Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Kako da ne vrišti tati?

  1. #1
    katjenka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    230

    Početno Kako da ne vrišti tati?

    Moja curica ima 18mj i imam jedan veliki problem!
    Jako je vezana uz mene jer smo gotovo cijeli dan same! Meni nije problem vezanost, dapače, rodila sam ju da ju nosim, držim mazim i pazim
    Ona je dijete koje nikad nije plakalo duže od minutu( nemam živaca slušati), još uvijek na cici, koja surađuje i sluša i puno toga razumije. No, kad ju po noći uspavam, a tako je gotovo od rođenja i dok je spavala s nama i sad pola godine u svojoj sobi, ona se redovito budi svakih nekoliko sati, plače i zove me da ju ponovo uspavam. Kako mi jako fali san a i njoj pokušavamo već jedno vrijeme da joj tata dođe u sobu i da ju smiri ali... to je takvo vrištanje i cviljenje s njene strane da zvuči kao u najgorim horor filmovima. MM se stvarno trudi, čujem da joj priča tiho i sneno, da ju umiruje i grli ali ona se ne da! Iz sveg glasa vrišti Maaaaamaaaaa
    Na kraju nitko ne spava, a ponekad kad vidim da je on na rezervi dođem ja i umirujem ju (zaspi za minutu). Danas sam na izmaku i odlučila sam ju pustiti da ses isplače noćas (protivno svim mojim uvjerenjima) jer nemam više snage
    Molim Vas za savjet: kako naučiti dijete te dobi da spava cijelu noć bar nekoliko dana u tjednu?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    10

    Početno

    Moj ima godinu dana i isto je jako vezan za mene , još uvijek cica i budi se po noći barem 2 puta , uglavnom zaspi odmah.
    Ali kod nas je problem preko dana jer neće ići kod nikoga nego kod mene,
    ako ga netko uzme odmah počne jako plakati ,
    kad me nema i kad me ne vidi nije nikakav problem.
    Možda da pustiš mužu da ju on stavlja par dana za redom na spavanje?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    508

    Početno

    moj ima 23 mjeseca i tek smo prije dva tjedna uspjeli prespavati noć...i on i ja. inače sam ga uspavljivala dojeći, budio se x puta noću i više to nisam mogla izdržati. prije sam ga znala uspavati dojeći i kad ga je MM pokušao ponovno uspavati isto je plakao i nije bilo šanse da noć prođe bez dojenja. tek otkad ga je MM počeo i uspavljivati i potpuno ga preuzeo noću, uspjeli smo prespavati noć.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Meni je prioritet bio da se naspavam, stoga je Marko spavao s nama u krevetu.ja nisam mogla funkcionirati na poslu bez 3 sata sna u komadu.

    Dobro spavam(o) hvala na pitanju, ne kani se odseliti.....išla sam linijom manjeg otpora jer mi je bilo bitno spavanje, a ne moja ideja da on spava u svojoj sobi.

    bude, valjda ..... jednom

  5. #5
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    S vremenom prerastu tu ogromnu potrebu za mamom, mada naše dijete je još uvijek s nama u sobi i spava odlično. Prije je imao kinderbet spojen s našim krevetom, a sad ima svoj krevet spojen s našim.

  6. #6
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je prioritet bio da se naspavam, stoga je Marko spavao s nama u krevetu.ja nisam mogla funkcionirati na poslu bez 3 sata sna u komadu.

    Dobro spavam(o) hvala na pitanju, ne kani se odseliti.....išla sam linijom manjeg otpora jer mi je bilo bitno spavanje, a ne moja ideja da on spava u svojoj sobi.

    bude, valjda ..... jednom
    Možda se i nikad ne odseli nego dovede i curu.:D


    Moj se sin u dobi od šest godina preselio na krevet na kat (u istoj sobi). Kćer sa nepune dvije spava samnom u krevetu, od prve godine cijelu noć bez buđenja.

    Nažalost , nemam iskustva kako dijete nagovoriti da prespava noć u drugoj sobi bez buđenja (pogotovao ako je loše spava i ima veliku potrebu za sigurnosti u vidu mamine blizine).

  7. #7
    katjenka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    230

    Početno

    Kada je bila manja probali smo uspavljivanje sedam dana uz tatu i uspjelo je, a sad kako je sve veća sve bolje kuži i nema mrdanja.
    A kad spava između nas, tako nas dobro istuče da smo ujutro slomljeni! Čekamo još jednu bebu i htjela bih ju naviknuti da se malo osloni na tatu jer neću moći sve!

  8. #8
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj katjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Kada je bila manja probali smo uspavljivanje sedam dana uz tatu i uspjelo je, a sad kako je sve veća sve bolje kuži i nema mrdanja.
    A kad spava između nas, tako nas dobro istuče da smo ujutro slomljeni! Čekamo još jednu bebu i htjela bih ju naviknuti da se malo osloni na tatu jer neću moći sve!

    Možda osjeća da dolaze promjene u obitelji te traži dodatnu sigurnost.
    Djeca nisu bedasta kada se situacija zaista promjeni i kad smo mi suglasni sa tim (u svojoj glavi) oni bez prevelikih drama se naviknu na novu situaciju. Zapravo želim reći da će ona puno lakše shvatiti da se treba osloniti na tatu kad dođe beba i njoj postane stvarna.
    Ne znam, meni nikad promjene u obitelji nisu dobar trenutak za forsiranje velikih rezova...
    Možda da ju tata uspavlju nevaćer, tada bi većernju rutinu povezivala sa tatom?
    Iako je moje mišljnje da ona osjeća promjenu u tebi i traži dodatnu sigurnost i potvrdu da ćeš biti uz nju.

  9. #9
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    ako vam je jako bitno da se ta nocna sihta prebaci na tatu, zasto ne bi jedno vrijeme to odradjivali zajedno - tata i ti - da se ona prvo navikne na ideju da i tata sudjeluje, pa s vremenom i na ideju da samo tata odradjuje...

    ovakva nagla prebacivanja nekih duznosti s jedne osobe na drugu djeci mogu izgledati bas poput vrticke adaptacije - nek se prvo navikne na tatino prisustvo nocu uz mamu, a onda polako i na samog tatu...

  10. #10
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Možete li u spavaću sobu ubaciti još jedan krevet, pa tako spavati - mi smo tako i onda bi se ja i MM izmjenjivali u spavanju sa Leom na velikom krevetu. Na moru u vikendici imamo tri kreveta skupa spojena pa spavamo skupa a opet se ne guramo i naspavamo se. Lea je prešla spavati u svoju sobu tek sa pet godina, i neko vrijeme je bila oduševljena, a sad se opet svaku noć budi i dolazi k nama.

  11. #11
    Marion avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Deutschland
    Postovi
    223

    Početno

    Stavite njen krevetic do svog, imacete prostora za spavanje, a ona ce se osecati sigurno u vasoj blizini i nece se toliko puta buditi. Sada je i period kada joj rastu cetvorke i svako dete se u tom periodu cesce budi. A sto se tice postizanja sa dvoje dece moci ces to ne brini.

  12. #12
    katjenka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    230

    Početno

    Sve probali, i krevetić kraj nas u našoj sobi i spavanje s nama i spavanje s njom u njenoj sobi i ništa nije pomoglo, samo mama, mama, mama.Ništa, odlučila sam spavati s njom, ne naspavati se ali tako spriječiti vrištanje za mnom!
    Nadam se jednoga dana da će spavati cijelu noć bez mamine pomoći. E, da četvorke davno izašle!

  13. #13
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    I mi malo muku mučimo s uspavljivanjem i spavanjem. Naša mala sad ima 12 mjeeseci. Prvih 6 mj. toliko je dobro spavala da nas je razmazila . U svom krevetiću u našoj sobi spavala je čitavu noć, sa jednim jedinim buđenjem oko 4. Tada bi ju podojila i ponovno stavila u krevet i mir do jutra.
    Onda se polako pogoršavalo , pa su buđenja postala sve češća. U 8.mj. počeo je pomalo separacijski strah i vezanost za mene, pa ju više nakon prvog buđenja nisam vraćala u krevet jer bi se budila svakih 20 min. Svaki put po noći ju uspavljujem s cicom, rijeđe sa nošenjem. Uspavljivanje navečer je ili cica/u zadnje vrijeme flašica i/ ili mei tai (to je najčešće tata).
    Ne možemo se baš pohvaliti da lako zaspi, uvijek ju se moram malo "nagovarati". Sad, do kad će se buditi 3-4 puta noću kao što je sad slučaj, i dokad će ju se nošenjem i cicanjem uspavljivati, ne znam.
    I meni nekad dođe "mala snaga" pa sam nervozna od toga, ali tješim se ja se jednom to mora srediti.
    Ležanje pored nje s flašicom, maženje ne pali, probali nekoliko puta, i on i ja i zajedno... Ne funkcionira.
    Ona sada zaspi oko 21h, prvo buđenje je već oko 23-24h što obično sredimo samo 5-10 min nošenjem. Onda se probudi oko 1-2h, pa oko 4-5h, što riješimo cicom, pa onda od 6-7h ima nemirnu fazu spavanja (provjerava je li netko pored nje), kad ju samo malo pomazim po leđima da zna da sam tu, i oko 7:15 konačno buđenje .
    Nama nije problem mama/tata, jer oboje jednako uspjevamo. Zavisi od dana do dana. Nekaj je ful jednostavno uspavamo, a nekad se mučimo oboje. Tata je jednako uspješan, jedino kaj nema cicu .
    Ne znam da li sad radimo samo gore što ju puštamo u krevet i što ju svaki puta uspavam ponovno s cicom, ali ne mogu je slušati i gledati kako plaće, skinula bi joj zvjezde s neba, samo da bude sretna i zadovoljna. No, da li si radimo "medveđu uslugu" ili radimo dobro, nemam pojma. Da li je dobro to što odgovaramo na njene potrebe, koje su sad velike i da li će se to s vremenom smanjiti? To sve ne znam, i nekad me pokoleba, ali znam da ju pustiti da plače neću i ne mogu. Mislim, nije kritično, ali ne bi li jednogodišnje dijete već trebalo malo bolje spavati (uz manje buđenja, i kraće/jednostavnije uspavljivanje)?
    Imate nekih savjeta i ideja?

  14. #14

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Ja sam buđenje svog ,alog povezivala sa rastom zubića. Spavao je cijele noći prva četiri mjeseca, a onda je sve krenulo nizbrdo... I to je trajalo do nekih godinu i pol...s tim da je sreća da je velika spavalica po danu, pa smo uspijevali puno toga nadoknadit. Sada, s dvije godine, spava super. Zna malo cviliti, pa sam vidjela da mu izbijaju petice. Malo namažem gelom i odmah nastavi sa spavanjem...

  15. #15
    bijelko avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    983

    Početno

    Naš malecki je ovisan o tati! Meni paše.
    Navečer voli da smo oboje uz njega, onda malo sisa pa se okrene prema tati i tako jedno 86 puta dok ne zaspe, ili ga tata nosa u MT. Po noći također sisa 86 puta a ako se rasplače onda je opet tata taj koji ga prije smiri. Prije je bilo obratno, odjednom je tata najbitniji. Kad MM radi to sam naravno ja.
    Uživam dok ih gledam tako bliske, ionako smo uglavnom nas dvoje sami pa valjda kad je MM doma obojica nadoknađuju vrijeme.

  16. #16
    Marion avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Deutschland
    Postovi
    223

    Početno

    Citiraj katjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Nadam se jednoga dana da će spavati cijelu noć bez mamine pomoći. E, da četvorke davno izašle!
    Hoce i brze nego sto se nadas. Meni je najtezi bio zadnji djir nespavanja oko 2 godine i onda jednog dana resili obojica sami od sebe mirno odspavati noc. Ne znam sta je bio klik.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •