Stranica 73 od 75 PrviPrvi ... 23637172737475 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 3,601 do 3,650 od 3737

Tema: Potpomognuta u SLOVENIJI

  1. #3601
    Brunaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    571

    Početno

    lana2401 plaća se na dan transfera, obično poslije transfera. U kojoj si fazi?

  2. #3602

    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    15

    Početno

    Brunaa,molim te opiši mi malo taj protokol za vraćanje zamrznutih embriona?Koliko si ostala u Mariboru?

  3. #3603
    Brunaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    571

    Početno

    dixi 70 ako imaš redovite ovulatorne cikluse redoslijed je sljedeći:

    1. javiti im prvi dan ciklusa
    2. prvi UZV obaviti zadnji dan M (javiti debljinu endometrija u MB)
    3. pratiti LH trakicama ovulaciju (obavezno jutarnja mokraća) i onaj dan kad utvrdiš ovulaciju javiti u MB, te taj ili idući dan obaviti UZV na kojem treba utvrditi da li je predovulacijski folikul pukao i izmjeriti endometrij (obje info javiti u MB)
    4. kad sve pregledaju javit će ti koji dan trebate biti u MB (ako imate trodnevne eskimiće onda obično dolazite treći dan po ovulaciji, a ako imate blastice onda dolazite peti dan po ovulaciji)

    Ujutro dođete na razgovor sa dr i biologom da se dogovorite oko broja embrija koji će se prenijeti, potpišete dokumentaciju i vratite se za cca 3 do 4h na FET.
    Cijena: cca 400€

  4. #3604
    Brunaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    571

    Početno

    e da, bili smo 5 dana sve skupa, spojili ugodno s korisnim pa malo produžili, inače ako si blizu možeš računati i na odsustvo od svega 2 dana.

  5. #3605

    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    15

    Početno

    Citiraj Brunaa prvotno napisa Vidi poruku
    e da, bili smo 5 dana sve skupa, spojili ugodno s korisnim pa malo produžili, inače ako si blizu možeš računati i na odsustvo od svega 2 dana.
    Hvala ti puno na info,još samo da te pitam jesi li ti UTZ radila u MB ili u svom gradu?

  6. #3606
    Brunaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    571

    Početno

    Citiraj dixi 70 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala ti puno na info,još samo da te pitam jesi li ti UTZ radila u MB ili u svom gradu?
    doma doma, u MB najranije moraš biti taj dan kad se radi FET

  7. #3607

    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    15

    Početno

    Citiraj Brunaa prvotno napisa Vidi poruku
    doma doma, u MB najranije moraš biti taj dan kad se radi FET
    Hvala i sretno!

  8. #3608
    Brunaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    571

    Početno

    hvala, i tebi puno sreće!

  9. #3609

    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Postovi
    82

    Početno

    draga Bruna.... u nedjelju smo imali punkciju dobili 12 jajnih stanica i u petak 5 dan se planira transfer.....
    alimam jedno jako važno pitanje od jučer osjećam bol u jajnicim aništa jako al jakiiiii pritisak i tupu bol kad idem na wc i kičma me nisko dosta boli????dl moram biti zabrinuta il je to normalno i kako da mi to prođe????hvala svima koji mi mogu dat odgovor ili savijet

  10. #3610
    Brunaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    571

    Početno

    lana2401 to je zlatna sredina kako prof. Veljko kaže (mi smo dobili 11 JS). Nadam se da će biti sve do kraja tako uspješno!
    Meni je to bio prvi ICSI i prva punkcija, a nisam imala nikakvih nuspojava, tako da ti ne bih znala reći nešto pametnoga osim da sam po forumu čitala kako cure zna malo bolkati nakon punkcije, neke bi čak samo ležale jer nisu bile u stanju hodati... Za hiperstimulaciju nema brige obzirom na broj JS koje si dobila. Ti se samo opusti, jer transfer je jako blizu

  11. #3611

    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Postovi
    82

    Početno

    ma meni je sve ok ovako nego dok idem na wc mokriti onda me malo boli prve sekunde dvije mi je pritisak zvala sam jasnu ona veli da je normalno a sad neznam IMA KO KAKVA ISKUSTVA MOLM JAVITE SE????????????????
    nas ej bilo 10 na punkciji ja 12js jedna gospođa13,jedna 14 ostale 5,7 i 1 tak da moramo biti zadovoljni...u petak 5 dan idemo po našu mrvicu i jakooo se veselimo...kad bi onda mogli raditi test ili betu????

  12. #3612
    pčelica2009 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Sl.Brod
    Postovi
    1,057

    Početno

    12 dana nakon transfera

  13. #3613
    Brunaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    571

    Početno

    MB praksa je 18 dana nakon punkcije, tu je to pčelice

  14. #3614
    loks avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    508

    Početno

    kad sam već pročitala pa da se nadovežem, čisto kao info za cure koje su u postupku ili planiraju...Ja sam imala 8 js kad smo bili u Mb i dobila tešku hiper, tako da se ne bi povodila za brojem js. meni je sreća u nesreći bila ta da je trudnoća pogodovala nastajanju hiper al evo nikad se ne zna...a bilo je i onih sa 18 js pa su prošle bez hs

  15. #3615

    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Postovi
    82

    Početno

    loks dal vam ej ostalo šta za zamrznutu???mi smo imali 12 stanica 9 kvalitetnih 8 se oplodino 4 ostalo ..2 vratili i 2 nisu se razvili 5 dan i sad nemamo smržiće malo mi čudno...kako je bilo kod vas??

  16. #3616
    smarija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    133

    Početno

    lana2401 sve je to lutrija,evo recimo kod mene kako je bilo prvi IVF punkcijom izvadjeno 23 jc,od toga smo 2 vratili i samo 4 zaledili (2 su zaledjene drugi dan,a 2 peti dan)i nijedna nije prezivjela odledjavanje.Drugi IVF izvadjeno 30jc oplodile se 14 ,s tim da su dvije vracene ,a 12 zaledjeno i naravno u oba puta sam usla u tesku hiperstimulaciju

  17. #3617

    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Postovi
    82

    Početno

    cure kad najradine mohu napraviti kućni test transfer sam imala 13.12.2012. hvala??????????

  18. #3618
    loks avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    508

    Početno

    lana2401 baš dobro kaže smarija, sve je to lutrija. mi smo od 8js imali 5 blastocista, dvije vraćene i dvije zamrznute jer se jedna nije nastavila razvijati kao ove ostale, jer čekali su još jedan dan. znači zamrznuli blastice starije za još jedan dan (nemam pojma kako se to zove). a sad dal će preživjet odmrzavanje vidit ćemo... a ne zaboravim situaciju kad smo se "družile" u sobi nakon punkcije. maltene sam bila jadna sa "samo" 8js, a sve oko mene pršti dvoznamenkastim brojkama. pa na kraju ispadne da puno njih sa brojkom od 15 ili 18 js nije imalo niti za transfer a kamoli za zamrzavanje. ne znam zašto se to tako desi, očito nije sve u količini i ne treba se opterećivat za ništa...samo pozitiva!!!

  19. #3619

    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Postovi
    82

    Početno

    Citiraj loks prvotno napisa Vidi poruku
    lana2401 baš dobro kaže smarija, sve je to lutrija. mi smo od 8js imali 5 blastocista, dvije vraćene i dvije zamrznute jer se jedna nije nastavila razvijati kao ove ostale, jer čekali su još jedan dan. znači zamrznuli blastice starije za još jedan dan (nemam pojma kako se to zove). a sad dal će preživjet odmrzavanje vidit ćemo... a ne zaboravim situaciju kad smo se "družile" u sobi nakon punkcije. maltene sam bila jadna sa "samo" 8js, a sve oko mene pršti dvoznamenkastim brojkama. pa na kraju ispadne da puno njih sa brojkom od 15 ili 18 js nije imalo niti za transfer a kamoli za zamrzavanje. ne znam zašto se to tako desi, očito nije sve u količini i ne treba se opterećivat za ništa...samo pozitiva!!!


    loks..hvala na savjetima...opće mi niša nije znaćilo tolko stanica a ni jedna blastocista ...i ni jedan smrzlić...koma..dans mi ej 5 dnt nakom et a stalno mi malko curkaju van utrogestani koma osjećaj i kod piškanja sam primjetila malo smeđu sluz al blijedu malu možda milimetar....dal se imam razloga brinut i šta je to'??pozz




    12/12 1IVF mb čekamo betu i želimo bar jedno
    vraćene 2mrvice jedna osmostanična jedna šestostanična

  20. #3620
    smarija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    133

    Početno

    sluz moze da znaci implantaciju jer ti je vec 5-ti od transfera,a za utrice nista ne brini normalno je da dio curi van

  21. #3621

    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Postovi
    82

    Početno

    drage curke nismo ni dočekali 27.12. betu jer nam je vještica 21.12. stigla...htjela sam pitati dal ej normalno da menstroacija nakon neuspjelog ivf bude jakkkkooo obilna al jakoooo i malo m ečak i boli?????molim savjete i iskustva

  22. #3622
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    Je noramalno je. Jer utrogestana dok ih prestaneš koristiti tečeš u potocima jer se tijelo čisti! Tak je barem bilo kod mene!

  23. #3623
    Kyra Ars avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    234

    Početno

    Svima želim ostvarenje želja u Novoj Godini!

  24. #3624

    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Postovi
    82

    Početno

    Citiraj Kyra Ars prvotno napisa Vidi poruku
    Svima želim ostvarenje želja u Novoj Godini!
    DRAGE MOJE SVE NAJBOLJE U NOVOJ 2013 I DA VAM SE OSTVARE VAŠE ŽELJE A TO JE DA POSTANETE MAJKE....
    MOLILA BI AKO IMA KOJA CURA DA JE BILA U PROTOKOLU U SLOVENIJI U MARIBORU U 12MJ.KOD PROF.VELJKA DA MI SE JAVI..JEL NAŽALOST NISAM OSTAVILA NIKOM KONTAKT A ZANIMAJU ME REZULTATI PUSA SVIMA





    12MJ/2012. 1IVF NISMO NI DOČEKALI BETU

  25. #3625
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Cure, sorry sto upadam kao padobranac-nije me dugo bilo ovdje na forumu...odlučili smo da bi na proljeće išli po našeg "eskima" u MB (imamo 1 smrznutu blasticu iz bingo postupka)...zanima me kome se javljam za dogovor-na onaj njihov stari mail sestri Jasni ili?
    Puno hvala na odgovorima i punoooo sreće i uspjeha vam želim u postupcima!

  26. #3626
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

  27. #3627
    Kyra Ars avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    234

    Početno

    Draga maca2,
    možda najbolje da napišeš dva maila, jedan na ovu adresu koju ti je navela Inesz i drugi na ivf.amb.maribor@gmail.com (nekidan mi je s njega pisala sestra Jasna). U subject stavi svoje ime i prezime i možeš slobodno nasloviti na sestru Jasnu.
    Želim ti sreću!

  28. #3628
    karla 1980 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    400

    Početno

    maca ja sam u prosincu pisala sestri Jasni na oba mail-a koje su cure gore napisale, odgovarala mi je sa ivf.amb.maribor. Mi ćemo u veljači po eskimica. Tebi želim svu sreću!

  29. #3629
    Brunaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    571

    Početno

    Drage Mariborčanke treba mi jedna informacija i jako mi se žuri, stoga ako netko zna molila bih da mi zaposta:

    - kontakt telefon (ili mail) Ljekarne koja se nalazi uz UKC MARIBOR, uz bolnicu, ljekarna u koju nas šalju da kupujemo stimulaciju (dakle ne u Novoj Vasi, nego pored bolnice).

    Možda neka od vas ima sačuvane račune na kojima pišu podaci, ja na žalost nemam.

    Unaprijed zahvalna!

  30. #3630
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    Ljekarna u blizini UKC-a ima adresu Ljubljanska 9 Maribor.
    Autom? Eh... Na raskršću gdje smo nekad skretali u Austriju (i prije Drave bili u tunelu) nastavi ravno. Kraj šoping-centra na velikom semaforu kreni desno prema centru i vozi dok ne naletiš na Euro-park. U njemu je vrlo praktično parkirati. Od Euro-parka ima još kojih desetak minuta , najbolje je upitati. Do same se ljekarne može i autom , ali tu je naći parking puka sreća.
    Evo još podataka



    Delovni čas:
    pon. - pet. : 700 - 2100
    nočna izdaja : 2100 - 700
    SOB : 24h
    NED in prazniki : 24h
    Naslov:

    Ljubljanska ulica 9

    2000 Maribor
    Upravnik lekarne:

    Janja Laure Zupančič, mag.farm.
    Kontakti:

    Telefon: 02/320 79 10

    Telefaks: 02/331 94 88

    E-mail:
    lekarna.tabor@mb-lekarne.si

  31. #3631
    Brunaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    571

    Početno

    Hvala puno snupi!!!

  32. #3632
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    Nema problema Brunaa!

  33. #3633

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    17

    Početno

    Cao cure... Tebam vase misljenje. Sl.mjesec trebamo ici po drugi put na ICSI kod dr. RESA. doza je ista sto se tice hormona, samo sam prvi put koristila Menopur, a sada doktor predlaze Puregon. Kakva su vasa iskustva sa Puregonom.

  34. #3634
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    slabo se piše po ovom pdf-u, ali čujem da prof. Vlaisavljević više slabo radi u Mariboru, jel točna informacija?

  35. #3635
    Runa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Postovi
    289

    Početno

    Da, Slovenija nešto više nije in. Kad smo mi bili u postupku, u studenom 2012, prof. Vlaisavljević je odradio sve do punkcije. Poslije punkcije nas je pozdravio i rekao da će transfer odraditi dr. Reljič jer on (V.) ide na godišnji. Dalje ne znam, ali šteta ako ga više nema.

  36. #3636

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    4

    Početno

    pozz,
    i ja sam bila u postupku u 12 mj u mariboru i vidjela sam da nekog zanimaju iskustva-moje je odlično.I uspješno iz prvog pokušaja. Cijeli tim je odličan,korektno rade svoj posao,bez puno filozofiranja.Još ako su i pacijenti takvi,sljede upute i imaju povjerenja i jaku volju i želju,to je onda super konbinacija. Mislim da je nemoguće da dr.V više nema,to možda nama tako izgleda jer se trenutno ne javljaju parovi koji su u postupku,tako da ovaj forum ne može biti mjerilo nečijeg rada..eto,samo sam htjela ukratko napisat svoje mišljenje koje će,nadam se,ohrabrit one koji idu u mb ili bilo gdje drugdje na svijetu.Jer svatko ima svoje iskustvo i najgore ga je uspoređivati.to znam iz vlastitog iskustva

  37. #3637
    Runa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Postovi
    289

    Početno

    Super fridacha! I moje iskustvo iz mb je odlično, isto smo uspjeli iz prve. Jučer sam pričala s kolegicom s kojom sam bila u postupku studenom, a nije im uspjelo. Nakon toga su u siječnju išli po smrzlića, opet nije bio Vlaisavljević tamo. I vratili su se u veljači po smrzlića i to uspješno , ali ponovno nije bilo Vlaisavljevića.

  38. #3638
    Runa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Postovi
    289

    Početno

    A to što parovi idu manje u Mb je zbog novih zakona i besparice.

  39. #3639
    karla 1980 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    400

    Početno

    Citiraj Runa prvotno napisa Vidi poruku
    Super fridacha! I moje iskustvo iz mb je odlično, isto smo uspjeli iz prve. Jučer sam pričala s kolegicom s kojom sam bila u postupku studenom, a nije im uspjelo. Nakon toga su u siječnju išli po smrzlića, opet nije bio Vlaisavljević tamo. I vratili su se u veljači po smrzlića i to uspješno , ali ponovno nije bilo Vlaisavljevića.
    Runa bravo za kolegicu! Mi nikako da krenemo put Maribora po naše eskimiće, trebali smo sad u veljači pa nismo, ne znam ni sama zašto.. Sad opet mislim možda da u travnju odemo, opet odgađam a nemam pojma zašto?!

  40. #3640
    Runa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Postovi
    289

    Početno

    Ajde, Karla, generacijo! Ti proljetni mjeseci su nekako u znaku plodnosti.

  41. #3641

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    17

    Početno

    Cure, ja sam usla u proceduru kod doktora Resa. Na puregonu, 150 Ui i dephereline, jutros isla na prvi UZ i rezultat 5 folikula. Razocarana sam... Ovo je moj drugi pikusaj. Moja je nada splasla i bojim se...

  42. #3642
    Zima77 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    416

    Početno

    opusti se biće sve ok

  43. #3643
    kiki30 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,353

    Početno

    sanchica,ja sam bila kod dr.R. na puregonu i jako loše sam reagirala-imala sam čak 8 praznih folikula!I sama sam ga pitala zašto mi mjenja terapiju kad sam na menopuru i decap. uvijek dobro reagirala(do sad sam imala 5 stimuliranih)-a kaže mi kao da probamo i s puregonom.Iskreno žao mi je da sam bila kod njega..
    Nadam se da će kod tebe bit drugačije,držim fige za lijepe j.s. i očekujemo lijepe vijesti! SRETNO!

  44. #3644

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    17

    Početno

    Hvala kiki30, hvala cure. Ja sam prvi put koristila menopur, imala 7 folikula, 4js, i sve se oplodile alinije uspjelo. Mi smo zadovoljni doktorom, i vjerujemo mu. Strah me, jer sam jako lose podnijela prvi neuspjeh, mozda jer je nasa nada bila ogromna... (( pisem vam detaljno

  45. #3645

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    17

    Početno

    Sjutra punkcija.....

  46. #3646

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    17

    Početno

    4 jc smo dobili...

  47. #3647
    seka35 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    BOSNA I HERCEGOVINA
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj sanchica prvotno napisa Vidi poruku
    Cao cure... Tebam vase misljenje. Sl.mjesec trebamo ici po drugi put na ICSI kod dr. RESA. doza je ista sto se tice hormona, samo sam prvi put koristila Menopur, a sada doktor predlaze Puregon. Kakva su vasa iskustva sa Puregonom.
    moje iskustvo je bilo odlicno sa puregonom ,dobili smo prekrasnog sina
    kad

  48. #3648
    seka35 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    BOSNA I HERCEGOVINA
    Postovi
    488

    Početno

    sanchica, nemoj biti tuzna . ja sam u mariboru bila na menopuru dobila 21 jajnu stanicu ,19 se oplodilo ,imala 4 neuspjeha iako su sve bile blastociste ...
    kod res sam imala kratki postupak ,dobila 7jajnih stanica od kojih se 5 oplodilo ,vratio mi dva trevci dan i evo sad imam prekrasnog sina kojemu je 16 mjeseci
    nema pravila ni u cemu ,to ti mogu iz svog iskustva reci ... zato ti ne gubi nadu ,jer nikad se ne zna kad ce se uhvatii
    u svakom slucaju zelim ti isto kao i sebi

  49. #3649

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    17

    Početno

    Draga seka35, hvala ti puno prvo na pdgovoru. A drugo zato sto mi je tvoja prica ulila nadu... )) od 4 celije, jedna nije bila zrela, a ostale 3 su se oplodile vratili smo 2 embrija, ali drugi dan.. ( subota punkc. Poned. Transfer) i sad guramo... Kako si se ti ponasala tada? Sve normalno? Uzimam sada progesteron, i jedan aspirin dnevno.... I cekam... 25.03. Je dan D ))

  50. #3650
    karla 1980 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    400

    Početno

    sanchica SRETNOOO!


    Cure koje idu na FET u Mb, poslali su mi mail pa vam kopiram:

    Po novoj direktivi morate napraviti nalaze markere hepatitisa B i C,HIV 1 i HIV 2,TPHA ili WARE ili VDRL -nalazi mogu biti stari do 6mjeseci (i vi i suprug)




    Upute za pripremu prijenosa odmrznutih zametaka u prirodnom ciklusu

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •