Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 115

Tema: Dali pokušavate promijeniti tuđe (ne)znanje?

  1. #51
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    da dodam- zavisi još i, (ako me pitaju), koja je svrha i ton tog pitanja...
    dva primera od danas, oba u liftu merkatora, jedan u odlasku, drugi u dolasku - u oba slučaja nosim malca u slingu:
    1. sredovečna žena ljubobitljivog izraza lica: " da li je to ONO što su rekli da ne valja? da li mu je neudobno u tome?". jasno da se nisam upuštala u "prosvetljivanje". odgovorila sam protivpitanjem - "zar mislite da bih ga nosila tako da mu bude neudobno?
    2.mlada mama sa bebom u kolicima koja je postavila par pitanja u smislu da li mi je to praktično, da li ga nosim i u drugim položajima...naravno da sam sa pažnjom odgovorila...
    htedoh reći, uopšte nije bitno da li će neko poslušati savet ili moje mišljenje, važno je da razgovor teče uz obostrano uvažavanje, a ne kao jedan od prethodnih primera gde sagovornici konstatuju da se detetu daje hrana za ptice...-)
    Posljednje uređivanje od Vishnja : 29.07.2010. at 16:46

  2. #52
    vindira avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Ludbreg - centar svijeta
    Postovi
    544

    Početno

    Citiraj Trilian prvotno napisa Vidi poruku
    Ukoliko nisam direktno upitana za mišljenje - šutim i ne komentiram. Ne povlađujem (ne divim se kako "već hoda") ali niti ne kritiziram. Poslije komentiram s MM kako nisu normalni .


    Savjete dijelim samo kad me netko zatraži.
    Tako i ja.
    Meni je najgore iz majčinih usta čuti nisam imala mlijeka,na to jednostavno ne mogu šutjeti.
    Sad će ispasti da se hvalim,al za to su krive RODE.Ja sam već na forumu puno njuškala i čitala još dok nisam ni bila trudna i JAAKO puno sam naučila.Moja susjeda ima 4 djece,al svakodnevno pita mene koja imam jedno za savjet.Dobro dok je imala prve 3 bila je jako mlada i neiskusna i previše slušala neupućene,kao dijete ti plače jer nemaš mlijeka...i tako je svo troje dojila do 3 mj.Sad kad je rodila četvrto rekla sam joj da ni ne pomišlja na takvu glupost,da se ne može ostati bez mlijeka,da je to nešto najljepše i najpametnije što majka može ponuditi svome djetetu.Sad će malena 5 mj,a ona sva ponosna što još doji,a ponosna sam i ja.
    Dok sam bila u rodilištu,sa mnom u sobi je bila jedna koja je rodila peto i,ljudi moji, toj su sestre trebale pomagati na svakom podoju.Jedna je već skoro izgubila živce pa joj je rekla:"Gospođo, rodila ste peto dijete,a ne znate ništa o dojenju dok gospođa kraj vas koja je rodila prvo dijete nije trebala našu pomoć niti jednom, pa meni je to pomalo žalosno".Joj kako sam bila ponosna na sebe,nikad te njene riječi neću zaboraviti.

  3. #53
    Handy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    226

    Početno

    Ponekad dajem savjete ponekad ne. Nažalost u nekim područjima imam samo teorijsko znanje, a to baš i nije neko iskustvo!

  4. #54

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    321

    Početno

    Ne.

    I uglavnom me baš briga.

    Vidim li ekstremne primjere, recimo ljude koji se spremaju ostaviti dijete u autu dok oni samo skoče u dućan po nešto, otvoreno im priprijetim da ću pozvati policiju (ne biste vjerovali, takvih zbilja ima). Isto ako vidim da netko tuče dijete (ne mislim po turu, nego, recimo, šamara - bio je primjer u centru Kaptol).

    Doji li netko ili ne... Njihov odabir. Isto za mnogošta drugoga.

  5. #55
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Kapric prvotno napisa Vidi poruku
    Vidim li ekstremne primjere, recimo ljude koji se spremaju ostaviti dijete u autu dok oni samo skoče u dućan po nešto, otvoreno im priprijetim da ću pozvati policiju (ne biste vjerovali, takvih zbilja ima).
    Ja to radim.
    Ne pada mi na pamet tegliti ih oboje van da bih samo kupila kruh i mlijeko.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    pa, ne znam kaj da velim. meni bi to isto bilo super,kad bi moja glava to mogla izvest, podnijet.. tek sam 2 puta odvela m u jaslice dok je mm na poslu i nema nikakve sanse da bi s ostavila u autu samo dok njega odvedem gore, pokupim dole. jednostavno nebi mogla, neg teglim autosjedalicu i njega za ruku, je da se sva preznojim i ruka mi odpadne, al nemrem si zamislit drukcije.. ne ostavim ni torbu na sicu, ( hitim ju pod sic da se ne vidi ). ja necu nikom zvat policiju nit koga osuđujem, al eto ja nebi mogla.

  7. #57
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    i ja reagujem na ekstremne primere. nedavno sam dreknula na majku koja je svoje dvogodišnje dete udarala po glavi, odgore, gurajući ga u kolicima...-P
    takođe, nedavno smo bili u poseti kod 14-to mesečne bebe koja jede tako što joj ekran malog dvd plejera titra pred očima. i nisam ništa rekla. jednostavno nije bilo prilike - mislim, sedimo u njihovoj kući, oni se polomiše da nas ugoste, ni ne sedaju maltene trčeći za tim malim, a ja da idem za njima i kritikujem...nisam mogla. ne može se ni kritika uputiti tek tako, usput...mada, jako mi je to zabolo oči i sigurno ću nekom prilikom reći.

  8. #58
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj mihim prvotno napisa Vidi poruku
    . tek sam 2 puta odvela m u jaslice dok je mm na poslu i nema nikakve sanse da bi s ostavila u autu samo dok njega odvedem gore, pokupim dole. jednostavno nebi mogla, neg teglim autosjedalicu i njega za ruku, je da se sva preznojim i ruka mi odpadne, al nemrem si zamislit drukcije.. ne ostavim ni torbu na sicu
    U toj prilici i ja teglim. Al kad se parkiram ispred dućana ili pekare ne vučem ih van. Ne ostavim ih na parkiralištu ili u garaži nego ispred dućana tako da vidim auto. Zato razumijem "skakanje" u dućan.

  9. #59
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Ja kao Lut.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    5

    Početno

    Moja beba sad ima 9 mj, isljučivo je dojena šest, nikakve čajeve i sokiće ne pije, kašice sve jede domaće, imam vrt i jede sve prirodno, voće i povrće, o glupim savjetima, razbijanju mitova i ostalim glupostima neću ni govoriti jer mi je slabo, da opstanak naše vrste ovisi o dojenju naših žena izumrli bi, jer dojenje nije normalno i kao što je neka cura več spomenula- samo krave doje i mi dojilje smo izabrane to je živo čudo, valjda im cice služe samo za prošetavanje u dizajnerskim haljinama, sumnjam da ih je priroda za to - dizajnirala, sramotno je kako je moderni čovjek u zadnjih 30-tak godina uspio ugušitii milijune godina evolucije.

    U mojoj najbližoj obitelji su jedan ginekolog, jedan kirurg, jedan ortoped i jedan liječnik opče prakse i svi oni skupa nemaju pojma o dojenju i prehrani dojenčeta i uzalud im išta govoriti, kakva edukacija što su naučili naučili su, doji se 40 dana, poslije 40 dana se ni ne očekuje da dojiš, ja sam skroz druge struke i nisam fakultetski obrazovana, što znaći - neuka sam i polupismena, i kaj ja pametujem, valjda oni bolje znaju, plače mi se nekad od muke.

    Moje dijete je zdravo živahno, veselo, sasvim normalno živi i razvija se bez svih onih inih Lina i Monte pripravaka, ne znam ni kako se zovu, jednostavno zato jer svom djetetu želim najbolje, nema šanse da jedan dr. *** i babe koje su šopale svoju djecu sa ***** i sokom od naranče čim su se rodila (koja sad naravno imaju probleme sa probavom) znaju bolje od mene kaj je bolje za moje dijete al nekad imam osječaj da se stalno moram opravdavat ljudi ne shvačaju da je hrana gorivo i da nije sva hrana ista i da beba ne može jesti čvarke, špek i kobasice ( kaj će joj bit ja sam sa 4 mj. jeo zelje i palentu i vidi me , nije mi ništa).
    Zato više nikome ne dajem savjete jer me na kraju razgovora isprdaju i to nije vrijedno mog truda da nekome pomognem a nažalost u mom kraju je malo istomišljenika svi kupuju adaptirano mlijeko i bočice još puno prije poroda. Isprintala sam hrpu letaka o dojenju i odnijela u gin. amb. eno ta hrpa još tamo stoji, žalosno, nadajmo se da će bit bolje.

    Uskoro ćemo nas par entuzijasta organizirati radionicu o dojenju i prehrani dojenčadi u suradnji sa rodilištem pa se možda nešto malo i promjeni.

    Ispričavam se na dugom postu.
    Posljednje uređivanje od BusyBee : 23.08.2010. at 18:35 Razlog: Uklonjeni nazivi krsitelja.

  11. #61
    Sunshine Shoot avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    249

    Početno

    Citiraj little duck prvotno napisa Vidi poruku
    ... I sjajno sam se osjecala jer su htjele zamoliti me za pomoc jer sam im rekla, da ako zele, da sam tu za pomoc. Bilo je tu tristo pitanja o svemu i svacemu, najvise o dojenju. ...
    ajme, baš super, da bar bude netko takav u sobi kad rodim.

    Iako je bebence tek na putu (25.tj.), ipak dosta čitam i informiram se, ali ne komentiram u javnosti, nego s MM kad dođemo kući. (tračeri )

    Glupo mi je kad mi prijateljice, koje su već mame, pokušavaju davati savjete koje ne tražim. Ionako sama pitam kad mislim da mi neka mama može reći nešto pametno i korisno.
    I još sama sebe živciram kad me netko pita za pelene ili dojenje, zateknem sebe kako na neki način opravdavam i objašnjavam mami s iskustvom zašto su (po meni) bolje platnene ili zašto bih sam kupila maramu, a kolica ćemo tek posuditi ili zašto još nisam kupila tucet bočica i dudica...

  12. #62

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Citiraj Trilian prvotno napisa Vidi poruku
    Ukoliko nisam direktno upitana za mišljenje - šutim i ne komentiram. Ne povlađujem (ne divim se kako "već hoda") ali niti ne kritiziram. Poslije komentiram s MM kako nisu normalni .
    X

    Mene su mame u parku jednom šokirano pitale kako će mi dijete prosjediti ako ju ja ne stavljam u sjedeći položaj????? od tad sam crna ovca :beee: pa uživam povlasticu da se više nitko ni ne čudi mojim "mušicama".

  13. #63
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    Ja sam kupila flastere za usta, bili su jako skupi

  14. #64
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Citiraj Nika prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam kupila flastere za usta, bili su jako skupi

  15. #65
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Ja ne mogu svašta prešutjeti. Ako me netko provocira, itekako izrazim svoj stav. Tako su me neki dan brat i sestra napali da što meni treba bašča kad u svakom Konzumu u svako doba godine ima mrkve... Rekla sam im da ne želim s njima o tome pričati jer kako se ja ne petljam u njihove živote, neka se oni ne petljaju u moj, no, nisu posustajali pa su pale teške riječi koje inače nikada ne bi izvukli iz mene.

    Inače, upravo sam nedavno htjela postaviti istu temu jer u kvartu imam mamu koja je našetavala svoje 9-mjesečno dijete (čak i preko zebre, užas, u nekim krutim cipelicama...). Nisam joj ništa rekla iako me je srce boljelo.
    Nekada sam uvijek komentirala fore preslabo mlijeko (čak i na blagajni u trgovini kada bi neki deda rekao da mu snaja ima preslabo mlijeko...), sada ih komentiram samo ako ih izgovori osoba do koje mi je stalo i za koju znam da će me saslušati i da će od svega nastati kvalitetna rasprava, a ne pametovanje.

    REagiram na udaranje iako moram priznati da od kako sam mama, nikada nisam vidjela nekoga da tuče dijete. No, neki dan sam ženi koja je u šetnji tukla psa rekla da to ne radi. Onda možete misliti što bih napravila da vidim da netko tuče dijete.

    Do nedavno sam mislila kako je dužnost onoga koji zna više prenositi to svoje znanje, no onda shvatiš da većinu boli dupe i za tvoje znanje i za to što ti misliš, da su njihove mame, babe... pametniji, da su njihova djeca sretna i zdrava iako jedu ovo ili ono... Dakle, ne bacam bisere pred svinje.

  16. #66
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Niti išta govorim, niti tražim da se meni reče - ne volim previše savjete. Radim po instinktu, a isto tako puštam ljude da rade i oni po svom, koliko god krnji ili "umjetan" on po meni bio. Doduše malo se rastužim kad vidim da je neka majka dala djetetu radije adaptirano nego da ga/ju doji, al isto se tako rastužim kad vidim kako se djeca masovno vode cjepiti, bez da se roditelji uopče raspitaju što se to ubrizgava u njihovo djete - kud sve ovce tu i mali Mujo - pola roditelja ni ne zna zašto cjepi djecu, nego kad ih pitaš reču: ono 5u1 to ti je za sve

  17. #67
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Ja prošvikam isto na pomanjkanje informacija i znanja o dojenju i na "slabo mlijeko" ali uglavnom sam se opekla i više ne komentiram. Platnene pelene mi isto vole popljuvati, kolutaju očima kao da mi ih osobno peru ), a savjeta o dohrani od npr. 3/4 mj. starosti djeteta..... aaaaa!!!! Znaš, onda se fino nariba mrkvica, pa se ocijedi sokić, pa se papa juhica... Rekla sam jednoj babi da ak hoće nek svojima da i kašicu od piljevine al nek me pusti da 6 mj. dojim dijete na miru!!! I onda su tu čajeki, kamilica liječi sve - od pada sa 7. kata do trbuhobolje... A keksić tek, to je ljekovito i hranjivo!
    Sad se iščuđavaju kak dojim obje cure, kak za njih imam dupla kolica, ma sve...

  18. #68
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj winnerica prvotno napisa Vidi poruku
    A keksić tek, to je ljekovito i hranjivo!
    Daj joj keksa, nek glođe, nek žulja zube!
    Ja sam svoje (svekra i svekrvu) prilično istrenirala i isplašila pa mi svaki puta prijave što je točno M. jela (jer sam im zaprijetila da joj sami ne smiju davati ništa neprimjereno (svekar joj sa 5 mj. dao kreme s keksa) jer ću ja, ako nikako drugačije, vidjeti po govnetu što je jela)!

    Meni je najgore bilo, ali zaista najgore i to me je straaaašno opterećivalo kada je sveki dolazila s posla puna totalno glupih savjeta o tome što bih ja trebala raditi sa svojim djetetom. I to od žena koje su završile osnovnu školu.
    Ne podcjenjujem ničije iskustvo, ali to što neko ima troje, petero ili ne znam koliko djece stvarno nema veze s tim je li ovakva ili onakva majka.
    Sada ju razumijem jer je ona rodila vrlo mlada i tada je slušala i učila od svoje mame i starijih, MM je jedinac, i što je naučila, naučila je s njim i zato se brinula radim li ja sve dobro. Naravno, nije dojila (kao ni moja mama tih popularnih nedojećih godina, iako je troje djece prije toga dojila) pa sam se naslušala, oprostite na izrazu, ali takvih pi*darija da ni dan danas ne mogu vjerovati. I to svaki Božji dan!

  19. #69

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    Može meni nešto o tome zašto je dosta njih protiv H... kašica?
    Mihi ih je obožavao. Sara ih neće vidit, to je muka s hranjenjem, a naše sve bi očima pojela doslovno, sve bi pojela, a tih kašica - otvori usta malo i lizne i pojede koju žlicu i ode sve u smeće.
    Ja bi kuhala, al kaj, nemam ništa domaće svoje nit mogu imat, a ne vjerujem ni placu, a dućani tek nema šanse.
    Ovo ipak prolazi hrpu kontrola....
    Kaže danas mm da je M probao i adaptirano pa je možda zato obožavao kašice, a S isključivo dojena pa da možda osjeti neku kemiju unutra.
    Mrkvu iz bakine juhe - kaufland - je cijelu pojela i otvarala usta ko da bi pojela još 100 puta toliko, bananu isto tak, kruh, ma sve bi da joj dam.
    Više zbilja ne znam, da tržim bakice po placu?

  20. #70
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Neki dan sveki došla od susjede koja ima curicu 6 mj.staru-3mj.mlađu od mog dečka....i zbunjeno mi govori:"Ona beba sjedi u kolicima" (moj se sam posjeo tek prije 2-3 dana pa ga ja nisam posjedala) "I beba jede smoki i Jadro kekse!" (moj malac je teški odbijač dohrane i mogu reći da skoro i ne jede ništa osim mlijeka, unatoč stalnom nuđenju...a kćerka mi je odrasla bez da su joj bile ponuđene 2 gore navedene stvari). Šta ću ja ljude učiti pameti...nek svatko radi sa svojim djetetom što god hoće, a ja ću opet po svom

  21. #71
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj mihim prvotno napisa Vidi poruku
    Može meni nešto o tome zašto je dosta njih protiv H... kašica?
    Mihi ih je obožavao. Sara ih neće vidit, to je muka s hranjenjem, a naše sve bi očima pojela doslovno, sve bi pojela, a tih kašica - otvori usta malo i lizne i pojede koju žlicu i ode sve u smeće.
    Ja bi kuhala, al kaj, nemam ništa domaće svoje nit mogu imat, a ne vjerujem ni placu, a dućani tek nema šanse.
    Ovo ipak prolazi hrpu kontrola....
    Kaže danas mm da je M probao i adaptirano pa je možda zato obožavao kašice, a S isključivo dojena pa da možda osjeti neku kemiju unutra.
    Mrkvu iz bakine juhe - kaufland - je cijelu pojela i otvarala usta ko da bi pojela još 100 puta toliko, bananu isto tak, kruh, ma sve bi da joj dam.
    Više zbilja ne znam, da tržim bakice po placu?
    Moj sin je bio odhranjen (od godine dana) na hrani gospodina H. , vjerovala sam reklamama i radila od 6 mj. tako da je bilo praktično i lakše. Kasnije smo imali problema sa prebacivanjem na grublju teksturu, i danas (sa gotovo devet godina ) imamo problema sa njegovim jelom. Ne zanm da li je to zbog gospodina H.

    Što se tiče kćeri moj jedini uvjet za hranu je bilo da bude svježe i (po mogućnosti) u sezoni. Njoj nikad nije bio drag gospodin H. , radije je uzimala sa naših tanjura. Na tržnicu i tako odlazim jednom tjedno, povremeno sam kupovala neke stvari eko (na štandovima koji kažu eko) , povremeno od bakica koje to uzgajaju doma, a nekad je dobivala brokulu iz lokalnog trgovine.
    Uglavnom nisam se opsesivno opterećivala porjeklom, mislim da to nije niti pametno jel je nemoguća misija.

  22. #72
    bijelko avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    983

    Početno

    Citiraj SikaPika prvotno napisa Vidi poruku
    I to od žena koje su završile osnovnu školu.
    A to ima veze s majčinstvom????

    Ja s mamom i svekrvom nemam nikakvih problema, sveki ih je čak šestoro dojila(mislim da je bio i čaj u igri ali nije se znalo drugačije), počela s dohranom od 6 mjeseci i potpuna je podrška. Mama je dojila dok nismo završile u bolnici, zaradila mastitis i u neznanju prestala s dojenjem.
    Prijateljice su uglavnom rodile prije mene, puno su griješile (po mom mišljenju sada) ali tad nisam znala a sad ne bih željela pametovati. Ako koja pita, tu sam.

    Naravno da komentiram ali doma s MM. Sigurno i one mene tako jer vidim da me nekad gledaju sa sažalijevanjem, npr. kad ga nosam u slingu, MT, uspavljujem, ustajem 100 puta u noći itd.

  23. #73
    vjestica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    461

    Početno

    kad mi neko traži savjet, rado ga dam, a ako ne, ugrizem se za jezik i ušutim (neću da pametujem ljudima, jer ni ja ne volim da meni pametuju, tj da mi daju savjete koje nisam tražila)
    a ovo sa osnovnom školom, zaista ne vidim kakve veze ima
    i žena sa osonvom i sa fakultetom se jednako može informisati o majčinstvu, dojenju i sl. stvarima (ja znam fakultetski obrazovane ljude koji bebi koja nema godinu dana daju pivu tad sam se baš morala dobro ugrist za jezik da ne progovorim, jer njegovo je dijete , njegova odgovornost, ja rekla, ne rekla, on će svejedno po svom, ili fizioterapeutu koji svoje dijete stavlja u hodalicu )

  24. #74

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    sirius hvala na iskrenom odgovoru.
    Ja bi rekla da nije gospon H. kriv . Makar nemam pojma kakve su tad kašice bile, sad je po mjesecima - nije sve baš kašasto ful. To su valjda takva djeca, mene su isto morali tjerat da jedem, žgoljavica bila,ni sad mi hrana nije na prvom mjestu..
    Moj M je jako dugo samo to jeo i nikad nikakvih problema, jednostavno obožava hranu.
    A ne znam zakaj mala buhtlica to baš neće.
    Malo me nervira kaj svi nabrajaju " ne kupujem kašice ", pa ispada da ja loše radim svojoj djeci, a hoću samo najbolje, a da je praktičnije je.
    Al opet nije za novčanik, pa M je znao i po 6 - 7 kašica na dan popapat.

  25. #75

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    Hm, mislim da ipak znam.. Frajerica bi baš žvakala sa 3 zuba . Baš ću probat sutra neku foru.

  26. #76
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj mihim prvotno napisa Vidi poruku
    Hm, mislim da ipak znam.. Frajerica bi baš žvakala sa 3 zuba . Baš ću probat sutra neku foru.
    Ma ja sam ti otkrila bolju foru (i jeftiniju) od gospodina H. (a on nas je prilično koštao sa prvim djetetom).
    To ti je http://forum.roda.hr/threads/25920-Baby-led-weaning ,za lijene majke- domaćice nesklone posebnom kuhanju i miksanju, srećom da sam dobila suradljivo dijete.

  27. #77
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Ni M. ne voli žvakati neke stvari (proso, zobene pahuljice, rižu, na krupnije izdrucano povrće) pa moram ili skroz smiksati (žitarice) ili jako usitniti (povrće). Kod nas fora da se najede sama onoga što želi ne bi nikako upalila jer ona kad zadovolji prvu glad (nakon što tri puta lizne mrkvu ili bilo što drugo), odustaje od klope i da nema mene koja će joj utrpati još koju žličicu dok se ona nečime zabavlja, umrla bi od gladi (ne bi, ima siku, nju bi tražila...).
    Do nedavno mi je strašno odbijala što god sam skuhala. Već me je dobrano zabrinulo što joj se događa i onda sam skužila da voli kada je hrana začinjenija (do godinu dana nisam ništa solila, a nakon toga vrlo, vrlo malo... nije se ni osjetilo). SAda joj posolim malo više (ne kao nama) i jede bez problema. Baš mi se danas fino najela leće s paprikom i paradajzom. I žganicma, naravno (koji moraju zagustiti sve jer je to tekstura i okus koji joj se uvijek sviđaju) s kojima smo, btw. i počeli dohranu.

    Da odgovorim i na ovo:
    Citiraj bijelko prvotno napisa Vidi poruku
    A to ima veze s majčinstvom????
    Naravno da obrazovanje nema veze s majčinstvom, ali stvarno nisam mogla podnijeti savjete poput onih da će mi dijete dehidrirati zbog toga jer samo sisa, da luk daje bolje mlijeko i da krv u mlijeku može izazvati ozbiljnu bolest djeteta jer upravo jedna od tih, eto reći ću, neškolovanih kolegica moje svekrve ima upravo takvo dijete koje je paralizirano, što li zbog toga jer je njoj krv curila u mlijeko?!!
    MIslim da to itekako ima veze s obrazovanjem jer jedna obrazovana žena sigurno ne bi tako protumačila djetetovu bolest. Barem ne u 21. stoljeću!

  28. #78

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    Ajde, jedva čekam da sve pročitam . Ma ona bi bila oduševljena ( opet moj ali (uf ) - paničarka kad su oni u pitanju - da se ne zagrcne ). Rekla sam nije mi bed kuhanje ( makar više volim peći kolače ), nego porijeklo tih namirnica. Nisam zbilja neki fanatik na prirodno i sl.pretjerivanja, al ipak bi htjela pripazit na kvalitetu bar kad su tak mali i osjetljivi na sve.
    Idem čitati, pa ako bude i dalje odbijala tražit baku s tri mrkve na placu .

  29. #79

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    SikaPika ne znam da li si se nadovezala na moje. Mi imamo suprotan " problem ", ona ne želi kašasto, sitno, ona bi komade žvakala.
    Što se tiče začina, isto ne znam koliko bi bilo optimalno, bez soli je meni zbilja bljak, a nebi ni htjela previše stavit. ( Zato netko drugi zna. )

  30. #80
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    mihim, što se tiče organski uzgojene hrane, pokušaj nazvati kakvu bio udrugu (ja sam upisala u telefonski imenik bio i ispisao mi svašta, zvala sam redom) pa će ti oni reći tko uzgaja na takav način
    muvaj se po pijaci, raspituj... ima ljudi koji ne špricaju svoje povrće (reći će neki, šprica im susjed, ali drugo je kad dođe par kapljica na to povrće, a drugo kada je ono potpuno tretirano)
    ja sam jedno vrijeme išla s M. na pijacu i onda pitam prodavača šprica li jer mi treba za dijete, pogledam ga u oči i nema šanse da ti slaže..., ili svrne pogled ili kaže pa svi špricaju ili špricam dok (voćka) cvjeta ili kaže ne špricam i sam imam dijete/unuke... ili k'o neka baba kaže pa naravno da špricam paradajz galicom, ona je zdrava... nju možeš samu jesti

  31. #81

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    E hvala, ovo prvo mi uopće nije palo na " pamet ".

  32. #82

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    Opet ja. Sirius baš ti hvala, malo prošvrljala. Mislim da ću joj sutra nešto spremit i da će bit najsretnija. Jedva čekam.

  33. #83
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Citiraj mihim prvotno napisa Vidi poruku
    SikaPika ne znam da li si se nadovezala na moje. Mi imamo suprotan " problem ", ona ne želi kašasto, sitno, ona bi komade žvakala.
    Što se tiče začina, isto ne znam koliko bi bilo optimalno, bez soli je meni zbilja bljak, a nebi ni htjela previše stavit. ( Zato netko drugi zna. )
    ja sam Yodi sve kuhala na pari (u bio i bio ima genijalna mrezica za kuhanje na pari, stane u svaki lonac), u mrezici sam mu kuhala povrce i meso, a u vodi ispod zlicu dvije zitarica. okus je bio pregenijalan, uopce nije bilo bljutavo ili vodeno jer je svo povrce zadrzalo okus zbog kuhanja na pari. probajte tako.
    a sto se tice gotovih kasica, ja iskreno sumnjam da oni stavljaju eko sastojke, tako da mislim da komotno mozes kupiti povrce na placu...

  34. #84

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno

    Ja mislim da opet malo pretjerujete...
    i dalje tvrdim da je jako jako malo ljudi informatički pismeno; budimo realni, u HR je tek nekih ja mislim 6-10% visokoobrazovanih ljudi, ne znam točno koliko je podatak al mislim da ih je isto toliko i nepismenih... Lako je nama tu u Zagrebu, imam mrežu, možemo na net, bez neta ne možemo živjeti jer nam se sve gore odvija, od virtualnog prijateljstva do netbankinga... Zapravo sam počela razmišljati o tome nakon što sam neki dan došla na poštu i skužila da hrpa ljudi, i mladih, plaća na pošti račune.. ono, ostala sam paf... koliko majka iz vrtića poznajem a da nemaju pojma o informatici... Nema svatko pristup informacijama... I stvar je što se na selu još uvijek prenosi s generacije na generaciju ako se to selo nije moderniziralo... Na selu gdje živi moja baka je još uvijek tako, tata je bio pametan pa se maknuo... I nekužim čemu sve to savjetujete li koga ili ne? Ja svaku svoju frendicu uputim u nešto ak mislim da je u krivu i isto tako one mene, zajedno istražujemo, zajedo učimo, za druge me, kako sam već napisala, nije briga...
    I ne kužim čemu suđivanje ljudi? Ovaj daje keks ili čaj? Šta fali čaju od kamilice, kaj je to otrovno? Moja curka ima sad osam i pol mjeseci, ne pije čaj al pije vodu poslje obroka, dojim ju al pazite ovo, žvače koricu kruha i to pod obavezno kad je u kolicima? I kaj da ju netko od vas vidi? Rekle bi gle ovu hrani svoje djete s kruhom??? Ne kužim, jedna stvar su AS, hodailce i sl... druga stvar su ove ostale stvari koje komentirate...
    Ugalvnom, bez komentara sam....

  35. #85
    bijelko avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    983

    Početno

    Citiraj SikaPika prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno da obrazovanje nema veze s majčinstvom, ali stvarno nisam mogla podnijeti savjete poput onih da će mi dijete dehidrirati zbog toga jer samo sisa, da luk daje bolje mlijeko i da krv u mlijeku može izazvati ozbiljnu bolest djeteta jer upravo jedna od tih, eto reći ću, neškolovanih kolegica moje svekrve ima upravo takvo dijete koje je paralizirano, što li zbog toga jer je njoj krv curila u mlijeko?!!
    MIslim da to itekako ima veze s obrazovanjem jer jedna obrazovana žena sigurno ne bi tako protumačila djetetovu bolest. Barem ne u 21. stoljeću!
    Pa ajmo onda vrijeđat sve majke sa završenom osnovnom školom! Sirote nemaju internet, majku mudrosti.
    Konkretno ja, svoja znanja sam našla u mnogobrojnim knjigama, patronažna mi je srećom divna žena, mama i svekrva dijele bolje savjete nego ijedna prijateljica (koje imaju pristup internetu, ipak je ovo 21. stoljeće ) a zamisli, imaju samo osnovnu školu.
    I sama si rekla, jedna od tih neškolovanih prijateljica. Nemojmo onda vrijeđat u globalu. Jer meni je ovo vrijeđanje.
    Imam više od osnovne škole, da se razumijemo.

    Na temu...
    Što onda reći na forume, masa žena tamo piše da bi iznijela svoja mišljenja, i u većini slučajeva svi mi komentiramo kako bi nešto ovako ili onako napravile. Nije svaki post traženje savjeta, a čim se odstupa od nečega za što dobar dio nas vjeruje da bi tako i tako trebalo biti, eto pametovanja. I onda kažemo kako to ne radimo.

  36. #86
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    [QUOTE=bijelko;1705045]Pa ajmo onda vrijeđat sve majke sa završenom osnovnom školom! Sirote nemaju internet, majku mudrosti.
    Konkretno ja, svoja znanja sam našla u mnogobrojnim knjigama, patronažna mi je srećom divna žena, mama i svekrva dijele bolje savjete nego ijedna prijateljica (koje imaju pristup internetu, ipak je ovo 21. stoljeće ) a zamisli, imaju samo osnovnu školu.
    I sama si rekla, jedna od tih neškolovanih prijateljica. Nemojmo onda vrijeđat u globalu. Jer meni je ovo vrijeđanje.
    Imam više od osnovne škole, da se razumijemo.

    /QUOTE]
    Gle, sad pretjeruješ.
    I ja sam uglavnom sve našla u knjigama koje još i sada prevrtim kada se nečega ne mogu sjetiti. Na netu čitam o iskustvima drugih mama...
    Kada govorim o 21. stoljeću, onda tu ne mislim samo na internet nego baš na tu gomilu knjiga, časopisa, patronažne sestre...
    Meni moja svekrva nije dala dobre informacije jer je sama jako mlada rodila i bila savjetovana od svoje mame koja je staroga kova, a na žalost, rijetko koja takva želi prihvatiti neke nove spoznaje.
    Žao mi je ako sam nekoga povrijedila, iako mislim da si samo ti tako protumačila. Prvo bih time uvrijedila svoju mamu koja je također završila samo osnovnu školu.

    I slažem se s mlukacin o tome kako je malo ljudi informatički pismeno. I ne samo to, dosta njih jednostavno ni ne želi prihvatiti tuđi savjet o tome što pročitati, koju stručnu osobu ili udrugu pitati za savjet nego se oslanjaju na tu usmenu predaju što je meni baš bezveze. Ali i mene je prestalo biti briga za one do kojih mi nije stalo. Do onih do kojih mi je stalo, savjetujem, ali ako vidim da me ne fermaju, prestanem.

  37. #87

    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Lokacija
    Königstein
    Postovi
    5

    Početno

    Suzdrzavam se od komentiranja kad su u pitanju djeca i njihove mame. Svaka mama radi onako kako smatra da je najbolje za svoje dijete. Kao friska mama i sama sam pitala za savjete ali ponajprije lijecnike i babice. Moja pedijatrica ima jedan jako fini stav koji mi ima puno smisla. Ako je dijete zdravo veselo i normalno se razvija - sto god ucinila mama to je OK. Ima toliko razlicitih nacina za odgojiti dijete koliko ima i karaktera na ovom svijetu. Zato mislim da dijeljenje savjetovanja i pametovanje ( ma koliko normalno ili nenormalno nesto vama osobno izgledalo) nisu bas stvar koja potice dobre prijateljske odnose

    Inace moram zamjetiti da najglasnije u dijeljenju pravilnih savjeta su najcesce majke koje doje ili su dojile. Pa SUPER za vas mame bas mi je drago davam je uspjelo samo to sto uspjesno dojite ne znaci da ste automatski bolje i pametnije/razuminje mame od ostale. Dali ce neka mama dojiti ili ne u krajnjoj liniji je osobni izbor zene (kao i mnoge drugestvari usotalom) i nikome nije mjesto da posmatra i sudi o razlozima zasto zena ne doji.
    Isto je i sa dohranom - ja osobno smatram da jedna definicija pravilne ishrane kod djece jednostavno nije dovoljna i realno nije primjenjiva kod sve dijece. Ok dojenje i mlijeko iskljucivo prvih 6 mjeseci (tako kaze SZO) ali nisu sva djeca ista i nemaju sve iste potrebe.

    Mame i tate trebaju pratiti svoje dijete i hraniti ga i odgajata u skladu sa djetetovim potrebama i obiteljskim nacelima.

    Da se sva djeca odgajaju na isti nacin onda bi svi mi na kraju bili isti.... a to jednostavno nije moguce

  38. #88

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    289

    Početno

    Citiraj zvijezdica prvotno napisa Vidi poruku
    Mame i tate trebaju pratiti svoje dijete i hraniti ga i odgajata u skladu sa djetetovim potrebama i obiteljskim nacelima.

    Da se sva djeca odgajaju na isti nacin onda bi svi mi na kraju bili isti.... a to jednostavno nije moguce
    zvijezdice, potpisujem te skroz, pogotovo ovo zadnje

  39. #89
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    Ako me pitaju odgovorim bez pravdanja ...za AS uvijek kažem što mislim
    Trudnicama ponudim svoju pomoć pogotovo za dojenje, spomenem to onak u ležernom razgovoru "u bilo koje doba nazovi i pitaj", dam rodin dvd Mliječna staza i knjižice o porodu i dojenju.

  40. #90
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam već dugo u fazi da ne samo da uopće ne savjetujem, nego me čak niti živcira niti rastužuje niti mi izaziva ikakvu sličnu reakciju bilo što što drugi roditelji oko mene rade dokle god je u granicama normale.
    psihičko, fizičko i/ili seksualno zlostavljanje će me izbaciti iz cipela, naravno, ali tko s čim hrani dijete, kakve pelene nose, i u kojim ga položajima drže, mi je skroz svejedno.

    ako me netko nešto pita, normalno da ću popričat, ali mi ne pada više napamet pametovat.
    čini mi se da je to uzrujavanje oko tuđih izbora karakteristično za novopečene mame (bez uvrede, znam iz osobnog iskustva LOL)
    Slazem se, znam iz svog iskustva Cilj mi je doci na tvoje razmisljanje
    Ja sam novopecena mama i jako se uzrujavam kad vidim da neke mame postupaju krivo (po meni krivo).
    Nikad ne namecem svoje misljenje kao ispravno, klimnem glavom, spustim pogled sa sazaljevanjem. A onda kad dodem doma to naglas rasparavim s muzem. Ali ono sto je najgore, mislim na to CIJELI dan. Stalno mi se vrte po glavi ti neki biseri i nikako se nacudit kako velicina ljudske gluposti uvijek nadmaši velicinu svemira

    Jedva cekam otupit na to! Nadam se sto prije, jer na kraju shvatim da se vise ja zivciram sto moja prijateljica malome od 4 mjeseca daje Monte, nego sto ce taj Monte njemu naskoditi

  41. #91
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Da malo podignem temu.
    Ne mogu nikako izbaciti iz glave događaje od jučer.
    Odmah da kažem, nisam savjetovala, nisam davala mišljenje, nisam pametovala ali sam bila napadnuta i to po ne znam koji put i ovaj put sam oštro odgovorila.
    Bili smo jučer kod jedne moje prijateljice koja ima curicu od 15 mjeseci. Ta moja prijateljica zna da pratim rodu, zna da čitam i imformiram se i to je sve što zna, dakle ne pričam joj o tome ne govorim što sam saznala ili pročitala jer znam da ju ne zanima i da su to za nju gluposti.
    Pita me jučer jel još dojim i ja kažem da i pita me kako spava po noći i kažem da se budi svaka 2 sata i cica i pita do kada ću dojiti i ja kažem da ne znam jer nisam postavila granicu nego do kada nam bude odgovaralo. Na to je ona doslovce podivljala i počela se derati da jesam li ja normalna i da kako ću kad počnem raditi i da tako jedna njezina susjeda luđakinja doji malu koja ima 18mj i po noći joj cica 50 puta a radi. Na to sam joj smireno rekla da ću vidjeti kada do toga dođe. I opet se počne derati na mene da što joj dajem da cica tako po noći neka ju pustim da plače i na to sam smireno odgovorila da ja to ne želim.
    Nakon toga se zgražala kako nedam jadnom djetetu da gleda tv.
    Popodne smo krenule prošetati i ja uzmem mei tai i stavim janu naprijed okrenutu prema sebi i pita me da zašto ju tako nosim a ja kažem a kako a ona kaže mi smo svoju nosili okrenutu prema van zašto ti nju tako nosiš i ja kažem zato jer kažu da se nebi smjelo okretati dijete prema van niti u jednoj nosiljci i objasnim, na što se ona počela derati da što njenom djetetu fali a nosila ju je tako i da ja previše čitam i da sam si utuvila gluposti u glavu i tu sam ja pukla i rekla joj da mi je dosta toga da se dere na mene i iščuđava mojim načinima i da joj niti u jednom trenutku nisam dijelila savjete kako će postupati sa svojim djetetom jer mislim da ona zna najbolje za svoje dijete pa neka meni dozvoli da ja znam za svoje.
    Naravno sad sam ja ispala luđakinja koja se uvrijedila bezveze i ne znam zašto se ti ljutiš pa samo sam rekla.
    Nikada nikome ne dajem savjete bez da me pitajua i tada vrlo oprezno i uglavnom odgovaram na pitanja zašto ti tako i onda budem napadnuta.
    Zašto je to tako da 90% mojih prijateljica smatra da sam neka luđakinja (neki dan me jedna pitala jel ta Roda neka sekta) i da nije normalno isključivo dojiti do 6mj i ne davati čajeke i sokiće i keksiće (jadno moje dijete) i ne prohodavati i ne dati dijetetu da gleda tv i skinuti mu jaknu kad ga stavljaš u as jer će se prehladiti i zašto si one dozvoljavaju da mi drže prodike kad ja to njima ne radim. Zašto je sve što je normalno nenormalno a ono što je nenormalno normalno.
    A da ne pričam kako je sa sažaljenjem gledaju kad vide da joj dajem jesti proso, quinou, amaranth ili griz od pira.
    Moram priznati da su me ljudi malo počeli izluđivati s komentarima jer si i obični prolaznik na cesti dozvoli komentirati kak je moje dijete jadno i da bu si siroče iskrivilo kičmicu u mei tai-u.

  42. #92
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Ja odkad sam se opekla što se tiće komentiranja,ubuduće kad me netko pita za savjet odgovarat ču sa:Ne sječam se više!

  43. #93

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    jug Dalmacije
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Zašto je sve što je normalno nenormalno a ono što je nenormalno normalno.
    Pitanje normalnosti je vrlo relativno, ne slazu se ni dijagnosticari oko bolesti, a kamoli mame oko odgoja.

    Mi smo vrlo agresivno drustvo i ljudi su stalno u nekim obranama, napadima, objasnjavanjima i sl. Pa i na forumu, napises nesto totalno benigno a ono procita se ko uvreda, prozivka...

    Tako vjerojatno ljudi dozivljavaju i tvoj odabir, ako ti ne nosis dijete prema van osjete se prozvanima jer su oni tako nosili svoje dijete, i onda se daju u pravdanje, obrane, napade...Uglavnom, mislim da ne zele direktno protiv tebe nista, vec ono za sebe, same sebe opravdati.

  44. #94
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Mitovski- kao da sam ja pisala
    Najtuznije od svega je to da ako se brinemo za djecu i zelimo im najbolje- ispada da vrsimo eksperiment na njima. Eto mene je jedna "frendica" malo isla spustit na zemlju-jer misli da ja previse slusam Rodu.
    Ja joj kazem-ma ne slusam ja Rodu-Roda mene kopira, majke mi!

  45. #95
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj eda prvotno napisa Vidi poruku

    Tako vjerojatno ljudi dozivljavaju i tvoj odabir, ako ti ne nosis dijete prema van osjete se prozvanima jer su oni tako nosili svoje dijete, i onda se daju u pravdanje, obrane, napade...Uglavnom, mislim da ne zele direktno protiv tebe nista, vec ono za sebe, same sebe opravdati.
    Potpisujem.
    I ja često imam osjećaj da je tako (ili si možda umišljam ), kao da pravdaju sami sebe.
    Ali mene baš briga. Isto lijepo objasnim kao i ti, ako će dalje u raspravu, imam još argumenata pa se ljudima uglavnom ne da. Ispadam lujka, no u mom slučaju nitko ne povezuje s Rodom nego općenito time da previše pazim, da brinem, bla bla.
    Meni je najbolji pokazatelj toga radim li što dobro ili ne, moje dijete. Ona mi je sasvim dovoljna.

  46. #96

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    35

    Početno

    Neki dan ja kod sveki pijem kavu i dođe jedna mlađa žena, nešto treba moju sveki. Ja sjedim i dojim dijete a ona brzo dođe do mene, unese mi se u lice (samo što nije i ona završila na sisi) i na brzinu mi da par pametnih. Nema veze što ju ne poznam i što mi dijete prestalo dojit i gleda u nju.
    1. da li joj režeš noktiće, znaš, moraš ili će se ona izgrebati - ja bacim pogled na noktiće i sasvim su podrezani tako da ne znam što ju je motiviralo na komentar
    2. joj pa ona je već pet mjeseci, ja sam svoje vozila u kolicima i lijepo im podigneš naslon da vide oko sebe, da znaš kako su zadovoljni, pa već je dovoljno velika da može sjediti - naravno da mi ne pada na pamet
    3. a ciki znači, ako ti se budi po noći znači da je gladna, daj ti navečer njoj flašu i dobro je nahrani pa će spavati do jutra - halooooo, znam da je gladna pa zato ju i hranim i po noći
    I tako izreče ona to u dvije minute i okrene se i ode. Ostali zbunjeni i beba i ja.
    Ali nažalost to je odraz stava okoline u kojoj živim. I iskreno baš me briga, bitno mi je da me mm podržava.

  47. #97

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    jug Dalmacije
    Postovi
    158

    Početno

    ma ljudi jednostavno imaju potrebu nesto reci, a to je tema o kojoj svatko misli da nesto zna, sam je bio dijete, ima djecu, zivio je s drugom djecom i sl.

  48. #98
    Ivanna avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    930

    Početno

    Ma neki ljudi jednostavno uvijek imaju potrebu nešto reći. o čemu god se radilo.
    Mene su ti glupi komentari baš znali iživcirati, bila sam u stanju cijeli dan trubiti MM-u kako mi je neka baba komentirala zašto djetetu ne dajem juhicu s 3 mjeseca, kako će mi dijete bit ovakvo ili onakvo jer ima već 2 godine a ja i dalje dojim itd itd.
    Ajmeee kad se sjetim....Sad mi je to sve skupa tako blesavo, mislim, na što sam ja trošila svoje dragocjene živce?!
    Baš sam bila osjetljiva. Srećom, pa me to prošlo.
    I dalje mislim isto, i dalje radim isto, a na komentare se nasmijem.
    Isto tako, ne dijelim savjete kad me se to ne traži.

  49. #99
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Ja još čekam da me prestane dirati kada čujem da je neka "izgubila" mlijeko (šutim i ne komentiram ali mi žao bude djeteta) i ostale stvari, pobrajane su gore, da sad ne ponavljam, ali na brzinu skrešem onima koji mi krenu sipati svoje "bisere", nema šanse da mi netko povišenim tonom krene tumačiti da nešto ne radim dobro. Brzo procjenim koliko je tko i od kuda informiran. Hvala ti bože što sam od kada sam rodila postala manje obazriva pa se ne dam maltretirati. Prije bih odslušala svakojake bedastoće, odklimala ili sl., sada nema šanse!
    Rado bih podjelila koju sugestiju ali ne radim to ako me netko izričito ne pita. Ja ne volim savjete bez da ih tražim pa ih i ne dijelim bez da me netko pita.

  50. #100
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj SikaPika prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je najbolji pokazatelj toga radim li što dobro ili ne, moje dijete. Ona mi je sasvim dovoljna.
    Ovo je najtočnije što se moglo reći.
    Mislim da se savjet može dati kad ga netko traži, inače drugu mamu treba samo hvaliti. I mamu i bebu, svaka mlada mama je nesigurna i puno joj znači da joj se da podrška i pohvala.
    Mama uvijek zna najbolje. I mama je najvažnija, a ne teta ni bake ni prijateljice...Svi dobro dođu da pomognu, ali onako kako mama prihvaća, a ne baš suprotno.
    Ne vjerujem da će ijedna mama činiti nešto što je protivno boljitku njenog djeteta. Mama i beba se poznaju najbolje.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •