Stranica 24 od 24 PrviPrvi ... 14222324
Pokazuje rezultate 1,151 do 1,186 od 1186

Tema: Transfer embrija od odmrznute jajne stanice

  1. #1151
    mala bu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    170

    Početno

    Tenks, bubekica... malo sam se pogubila čitajući tuđe postove od cura koje su imale zamrznute embrije...
    Bila sam na konzultacijama, rekao dr B da se odmrzavaju 3 po 3...ako nekog zanima...
    Sad sam u fazi razmišljanja bi ili ne bi...

  2. #1152
    BOZZ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    KR
    Postovi
    315

    Početno

    Idi nemaš sto izgubiti,ja bila u 6 mj po svoje js i lijepo se iznenadili sada sam u 21 tijednu , još nam ostalo 8 od 2010.

  3. #1153
    mala bu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    170

    Početno

    Citiraj BOZZ prvotno napisa Vidi poruku
    Idi nemaš sto izgubiti,ja bila u 6 mj po svoje js i lijepo se iznenadili sada sam u 21 tijednu , još nam ostalo 8 od 2010.
    Super, BOZZ...

    evo da prijavim-jučer odrađena prva folikulometrija na 12 dc, budući imam produženi ciklus - na desnom jajniku folikul 10.6mm, endometrij 5.6mm...ponovna folikulometrija u petak na 14-i dc pa ćemo vidjeti što i kako dalje...
    kaže mi dr da budući su mi js zamrznute 5-i dan(tad je bio transfer) za očekivati je da će mi i sad (ukoliko bude sve ok) biti 5-i dan nakon ovulacije...

  4. #1154

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    opet ja ulijecem. ako su smrznuti 5. dan od punkcije onda to nisu jajne stanice nego petodnevni embriji!

  5. #1155
    mala bu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    170

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    opet ja ulijecem. ako su smrznuti 5. dan od punkcije onda to nisu jajne stanice nego petodnevni embriji!
    definitivno su js, jer na otpusnom piše oocite...
    transfer mi je bio peti dan pa sam pretpostavila da je onda taj ostatak zamrznut taj isti dan-ugl, radila sam folikulometriju kod druge dr pa me ona pitala koji su dan zamrznute a ja nisam znala pa me pitala koji dan je bio transfer tak da... sorry na krivim informacijama...

  6. #1156
    mala bu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    170

    Početno

    ...nasla sam i djetelinu...
    SRETNO, bubekica...

  7. #1157
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj mala bu prvotno napisa Vidi poruku
    definitivno su js, jer na otpusnom piše oocite...
    transfer mi je bio peti dan pa sam pretpostavila da je onda taj ostatak zamrznut taj isti dan-ugl, radila sam folikulometriju kod druge dr pa me ona pitala koji su dan zamrznute a ja nisam znala pa me pitala koji dan je bio transfer tak da... sorry na krivim informacijama...
    ne kužim, zamrznuli su ti oocite i to 5. dan nakon punkcije? i sad ti veliš još da je za očekivati da će ti transfer biti 5. dan od ovulacije? kojom logikom?

    Kad su ti uopće zamrznuli oocite? i gdje? ili embrije

  8. #1158
    mala bu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    170

    Početno

    Citiraj Kadauna prvotno napisa Vidi poruku
    ne kužim, zamrznuli su ti oocite i to 5. dan nakon punkcije? i sad ti veliš još da je za očekivati da će ti transfer biti 5. dan od ovulacije? kojom logikom?

    Kad su ti uopće zamrznuli oocite? i gdje? ili embrije
    ovako: u postupku sam bila u 4mj.2012. na SD-u...tom prilikom su mi 5d nakon punkcije vraćene 2blastociste od kojih je jedna moja djevojčica, a piše da mi je kriopohranjeneo 6 oocita...
    sad, ne znam ni sama kad su one zamrznute-da li je tih 6 odmah nakon punkcije zamrznuto budući sam ih imala 9 ukupno ili???
    jučer na folikulometriji me pitala dr koji dan su mi zamrznute pa budući da nisam znala, ona je zaključila da su zamrznute 5-i dan, kad je i sam transfer bio i rekla da će mi transfer i sad biti 5-i dan nakon ovulacije?!
    SAD tek ništa ne znam i zbunjena sam...

  9. #1159
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Pa js se smrzavaju odmah, ne može se čekati 5 dana za to.
    Znači isti dan su ti 3 oplodili i 6 smrzli.
    Jedino to vraćanje sad 5.dan nema smisla, treba ih prvo odmrznuti, oploditi a onda vidjeti kako će se razvijati i kada će ih vratiti. No možda već sad planiraju vratiti blastice jer računaju da imaš dosta js

    Sretno

  10. #1160
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    ili su zamrznuli embrije jer je novi zakon bio na pomolu ali to naravno tad nisu mogli napisati u otpusno pismo

  11. #1161
    mala bu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    170

    Početno

    Hvala, Vrci...Tako sam si nekako i ja mislila...

  12. #1162
    BOZZ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    KR
    Postovi
    315

    Početno

    Mislim da na SD ne zamrzavaju embrije bar nisam čula , moje oocite su zamrznute odma na punkciji tj. Kad su oplodili tri za transfer,sada na sekundarnom su mi odmrzavali tri po tri,prva tura je propala a u drugoj dvije su se održale i vraćeno drugi dan samo meni je to nekako čudno istempirano vraćene su 14 dc kada po mom mjerenju bazalne je tek bila ovulacija ,prirodna,ali čitajući iskustva drugih uspjeha je bilo i kada su vraćali par dana od ovulacije.

  13. #1163
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Kako to misliš da na S. Duhu ne zamrzavaju embrije? Kad? Sad? 2013?

  14. #1164
    BOZZ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    KR
    Postovi
    315

    Početno

    Pa neznam nisam još čula , ili izbjegavaju ili još nisam naišla na nekoga kome su zamrznuli,

  15. #1165
    BOZZ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    KR
    Postovi
    315

    Početno

    Inače po mom dobro SD uopće radi njima je ovaj štrajk super došao kao sredstvo štednje jer neznam dali uopće obavljaju kaj,nove na konzultacije odbijaju pod isprikom štrajka ,inače od pouzdanih izvora od zdravstvenih djelatnika i našoj vladi odgovara ovaj štrajk u pogledu štednje .

  16. #1166

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zg
    Postovi
    614

    Početno

    Citiraj mala bu prvotno napisa Vidi poruku
    ovako: u postupku sam bila u 4mj.2012. na SD-u...tom prilikom su mi 5d nakon punkcije vraćene 2blastociste od kojih je jedna moja djevojčica, a piše da mi je kriopohranjeneo 6 oocita...
    sad, ne znam ni sama kad su one zamrznute-da li je tih 6 odmah nakon punkcije zamrznuto budući sam ih imala 9 ukupno ili???
    jučer na folikulometriji me pitala dr koji dan su mi zamrznute pa budući da nisam znala, ona je zaključila da su zamrznute 5-i dan, kad je i sam transfer bio i rekla da će mi transfer i sad biti 5-i dan nakon ovulacije?!
    SAD tek ništa ne znam i zbunjena sam...
    Mislim da ste se ti i dr. krivo razumjele ,dr.je sigurno mislila da ti imaš zamrznure embrije a ne stanice pa te pitala koji dan su zamrznuti .
    Ja sam imala gore 3 postupka po Milinovićevom zakonu i uvijek su samo 3 stanice oplođivali a ostale zamrzavali,sada normalno zamrzavaje embrije.

  17. #1167
    mala bu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    170

    Početno

    BOZZ, slažem se ...mislim da je tako i u mom slučaju, da su zamrznute oocite na dan punkcije,i rekao dr B istu proceduru kao što si i ti navela - odmrzavaju se 3 po 3...
    danas idem opet na folik, ne na SD nego privatno pa ću objasniti doktorici...
    nakon toga moram zvati za daljnji tijek postupka druge dr na SD, budući da dr B nema slj 2 tjedna(((
    jel mi možete reći kad bude obično transfer- na dan ovulacije ili koji dan kasnije, naravno ako se js oplode?

  18. #1168
    mala bu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    170

    Početno

    evo da se javim...danas na 14-i dc endometrij 7.5mm, folikul na des.jaj. nije niš narastao-pko 10 mm, kao što je bio i prije 2 dana pa kaže dr da jer ovaj ciklus izgleda anovulatorni
    tak da sad moram u pon na folik. na SD pa ćemo ipak ići na odmrzavanje?!
    pomoć:kaj se ne mora čekati ovulacija pa onda odmrzavanje pa sve dalje?...

  19. #1169
    BOZZ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    KR
    Postovi
    315

    Početno

    Mala bu neznam to ti je sve relativno, ja sam pustila nek to dr B. sve odradi i nisam se previše brinula osim kaj sam si mjerila temp. i vjeruj mi po mojem ovulacija mi je ( ako je bila) bila 15 dc kada i transfer. Doktor je samo na transferu komentirao stažistima kako smo to prekrasno istempirali i da sve savršeno unutra izgleda i ispostavilo se da je bio u pravu hvala Bogu.

  20. #1170
    mala bu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    170

    Početno

    Ja sam ipak odlučila čekati dr B da se vrati pa čekam sljedeći ciklus..
    Hold on

  21. #1171

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    150

    Početno

    kakve su sanse da dodze do trudnoce sa zaledzenim embriom?

  22. #1172

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    puno manje nego sa zaledenim embrijima. razlog je sto se znaju ostetit prilikom odledjivanja i teze se oplodjuju. ako se to dobro odvije i stanica se lijepo razvija mogucnosti cu vece. ima par forumasica koje imaju djecu iz zal.jaj.st Potrazi temu trudnoce iz zal.jaj.st.

  23. #1173

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    tek sada vidim da si pitala za zaledjene embrije...a tema je zal.jajne stanice...

  24. #1174
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj edina prvotno napisa Vidi poruku
    kakve su sanse da dodze do trudnoce sa zaledzenim embriom?
    ovisno o tome što su ti zamrznuli i koliko ih imaš?

    Nije isto da li imaš vrhunske blastice zamrznute ili 8-stanične embrije 3. dan ili čak morule 5. dan zamrznute (tu su šanse stvarno smanjene).

    I pitanje je da li ti vraćaju 1 ili 2 embrija, daj malo više informacije i o tome gdje se liječiš, gdje ideš na FET, u kojoj klinici?

  25. #1175

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    150

    Početno

    5 dan zamrznut. jedan je samo embrio zamrznut. ja zivim u americi.

  26. #1176
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    edina, ovdje je riječ o smrznutim jajnim stanicama, ono što tebi treba je tema o smrznutim embrijima: http://forum.roda.hr/threads/30493-U...5%A1nost-FEt-a
    BTW, ja imam dijete iz FET-a, isto petodnevni.

  27. #1177

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    150

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    edina, ovdje je riječ o smrznutim jajnim stanicama, ono što tebi treba je tema o smrznutim embrijima: http://forum.roda.hr/threads/30493-U...5%A1nost-FEt-a
    BTW, ja imam dijete iz FET-a, isto petodnevni.
    koliko si embria imala za tramsfer

  28. #1178
    Katjuša avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    196

    Početno

    Pozdrav, evo dižem ovu temu, bila je aktualna pred više godina (i super da više nije), ali eto, spremam se u sekundarni ivf, imam smrznute 3 js.. Pa me interesira ako ima kakvih novijih iskustava..

  29. #1179
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Evo najsvježije informacije...
    Prošle godine zamrznute 4 js. Ove godine smo išli u sekundarni, dvije su propale kod odmrzavanja, druge dvije su stavljene na oplodnju od kojih je samo jedna uspjela, ali je do 3dpo bila tek 3-stanična. Danas sam išla po betu, koja je negativna. Svaki put kod sekundarnih bio je fijasko, ili se nijedna nije uspjela odmrznuti ili bi uspio biti samo po jedan mali zametak loše kvalitete.

  30. #1180
    Katjuša avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    196

    Početno

    Hvala ti na odgovoru Snekice. Dugo već pratim ovaj forum pa sam vidjela i tvoju priči, žao mi je zbog negativne bete i da nije uspjelo

    Iščitala sam i cijelu ovu temu, i znam da je postotak uspješnosti mizeran, i ja iskreno ne polažem neke nade, skoro pa nikakve, iako ona neka trunka nade uvijek tinja, ali pokušavam biti realna..
    Vidjeti ćemo kako će se razviti situacija kod mene..

  31. #1181
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Osobno mislim da je zamrzavanje js puno lošija opcija nego postupak sa svježima ili zamrzavanje embrije ali imam kolegicu na poslu koja ima 2 djece iz zamrznute js ,oba puta uspjelo iz prve. Gotovo pa nikakve šanse, ali eto događa se i to - tako da ne treba nikada ništa otpisati!

  32. #1182
    Katjuša avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    196

    Početno

    slažem se maca2, sve znam, ali lijepo je uvijek čuti i priče sa pozitivnom ishodom, hvala ti

  33. #1183
    Katjuša avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    196

    Početno

    Evo samo da javim da se stanice nisu oplodile, tako da nije došlo ni do transfera..

  34. #1184
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Od 2012. kada je zakonom ponovno dozvoljeno zamrzavanje embrija u postupcima liječenja neplodnosti, jajne stanice se u tim postupcima rijetko zamrzavaju iz dobro poznatih razloga:

    Jajne stanice su osjetljive na zamrzavanje i odmrzavanje. Nakon zamrzavanja i odmrzavanja većina jajnih stanice nije vijabilna ili se ne može se oploditi, a ako ipak dođe do oplodnje odmrznutih jajnih stanica nastali zametci imaju manji razvojni potencijal u odnosu na zametke koji su kriopohranjeni i naknadno odmrznuti.

    Zamrzavanje jajnih stanica koristi se samo kad se mora - npr. ako ženi prijeti neplodnost radi kemoterapije, ako žena bez partnera želi pohraniti svoje jajne stanice za korištenje u budućnosti, u donacijskim programima, ponekad i radi osobnih svjetonazorskih poimanja koja priječe osobama koje se liječe od neplodnosti zamrzavanje zametaka.

    Na žalost, raširena je praksa da se pacijenticama u KBC Rijeka zamrzavaju jajne stanice koje ne prelaze zakonom dozvoljen maksimalan broj za oplodnju (12 jajnih stanica) bez da ih se točno i na propisan način informira o tome da su izgledi za trudnoću i rođenje djeteta iz odmrznutih jajnih stanica višestruko niže nego kad se koriste odleđeni embriji. Pacijentice se u KBC Rijeka dezinformira da će imati tzv. "višak embrija", oplodi se samo jedan dio jajnih stanica, a ostale zamrznu. I što se često događa? Od oplodđenih jajnih stanica jedva da se dobije embrij za svježi transfer, a naknadno jajne stanice niti ne prežive odmrzavanje. I tako umjesto "viška embrija" neplodni parovi u KBC Rijeka gomilaju neuspjele postupke, tugu, bol i jad neplodnosti....

  35. #1185
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Strasno ! Stvarno strasno sto rade oni jadnik curama, kojima na kraju i propadne cijeli postupak jer na kraju im ne ostane ni jedan embrij.

  36. #1186

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    34

    Početno

    Uzas...jedna sam od njih i sad idem u sekundarni sa zamrznutim JS. Srce mi puca kada ovo citam. Sve nade su potonule. Kako js zivot nepravedan

Stranica 24 od 24 PrviPrvi ... 14222324

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •