Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 98 od 98

Tema: Kako se nosite s bebama koje stalno plaču?

  1. #51

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    117

    Početno

    Pisala sam na brzinu.

    Mama je izišla u kratkim rukavima, ne beba...

    I prva kćer sad ima 5 god. i težak karakter, ne druga.

  2. #52
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Haha.. shvatili smo

  3. #53
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Maloprije je vrištao, a meni sila na wc..upalim neki program sa glazbom i spustim ga jer moram na wc tad ili neznam što bi se dogodilo..dok sam ja obavila svoje eno on spava..znam da je vjerojatno slučajnost, ali kad bi ga bar glazba mogla smiriti..makar ponekad..
    ajde netko ako ima vremena, neka mi ubaci neki link gdje mogu naručiti maramu..a ja trčim makar štokod obaviti po kući ako on što i odspava..

  4. #54
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    anabeg moja prva cura je bila zahtjevnije dijete, puno je plakala, svo vrijeme što je bila budna ili je dojila ili ju je trebalo intenzivno nunati, nositi, zabavljati... ali kad je propuzala i prohodala postala je savršeno mirno i vrlo oprezno dijete. I danas je velika maza ali i durica, po potrebi. Srećom, nisam imala veće djece i svekrva mi je pomagala inače bih valjda prolupala
    druga je potpuna suprotnost - budna je sva vesela i zadovoljna, zaplače kad joj se piški, kad je gladna i kad joj se spava, u pravilu je smirim najviše za 5 minuta - ali ima jedna kvaka, spava samo na rukama

    srećom, sad sam već iskusnija i imam već kolekciju nosiljki, i znam ih vezati - prvi put sam pokušavala (bila sam kupila prije poroda jednu maramu), ali do neka tri mjeseca nisam se uvježbala s vezivanjem, trebalo je postići da to bude vezano baš na mjeru, da bebi ne bude ni pretijesno ni prekomotno, jer ako ima previše mjesta kralježnica nema dobru potporu pa se spusti i iskrivi

    ako želiš, ja imam par nosiljki viška pa bih ti mogla koju i posuditi, da vidiš što ti odgovara, ali bih ti morala slati poštom ili tiskom

    šaljem ti pp s nekim linkovima

  5. #55
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Citiraj anabeg prvotno napisa Vidi poruku
    Maloprije je vrištao, a meni sila na wc..upalim neki program sa glazbom i spustim ga jer moram na wc tad ili neznam što bi se dogodilo..dok sam ja obavila svoje eno on spava..znam da je vjerojatno slučajnost, ali kad bi ga bar glazba mogla smiriti..makar ponekad..
    ajde netko ako ima vremena, neka mi ubaci neki link gdje mogu naručiti maramu..a ja trčim makar štokod obaviti po kući ako on što i odspava..
    Sad sam se sjetila, moja bi zaspala uz Big Bang Theory. Jednostavno su svi ti streberi obuceni u zive boje i ima nesto u intonaciji njihovog glasa sto ju je totalno hipnotiziralo i onda bi zaspala moja Cooperica

  6. #56
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Na kraju je uz glazbu odspavao mislim točno pola sata..evo sad zaspao na ciki..ne očekujem čudo..bila sam uspila pogledati dva kratka videa o tome kako se veziva marama..meni je makar u ova dva videa izgledalo da je dijete skroz pogrbljeno u tome? možda ima više načina vezivanja i postavljanja djeteta..nadam se da ću uhvatiti vremena još neki pogledati..

  7. #57
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Yummy_mummy prvotno napisa Vidi poruku
    Sad sam se sjetila, moja bi zaspala uz Big Bang Theory. Jednostavno su svi ti streberi obuceni u zive boje i ima nesto u intonaciji njihovog glasa sto ju je totalno hipnotiziralo i onda bi zaspala moja Cooperica
    opet ću izigravati policajca - ne želim suditi koliko je nekom teško, ali ako baš niste pred živčanim slomom (pravim), ako možete ikako drugačije, nemojte ostavljati bebe da gledaju TV! postoje brojne studije o usporavanju razvoja mozga na taj način. A svako malo se ovdje jave neke teme s naslovima "beba ne reagira" i prije nego je otvorim znam da ću tamo naći rečenicu "pogotovo nakon što je duže vremena gledala tv"
    to vrijedi i za tzv "baby tv"!

    Citiraj anabeg prvotno napisa Vidi poruku
    bila sam uspila pogledati dva kratka videa o tome kako se veziva marama..meni je makar u ova dva videa izgledalo da je dijete skroz pogrbljeno u tome? možda ima više načina vezivanja i postavljanja djeteta..nadam se da ću uhvatiti vremena još neki pogledati..

    kralježnica treba biti savinuta u kao fetalnom položaju, ali se ne smije savijati u stranu. Meni pomaže provjeriti u ogledalu nakon što namjestim bebu - kad se gledaš bočno, leđa trebaju biti povijena, a kad si prema ogledalu, potpuno ravna.

    osim toga, noge trebaju biti raširene (to je položaj tummy to tummy) i podignute u položaju kao kad mala čimpanza visi na mami - koljena trebaju doći malo iznad razine trtice. Takav položaj je koristan za razvoj kukova.

  8. #58

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    slažem se za TV, to neka zaista bude zadnja zadnja opcija u najžešćoj hitnosti, nema nikakve, ali nikakve koristi od toga, dapače šteti djetetu

    navedeno je tu puno opcija - nošenje u marami, glazba, neki su palili fenove, nape, usisivače, tzv. bijeli šum, svašta da se djeca smire...

    TV nije jedna od njih....

  9. #59
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Potpisujem za nosiljke, spasile su me.

    I samo ću dodati da sam bila sretna kad sam dobila dijete koje na meni miruje i koje će spavati barem na meni.

    Jer nakon djeteta koje nitko i ništa na svijetu ne može smiriti vjerujte da je prava sreća imati dijete koje spava na mami.

  10. #60
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj trampolina prvotno napisa Vidi poruku
    Potpisujem za nosiljke, spasile su me.

    I samo ću dodati da sam bila sretna kad sam dobila dijete koje na meni miruje i koje će spavati barem na meni.

    Jer nakon djeteta koje nitko i ništa na svijetu ne može smiriti vjerujte da je prava sreća imati dijete koje spava na mami.
    ovako se i ja osjećam

  11. #61
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Još jedna stvar - pogledajte malo zamrli pdf bespelenaša. Ja trenutno držim dijete u tetra pelenama, ali od 10-tak dana starosti djeteta stavljam je da kaki i piški nad kantom i pokušavam da pelene budu redovito suhe.
    Ne bi vjerovali koliko zraka izađe nakon kakanja, ako dijete to obavlja bez pelene i u položaju sličnom čučanju - držim je jednako kao što sam držala i veću kad bi joj se pripišalo u prirodi, tako da noge pritišću na trbuh (detalji na spomenutom pdf-u). Ovo drugo dijete skoro da i nema grčeva, odnosno jave se tek ponekad navečer ako smo ujutro bili u gradu i nismo ovo proveli kako treba. Najbolje doba je nakon što se dobro naspava i nacica. Sve si mislim da bi možda i s prvom bilo lakše da sam to znala.

  12. #62
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    i ja si sve mislim kako bi mi tek bilo da nisam bespelenasila sa srednjom. brrrrrr.

  13. #63
    Agrum avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    122

    Početno

    Moje dijete je osjetljivo i dosta dugo je plakalo. Govorila sam da su u pitanju grčevi, ali ne školski onako po 3 sata.. već od do. Bilo mi je jako teško, plakao je stalno, nikako ga nisam mogla umiriti. Zanima me kaj misle mame "plačljive" djece, jesu li djeca takva zbog naše nervoze, nesigurnosti, iscrpljenosti ili ih stvarno nešto muči?! Jer sam na par strana čula da dijete pokupi mamine vibre, a ja mogu reći otvoreno da sam bila totalno iscrpljena i da sad nekako kad pogledam unatrag mogu reći da je moguće da ipak nisu grčevi bili u pitanju.
    Posljednje uređivanje od Agrum : 05.03.2015. at 21:12

  14. #64

    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    1

    Početno

    Bok mame.evo i mene sa ovim problemom.beba 6 mjeseci, od pocetka jako puno place..prvo grcevi po cijele dane, i sad valjda zubici.ne jede kao prije, nista joj ne pase, tesko se uspava, igra se max 10 minuta..ja sam slomljena.muz skoro stalno radi i ostajemo same vecinu dana.u kolica ne zeli ni pod razno, vristi cijelo vrijeme, samo bi na ruke.noc prespava cijelu, s tim nikad skoro nije bilo problema.ali po danu mene strga.par puta kada sam ju ostavila kod svoje mame, rekla je da je tolko mirno i dobro dijete da uopce ne zna o cemu pricam..meni je vec stvarno tesko jer ona ne moze uvijek uskakati zbog posla a drugog nema nikog u blizini jer smo u inozemstvu.mame pomozite kako da izdrzim ovo?doslo mi je da odem kod psihologa ili po neke tablete za smirenje jer mi jako tesko pada vristanje po cijele dane.ne znam kako pomoci bebi,,prva mi je beba.u vezi zubica, nema temp nema proljev desni nisu otecene i ne slini.jedino trpa sve u usta ali to je normala.

  15. #65
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Ja samo da se iskukam malo. Imam nekako - nezadovoljnu bebu.
    Do mesec i po je bila placljiva. Plakala uzasno i jako malo spavala. Sa mesec i po dana je odjednom postala divna. Budna, zainteresovana, komunicira, srecna... Pocela i se vozi u kolicima... Odahnula sam. Medjutim, nakon nekog vremena (sad ima 3m) opet krece. 10 min je super kad se probudi i onda kenjkanje i moje animiranje do sledeceg spavanja.
    Ja sam mama koja doji na zahtev, nosa na zahtev... nikakav problem nemam sa tim. Medjutim, sa njom nije onaj slucaj - mirna je kad je u rukama. Kamo srece. Onda bih je nosila ceo dan i eto resenja. Nije lako, ali nema veze. No, ona i u rukama kenjka sve vreme. Nije to plakanje vec prosto konstantno nezadovoljstvo kome ja ne znam doskociti. I zao mi je pre svega zbog nje same...

  16. #66
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Ovakav je bio moj stariji kao beba - teško ga je bilo zadovoljiti. Vječito je plakao i vječito se grčio. Tek puno puno kasnije otkrilo se da on teško probavlja laktozu i da mu nikakvo mlijeko (pa ni majčino) nije baš sretno rješenje za probavu. Nisam pojma imala. To se otkrilo kad je krenula dohrana. Baš sam negdje napisala da sam se SPASILA u tom trenutku. Da sam tada imala današnje iskustvo, odvela bih dijete na alergološko testiranje. Moj sin je kasnije bio beba/dijete za poželjeti, miran karakter, a takav je i danas. U prvih šest mjeseci nije bilo nikakvog načina da ga zadovoljimo, zato jer nismo znali u čemu je problem. E, pa, bila je probava. Taj i danas mora izbjegavati nefermentirano mlijeko u svim pojavnim oblicima.

  17. #67
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Hm... ona jeste imala grceve jake, ali opet nekad mi ne deluje da je muci stomak. Imala je dana kad je bila skroz ok, a sve isto - iskljucivo sisa.

  18. #68
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Neke bebe su jednostavno takve i najcesce to 'kenjkanje' nema veze s nekim konkretnim problemima. Vidjela si i sama da je imala period totalnog zadovoljstva, sto znaci da ce vjerojatno opet dostici taj zen u nekom trenutku. Super ti je stav, da te ne smeta nosanje i dojenje na zahtjev - to stvarno puno pomaze. Nosaj i doji, stvarno. Sve ostalo ce s vremenom doci na svoje mjesto!

  19. #69

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    174

    Početno

    Podižem malo temu..
    Pročitala sam postove i boze moj svaka vam čast..mislim da moj tromjesečnjak ipak manje place ali place od rođenja..netko je bio napisao da ima PTSP od placa,bome imam i ja..bojim se s njim iz kuće izaći :/ pogotovo mi teško pada nakon nekog normalnijeg perioda vratit se na staro.

    Čitajući postove bas sam htjela pitati jeste li se odlučili na drugo tj sljedeće dijete i vidim da npr autumn ipak je..ja sam pak sigurna da će moj sin ostati jedinac jer me strah riskirati

  20. #70
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ja sam ta koja je rekla da ima PTSP od njenog plakanja i imam ga još uvijek . Nismo išli na slijedeće dijete, dio razloga je i u tome da je bila vrlo teško i zahtjevno dijete, ali to je samo dio razloga, jednostavno se život tako posložio.

    Sad će 8g i dalje je karakterno teško i zahtjevno dijete. Ne plače naravno više toliko, ali plače puno više od 'prosječne' djece. Mnogo svojih emocija izražava i dalje plačem. I dalje npr. plače ako joj je vruće i sl.
    Mogu reći da sam ja od njenog rođenja, od prvog trena znala da je posebna i neobična djevojčica i to se pokazalo da je tako ( nije samo moje subjektivno mišljenje već i mišljenje i nalazi stručnjaka). Nosimo se s tim kako kad, nekad više, nekad manje uspješno. Nekad imam osjećaj da nisam dorasla biti njoj roditelj, pogotovo kad je težak period, a nekad sam presretna jer je zapravo ona nas naučila jako puno toga i pogurala nas izvan nekih naših okvira.

  21. #71

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Ja priznajem da se svaki put opet iznenadim kad vidim da se na ovim temama nove mame opet žale kako im novorođenče puno plače. Ono, ja sam mislila da je to opštepoznata stvar: novorođenčad i tromesečne bebe jednako dišu, jedu, spavaju -iiii, plaču.
    Biću netaktična kao i uvek, ali, ono, ako dete zaista puno plače, proveri sve što se treba proveriti kod doktora. Ako je dete psihofizički zdravo, onda razmisli o svojim pogledima na svet.
    Deca plaču. Neki manje, neki više. Godinama. Ako ti to čini život nepodnošljivim a dete je zdravo, možda je problem u tvojim nerealnim očekivanjima od tromesečnog deteta.

  22. #72
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Deca plaču.
    Meni trogodišnjakinja više plače od tromjesečnog djeteta.

  23. #73
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Moj cetverogodisnjak place urlajuci, valjda ga ulica cijela cuje :skartoc:
    Ne smeta mi da place,al pitam ga je moze plakat tise [emoji38]

  24. #74
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Ja priznajem da se svaki put opet iznenadim kad vidim da se na ovim temama nove mame opet žale kako im novorođenče puno plače. Ono, ja sam mislila da je to opštepoznata stvar: novorođenčad i tromesečne bebe jednako dišu, jedu, spavaju -iiii, plaču.
    Biću netaktična kao i uvek, ali, ono, ako dete zaista puno plače, proveri sve što se treba proveriti kod doktora. Ako je dete psihofizički zdravo, onda razmisli o svojim pogledima na svet.
    Deca plaču. Neki manje, neki više. Godinama. Ako ti to čini život nepodnošljivim a dete je zdravo, možda je problem u tvojim nerealnim očekivanjima od tromesečnog deteta.
    Moje novorođenče nije plakalo, nego je urlalo 24 sata i ne samo kao novorođenče. Ja se svaki put na ovim temama iznenadim kako neki ne razumiju da postoje različita djeca i da ima razlike u normalnoj količini plača i pretjeranoj i kako imamo tako malo razumijevanja kao žene i majke pa kad se neka nova mama i požali da joj je teško odmah joj druge skaču da šta je ona mislila umjesto da joj damo podšku jer em je nova mam, em joj hormoni divljaju em ima dijete koje stalno plače.

  25. #75

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    174

    Početno

    Pulinka naravno da bebe placu. Kao sto si rekla neke vise, neke manje. Ali ako proplace cijelu šetnju i da ga ne mogu nikako smiriti, osim da vrijeme učini svoje- da se izmori od plakanja, onda da, čini mi život malo težim, bar taj dio života.
    Ne znam šta je točno to čudno da se mame požale jer ne znam tko može ostati imun na takav jaki plac a pogotovo kad je u pitanju tvoje vlastito dijete.

    P.s. Vrci, i ja bi da moj place malo tise :D

  26. #76

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    174

    Početno

    Ja se svaki put na ovim temama iznenadim kako neki ne razumiju da postoje različita djeca i da ima razlike u normalnoj količini plača i pretjeranoj i kako imamo tako malo razumijevanja kao žene i majke pa kad se neka nova mama i požali da joj je teško odmah joj druge skaču da šta je ona mislila umjesto da joj damo podšku jer em je nova mam, em joj hormoni divljaju em ima dijete koje stalno plače.[/QUOTE]

    Potpisujem!

  27. #77

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Moje novorođenče nije plakalo, nego je urlalo 24 sata i ne samo kao novorođenče. Ja se svaki put na ovim temama iznenadim kako neki ne razumiju da postoje različita djeca i da ima razlike u normalnoj količini plača i pretjeranoj i kako imamo tako malo razumijevanja kao žene i majke pa kad se neka nova mama i požali da joj je teško odmah joj druge skaču da šta je ona mislila umjesto da joj damo podšku jer em je nova mam, em joj hormoni divljaju em ima dijete koje stalno plače.
    Ma ne, možda samo svaka projektuje svoja sećanja na tuđe reči .
    Ja ne sumnjam da je novim mamama teško, još nisam zaboravila.
    I naravno da postoje deca koja jako puno plaču.
    Samo što ja ne vidim ništa neobično u tome da tromesečna beba proplače celu šetnju? I generalno, prateći više tema (pusto na forumu, pa eto...), ja ne čitam ništa neobično u ponašanju te konkretne bebe. Možda je do mene.

  28. #78
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Samo što ja ne vidim ništa neobično u tome da tromesečna beba proplače celu šetnju? I generalno, prateći više tema (pusto na forumu, pa eto...), ja ne čitam ništa neobično u ponašanju te konkretne bebe. Možda je do mene.
    Nije neobično, ali bebu nešto očito muči, a ni zvuk nije uhu ugodan. Mama hoće odagnati sumnju da bebi nešto je, jer u toj dobi bebama plač služi za signaliziranje da nešto nije zadovoljeno kod osnovnih potreba, a ne tipa "braco mi je uzeo autić". Hoću reći, ne plaču jer imaju kvotu plakanja koju trebaju popuniti samo zbog toga što su bebe.

  29. #79
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    I ja imam ptsp od plača, urlanja, negodovanja itd.
    Ma kakva šetnja u kolicima, to nije uspjelo skoro niti jednom pa je bila ergo baby dijete. U sjedalici je svakodnevno plakala do iza treće godine. Plakala je svaki put kad bi se zatekla u ležećem položaju budna itd.
    S 5 godina smo dobili potvrdu da je vrlo osjetljivo dijete i da se teško nosi s količinom emocija. Danas kad ima 6 i pol skoro, to znači da i dalje plače svaku večer (to zovemo "pražnjenje"), a pogotovo ako je dan bio uzbudljiviji nego inače, drukčiji nego inače ili ju je nešto pogodilo taj dan. Plače dok čitamo slikovnice. Ima suze u očima dok priča kako se nekome u vrtiću nešto loše dogodilo, sva je u emocijama, u vječitoj brizi za nekoga, empatična osjetljiva i u vrtiću (tete to stalno komentiraju). I danas poludi ako je preplavi nešto odjednom (glad, vrućina), ali je naučila dosta vladati osjećajima i nemamo više tantruma u mjeri i snazi kakvi su bili do pete godine. Prva tri mjeseca s njom su još bila najlakša, kako je vrijeme išlo, tako su reakcije bile dramatičnije, prošli smo sve moguće faze pa i night terrors. Bila je dojeno i nošeno dijete, vječiti co-sleeping....ali nikad nije bilo dovoljno...isto smo kao i Mitovski rasli, učili i prilagođavali se...
    Od pete je lakše.
    Želi biti glazbenica, umjetnica i veterinarka, samo da ilustriram u čemu se nalazi i dobro osjeća.

    Na drugo dijete smo se odlučili unatoč i usprkos ptsp-u od njenog bebstva jer smo jako htjeli drugo dijete i jako smo htjeli da ona ima još nekoga. Rodila sam kad je imala 3 godine i jako je lijepo prihvatila brata, to je sve ispalo super. A brat potpuna suprotnost, nasmijana i zadovoljna beba, ugodno dijete, oduvijek se zna sam zaigrati, danas s nešto više od 3 godine može se jako dugo sam igrati, u svijetu je svoje bogate mašte, a opet, vrlo druželjubiv.... I manje samostalan, ona je često djelovala puno zrelije i odraslije od njega, zapravo je i bila, i danas je jako zrela za svoju dob... Tako da sve ima svoje...

    I da, sjećam se da su mi u rodilištu komentirali kako je glasna, a u jaslicama su je zvali operna pjevačica Inače, kad bi sin pokušavao urlati zbog nečeg ili kao fol biti uporan zbog nečeg, često se moramo suzdržavati da ne prasnemo u smijeh, jer to je tako .....blago spram njenih reakcija. A nije da on ne plače i ne probija granice.

  30. #80

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    174

    Početno

    upravo se i ja vodim tom mišlju, beba ne place jer joj se place..pogotovo ako je do sad vise manje bilo sve ok ( konkretno kolica) i odjedanput vise nije, ocito nešto je..znam da je faza-ne faza,proći će, sve se mijenja kod beba Itd ali pitati za savjet ili prokomentirati post meni osobno nije čudno i svakako ne bi komentirala u tom smislu čuđenja.

    I ja smatram da je s bebom sve ok, pripada skupini osjetljivijih i zato vise place i zato plačem mora “probaviti” nove situacije..ne mislim da je to loše, tako je kako je..ali kad se dogodi nešto poput sad ovoga da ne želi izaći van, e onda pitam i pitat ću pa imala i 10ero djece

  31. #81

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    pogotovo ako je do sad vise manje bilo sve ok ( konkretno kolica) i odjedanput vise nije,

    A eto...znači sve je do sada bilo u redu u šetnji skoro tri meseca, i sad se par dana dešava da ne želi u kolica?
    Meni to uopšte ne svuči slično iskustvima Zuske i Mitovski, ali opet, možda je do mene.
    Ja i dalje mislim da ti jako dramatizuješ prilično obične probleme. Beba ne želi u kolica par dana i ti razmišljaš hoćeš li uopšte ići na drugo dete?
    Da li je bio prehlađen, ima li problema sa uhom možda, ako mu se ne sviđa ležeći položaj odjednom?

  32. #82

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    174

    Početno

    Ne, nazalost totalno si krivo shvatila..tamo pitam jednostavno za savjet. Svakako mi to nije razlog za ne imati vise djece?!
    ma dobro, to i je problem “samo pisane” komunikacije.
    A sto se dramatiziranja tiče, jako mi je drago da mislis da je to sve ok i da pretjerujem, nego da nešto stvarno je

  33. #83

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Negdje si napisala da ciljas ici u setnju kolicima kad je “vrijeme” za spavanje? Mozda je premoren pa ga zivcira tumbanje oko spremanja?
    Moj se neki dan izvristao jer smo krenuli van, a meni tenisice ostale na terasi pa sam se morala vracati u kucu. Kako sam usla u kucu - plac, izadjem na terasu, stane - opet u kucu - plac - i konacno van - sve super.
    Moj je isto dugo bio drecavac, bas smo se vrtili u krug- doji - nosi- uspavljuj, nista mu nije bilo dobro. I evo nekako je sve kliknulo na svoje kako je presao 3 mjeseca i uspio u nekim svojim motorickim naumima - okretanje, drzanje igracke i slicno.
    A mozda mu samo ides na zivce. Ja znam da ja svojem idem. Najbolji je kad ga cuva moja mama. Cim mene vidi krajickom oka krene cendrat Od silje zelje da mu pomognem i utjesim ga covjek nema mira.

  34. #84
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Mateaaa prvotno napisa Vidi poruku
    upravo se i ja vodim tom mišlju, beba ne place jer joj se place..pogotovo ako je do sad vise manje bilo sve ok ( konkretno kolica) i odjedanput vise nije, ocito nešto je..znam da je faza-ne faza,proći će, sve se mijenja kod beba Itd ali pitati za savjet ili prokomentirati post meni osobno nije čudno i svakako ne bi komentirala u tom smislu čuđenja.

    I ja smatram da je s bebom sve ok, pripada skupini osjetljivijih i zato vise place i zato plačem mora “probaviti” nove situacije..ne mislim da je to loše, tako je kako je..ali kad se dogodi nešto poput sad ovoga da ne želi izaći van, e onda pitam i pitat ću pa imala i 10ero djece
    Bez brige, s vremenom naučiš razlikovati plakanje koje je samo sebi svrha (deračinu) i plakanje koje je poziv u pomoć (nešto ozbiljno). Moj stariji je imao dojenačke kolike i plakanje je prestalo tek s dohranom, e da bi se dosta kasnije ustanovila intolerancija na laktozu koja mu je to izazivala. Moj mlađi je bio dobra beba, uspavana, ali s respiratornim smetnjama. Iako taj nije urlikao, ja nisam uz njega dobro spavala jer sam vječito osluškivala kako diše i tako do njegove 16.godine (alergijska astma i rinitis, on je od pelena na trajnoj terapiji i tek sad u sredini puberteta to polako popušta) tako da - sve ima svoje razloge. Neke uzroke plača možeš eliminirati, neke ne... Dobra vijest je da to prođe jako brzo. DOk traje, imaš osjećaj da nikad neće biti gotovo, a onda samo jedan dan shvatiš da je prošlo i da već danima (ili tjednima) nema tih problema. Često naiđu neki drugi, hehehe... tako je to s malom djecom. Uživaj koliko možeš i nemoj baš previše brinuti. Mala djeca plaču i gotovo.

  35. #85
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Dobra vijest je da to prođe jako brzo. DOk traje, imaš osjećaj da nikad neće biti gotovo, a onda samo jedan dan shvatiš da je prošlo i da već danima (ili tjednima) nema tih problema. Često naiđu neki drugi, hehehe... tako je to s malom djecom. Uživaj koliko možeš i nemoj baš previše brinuti. Mala djeca plaču i gotovo.
    A loša vijest je da kod nekih ne prođe tako brzo. Kod moje nije prošlo tako brzo...o tome koliko je kao beba plakala neću ni pričati ( i prošli smo sve preglede i rekli su da je sve ok s fizičke strane) a plakala je i plakala do svoje 5. I dan danas nema dana da ona ne plače, mora otplakati i izbaciti to van.
    Jednostavno ima takve djece i ne znam zašto je to tako teško shvatiti. I mi kao roditelji imamo pravo teško se s tim nositi ili se nositi kako koji dan. Moja J. je vječno nezadovoljno dijete, uvijek nešto ne valja, da je sve najbolje ona će naći onu jednu mrvicu koja nije valjala i reći da ništa ne valja. Uvijek traži onu negativnu stranu svega. Ja sam pak osoba koj traži onu zadnju svijetlu točku koja postoji pa mi je naravno bilo teško i još uvijek je ponekad nositi se s tim da moje dijete nije takvo i da ja nisam kriva za to.

    Evo npr. u školi joj ide sve od ruke, mi ni ne znamo da ide u školu. Dođe jučer doma i kaže ljuto da je dobila 5 iz prirode ali nečistu peticu. Mi pitamo kakva je to? To je ona s 1 greškom i nije čista. Nitko joj to nije rekao nikada i ona je ljuta i nesretna i nezadovoljna jer to nije čista petica. Pitam ju da li učiteljica tako kaže ili djeca, kaže ne ona to sama zna.
    Otvorim e-dnevnik i pitam ju da mi pokaže gdje piše da je to nečista petica...kaže evo tu gdje piše 31/32 tu ti piše da je nečista. I zbog te 'nečiste' petice je ona sve svoje frustracije i suze i ljutnju jučer istresla na nas.

  36. #86
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Otvorim e-dnevnik i pitam ju da mi pokaže gdje piše da je to nečista petica...kaže evo tu gdje piše 31/32 tu ti piše da je nečista. I zbog te 'nečiste' petice je ona sve svoje frustracije i suze i ljutnju jučer istresla na nas.
    .

  37. #87
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    A loša vijest je da kod nekih ne prođe tako brzo. Kod moje nije prošlo tako brzo...o tome koliko je kao beba plakala neću ni pričati ( i prošli smo sve preglede i rekli su da je sve ok s fizičke strane) a plakala je i plakala do svoje 5. I dan danas nema dana da ona ne plače, mora otplakati i izbaciti to van.
    Jednostavno ima takve djece i ne znam zašto je to tako teško shvatiti. I mi kao roditelji imamo pravo teško se s tim nositi ili se nositi kako koji dan. Moja J. je vječno nezadovoljno dijete, uvijek nešto ne valja, da je sve najbolje ona će naći onu jednu mrvicu koja nije valjala i reći da ništa ne valja. Uvijek traži onu negativnu stranu svega. Ja sam pak osoba koj traži onu zadnju svijetlu točku koja postoji pa mi je naravno bilo teško i još uvijek je ponekad nositi se s tim da moje dijete nije takvo i da ja nisam kriva za to.

    Evo npr. u školi joj ide sve od ruke, mi ni ne znamo da ide u školu. Dođe jučer doma i kaže ljuto da je dobila 5 iz prirode ali nečistu peticu. Mi pitamo kakva je to? To je ona s 1 greškom i nije čista. Nitko joj to nije rekao nikada i ona je ljuta i nesretna i nezadovoljna jer to nije čista petica. Pitam ju da li učiteljica tako kaže ili djeca, kaže ne ona to sama zna.
    Otvorim e-dnevnik i pitam ju da mi pokaže gdje piše da je to nečista petica...kaže evo tu gdje piše 31/32 tu ti piše da je nečista. I zbog te 'nečiste' petice je ona sve svoje frustracije i suze i ljutnju jučer istresla na nas.
    Tocno ovakvog imamo doma.

  38. #88

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Te frustracije smo mi, mitovski, rijesili sportom (kojeg btw jako voli ali nije talent). Nekad dobijes, nekad izgubis, i tak to ide... Mojem sinu je to puno pomoglo u svim aspektima zivota. Sad mu je ok dobiti i losiju ocjenu i ne biti uvijek "super petica". Nekad bi to bilo katastrofa vecih razmjera.

  39. #89

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    A loša vijest je da kod nekih ne prođe tako brzo. Kod moje nije prošlo tako brzo...o tome koliko je kao beba plakala neću ni pričati ( i prošli smo sve preglede i rekli su da je sve ok s fizičke strane) a plakala je i plakala do svoje 5. I dan danas nema dana da ona ne plače, mora otplakati i izbaciti to van.
    Jednostavno ima takve djece i ne znam zašto je to tako teško shvatiti. I mi kao roditelji imamo pravo teško se s tim nositi ili se nositi kako koji dan.
    Da, ali radi se o tromesečnoj bebi.
    Iskreno, koliko roditelja može da tvrdi da će njihova tromesečna beba sigurno izrasti u preosetljivo dete koje će i dalje dugo dugo izražavati frustracije plakanjem?
    I koliko roditelja može sa sigurnošću da tvrdi da njihova tromesečna beba stvarno plače "previše"? Tj. koliko koliko ste vi tromesečnih beba poznavali, onako baš celodnevno i celonoćno, kada ste mogli da procenite da vaša plače previše?
    Ja sam mislila da moja starija plače neverovatno puno sa 3 meseca, i bilo mi je grozno teško da je slušam. Ali u idućih godinu-dve rodilo se još nekoliko beba u relativno bliskoj okolini moje kuće, rodio se i moj mlađi, bilo je leto, prozori otvoreni...
    Shvatila sam da jako, jako puno tromesečnih beba plaču puno, puno više nego što odraslima odgovara... Jedna beba je plakala po sat vremena puno puta dnevno. Ono, urlala. MM i ja smo se zgledali dok smo slušali.
    A kad smo sretali komšinicu i bebu u šetnji, to je bila nasmejana ili blaženo uspavana beba, izrasla u aktivnog živahnog dečaka, da se ne sećam tog urlanja nikad ne bih verovala da je tako bilo.
    (Da se razumemo, moja deca po mišljenju mnogih, su plačljivci bili i ostali. I plaču "previše". Mlađi je isti kao kod mitovski. Starija empatična kao Zuskina, plače na svaki film, knjigu, nepravdu koja se desi drugom. Meni je to i dalje u okviru "normalno".
    Ali kad je starija imala 3 meseca, zapravo su mi najdraži bili oni koji su govorili da je normalno da bebe plaču i da će sve biti u redu).

  40. #90

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    1

    Početno

    Čitam i nekako se pokušavam umiriti da ima takve djece i da je moja kandidat..naime ima danas 42 dana. Otkako smo dosli kuci iz rodilista bilo je sve super mozda 2 tjedna i onda je krenulo...plac uvijek nocu u isto vrijeme. Nasa dijagnoza:grcevi. Prosli smo ih s prvom curkom pa smo bili spremni na sve. Iako ova dreci, prva nije tako. Medutim, plakanje i grcenje se produzilo na dopodne uglavnom dok ne izbaci sve u pelenu i onda zaspe pa je mir..No unazad tjedan dana place non stop kad ne spava..cak i dok doji ponekad. Uspavljivanje traje i traje..ona zijeva sve u 16 a kad se i uspava san je tako lak i budi se brzo. Ne pomaze cinjenica ni da je starija seka zapostavljena pa dolazi dok se uspavljuje pa vice ili glasno prica i ima ispade bijesa..pogotovo ako smo same kod kuce pa probudi bebu i opet dreka i sve ispocetka. Jedina dobra stvar je da noc uglavnom prospava do negdje 5h ujutro kada doji i onda ne moze zaspat pa opet nunanje..ali generalni..nakon prvog budenja ujutro krece avantura...Stalno si mislim.proci ce sa 3 mjeseca..svaki dan odbrojavam dane...a vidim da ima i tezih slucajeva pa se bojim sto nam slijedi..inace uskoro idemo na uzv mozga da vidimo ima li kakve veze njen plac s time i jer je inace hipotonicna po jednom ped.

  41. #91

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    1

    Početno

    Čitam šta pišete i pronalazim se

  42. #92

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    13

    Početno

    I ja se pronalazim u tome sto pisete. Beba ce za par dana napuniti 3 mjeseca. Do od prilike 2 tjedna bila je super beba,no u zadnja 2 tjedna ko da mi je neko donio drugo dijete. Znala je kroz dan odspavati 3-4h u komadu,no sada spava u turama od 15 min. Po noci je odpocetka super,budi se samo za papanje i odmah zaspi no kroz dan je postala nemoguca
    Place,place i samo place. Dojena je beba no vec sam pocela sumnjati da joj cice nisu dosta pa joj poslje cicanja dajem i dohranu. Zanimljivo je da neki put pojede 90/120ml a neki puta niti 10ml. Problem je u tome sto uslijed cicanja kad mlijeko pocinje slabije ici i kad bi se morala malo vise potruditi da ga navuce,ona pocinje plakati i okrece glavu u drugu stranu i nema sanse da vise prihvati cicu. Ne primjecujem da bi se tijekom plakanja grcila pa da kazem,aha ima grceve pa zato place. Mozda je u pocetku imala grceve ali jako malo. Ja sam sa zivcima na rubu. Svaki dan placem jer vise ne znam sta da radim i kako da ju umirim. Ne voli se voziti u kolicima,ne voli biti u njihaljki,ne voli biti u gym-u ni na podlozi,nista ne dolazi u obzir osim cuvanja. Ja sam na rubu snaga,kicma mi je u totalnoj banani. Nocu je jedva dignem i nahranim. Nadam se da je to samo faza i da ce uskoro zavrsiti

  43. #93
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Mujgica prvotno napisa Vidi poruku
    I ja se pronalazim u tome sto pisete. Beba ce za par dana napuniti 3 mjeseca. Do od prilike 2 tjedna bila je super beba,no u zadnja 2 tjedna ko da mi je neko donio drugo dijete. Znala je kroz dan odspavati 3-4h u komadu,no sada spava u turama od 15 min. Po noci je odpocetka super,budi se samo za papanje i odmah zaspi no kroz dan je postala nemoguca
    Place,place i samo place. Dojena je beba no vec sam pocela sumnjati da joj cice nisu dosta pa joj poslje cicanja dajem i dohranu. Zanimljivo je da neki put pojede 90/120ml a neki puta niti 10ml. Problem je u tome sto uslijed cicanja kad mlijeko pocinje slabije ici i kad bi se morala malo vise potruditi da ga navuce,ona pocinje plakati i okrece glavu u drugu stranu i nema sanse da vise prihvati cicu. Ne primjecujem da bi se tijekom plakanja grcila pa da kazem,aha ima grceve pa zato place. Mozda je u pocetku imala grceve ali jako malo. Ja sam sa zivcima na rubu. Svaki dan placem jer vise ne znam sta da radim i kako da ju umirim. Ne voli se voziti u kolicima,ne voli biti u njihaljki,ne voli biti u gym-u ni na podlozi,nista ne dolazi u obzir osim cuvanja. Ja sam na rubu snaga,kicma mi je u totalnoj banani. Nocu je jedva dignem i nahranim. Nadam se da je to samo faza i da ce uskoro zavrsiti
    Nakon svakog podoja dijete podigni u uspravan položaj, da podrigne i izbaci višak zraka iz crijeva, koji izaziva poteškoće i bolove. Dok je dijete sasvim malo, to se rijetko događa (baš kako si opisala - u prva dva tjedna toga nije bilo) ali kako raste, može jače vući i guta zrak.
    Pokušaj promijeniti i položaj bebe kod dojenja, uspravi dijete što je više moguće. Ima onaj položaj nogometne lopte, koji je najbolji - beba proguta najmanje zraka. Ovdje na portalu imaš upute: https://www.roda.hr/portal/dojenje/i...i-dojenju.html

    Pomaže i da djetetu utopliš trbuščić - termoforom ili na sličan način. Ima u dm-u za kupiti onih jastučića punjenih višnjinim košticama. To služi za grijanje trbuha.

    Jesi li probala povijanje (swaddling) - ovo https://www.caringforkids.cps.ca/han...bies/swaddling ? Mojim dečkima je pomagalo.

    Osim toga, prilikom mijenjanja pelene malo razgibaj djetetu kukove: https://mega-vijesti.info/2019/01/24...kova-kod-bebe/
    Osim razgibavanja kukova, ove vježbe su jako korisne i za pokretanje probave i olakšavanje izlaska vjetrova.


    ***
    Još sam se nečega sjetila iz vlastitog iskustva. Moj stariji sin je bio jako osjetljiv i morala sam izuzetno paziti na prehranu. U periodu dojenja nisam smjela ni pogledati mlijeko i mliječne proizvode, ali ni agrume, zelenu salatu, krstašice (zelje, kelj, brokulu), mahunarke, svinjetinu, trešnje i grožđe... eh.... Još sam pila i onaj čaj od komorača za dojilje, ali do početka dohrane bilo je čupavo. Mlađem sinu baš ništa nije smetalo, tako da nema načina da doznaš što djetetu smeta ako ne probaš. Ne kažem da je kod tebe tako, ali probaj za početak izbaciti samo mliječno iz svoje prehrane na tjedan dana, pa vidi rezultate. Ako pomogne - super, ako ne - tražit ćeš dalje. Dobro je u ovoj fazi voditi dnevnik prehrane, tako ćeš lako ustanoviti što djetetu smeta.

    Nekad pomognu probiotici (npr. Biogaia kapi za bebe).

    Eto, ja sam već svjetlosnim godinama daleko od dojenja, ali sjećam se da su prvi mjeseci bili izuzetno naporni. Isprobaj nešto od navedenog. Nadam se da ćeš naći rješenje. Sretno!

  44. #94
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Mujgica, jesi li probala sa nekakvim nosiljkama?
    Sa bebama koje stalno žele da ih se nosi, mnogim mamama je to bilo najbolje rješenje, jer je puno ugodnije za kičmu od običnog nošenja u rukama, a i ruke su slobodne za obavit neke stvari.
    Je li bebi ok i da je netko drugi nosi, i ima li netko još tko ti može uskočit i preuzet dio tereta..?

    Moj je stariji bio tako nekako beba s kratkim dnevnim spavanjima i stalnim traženjem da je uz mene, te nosiljke i šetnje vani su me spasile, ali generalno sjećam se da je bio baš naporan period, tako da šaljem ti zagrljaj da izdržiš dok ne prođe. Super da su bar noći dobre!

  45. #95
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Suosjećam. Ništa me nije emocionalno iscrpljivalo toliko kao neutješan plač najstarijeg sina - a plakao je, počevši tu negdje s dva, tri mjeseca, svaku noć prije spavanja po sat, dva. Al prošlo je

    Možda bebici nešto smeta u zadnjih dva tjedna. Pada mi na pamet da joj je možda pretoplo? Ili je prehlađena?

  46. #96

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    13

    Početno

    Imala je nosic zacepljem. Inhalirala sam ju 2x dnevno i usisavala nosic. To je sam iza nas(hvala Bogu) i mislim da se stanje polako popravlja.

    Danas sam je probala staviti u nosiljku i nije bila bas odusevljena. Mozda nisam dobro sve pokopcala jer sam bila sama kod kuce pa nisam mogla. Probat cu jos kad ce mi netko moci pomoci da pravilno sve narihtam.

    Dojim je lezeci ili u polozaju kolijevke jer drugi polozaji ne dolaze u obzir,jednostavno ne zeli. Nakon svakog podoja ju dignem i ona podrigne obavezno. Nisam probala grijati trbuhcic ali cu pokusati i to. Povijala ju nisam ni necu jer je jako aktivna i time bih jos pogorsala stvar. Kukove vjezbamo kod svakog presvlacenja jer joj lijevi kuk nije 100% kao desni. Drugi tjedan imamo uzv kuka da vidimo je li se stanje popravilo. Na prehranu gledam od prvog dana dojenje i pridrzavam se sve sto ste vi naveli. Po mome od moje prehrane ne bi trebala imati grceve. I ja pijem caj za dojilje od prvog dana,cak i bebi znam jednom dnevno dati caj od komoraca da povuce par puta. Jucer i danas se stanje pocelo popravljati pa cemo vidjeti kako ce biti dalje
    Posljednje uređivanje od spajalica : 03.03.2021. at 11:31

  47. #97
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Vjerojatno je prehlada bila uzrok, bilo joj je teško i htjela je više mamu, nadam se da će sada biti ok

  48. #98
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Vjerojatno je prehlada bila uzrok, bilo joj je teško i htjela je više mamu, nadam se da će sada biti ok
    X

    Dijete ne može disati kako treba. Ako je nos začepljen ili samo djelomično prohodan, dijete diše na usta, a to ne može raditi dok sisa. Zbog toga okreće glavu. Nadam se da je u međuvremenu već prošlo...

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •