Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 188 od 188

Tema: Ulje crnog kima

  1. #151
    meeMee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    7

    Početno

    pozdrav svima

    prošle godine imala sam jaku alergijsku reakciju (angioedem) na trave nakon trčanja i tada sam i otkrila svoje alergije (najviše na trave i konzervanse, manje na ambroziju). u 7. mj. iste godine prestala sam uzimati xyzale i počela piti kim. radila sam manje stanke, ali se trudim biti redovita pogotovo sada kada se bliži proljeće...dakle pijem malo više od godinu dana 3x dnevno, a još uvijek me malo strah da se alergijska reakcija ne ponovi (uvijek uz sebe imam i tablete kad sam u gradu), dal se netko rješio ili barem znatno ublažio alergijske simptome nakon toliko vremena uzimanja kima?

    hvala na odgovoru!

  2. #152
    meeMee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    7

    Početno

    Citiraj Ibrahim prvotno napisa Vidi poruku
    To prvi put cujem. Ja ga pijem vec 5 godina bez pauze Jedino sam, nakon sto su se astma i alergije povukle, smanjio dozu sa 3 supene na 1-3 cajne kasike dnevno.
    evo ako mi može netko odgovorit bila bih jako zahvalna. napisali ste da pijete 5 godina- jeste li poboljšanje osjetili tek nakon 2,3 il 4 godine ili već 1. godine korištenja? jer kao što sam napisala pijem već dugo, cvat trava počinje u 4. mjesecu pa ćemo vidjeti ali sumnjam da ću ga nastavit pit ako neće uopće djelovat
    i ja sam alergična i na konzervanse, a kad pojedem nešto što mi ne odgovara, opet se javi svrbež (bez obzira što pijem kim- dakle tu je učinak 0 bodova)

  3. #153

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    165

    Početno

    Molim Vas, koji ste naručivali nešto od g. Bačlije dali ste morali dati svoj OIB? ILi sam nasanjkana ko naivčina?

  4. #154

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav.

    Imam pitanje vezano uz ulje crnog kima.
    Da li je itko upoznat sa uljem sa slijedeće dvije slike:
    http://oi60.tinypic.com/n1bdlf.jpg
    Imam priliku uzeti za povoljnu cijenu (30-35 kn po bočici od 60ml) pa rekoh da pitam na pouzdanom mjestu
    Posljednje uređivanje od čokolada : 07.04.2015. at 14:33

  5. #155

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    2

    Početno

    PS
    Nije mi ispravno postavilo slike pa evo opet




    0v3rl0rd,
    molim te da proučiš pravila foruma; ukoliko još jednom postaviš sliku, dobit ćeš bann. Zar ne vidiš da sam ti jučerašnje slike "prevela" u URL?
    Moderatorica
    Posljednje uređivanje od čokolada : 08.04.2015. at 09:15 Razlog: upozorenje

  6. #156

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    38

    Početno

    Da lineko znaimali Kalinji od Bio Rame da se kupi u Dubrovniku? Da li ga ima kupiti inace u apotekama ili gdje? Hvala

  7. #157
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Mi koristimo sangreen i jako smo zadovoljni.

  8. #158
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj 0v3rl0rd prvotno napisa Vidi poruku
    Da li je itko upoznat sa uljem sa slijedeće dvije slike:
    http://oi60.tinypic.com/n1bdlf.jpg
    Imam priliku uzeti za povoljnu cijenu (30-35 kn po bočici od 60ml) pa rekoh da pitam na pouzdanom mjestu
    Imao sam baš takav iz Egipta i bio je vrhunski. Javi na pp gdje to ima ako nije samo privatni izvor. (sad vidim da su stari postovi )
    Posljednje uređivanje od Davor : 09.01.2016. at 22:51

  9. #159
    paid avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    795

    Početno

    Koje ulje crnog kima kupujete za dijete od 8. godina. Čitam da je učinkovit kod alergija. Od prošle godine se pojavila jaka peludna alergija pa bi probala s nečim da smanjimo lijekove.

  10. #160
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    bacjila, nutrimedica ili kemig

  11. #161
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Sangreen koristimo sada vec godinu dana s pauzama i pokazao nam se odličnim!!

  12. #162
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Zna li možda netko...kod odrasle osobe koja pije 3x dnevno ulje kada počne djelovati? Jasno mi je da treba redovito piti i vjerojatno počne djelovati za par mjeseci?

    Hvala!

  13. #163
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Zna li možda netko...kod odrasle osobe koja pije 3x dnevno ulje kada počne djelovati? Jasno mi je da treba redovito piti i vjerojatno počne djelovati za par mjeseci?

    Hvala!
    Ovisi o osobi. MM-u treba oko tjedan dana, jer se redovito kasno sjeti da to treba početi ranije piti (drma ga sad proljetna alergija). Ovih par mjeseci koje navode u uputama je podatak za nestanak simptoma, možda ne baš u potpunosti, ali u velikoj mjeri.

    Moj stariji sin ne uzima kim često, ali kad ga uhvati napad kihanja (alergija na prašinu) jedna kapsula mu pomogne u roku pol sata. Eh, sad, da li je to u njegovoj glavi - nemam ti pojma. On kaže da mu to pomaže.

  14. #164
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Pitam jer ga pijem tjedan dana i simptomi mi svi stali...kihanje smrcanje suzenje ociju...hm...mozda placebo ali neka je. Bolje to nego tablete koje au mi prestale djelovati

  15. #165
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Pitam jer ga pijem tjedan dana i simptomi mi svi stali...kihanje smrcanje suzenje ociju...hm...mozda placebo ali neka je. Bolje to nego tablete koje au mi prestale djelovati
    Mm kaže da je i njemu tako.

    Super da i tebi tako djeluje.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 23.05.2017. at 21:47

  16. #166

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    32

    Početno

    Ja sam koristila od Kemiga ulje crnog Kima skoro 3 tjedna, i nisam baš primjetila neku promjenu. Možda sam ga trebala početi uzimati ranije.

  17. #167
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    I dalje bez lijeka maramice nisam koristila vec par dana inace jedan ili dva paketa dnevno....jos ako mi se miris vrati uuuuu preporodit cu se. Ja koriatim Sangreen po preporuci prijateljice koja ih je vise vrsti isprobala ovo joj se pokazalo naj. Myrina koliko si ga pila na dan?

  18. #168
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj myrina prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam koristila od Kemiga ulje crnog Kima skoro 3 tjedna, i nisam baš primjetila neku promjenu. Možda sam ga trebala početi uzimati ranije.
    Nisu sva ulja crnog kima jednako efikasna, niti sva odgovaraju istoj osobi. Probaj poslušati mašnicu i promijeniti dobavljača.

    Moji ne vole ulje na kapljice (kažu da im se diže miris iz želuca) pa smo zaključili da nam je dobra Baraka i još jedna firma, a ja ću zapamtiti ovo što je mašnica napisala i potražiti, da imamo za iduću sezonu.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 01.06.2017. at 08:53

  19. #169

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    32

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    I dalje bez lijeka maramice nisam koristila vec par dana inace jedan ili dva paketa dnevno....jos ako mi se miris vrati uuuuu preporodit cu se. Ja koriatim Sangreen po preporuci prijateljice koja ih je vise vrsti isprobala ovo joj se pokazalo naj. Myrina koliko si ga pila na dan?
    Pila sam ga 3 puta na dan poslije svakog obroka. Da, nije za one sa osjetljivim želucem, na početku se dosta diže i podriguješ ali kasnijepuno manje.

  20. #170

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1

    Početno

    Ulje crnog Kima ima jako pozitivna djelovanja na organizam pogotovo ko ga počinje uzimati prije alergija da bi ojačao imunitet.
    Možete probati u kapsulama i to Ulje crnog Kima proizvođač ZeinPharma Njemačka puno ga je lakše piti iz razloga što se ne osjeti nikakav okus a
    lako ga uvjek imati kod sebe i piti kad treba jer u tečnom stanju baš i nije lako ga prenositi (posao i ostalo)

  21. #171
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Ja kupujem ulje crnog kima za dijete i to od jednog dečka koji radi u Iranu i nosi mi, fitoterapeutica mi je objasnila da ulja crnog kima proizvedena u Europi nemaju jednako djelovanje tj svojstva i nisu jednako učinkovito kao ulja kima s njihovih prirodnih staništa.

  22. #172
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Citiraj lavko prvotno napisa Vidi poruku
    Ja kupujem ulje crnog kima za dijete i to od jednog dečka koji radi u Iranu i nosi mi, fitoterapeutica mi je objasnila da ulja crnog kima proizvedena u Europi nemaju jednako djelovanje tj svojstva i nisu jednako učinkovito kao ulja kima s njihovih prirodnih staništa.
    Ma da? Zbog čega?

  23. #173
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Jedino pravo ulje crnog kima je ono iz Egipta, dakle egipatski crni kim.

  24. #174
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Dakle ako je egipatski crni kim dovezen u zrnu u Europu i pretvoren ovdje u ulje, opet je ok jer je pravi crni kim.

  25. #175
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    E to mi zvuči logično, problem je s kimom koji se uzgaja u Europi

  26. #176
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Što to ima Egipat, a da nema Europa?

  27. #177
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Haha pa svako stanište je za sebe...ko dva čovjeka, dva mrava, dva bilo čega..to je svemir faktora

  28. #178
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Apsu ono Nutrig.... ulje je ok?

  29. #179
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Citiraj lavko prvotno napisa Vidi poruku
    Haha pa svako stanište je za sebe...ko dva čovjeka, dva mrava, dva bilo čega..to je svemir faktora
    Ma da, al opet, ak posadiš paradajz isti je ovdje, ondje.

  30. #180
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Apsu ono Nutrig.... ulje je ok?
    Je

  31. #181
    mala laia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    648

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle ako je egipatski crni kim dovezen u zrnu u Europu i pretvoren ovdje u ulje, opet je ok jer je pravi crni kim.
    Višestruko potpisujem!
    Probali smo više različitih proizvođača, među zadnjima JGl...ništa u usporedbi sa egipatskim. Treba uzimati puno više kapi, okus ne neusporedivo blaži, a i ljekarnica mi je rekla da su dodatno pročišćena kako bi se izbjegnuo okus...
    Mi smo jako zadovoljni egipatskim, a ove godine smo redovito uzimali cijelu godinu i izbjegli alergije!

  32. #182

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj mala laia prvotno napisa Vidi poruku
    Višestruko potpisujem!
    Probali smo više različitih proizvođača, među zadnjima JGl...ništa u usporedbi sa egipatskim. Treba uzimati puno više kapi, okus ne neusporedivo blaži, a i ljekarnica mi je rekla da su dodatno pročišćena kako bi se izbjegnuo okus...
    Mi smo jako zadovoljni egipatskim, a ove godine smo redovito uzimali cijelu godinu i izbjegli alergije!
    Pozdrav, zanima me koje je to egipatsko ulje, proizvodjac, gdje mogu da ga pronadjem? Jako mi je bitno da nadjem kvalitetno ulje, jer mi treba za lijecenje tumora.

  33. #183
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    To se obavezno savjetovati s doktorom. Nama se najbolji pokazao Sangreen egipatsko ulje moze se naruciti online.

  34. #184

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Negde daleko
    Postovi
    202

    Početno

    Ja sam uzimala Kalinji i Citrofit od Biorame - pomaže ali je ukus baš grozan

  35. #185
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj tinkilinkixyz prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam uzimala Kalinji i Citrofit od Biorame - pomaže ali je ukus baš grozan
    Imaš to i u kapsulama - moj mlađi sin povremeno koristi ove: https://www.biofarm.hr/product/ulje-...-kapsule-a-60/

  36. #186
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Ja imam od tvornice zdrave hrane
    Kad stavim žlicu u usta malo mučnem i progutam

  37. #187
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ja uzimam kapsule. Smrde, ali cini mi se da je i to daleko lakse od uzimanja ulja.

  38. #188

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    Da dam svoj doprinos nakon sto mi je i ova tema pomogla. Prosle zime popila bocu crnog kima od Nutrigolda iz tvornice i nisam kasljala, inace bi me mucio suhi kasalj po dva mjeseca.
    Prije mjesec dana sam opet pocela piti, za sad nema kaslja na vidiku a svake zime bi me uhvatio jednom ili dva put. Toplo preporucujem

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •