Stranica 7 od 9 PrviPrvi ... 56789 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 301 do 350 od 416

Tema: Carski rez - razna iskustva molim

  1. #301

    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    2

    Početno

    Cure bok...
    U jednom sam nedoumici, naime sada se nalazim u 33,2 tjednu trudnoće ,prošle godine imala sam izvanmaternicnu trudnocu koja je završila odstranjenjem desnog jajovoda, a 5 godina ranije imala sam operaciju mioma na maternici.
    Za sada je s trudnoćom manje više sve išlo ok, beba je ok, jedino što sam se počela malo otvarati ranije (negdje u 20 tjednu, no uz strogo mirovanje došla sam eto do 33 tjedna bez daljnjeg većeg otvaranja)...e sad ginekologinja koja mi je vodila trudnoću smatra da bi mogla ići na prirodni porod ali jedino ju mući taj miom koji sam imala jer je to inaće indikacija za carski, na jednom od pregleda u Vinogradskoj bolnici dr.Bolanča mi je također potvrdio da ću najvjerojatnije imati carski . Da li je netko imao slično iskustvo?

  2. #302
    anika2 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    157

    Početno

    Citiraj azrijelka36 prvotno napisa Vidi poruku
    mene je bolilo jako-makar su mi rekli da sam primila nešto protiv bolova, i morala sam čekat par sati za slij.dozu(makar ne baš rez nego sve dole)
    seka je rodila par mjeseci prije mene, u istoj bolnici, sve isto-pa nju poslije operacije nije bolilo
    isto i kod mene,molila sam sljedeću dozu ali kaže sestra svaka 4 sata se smije dati....ja mislim da nam daju neki shit od anelgetika,neznam,imam takav osjećaj,,,gledam amerikanke na dokumentarcima i sve su haj i niš ih ne boli,,,ljudi idu na operacije i dobivaju tramale danima a mi očito nešto slabije

  3. #303

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Bok, cure, evo i mog iskustva sa carskim.
    Moju curicu sam rodila prije cetiri godine u riječkom rodilištu, nije bio planirani carski, iako imam sijagnozu hidrocefalus, pa i samo zbog toga ne bih se smjela naprezati zbog tlaka u glavi, ali nitko to nije uzeo u obzir. carski je na kraju napravljen zbog sporog otvaranja i mogucih komplikacija,a i otkrili su da imam miom, koji su operirali u isto vrijeme kad je bio i carski, tako mi pise u otpusnom. Što se tice oporavka poslije, nije bilo problema, odmah nakon budjenja , htjela sam ustati, ali nisu mi dali, a kad se to napokon desilo, ustala sam tako brzo i odjurila do toaleta, da je sestra morala trčati zamnom, bolova je bilo, ali ako usporedim operacije glave i glavobolje prije i poslije, ovo je bio godišnji odmor. Nakon pet dana sam otišlla doma , a cetiri dana kasnije, u bolnicu na skidanje šavova. Sad sam u 24tj. i mislim da cu opet na carski, a za svaki cu slucaj tražiti od ginekologa preporuku, sigurnije mi je nego riskirati da dobijem visoki tlak i da opet zavrsim na operaciji glave, ipak beba treba zdravu mamu koja ce biti u stanju da se brine za nju, sto vi mislite?

  4. #304
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    715

    Početno

    ja sam imala op.glave i već u prvoj trudnoči otišla kod svog neurokirurga koji je napisao da, obzirom na moju povijest bolesti i op, traži dovršenje trudnoće carskim rezom.
    Je da je izvjesna prof. (ginekologica) frktala nosom, "da šta se njoj u posao neurokirurg miješa", ali bilo je tako kako je on tražio - pčorod carskim rezom.
    U drugoj trudnoći došla sam kod druge gin kojoj nije ni padalo na pamet pomisliti o vaginalnom porodu, obzirom na moje operacije i prvi porod CR.
    Htjedoh reći, na tvom mjestu, ja uopće ne bi dvojila i išla bi na CR (planirani)!
    Sretno

  5. #305

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Hvala ti na savjetu, ja cu prvo pitati ginekologicu, pa cu onda vidjeti sto dalje, a sto se tice prvog poroda, prije trudnoce sam razgovarala sa neurokirurgom i pitala da li uopce smijem roditi, on mi je rekao da mogu, ali nije naglasio da mi je carski obavezan. Sad imam vise indikacija, operacija glave, prethodni carski a i miom koji je operiran , a cula sam da nakon operacije mioma preporucuju carski rez

  6. #306
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    pitaj ginekologa, svakako
    i pitaj dal dolazi u obzir carski nakon što krenu trudovi, tako ćete bar znati da je dijete spremno na porod

  7. #307

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    393

    Početno

    Ja sam friška s carskim iz riječkog rodilišta, nisam se otvarala bla bla (ima priča) ugl imala sam epiduralni carski, i da opet sad idem rodit, i da idem rodit za 10 god tražila bi carski (iako znam da to nije moguće tražit) ugl epiduralna je sama po sebi rizik, i carski, ali danas su takva vremena da u takvim operacijama je mali postotak da dođe do problema, nas je doktor koji je radio carski spasio, jer se pupčana vrpca od male zapetljala, tako da sam imala vaginalni porod dogodilo bi se ono najgore.....ugl, oporavak je super, rodila sam prije 22 dana, prvih par dana je otežano dizanje, ali ništa strašno, stolica mi je bila u zastoju nakon poroda ali proradila je još uvijek lagano krvarim, ali to se maternica zatvara tako da je i to super, vidim da se krvarenje smanjuje, dojila sam curicu 15 dana, ali što zbog genetike i svih hormona po porodu (vidi u priči) nemam nažalost više mlijeka. sada se super krećem i jedva čekam ginekološki pregled da doktor da zeleno svijetlo da se opustim s mužem hehe

    UGl epidurani carski rez, rez gotovo nevidljiv, trbuh i ostalo me ne boli, rez uopće ne osjećam, normalno se krećem, dižem, saginjem,kuham,spremem,čistim.... mene je spasio!

  8. #308
    bembola avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    162

    Početno

    Ja sam isto rodila na cr....e sad,cula sam negdje da se ima pravo na drugom porodu trazit cr posto je prvi takav bio,sad neznam da li je to istina?

  9. #309
    sandi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    132

    Početno

    Citiraj bembola prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam isto rodila na cr....e sad,cula sam negdje da se ima pravo na drugom porodu trazit cr posto je prvi takav bio,sad neznam da li je to istina?
    Jedino su 2 carska apsolutna indikacija za treci carski, a ostalo kako ti padne grah (nazalost). U Petrovoj pokusavaju vaginalno cak i ako je razmak izmedju dva poroda manji od 2 godine, u Vinogradskoj se salje na sekciju ako je od prve proslo manje od dvije godine.

  10. #310
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj Diana72 prvotno napisa Vidi poruku
    Bok, cure, evo i mog iskustva sa carskim.
    Moju curicu sam rodila prije cetiri godine u riječkom rodilištu, nije bio planirani carski, iako imam sijagnozu hidrocefalus, pa i samo zbog toga ne bih se smjela naprezati zbog tlaka u glavi, ali nitko to nije uzeo u obzir. carski je na kraju napravljen zbog sporog otvaranja i mogucih komplikacija,a i otkrili su da imam miom, koji su operirali u isto vrijeme kad je bio i carski, tako mi pise u otpusnom. Što se tice oporavka poslije, nije bilo problema, odmah nakon budjenja , htjela sam ustati, ali nisu mi dali, a kad se to napokon desilo, ustala sam tako brzo i odjurila do toaleta, da je sestra morala trčati zamnom, bolova je bilo, ali ako usporedim operacije glave i glavobolje prije i poslije, ovo je bio godišnji odmor. Nakon pet dana sam otišlla doma , a cetiri dana kasnije, u bolnicu na skidanje šavova. Sad sam u 24tj. i mislim da cu opet na carski, a za svaki cu slucaj tražiti od ginekologa preporuku, sigurnije mi je nego riskirati da dobijem visoki tlak i da opet zavrsim na operaciji glave, ipak beba treba zdravu mamu koja ce biti u stanju da se brine za nju, sto vi mislite?
    Trebaš pitati svog neurologa da ti napise mišljenje o najboljem načinu poroda za tebe zbog dijagnoze koju imaš.

  11. #311

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Ovako, nemam pojma da li se carski radi kad pocnu trudovi, bar sto se tice spontanih, jer ja sam bila na indukciji, 8 dana nakon termina, a za carski cu vidjeti prvo sa ginekologicom, pa onda sa neurokirurgom, ako budem imala srece da ga ulovim na vrijeme, jer je jako zaposlen, pa je to kao dobiti na lotu, pokušat cu, pa cemo vidjeti. Da se men pita, ja bih dogovorila carski, bez onih svih pokusaja da rodim prirodno,jer vec sad znam, da nece biti bas nekog uspjeha. Prvi mi je carski bio relativno ok, oporavila sam se brzo, dojila dijete dvije godine, jedino me još zna zaboljeti kad kišem u ležećem položaju, ali to me ne cudi, jer je istovremeno operiran i miom, pa bi se to moglo nazvati duplom operacijom.

  12. #312

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Zaboravila sam napisati da sam carski radila u Rijeci, a koji doktor jr tad bio, dezuran, pojma nemam, sjecam se samo da je bio neki nervozan tip, a nadam da cu se sjetiti da pitam, da li rade carski nakon sto krenu trudovi, iako mislim, trebali bi , u slucaju da porod ne napreduje kako treba.

  13. #313
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Rodila hitnim carskim zbog krivice liječnika. Po meni je trebao biti planiran i najavljen unatoč mojim idiličnim shvaćanjima da sve mi možemo roditi prirodno. Malo sutra.
    Cista na jajniku, miom na maternici, beba poprijeko i visoko (to mi nije rekla jer me kao nije htjela strašiti nepotrebno??!! - tako mi je rekla poslije poroda, a ja ludača uvjerena cijelo vrijeme da je beba kako treba) ginekologica mislila sve indikacije za carski (ni to mi nije tako rekla, nego da neka odluče oni u Kbc-u). Pola ginekologa u Riječkom KBC-u također i da je visokorizična trudnoća, a pola da ovi briju, da se to može odraditi prirodno. Optimistična i nadobudna ja forsirala sam prirodni i naravno kako su se jedni zabrinjavali, a drugi mislili da je sve u redu nisam marila za ova pesimističnija predviđanja. Zapravo bilo ga je lako forsirati nakon svih površnih dijagnoza i pregleda.

    Rezultat: katastrofalno iskustvo poroda koje je završilo hitnim carskim, velikim krvarenjem i posljedicama krvarenja, duplom anestezijom, posljedicama iste i odstranjenjem jajnika. Cimerica do mene rodila je (forsiran prirodni) hitnim carskim zbog visokog položaja bebe. Njoj je poslije zbog visokog tlaka vid nestao na jednom oku. Poslije ne znam što joj se desilo kad su je vratili na intenzivnu. Ne želim te strašiti, mi nismo imale sreće.

    Unatoč svim mojim željama, maštanjima o kadi, šumi, proplanku i rađanju ako se odlučim za drugo (i ako budem mogla imati drugo) bit ću puno promišljenija oko načina poroda. Mislim da ću se dobro i ozbiljnije konzultirati sa što više ginekologa.

    Meni je CR uradio Prodan, kažu da je najbolji. Posjećivao me i stalno zvao. Divan.
    Posljednje uređivanje od palčica : 07.01.2013. at 20:19

  14. #314
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Sretno u svakom slučaju!

  15. #315
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Diana72 ja bih na tvom mjestu trazila misljenje neurokirurga i isla na planirani carski

    nadovezala bih se na bolove
    moj prvi porod je bio carski pod spinalnom i zahvaljujuci jednon mudroj forumasici, bilo je gotovo bezbolno
    ona mi je rekla da ne cekam da me pocne boliti vec da cim osjetim nesto da odmah zoven i trazim nesto
    i tako je i bilo, cim s osjetila nelagodu, odmah sam zvala i trazila analgetik
    samo me jednom bolilo jer je u nocnoj dezurna bila sestra koja se bas i nije odazivala na zvono
    jedna druga sestra mi je rekla, znte, dobro da zovete, jer mi vam to bas i ne nudimo
    beba je cijelo vrijeme bila samnom i dojili smo, rekli su da smijem i pomagali mI
    Posljednje uređivanje od Ginger : 07.01.2013. at 21:41

  16. #316
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    htjedoh reci, da je meni moj cr ostao u boljem sjecanju nego moj (jako zeljeni) vbac
    em su mi ga upropastili, em sam se jaaaako dugo oporavljala
    rana od epi me ubijala, dva mjeseca nisam mogla sjediti, ni hodati kak spada, a o odlasku na wc da ne pricam...

    tako da kad usporedim bolove nakon cr i bolove nakon vbac-a, ovi drugi su mi bili puno gori
    jer, jedini analgetik koji sam dobila nakon vaginalnog je plicet
    jos sam uzduz reza imala o hematom, ne znam kako...

  17. #317
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    i sori na tipfelerima, tipkam s moba

  18. #318

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Mislim da cu bas tako i napraviti, tražit ću preporuku od neurokirurga, da izbjegnem natezanje sa ginekolozima u bolnici, a obavezno cu tražiti da se to sve obavi pod totalnom anestezijom, kao i prvi put, jer ne bih imala strpljenja čekati dok oni obave porod, mislim da bi na pola zahvata pobjegla sa stola, uhvatila bi me panika. Prvi put sam dobila epiduralnu, ali ja sam rekla da me boli, samo da me uspavaju, iako nisam ništa osjetila.

  19. #319
    sandi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    132

    Početno

    Draga Diana, preporuka neurokirurga nije indikacija vec ti je bitno misljenje ginekologa, odn. da on napise kako moras na carski zbog toga i toga. Meni se u prvoj trudnoci dogodila slicna prica, endokrinolog sa Rebra napisao je kako preporucuje dovrsenje poroda sekcijom zbog krvarenja koja bi se mogla dogoditi prilikom naprezanja, sve crno na bijelo i potpisano a ginekolozi u Vinogradskoj i na Sv. Duhu su na to samo odmahnuli rukom.


    Citiraj Diana72 prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da cu bas tako i napraviti, tražit ću preporuku od neurokirurga, da izbjegnem natezanje sa ginekolozima u bolnici, a obavezno cu tražiti da se to sve obavi pod totalnom anestezijom, kao i prvi put, jer ne bih imala strpljenja čekati dok oni obave porod, mislim da bi na pola zahvata pobjegla sa stola, uhvatila bi me panika. Prvi put sam dobila epiduralnu, ali ja sam rekla da me boli, samo da me uspavaju, iako nisam ništa osjetila.

  20. #320
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    mene zanima kakav je procedura kad se ide na dogovoreni carski? pripreme,anesteziolog,kateter i ostalo prvi sam imala carski u općoj pa sad gledam mogucnost spinalne..neke mame ju hvale a neke su protiv radi nuspojava glavobolja itd.....kakva su vaša iskustva?

  21. #321
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    715

    Početno

    prošla 2x planirani CR.
    Prvi put došla u bolnicu u pon, obavila pripremu (anesteziolog, ekg i što već još treba), u utorak bio carski
    drugi put sam zbog kompl. ležala nekih mjesec dana prije u bolnici pa sam sve ove stvari pomalo usput obavljala...
    Kateter oba puta stavljen neposredno prije odlaska u op.salu.
    Za spinalnu ti ne znam niš reći, ja sam oba puta bila pod općom (drugi put sam nešto kao razmišljala o spinalnoj, ali odluka anest. je bila da opet ide opća) koju su, moram reći, drugi put tako dobro "pogodili" da sam se probudila valjda pol sata nakon kaj sam iz sale izašla, potpuno svjsna, bez onog "u magli" feelinga. Ja zadovoljna!

  22. #322
    amyx avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    2,197

    Početno

    Ja sam 03.01.13. Rodila cr. Kao planirali smo ga, ali je na kraju bio hitan cr zbog tlaka. Kateter ti stave neposredno prije ulaska u salu, sestra te obrije u predradaoni i to je to. Kaj stice spinalne meni je bilo super. Svega si svjetan, bebe odmah vidis cujes, a glavobolje nikakve ja nisam imala. Meni su rekli da glavobolju imas ako ustajes jer nakon spinalne je lezanje 24 sata, onda ti micu i kateter. I ja sam stvarno lezala puna 2 sata i nije me boljela glava.
    E sad to je moje iskustvo sa hitnim cr, a kako je kod planiranog, ne znam. Znam da jos prije cr ide klistir i tusiranje sa njihovim dezinfekcijskim sredstvom. Mi za to nismo imali vremena ...

  23. #323
    sandi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    132

    Početno

    Meni je kod planiranih carskih najfascinantnije kako se sve vrlo brzo odvija, od primanja spinalne do prvog placa valjda 10-tak minuta. Primila sam 3 puta u zivotu spinalnu, od toga 2 na porodu i nikakvih problema nije bilo. Bliski rodjak mi je anesteziolog te me savjetovao da odaberem spinalnu.

  24. #324
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj donna prvotno napisa Vidi poruku
    mene zanima kakav je procedura kad se ide na dogovoreni carski? pripreme,anesteziolog,kateter i ostalo prvi sam imala carski u općoj pa sad gledam mogucnost spinalne..neke mame ju hvale a neke su protiv radi nuspojava glavobolja itd.....kakva su vaša iskustva?
    ja sam na drugom porodu 2009 dobila spinalnu, nikakve glavobolje nisam imala
    bio je hitan CR pa neznam procedure...

    treći porod je ponovo bio hitan CR, ali u općoj anesteziji

    koliko sam ja upućena, sada se preferira spinalna (a ako ne uspiju piknuti gdje treba ide opća)

    inače, po meni je definitivno bolja spinalna zbog samog osjećaja poroda...
    ako ništa drugo, bar čuješ bebe, odmah ih vidiš, znaš da je to tvoje...

  25. #325
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    planirana carska oba puta, sa spinalnom.
    1. porod: dosla sam u utorak, carski planiran za srijedu. u utorak sam obavila ekg, vadjenje krvi, anesteziolog, navecer brijanje. ujutro dizanje u 6 ujutro, klistir, tusiranje, infuzija, ctg i lezanje u radjaoni dok sam cekala carski planiran za oko 9. nije bilo katetera. odmah nakon operacije kad su me vratili u radjaonu su me digli na noge, bila sam 4 sata u radjaoni i onda premjestaj na odjel.
    2. porod: dosla sam u srijedu, carski planiran za petak. u srijedu sam obavila sve (anesteziologa, krv...) i cekala petak. u petak ujutro brijanje, klistir, tusiranje, infuzija, ctg, lezanje i cekanje na carski. prije nego su me odveli u salu kateter. nakon operacije me nisu dizali, lezanje u radjaoni isto nekih 4, 5 sati i onda premjestaj na odjel.
    nikakve nuspojave nisam imala ni prvi ni drugi put.
    spinalna je bolja jer odmah vidis i cujes bebu, pod uvijetom da ti ju daju kako treba a ne kao meni drugi put sto sam sve osjetila i pred kraj je popustiia tako da su zadnji savovi itekako bolili.

  26. #326
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj sandi prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je kod planiranih carskih najfascinantnije kako se sve vrlo brzo odvija, od primanja spinalne do prvog placa valjda 10-tak minuta.
    Da, začas se sve obavi, sjećam se da sam prvi put pitala kad će početi, a anesteziolog mi kaže: pa sad će izvaditi bebu..doktori su ležerno razgovarali i ja sam mislila da me još nisu ni zarezali, nego da mi još peru trbuh sa onim sredstvom...
    Posljednje uređivanje od Deaedi : 01.02.2013. at 13:40

  27. #327

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    372

    Početno

    Ja sam imala prvi carski rez hitno pod spinalnom i bilo mi je ok,imas sav onaj feeling da
    ti sve rade al te nista ne boli i budan si,cujes dijete i vidis ga i to mi je bilo super iskustvo.
    Nikakve nuspojave nisam imala,dobro sam se osijecala.
    Dok sam na drugi carski isla planirano zbog toga sto se bebica nije htijela okrenuti.
    U 39 tj sam primljena u bolnicu,tri dana prije operacije,gdje sam dobila,cini mi se 2 inekcije dekstametazon
    za bebina pluca i onda dan prije operacije je bio razgovor sa anesteziologom,koji mi je bio odlican,
    sve mi je pojasnio i rekao mi je da mogu birati izmedu spinalne i opce.pitala sam ga koja je bolja,i rekao mi
    je spinalna i zbog mene i dijeteta.rekla sam da cu odlucit ujutro pred samu operaciju i odlucila na spinalnu.
    Na samoj operaciji sam na spinalnoj pocela osijecat bolove i kao da mi sve na zivo rade i pocela sam im govorit
    da me boli,da to nije samo osijetilo na dodir,kako su me uvjeravali,jer je to stvarno bol,pa jednu sam vec prosla.
    Nisu mogli vjerovat da mi anestezija nije djelovala i na kraju su me uspavali,i dovrsili porod.
    Ono sto mi je najgore je da nisam bila prisebna cijeli dan jer bi samo odjednom utonula u san,nisam se mogla
    kontrolirati,i kad su mi donjeli bebu trazila sam sestru da bude uz mene dok ju dojim i drzim jer sam se strasno bojala
    da ne zaspem.tako da moja je preporuka ipak spinalna bez obzira sto se desilo na drugom carskom rezu.

  28. #328
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    ok hvala...ovaj tjedan idem na kontrolu pa ću vidjeti sa dr šta kaže

  29. #329

    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    2

    Početno

    Evo mene opet nakon dosta vremena. Imam opet jedno pitanje. Koliko bi bio ili je opasan treći carski rez? Namjeravam se oženiti (ponovo drugi i zadnji put) i želio bi još jedno dijete ali moja zaručnica je imala do sad dva carska reza i vjerovatno će biti i treći put.

  30. #330
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    točnu statistiku ne znam, ali rizik svakako raste sa svakim sljedećim CR
    osobno sam imala 3 carska, s tim da sam i drugi i treći puta čekala trudove pa završila na carskom (oba pita sam pokušala prvo vaginalno)
    ne znam zašto je tvoja zaručnica imala CR, ali svakako preporučam (ako je trudnoća uredna i sve je ok) da krenete u CR nakon početka trudova, tako ste sigurni da je beba sigurno spremna za izlazak

  31. #331
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Cimerica u rodilištu je imala 4 cr-a i sve je bilo ok ali ja bi rekla da je sve to jako individualno i da se ne treba oslanjati na statistike.

  32. #332
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    da, individualno je. ima na jednom forumu žena u potpisu 6 CR.
    ja ih vrlo dobro podnosim, brzo se oporavim pa me nije strah ako se zalomi i 4.

  33. #333

    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    2

    Početno

    hvala vam na odgovorima

  34. #334

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    1

    Početno

    ja sam rodila na CR planirani prije 4 mjeseca u Dubrovniku...Beba je bila na zadak 4 kila ja prvorotka i eto...
    postupak pred operaciju klistir-ništa strašno samo nelagodno i ponižavajuće za jednu ženu al to te tamo baš i nije briga meni tek kad sam doma došla uvatilo malo depresije zbog toga svega
    Onda me stavilo u predrađaonu di sam gola ležala i čekala da se sala oslobodi dobrih uru vrimena a nisu mi ni lancun dali da se pokrijem sreća sam imala svoj ogrtač jer sam već bila stacionirana u bolnici...dok sam tu ležala primila sam u venu 3-4 boce nečeg da mi muka ne dođe od anestezije(mislim peptoran), onda mi je došla sestra stavit urinarni kateter a moram naglasit da je dok je to radila pričala na mobitel, prestrašnoo0, to mi je bilo ekstra nelagodno, vjerojatno ne bi bilo da je radila kako treba...tako da sam jedva čekala anesteziju da ne osjećam taj glupi kateter....KPanika me uhvatila tek kad sam legla u salu, masu sestara, doktora ona svjetla ogromna....jedva su mi pogodili kralježnicu jer je dosta kriva al uspjeli su...volila bi da nisu i da sam bila uspavana jer sam sve osjećala i to je grozno nelagodno kao da ti netko prekopava utrobu al naravno ništa ne boli, ja sam se malo uspaničila pa mi je anesteziologinja na šivanju dala u venu nešto da malo spavam kad je sve bilo gotovo odveli su me u sobu i odmah mi je popustila anestezija, eg to je bolilo jaaako a sestra mi je tek nakon 3 sata dala analgin kad sam počela da si čupam kosu s glave, i od te inekcije sve prošlo i više nije onako boliko samo prva 3-4 dana prilikom ustajanja....
    Sve sam ovako opširno napisala jer znam kad sam ja trebačla na carski sam to tražila a nisam mogla naći, uglavnom cure ne treba se bojat, sve na kraju prođe tako brzo, i tamo izgubite svaki sram, nije vas briga za ništa već samo da vam je beba u redu....))sretno svim caricama

  35. #335
    Amari avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    158

    Početno

    Da li možda netko ima iskustva ili je cuo da se može platiti u bolnici (drzavnoj, ne privatnoj) carski i da kosta oko 2-2.5000 kn!?

  36. #336
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj Amari prvotno napisa Vidi poruku
    Da li možda netko ima iskustva ili je cuo da se može platiti u bolnici (drzavnoj, ne privatnoj) carski i da kosta oko 2-2.5000 kn!?
    Legalno?
    sa racunom?

  37. #337
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Mislim da legalno ne

  38. #338
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    I ja mislim da legalno ne moze.
    zato i pitam.

  39. #339
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Da mos mislot legalno lolll

    to treba prijaviti drzavnom odvjetnistvu. Inace carski na zahtjev bi trebao biti moguc samo u privatnoj klinici gdje kosta oko 10x vise

  40. #340
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Vise nego 10x vise
    Preko 30 tis.kn

  41. #341

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Kakav je ovo broj 2.5000?

    Moja prijateljica koja nema hrvatsko državljanstvo, ne živi tu i nije osigurana preko HZZO-a, rodila je u Petrovoj prije 5-6 godina. Imala je medicinsku indikaciju za CR i platila je punu cijenu. Ne sjećam se točno koliki je račun bio, čini mi se oko 17 tisuća kuna, ali u to je ulazilo još dosta toga što je kao neosigurana morala platiti, uključivši i boravak prije CR koji je bio dug barem 5-6 dana, zatim dijagnostika, možda i kasna amniocenteza, ne sjećam se sad točno.

  42. #342
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Mislim da je to nesto sadvim drugo, kad nisi drzavljanin i osiguranik

  43. #343
    Amari avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    158

    Početno

    Da znam kolko košta u Podobniku ali cula sam da ako nema indikacije za carski mozes u bolnici platit carski, legalno, jer dr ne zeli na uputnicu ako misli da ti ne treba! Isto kao npr kad je moja ginekologica mislila da mi ne treba urinokultura, ne zeli dat uputnicu a to mozes i bez, pa platis i kosta 150 kn, 50 kn manje nego recimo u Brayeru!
    Ovo je 2500 kn, znaci za nekog tko ima osiguranje! Drugo su zene koje nemaju pa placaju sve, od ljekova do dijagnostike itd!

  44. #344
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj Amari prvotno napisa Vidi poruku
    Da znam kolko košta u Podobniku ali cula sam da ako nema indikacije za carski mozes u bolnici platit carski, legalno, jer dr ne zeli na uputnicu ako misli da ti ne treba! Isto kao npr kad je moja ginekologica mislila da mi ne treba urinokultura, ne zeli dat uputnicu a to mozes i bez, pa platis i kosta 150 kn, 50 kn manje nego recimo u Brayeru!
    Ovo je 2500 kn, znaci za nekog tko ima osiguranje! Drugo su zene koje nemaju pa placaju sve, od ljekova do dijagnostike itd!
    Mislim da to bas nije tako.
    to bi bilo kao da dodes u bolnicu pa trazis da ti izvade slijepo crijevo iako to nije nuzno ( a tebi se cini zgodno).
    Nitko ti ne daje uputnicu za CR nego za hospitalizaciju, a bolnicki lijecnik odlucuje o nacinu poroda .

  45. #345
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Iznos od cc 2500 kn je cifra koju hzzo placa rodilistu za vaginalni porod i oporavak ( bez kompikacija).

  46. #346
    Amari avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da to bas nije tako.
    to bi bilo kao da dodes u bolnicu pa trazis da ti izvade slijepo crijevo iako to nije nuzno ( a tebi se cini zgodno).
    Nitko ti ne daje uputnicu za CR nego za hospitalizaciju, a bolnicki lijecnik odlucuje o nacinu poroda .
    Nije isto, al dobro! Jer neke stvari za koje nemas uputnicu si mozes platiti! Cijenu sam napisala cca, ne mislim tocno 2500 u lipu kad moze bit i 3500 ili vise!
    I naravno da ne dobijes uputnicu za carski, nemojte sve doslovno shvatit, danas su uputnice po kategorijama i na jednu moze ici vise stvari, ovisi o potrebi, to se odlucuje u bolnici!
    Svejedno, pitat cu da li je jos uvijek to moguce, prije 3 god je bilo!

  47. #347

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da je to nesto sadvim drugo, kad nisi drzavljanin i osiguranik
    Pa naravno da je drugo, to sam i naglasila.

    Još uvijek mi nije jasno što znači 2.5000 ("dva točka pet tisuća").

  48. #348
    Amari avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj Danka_ prvotno napisa Vidi poruku
    Pa naravno da je drugo, to sam i naglasila.

    Još uvijek mi nije jasno što znači 2.5000 ("dva točka pet tisuća").
    To znaci da je greska u pisanju!

  49. #349
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Nikad nije bilo moguće jer carski bez indikacije nije legalan.

  50. #350
    Amari avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Nikad nije bilo moguće jer carski bez indikacije nije legalan.
    Znaci onda su to radili ilegalno?

Stranica 7 od 9 PrviPrvi ... 56789 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •