući po jedan. Plus spirala na terasi.

  7. #157
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Joj, ja od kad sam skužila portale za prodaju i zamjenu robe, postala sam skrtica po tom pitanju. Cipele da, al odjeću..... ovog sam ljeta curama kupila crocse za 30, tj 40 kn. Jutros papuče ciciban za 20 kn. Sebi 4 košulje i traper jaknu za 100 kn. Tako da mi je muka ostavit puno novca u trgovini. Kad sam morala kupit zimsku trudničku, ispalo me 1000 kn. Muka mi je bila, MM me napao jel sam normalna, da ne mogu u njegovoj trenerci na posao i nek se smirim..... tako da ja svoje mjenjam ili prodajem na tim stranicama, čim mi je višak, ide dalje.
    Posljednje uređivanje od VeraM : 27.09.2020. at 15:53

  8. #158
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Uspjela sam da i našu odjecu malo procistimo, mm se riješio nekih stvari a druge ipak nije htio dat dalje nego čuva za kad opet smrsavi Ja sam odlučila pokloniti dalje dosta toga sto nisam bar 1x obukla ljetos ili prošlu zimu, i zakljucila da ne trebam nista odjece kupiti, mozda samo neku haljinu za posao. Ali moram kupiti cipele...

    Iduci vikend je na redu puno tvrdji orah - igracke.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 27.09.2020. at 19:07

  9. #159
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Sillyme, bome dobro ti ide.
    Ja sam danas takodjer u tome.

    Dala sam prijateljici X cipele za planinarenje za njenog sina.
    Prijateljici Y punu vreću robe od kćerke.
    Prijateljici Z kćerkine fora tenke koje je nosila vrlo kratko ovo ljeto jer joj je noga brzo narasla.

    Sve to danas već izašlo iz mog stana, poslikala im,rekle može i ja isporuku direkt na prag

    Sve smo u istom kvartu, praktički susjede.

    Super njima, super meni
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 27.09.2020. at 19:24

  10. #160
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ja lagano podijelim stvari avojih ujućana, naročito djece, pogotovo dok su još rasli. Teže se odvajam od stvari za koje znam da će se još koristiti.

    No i na sam danas napunila vreću stvari kije ću ipak maknut, teškom mukom, al ipak ide van

  11. #161
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj VeraM prvotno napisa Vidi poruku
    Moja je majka naše sve spremila. Sad se moje cure igraju s njima. Imam jednog tuljana što je moja teta (67 g) ŠIVALA mojoj rodici (42 g).
    Ja sam šivala snjegovića svojoj djeci, heklala lutke i drugo... Pa nije to ni danas iznimno, osim činjenice da je ovaj tuljan fakat dugo izdržao. Mašala!

    Offt. Nisam ni ja daleko od šezdesete, ali bolje da to ovdje ne spominjem
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 27.09.2020. at 20:17

  12. #162
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Ont. Danas sam izvukla jesenski baloner koji je star više od dvadeset godina, bliže 25...

  13. #163
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ja sam našla svoje odjelce. Ima min. 30 godina. Ak vidite neku feš žensku u "modernoj" obleki znate da sam to ja.
    Muž je morao na lojtre

  14. #164
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Ja sam danas extra inspirirana.

    Prijateljica Y (gore iz posta) mi daje robu za sina, ja njoj za kćerku, a ja od svog sina dajem 4. frendici.

    Uglavnom, sad imam za van još 1 vreću za sina 4. prijateljice i 3 vreće za Humanu ili H & M.

    Uf koji oslobadjajući osjećaj
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 27.09.2020. at 22:39

  15. #165
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    ajme lili, da ja ovako dijelim na sve strane, ja ne bih imala vise nista u kuci
    Posljednje uređivanje od spajalica : 28.09.2020. at 07:48

  16. #166
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Ma je, ja sam početkom ljeta dala rodici 6 ogromnih vreća dječje robe, jedva sam primijetila razliku u kući :D
    pita ona mene dok je ukrcavala sve to u auto: šta bi ti da ja nisam danas navratila?
    Kažem ja: tiho plakala

    al evo kad prijavljujemo, jučer sam prodala dvije viška biljke preko marketplacea, jutros donijela kolegici kesu dječje robe
    kći iskopala kod babe i dida moga omiljenog lutka iz djetinjstva, onog što sam rekla da mi je totalno bezveze i ne znam zašto ga čuvaju. Ona ga obožava, sad spava s njim, s nama je morao slagati puzzle i večerati

  17. #167
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Rezime - obukla sam danas odijelo, i pita sin : kaj ti je ti nekaj novo? He he, velim mu da će to dočekati i njegovu sestru, da sam sigurna da bu jednom i ona to nosila.
    A dok je MM bio na lojtrama našli smo i jednu zgodnu majicu za juniorku.

    Morala bih uhvatiti malo vremena, tko zna kakvog se blaga još gore skriva.

  18. #168
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Tako sam ja proljetos, u srcu corone, otišla u "shopping" u podrum
    Tražila sam jedan mali ruksak kojeg pamtim iz devedesetih, i znala sam da smo ga sačuvali. U toj kutiji pronašla još 3 torbe koje su sad moderne, osim tog ruksaka jednu nosim cijelo ljeto.

  19. #169
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Ne znam tang, ja zbilja nemam puno stvari. Za sina mogu ti reci da zbilja nema puno robe. Mala voli cuvati svoje stvari. Njene ni ne diram nit dijelim bez da ih ona izdvoji.
    sto se tice kuhinje ni tamo nemam puno. evo spali smo na 3 plitka mala tanjura (startali smo s 9), imamo 8 dubokih i 7 velikih plitkih (imam OKP pa znam takve stvari na broj), pa razmisljam da bi mogla kupiti nove tanjure, a ove proslijediti u praznu kuhinju koju treba napitniti.

    edit. broj majica kratkih rukava mi se povecao sa sudjelovanjem na utrkama. inace i njih imam tako reci na broj. sad mi njihov broj vec lagano ide na zivce.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 28.09.2020. at 08:41

  20. #170
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    ajme lili, da ja ovako dijelim na sve strane, ja ne bih imala vise nista u kuci
    A djeca prerastaju odjeću i obuću, šta ću s tim po kući. Još ova frendica koja mi daje za sina, daje puno toga što moj već unaprijed znam da neće nositi (preširoke trenirke, a moj mršavko), pa takve komade robe odmah proslijedjujem ovoj koja ima mlađeg sina od mog tako da u te 3 vreće ima robe koja je tek ušla kod mene al odmah putuje dalje. Super mi je ta naša razmjena odjeće.

    Majice od utrka skupim na hrpicu i ostavim ih u klubu na stolić, napišem na papir donacija i odu u roku keks.
    Rijetke od njih su kvalitetne, znam da ih neću nositi ako mi koža u njima ne diše, radije trčim u svojih par koje su mi odlične. Ako nam daju pamučne naručim puno veći broj pa odensem mami i svekrvi, njih to razveseli.

  21. #171
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Nama su se isto porazbijali tanjuri, izgleda da ću dobiti kao poklon novi set za useljenje, a ove ću ii odnijeti u apartman (dole uvijek fali) ili nekome dati. Sve mi se rasparilo ili porazbijalo.

  22. #172
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    ajme lili, da ja ovako dijelim na sve strane, ja ne bih imala vise nista u kuci
    Jao, ja sam u Lilinoj vreći... Jučer sam spakirala za udomiti dvije velike plahte s gumicama (debele su, dugo se suše, stare su - od 2012, a ključni razlog za škartiranje su rupe koje su se počele pojavljivati na njima).

    Dalje, sad kad sam preslagala sezonsku robu, izronilo je hrpa košulja koje moji sinovi ne nose - odoše u dobre ruke, susjedinom unuku koji je koju godinu mlađi od njih. Izronili su ručnici koji su već pohabani - otići će kolegici kojoj to treba za pesa (brisanje capa i slično). Izronila je hrpa staklenki - to nisam bacila, jer mi trebaju za zimnicu. Uskladištene su u garaži. Izronila je hrpa knjiga koje nitko ne čita - eno i njih u garaži, možda ih oglasim ovdje ili udomim (znam i tko to voli, samo se moram dogovoriti za preuzimanje).

    Muka mi je od ručnih radova 3 generacije unatrag -nemam srca to baciti, a izuzela sam ih iz bratovog stana (naslijedio je stan od tete koja je to radila i čuvala od drugih članova obitelji). Nemam pojma što bih s tim... Moram probrati i napraviti razliku što je uspomena, a što furda. Sve što je poderano i flekavo - frk u smeće.

    Suđe sam dosta dobro pročistila, aliiii u špajzi imam gomilu krame koju ne koristim ili koristim rijetko (toster, mesoreznica). Fritezu sam poklonila, kalorifer dala... Raskrčujem, ali nekako se uvijek nađe nove krame. Uđe u kuću iako se ne nadaš... Recimo, kad je prije par godina umrla mm-ova ujna, uzela sam nekoliko njezinih odjevnih predmeta koji su mi pasali, nisam htjela baciti jer su bili ok, kvalitetni i moja veličina, pa sad imam tri balonera umjesto dva, jakne, košulje... neke stvari bez kojih bih mogla. Puno sam podijelila, ali nešto je i ostalo. Isto, moj mlađi sin nosi kožnu jaknu mm-ovog ujaka, drugu je dobio od susjede, a treću je sam kupio. Nisu sve za istu sezonu. Eto, kožnu jaknu baš ne bih bacila osim ako nije u stanju totalnog raspada, a to zauzme prilično mjesta u ormaru. Htjela sam reći da ne moraš uvijek kupovati, a da se nađe u kući...

    I tako dalje...

    U vikendici sad već isto imam brdo stvari koje bi trebalo maknuti. Budem i to prije nego zatvorimo kuću prije zime. To je proces.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 28.09.2020. at 10:07

  23. #173
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Uh, prođe vikend a nismo igračke ni takli... danas mi je nakon dosta tjedana prvi dan da nismo imali nikakvih obaveza i jednostavno se nisam uspjela natjerati išta raditi. Malo ljenčarenja ne škodi... Imamo mjesec dana za raščistiti igračke, jesmo jednom pred godinu dana (i bar je uredno ako ništa drugo) no kad god se tog uhvate ne ide baš... Pa se nikome ne kvari vikend dosadnim poslom

    Jedino je ovaj put mislim kći posebno zainteresirana i motivirana jer kad napravimo čistku onda u taj kut ide njen budući garderobni ormar, kao prvi korak u dobivanju te sobe - svako malo grinta da ne želi više bit s bratom u istoj sobi

  24. #174
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ontopic košulja - u kvartu sam našla da je pranje i peglanje muške košulje 9kn/kom. Tako da vrlo sretno i s osjećajem da se isplati 1x tjedno ostavim 30kn za tu svrhu.

  25. #175
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    A ja otkako imam novu Viledinu dasku za peglanje baš uživam peglat ono gledam tv, spustim dasku nisko da mogu sjest na sofu, opustim se i desno-lijevo
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 04.10.2020. at 22:32

  26. #176
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja sam na kraju uspješno udomila madrace, stavila sam oglas na njuškalo da poklanjam i javila se hrpa zainteresiranih Njihov prijevoz.
    Stvarno bi mi bilo bacanje da završe na otpadu ili za pse a ok su osim estetske komponente...

  27. #177
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Bravo

  28. #178
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Višak upotrebljivih stvari dam djeci i za čas postanu neupotrebljive.
    Prvu fitness loptu mi je uništio, doslovno je bušio nečim, ne znam čim, ono **re od bivšeg partnera. Taman sam je pokušavala prodat na njuškalu. Umjesto toga u smeće.

    Neki dan, mala, sjeti se isto, šiljit olovkom po preostaloj maloj fitnes lopti. I bingo, probušila je. Taman sam je pokušavala dat negdje.

    Te večeras, posljednje sekunde pred spavanje, mala se nonšalantno sjeti šiknut na pod posudu za ručak, tzv. lunchbox, kupljen prije dvije godine za nevjerojatnih 240 kn, obično govno plastično. Sad mogu bacit. Voljela bih da netko izumi vremeplov samo da si mogu pljesnut šamar. Sutra se pod hitno rješavam svih stvari koje su još upotrebljive.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 04.12.2020. at 01:10

  29. #179
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Ja sam brdo robe moje i dječje i ispravnih igračaka razdjelila. Oglas da šaljem poklone za božić, ubacila čokoladu ili slikovnicu 10dg kave i poslala na adrese. Sve otišlo, ima ljudi koji doslovno nemaju za hranu. Samo oglasi da poklonjaš, u Zg nek ti dođu na dogovoreno mjesto i rješiš se masu toga.

  30. #180
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Što da radim s cipelama bucama koje su ovako okej dok je suho, ajmo reć, griju nogu i sve, ali nisu za kišu i snijeg jer propuštaju. Da bacim, dam negdje da poprave, dam nekom da nosi po suhom?¿

  31. #181
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Mi smo takvu obuću bacali, ali moji sinovi su jako uništavali obuću, pa mi nije bilo žao. Znala sam objesiti vreću s tim na kontejner izvana, a uvijek su brzo dobile nove vlasnike.

  32. #182
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    možeš ih probati impregnirati
    u Humanicu rade strojnu impregnaciju, košta oko 20 kn (nemoj me držati za riječ)
    mislim da se može i donijeti čizme (koje nisu tamo kupljene)
    ne znam koliko je pouzdano, ja sam dala da se impregniraju čizmice od kćerke, dosad se nije žalila da propuštaju

  33. #183
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    možeš ih probati impregnirati
    u Humanicu rade strojnu impregnaciju, košta oko 20 kn (nemoj me držati za riječ)
    mislim da se može i donijeti čizme (koje nisu tamo kupljene)
    ne znam koliko je pouzdano, ja sam dala da se impregniraju čizmice od kćerke, dosad se nije žalila da propuštaju
    Ja sam to probala u Deichmannu. Ne vrijedi ako cipela propušta na šavu. Provjereno.

  34. #184
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Eto danas udomili neke igračke dio složili za proslijeđenje kao i dio naših starih

  35. #185
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Ima grupa na Fb-u - Sharing is caring, sve ode začas, divota!

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •