Stranica 25 od 75 PrviPrvi ... 15232425262735 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,201 do 1,250 od 3737

Tema: Potpomognuta u SLOVENIJI

  1. #1201
    aneri avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    205

    Početno

    Vinjetu ti je možda najjednostavnije kupiti odmah kad prijeđeš slovensku granicu, na graničnom prijelazu ima nekakva kućica i tu se prodaju.

  2. #1202

    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    147

    Početno

    Hvala vam cure moje.

  3. #1203
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Drage moje Mariborčanke, došla sam vam samo poželjeti sreću i uspjeh barem kao moj!
    U izvrsnim ste rukama i nemojte se previše živcirati oko stvari koje ne možete promijeniti.
    Mi smo danas vidjeli malo mariborsko kako kuca
    Držim vam sviga fige i šaljem pregršt trudničkih ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  4. #1204
    Zeena avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    339

    Početno

    eto mene malo na ovom topicu... vec duze vrijeme razmisljam o tome, a nikako da se pokrenem...
    zanima me koja je razlika izmedu maribora i ljubljane... zasto ste se sve vecinom odlucili za maribor unatoc cekanju?

  5. #1205
    zedra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    743

    Početno

    zeena, ja sam se za Mb prijavila dok sam mislila da mi neće trebati. Naime, u međeuvremenu sam imala postupak u Hrv., bezuspješan...I eto, nažaolst, dočekala i Mb...nadam se da će mi biti zadnji...

  6. #1206
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj Zeena prvotno napisa Vidi poruku
    eto mene malo na ovom topicu... vec duze vrijeme razmisljam o tome, a nikako da se pokrenem...
    zanima me koja je razlika izmedu maribora i ljubljane... zasto ste se sve vecinom odlucili za maribor unatoc cekanju?

    Maribor i dalje ima bolje rezultate nego Ljubljana. Prijavi se za Mb pa nek čeka termin, do tada HRV ili LJubljana pa možda ti Mb neće ni trebati. Mb ima valjda najbolje rezultate na prostoru bivše Juge pa i šire, još uz normalan zakon nažalost se ne može usporediti s rezultatima u Hrvatskoj...............

    Dobar labos, uhodan tim, ok zakon, to je što ćeš dobiti u Mariboru, ali naravno da ni Mb nije garancija za uspjeh, evo ti link na njihove rezultate:

    http://www.ivf-mb.net/rezultati.htm

    scroll down pa imaš rezultate po godinama, najfriškije 2008.g. ne znam zašto nisu stavili 2009.g. baš ću napisati mail.

    SRETNO

  7. #1207
    krol avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    113

    Početno

    Jedno pitanje .....Da li neko od vas zna da li oni jave iz Mb ako oplodnja poslije punkcije nije uspjela da se ne ide bezze u Mb?Neki su mi rekli da jave a mojoj supruzi je sutra zakazan transfer.Pocrkasmo od iscekivanja a necu da zovem

  8. #1208
    aneri avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    205

    Početno

    Krol, meni su zakazali trasfer peti dan nakon punkcije, dakle u nedjelju. Kad smo išli plaćati, slučajo je bio u pisarni prisutan i biolog, mislim da se zove Borut i ja sam ga to pitala, a on je rakao da će zvati samo da dođemo treći dan ako se budu slabije razvijali da inače ne zovu. E sad ja nisam ništa dalje pitala, danas nisu zvali, pa pretpostavljam da se dijele iako uvije stoji nekakav upitnik i to grozno iščekivanje.
    Ne znam jesam li pomogla, ali razumijem onaj dio o iščekivanju, ne da razumijem i mi ga živimo svaki dan iznova.

  9. #1209
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj krol prvotno napisa Vidi poruku
    Jedno pitanje .....Da li neko od vas zna da li oni jave iz Mb ako oplodnja poslije punkcije nije uspjela da se ne ide bezze u Mb?Neki su mi rekli da jave a mojoj supruzi je sutra zakazan transfer.Pocrkasmo od iscekivanja a necu da zovem
    Da, zovu. Ako ne zovu treba doći onda kada je usmeno rečeno da se dođe, znači da je sve OK.

  10. #1210
    Zeena avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    339

    Početno

    hvala zenske na odgovorima... ja eto upravo danas poslala papire za Maribor...
    a u meduvremenu se jos budem malo po nasim klinikama vucarala u nadi da mi Maribor nece ni trebati (a u svakom slucaj krece skupljanje novaca za postupak).

  11. #1211
    kiki30 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,353

    Početno

    pozdrav,evo ja se prvi put javljam.početkom ovog mjeseca sam bila na ivf-u u mb-nažalost ni ovaj put ništa.ovo mi je bio 4 pokušaj.prvi u mariboru.
    upoznala sam 5 cura iz raznih krajeva i nijedna nije uspjela.sad da malo dođemo k sebi pa u 1 mjesecu po smrziće

  12. #1212

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    kristina dobrodosla i hvala ti sto si se javila. Zao mi je sto ni tebi Maribor ovaj put nije donio srecu, ali obzirom da imas smrzlice ima jos puno nade da na kraju ovaj postupak ipak bude dobitni. Mozes li nam reci koliko jajnih stanica si imala i koliko smrzlica ti je ostalo? I ako taj rezultat usporedis s onima koje si imala u Rijeci ima li bitnih razlika?

    Usput, savjetujem ti da promjenis ime u neki drugi forumski nick (pitaj administratora na podforumu Admin vam pomaze u nevolji).


    Nestrpljivo cekam da se sa svojim rezultatima jave i ostale cure koje su bile u postupku ovaj mjesec u Mariboru!

  13. #1213

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    18

    Početno

    Zanima me da li ima ko dogovoreni termin 12/01 2011 u Mariboru?
    Meni je određen taj termin još na konzultacijama,ali pošto sad čitam o preuređenju neznam uopće kak bu to izvedivo.
    Nisam ni nikakvu obavijest dobila,a poslala sam im mail s upitom.

  14. #1214
    kiki30 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,353

    Početno

    hvala.. evo imala sam 8 jajnih stanica,na kraju 4 blastocida-dva su mi vratili a dva smrznuli.tako su mi bar rekli, jer mi je sestra iz mb sad javila da imam jedan smrznuti.da se drugi 6 dan prestao razvijati.tako da me ta jedna mrvica čeka da dođem po nju
    a u usporedbi s Ri,neznam tu me jako pogodilo što sam prošli put imala 3 blastocida a jedan mi vratili a druga dva bacili.toliko muke da dođe do toga da bi ih na kraju bacali.srce me zabolilo.punkcija-tu u Ri strašno bolna,nisu me ni uspavali a imala 12 kom. niti dali inekciju za bolove- a u Mb super,u 7.20h legla,odmah zzz... i u 7.25h sve gotovo.

  15. #1215
    zedra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    743

    Početno

    Kristina, a kakvu si stimulaciju imala? I koja dg?
    Držim fige za smrzlića!

  16. #1216
    kiki30 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,353

    Početno

    kod mene je sve ok. a mm nalaz sad dobar sad katastrofa.uzimala sam 30 inekcija decapeptyla i menopura 16 dana po 2 ampule.da vas pitam šta vi mslite je dobro mirovat poslije transfera ili ne.već par cura poznajem koje su poslije embriotransfera išle radit i uspjelo im je a ja svaki put mirujem pa ništa e drugi put neću ni ja mirovat

  17. #1217

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    22

    Početno

    Pozdrav cure.
    Imam pitanje za one koje su bile na FET-u u MB.
    Koliko im se unaprijed treba javiti da bi došli na transfer smrzlića?
    Kakva je uopće procedura?
    Hvala unaprijed na informacijama.

  18. #1218
    seka35 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    BOSNA I HERCEGOVINA
    Postovi
    488

    Početno

    evo ja sad u postupku za fet. javis im kad ti hoces na transver . imas stimulirani postupak i prirodni . ja uvijek idem sa stimuliranim i meni je sad ovo treci fet i nadam se poslednji.
    od dana kad dobijes pocnes sa estrofem 2mg. ,deseti dan ultrazvuk i ako je endometrij preko 7 mm pocnem sa utrogestanom 3x2 vaginalno ,nakon pocetka uzimanja utrogestana je transver 7 ili 8 dan sve ovisi

  19. #1219

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    22

    Početno

    hvala na odgovoru. ako sam dobro razumjela, dovoljno je javiti se ciklus prije.
    pod stimulacijski postupak misliš uzimanje estrofema?

  20. #1220
    Strumpfica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    307

    Početno

    Mene zanima da li smo mi koje smo od ponedjeljka na Gonalima sve na istoj dozi 150?
    Onaj decapeptyl je baš neugodan za bockanje....

  21. #1221
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Strumpfice koliko ja znam, sve mi s foruma smo na dozi 150.
    Ja ga izvadim iz frižidera pola sata prije, istiskujem jaaaaako polako i sve je ok, ne peče jako
    Meni se čini da mi jajnici rade 100 na sat, danas 5.dan stimulacije, jajnike stalno osjetim i to dosta, već sam se napuhala- šta će biti do punkcije

  22. #1222
    Strumpfica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    307

    Početno

    I ja osjećam tu i tamo jajnike, samo da bude dovoljno stanica, do sad nikad nisam imala više od 3 folikula, no ovo mi je prvi put da koristim gonale.
    Malo sam računala- razlika u cijeni između pena kojeg sad koristim i gonala za mučkanje je dosta velika i kontam si da ću si za idući tjedan ipak kupiti ove za mučkanje ti kod nas u RH...

    Imam još jedno pitanje, moj ten je inače OK, no ovaj tjedan su mi izbili neki prištevi po bradi, da li je to posljedica lijekova? Obično te prišteve dobijem tik pred menstruaciju....

  23. #1223
    zedra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    743

    Početno

    Ja sam pitala prof. o toj kolicini Gonala, tj. pitala sam ga hoće li mi to biti dosta i on kaže da mlađim ženama ne treba s velikom dozom jer onda i endometrij bukne, prebrzo se zadebljava, tj. nesrazmjerno rastu folikula i to nije dobro. Pa eto, živi bili pa vidjeli.
    I ja mućkam te Gonale, to mi je najisplativije.

  24. #1224
    Strumpfica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    307

    Početno

    Ja sam za početak uzela Pen al kad sam se vratila doma i preračunala razliku u cijeni o-la-la!...da ne spominjem da su me u ljekarni zeznuli i dali mi umjesto originala kopiju računa pa nisam uspjela niti povrat poreza dobiti...
    Sutra idem u ljekarnu u Zagorsku po Gonale (jel s tim idu i igle ili ih posebno trebam tražiti?) da nam u ponedjeljak sestra pokaže kak se mućkaju-pretpostavljam da ćemo do kraja potrošiti barem toliko koliko smo potrošili u prvih tjedan dana?

  25. #1225
    seka35 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    BOSNA I HERCEGOVINA
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj basina prvotno napisa Vidi poruku
    hvala na odgovoru. ako sam dobro razumjela, dovoljno je javiti se ciklus prije.
    pod stimulacijski postupak misliš uzimanje estrofema?
    da ,bas tako i ide to

  26. #1226

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    22

    Početno

    super, hvala još jednom.
    svima želim uspjeh koji nas uveseljava već godinu dana.
    i nadamo se bar još jednom. uf, što sam skromna...

  27. #1227
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Citiraj seka 35 prvotno napisa Vidi poruku
    evo ja sad u postupku za fet. javis im kad ti hoces na transver . imas stimulirani postupak i prirodni . ja uvijek idem sa stimuliranim i meni je sad ovo treci fet i nadam se poslednji.
    od dana kad dobijes pocnes sa estrofem 2mg. ,deseti dan ultrazvuk i ako je endometrij preko 7 mm pocnem sa utrogestanom 3x2 vaginalno ,nakon pocetka uzimanja utrogestana je transver 7 ili 8 dan sve ovisi
    Prirodni postupak ide ako imaš redovite ovulacije, isto ideš na UTZ i pratiš jajnike i endometrij, a točan dan ovulacije se utvrđuje kućnim testovima. U prirodnom ciklusu nema Utrogestana, dobiješ samo injekciju betaHCG na dan transfera.

  28. #1228
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Cure je li bio netko s foruma jučer u Mariboru na transferu? Ja sam bila na FET-u i bilo nas je puuno, pa se pitam jesam li upoznala nekoga s ovog topica?

  29. #1229
    seka35 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    BOSNA I HERCEGOVINA
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj klara prvotno napisa Vidi poruku
    Cure je li bio netko s foruma jučer u Mariboru na transferu? Ja sam bila na FET-u i bilo nas je puuno, pa se pitam jesam li upoznala nekoga s ovog topica?
    klara ,pratit cu te jer cu ja na fet slijedeci tjedan . u ponedjeljak su mi rekli da nazovem za termin. jeli ti to prvi fet?

  30. #1230
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Citiraj seka 35 prvotno napisa Vidi poruku
    klara ,pratit cu te jer cu ja na fet slijedeci tjedan . u ponedjeljak su mi rekli da nazovem za termin. jeli ti to prvi fet?
    Treći do sada.
    sretno seka35!

  31. #1231
    amyx avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    2,197

    Početno

    Citiraj Strumpfica prvotno napisa Vidi poruku
    Sutra idem u ljekarnu u Zagorsku po Gonale (jel s tim idu i igle ili ih posebno trebam tražiti?) da nam u ponedjeljak sestra pokaže kak se mućkaju-pretpostavljam da ćemo do kraja potrošiti barem toliko koliko smo potrošili u prvih tjedan dana?
    Sa gonalima dobiješ špricu, iglu za mučkanje i iglu za bockanje, ništa ne kupuješ posebno

  32. #1232
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Hej Mariborčanke... evo i mene kod vas.
    U srijedu imam prve konzultacije kod prof. V. Htjedoh pitati, imate li kakav savjet za taj susret? Osim da ponesem sve papire i pripremim listu pitanja... I još nešto, koliko koštaju konzultacije?

  33. #1233

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    77

    Početno

    Mojca ako su konsultacije u domu zdravalja u Novoj vasi 50 eura, a ako su u bolnici - UKC oko 78 eura.

  34. #1234
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Konzultacije su na adresi Cesta proletarskih brigad 71, to nije ni Nova vas ni klinika?

  35. #1235
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    proleterskih brigada jest Nova Vas )

    Mariborčanke ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~111

  36. #1236
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Hvala Kadauna imaš što za preporučiti za prvi susret?

  37. #1237
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    nalaze svakako kao i skalu pitanja. Ionako će te pregledati uzv, i zatim ćeš moći postaviti pitanja, ako ih imaš - pucaj (napiši da ne zaboraviš).

    Pitaj za terapiju koju bi ti preporučio odnosno za protokol s kakvim bi išao s tobom obzirom na godine, nalaze (ako imaš hormone), na uzv pregled, pitaj ga za broj antralnih folikula (koje on vidi uzv), ......

    eto i naravno nemoj zaboraviti pitati kad bi mogla doći na red za postupak.

    Pitaj za druge cure šta je sa siječnjom i veljačom 2011, da li će renovirati Mb bolnicu odnosno MPO odjel. To je pitanje za druge cure koje vjerujem jedva čekaju odgovor.

    SRETNO ~~~~~~~~~~~~

  38. #1238
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Hvala ti. Nadam se da će vidjeti koji folikul jer ću bitu kod njega 10. dana...
    Pitati ću svakako za renoviranje. To je vruća tema, skužila sam.

  39. #1239
    kiki30 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,353

    Početno

    ja se moram javit u 1 mjesecu za fet-tako da onda vjerovatno neće renovirat

  40. #1240

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    tamo tamo daleko
    Postovi
    135

    Početno

    Citiraj Strumpfica prvotno napisa Vidi poruku
    Mene zanima da li smo mi koje smo od ponedjeljka na Gonalima sve na istoj dozi 150?
    Onaj decapeptyl je baš neugodan za bockanje....
    evo da se i ja javim, moja doza gonala je je bila 4 dana po 225 , a zadnja 3 po 150, a sutra ćemo vidjeti što dalje.....

  41. #1241
    Strumpfica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    307

    Početno

    Sutra će biti izazov stići do Maribora...gledam na HAKu, Macelj je zabijeljen...i Maribor isto....

    2Hope, kako vam je uspio nakon 4-tog dana promijeniti dozu? Nama je dao dozu 150 i rekao da se vratimo na kontrolni uzv tek za tjedan dana, zanimljivo, ništ ne kužim, ali budući da osjećam bockanje se nadam da je sve u redu

  42. #1242

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    tamo tamo daleko
    Postovi
    135

    Početno

    Strumpfica, odmah mi je tako odredio u ponedjeljak na 1. uzv, i moj je 2. uzv sutra.

  43. #1243

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    tamo tamo daleko
    Postovi
    135

    Početno

    I da napomenem kako ja nikakvo bockanje jajnika ne osjećam. Nadam se da folikuli (naravno sa stanicama) rastu tiho i polako......

  44. #1244
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala Kadauna imaš što za preporučiti za prvi susret?
    Obavezno tvoju reakciju na prijašnje stimulacije - pregled svega, točno.

  45. #1245
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ina, nisam još bila u postupku... osim jednog prirodnjaka kad je pogrešno tajmirana štoperica, pa nismo ni došli do punkcije. Totalni sam početnik, ako ne računam konzultacije u Viliju i Citu. Dok sam dočekala termin za MB nisam ništa poduzimala jer mi je feritin (nosač željeza) bio stravično nizak 7 (donja granica 13). Sad je bolje, pa ću moći u akciju!

  46. #1246
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Cure, da li ćemo štopericu dobiti u Mb-u kao što je ina pisala na prvoj stranici ovog topica?? Ili moramo sami kupiti?
    Garant ću danas opet zaboraviti pitati sestru kad dođem na uzv

  47. #1247
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj Gabi25 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, da li ćemo štopericu dobiti u Mb-u kao što je ina pisala na prvoj stranici ovog topica?? Ili moramo sami kupiti?
    Garant ću danas opet zaboraviti pitati sestru kad dođem na uzv
    Dobiješ, to je updated stanje. Ovitrelle se dobije.

  48. #1248
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    O, super. Hvala ina

  49. #1249
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Ina, nisam još bila u postupku... osim jednog prirodnjaka kad je pogrešno tajmirana štoperica, pa nismo ni došli do punkcije. Totalni sam početnik, ako ne računam konzultacije u Viliju i Citu. Dok sam dočekala termin za MB nisam ništa poduzimala jer mi je feritin (nosač željeza) bio stravično nizak 7 (donja granica 13). Sad je bolje, pa ću moći u akciju!
    Ako nisi bila u postupku, onda pripremi AMH i FSH, prolaktin i TSH.

  50. #1250
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Hvala Ina, to sve imam.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •