Stranica 13 od 75 PrviPrvi ... 311121314152363 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 601 do 650 od 3737

Tema: Potpomognuta u SLOVENIJI

  1. #601
    miška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    165

    Početno

    Evo drage moje,ja još nisam dobila termin za konzultacije a papire sam im poslala u 6 mjesecu.Naime, dobila sam samo odgovor da su me stavili na listu i da ću termin dobiti kroz koji tjedan.Zvala sam ih još pretkraj osmog mjeseca i rečeno mi je da bi mi trebalo poštom stići do rujna jer su bili godišnji i bla, bla.Vidim da ste sve u nekom periodu od dva mjeseca dobile termin a na meni je zastoj.Da možda ne misle samo poslat sam protokol kad za to dođe vrijeme ?Neznam, nisam pametna kaj vi mislite ?

  2. #602
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    termin za konzultacije trebaš sama organizirati, tj nazvati i dogovoriti. inače ćeš dobiti samo protokol na proljeće i that's it

  3. #603
    miška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    165

    Početno

    Hvala ksena 28 na brzom odgovoru, ali ja sam im sa svojim nalazima tražila da mi dogovore termin a i tad sam očekivala da će mi uz to i poslat koje pretrage moram napravit.Znači moram se opet primit telefona

  4. #604
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Miška, zovi, obavi konzultacije i na konzultacijama se dogovorite za terapiju, to bi bila moja preporuka.

  5. #605
    loks avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    508

    Početno

    tnx vulkan za informaciju i sretnooo!!!

  6. #606
    miška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    165

    Početno

    Ma ovo je da poludiš, skoro cijeli sat zovem i stalno je zauzeto ( sad da li nas se ignorira jer fakat nemre bit toliko zauzeto ).
    Samo da provjerim info,zove se onaj broj iz bolnice 00 386 31577101 jel tak ?

  7. #607
    nina1 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Postovi
    1,010

    Početno

    Citiraj miška prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ovo je da poludiš, skoro cijeli sat zovem i stalno je zauzeto ( sad da li nas se ignorira jer fakat nemre bit toliko zauzeto ).
    Samo da provjerim info,zove se onaj broj iz bolnice 00 386 31577101 jel tak ?
    probaj na ovaj

    Citiraj aneri prvotno napisa Vidi poruku
    Konačno sam je uspjela dobiti. Neki sasvim drugi broj pa ga pišem ovdje ako kome zatreba:+386 2 321 2490.

  8. #608
    miška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    165

    Početno

    Nina 1 da li se i na tom broju dogovaraju konzultacije kod dr Vlaisavljevića a ako da,u koje vrijeme ? Hvala draga

  9. #609
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Mogu li negdje u blizini ambulante u MB kupiti decapeptyl?
    U pon. sam u 16:30 naručena na UZV, a u 17 h si dajem injekcije - glupo mi je nositi decapep. sa sobom, a i ne znam kako bih ga skladištila na hladno tijekom puta...mislila sam onda tamo kupiti 1 decapeptyl.
    Zna li neke gdje ih ima i koja je cijena?

  10. #610

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    70

    Početno

    stigao i naš protokol , od 2. dana cikl. logest od idučeg cikl. za stimulaciju menopur (u 3. postupka koristila gonal ) jedino mi nije jasno nema decapeptila ili nešto drugo za suspresiju , napisala mi je da kupim 20 amp. menopura za prvih 5 dana stim. a ostalo kod njih uključujući i cetrotide za koje piše da je aplikacija 5/6 dana stim. pa dalje . Dali netko ima takav protokol ?

  11. #611
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Ma daj Maco pa lijepo na njima piše da se mogu do mjesec dana skladišti na sobnoj temperaturi tako da ih nosi sa sobom nema nikakvih problema, tako sam i ja radila a išla sam u 6. mj.

  12. #612
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Miška obično se dogovaraju popodne konzultacije

  13. #613
    miška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    165

    Početno

    O.K. cure,sutra nastupam i počenjem ih zvat od 14 sati ! Tak !

  14. #614
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj kety28 prvotno napisa Vidi poruku
    stigao i naš protokol , od 2. dana cikl. logest od idučeg cikl. za stimulaciju menopur (u 3. postupka koristila gonal ) jedino mi nije jasno nema decapeptila ili nešto drugo za suspresiju , napisala mi je da kupim 20 amp. menopura za prvih 5 dana stim. a ostalo kod njih uključujući i cetrotide za koje piše da je aplikacija 5/6 dana stim. pa dalje . Dali netko ima takav protokol ?
    Mislim da je to protokol za cure koje su ili low responderi ili nisu dolazili do transfera, možda su to složili na temelju tvojih prijašnjih reakcija u IVF-u. Imaš cure koje koriste takve protokole izvan ovog topica, otvorena su dva nova topica cetrotide plus menopur i cetrodite i gonal - pogledaj izvan ovog topica i sretno!

  15. #615

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    77

    Početno

    kety i ja imam isti protokol za 11. mesec, samo bez kontracepcije. ja imam povisen FSH pa sam zbog toga i dobila takav protokol.
    moze li mi neko poslati telefone stanka za smestaj?

  16. #616
    nina1 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Postovi
    1,010

    Početno

    Citiraj miška prvotno napisa Vidi poruku
    Nina 1 da li se i na tom broju dogovaraju konzultacije kod dr Vlaisavljevića a ako da,u koje vrijeme ? Hvala draga
    ne znam ti to na žalost, nisam zvala nikad na taj broj, samo sam ti htjela ukazati na broj na koji ih aneri uspjela dobiti

  17. #617

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    70

    Početno

    Hvala Ina na odgovoru , pronašla sam .

  18. #618

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    70

    Početno

    Citiraj pimbli prvotno napisa Vidi poruku
    kety i ja imam isti protokol za 11. mesec, samo bez kontracepcije. ja imam povisen FSH pa sam zbog toga i dobila takav protokol.
    moze li mi neko poslati telefone stanka za smestaj?
    do sada nisam vadila anti muellerov hor. i inhibin b nalazi su mi ispod granice vrijednosti pa je možda i to jedan od razloga , fsh mi je takoder nizak
    broj za smještaj Stanko Vrebnjak 00386 41239610

  19. #619
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    javljam da sam dobila odgovor iz Maribora. Ne idem sa supresijom.... odnosno imam kratki protokol. Sada sam puno mirnija.

  20. #620
    fresia avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    117

    Početno

    Citiraj maca2 prvotno napisa Vidi poruku
    Mogu li negdje u blizini ambulante u MB kupiti decapeptyl?
    U pon. sam u 16:30 naručena na UZV, a u 17 h si dajem injekcije - glupo mi je nositi decapep. sa sobom, a i ne znam kako bih ga skladištila na hladno tijekom puta...mislila sam onda tamo kupiti 1 decapeptyl.
    Zna li neke gdje ih ima i koja je cijena?
    U Sloveniji nema decapeptyl da se kupi, samo diphereline 6.86 eur, a sastav im je isti (jedino što je diphereline prašak + rastvor pa se mora miksati).
    Mi smo na prošli uz nosili decapeptyl u putnom frižideru sa patronama, krenuli smo u 9.00, a vratili se u ponoć a temp u frizu je ostala na +3 (ubacila sam termometar da pratim situaciju)

  21. #621
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Citiraj Dodirko prvotno napisa Vidi poruku
    javljam da sam dobila odgovor iz Maribora. Ne idem sa supresijom.... odnosno imam kratki protokol. Sada sam puno mirnija.
    Baš mi je drago da si se uspjela izboriti, sa čim krećeš?
    Usput pun ti je mailbox

  22. #622
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    Ispraznila sam ga.... sada

  23. #623
    vulkan avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    240

    Početno

    Koliko ste dobile gonala na dan?ja sam dobila 4 na dan do 11.10.Napisali su mi da kupim 30 kom.pozdrav!

  24. #624
    Tinkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    117

    Početno

    Pozdrav svima,imam jedno pitanje...Je li netko nabavljao ljekove u Mađarskoj,kažu mi da treba recept od mog doktora,e sad daju li naši ginekolozi to?

  25. #625
    vulkan avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    240

    Početno

    Tinkica!mi smo nabavljali lijekove u mađarskoj-merional-nije nam trebao recept.zvali smo prije da smo sigurni da ih imaju i bez problema kupili.pozdrav!!!

  26. #626
    aneri avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    205

    Početno

    Evo sva sretna javljam da mi je prolaktin 221, znači ne moram tablete.
    Od ponedjeljka idem u drugi krug s kontracepcijom.
    Meni u protoklu piše Decapeptyl 0,1 (ili Diphereline 0.1) 28 amp (4 kutije) i u ljekarni cijena 1250kn.

  27. #627
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Cure koja ima najfriškiju informaciju o cijeni postupka?

    Koliko ste platile postupak (ICSI + kultivaciju do blastica + transfer + eventualno zamrzavanje) vi koje ste išle u 9.mj?

    Može li se dio dati u kešu, a dio platiti amexom?

    Ja sam dobila 2 gonala dnevno, iako sam istu količinu dobila i prošla 2 puta pa sam se nadala da će mi povećati dozu jer sam objasnila dr.V da mi lijevi jajnik nije u funkciji i proizvodi prazne folikule...

  28. #628
    Tinkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    117

    Početno

    Citiraj vulkan prvotno napisa Vidi poruku
    Tinkica!mi smo nabavljali lijekove u mađarskoj-merional-nije nam trebao recept.zvali smo prije da smo sigurni da ih imaju i bez problema kupili.pozdrav!!!
    Mi bili u 2 ljekarne,rekli nam da imaju i da samo recept donesem da mi ne može prodati bez njega! Ne kužim,možda neko novo pravilo

  29. #629
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    U bolnici smo platili sve u kešu, mislim da sam i ja to pitala pa su rekli da ne primaju kartice, i nama bi tako više odgovaralo ali nažalost morali smo dignuti gotovinski kredit da imamo toliko keša

  30. #630

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    23

    Početno

    Citiraj maca2 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure koja ima najfriškiju informaciju o cijeni postupka?

    Koliko ste platile postupak (ICSI + kultivaciju do blastica + transfer + eventualno zamrzavanje) vi koje ste išle u 9.mj?

    Može li se dio dati u kešu, a dio platiti amexom?

    Ja sam dobila 2 gonala dnevno, iako sam istu količinu dobila i prošla 2 puta pa sam se nadala da će mi povećati dozu jer sam objasnila dr.V da mi lijevi jajnik nije u funkciji i proizvodi prazne folikule...

    Mi smo se friško vratili iz Maribora (čekamo betu).
    ICSI nas je došao ukupno 1.683 EUR-a (sa anestezijom i bez folikulometrija, njih smo plaćali na licu mjesta u ambulanti u Novoj Vasi -50 eura svaka, a bile su dvije), s tim da nismo imali blastice niti zamrzavanja, već je bio transfer 2 zametka 3 DPT.
    Moja terapija je isto bila po 2 gonala dnevno i dobila sam 5 jajnih stanica od kojih su se samo 2 oplodile. Ali to je individualno.
    Mi smo platili u kešu, ali sestra nas je pitala je li plaćamo kešom ili karticom, što bi valjda značilo da može i kartično plaćanje. A ako se može platiti karticom, onda se sigurno može i djelomično platiti karticom a djelomično u kešu ( to je najnormalnija stvar).

  31. #631
    vulkan avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    240

    Početno

    Citiraj Tinkica prvotno napisa Vidi poruku
    Mi bili u 2 ljekarne,rekli nam da imaju i da samo recept donesem da mi ne može prodati bez njega! Ne kužim,možda neko novo pravilo
    Mi smo kupili merional sada u 9 mj.u gradu Lenti.bez problema bez recepta i u ponedjeljak idem opet kupit jer će mi falit.danas zvala da mi puste sa strane.

  32. #632
    Tinkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    117

    Početno

    Meni doktorica danas napisala na običan papir šta trebam i potpisala se i lupila žig,samo jbg napisala 3 kutije(misleći da je 10 u kutiji) i prodali su samo 3 kutije-3 ampule,mm poludio, kumio i molio pa nisu dali,sad je napisala novi sa 30 kutija

  33. #633
    vulkan avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    240

    Početno

    Citiraj Tinkica prvotno napisa Vidi poruku
    Meni doktorica danas napisala na običan papir šta trebam i potpisala se i lupila žig,samo jbg napisala 3 kutije(misleći da je 10 u kutiji) i prodali su samo 3 kutije-3 ampule,mm poludio, kumio i molio pa nisu dali,sad je napisala novi sa 30 kutija
    Mi smo imali nekog mađara koji je zvao za nas jer ih ne razumiješ ništa!u jednoj kutiji imaš 10 kom.valjda če biti ovaj put ok!sretno!!!

  34. #634
    Tinkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    117

    Početno

    Citiraj vulkan prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo imali nekog mađara koji je zvao za nas jer ih ne razumiješ ništa!u jednoj kutiji imaš 10 kom.valjda če biti ovaj put ok!sretno!!!
    Opet ja s mojim ampulama
    Reci mi molim te,od koliko jedinica ti kupuješ,dr mi nije rekao pa sam ja kupila od 75 jedinica,stvarno je u jednoj kutiji ampula s vodom i lagenica s prahom. Sad ne znam je li to to?

  35. #635
    vulkan avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    240

    Početno

    Citiraj Tinkica prvotno napisa Vidi poruku
    Opet ja s mojim ampulama
    Reci mi molim te,od koliko jedinica ti kupuješ,dr mi nije rekao pa sam ja kupila od 75 jedinica,stvarno je u jednoj kutiji ampula s vodom i lagenica s prahom. Sad ne znam je li to to?
    Pozdrav!je,je to je to!moraju se mješati!ja koristim 4 na dan.sestra jasna mi je rekla da uzmem 4 i mješam sa 2 otopine.uz to kupim špricu od 5 ml.iglu za mješanje i iglu za potkožno!svaki dan novo koristim.sretno!!!

  36. #636
    Tinkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    117

    Početno

    Hvala Vulkan,ja trebam po dvije smućkati,valjda će to biti to onda
    pozz i sretno!

  37. #637

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    41

    Početno

    može mala pomoć... u koje doba dana si dajete decapeptyl...hvala

  38. #638
    Strumpfica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    307

    Početno

    Citiraj VALERIJA prvotno napisa Vidi poruku
    može mala pomoć... u koje doba dana si dajete decapeptyl...hvala
    Meni je sestra Jasna na to pitanje odgovorila da si ga dajem između 15 i 19 sati (ja sam pitala jel može ujutro, puno je zgodnije)....

  39. #639
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Štrumpfice ti si to već sve unaprijed ispitala?

  40. #640

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    31

    Početno

    Cure, molim pomoć, da li je potreban UZV pregled prije početka supresije? Do sada sam bila u protokolima sa Suprefact sprejom od 1.dc, a sada sam u dugom protokolu i sa supresijom trebam startati 25. 10. pa sam malo zbunjena.

  41. #641

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    tamo tamo daleko
    Postovi
    135

    Početno

    Čitam ovo oko davanja decapeptyla.....teško ću se organizirati ako je davanje uvjetovano poslije podne.
    Sutra završavam s prvom turom kontracepcije, pa pred kraj druge priupitat ću o tome sestru Jasnu.
    Poučena vašim iskustvima odlučila sam ipak na prvi UZV do Maribora, možda mi prof. V sugerira gonadotropine.....

  42. #642

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    141

    Početno

    sorry kaj ovak upadam ali ja sam u pakiranju gonala i decapeptyla dobila sve - i dvije igle, i prah i otopinu - ništa extra nisam morala kupovati

  43. #643

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    41

    Početno

    Ma meni je sve to oko tih lijekova čudno.
    Pakiranja su različita, boje pakiranja isto, nije mi jasno npr. Gonal je koliko sam shvatila talijanski lijek, a u Italiji je najskuplji, nešto mi tu smrdi. Kod nas cijena cca 240 kn za jedan kom, a u It. cca 300 kn.
    Izgubila sam povjerenje u ovu našu zemljicu što se tiče ovih postupaka, pa tako i ovih lijekova.
    Oprostite što sam vas malo ugnjavila.
    Kad već moramo u postupak u inozemstvo i lijekove kupujem tamo.

  44. #644
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    Ako ga želiš platiti skuplje onda kupi u IT. Mislim da ga u HR možeš čak naći i jeftinije.
    Nije važno kakvo je pakiranje već koliko jedinica hormona ima. To negdje moraš moći pročitati.

  45. #645

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    41

    Početno

    kada obično bude ultrazvuk ujutro ili popodne.hvala

  46. #646
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Cure koje ste išle jučer na UZV - kao je prošlo?

    Ja sam jučer bila prvi put na UZV (onaj početni sam obavila kod nas). Pregled trajao 2 minute, dr.V pogledao - kaže ima desetak folikula na desnom i nešto mane na lijevom jakniku, sve su podjednake te da je situacija dobra.
    Nije mi povećavao niti smanjivao dozu, ostaju 2 gonala + decapeptyl, sutra UZV pa u petak opet. Računam da bi u sub. mogla štoperica, a u pon. aspiracija
    Kaže da ako jajne stanice iz desnog folikula budu kvalitetne i dobar broj ne će niti ulaziti u lijevi, koji mi je jako nezgodno smješten, pa mora ići kroz maternicu - jako se čudio što su mi kod nas to radili jer da je to dosta rizično i on izbjegava raditi osim u nuždi, još me pohvalio da sam jako hrabra kada sam to izdržala bez punkcije

  47. #647

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj VALERIJA prvotno napisa Vidi poruku
    kada obično bude ultrazvuk ujutro ili popodne.hvala
    Obicno UZ bude popodne.


    maca2 bravo za prve dobre vijesti s UZ i sretno i dalje!

  48. #648
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj VALERIJA prvotno napisa Vidi poruku
    kada obično bude ultrazvuk ujutro ili popodne.hvala
    na ovo ustvari nema preciznog odgovora, ako ideš na folikulometrije, onda ovisi gdje te naruče, u bolnici iste budu uglavnom prijepodne dok folikulometrije kod prof. V. budu poslijepodne.

  49. #649

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    31

    Početno

    Citiraj drenjica prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, molim pomoć, da li je potreban UZV pregled prije početka supresije? Do sada sam bila u protokolima sa Suprefact sprejom od 1.dc, a sada sam u dugom protokolu i sa supresijom trebam startati 25. 10. pa sam malo zbunjena.
    Nitko?! Ništa?!

  50. #650
    loks avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    508

    Početno

    drenjica ja mislim da u Mb(ako si tamo) ne traže uzv prije supres., mada sam ja napravila uzv kod priv. ginek. i još ću jedan kod soc.gin prije nego krenem sa supres., a znam da cure rade i još neke pretrage. to po svojoj volji...ako želiš napraviš

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •