Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 213

Tema: vaginalni porod bebe na zadak

  1. #151
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Isto vrijedi i za nečije pozitivno i dobro iskustvo: kako je netko imao nesreću, tako je netko drugi imao sreću...Ni jedno ni drugo nisu temelj za davanje savjeta.
    ali ako znaš da su se prije četrdesetak godina djeca tako rađala pod normalno i bez velike parade, zapitaš se.

  2. #152
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Moja je mama rođena na zadak prije 50-ak godina u Puli, primalja je skužila da je guza ne glava a liječnik nije vjerovao, i eto ti mame van na guzu. Baka osjeti epiziotomiju (koja vjerojatno nije bila potrebna nego je doktor se us__o kad je skužio da je primalja u pravu i da ide zadak) dan danas :/

  3. #153
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa Vidi poruku
    ali ako znaš da su se prije četrdesetak godina djeca tako rađala pod normalno i bez velike parade, zapitaš se.
    Da, ali je tada bila puno veca smrtnost i rodilja i beba, zar ne?

  4. #154
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Da, ali je tada bila puno veca smrtnost i rodilja i beba, zar ne?
    Deaedi, nije to imalo previse veze sa zatkom. Uostalom djeca se i danas radjaju vaginalno na zadak bez problema. Jednostavno si pomijesala kruske i jabuke, tj. zadak i poprecni polozaj.

    Bebu u poprečnom polozaju nije moguce vaginalno roditi. To je ovaj polozaj: http://www.riversideonline.com/sourc...horizontal.jpg
    Kod tog polozaja vodeci dio tijela (onaj koji je na cerviksu) je najcesce rame, a to ne ide vaginalno. Moze se u trudnoci pokusati vanjski okret, ali u porodu se uviejk ide na carski.

    Na ilustraciji: https://lh6.googleusercontent.com/_E...YIU/breech.jpg
    su prikazani razni polozaji zatka.

    Na ilustraciji: http://intranet.tdmu.edu.ua/data/kaf...s/image006.gif

    su prikazane faze poroda zatka.

    Na fotografiji: http://pinterest.com/pin/80572280803649480/
    je zadak (frank breech) u porodu. Ovako se rodio moj L.

    Anamix je drugorotka i samim tim ima vise sanse za vaginalni porod od prvorotke sa zatkom.

  5. #155
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    u našoj generaciji??

    samo u mojoj obitelji ima dovoljno zadaka za napraviti studiju, sve vaginalni porodi bez komplikacija. znam i druge primjere.

    tad porodničarima porod zatkom očito nije predstavljao neku ekstra situaciju.

    utješno je da je to ipak i danas moguće, uz malo više pažnje u odabiru rodilišta ili jednostavno sreće.

  6. #156
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Ovako se rodio moj L.
    I moj A. Još mi nije dosadilo prijavljivat se na temu o porođaju zatkom :D

  7. #157
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ja sam osjetila nekoliko puta kad se okretao (stalno je isao glava/guza).

    Sto se okretanja tice, mi smo se bavili rebozo tehnikom. Nemam sad vremena googlati definiciju. Pojma nemam je li ga bas to okrenulo, s obzirom da se okretao non stop, ali vrijedi pokusati.

  8. #158

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    655

    Početno

    ja moram priznati da 1. doktor kojeg sam srela u vinogradskoj uopće nije dvojio da kao drugorotka mogu rađati na zadak, ali ako dijete ne bude ekstra veliko. drugi doktor je ipak bio malo potezanje veza jer sam se ja uplašila pa sam tražila liječnika s iskustvom takvog poroda (i našla ga, ali napominjem uz neke veze). tako da je vjerojatno i taj ugodniji i detaljniji razgovor proizišao iz toga. iako čovjek je poznat po ljubaznosti pa možda to i nema veze s vezom u svakom slučaju ja vježbam, mantram, vizualiziram i vežem grah na mali prst pa možda ipak ne budem pisala svoja iskustva o porodu na zadak. iako sam svjesna toga da je svakim danom ta šansa sve manja

  9. #159
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Evo, pronasla sam nesto o tome, usput, na tom sajtu ima i savjeta kako okrenuti bebu, kako odrediti polozaj bebe u maternici i sl.
    http://www.spinningbabies.com/techni...rebozo-sifting

  10. #160
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Za zadak je bitnije da glava nije velika nego konkretna tezina bebe, medjutim tih nekakvih 3800g je granica kod koje se opstetricari odlucuju za carski. Iako znam za slucaj zatka s bebom od preko 4 kg, mislim da je to iznimka.
    Moj se rodio s 3650g, kao najmanji od njih cetvero (ostali su bili 3850, 4150 i oko 4100), ali s uvjerljivo najvecom glavom, šije drugog za 3 i pol cm u opsegu.

  11. #161
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa Vidi poruku
    samo u mojoj obitelji ima dovoljno zadaka za napraviti studiju


    Prije 20 godina u Vinogradskoj zadak je bio indikacija za carski (ili tako barem tvrdi osoba koja je rodila ). Drago mi je da se stvari mijenjaju.

  12. #162
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    992

    Početno

    Citiraj Superman prvotno napisa Vidi poruku
    Ako smijem ovdje uskočiti s jednim pitanjem (iz čiste znatiželje): Mame koje ste iskusile okretanje bebe u visokom stupnju trudnoće, jeste li osjetile/prepoznale baš taj trenutak kad se beba okrenula?
    Bila sam uvjerena da je to to, ali se pokazalo da sam bila u krivu. Tko zna, možda se pokušavala okrenuti, ali nije imala mjesta. Vježbe, grah - ništa nije pomoglo. Na kraju je ispalo ovako:



    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Uh, kako to misliš, izašla si kao preklopljena? Jel to fizički moguće, i za bebu i za mamu?
    L. je upravo tako rođena. Po subjektivnom dojmu, nju sam puno lakše rodila, nego R. koja je bila u položaju glavom.

  13. #163
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Na fotografiji: http://pinterest.com/pin/80572280803649480/
    je zadak (frank breech) u porodu. Ovako se rodio moj L.
    ajme koja prekrasna fotka

  14. #164
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Citiraj Pandora Aura Monroe prvotno napisa Vidi poruku
    Bila sam uvjerena da je to to, ali se pokazalo da sam bila u krivu. Tko zna, možda se pokušavala okrenuti, ali nije imala mjesta. Vježbe, grah - ništa nije pomoglo. Na kraju je ispalo ovako:
    U nekim slučajevima postoji prepreka da se dijete okrene, možda je pupčana vrpca prekratka, ako su blizanci možda ne mogu naći položaj, možda nešto drugo smeta, a u nekim slučajevima dijete jednostavno ne želi se okrenuti (kažu da je u stavu guzom glava bliže maminom srcu i bolje čuje otkucaje pa se osjeća sigurnije)

  15. #165
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Na fotografiji: http://pinterest.com/pin/80572280803649480/
    je zadak (frank breech) u porodu. Ovako se rodio moj L.
    Ajme, meni je to pre zastrašujuće...

    Bebica je tako smiješna, zgužvana, preslatka...Jedino mi izgleda sitna i mala, moji su bili puno bucmastiji...

  16. #166
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Citiraj Danci_Krmed prvotno napisa Vidi poruku
    (kažu da je u stavu guzom glava bliže maminom srcu i bolje čuje otkucaje pa se osjeća sigurnije)
    Divna misao! Mom je očito dovoljno dobro i dalje od srca.

  17. #167

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    655

    Početno

    Citiraj Danci_Krmed prvotno napisa Vidi poruku
    U nekim slučajevima postoji prepreka da se dijete okrene, možda je pupčana vrpca prekratka, ako su blizanci možda ne mogu naći položaj, možda nešto drugo smeta, a u nekim slučajevima dijete jednostavno ne želi se okrenuti (kažu da je u stavu guzom glava bliže maminom srcu i bolje čuje otkucaje pa se osjeća sigurnije)
    u mom srcu je osjećaj da je to upravo tako
    imam već jednu veliku mazu i mislim da stiže još jedna mazilica. pogledala sam brdo slikica i par videa s porodom na zadak i sve sam mirnija i sigurnija da će sve proći u redu. još samo da muža odpaničim

  18. #168
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    moja se rodila ovako
    prvo desna noga, pa lijeva, pa guza, ona leđa, pa obje ruke, i na kraju glava

  19. #169
    Commawhite avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    43

    Početno

    prvo jaje pa je nekaklo iskliznuo sav
    nije nam upalilo niti sa jedniom vježbom, jedino se par dana prije nego se rodio pokušao okrenuti al nije imao mjesta pa se vratio kako je bio. u svakom je slučaju mali šef

  20. #170

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    655

    Početno

    eto, ja na kraju zbog krvarenja završila na hitnom carskom. ali je sve prošlo ok

  21. #171
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Pa čestitam!

  22. #172

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    655

    Početno

    hvala. na kraju sam se psihički pripremila za prirodan porod, ali prošli petak počela dosta jako krvariti i sve otišlo u drugom smjeru. no nek je sve prošlo dobro a gospodin koji se nije htio okrenuti je još i poprilično zgodan

  23. #173
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Čestitam! Gospodin nije htio frizuru kvariti probojem kroz prodajni kanal .

  24. #174
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj anamix prvotno napisa Vidi poruku
    eto, ja na kraju zbog krvarenja završila na hitnom carskom. ali je sve prošlo ok
    Cestitam!

  25. #175
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    čestitam!

  26. #176
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    evo mene padobranca..gledam fotke, ne vjerujem očima....
    http://pinterest.com/pin/80572280805269740/ fakir mali...

    Zanima me kad nožice dođu u "pravilan" položaj poslje poroda?

  27. #177
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    anamix čestitam!!!

  28. #178
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    Ne sjecam se jesam li vec pisala na ovoj temi, znam da sam htjela pa me nesto prekinulo, ne sjecam se sta bi na kraju Htjela sam napisati da je moja sveki rodila MM na zadak, kuci, sama! Doduse, to joj je bio drugi kucni, a cetvrti porod uopce, kaze lagan skroz, nimalo razlicit od prethodnih, jedino sto se uzasno uplasila kad su izasle prvo noge. Veli da je bila luda sto je kuci radjala i da je jos koje dijete trebalo roditi da bi ipak isla u bolnicu

  29. #179
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Optimisticna prvotno napisa Vidi poruku
    evo mene padobranca..gledam fotke, ne vjerujem očima....
    http://pinterest.com/pin/80572280805269740/ fakir mali...

    Zanima me kad nožice dođu u "pravilan" položaj poslje poroda?
    Kako to mislis? Pa normalne su mu noge. Mozda ih malo cudno drzi, vjerojatno jer je tako navikao, al ne bih rekla da je tu nesto nepravilno.

  30. #180

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    15

    Početno Moje iskustvo

    Dobar dan,zelim podjeliti moje iskustvo s vama.
    Naime,prije 3 god tj 05.02.2010.rodila sam moju prvu bebicu na zadak,prirodnim putem.Do zadnjega dana bila je okrenuta na guzu a pocela sam se otvarati tocno dan prije termina.U 5 i po u jutro na dan termina pukao mi je vodenjak i krenuli su trudovi.Iako sam vec malo bila otvorena,istina je da beba na zadak teze potice trudove i zato se grlic teze otvara ali ipak nije nemoguce. Dali su mi 2 doze dripa da bebici olaksaju,nisam smjela dobiti nista za bolove iz istih razloga da bebi ne otezam guranje van.U 15h potpuno sam se otvorila i uz malu pomoc doktorove ruke naravno uz rez,bebica je za 15min izasla.
    Istina je da nije lako (nijedan porod nije potpuno lak),
    istina je da boli (bez epiduralne nijedan porod nije bezbolan),
    istina je i da je trajalo 10h (ali ima puno zena koje su i duze radale iz raznih razloga),
    ali kad se bebica rodila svijet je stao,nista ne boli,imala je 49cm i 3100g,ja mrsavica 50kg ukupno,a ja sam ju vec za 1h uspjela dojiti i ljuljati u narucju,a taj osjecaj je ne zamjenjiv. Rodila sam u Rijeci i dr.Sindik je za to zasluzan! Ako nemate zdravstvenih tegoba porod na zadak moze bit sasvim normalan.Svako dobro zelim svima rodiljama i meni je drugo na putu i sigurna sam da bi opet sve ponovila da sad dodem u tu situaciju!To nije nikome nagovor,samo moje iskustvo.

  31. #181
    pčelica_maja_23 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    348

    Početno

    baš je dobro ovo pročitati, jer i ja planiram u Rijeku i drugorotka sam a sada mi se sin okrenuo na zadak!

    prvi je porod bio fizološki, bez intervencija, na stolčiću, a sada bih još pokušala vježbice jer se okrenup tek prije dva tri dana a i inače je nemiran.
    imam osjećaj da ima još lufta za okret (i ima jer je na 36 velik, a 38+3 po UVZ sam) i ima dosta p-vode.

    ima ko još kakav savjet za vježbe za okretanje...nešto

  32. #182
    pčelica_maja_23 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    348

    Početno

    ima koga ???

    Gdje ste rađale na zadak?

    Ja sam krenula sa inverzijama i onim ležanjem no čini mi se da se puno miče, čak me jako i peklo dolje kao da se gura.

    Kako zapravo sam sebi napipati gdje je beba? Jer nije dobro da i dalje radim inverzije i slično ako se okrenuo

  33. #183
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ti si skoro u terminu, zar ne?

    Ovako možeš napipati. Legni i stavi ruke ispod trbuha sa strane, možeš li naležećki do tamo? Lagano pritisni prema unutra lijevo ili desno od pubične kosti. Ako je glavica već tu u zdjelici, napipat ćeš čvrsto, okruglo. No, ako si deblja, a ne znam kakva si , bit će ti teže.

    Ako nije glavica dolje, nećeš osjetiti kompaktnu masu. No, teško je sam sebi to odrediti, ako nisi nikad prije probala kakv je osjećaj opipa glavice. To svaka babica zna opipati, ima li negdje neka da te pogleda, ne treba ultrazvuk, iskusni doktor ili babica to odmah znaju.

    Konačno sam uspjela naći kako se palpira, to su tkz. hvati ( još je ime dr ispred, ali nije važan naziv), pa probaj lagano pipati:
    https://www.google.hr/search?q=how+t...m%3B900%3B1287

  34. #184
    pčelica_maja_23 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    348

    Početno

    ej. fala ti beti. nijemi prva trudnoća ali ne znam po opipu kakva je bila glavica.
    meni je sve tvrdo ko glavica, nekad je dole nekad je gore.

    nisam deblea ima 71 kg i 164 sam visoka ili koju kilu više sad, i manji trbuh.


    fala na linku proučit ću.

    termin mi je 14.04

  35. #185
    pčelica_maja_23 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    348

    Početno

    ovako. glava definitvno nije u zdjelici dakle u angažiranom položaju, no nešto tvrdo jest dolje lijevo od pubične kosti i često se premješta (u toku dana mislim dva do tri puta lijevo desno) .
    a velike tvrde zaobljene površine (može biti leđa i guza) su sa strane.

    trbuh mi je opet malo drugačiji, ali već toliko brijem da ne mogu skužitit jer to samo od želje ili stvarnost.

    kad je bio u zdjelici glavom bio mi je malo širi trbuh a čim se okrenuo rekla sam mužu da mi se izduljio trbuh. tada smo saznali da se obrcnuo.
    Posljednje uređivanje od pčelica_maja_23 : 05.04.2013. at 13:02

  36. #186
    IvanaR avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    427

    Početno

    Pčelice, možeš otprilike da utvrdiš i po pokretima, odnosno one jake šuteve nogicama osećaš u donjem delu stomaka kad je na zadak, a po jetrici i rebrima, kad je glavicom na dole. Ali nemoj se preterano opterećivati položajem. Ja sam bila u sličnoj poziciji, isto drugorotka, radila sam vežbe, ali nisu uspele. Doduše imala sam plodne vode blizu donje granice, pa nije ni imao mesta da se okrene. U svakom slučaju i taj porođaj zatkom je bio brz i lagan. Jedino što ovde kod mene izgon je obavezno na leđima sa epiziotomijom, ali stolčić ni nemaju. Možda kod tebe imaju više iskustva sa stolčićem, pa pristanu?

  37. #187
    pčelica_maja_23 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    348

    Početno

    čuj i kod nas je obavezna epi i drip i ležanje, meni je to koma. ja u prvom porodu nisam ni pukla ni ništa dobila.
    kaj se tiče jakih udaraca više ih ni nema jer sam pred porod, ali pvode ima dovoljno. ne znam u kojem je položaju.

  38. #188
    IvanaR avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    427

    Početno

    Bilo je ovde na forumu i žena kojima se beba bukvalno pred sam porođaj okrenula, tako da imaš još šanse. Super što je dosta plodove vode.
    Za tretman u porodilštu, ne znam šta da ti kažem... Ja sam izbegla drip tako što sam došla bukvalno u zadnji čas. Doduše nisam baš tako planirala, nego je porođaj išao brže nego što sam očekivala. O rađanju ležeći na leđima ne mam šta da kažem.

  39. #189
    pčelica_maja_23 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    348

    Početno

    eto okrenuo se. jeeeejiiii.

    vodi glavica.
    vjerijem da će i ostati tako jer je dulje bio u tom položju.

    radila sam vježbe, no kada sam posumnjala da se okrenuo još sam samo jednom napravila ono da mi je zdjelica povišena.
    i dalje sam na lopti, pomalo znam biti četveronoške i visila sam onu "inverziju"
    no sada pomalo odustajem od svega osim lopte i četveronožnog da se ne obrcen ponovo

  40. #190
    pčelica_maja_23 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    348

    Početno

    evo ih opet_ blaženi bili bolovi u zdjelici!!!
    sad mi je, čini se, i u angažiranom položaju. glavicu osjećam u kostima zdjelice, tj nešto me boli tamo

  41. #191
    IvanaR avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    427

    Početno

    Super, čestitam!

  42. #192
    Mrs Clara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    15

    Početno

    Citiraj CERES prvotno napisa Vidi poruku
    ...prilično sam zabrinuta. Čitam da je vaginalni porod na zadak rizičniji, kompliciraniji, duže traje, sa obaveznim dripom i velikom epiziotomijom, bez mogućnosti epiduralne, jer se mora osjetiti svaki trud, bojim se za bebicu, glavica ide zadnja i može zapeti, ostati bez kisika...
    sori sto vadim ovaj stari post, ali isto se osjecam kao i ceres..
    i nisam 'prilicno' zabrinuta nego jako i previse!
    prvi porod na sv. duhu. je onak.. bio ok. beba glavom prema dolje al licem prema gore, bilo puuuno rezanja, jako tezak oporavak od svih tih savova, al beba je izasla savrsena (premda je skoro bilo na vakuum (ak ne izadje u ovom tiskanju dajte mi vakuum je rekao doc!), e beba je tad izletjela van heh)

    ovaj beban je na zadak cijelo vrijeme (sad sam u 35tom tj) i nikad me u zivotu nije bilo vise strah. citala sam cak i znanstveni clanak dr. habeka o porodu na zadak i nimalo me nije smirilo, stovise!
    premda on tamo preporuca vaginalni porod, sve iz texta mi zvuci strasno.. prenatalni morbiditet i mortalitet, rucno oslobadjanje glavice, metode ovakve i onakve koje su prije primjenivanje pa ipak nisu dobre pa se sad koriste modificirane (pa su kao bolje, ali koliko?) itd.
    pupak izlazi prije glave, znaci pupkovina je stisnuta u porodjajnom kanalu, pa glavu treba cim prije izgurat.
    ne znam koja je gora varijanta, takav uzasno zahtjevan vaginalni porod uz obveznu ogromnu epizotomiju bez narkotika ili carski koji je zapravo operacija sa svojim posebnim komplikacijama, a kako se cini mogla bih na kraju biti i vaginalno i carski izrezana, jer na vaginalnom inzistiraju kod viserotki po sistemu ako prodje prodje, jeftinije je za bolnicu.
    a najgore je sto beban ima ogromne(!) sanse pretrpit ko zna kakve podljeve, iscasenja, lezije i sto vec sve ne.
    ovdje ima bar malo forumasica koje kazu da je im je porod na zadak bio ok sto mi izgleda ko kap u moru s obzirom na druge forume.
    preporucene vjezbe za okretanje sam pocela nedavno raditi, premda od drugog tromesjecja, s obzirom da je prva beba bila licem prema gore, sam jako pazila na npr. drzanje pri sjedenju i slicne stvari koje u prvoj trudnoci nisam primjenjivala..

    placem stalno, ne znam sto uciniti ni kako se smiriti

  43. #193
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Prvo, tek si u 35. tj.
    Moj D. je bio na zadak do 39. tj. I poduzeli smo neke mjere da ga potaknemo da se okrene (ima tu tema o tome).
    Zato, ne paničari, ima još vremena da se okrene.

  44. #194
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Mrs Clara, pa odi na carski, ne vjerujem da bi forsirali porod na zadak ako se bojis

  45. #195
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Mrs Clara, pa odi na carski, ne vjerujem da bi forsirali porod na zadak ako se bojis
    O, draga, varas se...

  46. #196
    Ana i mamino zlato avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    937

    Početno

    Kao da sam sebe slušam pred 6 mjeseci Mrs Clara...
    Rodila sam bebu na zadak (drugo dijete) , dugo 53 cm, teško 3700 g. Ujutro dobila indukciju, u 13 me spustili u rađaonu , a u 15 i 35 rodila.
    Boli, ali boli i inače.
    Sve je bilo u najboljem redu.
    Osim mene taj tjedan je bilo još tri žene koje su rodile vaginalno bebe na zadak (Rijeka).
    Pohvala za doc Finderlea
    Posljednje uređivanje od Ana i mamino zlato : 25.10.2014. at 23:05

  47. #197
    Mrs Clara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    15

    Početno

    ma nije mene strah boli, vec da s bebom bude sve u redu.
    a bas tu su statistike jako lose. kao i one da ce se okrenuti - radila ja vjezbe, pozitivne vizualizcije (koje u ovom stanju ni ne mogu), homeopatiju i stagod.
    muz kaze isto pa odi na carski, beba je zdrava pa da takva i ostane.
    al ja ne vidim prednost ni jednog ni drugog.
    k tome na sv. duhu je praksa prvo probat vaginalni, to su ustede zdravstva.
    za rijeku sam citala da poradjaju na zadak, i da imaju veliku praksu, ali takodjer i da bebe imaju 'medicinske traume' (ne znam prikladniji izraz za objedinjenje tih teskoca) koje se uglavnom (argh!) rijese.
    carki mi se ne svidja utoliko jer nema me tko 'sluziti' u tom dugom oporavku od njega (u odnosu, jel, na vaginalni porod), a zeljela bih biti cim prije i uz starije dijete.
    ne znam, bas sam u depresiji, najgore je sto se sada za zdravu bebu bojim da ne postane zbog vaginalca neurorizicna ili gore, pa onda da i mene dovrse na carski pa cemo i beba i ja bit satrti sa svime, a i starije dijete, koje je jos uvijek toddler i takodjer treba moju paznju.. ne znam kako objasniti taj abnormalni strah i kako se nositi s tim. svaka odluka mi se cini manjkavom.
    ne znam da li je pametno uopce o tome pricati i pitati na sv. duhu kad budem imala slijedeci pregled?
    ono, zahtjevati razgovor s dr. habekom himself (a on je tamo glavni), jao pa strpat ce me u ludnicu..
    oprostite na pesimizmu, ne mogu si pomoci!

  48. #198
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Imas razne metode kako pomoci da se beba okrene, meni sad pada na pamet vjezbe i homeoparija. Probaj tako.

  49. #199
    Mrs Clara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    15

    Početno

    vec sam otpisala sinoc, ali nesto nije proslo, pa da ponovim:

    ma nije mene strah boli, vec da s bebom bude sve u redu.
    a bas tu su statistike jako lose. kao i one da ce se okrenuti u tim kasnijim tjednima - radila ja vjezbe, pozitivne vizualizcije (koje u ovom stanju ni ne mogu), homeopatiju i stagod.
    muz kaze isto pa odi na carski, beba je zdrava pa da takva i ostane.
    al ja ne vidim prednost ni jednog ni drugog.
    k tome na sv. duhu je praksa prvo probat vaginalni, to su ustede zdravstva.
    za rijeku sam citala da poradjaju na zadak, i da imaju veliku praksu, ali takodjer i da bebe imaju 'medicinske traume' (ne znam prikladniji izraz za objedinjenje tih teskoca) koje se uglavnom (argh!) rijese.
    carki mi se ne svidja utoliko jer nema me tko 'sluziti' u tom dugom oporavku od njega (u odnosu, jel, na vaginalni porod), a zeljela bih biti cim prije i uz starije dijete.
    ne znam, bas sam u depresiji, najgore je sto se sada za zdravu bebu bojim da ne postane zbog vaginalca neurorizicna, iscasenih kukova ili gore, pa onda da i mene dovrse na carski pa cemo i beba i ja bit satrti sa svime, a i starije dijete, koje je jos uvijek toddler i takodjer treba moju paznju.. ne znam kako objasniti taj abnormalni strah i kako se nositi s tim. svaka odluka mi se cini manjkavom.
    ne znam da li je pametno uopce o tome pricati i pitati na sv. duhu kad budem imala slijedeci pregled?
    ono, zahtjevati razgovor s dr. habekom himself (a on je tamo glavni), jao pa strpat ce me u ludnicu..
    oprostite na pesimizmu, ne mogu si pomoci!

  50. #200
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Zasto bi te bilo tko smatrao ludom?!
    prvo, ima jos vremena do termina da se dijete okrene.
    Ako se ne okrene tvoje pravo je pitati kakvo im je iskustvo sa oorodima na zadak , i kakve su statistike.
    za svaki porod je bitno da ima sigurno osoblje oko sebe koje nije u strahu.
    ako je osoblje tamo iskusno bez straha mozes im vjerovati. Svakako svoje strahove i dvojbe podjeli sa kijecnicima koji te prate.

Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •