Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Bolne stolice nakon poroda

  1. #1
    devet_mjeseci avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    679

    Početno Bolne stolice nakon poroda

    Evo i mene s pitanjem o zdravlju, možda je netko imao slično iskustvo... Dakle, Gabrijelu sam rodila prije nešto manje od mjesec i pol. Unatoč velikom hemeroidu nakon poroda, prvu stolicu sam samostalno obavila nakon četiri, pet dana i onda je postala redovna. Ne bih se žalila da je ne "najavljuju" vrlo bolni, probadajući grčevi u donjem dijelu trbuha od kojih u tom trenu jedva mogu udahnuti. Kao da mi se trbuh skvrči u mandarinu i pritom probada donja rebra i leđa. Tada neodgodivo moram na wc...

    Činjenica je da su stolice često tvrđe, da mi hemeroid i dalje stvara probleme (nekad više, nekad manje), no sve sam to već jednom prošla. No, ovako me nije probadalo, barem se ne sjećam...

    Dojim, pijem puno tekućine, pazim što jedem (apsolutno izbjegavam hranu koja zatvara i izaziva nadutost) i slično. Probadanja se jave svaki puta, čak i kada je stolica normalne tvrdoće.

    Ima li netko slično iskustvo? Je li to normalno i prestane li samo po sebi nakon nekog vremena?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    397

    Početno

    prošlo je 20 mj nakon poroda i ja još imam tegobe iste kao i ti, no meni je još plus što sam imala groznu epi pa me i to steže.... još nije prošlo, a mislim da ni neće, ako itko zna kako pomoći-ljubim noge

  3. #3
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    si probala s Donatom ili samo magnezij meni je to uvijek bilo dobro, a za hemeroide ti je dobro kantarionovo ulje ( ovo nije vlastito iskustvo)

  4. #4
    devet_mjeseci avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    679

    Početno

    Donat mi je pomagao sa žgaravicom u trudnoći. Zasad ga se nisam sjetila popiti jer nisu česte tvrde stolice, više me muči to probadanje... Ulje sam kupila, no još ga nisam probala

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    397

    Početno

    donat, magnezij- nula bodova. hemeroidi- nevenova mast
    a kod tvrde stolice- prolax čepići
    to je što se pomoći tiče, ali velim- mene još uvijek muči i booooooli

  6. #6
    devet_mjeseci avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    679

    Početno

    Nevenova mast? Može bilo koja? Npr. ja sam ljuštenje kože na licu riješila običnom Baleinom nevenovom mašću koju obožavam...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •