Stranica 2 od 75 PrviPrvi 12341252 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 3737

Tema: Potpomognuta u SLOVENIJI

  1. #51
    BlaBla123 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    131

    Početno

    U protokolu za 10ti mjesec stoji 27.09.10 prvi uzv- 1 dan Gonala logicno. Dalje 04.10.10 UZV s uputama za slijedeci UZV-je li to 100 % da je taj 04.10.10 prvi uzv u Mb?
    Radi se o dugom protokolu gdje ce se prvi uzv raditi u mjestu stanovanja za nas koje smo daleko od Mb?

  2. #52
    pčelica2009 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Sl.Brod
    Postovi
    1,057

    Početno

    Citiraj BlaBla123 prvotno napisa Vidi poruku
    U protokolu za 10ti mjesec stoji 27.09.10 prvi uzv- 1 dan Gonala logicno. Dalje 04.10.10 UZV s uputama za slijedeci UZV-je li to 100 % da je taj 04.10.10 prvi uzv u Mb?
    Radi se o dugom protokolu gdje ce se prvi uzv raditi u mjestu stanovanja za nas koje smo daleko od Mb?
    Ako tako piše onda je.Svakako moraš ranije javiti sestri Jasni da ti mogu poslati koliko ćeš gonala primati od 1.uzv.To je otprilike nakon 8 dana od 1.-2. uzv-tako je svima.

  3. #53
    mare157 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    559

    Početno

    Ima li neko iz Istre da ide u Mb u 10.mj? Može na pp.

  4. #54
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Ide li netko na onaj 1.uzv kod nas u HR?
    Ja sam u grupi za 10.mj-prvi uzv treba biti 27.9.,taj isti dan trebam si dati i 1.gonal.
    Mislila sam otići u Vili kod dr.Radončića na UZV ( ne znam bi li me primili u Vinogradsku gdje sam imala nekoliko postupaka da dođem s uputnicom za UZV ali kažem da mi svi podaci trebaju za Maribor ? ), čujem da je on jako dobar i uz to MPO-vac.
    Strah me otići kod svoje soc.gin. na UZv jer ona nije nikakav MPO stručnjak.
    Ima li netko preporuku gdje se može otići da to dobro odrade i kolika je otprilike cijena?
    Je li uopće pametno ići kod nas na taj 1.uzv a ne u MB - dobila sam dojam da taj 1.uzv i nije tako bitan ( u prošle 2 stim. nisam niti imala taj kontrolni UZV ).?
    Što im točno trebam javiti-koje podatke s UZV-a?
    Posljednje uređivanje od maca2 : 13.08.2010. at 15:45

  5. #55
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Eh da i još me zanima, ako ja odem 27.9. kod nas na UZV-kad trebam javiti u MB stanje,isti dan?
    I u kojem slučaju ne počinjem sa stimulacijom tj. ne dajem si 1.gonal taj dan?

  6. #56
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    maca2, mislim da si na dobrom tragu. Dr. R. je meni baš super, možeš se tamo naručiti za UZV ili u bilo koju privatnu kliniku. Hoće li te u Vinogradskoj primiti, nemam pojma. Budući da ti termin pada točno na ponedjeljak možeš i kod dr. B. u Malešnici privatno (nisam sigurna je li mijenjao raspored).

  7. #57
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Hvala! Znaš li možda cijenu UZv kod dr.R?
    I tko je dr.B ( možda dr. sa Sv.Duha )?
    Može i na PP.

  8. #58
    fresia avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    117

    Početno

    Pozdrav svima!
    Imam jedno pitanje za cure koje su malo dalje od MB, a spremaju se za postupak u 10. mjesecu: da li ste već rezervisale smještaj?
    Hvala.

  9. #59
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    maca2, jes, on radi u Malešnici, koliko znam jednom tjedno, ponedjeljkom, ali ja sam bila kod njega pred koju godinu i nisam sigurna je li se što promijenilo. Nemam na žalost nikakav kontakt više da ti pošaljem na pp, probaj proguglat ili pitati nekoga sa Sv. Duha.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Gledam svoj Mariborski protokol u kojem se sa stimulacijom pocinje 30.8., dok je punkcija predvidjena za 11.9. Prema tome ispada da stimulacija traje 11 dana. Posto sam u dva postupka do sada bila na stimulaciji po 10 dana, racunam da bi tako trebalo biti i ovaj put. Stoga mi nesto u Mariborskom protokolu ne stima..

    Moze li mi tko pojasniti ovih 11 dana? Da li stvarno trebam racunati na 11 dana stimulacije ili sam negdje pogresila u svom racunanju? To mi je sada bitno prvenstveno zbog nabavke lijekova. Racunala sam da ce mi trebati 30 ampula Gonala, koliko su uostalom predvidjeli i u Mariboru, dok prema ovom ispada da cu ih zapravo trebati 33?

  11. #61
    Vali avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    795

    Početno

    Aurora, ne mora ti punkcija biti tocno 11. 9. Ovisi o tvojoj reakciji i folikulima. Meni je bila predvidjena za subotu, a bila je u petak. Pocela sam se pikati u ponedjeljak, stopericu sa primila u iducu srijedu, znaci stimulirala sam se 9 dana.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Vali hvala na tvom odgovoru.

    Izgleda su svi protokoli, ili barem oni koje sam ja vidjela, tako nastimani da se pocinje pikati s ponedjeljkom, a punkcija je prema njima planirana za subotu. Iako se meni ta subota cini kao neka pogreska koja im se provlaci iz protokola u protokol, jer bih prije rekla da je u pravilu bas tako kako je bilo kod tebe i kako sam ja izracunala da bi trebalo biti i kod mene. A to je, stoperica u srijedu, a punkcija u petak. S time da ja racunam da stimulacije ide jos i na dan kada se prima stoperica, znaci i u srijedu i to je onda onih 10 dana. Ti stvarno nisi imala stimulaciju i na dan stoperice ili si na to mozda zaboravila (koliko ampula si potrosila, ako si svaki dan primala isti broj ampula)?

  13. #63
    Vali avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    795

    Početno

    Sigurno nisam imala stimulaciju na dan stoperice. Bila sam popodne na ultrazvuku (u srijedu) i nosila sa sobom dva gonala (uzimala sam najprije po tri pa onda po dva) i znam da su mi ostala i da sam ih proslijedila dalje. Stopericu sam dobila kod njih i morala se piknuti na minutu pa smo stali na benzinskoj na povratku u zg. Tak da sam se ja stimulirala devet dana. U taj petak je bilo bas puno punkcija, iako je ostalo cura i za subotu i za nedjelju i za ponedjeljak.

  14. #64
    rozalija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    MOSTAR
    Postovi
    2,410

    Početno

    Ja sam stimulaciju imala 10 dana od 01.01.-10.02. ali draga moja nemoj ti tako računati, sve ovisi kako tvoji folikuli budu rasli, ako budu sporije rasli ne mora značiti da će ti punkcija biti u ponedjeljak. Recimo naša tikica i ja smo isti dan započele sa stimulacijom i isti dan (subota) nam je bila predviđena punkcija, međutim njoj su zbog sporog rasta punkciju premjestili za ponedjeljak znači dva dana kasnije od mene je primila štopericu, prema tome sve ovisi o tvojim folikulama kada će biti punkcija, kako oni rastu.
    Želim ti puno sreće u Mb da nam ubrzo objaviš prekrasnu betu.Navijamo ja i moja cura za tebe punim plućima.

  15. #65
    rozalija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    MOSTAR
    Postovi
    2,410

    Početno

    A da i ja na dan štoperice nisam imala stimulaciju iz razloga što je UZV bio dogovoren u 15 i 30 a ja se pikala menopurima u 18h i kada je dr taj dan vidio da su folikuli ok narasli, rekao mi je ne sa stimulacijom već samo navečer u 22 i 15 h primiti štopericu.

  16. #66
    rozalija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    MOSTAR
    Postovi
    2,410

    Početno

    Sorry na prethodnom posticu stimulaciju sam imala od 01.02.-10.02.2010 ispade po ovom gore da sam mjesec i po primala stimulaciju, valjda ovi hormoni trudnički rade, pa brzam malo.

  17. #67
    pčelica2009 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Sl.Brod
    Postovi
    1,057

    Početno

    Aurora-meni je punkcija bila planirana 13.3.-subota a odrađeno je 14.3.-nedjelja.Baš ne vjerujem da bi netko štimao punkcije-pogotovo nedjeljom.Zaista pomno prate rast folikula i svakom rade individualno.Još jednom-opustite se jer ste u dobrim rukama.To ćete vidjeti kad odete tamo.

  18. #68
    Vali avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    795

    Početno

    Aurora, vidis da smo mi sve tri trudne (Rozi, pcelica i ja) ! Nemas razloga za brigu!

  19. #69
    mare157 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    559

    Početno

    Cure, jeste dobile nove upute za 10. mjesec??? Sve su pomaknuli za 7 dana unapred!

  20. #70
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj fresia prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima!
    Imam jedno pitanje za cure koje su malo dalje od MB, a spremaju se za postupak u 10. mjesecu: da li ste već rezervisale smještaj?
    Hvala.
    Draga fresia, vidim nitko ti nije odgovorio. Većina nas živi na sat i pol vožnje od Maribora + vremenska rezerva za prijelaz preko granice. Žao mi je, stvarno ne znam što bih ti odgovorila, ali možda na ovaj način podignem tvoje pitanje da ga se vidi.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 16.08.2010. at 11:20

  21. #71
    fresia avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    117

    Početno

    Upravo pročitala... hvala.

  22. #72
    fresia avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    117

    Početno

    Hvala Jelena... evo sada se dogodilo i ovo pomjeranje, pa su sada aktuelni drugi datumi.
    A smislila sam otprilike šta ću i kako ću oko smještaja.
    Sretno svima!

  23. #73
    BlaBla123 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    131

    Početno

    I ja dobila promjene!
    Je li kome receno da umjesto uzv koji je podvucen na 2. st protokola zapravo urade uzv zadnjeg dana tableta?Meni jesu s protokolom koji je bio vazeci do jutros.

  24. #74
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Stigle i meni promjene.
    Meni nitko nije rekao niti u prošlim uputama niti sada da se uzv radi na zadnji dan tableta.
    Ja sada trebam piti tablete do 30.8. pa 7 dana pauze - znači opet pijem 7.9. novu turu? Uvijek se pobrkam u tim datumima

  25. #75
    dudadudaduda avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    VT
    Postovi
    65

    Početno

    Maca2 tako je i ja imam takve upute isto su promjenili znači mi smo u istoj grupi ,i sad umjesto pet dana pauze imamo sedam pa ponovo kontracepcija sve do 29.9. ,a pikanje počinjemo 20.9. i na prvi uzv ide se 4.10.

  26. #76

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Vali, rozalija i pcelice2009 hvala vam puno na vasim odgovorima.

    Nista ja ne brinem u vezi punkcije i znam da ona u konacnici ovisi o razvoju folikula. Razmisljala sam samo o, recimo tome tako, nekom idealnom tijeku (kao kada npr. govorimo o 28-dnevnom ciklusu na temelju cega se opcenito sve racuna) i pretpostavila da bi taj neki idealni okvir bio 10 dana stimulacije. Zato sam ocekivala da bi tako trebao biti sastavljen i protokol. Ali, ocito su se u Mariboru vodili nekom drugom logikom, ili jos bolje nekim drugim saznanjima, nego sto su ova moja laicka.

    A u to da sam u dobrim rukama, svaki put me iznova uvjere iz Maribora. Ovaj put me zaista ugodno iznenadilo kada sam od njih dan prije dobila e-mail s detaljnim uputam za pocetak supresije. Jos jednom moram reci kako mi se cini da imaju besprijekorno izradjen sistem za one koji su u postupku. I svaka im cast na tome!

  27. #77
    mare157 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    559

    Početno

    Cure jeste si vi za 10.mjesec kupile Gonale ili čete nakon prvog uzv? Koliko sam uspjela nači na forumu, neke cure su kupovale stimulaciju u Mariboru nakon 1.uzv jer se nikad nezna unaprijed koliko će ko trebati primiti inekcija. Neke cure su primale i po 2 ili 3 gonala na dan.
    Malo mi je to mutno, pa ako može pomoć.

  28. #78
    BlaBla123 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    131

    Početno

    UZV koji prethodi gonalu, u nasem slucaju 11.10.10 u koje vrijeme je obicno, pitam zato sto imam se voditi dugo.

  29. #79
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Dobila sam odgovor od sestre Jasne da mogu 1.uzv obaviti kod nas ali na dan zadnje kontrac.tablete?
    Sad mi ništa nije jasno...
    Kaže da trebam poslati mail u kojem ću napisati stanje jajnika i debljinu endometrija nakon uzv-a, a oni će mi onda odrediti stimulaciju za 3.fazu ( znači, koliko gonala ću pikati ? ).
    Jesam onda dobro shvatila da ne moram kod njih na 1.uzv koji je po protokolu 4.10., već ću doći tek na 2.uzv koji je 11.10.?
    Prema tome ja uzv obavljam onda ranije - 29.9. kod nas?

    @BlaBla - draga mislim da si se nešto zabunila jer je UZV koji prethodi gonalu 4.10., barem je tako meni u protokolu.
    Ovaj 11.10. je već nakon 8 dana stimulacije!

  30. #80
    BlaBla123 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    131

    Početno

    Citiraj maca2 prvotno napisa Vidi poruku
    Dobila sam odgovor od sestre Jasne da mogu 1.uzv obaviti kod nas ali na dan zadnje kontrac.tablete?
    Sad mi ništa nije jasno...
    Kaže da trebam poslati mail u kojem ću napisati stanje jajnika i debljinu endometrija nakon uzv-a, a oni će mi onda odrediti stimulaciju za 3.fazu ( znači, koliko gonala ću pikati ? ).
    Jesam onda dobro shvatila da ne moram kod njih na 1.uzv koji je po protokolu 4.10., već ću doći tek na 2.uzv koji je 11.10.?
    Prema tome ja uzv obavljam onda ranije - 29.9. kod nas?

    @BlaBla - draga mislim da si se nešto zabunila jer je UZV koji prethodi gonalu 4.10., barem je tako meni u protokolu.
    Ovaj 11.10. je već nakon 8 dana stimulacije!
    maca,jesam se zbunila i mislila sam na UZV u Mb koji je nakon 8 dana stimulacije.
    I kod mene je sestra rekla da uradim prvi UZV kod kuce na zadnji dan tableta a ne 04.10.10 kao sto stoji na protokolu.
    Zanima me koliko gonala cu se pikati jer lijekove namjeravam kupit u Zg prije surpresije pa da mi ne uzmanjka. ako idem na 3 dnevno onda trebam kupit 21 ako 2 onda mozda budem imala viska ako slucajno uvedu menopur u Mb. Inace kod mene su hormoni ok.

  31. #81
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Što se tiče stimulacije-meni je dr.V na konzultacijama rekao da preporučuje gonale i to dozu od 2 dnevno - nisam bila nešto oduševljena time jer sam u postupku s gonalima dobila 6js i od toga su su 3 preživjele do 3 dana i transfera,samo jedna je bila 8-stanična.
    Na menopurima sam dobila isto 6js ali sam imala jednu morulu i jednu 8-stanični 3 dan.
    Nadala sam se da će mi ovaj put povećati dozu na 3 gonala pa da dobijem više folikula-js, koliko sam shvatila kada je problem u muškoj strani dobro je imati što više js na raspolaganju za oplodnju jer je postotak loše/neuspješne oplodnje i razvitka embrija dosta nizak.
    Kod mene su hormoni i sve isto o.k., nisam imala nikad hiperstimulaciju.
    Posljednje uređivanje od maca2 : 17.08.2010. at 15:25

  32. #82
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Pokušat ću odgovoriti nekoliko pitanja:
    Stimulacija obično traje oko 10 dana. Ako ste već bile u postupcima, onda znate otprilike kako reagirate. Ako ste dogovorile da ćete uzimati Gonal F, onda slobodno kupite 16 komada unaprijed vi koje očekujete dozu od 150 jedinica/dan, odnosno 24 vi koje očekujete 225 jedinica/dan (1 Gonal = 75 jedinica). Nikad nisam čula da je netko dobio samo 75 jedinica/dan.

    Ja bih npr. za sebe kupila 2 Gonal F pena od 900 jedinica unaprijed. Meni je doza obično 225 jedinica/dan, tako da mi 2 pena traju 8 dana. Nakon tog drugog UZV-a možete u Mb kupiti točno koliko vam još treba. Preporučam pen od srca, ali je nešto skuplji od pojedinačnih pakovanja. To jednostavno doziranje i jako tanka iglica su stvarno preporod. Unaprijed ćete se lakše raspitati za cijene, jer one se razlikuju od apoteke do apoteke.

    maca 2, ti si dosta mlada pa zato trebaš samo 2 Gonala. Ja mislim da je 8 js, dobar rezultat, a koliko će se oploditi, tu je Mb laboratorij jako dobar i možeš se nadati boljem rezultatu. Meni se čak čini i da broj stanica ovisi o tome tko punktira. U prirodnjacima ponekad pobjegne stanica i to je onda jasno, kad pobjegne u stimuliranom, to se ne mora niti skužiti. Osim toga, nekada folikuli stoje nezgodno, i kod nas u RH se oni ni ne punktiraju. U Mb pod anestezijom se može bolje pristupiti takvim folikulima. A čak i kada je jedan, može učiniti čuda. Jedna moja prijateljica je nedavno sa samo jednim embrijem u Mb ostala trudna. Meni nije bilo dovoljno ni transfer 6 blastocisti u Mb.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 17.08.2010. at 18:08

  33. #83
    zedra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    743

    Početno

    Curke, molim vašu pomoć i odgovor što hitnije!
    naime, trebam poslati nalaze u MB ali sam zbunjena oko adrese. Profesor V. mi je zaoktužio na onom upitniku lijevo zalavlje gdje je njegovo ime i adresa a na zadnjoj stranici piše da senalazi šalju naslovljeni na Sizanu Knuplež itd. I sada se bojim da ne pošaljem krivo, TREBm u postupak u 12 mjesecu.
    Gdje ste vi slale?

  34. #84
    Gabi avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj zedra prvotno napisa Vidi poruku
    Curke, molim vašu pomoć i odgovor što hitnije!
    naime, trebam poslati nalaze u MB ali sam zbunjena oko adrese. Profesor V. mi je zaoktužio na onom upitniku lijevo zalavlje gdje je njegovo ime i adresa a na zadnjoj stranici piše da senalazi šalju naslovljeni na Sizanu Knuplež itd. I sada se bojim da ne pošaljem krivo, TREBm u postupak u 12 mjesecu.
    Gdje ste vi slale?
    Ja sam slala na ovu adresu:
    UNIVERZITETNI KLINIČNI CENTER MARIBOR
    Klinika za ginekologijo in perinatologijo
    Oddelek za reproduktivno medicino in
    ginekološko endokrinologijo
    Ljubljanska 5
    2000 Maribor
    Slovenija

    http://www.ivf-mb.net/onas.htm

  35. #85
    zedra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    743

    Početno

    Gabi, hvala..
    jesu ti vratili protokol? ti si isto u 21 mjesecu?

  36. #86
    Gabi avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    1,335

    Početno

    ...ali sam i skenirane nalaze poslala mailom

  37. #87
    Gabi avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    1,335

    Početno

    Dobila sam protokol mailom.
    Moj je postupak u Mb na čekanju zbog embolizacije mioma. Možda proljeće 2011., ako bude sve po planu.

  38. #88
    zedra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    743

    Početno

    joj, tek sada vidim šta sam napisala...ne znam odakle mi ovaj 21 mjesec...sorry, totalno sam te pomiješala s drugom Gabi...
    sorry...od kada sam pocela preslagivati nalaze, totalno sam luda...ne znam što radim...

  39. #89
    BlaBla123 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    131

    Početno

    Poz,
    Posto cu kupiti deceptabil i gonal odjednom, i ako kupim gonala za 3x dnevno do Mb, sta da radim s ostatkom ako manje iskoristim?

  40. #90
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Blabla, nemoj kupiti za 10 dana Gonale, nego samo za 8, to ti je taman do drugog UZV-a, pa dokupi. 1 decapeptyl košta cca 50 kn, pa nije problem, a jedan dan gonala, ako uzimaš po 3 te košta 600 kn. Nemoj ostavljati višak!

    Kao što sam napisala, ako ti je doza 3 Gonala/dan, to ti je 225 jedinica/dan, kupi ili 2 pena od 900 jedinica ili 24 komada "običnih" po 75 jedinica. Možda će ti neka apoteka htjeti uzeti natrag, ali ne bi to smjeli raditi, s obzirom da je skladištenje važno i nije fer prema ostalim kupcima da ti prodaju Gonal za kojeg ne znaju history gdje je bio pri kojoj temperaturi.

    I da, ne uzima se Gonal 3x dnevno, nego 3x75 jedinica odjednom.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 19.08.2010. at 15:16

  41. #91
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    Stigao i naš protokol za 11 mjesec... samo bez uputa koliko gonala/menoputa.... u kućici gjde je trebao pisati broj ne stoji ništa.

  42. #92
    pčelica2009 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Sl.Brod
    Postovi
    1,057

    Početno

    Ne piše broj.To kaže dr. koliko će se primati injekcija kad dođeš na 1.uzv

  43. #93
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj Dodirko prvotno napisa Vidi poruku
    Stigao i naš protokol za 11 mjesec... samo bez uputa koliko gonala/menoputa.... u kućici gjde je trebao pisati broj ne stoji ništa.
    Dodirko, to ti oni tako rano i ne mogu reći nego ti određuju tek kad krene postupak, bar koliko ja znam.....................

  44. #94
    rozalija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    MOSTAR
    Postovi
    2,410

    Početno

    Citiraj pčelica2009 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne piše broj.To kaže dr. koliko će se primati injekcija kad dođeš na 1.uzv
    Ni kod mene nije pisao na protokolu pisao broj injekcija tek nakon prvog UZV su mi rekli sa koliko injekcija startujem.
    Sretno draga moja u Mb.

  45. #95
    BlaBla123 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    131

    Početno

    Draga J,
    Planiram kupiti za samo 8 dana x3 i to je 24 komada po 75 jedinica. Ako mi kazu 2 x75 dnevno onda cu imat viska cak do kraja stimulacije. Deceptibil su napisali 28 ali znam da zavisi od tog dal ce punkcija biti dan prije ili kasnije nego receno. Jel se oba mogu kupit u Mb po jedan ko?
    Inace, is sarajeva sam tako da cu prije surpresije doc u Zg kupit sve pa moram dobro iskalkulisati. Naravno znam da u Mb sve mogu dokupit u ljekarni ispod doma zdravlja.

  46. #96
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Blabla, nisam sigurna da možeš u Mb Decapeptyl kupiti. Nadam se da će ti netko znati odgovoriti, ali mislim da se u Sloveniji prodaje Dyphereline, to je isti lijek, samo što ga moraš sama mućkati. U Brežicama gdje sam ja kupovala Gonal, nisu prodavali niti jedan od ta dva, ali u Mb bih očekivala, pošto je to MPO centar.
    Imaš pravo da bi ti 24 kom. mogla biti previše, onda idi na 20 ili 22.
    Oprosti ako ti se čini da previše pametujem, ali ja ti volim ovakve kombinacije razmatrati
    U Mb su skloni u tvojoj dobi davati Menopur, iako ti daju izbor, sugeriraju ti Menopur. Sad sam malo pobrkala, jesu tebi već potvrdili Gonal? Menopur je jeftiniji. Isto tako mala je vjerojatnost da ćeš dobiti 150 jedinica na dan u tvojoj dobi. Ja sam i s 34 i s 35 godine dobila 225 na dan.

  47. #97
    BlaBla123 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    131

    Početno

    Dobila sam protokol "blank" kao i svaka od nas i ne znam hoce li bilti 2 ili 3. Nista mi nisu rekli na konzultacijama. U mailovima koje sam do sada razmjenila s sestrom J (10 poruka) nista nije precizirano i time moje shvatanje je da mogu ili ovo ili ono kao sto stoji u protokolu.

  48. #98
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    Hvala Mb društvo na odgovoru..... Šaljem vam jedan Sicilijanski pozdrav....
    Kažu da je badem dobar... a tu se pije mlijeko od badema svaki dan...

  49. #99
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj BlaBla123 prvotno napisa Vidi poruku
    Dobila sam protokol "blank" kao i svaka od nas i ne znam hoce li bilti 2 ili 3. Nista mi nisu rekli na konzultacijama. U mailovima koje sam do sada razmjenila s sestrom J (10 poruka) nista nije precizirano i time moje shvatanje je da mogu ili ovo ili ono kao sto stoji u protokolu.
    Dobit ćeš onda vjerojatno još jedan mail s količinom lijekova koje trebaš nabaviti (barem sam ja tako dobila). Možeš ti sigurno izabrati koji ćeš lijek, ali meni su dva puta rekli, aha vi ste za Menopur, a ja sam rekla "ne, ja bih Gonal" i onda dr. kaže - dobro. Sad kad se svi vrate s ljetovanja će sigurno malo živnuti ovaj pdf pa će još netko napisati svoja iskustva. Ja poznam sve cure iz naše građanske inicijative pa znam da nama starijima preporuče Menopure dosta često, jer često na njega bolje reagiramo. Ja sam ti gore napisala da sam ja imala svoju ideju zašto inzistiram na Gonalu.

    Znaju nekada promijeniti usred stimulacije broj ampula, čak i ako ti na početku propišu koliko, tako da ni tada ne treba kupiti sve odjednom. Koliki su ti LH i FSH?

  50. #100
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj Dodirko prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala Mb društvo na odgovoru..... Šaljem vam jedan Sicilijanski pozdrav....
    Kažu da je badem dobar... a tu se pije mlijeko od badema svaki dan...
    Dodirko, kakvo mlijeko od badema? Držim figetine da učini čudo

    Uživaj!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •