Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 188

Tema: Ulje crnog kima

  1. #1
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno Ulje crnog kima

    S obzirom da mi je M. alergičar(i nutritivne i inhalacione alergije), a posebno je alergičan na ambroziju, pronašla sam puno pozitivnih iskustava s korištenjem ulja crnog kima.

    Iako sam negdje našla da se ne koristi za djecu, ja sam mu ipak počela davati u manjim količinama jer vidim više koristi nego štete u davanju.

    Imunitet mu se vidno popravio. Inače je stalno bio šmrkav, od kada je bio još beba. Vidim i po izgledu stolice poboljšanje. Često je znala imati neugodan miris, i nekako meni osobno neobičan izgled. Sada toga više nema.

    Usporedno mu dajem i prolife probiotike jer sam našla da su i oni jako bitni za dizanje općeg imuniteta.


    Ima netko iskustva sa korištenjem toga ulja da razmijenimo iskustva?

    Inače, ulje mora biti hladno prešano, nigella sativa mu je latinski naziv i to nije nipošto onaj kim kojeg stavljamo na kiflice.

  2. #2
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Ja bi poslala mail kurtizani, ne bih nikako davala na svoju ruku, osim ako nisam 100% sigurna sto radim.

  3. #3
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Kurtizani? Tko, što?

  4. #4
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Mislim da misli na forumašicu kobila_suzy.

    Moja šogorica ga je davala prije 3 godine svojoj kćeri koja je tada imala 3 i bila je jako zadovoljna. Davala ga je zbog imuniteta. Ja sam jednom gledala u ljekarni i magistra mi je pokazala tri različite bočice s nevjerojatnim rasponom cijena. Koje točno vi uzimate?

  5. #5
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Znam da je kobila suzy aromaterapeut(valjda se tako kaže), ali kurtizana me nije asocirala na nju.

    Belarosa, i moj M. je sad preko 3 i pol. Nisam mu se usuđivala dati prije 3 godine.

    Ja sam našla po meni skroz super jeftinoj cijeni. Piše da je hladno prešano, što je nužan uvjet. Ima još koja odlika na koju bih trebala obratiti pažnju, a što onim skupljima daje superiornost nad jeftinijima?

    Ovo je od Kemiga.

  6. #6
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    imam i ja jedan doma, sestra mi je dala (radi u ljekarni), ali ja se jos nisam usudila dati BC-u oralno. svagdje di sam citala je pisalo da nije za klince. ajd ako ti suzy nesto napise na pp podjeli s nama.

  7. #7
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Ajoj.. to joj je nik na drugom forumu
    Da, mislim na kobilu. Probaj je dobiti od utorka do cetvrtka, koliko sam skuzila, ostale dane dzabalebari na produzenim vikendima na moru.
    Posljednje uređivanje od BusyBee : 28.07.2010. at 14:53

  8. #8
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    imam i ja jedan doma, sestra mi je dala (radi u ljekarni), ali ja se jos nisam usudila dati BC-u oralno. svagdje di sam citala je pisalo da nije za klince. ajd ako ti suzy nesto napise na pp podjeli s nama.
    Naravno!

  9. #9
    toolaa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    80

    Početno

    ja sam koristila ulje crnog kima na preporuku liječnika - preporučio mi je proizvod koji se prodaje u ljekarnama pod nazivom Kalinji, kao najkvalitetniji. na njemu, koliko se sijecam, postoje i navedene doze za djecu stariju od godine dana. evo linka s podacima

    http://www.biorama.net/kalinji.html

  10. #10
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Citiraj toolaa prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam koristila ulje crnog kima na preporuku liječnika - preporučio mi je proizvod koji se prodaje u ljekarnama pod nazivom Kalinji, kao najkvalitetniji. na njemu, koliko se sijecam, postoje i navedene doze za djecu stariju od godine dana. evo linka s podacima

    http://www.biorama.net/kalinji.html
    Kalinij=crni kim(nigella sativa)

    Postoji i kumin-vrlo sličan izgledom crnom kimu, ali to nije to(Carum carvi).

    Eventualno kao mjeru razlikovanja vidim količinu esencijalnih kiselina i ostalih tvari kod različitih proizvođača, pa je time diktirana i cijena. Ne znam što drugo.

  11. #11
    m arta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    816

    Početno

    MM i ja pijemo ulje crnog kima (hladno prešano) sad će biti dva mjeseca na preporuku nekolicine poznanika i rodbine, koji su jaaako zadovoljni.
    mi smo kupili direktno od travara koji se bavi s time iz Baranje.
    čekamo 09.mj da vidimo krajnje rezultate.

  12. #12
    pinguica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    808

    Početno

    Mene ovo jako zanima. Evo ja pijem tek 20-tak dana po 20 kapi dnevno (budući a dojim ne želim pretjerivati). Koliko vi pijete?
    Imam gljivice i muče me alergije pa me zanima hoće li mi kim koristiti.

    (Iako je moj veliki problem i što zaboravim piti vodu. Jučer me glava bolila na večer i mislim se što me tako boli glava i onda skužim da cijeli dan nisam popila jednu čašu vode . Tako da vjerujem da dugoročno i to šteti imunitetu. Morat ću i to promijeniti a ne samo uzimati kim.)

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    309

    Početno

    Citiraj ivancica prvotno napisa Vidi poruku
    Kalinij=crni kim(nigella sativa)

    Postoji i kumin-vrlo sličan izgledom crnom kimu, ali to nije to(Carum carvi).
    Malo sam zbunjena, na mojoj ambalaži piše: Kalinji, ulje crnog kumina (sastav: ulje crnog kumina, nigella, sativa 100%), od Bio Rame

  14. #14
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    Crni kim, nigella sativa, u stvari je čurekot. Kod nas u Bosni se s njim posipaju somuni i neka druga peciva. Kad se kaže "kim" može doći do zamijene sa skroz drugom biljkom.
    Ja lično koristim ulje čurekota pomiješano s medom u zelenom čaju. Tako pripremljen je jako ukusan. Također, kad mi je nos zapušen, namažem nosnice iznutra. Vrlo brzo osjetim olakšanje.

    Poslanik Muhammed je rekao da je u čurekotu lijek za svaku bolest. Googlala sam malo i našla zaista velike popise onog za što je dobro ulje čurekota.

    Evo još malo o biljci

    http://en.wikipedia.org/wiki/Nigella_sativa

  15. #15
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    I ja sam koristila ulje curekota za imunitet, ali koliko se sjecam nije bas jeftino. Kolike su bocice u kojima ste kupovale i po kojoj cijeni?
    I da, u SA, na Bascarsiji sam kupovala curekot u zrnu i jos ga imam ,koristim ga kao zacin na tijestu ,kako je alef rekla.
    Posljednje uređivanje od a72 : 15.08.2010. at 13:11

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    111

    Početno

    ja sam sinu davala kaspsule dr.theissa kad je imao 5 godina ali njih vise nema na trzistu i on je alergicar,moja iskustva-fenomenalno.Odnedavno smo kupili ulje crnog kima u ljek.firma aromara i moze se davati djeci.ja svom sinu dajem i stvarno je odlicno pocnem davati u 7 mj i zimu izgura super sto se tice prehlada i kaslja.Davala sam mu po principu koliko ima godina toliko kapi 2 x dnevno

  17. #17
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj tomma prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam sinu davala kaspsule dr.theissa kad je imao 5 godina ali njih vise nema na trzistu i on je alergicar,moja iskustva-fenomenalno.Odnedavno smo kupili ulje crnog kima u ljek.firma aromara i moze se davati djeci.ja svom sinu dajem i stvarno je odlicno pocnem davati u 7 mj i zimu izgura super sto se tice prehlada i kaslja.Davala sam mu po principu koliko ima godina toliko kapi 2 x dnevno
    imaš opet kod nas nekih kapsula- samo nisu dr Theiss.

    Mi smo isto kupili veliki paket i ja se spremam davati svojoj curki koja je astmatičar- samo još malo čekam kako bi se približili razdoblju kada je njoj frka

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    111

    Početno

    vidjela sam i te ali eto sad imamo ovo ulje pa kad potrosimo

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Bok cure!
    Ima li netko iskustva sa neurodermitisom (atopijskim dermatitisom) i uljem crnog kumina? MM ima velika izgrebana područja koja ekstremno brzo zacijeljuju (vjerojatno od mixa vitamina i antioxidansa koje pije iz drugih razloga) ali bismo voljeli probati nešto
    što pomaže u sprečavanju svraba (koji je kod njega najveći problem). Čitam i vidim da imate rezultata....šta mi preporučate za MM-a? I koliku dozu?

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    438

    Početno

    za početak:

    http://www.etericnaulja.net/aromater...rnog-kima.html

    Kod nas postoji nekoliko distributera ulja crnog kima i cijene mu prilično variraju.
    Npr. Aromarino ulje 100 ml oko 130kn, Oshadi isto..i onda Kemig ista količina oko 45kn
    Razlika je u porijeklu:pravo ulje bi bilo egipatsko porijeklom(Aromara i Oshadi) a Kemigovo je njemačko.

    Sumskovoce - doza ulja crnog kima za tvog muža bi bila 3 x 25 kapi..iako sam nailazila i na upute o višem doziranju.

    Ima i kapsula crnog kima..meni su poznate Baraka cap koje bi trebalo dozirati 3 x 2 , a cijena je oko 80 kn

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    438

    Početno

    i nije Oshadi nego Oshadhi

  22. #22
    mamamišić avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Varaždin, okolo naokolo
    Postovi
    299

    Početno

    moje dijete koje je imalo teški atopijski dermatitis u nadi da ću mu pomoći s uljem crnog kima, miješala sam s belobazom 200ml oko 10 kapi. imao je i prije crvene točkice po tijelu pa nisam odmah skužila da mu smeta, no nakon 4 dana sam odustala jer nisam vidjela pomak na bolje...kad smo krenuli na biorezonantnu terapiju pitala me doktorica da li sam mu u bilo kojem obliku dala kim jer vidi da mu jako smeta????????ostala sam zapanjena jer nije mogla znati.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    zapad grada velikoga
    Postovi
    10

    Početno

    Za atopijski dermatitis crni kim neće pomoći, ali sumnjam da može štetiti! Nama je atopijski dermatitis i seboreju sredilo ulje nočurka , ali osim što smo mazali uzimali smo i oralno 2 puta dnevno pola male čajne žličice!
    Crni kim pijemo zbog imuniteta i alergija , kupujemo Kemigovo i zadovoljna sam jedino su nama propisali 2-3 puta dnevno po jednu čajnu žličicu a za klinca 2 puta dnevno po pola žličice!

  24. #24
    sade_74 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    uz dravu
    Postovi
    219

    Početno

    Citiraj m arta prvotno napisa Vidi poruku
    MM i ja pijemo ulje crnog kima (hladno prešano) sad će biti dva mjeseca na preporuku nekolicine poznanika i rodbine, koji su jaaako zadovoljni.
    mi smo kupili direktno od travara koji se bavi s time iz Baranje.
    čekamo 09.mj da vidimo krajnje rezultate.
    od g.Ive Bačlije i mi uzimamo, a također i brojne druge njegove eko proizvode (medove i ostala hladno prešana ulja).
    moj mališa ima dvije godine i preporučio nam je četvrt čajne žličice za njega i evo zdrav je cijelu zimu. ne računam tu dvije lakše prehlade sa začepljenim nosom i kašljem koji su prošli u rekordnom vremenu upravo zahvaljujući crnom kimu.
    inače, nakon 6 mjeseci uzimanja treba napraviti pauzu od 15 dana, tako nam je g.Ivo preporučio, zašto, nismo pitali.
    mm i ja smo prije koristili herbalife proizvode i davali čitavo bogatstvo na njih za imunitet i ostale osobne potrepštine, i stvarno nismo bili bolesni. no tražili smo neku alternativu tome i zbog cijene i zbog toga što smo htijeli nešto stvrano prirodno i kad smo otkrili da možemo imati isti rezultat sa ovim eko proizvodima koji su uz ostalo financijski prihvatljive svima , dilema je bila riješena.
    sad već hrpa naših prijatelja na našu preporuku uzima crni kim i za imunitet i za peludne i ostale vrste alergija.
    samo što baš za alergije on preporuča kombinaciju uzimanja ulja c.k. sa njegovim medom 5 tibetanaca u kojem ima peludi ambrozije! u točno određeno vrijeme (mislim na period) i u određenoj količini ovisno kad nastupa peludna alergija.
    inače ulje dođe 70kn 100ml, a med 30kn.

  25. #25
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Sade_74, molim te, daj mi na pp pošalji kontakt od g.Bačlije !

    Otkada sam imala mononukleozu (prošle godine) svako malo sam bolesna...

    Evo me i danas hvata nešto, počelo s grloboljom...

    Možda bi mi g.Bačlija mogao pomoći!

  26. #26
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,307

    Početno

    I meni molim!

  27. #27
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    ja sam kupila primaverino u bio&bio. pise body oil i uputa je razblaziti u bademovom i mazati (ja sam ga mislila koristiti za malenu s atopijskim, ali sam onda procitala da nije za djecu)
    e sad, smije li se to isto piti? pise 100% nigella sativa ali nista o presanju

  28. #28
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    sade, može li i meni, molim te?

  29. #29
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Citiraj summer prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam kupila primaverino u bio&bio. pise body oil i uputa je razblaziti u bademovom i mazati (ja sam ga mislila koristiti za malenu s atopijskim, ali sam onda procitala da nije za djecu)
    e sad, smije li se to isto piti? pise 100% nigella sativa ali nista o presanju
    Ja kupila isto i pijem
    Nema veze što piše da je za tijelo, to je 100% nigella sativa i to je to.
    Kod mene ima isti učinak kao i Kalinji kojeg sam 30 ml platila cca 70 kn (čisti mi sinuse u roku par sati nakon konzumiranja) i u jednakoj mjeri mi je odvratno i još par sati mi se diže iz želuca. Ali ako uspije smirit moju alergiju, vrijedno je truda

  30. #30
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Što se tiče djece. U kalinji kapima piše da smiju djeca od 2 godine - doziranje za djecu od 2-14 godina je koliko godina = toliko kapi 3 puta na dan. Iznad toga mogu pit kao i odrasli 30 kapi 3 puta na dan.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    11

    Početno

    kakvog je okusa ulje? jel djeci dajete samo ili se može zakamuflirati u nešto?

  32. #32
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Upravo pričala s g.Bačlijom. Može se dati i djeci, ali poprilično je gadnog okusa pa se recimo može zakamuflirat naranđinim sokom.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    pratim i učim se ...

  34. #34

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    248

    Početno

    ja sam pila kapsule sa uljem crnog kima ujutro prije jela nekih tri mjeseca i prosao mi je gastritis. usput sam ostala i trudna, (pa je to i razlog zasto sam prestala piti ulje.)
    predlozila sam muzu da pije ulje za imunitet i njemu je od toga buknuo dermatitis na ledjima.(bar on misli da je od toga, ali njemu se ionako taj dermatitis zna pojaviti preko zime)
    eto to su nasa iskustva, mozda pomogne.moj je dojam da to ulje ima jako terapiijsko djelovanje i da bi trebali biti oprezni kod uzimanja u trudnoci i dojenju, a i doze za djecu bi trebao odredti netko tko zna posao.

  35. #35
    sade_74 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    uz dravu
    Postovi
    219

    Početno

    teica, mašnica i adio mare,
    ne vidim razloga zašto ne bih smjela dati podatke na forum, budući da se ne radi o reklami, niti o prodaji u kojoj ja imam nekakve koristi ili sl.
    g. Bačlija je proizvođač i prerađivač ljekovitog bilja i pčelar iz Baranje, čiji su proizvodi nagrađivani na raznim sajmovima i izlaganjima, a do točnijih informacija još možete doći ako samo ukucate njegovo ime na google.

    ako se moderatori slažu, ja bih dala javno njegov kontakt, ako ne, neka brišu.

    e-mail za narudžbe: clusterbioq@gmail.com i ivo.baclija@os.t-com.hr
    mob. (od 0 - 24) 092 1131 522

    u osijeku proizvodi se mogu kupiti na glavnoj tržnici (zatvoreni dio) od utorka do subote od 9-13.(prepisujem s prospekta)

  36. #36
    sade_74 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    uz dravu
    Postovi
    219

    Početno

    i btw.slobodno zovite čovjeka, ili mu pišite email, vrlo je ljubazan i pristupačan. možda vam se neće javiti odmah, ali to je zato što stalno ide po tim sajmovima, priprema se i sl.

  37. #37
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Hvala !

  38. #38
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Citiraj AMELIE prvotno napisa Vidi poruku
    kakvog je okusa ulje? jel djeci dajete samo ili se može zakamuflirati u nešto?
    Meni je ulje takvog okusa kao da pijem motorno ulje
    Ne mogu ga ničim zakamuflirat, ali nakon ulja ili pojedem žlicu meda ili zalijem kefirom/jogurtom pa mi makne taj užasan okus.

    Djeca - najstariji ga pije bez ičega i veli da mu nije odvratno
    A malcima ga dam sa sokom nekim i ne bune se nimalo.

    Eto, klincima je očito lakše - barem mojima

    A sad o učinku - budući da sam pročitala da ga treba piti mjesecima prije sezone alergija, nisam očekivala puno, ali na moje iznenađenje - alergije na pelud drveća koje me inače u ovo doba godine ubijaju -su nestale, a pijem ga jednom na dan...jer 3 puta zaboravim :D ili se ne mogu prisilit...tako da ga toplo preporučam

  39. #39
    sade_74 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    uz dravu
    Postovi
    219

    Početno

    meni je okus u početku bio bljak, ali što sam duže pila to sam se više navikavala i sad mi postao baš ukusan, ali ja obožavam nekim okuse i začine u hrani koji su drugima neprihvatljivi (tipa, pretjerujem sa količinama masl. i bučinog ulja u jelima, a mnogi ta ulja gotovo ili nažalost uopće ne koriste u prehrani.), pa možda nisam mjerodavna.
    inače, u početku sam ga pila sa ogromnim količinama vode da isperem okus, a sad pijem bez vode ili samo gutljaj.

  40. #40
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    NJami bučino ulje Njega mi nikad ne može biti previše
    I ja se polako privikavam na okus i postaje mi sve manje odvratno, ali najbolja mi je kombinacija poslije ulja malo kefira ili jogurta, ispere sve

  41. #41
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    ja svojoj curi dajem kapsule. Ona ima alergijsku astmu i za sada uzima puno manje klasičnih lijekova. Vidjeti ćemo kako će biti dalje

  42. #42
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    A ima li kakve razlike dajem li četverogodišnjaku 3x4 kapi ili jednom dnevno 12?

  43. #43
    sade_74 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    uz dravu
    Postovi
    219

    Početno

    ima.kod dodataka prehrani postoji mogućnost da se izluče mokraćom jer ih organizam ne može odjednom iskoristiti, pa je bolje uzimati ih uz obroke više puta dnevno.

  44. #44
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    g. Bačlija je proizvođač i prerađivač ljekovitog bilja i pčelar iz Baranje je na 10. sajmu sela na bUNDEKU, reko da ima prodaju i u Bosanskoj 38, ili šalje poštom
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 16.04.2011. at 19:41

  45. #45
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Zanimljivo. Pratim vas dalje.

  46. #46
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    napr, kaj bi se to trebalo ubaciti?

  47. #47
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    g. Bačlija je proizvođač i prerađivač ljekovitog bilja i pčelar iz Baranje je na 10. sajmu sela na bUNDEKU, reko da ima prodaju i u Bosanskoj 38, ili šalje poštom
    Šalje poštom, plaćanje pouzećem.
    I najbolje je nazvati ga i naručiti.

  48. #48
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Ja sam ga pila lani kod slucaja atopijskog dermatitisa (barem je tako dermatolog zakljucio a sumnjala sam joj u dijagnozu) u kombinaciji sa nekom zelenom glinom koju sam mazala na oboljela mjesta na licu...nazalost,nisam primjetila nikakvo poboljsanje,vratila se kortikosteroidu i onda konacno nakon 4mj muke nestale fleke sa lica....

    Aromaterapeut mi je rekao da crni kim ne djeluje konkretno na moj 'atopijski dermatitis' nego opcenito na imunitet tako da ima smisla da ga alergicari konzumiraju...
    Pretpostavljam da treba bit uporan te piti dulje vrijeme i prije sezona alergija da bi se postigao rezultat.

  49. #49
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    njegovo ulje je 70 kunića za 100 ml.

    inače ja svoje klince mažem propolisnom kremom, sad su počel pit i kimovo ulje, pa bumo vidli.

    Ulje od manuke?

  50. #50
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    g. Bačlija je proizvođač i prerađivač ljekovitog bilja i pčelar iz Baranje je na 10. sajmu sela na bUNDEKU, reko da ima prodaju i u Bosanskoj 38, ili šalje poštom
    Gospodin Bačlija nije nikakav proizvođač ulja crnog kima, ulje koje on prodaje proizvodi tvrtka Suncokret iz Vojvodine. Ulje jest kvalitetno, ali u RH NITKO ne proizvodi ulje crnog kima, premda se neki očito vole tako reklamirati.

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •