Stranica 3 od 9 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 416

Tema: Carski rez - razna iskustva molim

  1. #101
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    I mislim da je velika razlika dizanje nakon drugih operacija i dizanje nakon CR-a. Treba bit ono mentalno spreman na to da poštede, u biti nema (za rooming in), i da će bit puno lakše doma di ipak neke pomoći ima. A nekako prirodno ti je da nakon operacije primaš pomoć, tako da se treba mentalno spremit da je naon CR-a nema (osim ono da ti pomažu cimerice ili nekih ekstrema - rušenja itd). I jelo jedi di god i kako god tj. kad ti dođe, nemoj propuštat, stavi tacnu di god i pojedi to što ti je donijelo jer kako ćeš još ako ne jedeš, a bebu pusti za to vrijeme.

  2. #102
    Leni avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    381

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    kao što sam rekla imam visok prag boli ( imala sam i bubrežne i žučne napadaje) ali meni je oporavak od CR bio stvarno nešto prestrašno.
    moj prag tolerancije na bol je izrazito mali, ali sam se poslije carskog jako brzo i dobro oporavila... u biti sam stalno pitala kad će me početi boljeti... i nije... nikako , uopće....

    na babinjačama nisam nikad zvala sestre da mi pomognu-iz neznanja

    različite žene, osobe, doktori, tijela, bebe.... i na kraju različita iskustva...

  3. #103
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    I da, pripremi se na to da vaginalne rodilje otpuštaju 3. dan (tad obično sve kriziraju, po mom iskustvu, ono... tješe se ajde, bar ću danas vani), a carice 5.-ti dan, tako da budi spremna na krizu i suze 3. dana i gledaj si malo olakšat taj boravak tamo, kako god možeš, 3 dana i 5 nije isto, plus 3.-ći dan često znaju krenut i komplikacije s prsima. Sretno, neka ti bude lak oporavak, uspješno dojenje i iskustvo dobro!
    Ako je sve u redu sa bebom, mozes i nakon carskog ici doma 3. dan. Ja sam isla ovaj put doma 3. dan, nema sanse da bi ostala 5 dana kao prvi put.

  4. #104
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    I A nekako prirodno ti je da nakon operacije primaš pomoć, tako da se treba mentalno spremit da je naon CR-a nema (osim ono da ti pomažu cimerice ili nekih ekstrema - rušenja itd). .
    Zalosno je da se mora oslanjati na pomoc cimerica. Nepoznatih osoba..dok se izdvajaju tisuce i tisuce kuna iz place za place medicinskom osoblju, a na kraju rodilja i beba spadnu na samilost nepoznate zene koja lezi pokraj.

  5. #105
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Zalosno je da se mora oslanjati na pomoc cimerica. Nepoznatih osoba..dok se izdvajaju tisuce i tisuce kuna iz place za place medicinskom osoblju, a na kraju rodilja i beba spadnu na samilost nepoznate zene koja lezi pokraj.
    A je, ni meni to nije normalno, tj. to sam smjestila u rubriku "hrvatska realnost". Ona mantra - ja to ne mogu promijeniti. Meni je to, u mojim krizama gore, bilo na kraju i smiješno - ono, are they for real s ovim konceptom? Doduše, neka mlađa, nekompliciranih prsiju, možda je bila oduševljena, nisam ja mjerilo svijeta, ali to nije bilo za mene, mislim, je... ono... preživi se. Kad sam baždarena na ove doktorske serije po TV-u.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 02.02.2011. at 16:36

  6. #106
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Mislim, nakon toga mi je bilo puno toga jasno - forum natpisi versus moje iskustvo.. i nekako je ispao dobar uvid u roditeljstvo, ipak, kad na kraju uzmeš. Ono, valjda neka inicijacija, kao muškima vojska.

  7. #107
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Spinalnu, oba puta.




    Dobro da se ne pita tebe za dozvolu. Osim naravno ako ces svakoj zeni koja zeli roditi na carski garantirati da je tako bolje za nju i dijete.

    Hmmm...ti to ipak ne mozes jamciti, zar ne? Mozda je onda bolje da svaka zena odabere za sebe, i svoje definitivno misljenje ne namces drugima.
    Stvarno ne razumijem ovakav ton. Svoje mišljenje ne namećem nikome ali ga izgleda nemam pravo niti iznjeti s obzirom da je različito od tvojeg.

  8. #108
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Ako je sve u redu sa bebom, mozes i nakon carskog ici doma 3. dan. Ja sam isla ovaj put doma 3. dan, nema sanse da bi ostala 5 dana kao prvi put.
    O, super, ali možda je to paradigma priv. rodilišta. Privatnici za sve stvari otpuštaju ranije (laparaskopije itd.). Mislim da su državna rodilišta još na 5 dana.

  9. #109
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    O, super, ali možda je to paradigma priv. rodilišta. Privatnici za sve stvari otpuštaju ranije (laparaskopije itd.). Mislim da su državna rodilišta još na 5 dana.
    Da ja sam bila 5 dana u vinogradskoj.

  10. #110
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Moje iskustvo CR-a je odlično
    a bojala sam ga se ko vrag tamjana
    i toliko sam psihički bila nespreman i nadala se vaginalnom porodu da apsolutno ne vjerujem kakve veze ima oporavak sa psihičkom spremom na CR
    mišljenja sam da najveću utjecaj na oporavak ima samo izvođenje zahvata i način šivanja rane, kao i sterilnost samog postupka (profesionalna deformacija valjda)
    ali i zdrav razum mi govori ako je nešto napravljeno pažljivo i po PS-u nebi trebalo biti problema.
    Beba je bila samnom od prvog trena kad sam dovežena u sobu pa dok nisam išla kući 4 posoperativni dan na vlastiti zahtjev
    Curka je skoro cilo vrijeme bila samnom na krevetu
    1 posoperativni dan ustala sam uz pomoć i iza toga sam ustajala sama i bez pomoći, također sam brinula o bebi (nisam dala niti da ju sestre premataju)
    nosala sam ju isto dosta (4200 g)
    a da je neki problem bio uvijek sam mogla zovnuti sestre, ali novorođenčad ionako večinu vremena spavaju, čak toliko da mi je bilo dosadno
    bolovi su mi bili jaki i najgori kad je popustila anestezija (spinalna) i cijeli taj nulti dan i noć
    od kad sam drugo jutro ustala sve je nekako išlo rapidno prema oporavku
    već drugi postoperativni dan sam najnormalnije hodala, čak bez držanja reza.

    Dobro, sad ovo sve izgleda bajno i krasno, nije bilo, boli istina je, zeznuto je ustajati, pa leći natrag, nedaj bože kihnuti ili kašljati
    ali da je strašno kako mi je opisivano i kako sam očekivala, nije bilo, barem meni nije
    Da budem iskrena epiziotomija s prvog poroda me bolila daleko daleko više nego rez od carskog, naspram nje ovo mi je bilo pice of cake


    Mitrovski, po tvom iskustvu čini mi se da su te dobrano 'izmesarili' i da je to glavnina razloga za tako težak oporavak

    Moj rez je mali, tanki i jako 'lijep' od prvog dana.
    Bilo je tih nekih kao kvrga pod kožom ali tog sad više nema (nakon 4 mj, ma i prije se povuklo)
    Šave nisam vadila jer je bilo sašiveno nekako spiralno (valjda) iznutra, jedan konac preko cijelog reza, samo su na krajevima bili čvorovi koji su mi odrezani 10-ti dan

    sa analgeticima je ok ovako kako ina33 piše
    najbolje suzbiti u startu.

    he he Leni, tako nekako sam i ja, sve sam čekala kad će, ked će početi boljeti a ono ništa, samo je rapidno išlo prema boljem, tj. odličnom

    Bila sam u Varaždinu i skidam ima kapu na svemu,
    što se tiče dojenja
    bebicu sam uzela k sebi, odmah i prva 2 dana je bila pa skoro pa non stop na cici, navlačila i guckala po malo ono kolostruma što je bilo
    treči dan je onako u snu uzela cicu i čujem ja iza svakog povlačenja gutljaj, e probudila se u čudu, doslovno je ovake oči imala i gutala gutala gutala. Da ne spominjem da je nakon tog obroka napravila dobranu pauzu s jelom a ja sam fino masirala i masirala i izdajala po malo skoro pa cijelu noć sam imala posla s cicama a ona je spavala ko grofica.

  11. #111
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj kahna prvotno napisa Vidi poruku
    mišljenja sam da najveću utjecaj na oporavak ima samo izvođenje zahvata i način šivanja rane
    I meni se ovo čini. Plus još onda ove individualne razlike - koliko je kome godina, još neke specifičnosti u anamnezi, tipa ta sklonost uro glupostima, reakcija na spinalnu itd. I ono nešto što bi se zvalo sreća.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 02.02.2011. at 17:35

  12. #112
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj kahna prvotno napisa Vidi poruku
    mišljenja sam da najveću utjecaj na oporavak ima samo izvođenje zahvata i način šivanja rane, kao i sterilnost samog postupka (profesionalna deformacija valjda)
    ali i zdrav razum mi govori ako je nešto napravljeno pažljivo i po PS-u nebi trebalo biti problema.

    Mitrovski, po tvom iskustvu čini mi se da su te dobrano 'izmesarili' i da je to glavnina razloga za tako težak oporavak

    Moj rez je mali, tanki i jako 'lijep' od prvog dana.
    Bilo je tih nekih kao kvrga pod kožom ali tog sad više nema (nakon 4 mj, ma i prije se povuklo)
    Kad čitam tvoj post stvarno se pitam što se to samnom dogodilo. Prijateljica je 1,5mj prije mene rodila na CR i rekla mi je boljeti će te 3 dana, poslije je super. Mene je 15 dana bolilo kao i prvi, bol se nije smanjivala. Imala sam osjećaj da će mi utroba ispasti, užasno je peklo, probadalo, rezalo. Ma nešto neopisivo. U bolnici sam od bolova par puta dobila treskavicu, jednom na putu prema wc-u i jedva sam se vratila u sobu. I danas imam traumu od tih bolova. A bolilo me poprilično sigurno još mjesec dana poslije.
    Druga je stvar što ja nisam kukala jer nisam takva osoba nego sam sve radila i ponašala se kao da me ništa ne boli.
    Kome god sam pokazala svoj rez svi su u čudu, kvrge su još uvijek velike i zadebljana koža kao komad špage i užasno je ružan i tko god ga je vidio sad nakon 9,5mj prva reakcija je ajoooj. Rez je toliko debeli da kad obučem tajice i majcu preko vidi se debela crta.
    Mislim da su me pošteno zaj....i

  13. #113
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Mitovski, evo, od mojih kolegica po carskome, ne znam nikoga s takvim problemima - tipa da se još vidi neka debela crta ispod majice itd. Kategorija bolova - isto tako. Jesu te rezali ono dole, nisko, horizontalno? Je li bila neka frka-panika, ili je bio elektivni carski (ovaj koji ide na hladno)? Tko će ga znati zašto je to kod tebe tako, ali to je prije neuobičajeno, nego redovan tijeko oporavka, iako ima ljudi sa svakakvim problemima - tipa te glavobolje nakon spinalne da dulje drže, pa onda zna se dogodit kao i kod svake op rizik da se nešto ošteti itd., ali to ide u iznimke.

  14. #114
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Mitovski, evo, od mojih kolegica po carskome, ne znam nikoga s takvim problemima - tipa da se još vidi neka debela crta ispod majice itd. Kategorija bolova - isto tako. Jesu te rezali ono dole, nisko, horizontalno? Je li bila neka frka-panika, ili je bio elektivni carski (ovaj koji ide na hladno)? Tko će ga znati zašto je to kod tebe tako, ali to je prije neuobičajeno, nego redovan tijeko oporavka, iako ima ljudi sa svakakvim problemima - tipa te glavobolje nakon spinalne da dulje drže, pa onda zna se dogodit kao i kod svake op rizik da se nešto ošteti itd., ali to ide u iznimke.
    da rezali su me dole, nisko, horizontalno
    bio je hitni carski nakon 8 sati trudova zbog prijeteće asfiksije, pupčana vrpca 2x oko vrata

  15. #115
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Nemam pojma kako i zašto je to kod tebe tako bilo, nadam se da će ti i rez s godinama bit bolji.

  16. #116
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    uh mitrovski, sad kad te čitam prolaze me žmarci prek trbuha
    baš koma
    moj CR nije bio hitno hitni, al je bilo dost hitno
    prebrzo sam im se otvarala pa ih bilo frka da grofica od (procjenjenih 4,600) ne krene guzom vaginalno


    edit: dal se vama izgubio osjećaj na koži, nekih 2 cm iznad reza?
    meni je sve kao utrnuto, mami mojoj isto, nakon 16 godina
    Posljednje uređivanje od kahna : 02.02.2011. at 21:47

  17. #117
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Prije više utrnuto, sad manje, neprimjetno, rekla bih da je normalno, tj. da je utrnjenje prestalo. Fascinantno kako se ta koža trbuha oporavlja, primjerice, leđa, ajme meni (rezala neke madeže), a trbuh, ono za uslikat kako je super ispao.

  18. #118

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Što se fizičkog oporavka tiče, CR mi je prošao fantastično. Ni u jednom trenu nisam osjetila bol (doduše, naručivala sam inekciju Voltarena svaku večer - preventivno ). Malo mi je bilo bed ustati prvi put, ali što prije ustaneš, to je oporavak brži. Zapravo, najveći bed u svemu bio je kateter, stalno sam imala ružan osjećaj da će ispasti. Nikakvih posljedica nemam, da ne vidim rez, ne bih ni znala da sam tako rodila.
    Ružna posljedica CR je bila ta da sam prvih tjedan dana muku mučila s dojenjem. Sam Bog zna koliko sam suza isplakala dok je mali odbijao cicu jer se naučio na bočicu, a naravno da osoblje nije bilo od nikakve koristi. Jedva sam izbjegla mastitis. Sreća, krenulo je nakon tjedan dana, ali ako želiš dojiti svoje dijete bori se nogama i rukama da ti ga odmah donesu, ili da mu ne daju ad na bočicu, jer možete proći s dojenjem puno gore od nas.

  19. #119

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj kahna prvotno napisa Vidi poruku
    uh mitrovski, sad kad te čitam prolaze me žmarci prek trbuha
    baš koma
    moj CR nije bio hitno hitni, al je bilo dost hitno
    prebrzo sam im se otvarala pa ih bilo frka da grofica od (procjenjenih 4,600) ne krene guzom vaginalno


    edit: dal se vama izgubio osjećaj na koži, nekih 2 cm iznad reza?
    meni je sve kao utrnuto, mami mojoj isto, nakon 16 godina
    Meni je isto utrnuto, nemam nikakav osjećaj kad dirnem. I rez mi je još uvijek zadebljan (godinu dana nakon poroda), ali ne boli.

  20. #120
    vitika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    205

    Početno

    sa curkom je to bilo ovako: spinalna anestezija i 24 sata na intenzivnoj s nekim injekcijama protiv bolova koje mi nisu uopce ublazavale bolove (a to sam skuzila tek na drugom carskom). nakon tog nultog dana premjestaju me (uz dizanje i hodanje do kreveta) jedan cijeli dan (na sv. duhu) na odjel ginekologije jer je na babinjacama bila ogromna guzva i ne zele mi donjeti bebu jer ju kao tamo ne smiju nositi. bila sam jadna ko pas. srecom to nije utjecalo na dojenje koje nam je uspjelo cim sam konacno dosla na babinjace. rez me boluckao jos par dana, ali je jako ruzno zarastao - izgledao je 3x deblje od stvarnog reza i u sirinu i u dubinu.
    drugi put na carskom: ponovo spinalna anestezija i cak mi je doktor (jer sam mu se zalila na grozan rez) odrezao taj oziljak i sad mi je oziljak jedva vidljiva crta. Na intenzivnoj sam dobila analgetik (ne znam koji) kroz infuziju koji me spasio i nije me skoro nista bolilo. izgleda da svako tijelo drugacije reagira na analgetik... bebu su mi donjeli sljedeci dan i odmah smo poceli s cicanjem.
    i dalje nemam osjeta na kozi iznad reza.
    mislim da je rooming in poprilicno tezak za rodilje nakon carskog. oba puta sam jedva cekala ici kuci jer su me leda ubijala od losih kreveta.

  21. #121
    anjat35 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zg
    Postovi
    3

    Početno

    Vaša iskustva su stvarno dragocjena...... I super mi je kad pročitam kak je nekom sve prošlo ok, bez većih bolova i problema.. Ja se isto spremam na carski u Petrovu, sredinom trećeg mjeseca. Znam unaprijed da moram na carski radi drugih zdravstvenih problema. Probala bih isto sa spinalnom anastezijom, jer želim odmah vidjeti bebu. Zanima me ima li netko slično iskustvo iz Petrove? Btw. imam i gestacijski dijabetes, ne znam ima li to kakvog utjecaja na carski... molila bih ako netko ima neka saznanja o tome.....

  22. #122
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Na SD se nakon carskog ostaje 4 dana tj. 4. dans e ide doma ako je sve u redu, a ako je gužva ide se i treći (išla moja sestrična).
    Moj su carski bili jedan hitni, a drugi hladni i oba puta su šavovi bili lijepi, uredni oporavak brz.
    Oba puta spinalna.
    Meni je rooming bio najmanji problem. Nije mi ništa bilo teško. I ne bih se mjenjala za običan boravak u bolnici s bebom.

  23. #123
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj Hajdi prvotno napisa Vidi poruku
    Bržem oporavku doprinosi ako si mršavija, tj. ako nemaš zaliha na stomaku od pre trudnoće. Rana brže zarasta i sve manje boli.
    Ne bih se s ovim složila..Mislim, ja sam u druge dvije trudnoće koje s završile carskim dobila jako puno kila. Prvi carski (99kg) drugo carski (94kg). I oporavila sam se stvarno brzo, evo već treći put to ponavljam .
    Uglavnom, trbuh se je sporije vraćao u normalu u drugom porodu koji je bio carski i sad u ovom trečem porodu koji je bi CR.
    Jedio što me još muči oo samog reza je što me ponekad zasvrbi an primjenu vremena.

  24. #124
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Mislim da vraćanje trbuha u normalu ovisi s brojem trudnoća, a ne s tehnikom - carski versus vagnalni.

  25. #125
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    . Rez je toliko debeli da kad obučem tajice i majcu preko vidi se debela crta.
    Mislim da su me pošteno zaj....i
    A gdje ti je rez, zar na trbuhu? Moj je toliko nisko da bi bez problema mogla obuci najmanji bikini i ne bi se vidio, skroz je dole.

  26. #126
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Svima je tako dolje... nisko... ne vidiš ni na najniže gaćice. Prije su imali neku drugu tehniku, ako dobro pamtim, ne ovu nisko horizontalno, nego vertikalno, ali sad je to stvarno skroz drugačije i... u pravilu... jednostavno i nekomplicirano, u trajanju od 20-tak min.

  27. #127
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Rez je meni nisko i ne vidi se on ovako ali je toliko debela crta da se kroz tajice i majcu preko nazire ta debela crta kao da imam zaljepljenu špagu na trbuhu dužinom cijelog reza.

  28. #128

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    mitovski, mislim da se to zove keloid. Nenormalno cijeljenje rane. Proguglaj malo, možda nađeš neke informacije.

  29. #129
    lastavica1979 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    972

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Zalosno je da se mora oslanjati na pomoc cimerica. Nepoznatih osoba..dok se izdvajaju tisuce i tisuce kuna iz place za place medicinskom osoblju, a na kraju rodilja i beba spadnu na samilost nepoznate zene koja lezi pokraj.
    Po bolnicama je jako malo med osoblja,na nekim odjelima zna bit 30 pacijenata a 2 med sestre.Mislim da su premalo placene za to sto rade

  30. #130
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Citiraj lastavica1979 prvotno napisa Vidi poruku
    Po bolnicama je jako malo med osoblja,na nekim odjelima zna bit 30 pacijenata a 2 med sestre.Mislim da su premalo placene za to sto rade
    Potpisujem. Kao u mnogim sferama najmanje ljudi ima tamo gdje ih najvise treba.

  31. #131
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Citiraj anjat35 prvotno napisa Vidi poruku
    Vaša iskustva su stvarno dragocjena...... I super mi je kad pročitam kak je nekom sve prošlo ok, bez većih bolova i problema.. Ja se isto spremam na carski u Petrovu, sredinom trećeg mjeseca. Znam unaprijed da moram na carski radi drugih zdravstvenih problema. Probala bih isto sa spinalnom anastezijom, jer želim odmah vidjeti bebu. Zanima me ima li netko slično iskustvo iz Petrove? Btw. imam i gestacijski dijabetes, ne znam ima li to kakvog utjecaja na carski... molila bih ako netko ima neka saznanja o tome.....
    ja bi ti savjetovala da izbjegneš petrovu i izabereš neku rooming in opciju
    čisto da izbjegneš početne probleme s dojenjem
    petrova mu nikako nije naklonjena

  32. #132
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj kahna prvotno napisa Vidi poruku
    ja bi ti savjetovala da izbjegneš petrovu i izabereš neku rooming in opciju
    čisto da izbjegneš početne probleme s dojenjem
    petrova mu nikako nije naklonjena
    Ja sam u trudnoći bila jako naklonjena rooming in-u i jako sam ga željela međutim kako sam završila na hitnom carskom i oporavak mi je bio jako težak i puno sam iskrvarila- bila sam na granici za transfuziju, bila sam sretna da nemam rooming in jer mi je tih par sati da se odmorim jako puno značilo a moja Jana je od prvog dana urlala i nije spavala po noći tako da stvarno ne znam kako bih to izdržala. A bebu se ionako može tražiti da ju donesu na podoj i donijeti će ju a i bebe su skoro stalno s nama osim za doručak, ručak, večeru i par sati preko noći.
    Uglavnom ja sam za rooming in ali ne uvijek.

  33. #133
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    pa ok mitrovski, bolje da ima rooming in pa ako ne može, traži da bebu malo uzmu, nego da mora moliti da joj ju nose na podoj (što mi je prvi glas za Petrovu da nose na zahtjev, koliko znam nose svaka 3 sata )
    znamo koliko su važni prvi sati/dani da bi dojenje ispravno krenulo a ipak je, hvala bogu, veća večina žena kojima oporavak ide dobro i brzo,
    a slučajevi kao tvoj ( )su rijeđi

  34. #134
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj kahna prvotno napisa Vidi poruku
    pa ok mitrovski, bolje da ima rooming in pa ako ne može, traži da bebu malo uzmu, nego da mora moliti da joj ju nose na podoj
    Na SD ne uzimaju bebu ako mama ne moze ili joj je lose, jednostavno MORA, po bilo koju cijenu, pa mame, ako se boje da ce se onesvijestiti od bolova, spustaju bebe u njihove krevetice. Zato su onda bebe osuđene da placu u svojim kreveticima, i nemaju bas neku korist od rooming-a.

  35. #135
    kovrčava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    367

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Na SD ne uzimaju bebu ako mama ne moze ili joj je lose, jednostavno MORA, po bilo koju cijenu, pa mame, ako se boje da ce se onesvijestiti od bolova, spustaju bebe u njihove krevetice. Zato su onda bebe osuđene da placu u svojim kreveticima, i nemaju bas neku korist od rooming-a.
    Ako im se priprijeti uzimaju bebe, itekako, oni imaju svoje principe, ali uzmu ako se postaviš ''bahatije''(ne znam kako bih drugačije napisala).
    Posljednje uređivanje od kovrčava : 05.02.2011. at 09:39

  36. #136
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj kovrčava prvotno napisa Vidi poruku
    Ako im se priprijeti uzimaju bebe, itekako, oni imaju svoje principe, ali uzmu ako se postaviš ''bahatije''(ne znam kako bih drugačije napisala).
    Nazalost, tako je, ali bas jedva cekam da predam bebu osobi kojoj sam prijetila ili se bahatila.

  37. #137
    kovrčava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    367

    Početno

    Neće sestre niša , njima su to ionako samo brojke, rade ko po traci, kupanje, prematanje, slijedeći................, tako da kako god da se postaviš one ne mogu biti lošije ili bolje prema bebama, jer ih ionako ne dadiljaju.

  38. #138
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Na SD ne uzimaju bebu ako mama ne moze ili joj je lose, jednostavno MORA, po bilo koju cijenu, pa mame, ako se boje da ce se onesvijestiti od bolova, spustaju bebe u njihove krevetice. Zato su onda bebe osuđene da placu u svojim kreveticima, i nemaju bas neku korist od rooming-a.
    Ne znam kada si ti bila, ali ja imam drugačije iskustvo. Ne osobno ja, nego sam vidjela mame u sobi koje su molile da im odnesu bebe i kojima su te iste bebe odnjeli...

  39. #139
    Solange13 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    399

    Početno

    opcenito, imam 2 jako dobra iskustva sa c.r. s tim da sam kod 2og ipak jedva cekala da odem kuci svome 1-om djetetu (prvo odvajanje na vise dana...)
    a rooming in..
    1. dijete sam imala 24 sata sa sobom, i iako je muz bio vecim dijelom s nama, jako sam se namucila s nocnim podojima i nespavanjem. jedan dan sam je ipak dala da je odnesu od 1h do 4h, i dusu isplakala od tuge i griznje savjesti. s 2.-im sam je bogami odmah davala od 1,2 nocu do 5. i tih 3-4 sata spavala ko beba, i hvala bogu da je tako bilo. jer povratak kuci, u sve one obaveze, dijete od 2 i po godine koje puca ljutnja na mamu, i ljubomora na bebu....
    eh, da, poslije 1og sam se teze oporavljala, 1. put sam previla sama dijete tek negdje 5. dana, a poslije 2og sam vec 3. dan svrljala okolo po odjelu, da su me tjerali u sobu. (koristila sam taj put neke super homeopatske stvarcice za porod i operacije, pa..)

  40. #140
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam kada si ti bila, ali ja imam drugačije iskustvo. Ne osobno ja, nego sam vidjela mame u sobi koje su molile da im odnesu bebe i kojima su te iste bebe odnjeli...
    Prije dva mjeseca...

    Cura koja je rađala 30h i nije mogla stajati i plakala je od bolova, molila je da odnesu bebeu da odspava sat, dva...nisu htjeli.

  41. #141
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Da pojasnim, ta cura je bila moja cimerica, pa sam sve cula i vidjela.

    Meni su ga odnijeli prvu noc na nekih 2 sata (noc nakon carskog, sestre sa odjela su trazile da odnesu bebu-ako se slazem, jer sam dobila jace lijekove protiv bolova i pojacanu infuziju, jer nisam dovoljno mokrila, pa su se prepali) i trecu noc na 1h (to sam trazila da ga pregledaju jer je stalno plakao, ali su ga brzo vratili i rekli da je vjerojatno gladan jer ne vuce dovoljno).

  42. #142
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Imaju onda dvostruka mjerila jer su curama koje su bile u mojoj sobi bebe odnosili. Tj. bila je jedna komplicirana koja je stalno nešto zvonila i zvala i svašta i kad je zvala da joj dođu po bebu, po noći odnjeli su je.

  43. #143

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    35

    Početno

    Moj CR je bio dogovoren. Dan kada sam primljena u bolnicu dogovorili smo sutradan CR. U noći dobila trudove i završila na hitnom (jako brzo se otvorila i otišla plodna voda) pod totalnom anestezijom. Naravno, kada sam se probudila - mučnina, vrtoglavica. Uto dođe moj muž, dovezli dijete i tako stoji on kraj mene kada sam počela povraćati (jako, jako).
    Da nije izmaknuo krevet s bebom vjerojatno bi i po njoj završilo.
    Od anestezije prestala radit crijeva, napuhnula se kao da dvojke nosim, dobivala inekcije pa prošlo.
    Kateter tri dana - to me najviše smetalo - dobila i blagu upalu.
    Nakon trećeg dan prokrvarila rana - stavili kompresivni zavoj pa stalo.
    Nakon otpuštanja drugi dan bolovi, temperatura al duram. Otišla svom gin. na vađenje konaca i rekao sve ok, rana dobro ali ja još kurim. Nakon tjedan dana i antibiotika opet prokrvarila rana jako. U bolnicu - imam velike podljeve - ostajem. Beba ne može sa mnom a ima tek 12 dana. Naravno prestajem dojit i izdajam se narednih 8 dana u bolnici.
    Stavili dren, antibiotici na flaše. Dođoh kući i sve ok. Moja cura prihvaća ciku, svi sretni. Rana se zatvorila (tek doma - sama se previjala), popila antibiotike i sve ok. Nakon par dana temperatura, na hitnu, u bolnicu opot isto - ovaj put ne ostajem ali terapija s par antibiotika. Sada sam doma ali opet ne smijem dojit 2 tjedna. Ona stara tek mjesec i po drugi put joj prekidam dojenje. Hranim ju na flašicu i plačem.
    Sve u svemu prošlo je 2 mjeseca dok se nisam rijšila posljedica CR.
    Ne želim nikog uplašiti ali dešava se, kako su meni doktori rekli u zadnjih sedam godina nisu imali takav slučaj, na meni se zalomilo. Ali sve bih opet ponovila ako treba.
    I naravno, danas isključivo cikimo, ta moja curica je prava.

  44. #144
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    A joooooj lavica 7601 strašnoooo, stvarno ti se grozno zalomilo. I svaka čast što cikite - to se zove volja i upornost. Držite se i uživajte nakon ovako teških dana.

  45. #145
    paid avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    795

    Početno

    lavica 7601,,,stvarno si prava lavica.svaka čast, srećom ovakvi slučajevi su rjetkost.
    moj prvi carski je dobro prošao, ali nije to baš lako kako druge žene koje su prirodno rodile ili nisu rodile misle (barem u mojoj okolini), da se s carskim ne mučiš i da je to sve bezbolno...
    čeka me najvjerojatnije i drugi carski i zaista se bojim, ne znam zašto, ali bojim se...

  46. #146

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    35

    Početno

    Upravo tako. Kao to je najlakši način za rodit. Moš mislit. Meni i sada mnogi kažu blago tebi, nisi morala rodit normalno. Pa da, ja sam rodila nenormalno, kažem im ja.
    Sve se zaboravi, bitni su naši mali smotuljci.

  47. #147
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    To i meni govore blago tebi, a meni je sve samo ne blago s obzirom na moje iskustvo. Dobro nekome je sve super prošlo ali ja i danas kažem da bih rađe 24h trudova nego CR.

  48. #148
    andreja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Najljepši kutak u Međimurju
    Postovi
    571

    Početno

    bojala sam se CR užaaaasno!!! tad bi za prirodan porod dala sve na svijetu...ali sad okrećem ploču jer sam se oporavila na jedan,dva! dapače rana je bolila ludo kad je anestezija počela(spinalna) popuštat,ali nakon jedne pikice sa sredstvom protiv bolova sve otišlo ko rukom odnešeno. 1 dan kad su mi izvadili kateter sama bez ičije pomoći sam ustala iz kreveta,otišla do kupaone,popiškila se,pokakila,oprala i vratila se u krevet. za oko 1 sat su me selili u drugu sobu(oni htjeli da me vozaju u krevetu),ja uzela svoju malecku u naručje i lijepo pješaka u drugu sobu... sestre nisu mogle vjerovati! malecku sam dosta nosala u bolnici,a i kod kuće se iskreno nisam baš odmarala previše jer naravno svi su odmah htjeli upoznati našu mrvicu!

  49. #149
    Arya avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    192

    Početno

    beba mi je okrenuta na zadak (danas sam točno 35+0) i ak se ne okrene na glavicu, izgleda da nemam izbora i da ću morati na carski. htjela bih ga izbjeći pod svaku cijenu, ali na Svetom Duhu prvorotke kojima su bebe na zadak nemaju izbora... razmišljam i o nekoj drugoj bolnici, ali ne znam koja osim Petrove bar želi pokušati zadak pokušati vaginalno poroditi kod prvorotke...

    uglavnom, bojim se CR užasno i jako bih željela prirodni porod tako da sam pomalo depresivna zbog ovakve situacije (a postoji teorija i da se zato beba neće okrenuti jer osjeća majčinu tjeskobu i želi je utješiti pa ostaje pod njenim srcem... tako da to ne pomaže)... ali pokušavam se psihički pripremiti na carski rez ako se beba ne okrene jer sam takva da moram unaprijed sve istražiti i znati kako bih se smirila... samo što mi to mirenje s eventualnim carskim rezom nikako ne ide.

  50. #150
    Neli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    535

    Početno

    Arya, javi se na SD dr.-u Habeku. Ako beba nije prevelika, kod njega varam nije Indonezija za CR i ima znanje i volju za vaginalni porod u slucaju normalne velicine bebice i mjera zdjelice.

Stranica 3 od 9 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •