Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456
Pokazuje rezultate 251 do 271 od 271

Tema: Što Vas je baš onako- smetalo za vrijeme Vašeg i bebinog boravka u bolnici

  1. #251
    Makica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    280

    Početno

    koristim ovu priliku da kazem da jaaaaaaako puno ovisi o cimericama s kojima si u sobi. rodila sam u osijeku, carski rez i samnom u sobi su bile sve mame koje su tako rodile. znaci, znale smo kako nam je. rodila sam blizance i nisu bili samnom, nego na odjelu pedijatrije, svih 12 dana koliko sam provela u toj sobi. moje cimerice su bile odlicne, i sve probleme s posjetama smo rjesavale dogovorom, znaci, udje muz, poljubi, pomazi,sve sto nam je puuuno znacilo, ali dogovaramo se i pitamo da li smije ostati 15min, kada je koja dojila i kada muz treba napustiti sobu. svaka je postovala dogovor, a kada bi po noci njihove bebe zaplakale nisam ni cula, a kamoli prigovorila. jako smo si pomagale i skoro sve dijelile, jer od osoblja ne mozes racunati na ne znam kakvu pomoc. ali tako je izgleda SVUGDJE, jedino smo imale ispad sa jednom mladom romkinjom, vrlo neugodne posjete cijelog sela. moram reci da su je ubrzo maknuli u prikladniju sobu gdje nikom nije smetala. ako izuzmemo sture uvjete i ustaljeni sistem rada, nemam neki prigovor. stvarno puno toga ovisi o cimericama, mislim 90%.

  2. #252
    colicka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    3

    Početno

    Ejjj bokic cure ja sam ovdje nova. da vas pitam samo...rodila sam prije mjesec dana predivnog decka, u trudnoci sam dobila 14 kg, nisam bas sigurna kolko sad imam jer se nestignem ni pocesljat ali trbuh mi se vrati samo bi ga jos trebala zategnut. ono imam malo kao vrecastu kozu na trbuhu. kako da zategnem trbusne misice i kozu? I kako da se rijesim celulita? ja ga nisam imala bas prije bebacha ali u trudnoci sam izgledala kao naraca hahaha

  3. #253

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Njemačka
    Postovi
    55

    Početno

    Pozz,da podijelim i svoje iskustvo Rodila sam u trećem mjesecu malog miška,na carski rez u Petrovoj bolnici...I skužila sam da sve ovisi o smjeni na koju se naleti,od dolaska do ostanka tih šest dana Kad sam došla,nisam išla u predrađaonu nego odmah u boks,kao dat će mi "malo dripića i to bu odmah bilo gotovo"...Primila me doktorica kod koje sam bila na pregledu u trudničkoj par dana prije i o njima mogu reći samo najbolje,da ne navodim imena,svi su bili mladi,od sestara do doktora i stvarno su bili divni prema meni! Sestre su stalno dolazile provjeravati da li mi treba vode,otvarale mi prozor (što se pokazalo kao gadna greška jer iz nekog razloga odmah ispod tih bokseva neki debili puše pa sam se skoro ispovraćala...),stvarno sve super...Nadalje,jedino što mi je bilo glupo je to što su me pustili do 10 ujutro (12 sati nakon...) iako su vidjeli da L nije bio raspoložen za izlazak,po mom mišljenju su me trebali ranije poslati na carski,ali oke...I da,doktorica nije otišla dok nije vidjela što će biti s nama dvoje iako je mogla fino skupiti stvari i otići,tako da svaka čast...
    Ja sam se relativno brzo probudila i odmah su me odvezli u sobu,to je prvi kat u Petrovoj...Tamo nas je bilo sedam i sve je bilo super,sestre u toj smjeni su bile divne,barem meni,nije bilo nikakvog natezanja i tlačenja...Jedino sam dva sata davila da mi donesu dijete i pitala gdje je Uf,nedostatak opće anestezije...Ali,druga smjena,e to je priča za sebe...Prvo je došla jedna sestra koja je tamo kao da je došla na kavu,prvo nam je pokupila sve novine i časopise (doslovno ide od kreveta do kreveta!!!!) koje nikad nije vratila,jednom nam je donijela djecu za vrijeme posjeta i samo ih tako pustila u sobi!!!! (sva sreća da je bila ova jedna cura pa nas je zvala da dođemo,ova koza ih je samo donijela i baj-baj...) Druga sestra koja je bila sa bebicama je bila kao Gestapo,mog dragog je doslovno istjerala kad je došao vidjeti dijete!!! I ta ista je bila jako gruba,dobila sam ragade po bradavicama,ali ona me toliko natezala da su mi suze išle,kao "imaš mlijeka,to sve mora van,kaj ste sve ko mimoze...",užas živi...Kad su me prebacili u drugu sobu gdje smo bile nas tri,ja sam dva dana svih gnjavila da me puste ranije tako da smo izašli dan ranije...Ugl,velim da sve ovisi o smjeni,npr bila je jedna sestra koja je bila sa bebicama koja je bila divna (tko zna,jedna starija u ljubičastoj kuti ),njoj niti jedno dijete nije plakalo,stvarno divna ženica,puno mi je pomogla,stvarno...A ta druga,pa ona je samo uplakanu djecu dovodila,jedan dan sam naglas prokomentirala šta radi toj djeci da toliko plaču...Posljedica? Moj L i dan-danas urla kad ga presvlačim,od prvog dana dijete ima traume od presvlačenja...Sve ovisi,npr o Vinogradskoj sam čula sve najbolje,o Sv. Duhu da je grozno... Ja ću i drugo u Petrovu

  4. #254

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Rodila u Puli, smetale su me neljubazne sestre i njihovi komentari. Bila sam u sobi odmah pored prostorije gdje borave sestre i čula sam sve njihove zlobne komentare kad su se mijenjale smjene. Naravno da sam znala kad pričaju o meni - mama gemini - ah krasno. Bila sam im silno dosadna. Nije im se baš dalo pomagati, tako dam sam 6 sati nakon carskog dojila Palčića i nogama ljuljuškala Dobricu jer nitko nije primjetio da bebe plaču, a cimerica je dan prije rodila isto carski i nije se dizala. Nisam mirovala dulje od 8 sati jer nisam imala kateter, pa sam morala na wc. Nije bilo sestre da mi pomogne. Naravno.
    Rolete na prozorima - neispravne. Grijanje navijeno na +50 stupnjeva, bebe plakale od vrućine. Noću sam morala doslovce moliti da uzmu jednu bebu da sklopim oko, uzimali su Dobricu jer on nije plakao. Naravno da nisam spavala. Ma cijela atmosfera je bila gnjusna, kao da su rodilje smetnja i gnjavaža. Jedino što je bio plus je to što su sestre bile jako nježne s bebama.

    A ona priča o posjetama u Istri nikako ne stoji. U Istri je običaj da se u posjete NE dolazi prvih mjesec dana. Stari običaj je da žena leži 30 dana, a svi oko nje pomažu.

  5. #255
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    SV, ajme :/

    Znam ženu koja je memorirala broj porte rodilišta u mobitel i zvala portu neka zove sestre na odjel i pošalje ih u sobu broj taj i taj da joj dođu pomoć... isto CR, ali 1 dijete.

    Fakta bi i njima i nama lakše da ti dopuste da netko bude 24/7 sa ženom u rodilište od rodbine, nerealno je misliti da će žena sve moći sama u danima nakon poroda.

  6. #256
    sandi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    132

    Početno

    Što se tice carskog reza u Petrovoj i ja iz nedavnog iskustva mogu potvrditi da je svo osoblje korektno izuzev sestara za bebe (iznimka je postarija sijeda gospodja koja je krasna, ostale fulale profesiju).

  7. #257
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Danci_Krmed prvotno napisa Vidi poruku
    SV, ajme :/

    Znam ženu koja je memorirala broj porte rodilišta u mobitel i zvala portu neka zove sestre na odjel i pošalje ih u sobu broj taj i taj da joj dođu pomoć... isto CR, ali 1 dijete.

    Fakta bi i njima i nama lakše da ti dopuste da netko bude 24/7 sa ženom u rodilište od rodbine, nerealno je misliti da će žena sve moći sama u danima nakon poroda.
    I ja sam imala slično iskusktvo nakon 1 CR, kada mi je rez popucao od napora (mala na rukama i nošenje po cijeli dan, jer od sestara nikakva pomoć). Krv se doslovce izlila, natopila plahte, krevet, jastuk od cure. Zovem sestre da mi dođu pomoći i da odnesu malu na presvlaćenje, a one neće...živčane, reći ćete sutra doktoru na viziti...ni bebu nisu htjele odnijeti i dati joj čisti jastuk, stavljala sam joj Pampersicu ispod glave da upije moju krv...Onda sam nazvala MM, on dojurio u bolnicu, našao doktora koji mi je radio CR i zamolio ga da me ode pogledati. A kad je on vidio u kakvom sam stanju...Doslovce su doletjele do mene i počele nas presvlačiti.

  8. #258
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj TinchyZg prvotno napisa Vidi poruku
    ...jednom nam je donijela djecu za vrijeme posjeta i samo ih tako pustila u sobi!!!! (sva sreća da je bila ova jedna cura pa nas je zvala da dođemo,ova koza ih je samo donijela i baj-baj...)
    Sto ljudi sto cudi... da mi se desi da moram roditi u Petrovoj i da nekim cudom se pogodi da mi posjete mogu napokon poljubiti bebu umjesto da je kretenski gledaju preko stakla a nadje se ovakva nadobudna ko tvoja cimerica i to sprijeci mislim da bi joj glavu otrgnula... doslovce.

    Inace, ja sam rodila na SD na cr i nista me nije posebno smetalo, sestre su bile na pomoc bez okretanja ocima i rooming-in koji je bio od prvog sata mi je bio ok iskustvo, u stvari puno bolje od prethodnog ne-rooming iskustva u Vinogradskoj. Sestre za bebe su se trudile bez okretanja ocima, sestre za nas mame malo manje ali ipak nista sto bi mogla zamjeriti... jedino mi je malo blesavo da je maksimum tablete protiv bolova 500mg lekadol, ali to je valjda za nase dobro makar bih ja radije da su mi dali ibuprofen (makar nije da me nesto posebno bolilo tih tri dana tamo)...

  9. #259
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    sillyme, ja sam drugačije pročitala Tinchyne rečenice. Mame su bile izvan sobe jer su im došle posjete, a sestra je bebe ostavila same u sobi, bez mama. Bez da ih obavijesti da su bebe stigle.

  10. #260

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    20

    Početno

    Rodila sam prije 4 mj u Dubrovackoj bolnici. Najvise me smetala buka po hodnicima, lupanje vratima, kolicima i sl. i propuh!
    E da, i smetala me cimerica koja me uredno zivcirala svojim lezernim stavom o dojenju , auto sjedalici i sl. iako joj je ovo 2 djete, ali to je za drugu temu.
    Smetalo me sto su se za vrijeme posjeta ulazili ljudi u hodnik i svi su mi tamo puhali oko bebaca kojeg sam dosla pokazati preko stakla.
    znalo se desiti da u hodniku stoje mame sa bebacima, a oko njih bliza i daljnja rodbina! To bi definitivno zabranila. i to me uzasno smetalo!

  11. #261
    colicka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    3

    Početno

    Ja sam rodila prije 6 tjedana u Zagrebackoj bolnici na sv Duhu i jedino sto me zasmetalo je to sto su nas budili u pola pet, mislim da je to malo rano, jer smo ionako bile izmucene i iscrpljene. I meni je smetalo isto to sto je puno ljudi odjednom ulazilo u sobe i to se uvijek guzvalo sve i bia buka, ja bi napravila da dodu po dvoje ljudi po krevetu.

  12. #262
    frka20 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    265

    Početno

    rodila sam na Sv.Duhu prije 10 dana i moram sve samo pohvaliti...od rađaonice do babinja...svi su
    susretljivi,ljubazni,pažljivi..sestre nisu živčane,dapače- sve do jedne su odlične.
    Pedijatri puni informacija i strpljenja.Česti su dolasci savjetnica za dojenje...jedino malo gnjave sa vođenjem
    dnevnika dojenja,ali to se preživi.
    moja jedina zamjerka su cimerice (koje ne možeš birati) : jedna je hrkačila od jutra do sutra da je sve vibriralo,druga je
    napadno tepala svom djetetu bez prestanka i brbljala je non stop bez prestanka o svemu i svačemu,bitnom i nebitnom...treća je pak bila uvjerena da nema mlijeka i samo je pričala o tome kako jedvačeka doći doma da uvali bebi dudu pa da ne plače...koma!
    zamjerka su sobe na babinjačama koje su bez klima uređaja i valjalo bi renovirati kupaonice..

  13. #263
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    kakve su to cimerice koje su stigle spavati? :D
    ja sam rodila proljetos tamo i za dnevnik me niko nije gnjavio. rekla sam da i onako visi na sisi i da nema smisla ista voditi.

    moja zamjerka je u predradjaoni sto nam nisu dali setati igdje van sobe, sto je lopta bila spremljena u nekoj tamo lijevoj sobi i sto se visi na ctgu. sto su isti prepreglani.
    ostalo, potpis, sve 5.

  14. #264

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    pušenje u wc-u od strane žena s patologije trudnoće, u tom wc-u se inače pereš nakon klistiranja, i sad si zamislite tuširanje po zimi kad je vani minus, a ove biserke otvore prozore jer čikaju
    cimerice sa pričama o mrtvoj djeci, porodima koji su otišli po zlu, neuspijelim indukcijama, preuveličavanjima i negativnim stavovima, a ti trebaš roditi
    žene koje se ne peru, kako možeš biti tri dana u istoj spavaćici u kojoj si i rodila?
    boksevi u rađaoni koji su odjeljeni samo zidovima, svi se prešetavaju dok ti rađaš, čuješ patnje drugih žena i kao trebaš roditi u miru, totalno nehumani uvjeti rađanja što se građevinskog dijela tiče
    vizite u kojima te pregledavaju pred cijelom hrpom doktora i sestara, kao da je tvoja vagina javno dobro
    vaginalni pregledi tokom poroda koje ti svaki puta radi drugi doktor
    sestre koje nisu načistu s dojenjem

  15. #265
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj colicka prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam rodila prije 6 tjedana u Zagrebackoj bolnici na sv Duhu i jedino sto me zasmetalo je to sto su nas budili u pola pet, mislim da je to malo rano, jer smo ionako bile izmucene i iscrpljene. I meni je smetalo isto to sto je puno ljudi odjednom ulazilo u sobe i to se uvijek guzvalo sve i bia buka, ja bi napravila da dodu po dvoje ljudi po krevetu.
    Pa ako su te budili, znači da si spavala...

    Ja sam 2x rodila na SD i prvi put nisam uopće spavala 4 noći, a drugi put 3 noći.

  16. #266
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Vinogradska, prije 5 tjedana...

    Nije bilo sve ružičasto, ali to nisam ni očekivala.

    Najviše me smetala histerična cimerica koja je meni i drugoj cimerici dva dana pila krv, a onda je, Bogu hvala, otišla doma. Svima je psovala, za svakoga je imala ružnu riječ... Muža je nazvala idiotom kad je došao po nju... Naprosto neugodno za slušati i gledati.

  17. #267

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    139

    Početno

    Rodila sam prije 19 mj na svetom duhu. Bilo je ok,ocekivala sam puno gore makar ja od uzbudenja i srece nisam bila umorna tako da mi nije smetalo hrkanje i pricanje cimerica a i moja beba je bila glasna pa mi je bilo i neugodno da zbog nas nemaju mira. Mi smo imale problema sa dojenjem. Nisam imala bradavice tak da je mala sisala na sesirice al zbog zutice je bila slaba pa je stalno plakala. Bilo mi je to jako traumaticno,sestre forsiraju al neko stvarno nemoze uspostavit to dojenje. Sad sam opet trudna i lovi me sizika opet od babinjaca
    Sve u svemu moj dojam je da ako porod prode ok i ako se uspije sa dojenjem bez problema se izdrzi tih tri dana.

  18. #268

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    30

    Početno

    Jedva sam čekala da odem kući. Bila je jedna sestra koja se držala tako visoko da je nosom parala po stropu. Moja beba plače, ja ustanem i odnesem je na mjesto za presvlačenje. Ukakila se do grla. Odjednom se iza mojih leđa netko izdere:"Šta to radiš? Beba se samo presvlači kad je ukakana, a šta ti radiš????!!!! Ja prvo u šoku kako se izderala i kažem joj da se ukakala i da je baš zato i presvlačim, a ona će:" aha, dobro" i ode. Kao da jedva čeka ove koje su prvorotkinje i pojma nemaju da na njima liječi svoje živce. S obzirom da sam u sobi s 4 kreveta bila jedina prvorotkinja zaključila sam da se na mene ovako izgubljenu i uplašenu jedino i dere, ali bez ikakvog razloga. Samo se pojavi iza leđa i krene vikati. Kao da nisam bila dovoljno isprepadana porodom, bebom koja plače i svime ostalim. No, najviše od svega me zasmetalo što mi niti jedna sestra nije sjela i rekla da ne mogu dojiti bebu dok su mi grudi natečene, ogormne i bradavica uopće nema. Beba se jako mučila da uhvati siku, ali joj samo sklizne jer je zaista bila tvrda od previše mlijeka. Ona ista koja se derala na mene tjerala me da sat i pol forsiram bebu da u biti ono malo bradavice vuče stalno i koju je raskrvarila do te mjere da su bebi bila krvava usta. Kada sam to vidjela jako sam se uplašila. Zovnem ju i kaže ona meni ovim riječima:" Nema veze, neće bebi ništa biti od tvoje krvi samo ti nastavi dalje." Ja ono wtf?? Najgore od svega kad je ta sestra u smjeni neda bočicu bebi već te tjera da se tako mučiš, a ti moraš jer nemaš kako drugačije nahraniti bebu. Jadna beba nije ni ovako uspjela ništa izvući kad nije mogla uhvatiti siku. Da mi je samo jedna od njih došla i dala izdajalicu da omekanim grudi da ih beba može staviti u usta i da lijepo počnem dojiti bez frcajućih suza, krvi i jaukanja možda bih uspjela u dojenju. Ovako sam mislila da ja to ne mogu, da nešto nije u redu s mojim grudima. Trpiti toliku bol, gledati krvava bebina usta, a da pri tom još ta koza kaže da je to sasvim normalno....ne možete ni zamisliti traume. Sve je pošlo krivo samo zbog toga što mi nitko nije posvetio ni minutu da mi pomogne kako bi beba lijepo počela papati bez bolova kako zapravo i treba biti. Morala sam u bolnici ostati nešto duže tako da su mi se za to vrijeme grudi potpuno uništile. Ja sam mislila da oni znaju što rade i da to tako mora biti, da moram vrištati kod svakog pokušaja dojenja i da je normalno da mi uz mlijeko curi krv. No, da i to nije bilo dosta pokazuje činjenica da su mi doktori 5 dana zaredom dolazili u vizitu i pisali u svoje bločiće kako je sve u redu, a ja u teškoj anemiji gotovo bez imalo željeza u krvi. Zadnji dan je došao doktor koji me pitao jesam li j inače tako zelene boje u licu? Reko zelena sigurno nisam. Onda mi izvade krv i svi se strče oko mene u čudu da uopće mogu gledati koliko sam loše. Prikopčaju me na hrpu igala, ruke su mi bile kao u narkomana. I naravno dođe ona pametna sestra i kaže hoćeš da ti donesem bebu? a ja onako sva jadna, zelena, puna igala kao da sam na rubu smrti kažem:" Ne, zaboga kako mislite da je držim s ovoliko igala u rukama???" Ona se još naljuti na mene i ode gunđajući kakva sam ja to mater bože dragi. Glavnom da se lječnici prešetavaju i gledaju međunožja svaku vizitu, a da me taj jedan slučajno nije malo bolje pogledao danas bih bolovala od leukemije. Ne bih znala što se sa mnom događa, mislila bih da sam iscrpljena od poroda i da je to normalno. Zato drage mame nedajte na sebe i vucite ih za rukave zbog svog zdravlja jer očito nitko drugi neće.

  19. #269
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    U kratkim crtama - sve.

    Ako sljedece dijete bude zdravo i rodi se jednako bez komplikacija kao prvo, odosmo kuci nakon par sati. Steta sto ovaj put nisam prihvatila ponudu ginekologa za otpustom odmah ujutro (bilo mi je prekomplicirano izvlaciti dijete).

  20. #270
    bijelko avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    983

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    U kratkim crtama - sve.

    Ako sljedece dijete bude zdravo i rodi se jednako bez komplikacija kao prvo, odosmo kuci nakon par sati. Steta sto ovaj put nisam prihvatila ponudu ginekologa za otpustom odmah ujutro (bilo mi je prekomplicirano izvlaciti dijete).
    u toliko stvari ti zavidim jer si tamo, mislim na preglede i taj dio oko poroda. zamisli da je to kod nas..... ajme!
    pomalo me lovi panika, pripremam muža za što se sve mora izboriti ako ja ne budem mogla. uglavnom, sve što me prvi put smetalo ovaj put planiram bar pokušati promijeniti

  21. #271

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Njemačka
    Postovi
    55

    Početno

    Tako je

Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •