Stranica 3 od 75 PrviPrvi 123451353 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 3737

Tema: Potpomognuta u SLOVENIJI

  1. #101
    BlaBla123 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    131

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Dobit ćeš onda vjerojatno još jedan mail s količinom lijekova koje trebaš nabaviti (barem sam ja tako dobila). Možeš ti sigurno izabrati koji ćeš lijek, ali meni su dva puta rekli, aha vi ste za Menopur, a ja sam rekla "ne, ja bih Gonal" i onda dr. kaže - dobro. Sad kad se svi vrate s ljetovanja će sigurno malo živnuti ovaj pdf pa će još netko napisati svoja iskustva. Ja poznam sve cure iz naše građanske inicijative pa znam da nama starijima preporuče Menopure dosta često, jer često na njega bolje reagiramo. Ja sam ti gore napisala da sam ja imala svoju ideju zašto inzistiram na Gonalu.

    Znaju nekada promijeniti usred stimulacije broj ampula, čak i ako ti na početku propišu koliko, tako da ni tada ne treba kupiti sve odjednom. Koliki su ti LH i FSH?

    3.dc
    FSH 6.5
    LH 8.5
    Posto ja nemam iskustva sem klomifenskih postupaka s 2-3 folikula oko 20 mm mislila sam da ce mi reci 2x75 gonal do Mb a tad ako ce mjenjati meni odgovara.

  2. #102
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    Meni FSH je dosta visok i "radi" mi samo jedan jajnik... bio je jednom i 17.. Ja ću krenuti sa Menopurima jer sam u 4 postupka imala više stanica (čitaj jednu više)

    Mlijeko od Badema... iskreno neznam... to piju tu. Nije čisti badem ali nema kravljeg mlijeka u njemu.

    Baš sam sretna što je došlo vrijeme i mog MB-a.

  3. #103
    marti_sk avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Skopje
    Postovi
    1,302

    Početno

    Citiraj Dodirko prvotno napisa Vidi poruku
    Baš sam sretna što je došlo vrijeme i mog MB-a.
    Drzim fige

  4. #104
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj BlaBla123 prvotno napisa Vidi poruku
    3.dc
    FSH 6.5
    LH 8.5
    Posto ja nemam iskustva sem klomifenskih postupaka s 2-3 folikula oko 20 mm mislila sam da ce mi reci 2x75 gonal do Mb a tad ako ce mjenjati meni odgovara.
    To je inverzija LH i FSH, FSH mora biti veći, a morali bi biti približno jednaki. Pogledaj malo na temi "stigao je i moj nalaz hormona". Vjerujem da ćeš dobiti 3 kom. Ja dobivam po 3 s nižim LH i FSH, oboje oko 5. Možda onda uzeti Gonale, to je čisti FSH.

  5. #105
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Dodirko
    I meni je logično da ideš s Menopurima, kad ti je visok FSH, a nemaš inverziju.
    ~~~~~~~~~~~~~~~

  6. #106
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Odgovorili su mi iz MB da 1.uzv mogu napraviti kod nas na dan posljednje tablete - međutim to je 29.9., nedjelja, mogu u ponedjeljak napraviti i javiti im?
    Isto tako u uputama piše da pijem tablete do 30.8. pa radim pauzu od 7 dana - pijem li tabletu i 30.8. ili ne?
    Ako je pauza 7 dana, znači ponovno počinjem 7.9. ( pauza - 31.8..,1.,2.,3.,4.,5., i 6.9. )?

  7. #107

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj maca2 prvotno napisa Vidi poruku
    Odgovorili su mi iz MB da 1.uzv mogu napraviti kod nas na dan posljednje tablete - međutim to je 29.9., nedjelja, mogu u ponedjeljak napraviti i javiti im?
    Isto tako u uputama piše da pijem tablete do 30.8. pa radim pauzu od 7 dana - pijem li tabletu i 30.8. ili ne?
    Ako je pauza 7 dana, znači ponovno počinjem 7.9. ( pauza - 31.8..,1.,2.,3.,4.,5., i 6.9. )?
    Da, tabletu pijes i 30.8. i ponovo pocinjes 7.9.

    A u vezi tvog prvog pitanja, da li ti pise da tablete uzimas do 29.9. ili mozda do 30.9.? Jer to je isto kao i kod tvog drugog pitanja, kada pise da se tablete piju do nekog datuma, onda to znaci ukljucujuci i taj datum koji je naveden. Ako ti dan zadnje tablete stvarno padne na nedjelju UZ mozes napraviti i u ponedjeljak.
    Iz Maribora ces dobiti e-mail prije pocetka uzimanja Decapeptyla gdje ce ti to i pisati.


    Nego, da li je tko u ponedjeljak u Mariboru na 1. UZ?

  8. #108
    mare157 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    559

    Početno

    maca 2 29.9. je SRIJEDA! Zadnju tab.piješ i 30.8., pauza je kako si napisala i krećeš ponovo 7.9.

  9. #109
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Citiraj Dodirko prvotno napisa Vidi poruku
    Meni FSH je dosta visok i "radi" mi samo jedan jajnik... bio je jednom i 17.. Ja ću krenuti sa Menopurima jer sam u 4 postupka imala više stanica (čitaj jednu više)

    Mlijeko od Badema... iskreno neznam... to piju tu. Nije čisti badem ali nema kravljeg mlijeka u njemu.

    Baš sam sretna što je došlo vrijeme i mog MB-a.
    i ja sam sretna sto si docekala <3

  10. #110
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Neovisno o pobrčkanim datumima i danima za Mb se može raditi UZV čak skroz do 2. dc, jedino što se onda mora ići u Mb, a i ženama neugodno za vrijeme krvarenja, pitala ja direktno prof. Vlaisavljevića. Mislim, ja bih uvijek išla kako mi preporuče, ali ne vjerujem da bi na nedjelju preporučili, mogu samo fulat da ne znaju za neki praznik kod nas.

    SRETNO CURE!

  11. #111
    nina1 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Postovi
    1,010

    Početno

    Citiraj maca2 prvotno napisa Vidi poruku
    Odgovorili su mi iz MB da 1.uzv mogu napraviti kod nas na dan posljednje tablete - međutim to je 29.9., nedjelja, mogu u ponedjeljak napraviti i javiti im?
    Isto tako u uputama piše da pijem tablete do 30.8. pa radim pauzu od 7 dana - pijem li tabletu i 30.8. ili ne?
    Ako je pauza 7 dana, znači ponovno počinjem 7.9. ( pauza - 31.8..,1.,2.,3.,4.,5., i 6.9. )?
    pa zar nije 1 .uzv 04.10.2010. u ponedjeljak???
    Posljednje uređivanje od nina1 : 26.08.2010. at 16:25

  12. #112
    dudadudaduda avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    VT
    Postovi
    65

    Početno

    Prvi uzv. u Marib. je 4. 10. ko ide tamo ,a ko će obavljati ga tu kod nas onda se obavlja s zadnjom kontrac. pilulom ,ja ću ići u Marib.tako da idem 4.10. na prvi uzv.
    Dali ste vi koje idete u 10. mj. u postupak već radile briseve cerviksa?Ja mislim još to napraviti pa da imam nalaz do prvog uzv.ili je prerano?

  13. #113
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Ajme baš sam glupa...ja gledala kalendar od 8.mj pa mislila da je 29. u nedjelju!
    @dudadudaduda meni nisu ništa rekli za briseve, poslala sam im one koje sam imala u 6 mj. i to je to.

  14. #114
    dudadudaduda avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    VT
    Postovi
    65

    Početno

    Ja imam papa test nalaz od 6 mj. a briseve sam radila još u 1.mj- tak da čisto radi sebe bi ponovila brseve ,a šta vi kažete dali da ili ne ,dali će me tržiti u Marib. nove briseve?Nalazi su mi uvijek u redu nemam nekih problema da bi nešto imala, pa neznam ni sam dali da radim ili ne?

  15. #115
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    U Mariboru, pred jedno 2,5 godine, nisu uopće tražili briseve, valjda računaju da to pacijent i njegov primarni ginić već menadžiraju. Mislim da dapače - možeš uradit briseve ako si u postupku u 10.-me, taman stigneš ispotuć antibiotikom ako se što i nađe. Sretno!

  16. #116
    mare157 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    559

    Početno

    dudadudaduda ja ću sada raditi briseve čisto radi svoje kontrole. Ja imam nalaz od 9.mjeseca lani i u 2.mj u Mb na kozult. mi je rekao dr.V da mi netrebaju novi nalazi ali ja ću ih napraviti, kao što kaže ina ako i ima kakvih beštija da ih mogu srediti i da čista uđem u postupak.
    I ja ću 1.uzv imati u Mb - samo da se prijavim

  17. #117
    loks avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    508

    Početno

    e pa mare157 sad kad su pripreme za Mb i službeno počele držimo fige...zajedno smo jači!!!

  18. #118
    mare157 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    559

    Početno

    Hvala ti draga, tako bi voljela da bude zadnji... Možda, možda, možda i hoće pa da slijedeće ljeto guramo kolica.

  19. #119
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Cure ima li netko tko je u postupku u Mb u 11. mjesecu? Jeste li dobile protokol?
    Ja samo malo unaprijed računam kad bi ja mogla dobiti svoj protokol za 12. mjesec

  20. #120
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    ja sam u postupku u 11 mj i dobila sam protokol....

  21. #121
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Dodirko kada ti je došao protokol???
    Držim fige da ovaj postupak bude uspješan!!!!!

  22. #122
    rozalija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    MOSTAR
    Postovi
    2,410

    Početno

    Svim dragim curama, mariborčankama želim od sveg srca puno sreće u nadolazećim postupcima. Ekipa u mb čuda čini, cure samo hrabro naprijed i vaše mrvice stižu.

  23. #123
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    Dodirko . Kakav ti je protokol? Kratak ili?

  24. #124

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    70

    Početno

    mi smo u postupku u Mb. 11 mjesec , još ništa od protokola , cjelokupnu dokumentaciju smo poslali početkom 7.mjeseca nisam dobila nikakav odgovor da su zaprimili poštu a vidim da i nije običaj da javljaju , ne znam dali da sačekam još ovaj tj. ili da ih zovem ?

  25. #125
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj kety28 prvotno napisa Vidi poruku
    mi smo u postupku u Mb. 11 mjesec , još ništa od protokola , cjelokupnu dokumentaciju smo poslali početkom 7.mjeseca nisam dobila nikakav odgovor da su zaprimili poštu a vidim da i nije običaj da javljaju , ne znam dali da sačekam još ovaj tj. ili da ih zovem ?
    ja bi ih zvala obzirom da su druge -čini se - već primile protokol a također imaju postupak 11/2011.

    A Mariborčankama koje danas imaju 1. uzv i početak pikanja ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  26. #126
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    Gabi25, protokol mi je došao 18.08

    tiki_a, a neznam kako se zove jer sam samo mjesec dana na kontracepciji.... valjda dugi Zvala sam ih i oni su mi potvrdili nakon dan-dva da ipak idem na jedan mjesec kontracepcije zbog spotigna i jake endometrioze.

  27. #127
    BlaBla123 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    131

    Početno

    Da li se Deceptibyl moze kupiti u Mb pojedinacno-meni su napisali 28 kom, mislim da je to 1-2 viska (pocinjem 20.09,punkcija 16.10.10).

  28. #128
    BlaBla123 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    131

    Početno

    Koliko se dugo ceka na FET u Mb i koja je razlika u proceduri i cijeni?

  29. #129

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    50

    Početno

    [QUOTE=BlaBla123;1690068]Da li se Deceptibyl moze kupiti u Mb pojedinacno-meni su napisali 28 kom, mislim da je to 1-2 viska (pocinjem 20.09,punkcija 16.10.10).

    Ne znam za maribor ali znam da se u brežicama ne može kupiti jer ih oni uopće nemaju!
    Ja sam već 15 dana na decapeptilima, a po protokolu sam danas trebala krenuti sa gonalima ali mi nisu dali zeleno svijetlo! Javila mi se Jasna jučer sms-om i rekla da će se javiti danas meilom ali nije! Da li netko ima sličnu situaciju ili ste sve dobile zeleno svijetlo za gonale

  30. #130
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    micek, i ja sam prije pola sata dobila mail takvog sadržaja - po meni, nema mjesta panici, iz nekog razloga svima pomiču početak za dan, dva

  31. #131

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    50

    Početno

    da evo dobila sam i ja danas ponovo meil da će mi javiti sutra i da je sve u redu! Sad mi je lakše, već sam mislila da nešto ne valja! Sretno svima

  32. #132
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    Kako ste ste odlučili između Decapeptyla i Suprefacta?

  33. #133
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Dodirko prvotno napisa Vidi poruku
    Kako ste ste odlučili između Decapeptyla i Suprefacta?
    Ako sam dobro shvatila, žene se češće odlučuju za Decapeptyl. Em ih je već većina bila na Suprefactu, ali spreju (pa je to onaj "psiho" faktor ajmo probat nešto novo, možda baš to upali), plus kad je već odabir na Suprefact ili Decapeptyl injekcijama, onda se ide što je jednostavnije za korištenje, tj. nema mućkanja - a to je Decapeptyl. Tj. - tako sam ja svojedobno.

  34. #134
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj BlaBla123 prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko se dugo ceka na FET u Mb i koja je razlika u proceduri i cijeni?
    FET se ne čeka ni malo, tj. kad sam ja bila nije se čekao, ali preporučaju da bude 3 ciklusa pauze nakon stimuliranog ciklusa. Cijena.... zaboravila sam, parsto eura, znači višestruko jeftinije od stimulacije.

    Procedura za FET može bit vrlo jednostavna - samo praćenje LH trakica pa, kad je LH pozitivan, to se javi u Maribor i onda se dođe x dana nakon toga, kad oni kažu (ovisno jesu li embriji 3. ili 5. dan). Alternativno, može se ići s estrofemima, onda se mora ići kod njih na UZV, što malo komplicira i poskupljuje stvar. Koliko sam shvatila, nema jednoznačne preporuke zašto bi neko išao s LH trakice, a neko s estrofemima, osim ako žena nema ovulaciju ili ima problem s endometrijem, onda je rađe za estrofeme.

    LH trakice su turbo jednostavna stvar - par mailova i jedan dolazak, i nešto više piškenja po štapićima, meni je to super pasalo (iz toga, unatoč tome što sam mislila da niko ne ostaje trudan sa smrzlićima sam, igrom slučaja ili ne, ostala trudna).

    Sretno!
    Posljednje uređivanje od ina33 : 31.08.2010. at 00:35

  35. #135
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    Ina33 ti si uvijek na pravom mijestu u pravo vrijeme. Hvala.

  36. #136

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    742

    Početno

    Pozdrav cure i ja sam u 10 u Mb cila sam sad zbunjena jer mi je sestar J javila da mi se pomiće uzimanje tbl sa 22.09 do 29.09 to mi ispada 37 dana bez prekida kontracepcije jer sam ja po starim uputama počela 25.08 sa tbl,nisam još dobila sve upute ali je rekla poslati,ko će izdržati tolko dugo sa tbl ima li još ko tako dugo kontracepciju?

  37. #137
    Vali avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    795

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    unatoč tome što sam mislila da niko ne ostaje trudan sa smrzlićima sam, igrom slučaja ili ne, ostala trudna).

    Sretno!
    Hihi, ovako i ja! FET je 400 eura, ostalo je sve kako ina kaze. Jedino kaj sam ja osim LH trakica (nikad im nisam sto posto vjerovala), odlazila i na folikulometije (2 ili 3) kod dr. Radončića. Na njegovu preporuku sam i štopericu primila.
    Od početka do kraja sve je išlo baš kako treba! Sretno svima, cure!

  38. #138
    ia30 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    710

    Početno

    Citiraj ivica_k prvotno napisa Vidi poruku
    micek, i ja sam prije pola sata dobila mail takvog sadržaja - po meni, nema mjesta panici, iz nekog razloga svima pomiču početak za dan, dva
    da,vjerojatno ćemo danas dobiti zeleno svjetlo...sve smo dobile "odgodu"čini mi se,jedino se bojim da se ne odulji obzirom da sam M dobila u nedjelju!

  39. #139
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    i meni je M stigla u nedjelju

  40. #140
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Možda odgode imaju s ovim veze:

    "Od 1. septembra bodo zdravniki opravljali le "redne obveznosti"
    Delovnopravna zakonodaja po njegovih besedah velja tudi za zdravnike. "Ker so zdravniki oddali nesoglasja za dodatno nadurno delo, želijo direktorji zeleno luč politike, da zdravnike v nadurno delo prisilijo," poudarja Kuštrin, ki ga skrbi tudi za varnost bolnikov. Pravi, da bodo zdravniki od 1. septembra opravljali vse redne delovne zakonske obveznosti, enako kot vsi drugi zaposleni v Sloveniji."

    Izvor: http://www.rtvslovenija.si/zdravje/s...pogodbe/237800

    Vrlo off the record informacija koju imam je da to u prijevodu znači da neće raditi prekovremene, a to bi značilo da se ne radi nedjeljom i subotom, nema dežurstva, nema stranaca na IVF-u
    Isti izvor mi je rekao da očekuju nagodbu, jer da im je to preveliki gubitak love baš od nas, i to svima i da misle da će to kratko trajati, zato vas vjerojatno odgađaju samo po par dana.

    Kad sam ja lani išla, isto je bila neka frka ima-nema biologa pa sam odgođena cijeli ciklus, ali ja sam imala kratki protokol.

  41. #141

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj micek prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam već 15 dana na decapeptilima, a po protokolu sam danas trebala krenuti sa gonalima ali mi nisu dali zeleno svijetlo! Javila mi se Jasna jučer sms-om i rekla da će se javiti danas meilom ali nije! Da li netko ima sličnu situaciju ili ste sve dobile zeleno svijetlo za gonale
    Citiraj ivica_k prvotno napisa Vidi poruku
    micek, i ja sam prije pola sata dobila mail takvog sadržaja - po meni, nema mjesta panici, iz nekog razloga svima pomiču početak za dan, dva
    Citiraj ia30 prvotno napisa Vidi poruku
    da,vjerojatno ćemo danas dobiti zeleno svjetlo...sve smo dobile "odgodu"čini mi se,jedino se bojim da se ne odulji obzirom da sam M dobila u nedjelju!
    Joj, drage moje, skroz mi je krivo sto su vama pomaknuli pocetak stimulacije, jer to znaci da vi i ja vise nismo zajedno u postupku.

    Ja sam jucer bila u Mariboru na UZ i prema planu krenula sa stimulacijom. Tako cu barem koji dan biti ispred vas i vjerojatno onda necemo imati priliku da se upoznamo, a bas sam se radovala tome.

    Razlog odgode kod vas mislim da lezi u strajku zdravstvenih radnika koji prijeti u Sloveniji od 1. 9. Povod za strajk su vladine mjere kojima bi se smanjile place za prekovremeni rad lijecnicima. Zbog toga, koliko sam na brzinu uspjela shvatiti citajuci slovenske medije, od 1.9. mnogi lijecnici nece htjeti raditi prekovremeno...

    Meni su u Mariboru rekli da nista ne brinem zbog ove situacije (za koju sam i saznala od njih) jer ce kod njih svi raditi onoliko koliko je potrebno da se postupci normalno odvijaju. Ali iz ovoga sto kazete vidim da ce i oni ocito sudjelovati na neki nacin u svemu tome...

    Bez obzira na sve nadam se i zelim, jednako tako svima vama kao i sebi, da nas novonastale okolnosti ne pokolebaju u nasoj namjeri i uvjerenju da ce nam ovaj postupak biti dobitni!
    Posljednje uređivanje od Aurora* : 31.08.2010. at 13:25

  42. #142
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Uh, nije dobra vijest. IVF, bilo za Slovence, bilo za ne-Slovence, koji bi uključivao to da se ne radi preko 2 dana vikenda... po meni, to više nije optimalan IVF. Koliko vidim sad na brzinu, to je dio jednog šireg problema, najgore bi bilo da se situacija dugo razvuče.

  43. #143
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    Citiraj Aurora* prvotno napisa Vidi poruku

    Meni su u Mariboru rekli da nista ne brinem zbog ove situacije (za koju sam i saznala od njih) jer ce kod njih svi raditi onoliko koliko je potrebno da se postupci normalno odvijaju. Ali iz ovoga sto kazete vidim da ce i oni ocito sudjelovati na neki nacin u svemu tome...

    Bez obzira na sve nadam se i zelim, jednako tako svima vama kao i sebi, da nas novonastale okolnosti ne pokolebaju u nasoj namjeri i uvjerenju da ce nam ovaj postupak biti dobitni!
    Tako ću i ja, ne brinuti za nešto na što ne mogu utjecati...obzirom da sam danas primila Jasnin mail sa zelenim svijetlom za početak stimulacije, računam da novonastala situacija ne smije utjecati na kvalitetu provođenja postupka!

    Sretno svima,~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  44. #144
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Super! Sumnjam da bi žene dovodili do faze stimulacije i onda prekidali, ako ste dobili takve mailove, pretpostavljam da to znači da je, koliko se sada može predvidjeti, sve po planu.

  45. #145
    ia30 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    710

    Početno

    da,dobile smo zeleno svjetlo i bockanje je započelo...nadam se neće biti nikakvih problema tijekom postupka...curke,sretno!

  46. #146
    mare157 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    559

    Početno

    Nije dobro ovo što čitam! I ne mogu vjerovati da se to dešava i da je do toga došlo u jednom Mariboru (Sloveniji).
    Ništa, ne preostaje ništa drugu nego se nadati i vjerovati da će biti sve ok i da su to samo neke najave i novinarske patke. I upravo iz tog razloga još jače želim svim curama u postupku u Mb da se što manje sekiraju (svakako nemožemo na to utjecati) i želim puno puno sreće i prekrasne bete bez obzira na sve.
    Treba i dalje vjerovati.
    Ja sam odlučila da se ne sekiram.

  47. #147
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    Citiraj mare157 prvotno napisa Vidi poruku
    Nije dobro ovo što čitam! I ne mogu vjerovati da se to dešava i da je do toga došlo u jednom Mariboru (Sloveniji).
    Ništa, ne preostaje ništa drugu nego se nadati i vjerovati da će biti sve ok i da su to samo neke najave i novinarske patke.
    što ti to znači? ne razumijem taj pojam. ako informacije o štrajku idu iz doktorove ordinacije kakve to veze ima s novinarima?

  48. #148
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Ma naravno da nije novinarska patka, štrajk liječnika u Sloveniji je najavljen već duže, samo se očekuje da će proći samo s nagodbom, bez pravog štrajka, a za Mb, ja isto mislim kao i ina, da nema šanse da netko krene sa stimulacijom, a da ne završi postupak.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 31.08.2010. at 15:02

  49. #149
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    Meni je sasvim normalno da postoje i tamo problemi. Nisu oni toliko udaljeni od nas. Vjerujem da će postupci ići kako treba kao što je bilo i Zagrebu dok su doktori štrajkali (barem na VV-u jer sam tada bila u postupku)

  50. #150
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Neće biti patke, pa to je, ako dobro shvaćam po linku od Jelene (ne kužim slovenski), već dulje vrijeme nacionalna tema, nije da se tiče samo KB Maribor ili samo IVF odjela.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •