Stranica 2 od 24 PrviPrvi 123412 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 1186

Tema: Transfer embrija od odmrznute jajne stanice

  1. #51
    seka35 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    BOSNA I HERCEGOVINA
    Postovi
    488

    Početno

    ja se javljam jer i i ja idem slijedeci mjesec u maribor po svoje eskime i to cetvrti put

  2. #52
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    seka 35, ima puno trudnoća iz odmrznutih smrzlića, ali to ti na sreću ne pripada ovoj temi koja je samo za odmrznute jajne stanice koje će se tek pokušati oploditi. Ti već imaš blastice. Ova je tema otvorena više zbog novog zakona u HR koji ne dopušta da se oplode sve stanice. Ne znam koliko si slijedila situaciju kod nas, ali u Hrvatskoj više nema normalne stimulacije, nego neka "ko-fol" blaga stimulacija, pa se niti ne dobiva dovoljan broj stanica, a ako netko ipak dobije dovoljno stanica, tek rijetko se zbilja i zamrznu, cure niti ne pitaju što je s viškom stanica napravljeno i to je kod nas katastrofa. Ti se možeš lijepo veseliti svojim mariborskim smrzlićima, a ovde ima tema vezanih uz FET, i to poveći broj. U Mb procjenjuju vjerojatnost da ćeš zatrudniti iz smrzlića približno jednaku vjerojatnosti u stimuliranom ciklusu sa svježim embrijima, dok su ovdje uspjesi vrlo ograničeni.
    Držim ti figetine i evo jedna vibra za vaše smrzliće ~~~~~~~~~~~~~~~~

    Ima jedna naša forumašica koja je dvaput sa smrzlićima ostala trudna. Meni trenutno padaju na pamet moje 2 prijateljice koje su rodile nakon FET-a.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 22.10.2010. at 23:11

  3. #53
    seka35 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    BOSNA I HERCEGOVINA
    Postovi
    488

    Početno

    hvala puno jelena iako sam malo odlutala ,ali znas kako je kadsi u tom problemu

  4. #54
    maza975 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    83

    Početno

    danas krećem sa odmrzavanjem js, iz 9 mj ostale mi 3 zamrznute, pa ih sada koristim, naravno ako budu dobre........

  5. #55

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    maza975 Sretno !!

  6. #56
    maza975 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    83

    Početno

    HVALA, mislim da će mi i trebati..

  7. #57
    bugaboo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,067

    Početno

    Maza drzim fige!

    P.S. Mali savjet svima koji idu na odmrznute JS: inzistirajte da vas pregledaju i na dan odmrzavanja da se vidi jel folikul pukao, meni se pretvorio u cistu pa su ga punktirali, da me nisu pogledali (na moj nagovor) ne bi bilo nista od transfera, a sve 3 JS sus se oplodile...

  8. #58
    maza975 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    83

    Početno

    bila sam danas na ultrazvuku, rekao da je sve ok......

  9. #59
    innu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    844

    Početno

    pozdrav, evo i mene!
    upravo sam u postupku sa sjs!
    bugaboo, hvala za savjet, svaki je dobrodošao, pogotovo ovdje!
    ako vam se da, pišite, koji ste dan imale transfer, i koliko vam inače traju ciklusi!
    meni je danas 17 dc, a za transfer još ne znam!
    sretno svim curama!!!

  10. #60

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    2 x transfer sa zamrznutim jajnim stanicama i transfer sam imala 17dc - samo za usporedbu u 2 x stimuliranim ciklusima transfer sa svježim mije bio 11dc... eto da vidite razliku

    Cure sretnooooooo !!!

  11. #61
    maza975 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    83

    Početno

    meni se ovaj puta otegnulo, bila sam u 9 mj na IVF sa menopurom i decapeptilom, i valjda od tih hormona ovaj ciklus se protegao tako dugo. Danas mi je 20 dan ciklusa. Inače mi redovno stižu stvarćice svakih 28 dana. Dr je rekao da je to uobičajeno da se to desi

  12. #62
    Jim avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    384

    Početno

    Drage moje Rode, moje suborke , sve vas puuuuuuuunooooooooo pozdravljam i javljam vam se da vidite kako vas nisam zaboravila. Unaprijed oprostite ali nisam u mogućnosti vam se baš ćesto javljati. Ako imate kakvih pitanja vazanih za postupak sa smrznutim js pišite, javima vam se sutra da vam odgovorim na sve vaše dileme i da vam pomognem koliko mogu.
    Veeeeeeeeeeliiiiiiiiiiiiiikiiiiiiiiiiiiiiiiiiii pozdrav svima i da mi sve do jedne brzo brzo budete trbušaste.

  13. #63
    innu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    844

    Početno

    jim, drago mi je da si se javila!
    meni transfer sutra, 22 dc, ciklusi su mi 30-35 dana!
    sretno svima!!!

  14. #64

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    innu znaci li to da ce transfer biti 5. dan?! Koliko JS si imala zamrznutih? A koliko si ih svekupno imala prilikom punkcije? Kada si bila u postupku? Da li ti je jos koja JS ostala zarmznuta?

    Hvala za odgovore i svu srecu ti zelim na sutrasnjem transferu.

  15. #65
    innu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    844

    Početno

    aurora*, transfer će bit 3.dan. u postupku sam bila u 8mj, imala sam 10js, 1 nezrela, 3 oplođene i odmah vraćene 2, 6 zamrznutih!
    ne znam točno kakva je situacija sad sa zalihama, jer telefonski i nisam saznala puno, nadam se da ću sutra znati više!
    hvala na lijepim željama!

  16. #66
    bugaboo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,067

    Početno

    Innu, koliko mrvica ti je vraceno? Jesi vec vadila betu?

    Maza kako je tebi proslo sa odmrznutim JS?

    Meni je ko za vraga zadnja menga kasnila punih 11 dana, nadam se da iduca nece kasniti jer onda nista od mojih smrznutih u 12. mj.

  17. #67
    maza975 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    83

    Početno

    imala sam 3 zamrznute, sve su se odmrznule, dvije su se nastavile razvijati i 3 dan su mi ih vratili ali ništa nakon sedam dana došlo...... Tako da sada opet moram u postupak

  18. #68
    innu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    844

    Početno

    dakle, od mojih 6 smrzotina, 3 nisu preživjele odmrzavanje, druge tri su uspješno odmrznuli i oplodili, a na kraju mi je vraćena samo jedna jedina koja se nije uhvatila, nisam ni dočekala betu.
    a niš, ajmo dalje!
    sretno svima!!!

  19. #69
    Vojvođanka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    360

    Početno

    tek za evidenciju
    meni 2 jajne stanice zamrznute i nisu preživjele odmrzavanje, pih, kao da sam očekivala blastice

  20. #70
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Od moje 3 smrznute ispao samo jedan embrijić. Naravno da nije uspio postupak.

  21. #71
    nana1976 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    117

    Početno

    Cure samo da javim da imam 3 smrznute i da idem po njih u 01 mj 2011. Nadam se da će biti sve ok.

  22. #72

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    16

    Početno

    Čitam Vas i tek toliko da se uključim: imam 4 zamrznute js (postupak u 10mj) i mislim ići po njih u 12 mj (ako stignem, zbog blagdana).

  23. #73

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    37

    Početno

    evo da vam se i ja pridružim...u 1.mj idemo sa smrznutim js, imamo ih 5...da li će ih svih 5 odmrznuti ili samo 3 to bi htjela da mi netko odgovori ako je upućen...radi se o VV...ne mogu dočekati sad taj prvi mjesec, a u biti priznajem da više čekam 4.mj jer ovo sa smrznutim js baš hm...ali, možda baš bude ) sretno svimaa

  24. #74
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    slow, ja sam prilično sigurna da će odmrzavati svih 5, iz dva razloga:
    1. Samo oko 80% ili manje stanica se uspješno odmrzne (u prosjeku), čak i u najboljim uvjetima, a 80% od 5 je 3, koliko je dozvoljeno oploditi
    2. Ići odmrzavati samo 2 j.s. (koliko bi ih preostalo da ti odmrznu samo 3, a ostave 2) je općenito potpuno neisplativo jer je šansa za trudnoću u tom slučaju manja od 10%, a po cjeniku HZZO-a to košta 4.500kn. Za te novce je puuuno isplativije ići u svježi postupak, npr. polustimulirani (klomifen ili femara).

  25. #75

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    37

    Početno

    pino hvala ti iskreno se nadam da će tako biti jer to jedino ima smisla...jer kao što kažeš, pitanje je i šta će biti od tih 5...sada opet odbrojavanje do 1.mj i tako u krug...ali ja kažem prije će beba odlučiti doći nego mi odustati

  26. #76
    nana1976 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    117

    Početno

    Sada ja imam pitanje. Kao što sam navela da u 01.mj. idem u VV po 3 smrznute js e sad pitanje: Da li to ulazi u famozni 6 pokušaja od strane HZZO-a.

  27. #77
    bugaboo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,067

    Početno

    Vec je bilo puno rasprave na tu temu i ispada da to ne spada u onih 6 pokusaja jer u njih ulazi samo postupak sa stimulacijom (gonali, menopuri).

  28. #78

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    37

    Početno

    Bugaboo, ja se nadam da je tako jer sve ostalo bi bilo krajnje bezobrazno...s obzirom na mogućnost trudnoće tim putem...

  29. #79
    nana1976 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    117

    Početno

    I sama sam takog mišljenja, ali nikada se ne zna.

    Bugaboo vidim da si ti već probala sa zamrznutim js, ako smijem pitati u kojoj klinici jer ja idem na VV pa me malo sve to zanima.

  30. #80
    nana1976 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    117

    Početno

    Sad vidimu potpisu SD( Sveti Duh)Jer tako

  31. #81
    bugaboo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,067

    Početno

    Je, Sv. Duh.

    Idem opet sad u 12. mj. ako mi vjestica ne bude kasnila da me ne zakaci transfer za Bozic.

  32. #82

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    37

    Početno

    Bugaboo od srca ti želim da dođe na vrijeme...
    Dali znate za briseve i papu, dali godinu dana moraju biti vriški nalazi, ili?

  33. #83
    nana1976 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    117

    Početno

    Nakon 6 mj. trebalo bi ponoviti, osim ako dr. ne traži ranije.
    Iskreno ja sama to pratim i pravim ih prije nego li treba da se nađe da ne bi bilo napravite papu pa se onda čujemo.
    Posljednje uređivanje od nana1976 : 24.11.2010. at 13:01

  34. #84
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Papu i briseve je dovoljno napraviti jednom godišnje ako su nalazi uredni (naravno, osim ako dr ne traži drugačije).
    Posljednje uređivanje od mare41 : 24.11.2010. at 13:37

  35. #85

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    37

    Početno

    Točno to, netko kaže 6mj netko 1god...a u prvom će mi biti 10mj od zadnjih briseva, a krećemo sa zamrznutim js...mislim da ću ja to obaviti sada da ne bi bilo nepotrebnog produljivanja...i baš to, obavite pa se čujemo...neeee hvala curke

    P.S. Svaki se dan nadam da će se javiti netko sa lijepim vijestima od zamrznutih js, ali ništa...

  36. #86
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Ajoj Slow......... osim jedne forumske trudnoće postoje i vrlo klimave izjave doktora Golema za koje ja uistinu uopće sumnjam u točnost i vjerodostojnost..........
    Golem je na Latinici rekao 21 trudnoća iz zamrznutih jajnih stanica samo u Petrovoj i 5 rođene djece iz takvih postupaka. Kako je on tu večer izgovorio brdo laži ni najmanje ne dvojim u vezi istinitosti ove izjave - voljela bih nekoga iz Petrove da potvrde te podatke.

    Uspješnost postupka iz zamrznutih jajnih stanica je nažalost još uvijek iznimka a nikako pravilo, još uvijek nažalost liči na eksperiment a manje na dobru i provjerenu praksu u MPO svijetu. Neusporediva je uspješnost recimo iz FET-a (zamrznutih embrija).................

    No i dalje navijam iz petnih žila za svaku trudnoću ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  37. #87

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    37

    Početno

    i ja navijam da krene to već, ali iskreno - smatram da bi se već vidjela pozitivna strana te priče...ipak je to premali broj...iako, ja se iskreno nadam da će to sve krenuti na bolje...ali doza realnosti ipak mora biti na vrhu ove priče, da ne bude preveliko razočarenje ako ne uspije...

  38. #88

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    71

    Početno

    bok, ja sam ovdje nova
    prijavljujem B=119, 13 dpt
    imala sam 2 odmrznute js, od toga se 1 oplodila

  39. #89
    gala1979 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    562

    Početno

    Super. Čestitam Dhea. Gdje si bila u postupku?

  40. #90
    nana1976 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    117

    Početno

    Super još jedna trudnica od odmrznutih js ipak nam daje neku nadu. Čestitam Dhea

  41. #91

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    71

    Početno

    3 AIH, Petrova, 2009, beta=0
    ICSI (dec.+gon.), Petrova, 06/2010, trudnoća, blighted ovum u 8tj.tr.
    ICSI (odmrznute j.s.), Petrova, 11/2010, beta=119, sutra i u petak ponovo vadim betu

    nemam pojma kakve su statistike u petrovoj, meni je prije transfera rečeno da se ničemu ne nadam, pa ipak,...
    ali veselit cu se tek kad cujem da srce kuca

  42. #92

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    71

    Početno

    e da
    postupak u prir.ciklusu (uključivo odmrzavanje j.s.) ne upada u onih 6 pokušaja preko HZZO-a, ali štopericu (u mom slučaju ovitrelle) trebate kupiti same (košta cca.275 kn)
    možete je dobiti i besplatno preko recepta, ali onda to ulazi u onih 6 pokušaja (ja kupila sama)

  43. #93
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Dhea, čestitam od srca. Veseli me da nije sve baš tako jako uzalud vezano uz zamrzavanje js. Ipak, na kraju su pacijenti dio eksperimenta.

  44. #94
    bugaboo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,067

    Početno

    Dhea cestitam

    Ja danas odradila UZV 8. DC i dr. kaze da nema nista, da ce mi mozda morati davati estrogene da potaknu ovulaciju Jel itko zna o cemu se tu radi?

    U prethodnom postupku sa odmrznutim JS sam imala vodeci folikul (koji je na kraju presao u cistu pa je punktiran) i sve je bilo ok, samo sam dobila utrice nakon transfera.

  45. #95

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    37

    Početno

    Citiraj Dhea prvotno napisa Vidi poruku
    bok, ja sam ovdje nova
    prijavljujem B=119, 13 dpt
    imala sam 2 odmrznute js, od toga se 1 oplodila
    Dhea....hvala ti na ovome i od srca čestitam i želim da se sve odvija najljepšim mogućim scenarijem )
    ....hvala ti...hvala...dala si nam nadu )

  46. #96
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Citiraj bugaboo prvotno napisa Vidi poruku
    Dhea cestitam

    Ja danas odradila UZV 8. DC i dr. kaze da nema nista, da ce mi mozda morati davati estrogene da potaknu ovulaciju Jel itko zna o cemu se tu radi?

    U prethodnom postupku sa odmrznutim JS sam imala vodeci folikul (koji je na kraju presao u cistu pa je punktiran) i sve je bilo ok, samo sam dobila utrice nakon transfera.
    estrofem se daje za zadebljanje endometrija, par dana prije transfera nastavi se utrićima + estrofem, nakon transfera nastavlja se jedno i drugo,i to je sve, ne treba ti ovulacija ako je nema, s terapuijom se prebaci iz jednog dijela ciklusa u drugi, važno je praditi debljinu endometrij, sretno!

  47. #97
    AuroraBlu avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,688

    Početno

    Mare, a kad se ide na 1.uzv? Odnosno, kad se vidi da ovulacije možda neće biti i da treba početi s estrofemom?

  48. #98
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Dhea, čestitam !!!! Drago mi je da si nas demantirala, ali i dalje mislim da je to toliko sporadično uspješno, da je većini gotovo pa nikakva pomoć, ako ne i smetalo (gube na to vrijeme - pacjienti; gube na to vrijeme - osoblje u laboratoriju; gubi na to novce - država; osim onoga da je možda osoblju zanimljivo stila "izazov", objava radova itd.). Držim palčeve za duplanje bete!

  49. #99
    bugaboo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,067

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    estrofem se daje za zadebljanje endometrija, par dana prije transfera nastavi se utrićima + estrofem, nakon transfera nastavlja se jedno i drugo,i to je sve, ne treba ti ovulacija ako je nema, s terapuijom se prebaci iz jednog dijela ciklusa u drugi, važno je praditi debljinu endometrij, sretno!
    Mare hvala za info, mozda sam je ja nesto krivo razumjela, ali mi se cini da je bas rekla estrogen. Nema frke idem u petak (11 dc) opet na UZV pa cu vidjeti sta ce biti, pitat cu je bas za estrofem.

  50. #100

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    71

    Početno

    hvala svima na čestitkama
    međutim izgleda da ništa od svega
    danas mi je beta=80, dakle pada

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •