Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: kamen u bubregu

  1. #1
    tina1975 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Subotica
    Postovi
    316

    Početno kamen u bubregu

    moj muz ima kamen u bubregu, ustvari vise sitnih kamencica i juce mu je doktor prepisao bactrim!? Kakve veze ima antibiotik sa kamenjem u bubregu???
    Takodje ako neko ima neke recepte pored uvinog caja i mnogo vode neka se javi

  2. #2
    slavonka2 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Sv. Nedelja
    Postovi
    509

    Početno

    Evo jedne trudnice iskusne što se tiče kamenja u bubregu (kod MM-a), cijelu moju trudnoću muči ga kamen, još ga nije riješio i mislim da ću ja i roditi prije nego sve bude ok.

    Uglavnom... kamen je bio u bubregu, velik između 7-9 mm, ulovio ga napad...umirao 7 dana u krevetu, živio od dolaska hitne i moje vožnje na injekcije kad je bio u stanju sam hodati. Nitko ništa posebno osim injekcija i čaja nije preporučio. Našli vezu, dovukli se do privatne urologinje kojoj hvala do neba i nazad. Spasila nas je muka i neprospavanih noći.
    Dobio je dva lijeka,
    Tamsu Genericon retard 0,4 mg http://www.almp.hr/upl/lijekovi/PIL/...-07-01-480.pdf, koji se mogu dobiti i na recept, djeluju na prostatu i mokrenje,
    a druge su Rowatinex - http://www.medical-intertrade.hr/ind...upstva&art=103, koji se kupuje na slobodnoj prodaji.
    To su male žute kuglice i kaže MM da se osjete po maslinovom ulju. I voltaren rapid kada ga uhvati bol. Uz puno, jako puno tekućine stanje se stabiliziralo da se vratio na posao. Išao poslije i na ultrazvučno razbijanje, kamen se spustio i trenutno stoji na ulasku u mjehur. Nekada ga ulovi bol, ali odmah pojača dozu tekućine i popije tabletice koje uvijek ima u sebe i gura dalje i na poslu i sve ostale obaveze. E sad, pitanje je da li TM boli, tj. ima li napade ili ne. Uglavnom, MM su na sistematskom vidjeli kamen, ali rekli su da se to ne dira, dok ne krene samo, eto. A za antibiotik, možda se na snimci vidi da bubreg radi smanjeno zbog kamena koji mu smeta, pa da ne dobije upalu urinarnog trakta radi zadržavanja urina mu je dao lijek, ali se nadam da je prije toga napravio pregled urina, jer nije baš logično davati antibiotik bez nalaza?...
    Ako treba još kakva informacija samo pitaj, znam kako je bilo nama.

  3. #3
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Ja sam imala dosta problema sa kamenjem tako da na zalost obilujem iskustvom na tu temu. Bactrim se pije da bi se sprecila bakterijska infekcija koja je gotovo redovan pratilac pokretanja kamena u bubregu jer kamen tokom prolaska povredjuje zidove mokracnih puteva i infekcije su gotovo neizbezne. Uvin caj takodje unistava bakterije ali ne deluje na sam kamen. Ja sam pila sve i svasta i dosta dobro regulisala kamenje, a ono sto smatram da je najvaznije je piti 4 litra vode dnevno i jedna od stvari koje su mi dosta pomogle su cajevi apoteke Marica Stevic. Ima ih u Beogradu pa ako ima nacina da dodjete do njih, vredi se potruditi jer su jako efikasni. Recept koji nisam licno oprobala ali sam cula da deluje: pola litre maslinovog ulja (prvotok) pomesati sa pola litre limunovog soka. To se drzi u frizideru i svako jutro se flasa promucka i popije na gledan stomak jedna kasika, pola sata pre jela. Ovo planiram i sama da primenim ovih dana a inace ako nekome treba i trudnice mogu koristiti.
    A definitivno je najvaznije piti dosta vode, makar na silu. Takodje najbolje je ako je moguce uhvatiti kamen kad izadje i odneti na analizu jer onda postoje uvozni lekovi koji deluju bas na odredjenu vrstu kamena i oni su najbolji jer Rovatinex ne deluje bas na sve.
    Ja sam inace takodje imala kamen zaglavljen u mokracovodu, trebalo je da idem na lupanje i to je otkazano jer su navedeni cajevi delovali.

  4. #4
    nadica_b avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    504

    Početno

    moj muž je godinama pio te žute kuglice, Rowatinex. Svašta je proživio, i urinosepsu i 2x razbijanja laserom i double J shunt.
    Pio puno tekućine ali jedino ga je homeoptaija izvukla da već 16 godina nema kamenca

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagorje
    Postovi
    404

    Početno

    Sa jedne i druge strane sam imala kamene u bubregu,dva zaćepljenja mokračovoda,godinu i pol hodanja svaka 2 mj na hitnu na injekcije porotiv bolova,pijenje puno tekučine,sve moguče tablete za bolove i za kamene,prolivenih suza....muke nikad kraja dok ih nisam ispišala.DR je rekao da sam sklona tome i niš novoga da mi se opet pojave.

    _________

    D 1998.
    I 2007.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    2

    Početno molim vas ali bas

    Citiraj nadica_b prvotno napisa Vidi poruku
    moj muž je godinama pio te žute kuglice, Rowatinex. Svašta je proživio, i urinosepsu i 2x razbijanja laserom i double J shunt.
    Pio puno tekućine ali jedino ga je homeoptaija izvukla da već 16 godina nema kamenca
    hocete mi reci na koji nacin mu je pomogla homeopatija?
    imam problem sa kamenjem i nemam mira vec dve godine,najvise od straha

    pozz i hvala vam unapred

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    2

    Početno

    jel idu ovde pitanja?nema mi nigdje onoga sto sam napisao

  8. #8
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Dobrodošli na Forum , kod pristupanja je pisalo da prve postove moraju odobriti moderatori. Zbog toga ste čekali da oni budu vidljivi . Pozdrav.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •