Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 63 od 63

Tema: Simpotomi menopauze

  1. #51
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    na UZV dojki sam bila prije mjesec dana, sve je u redu.
    ne bih ja pila te hormone ako ne moram, ali što me čeka tada?
    već sam bila u situaciji gdje mi je, pretprošle godine, iznenada nedošla menstruacija i dobro sam se usrala misleći da sam trudna. to je bilo tada prvi puta i to jednom pretprošle godine. prošle isto jednom ili dvaput. ove godine je evo, ovo prvi puta da ne bih dobila znači u cijeloj godini. osjećam se dobro i ne vidim tu problema, ako ih ima, koji su to?
    Ništa te ne čeka. Ako nemaš smetnji, ne trebaš ništa piti. Čeka te normalno starenje. Ili uvijek možeš placebo - te gospine trave, vrkute i mace - ako te to veseli u smislu ajde da nešto radiš. Za sve je bitan cost-benefit - ako nemaš muka sada, leave it be. Ali, popričaj prvo s nekim ginićem, ne može te net savjetovati.

  2. #52
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    na UZV dojki sam bila prije mjesec dana, sve je u redu.
    ne bih ja pila te hormone ako ne moram, ali što me čeka tada?
    već sam bila u situaciji gdje mi je, pretprošle godine, iznenada nedošla menstruacija i dobro sam se usrala misleći da sam trudna. to je bilo tada prvi puta i to jednom pretprošle godine. prošle isto jednom ili dvaput. ove godine je evo, ovo prvi puta da ne bih dobila znači u cijeloj godini. osjećam se dobro i ne vidim tu problema, ako ih ima, koji su to?
    Evo, baš ovo je nešto bi trebala pitat tog nekog dr. koji će nać vremena za tebe - ja ne poznajem cijelu tvoju situaciju (kakve su ti kosti, koliki je kolesterol itd.itd.). Naime, ulaskom u menopauzu - sve je to pod impactom - estrogen sprječava loši kolesterol itd. itd. To je jedna opsežna promjena, a risiken i nebenwirkungen za tvoj konkretni slučaj ti može samo tvoj dr. odgovoriti - u smislu trebaš li terapiju ili ne. Ne trebaju svi, daleko od toga. A za neke je dobra i trebaju je.

  3. #53
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    dok sam te čekala da odgovoriš našla sam nešto malo na netu, potražit ću još.
    između ostalog, piše ovo za progesteron:
    sprječava estrogen u poticanju rasta stanica, kako bi se spriječio rak maternice, dojke i jajnika, kao i fibrocistične bolesti kod žena i povećanog rizika za rak prostate kod muškaraca
    valjda mi je zato dala taj nadomjestak.
    da, to je socijalni ginekolog. prije sam išla kod dr. doke, a otkako je on u mirovini zamijenila ga je ta, sad moja.

    imaš li mi nekoga privatno preporučiti?

    nemam nikakvih problema. imam osjećaj napuhnutosti da, ali sam iskusila već takve situacije par puta u zadnje tri godine i znam da se to nekako kasnije izregulira opet.
    zato mi nije jasno zašto mi ga je dala piti, mora li se tako i šta je za posljedicu ako se uzima i ako se ne uzima.

  4. #54
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    saljem na pp

  5. #55
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    dok ja natipkam ti si već odgovorila, hvala

    može li se negdje provjeriti stanje tih mojih hormona?
    štitnjača mi je ok, malo prema gornjim vrijednostima ali u granici. to sqam isto radila nedavno. kolesterol mi je povišen, ali ne preko 6 mislim. šećer je ok.
    hahahaha, doktorice ina, šta kažeš? odgovara li anamnezi i dobi?

  6. #56
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    dok ja natipkam ti si već odgovorila, hvala

    može li se negdje provjeriti stanje tih mojih hormona?
    štitnjača mi je ok, malo prema gornjim vrijednostima ali u granici. to sqam isto radila nedavno. kolesterol mi je povišen, ali ne preko 6 mislim. šećer je ok.
    hahahaha, doktorice ina, šta kažeš? odgovara li anamnezi i dobi?
    Naravno da može. Ne znam koliko košta vremenski i živaca moljenje općih i socijalaca da to ispisuju, ja to radim privatno - radi svaki lab i nalaz mejlom stiže isti dan. Nadam se da će ti se javiti i oni koji to rade državno, mislim da je državno problem s hormonima štitne - bar je bio davnih dana kad sam od toga odustala - trebalo je ići po bolnicama i tražiti kako ko ima reagensa i kakva je trenutna situacija. Izvaži čega imaš više (vremena vs. novaca) pa kreni, to su najuobičajenije pretrage. Ali, savjetovala bih ti prvo kod ginekologa pa neka on upućuje dalje, ja nisam dr.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 28.11.2017. at 15:27

  7. #57
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Objektivno, nije ti hitno. Hitno bi bila npr. obilna krvarenja. Ali, ne znam ti reći koliki je vremenski horizont (u mjesecima) rađenje tih pretraga državno.

  8. #58

    Datum pristupanja
    May 2021
    Postovi
    6

    Početno

    Nova sam na forumu ... Imam 49 godina i do sad redovite menstruacije. Ovaj mjesec menzis mi je kasnio stigao 35 dan ali ne obilno tj.oskudnije ali traje još i danas 12 dan uz bolove u križima i peckanje jajnika. Na kontroli kod ginekologa bila sam u siječnju ove godine i sve ok (utz, papa i pregled). Naručila sam se kod ginekologa opet ovu sedmicu. Koja su vaša iskustva? Šta mogu očekivati od terapije za zaustavljanje tog krvarenja? Kako dalje?
    Od ostalih simptoma menopauze valunzi prije dobivanja menstruacije i nervoza... Svaki savjet je dobrodošao

  9. #59

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    10

    Početno

    I mene zanima ova tema
    Meni je 46 godina i vec 11 sedmica od zadnje menstruacije
    Do sad mi je znala kasniti oko desetak dana a sad ovo je prvi put da ovoliko kasni
    Da li je neko imao ovako slicno i da li je neka imala trudnocu u ovom periodu nakon 45 mada nemam neke simptome za to niti ni mucnine nit išta

  10. #60
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    A test si radila?

  11. #61
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    Moja prijateljica nekidan rodila sa 42 god, mislila da je menopauza a ono trudna

  12. #62
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Ok i par javnih osoba je nedavno rodilo

  13. #63
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    ovak OD 50-te, sam u menopauzi (skoro već 3 god), papa testovi ok, sad nešto sitno upale i slično, biologičarka savjerovala estrogen, veli mi gin da probam s Vagisal kremom pa da onda ponovimo papu


    PITANJE jeste li radili kakve testove za hormone i jel tko upotrebljavao tu kremu?

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •