Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345
Pokazuje rezultate 201 do 213 od 213

Tema: vaginalni porod bebe na zadak

  1. #201
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno



    ne nagovaram te, bozesacuvaj, ali meni je oporavak nakon carskog (moj prvi porod) bio puuuno brzi i laksi od oporavka nakon prvog vaginalca na kojem su me iskasapili (drugi porod) iako je beba imala stav glavom
    dok mi oporavak nakon treceg poroda, opet vaginalca, nije bio ni potreban - ko da nisam ni rodila (nisu se previse mijesali)

  2. #202
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Zapravo prvo pravilo poroda na zadak bi bilo da se ne mjesaju previse.
    ako je osoblje u strahu, pa ima potrebu se mjesati, treba razmisliti o alternativa ( drugo " iskusnije" rodiliste, drugaciji nacin poroda...).

  3. #203
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Sa mnom je u sobi prije 5 godina baš na Sv duhu ležala žena zbog procjene da je težina bebe manja. Dijete je bilo na zadak. I od prvog dana je bio dogovor da ide na carski. Kad su joj počeli trudovi ipak prije, skoro dijete već bilo vani, ipak su je uspavali i napravili carski. Ne znam je li se što u međuvremenu promijenilo na Sv duhu, ali probaj razgovarati svaki put o carskom.

  4. #204
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    CARSKI REZ KOD STAVA ZATKOM
    Bilo je 1415 jednoplodovih trudnoća u stavu zatkom, što je 3,4% (tablica 14.), približno isto kao i prethodne godine (3,6%). Od 1415 djece u stavu zatkom njih 1110 je rođeno carskim rezom (78,4%) i to je manje za 9,3% nego u 2011. godini, što je statistički znakovito (X2=6,124; P=0,0133). Vaginalnim putem je rođeno 305 djece. Među rodilištima je velika razlika u rađanju SC-om, kako je prikazano tablicom 13.

    http://www.hdgo.hr/Default.aspx?sifraStranica=47

    Preporučam za zadak Varaždin i/ili Čakovec. Najveći postotak vaginalnih poroda na zadak je u Slavonskom brodu ali tamo ne bi nikome sugerirala da ide roditi. Uglavnom tablica 14 ima sve podatke.

  5. #205
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Mrs Clara, sad sam čitala dalje u topicu, ako možeš dogovoriti sa dr Habekom da ti bude na porodu (ne znam ako je to moguće), to bi bilo super. On je maher za zadak i dobar čovjek.

    Isto bi bilo super da probaš inzistirati na porod na koljenima. Mi smo imale super govornicu na prePOROD-u ove godine, Anke Reitter, koja je radila studiju na tu temu u Frankfurtu. Šteta što snimke predavanja još nisu online. Možeš guglati Hands and Knees Breech, ima online sigurno. Nataknite dr. Habeku da si čula o tome na Rodi možda pomogne Dr Reitter ima super statitstiku u Frankfurtu.

  6. #206
    Mrs Clara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    15

    Početno

    uh, budem ih onda sve ispitala na slijedecem pregledu uskoro.
    tablica 14. me je cak i utjesila, kaze da kod bebe na zadak na sv. duhu su, ako je islo vaginalno, 100% radili vanjski okret, tj. uspjeli su ih okrenuti naglavacke..
    hvala vam svima na odgovorima!

  7. #207

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    7

    Početno

    Prijem mjesec dana sam rodila na zadak bebu. Prvi porod mi je bio i u roku 45 minuta sam rodila, bez ikakvog problema. Isto je me je hvatala panika i htjel sam carski al eto sve je proslo super. Rodila u rijeckom rodilistu i sve pohvale

  8. #208
    Amandica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    316

    Početno

    Podižem temu.

    Zna li tko kakav je stav liječnika na Sv.Duhu što se tiče porođaja zatkom?

    Naime, u 37tt sam i beba je na zadak okrenuta Procjenjena težina joj je već sad 3700g.
    Imam dvoje djece, oboje rođeni stavom glavica dolje i bili iznad 4 kg.

    Jako me strah. Ne bih voljela carski zbog dugog oporavka i težeg uspostavljhanja laktacije, a opet me i frka vaginalnog poroda krupne bebice.

  9. #209
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Amandica, pogledaj http://www.hdgo.hr/Default.aspx?sifraStranica=47 tablica 14

    Vanski okret su radili samo sv Duh i Petrova 2012., nije tu baš neki uspjeh bio (sve ispod 10%). Vaginalnih poroda zatkom je najviše bilo u Merkuru, ali tamo se promijenilo rukovodstvo pa bi trebalo provjeriti ako je to i dalje tako (ne vidim zašto ne bi bilo, ali treba provjeriti). Ako ti je opcija, možda treba razmišljati o porodu u Rijeci.

    Znaš li možda zašto je beba na zadak, ti je dat neki razlog? Jer ako ne postoji fizička prepreka možeš pogledati malo ovu stranicu i vidjeti ako ti nešto možda pomogne i/ili nešto možeš probati i vidjeti ako pomogne olabaviti mišiće da se beba okrene glavom prema dolje.

    http://spinningbabies.com/baby-posit...p/about-breech

  10. #210
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Citiraj Mrs Clara prvotno napisa Vidi poruku
    uh, budem ih onda sve ispitala na slijedecem pregledu uskoro.
    tablica 14. me je cak i utjesila, kaze da kod bebe na zadak na sv. duhu su, ako je islo vaginalno, 100% radili vanjski okret, tj. uspjeli su ih okrenuti naglavacke..
    hvala vam svima na odgovorima!
    U tom slučaju ne bi se bilježio kao vag. porod zatkom, tu je samo se desilo to da je slučajno bilo isti broj jednih i drugih.

    Jesi rodila Ms. Clara?

  11. #211
    Mrs Clara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    15

    Početno

    ajme koja greska u interpretaciji, sto se babi htilo to joj se i snilo, nemoj zamjerit

    jesam rodila, vaginalno na zadak.
    super je i jako brzo proslo, al taj osjecaj panike i zabrinutosti hocel' sve s bebom bit u redu ne zelim nikomu na porodu..
    da, valjda uvijek postoji ta doza zabrinutosti, ali prvog poroda me nije bilo ni malo strah, za razliku od drugog i to bas zbog tog zatka..
    bebun je krasan btw, 10/10, uzv kukova odlican i opcenito odlicno napreduje, i bas je nekako zen hehe
    (hocu reci puuuuno je lakse s njim nego sto je bilo s prvorodjenom kad je bila beba)

  12. #212
    Mrs Clara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    15

    Početno

    Citiraj Amandica prvotno napisa Vidi poruku
    Podižem temu.

    Zna li tko kakav je stav liječnika na Sv.Duhu što se tiče porođaja zatkom?

    ovo je bilo prije vise od mjesec dana, sigurno si rodila vec, kako je proslo?

  13. #213
    Mira1984 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    6

    Početno Molim pomoć :(

    Danas mi je termin poroda i bila sam na pregledu u Merkuru. Smrtno sam izbezumljena. Beba je na zadak (guzni) cijelu trudnoću. Dizala noge, četveronoške klećala - mali jednostavno ne mrda ni lijevo ni desno. Beba je pre, pre mirna.. prvorotka sam i beba teži 3500. Plodna voda ok, ja nisam otvorena. Receno mi da dolazim na kontrolu svaki drugi dan, i ako se ne otvorim za 10 dana pokušali bi me poroditi vaginalno pa ak nejde, onda carski. Ne znam što bi mislila jer ne mogu vjerovati da mi se ovo događa. Da se razumijemo navijam za carski u ovom slučaju, i bila sam hrabra do sada i rekla da ću vjerovati doktorima. Ali ne vjerujem da ću ja to moći
    Moja doktorica kaže da ne dopustim vaginalni, dr.Roki mi je rekao da je 80% carski i sad dođe ova ženska i veli tako ((
    Ni malo ne podnosim bol, a preživiti ovaj porod bez lijekova..kako?! Ispatila sam se kroz cijelu trudnoću - povračala do petog mj.kasnije dobila 20kg u tri mj. jedva hodam od oteklina ... Tak sam si jadna i neutješna
    Ne znam ni što bi vas pitala da budem pametnija... Ima li mi tko što reći?
    unaprijed hvala svima

Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •