Stranica 9 od 9 PrviPrvi ... 789
Pokazuje rezultate 401 do 416 od 416

Tema: Carski rez - razna iskustva molim

  1. #401
    mifija avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    70

    Početno

    Ima li netko s friškim iskustvima iz Petrove? Kad sam rodila tamo 2012., morala sam pod opću anesteziju i dobivala sam dijete prvih dva dana samo na (meni se činilo) ekstra kratka dojenja, i to možda 3–4 puta dnevno. Do trećeg dana, kad su me premjestili s poluintenzivne u normalnu sobu i dali mi napokon malu da bude sa mnom preko dana, cice su mi bile u komi i sestra mi je morala razbijati kvrge. Bila sam na korak do ful mastitisa. Nekako imam osjećaj da do toga uopće ne bi došlo da sam normalno imala dijete uz sebe tih prvih dva dana.

    Još da spomenem da sam ih jedva namolila da mi uopće pokažu dijete taj prvi dan, a i ne mogu opisati koliko mi je strašna pomisao da je to malo biće svoje prve dane većinom samo bez mame

    Dakle, s obzirom da bih trebala opet tamo na carski sad u proljeće, ima li netko da je bio nedavno i da mi može reći je li se što promijenilo u vezi toga?

  2. #402
    mifija avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    70

    Početno

    Eh da, zaboravila sam dodati, nadam se da ću ovaj put dobiti spinalnu anesteziju.

  3. #403
    mifija avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    70

    Početno

    Zar baš nitko ne zna?

  4. #404
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Možda si po dijagnozi dobila opću prvi puta,tak sa,ja dobila reko doktor ajmo odmah i za cca 2 sata sve bilo gotovo,druga dvacarska su bila spinalnom, sve na svetom duhu
    Inace danas bila na sistematskom i velidr. Da maternica izgleda dobro s obziromna tolka rezanja
    Sretno

  5. #405
    mifija avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    70

    Početno

    Tnx. Ali zna li netko kako je sad u Petrovoj s dobivanjem djeteta tih prvih 2–3 dana?

  6. #406
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Ja sam rodila prije 10 mjeseci. Ne znam koliko ti je to friško. Napisala sam sve kak je prošlo. Kod mene je obratno - nadam se ovaj put općoj, za razliku od prošle spinalne. Nije mi dobro "sjela" dugoročno.
    Uglavnom, dijete donose na pola sata na papicu (mislim da je svaka 3 sata). Ostatak vremena ionak spavaju. I čut ćeš bebe da navečer plaču. Kupaju ih, diraju i one se bune. Najnormalnija stvar. Moja se bunila svaki put kad bi ju pedica pipkala. Dijete je dio vremena bez tebe, al i dalje osjeti tvoju toplinu. Kad ju dobiješ u sobu, neće beba imat pojma da niste bile skupa. Nakon što te prebace u običnu sobu, imaš ju stalno (osim kad beba ima svoje obaveze - kupanje i ne znam što još). Po noći možeš birati je li beba s tobom, al meni je sestra savjetovala da dođem k sebi i odspavam to malo (pale svjetla u 5).
    Što se cica tiče, u intenzivnoj su se neke cure masirale pa se i ti onda primi posla sad kad znaš da ti se ima što upaliti. Ja ću se idući put masirati da potaknem to sve malo i opet piti kapi za dojilje.

  7. #407
    mifija avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    70

    Početno

    Hvala, Sadie. Znači isto kao kad sam ja bila.

    Čitam sve to o važnosti prvog podoja i kontakta kožom na kožu čim prije, pa se sjetim da su tamo bebe nonstop u onim jastucima koji su još potfutrani gumom da ne promoče, i da sam ja moju prvu curku dobila golu na sebe tek tjedan dana nakon rođenja, kad smo došle doma... Da ne spominjem da moja sigurno nije spavala tri sata između podoja (osim ako su joj davali još nešto osim onog što je od mene pocicala), jer nije toliko u komadu spavala ni doma dok nije već bila puno puno starija.

    Mislim da je shvatljivo da me to žalosti (a na mahove i ljuti). Zdrava beba i zdrava mama, ne znam zašto ne bih imala opciju da je više uz mene, ako to želim.

    Još uvijek se sjećam kako me je sestra uvjeravala da ju ne smijem dojiti sjedećki na krevetu jer će mi ispasti iz ruku (a bila sam prilično fit i brzo se oporavljala), nego isključivo ležećki, i obavezno mora biti plahta između nas jer će se dijete neznamčime zaraziti valjda ako bude uz moju kožu.

    Što se masiranja tiče, masirala sam i ja pa nije baš pomoglo. A i ovako unazad, besmisleno mi je da ja po noći masiram (jer ne mogu spavati jer me prepunjene cice bole), a dvije sobe dalje moja beba kmeči ili ju nadohranjuju nečim.

    Hrpa besmislenih stvari. Nadala sam se samo da se nešto popravilo od prije 4 godine.

  8. #408
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Kužim te, al kužim i njih.
    Prva dva dana ne možeš stalno imati bebu sa sobom jer si u sobi za intenzivnu njegu gdje leže i druge žene koje se oporavljaju nakon operacije (kao i ti).
    Plahta mora biti na krevetu zbog lohija koje mogu biti opasne za bebu. Pitala sam babicu zašto mora biti pokriven krevet i tako mi je odgovorila.
    Kad si u svojoj sobi možeš imati bebu koliko hoćeš. I po noći, samo traži ju.
    Ne smiješ ju dojiti sjedečki jer ako nešto bude oni snose odgovornost. Zamisli da nekoj mami padne beba - mediji bi uništili bolnicu i sve koji u njoj rade, da ne govorim što bi bilo bebi. Neke mame isto tako misle da ju mogu dojiti sjedečki, pa im se zavrti i tko zna što bude. Sestra ne može procijeniti hoće li se dogoditi nešto tebi i bebi. Pitaj sestru kad pređeš u sobu možeš li imati svoj jastuk za dojenje, ak ti je tako lakše. Mojoj cimerici su rekli da može. Sad ti je ovo drugo dijete pa ti možda daju da sjediš.

    Blago tebi - nisi znala što bi s mlijekom i brzo si se oporavila. Ja 10 dana nisam mogla spavati na boku od bolova zbog bakterije. A mlijeka sam imala po 10 ml. Vagale su bebu.
    Ak ćeš ići na spinalnu, računaj s tim da si 24 sata vezana za krevet. Onda ti sestra pomaže dić te i vadi kateter. ja taj prvi dan uopće nisam imala bebu uz sebe na krevetu jer mi je bilo jako loše (bakterija) pa sam se bojala. Gledala sam ju u staklenom krevetiću. Tužno.

    Što se tiče kontakta kože na kožu, nije to tako presudno. Moja beba ima 10,5 mj.i nikad to nismo imale. Bila je sa mnom u krevetu tek drugi dan kad mi je bilo bolje, treći dan sam ju dobila u sobu, da bi ju dan nakon toga uzeli na postintenzivnu i tamo je bila do svog 17. dana. "Dojila" sam ju tek nekoliko dana jer bih ju došla na postintenzivnu zapravo rasplakati svojim cicama. Onda smo prešle na bočicu i dolazila sam ju hraniti 4 puta dnevno po pol sata, mazila ju, tepala joj i 2 put u posjete. Ostatak vremena je bila tamo s drugim bebama i sestrama. Al pajkila je stalno. Dobila sam ju tek 17. dan kad smo prebačene u Klaićevu. Bila je nervozna jer su ju stalno pipkali, vadili krv, radili joj ekg, eeg i svašta zbog čega je urlala da sam se ja doslovno rasplakala nekoliko puta. Ali i tada se primila za mene ko mali čičak jer je kužila tko je mama, i smirila bi se kad ju ja držim i pjevušim joj. MM nas zove otmičar i taoc jer smo dugo imale takav odnos. Dakle, mi nismo imale ništa od toga što kažu da doprinosi vezi, a imam osjećaj da još nisu prerezali pupčanu vrpcu.

    E, da. Sestre premataju bebe svaka 3 sata. Ak hoćeš, mogu ti u sobi ostaviti pelene i kremu za guzu da ju sama premotaš. To na cr dopuštaju. Mojoj cimerici su donijeli što treba. Meni je sestra pokazala kak se to sve radi s bebom, što mi je bilo super. Prošla sam cijeli tečaj.
    Posljednje uređivanje od Sadie : 24.02.2016. at 23:14

  9. #409
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Zasto opet Petrova ako ti se sve to ne svidja? Mislim, razumijem da ti se ne svidja, meni je ovo sto pisete koma, ja sam se raspitala i odabrala SD za roditi (jer sam pretpostavljala da ce biti cr), dobila sam bebu koza na kozu sat nakon cr, bila je pored mene cijelo vrijeme osim po noci kad sam zamolila da je odnesu (jer nisi na intenzivnoj nego u posebnoj sobi na babinjacama), dojila najnormalnije sjedecki i to satima cim je proslo 24 sata (a do tada zbog spinalne lezeci), iz onog "jastuka" sam ga izvadila jer me zivciro (tko mi moze zabraniti da drzim bebu bez tog utega?), svako toliko bi odkrmili zajedno na krevetu (iako sestre gundjaju na to) i nakon tri dana ako je oporavak uredan (a moj je srecom bio) - doma. Tamo nema vadjenja konaca, kao ni u vinogradskoj.

  10. #410
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ajme, Sadie, pa odakle ti te informacije? Koje lohije su opasne za bebu? A i gdje su lohije... po prsima, gdje je bebi mjesto? Pa nitko ih ne stavlja medju noge, valjda. I naravno da ce beba znati da nije s mamom (ili da nije bila), kad je mama jedina osoba koju poznaje.

    Jasno mi je da su uvjeti katastrofalni, ali cinjenice su cinjenice.

  11. #411
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Piše ti gore otkud mi te informacija. Krevet uvijek mora biti pokriven plahtom zbog lohija. E, sad, zašto su lohije opasne nemam pojma. Nije mi palo na pamet pitati jer sam pretpostavila da znaju o čemu pričaju.Ista priča je i na babinjačama u Petrovoj.

    Znam jednu mamu koja je rodila 3 mj.prije mene na SD-u. Drugi dan su joj dali dijete na 24h/dan i nisu joj htjeli pomoći nimalo. Rana joj je loše zarasla i ima priraslice na maternici. Njoj je baš pristup na SD-u nehuman.
    Svojevremeno se na jednoj drugoj temu raspravljalo je li bolje da beba bude s mamom 24h/dan ili da ju donose. Različite mame su imale razlićite stavove. Mislim da tu nema "točnog" stava već je to individualna stvar. U SD-u i Vinogradskon na cr bebe su stalno s mamom, a u Petrovoj nisu. I onda nek si bira tko kak hoće.

  12. #412
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Ne ulazim u tehnikalije o navedenom rodilistu
    Ali, sigurna sam da beba jako dobro zna je li pored mame ili ne
    Moja prva cura je rodjena carskim, pod spinalnim
    Rodjena je u noci, a zbog male porodjajne tezine su je odveli u topli krevetic
    Ujutro, kad su je donijeli k meni u sobu, sestra je rekla da je cijelu noc plakala
    Medjutim, iste sekunde kad su je stavili pored mene, prestala je plakati
    Bila je smirena cijelo vrijeme
    A opet je zaplakala samo dok su je nosili na provjeru sluha i dok su je kupali (kupanje je u sobi)
    Inace, u nasem rodilistu bebe su odmah nakon carskog u sobi s mamom, a nema ni intenzivne nakon zahvata

  13. #413
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Ha, vidim da u petrovoj vrte još uvijek iste nebuloze kao i prije 8 godina. Prišla sam nekoliko rodilišta i jedino oni imaju ta neka nebulozna pravila.

    mifija, ako ti se ne sviđa, idi u neko drugo rodilište.

  14. #414
    mifija avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    70

    Početno

    Sigurno bih išla negdje drugdje da mi u Petrovoj nije doktorica koja me prati kroz obje trudnoće radi komplikacija (radi kojih i moram na cr), a kojom sam zbilja zadovoljna i ne želim ju mijenjati, pogotovo ne sad kad sam mjesec i po do poroda.

    Nadala sam se samo da se od 2012. bar nešto pomaknulo nabolje. Tada sam sve te stvari prihvaćala prilično zdravo za gotovo, tek nekad naknadno mi se posložilo da ne mora i ne bi trebalo biti baš sve tako kao što oni tamo kažu.

  15. #415

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    11

    Početno

    Drage Rode prvorotkinja sAm u 36 tjednu trudnoce. Zanimaju me rani simptomi poroda, tj. Vasa iskustva. Mene bole ledja ( lijeva strana ) i probode me u preponama cesto. Inace dosta setam bas radi otvaranja, nadam se barem da cu se otvoriti. Rekao mi je doktor da je beba za 35 tjedna velika, 2600...

  16. #416

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    2

    Početno

    Rodila sam na carski prije 7,5 mjeseci. To mi je drugi carski (prvi bio prije 6,5 god) i oporavila sam se super kroz misec dana mirovanja al je oporavak poslije prvog bio grozan i dugotrajan (pretpostavljam zbog komplikacija s bebom i trčanja nisam mogla mirovat pa je jače ii duže bolilo).Sad intenzivno razmišljam tj ja i muž smo odlučili ići što prije na treće dijete, ginićka mi je dala zeleno al nek počekam bar 4 miseca.
    Zanimaju me iskustva tko je rodio tri carska od kojih su dva u kratkom razmaku, tj ako budem mirovala oću li se potpuno oporavit jer će ih biti troje za loviti

Stranica 9 od 9 PrviPrvi ... 789

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •