Pokazuje rezultate 1 do 27 od 27

Tema: Izdajalica

  1. #1
    Franciska75 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    279

    Početno Izdajalica

    Cure, kako planiram roditi na Svetom Duhu, dijete će biti uz mene stalno. Sad vidim da svi spominju i izdajalicu.
    To mi baš treba? Na koju se izdajalicu misli? Mislim, ne znam hoće mi trebati, nemam je, a glupo mi davati pustu lovu za to ako mi ne treba! Ne znam, što da radim, što, što???

  2. #2
    Mama Martina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb-Malešnica
    Postovi
    198

    Početno

    Možda ti neće niti trebati izdajalica. Ako će ti trebati, reći ćeš nekome od svojih da ti ju kupi i donese. Problem riješen.

  3. #3
    thratinchica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    57

    Početno

    meni je muz na sv duh donijeo izdajalicu, a sestra kad ju je vidjela je molila da se to pospremi jer ce dobiti otkaz ako dr to vidi

  4. #4
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Zasto pobogu?

  5. #5
    2xmama avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    vg
    Postovi
    408

    Početno

    ja sam izdajalicu imala nakon sva tri poroda, koristila sam ju samo nakon drugog. I to dosta dugo, nekih 6 mjeseci. Prvi put, iskreno, nisam pojma imala zašto bih ju, zapravo, trebala, a sada nakon trećeg sam ju pokušala koristiti dva-tri puta, ali nisam uspjela iscijediti više od par kapi. Da ne bude zabune, dojim najnormalnije (ili nenormalnije,ako pitate baku) već 18 mjeseci.
    Samo na izdajalicu ovaj put nije išlo .

    Moj ti je savjet da pričekaš, vidiš hoće li ti, uopće, trebati. Nisu jeftine, a ni nešto bez čega ne možeš preživjeti koji sat/dan dok ju ne nabaviš. Ako imaš priliku, posudi od nekoga.

  6. #6
    gorka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    VG
    Postovi
    245

    Početno

    ili jednostavno odaberi roomingin ili zamoli sestre u rodilistu da te rucno izmasiraju i izdoje ako osjetis prenapunjenost, a bebac ne moze toliko poznjupati

  7. #7
    Sunshine Shoot avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    249

    Početno

    Mislim da ti ne treba odmah..
    Kad sam došla doma i imala ragade i sve te početničke boljkice, onda sam je nabavila. Meni je super jer sada mogu izdojiti dosta mlijeka, stavim u duboku i mirna sam ako mi uleti neko predavanje/radionica ili nešto gdje idem bez bebice.
    To ti može netko i pokloniti, komu više ne treba ili tko ne zna što bi ti kupio..

  8. #8
    EvaP avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    359

    Početno

    Ooooooooooo ovo je tema za mene.
    Dakle, prvu bebu sam rodila u Merkuru - oko mene su SVI imali izdajalicu, kad si htio spavati samo se čulo cviljenje tih sprava, svi (pa tako i ja kojoj je muž to donio naknadno u rodilište) su se izdajali, sestre su iskuhavale izdajalice, mislim izdajalica i flašica je bilo svuda i stalno se nešto dilalo s njima.
    Druga beba, ja sam jako jako jako jako željela roditi na Svetom duhu što mi je i uspjelo dakle - tamo nema izdajalica. Nema škripanja. I - sve bebe doje! Kako samo u Merkuru nisu uspjevale da mi je znati? I kad god pozvoniš dolazi sestra koja uspjeva ubaciti bebi moju ciku u usta (a ja sam dojila 3 godine prije toga, mislila sam da će dojenje biti mačji kašalj za mene, al te sestre imaju više grifa s mojim cikama od mene!).
    Dakle - na Svetom duhu ti izdajalica ne treba, a nakon njihovog "tretmana" ti vjerojatno neće nikad ni trebati!

  9. #9
    svinjica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    29

    Početno

    Slazem se s EvaP Plus, kad ti tek dodje mlijeko grudi ce ti biti jako osjetljive i puno ce ti biti lakse ako izdajanje obavljas rukom. Ja je nisam imala u bolnici i nije mi uopce falila :D

  10. #10
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    evo ja sam maloprije odletila u apoteku po izdajalicu. cice su mi ogromneeeee i cila sam mokra.skoro pa do donjeg dijela piđame. a bebica neuspije toliko popapat. u uputama se spominje samo sterilizacija u mikrovalnoj i pranje u perilici. pa me zanima-a neznam što da napravim. ocu je stavit normalno u perilicu na gornju policu ili probat koji minut iskuhat u zdijeli sa vodom. a mikrovalnu nemam. ??? pomozite.pojma nemam, a neznaju ni drugi oko mene.
    i još nešto- jeli istina da ako se budem izdajala da ce mi brzo nestati mlijeka, ili je to glupost ili od žene do žene ovisi?? HVALA

  11. #11
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    ja sam izdajalicu iskuhvalala u loncu...tada nisam imala mašinu za sudje,da jesam ,vjerovatno bi je prala u mašini.
    a ovo drugo šta pitaš je čista glupost!

  12. #12
    Sunshine Shoot avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    249

    Početno

    draga zadarmamice, čestitam od srca na ovom preslatkom bebiću!
    Ja sam izdajalicu sterilizirala tako što sam je oprala i zatim uronila u vrelu vodu.. Uglavnom, oprala bih je s malo deterdženta i to ručno, bez kompliciranja, dobro isprala i stavila u lonac s vrelom vodom.

    Naravno da nećeš ostati bez mlijeka ako dojiš i izdajaš! Ne brini. Držim palčeve da te zaobiđu mastitis i ragade, a u Pamela Anderson cikama uživaj.

  13. #13
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    hvala vam. spasit ce me izdajalica jer vec me strašno boli, i jako su vruče, tvrde.sve me strah da ce me mastitis uvatit.iskuhala sam je, a mislim da cu tako i inace nakon korištenja.

  14. #14
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    ako ćeš je prat u perilici to ti je dovoljno, to je već sterilizacija. neće ti nestat mlijeka, to ti je samo prvih par dana dok se ne uskladite. tako je i meni bilo. i ne boj se mastitisa kad ti beba vuče

  15. #15
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    jel bacate mlijeko ili da stavim u hladnjak, pa kad odem do ducana ili negdi na uru dvi, muž mu može dati ili babe bočicu ako bude nervozan?? iz hladnjaka da izvadim prije nego mu treba dati ,jer bi mu to bilo prehladno onda??

  16. #16
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    može ti dat, al da bude na sobnoj temperaturiili mrvicu toplije, najbolje pod toplu vodu podgrijat

  17. #17
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    zadarmamica, odmah nazovi SOS; imaš dosta pitanja i potencijalnih problemčića, možda je bolje da ih riješimo u korijenu.
    ili se prebaci na probleme s dojenjem, tamo će biti više onih koje ti mogu dati relevantn odgovor.

  18. #18
    mimi 25 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    ....na moru....
    Postovi
    1,103

    Početno

    Ja izdajalicu u rodilistu nisam koristila.
    Nije bilo potrebe jer su mi grudi buknule tek kada sam dosla doma, a onda me izdajalica spasila.
    Izdojila bi toliko da grudi "omeksaju", a izdojeno mlijeko zamrzavala.
    Sada mi taj sladoled super dojde. Kada znam da moram nekamo ici izvadim smrznuto mlijeko dan prije i stavim u frizder (do drugog dana se odmrzne). Kada moja mama ili MM trebaju bebi dati to mlijeko stave bocicu u posudu s toplom vodom dok se dovoljno ne zagrije i nahrane mrvicu. Tako sam radila i s prvim sinom.
    Ako ne zelis zamrzavati mlijeko mislim da na sobnoj temperaturi moze stajati par sati, a u frizderu dva dana (ispravite me ako grijesim).
    Samo nemoj bacati to izdojeno mlijeko jer je stvarno steta.

    A sto se tice sterilizacije ja sam izdajalicu svakih par dana prokuhavala u vodi.

  19. #19
    mimi 25 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    ....na moru....
    Postovi
    1,103

    Početno

    Tek sad vidim datume postova.
    Zadarmamica nadam se da je sve proslo ok s grudima i izdajanjem.

  20. #20
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    Imam elektricnu izdajalicu, ali ne uspijevam izdojiti ni kap. Kao da uopce ne moze da uhvati vakum, imam dojam da oblik grudi ne pase obliku izdajalice... Imate neki savjet?

  21. #21
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Alef pokusaj ovo pitanje postaiti na PDF o dojenju pa ce savjetnice dati najbolji odgovor.

  22. #22
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    moja izdajalica se više ne koristi.
    ostala sam bez mlika. mali završia u bolnicu, i od šoka sam ostala bez mlika.a imala sam ga toliko da kad bi ga nahranila, morala bi se izdajat jer bi mi sve kapalo.
    baš mi žao.iskreno- mislila sma da ce mi biti svejedno,al
    stavim ga na prsa da vuče,ali ništa.silikon prazan (preko silikona jer su mi ravne).

  23. #23
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    zadarmamice, nije sve tako crno.
    a najmanje gotovo.
    samo ako to želiš, naravno.

    ne ostaje se bez mlijeka preko noći.
    da je to tako, ljudski rod bi odavno izumro.

    dapače, uslijed stresa, količina mlijeka se čak i poveća baš kako krizna stanja ne bi izazvala pomor čovječanstva.
    moguće je samo da mlijeko teže otpušta pa se pomozi toplim oblozima, opuštajućom atmosferom...

    je li maleni sada dobro?
    vidim da ste zajedno. pa pretpostavljam da je sve u redu
    što više kontakta kože na kožu, maženja, stavljanja na prsa...
    izbaci šeširiće, bez obzira na ravne bradavice.
    kod puno žena su takve, ali smo svi navikli gledati slike sa ispupčenima, pa mislimo kako ravne nisu u redu.
    a to je najnormalnije.
    ionako je važno da se u djetetova usta stavi što više areole.

    samo ti njega što više stavljaj na prsa i opet će krenuti.
    a u međuvremenu nazovi SOS, bit će puno lakše u komunikaciji jedna na jednu.

    dršte se!

  24. #24
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    moj maleni je sada ok.moramo svaki mjesec na kontrole.
    stavljam ga svaki put na prsa, pa tek onda bočicu.mliko mi se pojavi svaka 3 dana,nešto malo.jakoooo slabo se puni.a mastitis je prošao.a cice su mi skroz mekane.kad sam mu stavljala bez silikona samo bi mljackao i nebi uspia uvatit,a kad bi uvatia odma bi ispala.

    dok on spava,probam se izdajat,u nadi da ce to potakniti.al ništa ne izlazi. nadam se da ce se vratiti, jer bi mu sad jako dobro došlo moje mliko kad je bia bolestan.

  25. #25
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    samo strpljenja, polako... doći će...

    koliko god imaš vremena i snage, stavljaj ga na prsa, izdajaj...
    važna je stimulacija dojki, pa će krenuti proizvodnja.
    nemoj si zadavati rokove, idi dan po dan, sat po sat...

  26. #26
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    nema ništa
    a možda još ima šanse da se vrati..

  27. #27
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    nije kraj svita draga

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •