Stranica 56 od 56 PrviPrvi ... 646545556
Pokazuje rezultate 2,751 do 2,768 od 2768

Tema: Potpomognuta u ČEŠKOJ

  1. #2751
    olea77 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    420

    Početno

    vozio je auto na pranje.

  2. #2752
    ljiljan79 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    19

    Početno

    Pozdrav cure,ja sve ok a muž azospermija idemo na donaciju u Pfc,predala sam zahtjev u 12 mjesecu pa nije bio dobro ispunjen pa sve ispočetka pa onda tražili da uradim Hsg,koji sam u 3 mj.uradila i jaako me bolio,kroz jedan jajovod prošla tekučina a kroz drugi nisu vidjeli da je prošla u trbušnu šupljinu ali nisu napisali da je nešto začepljeno radila sam rengenski hsg.Sad čekam odgovor,jučer zovem i kažu mi da izvadim taj hormon i briseve cervixa koje imam.kad se vadi anti milerov hormon bilo koji dan ciklusa ili,negdje sam pročitala da se može vaditi bilo kad.

  3. #2753
    Sela avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,137

    Početno

    [QUOTE=goga69;1876507
    Sela ,da to je 17dpt ....a sto se blizanaca tice volela bih ali sam naisla da je jedna forumasica imala 8397 19dpt pa ima jedno,tako da to mozda i od dana inplatacije zavisi sto je tako visoka a ja sam stipanje i hvatanje osetila odmah 4dpt....ako je to bilo[/QUOTE]

    Ja sam 17dpt imala betu 8773,4 i bila je jedna bebica.Do UZV mozes samo nagadjati.
    Posljednje uređivanje od Sela : 27.04.2011. at 16:14

  4. #2754
    Sela avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,137

    Početno

    Olea mislim da mozes,jer po defaultu vracaju svotu najjeftinijeg prijevoza na relaciji zag-prg (autobusne karte)bez obzira koliko si ti potrosila i
    cime si putovala.

  5. #2755
    olea77 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    420

    Početno

    OKNP,kaže da je ispunjavala obrazac za refundaciju troškova.
    u rješenju piše da se u roku 15 dana dostavi otpusno pismo u hzzo a područni ured će obračunati troškove.
    jel onda šaljem i u hzzo zg i područni ured?

  6. #2756
    đurđa76 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    601

    Početno

    olea mislim da ti računi baš i ne bi pomogli jer koliko sam shvatila hzzo refundira trošak u visini dvije najjeftinije varijante prijevoza,mislim da se pisalo o 1200-tinjak kuna koliko dođu karte za bus ili vlak ,nisam sigurna,po tome bi ti trebalo biti dovoljno otpusno pismo kao dokaz da ste bili

  7. #2757
    Sela avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,137

    Početno

    Olea iskopiraj si otpusno pismo u par primjeraka i da imas kad ti treba.Cak mislim da ti ne trebas nista
    slati HZZOu nakon neuspjesnog(ili uspjesnog postupka) -PFC kontaktira HZZO ovako i onako zbog naplate i moze
    obavjestiti HZZo o rezultatu..

  8. #2758
    hop avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    421

    Početno

    Pozdrav cure, ma htijela bi vas pitati da li je koja od vas nakon stimuliranog ivf-a imala krvarenje tj nije to ko menga, nego mrljanje, spoting, neznam kako da to nazovem, ide mi te svježa te tamna krv kako kada , ali svaki dan i to mi krenulo dva, tri dana nakon menge i do danas , a danas mi je 19dc, a dobivam mengu od 24-28dc, pa neznam da li je to u redu, ali stalno neprestano je tako malo po malo, stalno imam na gačicam , tako d asada već niosim i uložak, ide mi na živce već, to mi je prvi ciklus nakon stimuliranog?

  9. #2759
    venddy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    858

    Početno

    cure pozdrav, prvi sam put na ovoj temi. Do sada sam pokušavala kod nas u RH ali sad ozbiljno razmatram mogućnost odlaska u Prag. Betu sam trebala vaditi u petak ali evo danas na moju žalost stigla M.
    Imam dva pitanja ako slučajno tko zna odgovor: Kakve su forumske statistike trudnoća za nas preko 35 godina starosti u Pragu? Ima li posebna tema refundacije troškova od HZZO-a da malo proučim što mogu i kako tražiti? Zahvaljujem

  10. #2760
    milivoj73 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    637

    Početno

    forumske statistike kao i svugdje su dosta varljive...uzorak zna biti mali ili nedovoljno reprezentativan...
    na našem češkom pdfu je situacija još zamršenija...malo nas je, ima svakojakih podskupina:
    donacija js, donacija sjemena, vlastiti materijal, godine parova itd...
    generalno govoreći Češka je za nas iz HR "obećana zemlja" radi normalnog zakona, relativne blizine i odličnih stručnjaka...

    što se tiče refundacije, cure na ovom pdfu su maherice, samo pitaj...
    sretno...

  11. #2761
    patuljchica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    zg
    Postovi
    292

    Početno

    Venddy. Dobro došla! Ipak, žao mi je da nam se ipak pridružuješ.
    Upućivanje na liječenje u inozemstvo - to su ti ti troškovi koje pokriva HZZO- mogući su ukoliko je pacjentici potrebno liječenje koje se u RH ne može obavitit. Mišljenje (uputu na liječenje) daje tvoj doktor subspecijalist MPO-a, i preporuča kliniku. Komisija sastavljena od 3 stručnjaka u Zavodu na temelju sve dostavljene med. dokumentacije odlučuje je li uputa opravdana, odnosno da se liječenje ne može provesti u RH. U praksi, to ti znači da trenutno, samo ukoliko ideš na donaciju onda ti HZZO snosi troškove (jer su ovi postupci po našem zakonu dozvoljeni, ali se kod nas ne provode jer nema uvjeta za njihovo provođenje). Cure koje su bile na ovim postupcima bolje će ti objasniti kako to ide... ono što ti je bitno je da se NE REFUNDIRA (osim putnih troškova), već se u stvari PLAĆA postupak. Dakle, moraš imati pozitivno rješenje prije odlaska na postupak (ili biti u žalbenom postupku - mislim da je jedna cura tu situaciju imala, da su joj uvažili žalbu pa naknadno platili trošak), jer ako odeš gore, pa poslije tražiš naknadu troškova - neće ići!
    Sretno ti bilo na tvom putu u Prag, i želim ti samo jedan put gore!

  12. #2762
    venddy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    858

    Početno

    hmm, nemam neke medicinske potrebe za upućivanje vani osim što sama to želim jer za moje godine (38) oplodnja 3 js stvarno ne nudi maximum. Također ako već nešto zamrzavam radije bih embrije nego stanice a i PGD mi ne bi bila na odmet s obzirom na već jedan spontani i starosnu dob (nalaze kariograma još čekam pa tko zna, možda se i tu što otkrije). Bez obzira na refundaciju čim se odmorim od ove zadnje stimulacije (dotle ću skupljat novce) kontaktirat ću jednu od ovih klinika. Koliko bi mjeseci bilo dovoljno pauzirat za slijedeći stimulirani postupak (sada sam bila na kratkom protokolu, 8 Decapeptyla i 18 Menopura)?

  13. #2763
    patuljchica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    zg
    Postovi
    292

    Početno

    Na žalost, prema ovome što si napisala, nemaš baš šanse sa HZZO-om... Što se tiče PGD-a, predlažem da sačekaš kariogram, pa svu dokumentaciju pošalješ mailom u Prag, da vide što preporučaju. Nije ni PGD idealno rješenje, pa mislim da nije nešto što se "može probati, onako usput, kad već idemo"... Ako možeš bez toga - budi sretna! Uglavnom, ne znam za Pronatal, ali PFC odgovara stvarno brzo i temeljito, i iskreno vjerujem da će ti predložiti najbolje rješenje obzirom na tvoju/vašu med. situaciju.
    Isto mislim i što se tiče pauze između stimuliranih - pitaj doktoricu u mailu!
    Ništa te ne košta poslat i sada upite, pa kad se odlučite što i kako dalje, da imaš sve informacije.
    Sretno!

  14. #2764
    ljiljan79 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    19

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    ljiljan, svi smo radili AMH, ako si iz Zagreba-radi VV i Vinogradska, nalaz se čeka do 2 tjedna tako da trbaš to obaviti što prije, a inače u Splitu se radi privatno. Mala napomena ako kome zatreba- i u PFC-u se može izvaditi AMH, košta duplo manje nego u Vinogradskoj.
    mare41 molim te da mi kažeš kada se vadi taj hormon,hvala ti

  15. #2765

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    640

    Početno

    ljiljan AMH mozes vaditi bilo koji dan ciklusa.

  16. #2766
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    ljiljan, krv za AMH možeš vaditi bilo koji dan ciklusa, u Vinogradskoj se plaća 270 kn (kažu da je vrlo precizan nalaz)-ne treba se naručivati, a na Vuk Vrhovcu ide na uputnicu (treba se naručiti telefonom)
    OKNP, isti timing
    Posljednje uređivanje od mare41 : 27.04.2011. at 22:03

  17. #2767
    ljiljan79 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    19

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    ljiljan, krv za AMH možeš vaditi bilo koji dan ciklusa, u Vinogradskoj se plaća 270 kn (kažu da je vrlo precizan nalaz)-ne treba se naručivati, a na Vuk Vrhovcu ide na uputnicu (treba se naručiti telefonom)
    OKNP, isti timing
    hvala puno na vrijednoj informaciji

  18. #2768

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    76

    Početno

    Danas mi je 16 dan od AID i prijavljujem jedan veliki -. Nekako sam znala, ali sam se još uvijek nadala. Do sada sam bila 6 puta na utrogestanima i svaki put sam procurila, a ovaj puta još ništa (to me i zeznulo).

Stranica 56 od 56 PrviPrvi ... 646545556

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •