Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Niska razina glukoze kod novorođenčeta?

  1. #1
    pinguica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    808

    Početno Niska razina glukoze kod novorođenčeta?

    Niska razina glukoze kod novorođenčeta starog tri dana. Molim vas što to znači? Da li je opasno?

  2. #2
    pinguica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    808

    Početno

    ima li tko da je to prošao da me utješi?

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Nemam osobno iskustvo, ali hipoglikemija u novorodjanceta moze biti posljedica majcinih visokih secera u zadnjem trimestru trudnoce. Ako je beba inace zdrava, problem se rijesi s vremenom, nekada uz infuzije otopine glukoze. Ali ne znam detalje.

    Moguce je da postoje i novorodjenacke hipoglikemije nekog drugog porijekla, to stvarno ne znam. O konkretnoj situaciji treba traziti informacije od lijecnika neonatologa koji prati dijete.

  4. #4
    pinguica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    808

    Početno

    da to sam i ja čula, S. je imala malo povišen šećer Da li se to može izliječiti (bebu mislim)
    Posljednje uređivanje od pinguica : 30.07.2010. at 13:39

  5. #5
    pinguica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    808

    Početno

    ima li tko s iskustvom, koliko su vas držali u bolnici?

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj pinguica prvotno napisa Vidi poruku
    da to sam i ja čula, S. je imala malo povišen šećer Da li se to može izliječiti (bebu mislim)
    Proci ce, nije to bolest. To je posljedica toga da je do bebe stizalo previse secera iz mamine krvi, na koji je onda bebin pankreas reagirao luceci inzulin da bi se "izborio" da bebi secer ne bude visok. Tj. to je normalna reakcija svakog zdravog organizma na previse secera odjednom. (Usput, tesko da je mami secer bio samo "malo" povisen)

    Nakon sto se beba rodi, prekine se dotok tog secera od mame a gusteraca jos radi tutta forca i daje/dala je previse inzulina u krv. Treba se sve skupa stabilizirati, lijecnici vec znaju kako, to ovisi o razini secera, o tome koliki je bio kod mame pred i za vrijeme poroda, a moze biti i vrlo individualno. Izlazak iz akutne hipoglikemije najjednostavnije se izvede dajuci glukozu u krv, ali to nema smisla napraviti naglo jer se time opet gusteraci salje signal da radi ko luda i dalje. Treba ici postupno.

    PS. Nisam medicinar, ovo pisem vrlo okvirno i neprecizno.

  7. #7
    pinguica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    808

    Početno

    Hvala ti Danka malo si me umirila, cijeli dan smo pod takvim stresom, mislili smo da je sve u redu i da će ići danas doma i onda šok

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav iaako je tema od odavno ako netko ima iskustva molim dijelite..prije 5 dana sam rodila carskim rezom jer sam ostala bez vode i uglavnom beba je sa mnom nakon 24 sata mog oporavka bila sa mnom 2 sata da bi mi ga doslovce bez ikakog objasnjenja odveli na d5 odjel i rekli da je on bolesno dijete..taj cijeli dan su mu davali glukozu na spricu .nakon 12 sati saznajem da je u krvi mome dijetetu secer bio veoma nizak i da bi nakon silnih sprica glukoza i zavrsetka na intezivnoj inzulin poceo divljati..oni sami ne znaju sta je jer ja u trudnoci nisam imala secer..u objasnjenju sta mu je dr je otisao toliko daleko spominjuci ako nije prolazno da dijete vjerojatno ima dobrotvorni tumor na gusteraci koji stvara taj inzulin..guk mu je danas bio 4.7.smanjuju mu unos glukoze da vide kao ce reagirati i daju mu heparin zbog niskih trombocita..sto da mislim?je li moje dijete zaista bolesno ili je ovo prolazna dijagnoza?naime jos sam veceras na odjelu sutra me pustaju on ostaje...izdajati cu se i nositi mlijeko jer kod hipoglikemije je vazno dojenje...imate li kakoh iskustava da linje ovo prolazno?hvala

  9. #9
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Nasa beba je imala nisku glukozu 2 dana nakon poroda. U bolnici su samo rekli da moram cesce dojiti i stanje se popravilo koliko se sjecam vec taj dan popodne.

  10. #10
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Ne želim te brinuti dodatno, ali ne znam kakav je njihov protokol hranjenja bebe nakon poroda. To bih ih pitala. Kada su ga i koliko hranili. Zašto to kažem. Jer sam u svom rodilištu od dvije babice čula nebulozu da bebe nisu gladne prvi dan i da ne moraju jesti kada sam im se žalila da mala neće jest. Bebe prvi dan moraju jest baš da im ne padne ta glukoza. Pa eto, istraži kako su ga hranili. Držim palce da sve bude u redu.

  11. #11
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Moj je mali imao nisku glukozu nakon poroda, nisam sigurna ali mislim da su ga odmah nadohranili. Vjerojatno je bio puno lakši slučaj jer nismo bili ni pod kakvim posebnim monitoringom ni tretmanom radi toga, ali pedijatrica si je to zapisala pri prvom pregledu da ima u evidjenciji. Ja nisam imala povišen šećer.

  12. #12
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Martina83 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav iaako je tema od odavno ako netko ima iskustva molim dijelite..prije 5 dana sam rodila carskim rezom jer sam ostala bez vode i uglavnom beba je sa mnom nakon 24 sata mog oporavka bila sa mnom 2 sata da bi mi ga doslovce bez ikakog objasnjenja odveli na d5 odjel i rekli da je on bolesno dijete..taj cijeli dan su mu davali glukozu na spricu .nakon 12 sati saznajem da je u krvi mome dijetetu secer bio veoma nizak i da bi nakon silnih sprica glukoza i zavrsetka na intezivnoj inzulin poceo divljati..oni sami ne znaju sta je jer ja u trudnoci nisam imala secer..u objasnjenju sta mu je dr je otisao toliko daleko spominjuci ako nije prolazno da dijete vjerojatno ima dobrotvorni tumor na gusteraci koji stvara taj inzulin..guk mu je danas bio 4.7.smanjuju mu unos glukoze da vide kao ce reagirati i daju mu heparin zbog niskih trombocita..sto da mislim?je li moje dijete zaista bolesno ili je ovo prolazna dijagnoza?naime jos sam veceras na odjelu sutra me pustaju on ostaje...izdajati cu se i nositi mlijeko jer kod hipoglikemije je vazno dojenje...imate li kakoh iskustava da linje ovo prolazno?hvala
    Nitko ne moze znati da li je dijete ozbiljno bolesno.
    Pretpostavljam da rade pretrage i drze ga na promatranju.
    Trazite ti i otac djeteta razgovor sa neonatologom da vam tocno objasni stanje djeteta.

  13. #13
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Moje su drugo dete nagranili glukozom jer je nivo u krvi bio navodno nizak. Kod nas je bila cista glupost, jer su tu pretragu radili samo zato sto je bio preko 4kg (4050g, 50g 'preko'), a glukoza je isto bila 0.1 jedinicu ispod njihove granice. Kasnije sam bas na Rodinoj mlecnoj konferenciji slusala predavanje Jack Newmana o tome kako je bas kod malo vecih beba normalno da pocetna glukoza bude malo niza i da je u stvari, naravno, najbolje dojiti....

  14. #14

    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    2

    Početno

    Poz..evo samo da javim da se stanje s hipoglikemijom popravilo i da je u medjuvremenu dobio u bo umjerenu teombocitopeniju koja je rijesena do 9 dana kad je beba dosla konacno kuci..imali smo kontrolu s mjesec dana sve bilo ok naruceni bili kod geneticarke mjerila mu glukozu koja je bila super narucila vadjenje krvi i inzulina..krv nalazi sve ok ali sad nakon skoro 4 mj od rodjenja nalaz za inzulin radjen s 3 mj dosao vrijednost 2.1 L miu/l a ref vrijednost od 3.2 do 16..zvali doktora on kaze ako nismo primjetili promjene na dijetetu da dodjemo na redovnu ko trolu s 4 mj pa ce nas slati endokrinologu da vidi zasto je 2.1 ...krv vadjena na taste dijete jelo u 4.30 u noci test radjen u 9..dok ne odemo u bo ja cu se razboliti..ima li ko kakvih iskustava?!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •