Stranica 103 od 120 PrviPrvi ... 35393101102103104105113 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 5,101 do 5,150 od 5963

Tema: Potpomognuta u privatnim klinikama

  1. #5101
    barbi26 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    401

    Početno

    Aaaaaa ja imam u cetvrtak punkciju bitc ce 10, u najgorem slucaju 12 folikula.... naravno po lucijevom sistemu, bez iceg... pomolite se za mene!!!!

  2. #5102
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    barbi draga...

    uh... rado bi te utješila, ali ne znam kako. mogu ti samo poželjeti da ovo bude onaj dobitni postupak.

    zar doc ne daje niti intravenozno nešto da obezboli bar djelomično i zamanta glavu?

  3. #5103
    barbi26 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    401

    Početno

    Ne, nista, bas nista! lud je! al uglavnom je dosta brz, pa izduras nekako...

  4. #5104
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Možda da popiješ normabel mi smo to uzimali prije na VV tek toliko da se malo tijelo i glava opuste

  5. #5105
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Joj draga, drzim fige
    Poslusaj cure, uzmi nesto prije, za opustanje i za bolove
    Znam da je u onom koktelu koji sam dobila bilo nesto za smirenje i voltaren
    Pa mozda da si popijes to dvoje
    Ja fakat ne kuzim zasto to tako radi

  6. #5106
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    Joj draga, drzim fige
    Poslusaj cure, uzmi nesto prije, za opustanje i za bolove
    Znam da je u onom koktelu koji sam dobila bilo nesto za smirenje i voltaren
    Pa mozda da si popijes to dvoje
    Ja fakat ne kuzim zasto to tako radi
    Mislim da je kljucno to sto nema dodatno medicinsko osoblje.

    Barbi drzim za sto bezbolniju punkciju i da ovaj put urodi najljepsim plodom!

  7. #5107
    Moe avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    865

    Početno

    Citiraj maca papucarica prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da je kljucno to sto nema dodatno medicinsko osoblje.
    Mislim da mu je stvarno vrijeme da si nabavi sestru

    A za anesteziju - pa nema ni npr Betaplus stalno anesteziologa "u kući".
    Ali po potrebi dolazi i daje ženama koje žele anesteziju. Žene koje žele su spremne platiti - i tako i bude - čist račun - duga ljubav. Klinika od toga vjerujem i nema neke koristi, a ženama je dano na izbor.

    Nakon iskustva sa anestezijom (više od 5 folikula) i bez anestezije (1 i 2 folikula) - više nikad ne bih išla bez anestezije. To je čisto mučenje i nisam ga spremna trpiti ako ne moram - to je moje mišljenje. Dajem za pravo ostalima da smatraju kako su hrabre i jake i da to mogu podnijeti

  8. #5108
    Moe avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    865

    Početno

    I da - barbi - držim fige da prođe bez suza i velikih bolova!

  9. #5109
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Pa da, u tome je poanta, treba ju omoguciti
    Znam da u Betaplusu to nije u cijeni, al mi je bitno da je mogu dobiti
    Ja cu je traziti, jer nema sanse da to vise prolazim i trpim ako ne moram
    Kaj nema ni sestru? Covjece, koje ustede...
    Ah, necu vise o tome

  10. #5110
    Bubimitka81 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    1,522

    Početno

    Barbie drži se. Ja sam kod njega imala 4 punkcije bez ikakvih lijekova. Imali smo po 10-12 ili 5-6 stanica (ne znam koliko je bilo folikula u startu)..
    Uglavnom, isprepadale su me prijateljice prije prve punkcije kao da ću u najmanju ruku umrijeti od bolova (jedna prijateljica je skoro povraćala od bolova)..
    Kad sam došla gore, ostala sam doslovno bez zraka od panike, na kraju je boljelo, ali nije baš tako strašno kako sam mislila..
    U prvom stimuliranom me prvih par komada onak malo boljelo, zadnja 2-3 su bila ajme i onda je već bilo gotovo sa svime..

    Ne podržavam punkciju bez anestezije da se razumijemo, ali svaka od nas je drugačija i puno ovisi i o položaju jajnika.

    Želim ti što bržu i bezbolniju punkciju i da nam javiš lijepe vijesti

  11. #5111
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Citiraj maca papucarica prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da je kljucno to sto nema dodatno medicinsko osoblje.
    Od kuda ta informacija da nema dodatno medicinsko osoblje?

    I zašto bi to trebala biti osoba ženskog roda, a ne gospodin koji svoj posao odrađuje vrlo primjereno i kvalitetno?

  12. #5112

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    zasto se ne daje analgezija, na to mogu samo slegnut ramenima...
    ali za anesteziju je potreban anesteziolog, a za anesteziologa kompletna infrastruktura - to je razlog zasto ga nema ni na VV.

  13. #5113
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Da,rekao je L da ne moze dati anesteziju jer nema osoblja i uvjeta za to.
    Jedan od razloga sto sam ja otisla u Betaplus.

    Imala sam 2 punkcije bez iceg,popila normabel i ketonal. Prvi puta me osamutilo,ali boljelo je,muz me cuo pred vratima da jaucem. Drugi puta mi bilo jos bolnije,al manje folikula pa je bilo brzo gotovo

  14. #5114
    medeni avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    176

    Početno

    Je li nam se javljala Darkica, spominjala je kraj 1. mj. za novi pokušaj?Zna li netko?Možda mi je promaklo, nisam čestu tu.

  15. #5115
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    sestra ili brat, totalno nebitno
    punkcija bez icega- jako bitno

    Vrci, kuzim te, ni ja ne bih vise ponovila bez icega, pogotovo kad placam poprilicnu cifru
    Zato sam ja bila sretna kad je dr.R. otisao tamo di imaju anesteziju

  16. #5116
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Ne kužim Ginger pa imao je dr. R i prije mogućnost dolaska anesteziologa u Viliju, ja najavila da želim i uspavali me bez problema

  17. #5117
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Ma je MM, i ja sam krivo ispalo ovako napisano
    Al kad je Vili prestao raditi ivf, bilo me frka da ne ode nekam di nema
    U tom kontekstu sam mislila da mi je drago da ivf radi tamo gdje ima mogucnost anestezije

  18. #5118
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    A-ha

  19. #5119
    barbi26 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    401

    Početno

    Ja sam kod njega bila na punkciji 8 folikula, bolilo je jako, ali nemam izbora. kod r. sam imala 15 folikula i anesteziologa, nisam nista osjetila ali poslije sam umirala od bolova, a i onesvijestila sam se kad sam se digla na wc. popit cu si ja normabel i lumidol to je najjaci narkoanalgetik kojeg se mogu sjetiti.... premda ne ocekujem da me nece boljeti, ipak kako luci kaze od punkcije nitko nije umro, od anestezije umire troje ljudi dnevno

  20. #5120
    Osoblje foruma amazonka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,050

    Početno

    Ma što god tko mislio, ali u privatnim klinikama mogućnost izbora anestezije bi ipak trebala biti pravilo. Ako je tako vani (u Europi), ne vidim razloga da tako ne bude i kod nas. U ovom slučaju, radi se o kratkoj anesteziji od svega nekoliko minuta. Vjerujem da rizika uvijek ima, struka sigurno bolje zna. Ali zato i postoje anesteziolozi. Dva ili tri folikula, možda bih i mogla podnijeti, ali više od deset da mi vadi na živo...ne znam baš. Pogotovo ako sve to plaćam.

  21. #5121
    Bubimitka81 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    1,522

    Početno

    Zato i imamo pravo na izbor, odabrati kliniku koja daje anesteziju. Stara stvar je da kod Lucija nema ni sestre ni anesteziologa pa tko voli nek izvoli..

  22. #5122
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Citiraj Bubimitka81 prvotno napisa Vidi poruku
    Zato i imamo pravo na izbor, odabrati kliniku koja daje anesteziju. Stara stvar je da kod Lucija nema ni sestre ni anesteziologa pa tko voli nek izvoli..
    Ovo moram potpisati, uvijek se tu iščuđava kako Luči nema anesteziju i još se o tome vječno raspravlja- pa nitko nikog ne tjera da ide kod njega ako mu je nepojmljivo ići na punkciju bez anestezije. Svatko ima pravo na izbor, pogotovo ako to plaća iz svog džepa.

  23. #5123
    barbi26 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    401

    Početno

    Da luci nema anesteziologa, ali nitko drugi nema lanu

  24. #5124
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Naravno, uvijek je stvar izbora
    Zato ja za svoje novce i te kako biram

  25. #5125
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    barbi i ostali biolozi su odlicni u svom poslu
    ja sam imala kontakt sa troje odlicnih- Sanda, Danko i Patrik
    i odlican rezlultat
    Posljednje uređivanje od Ginger : 19.03.2013. at 22:54

  26. #5126
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    evo mene ko ina
    Gabi ja se i te kako iscudjavam, zasto ne bih, pogotovo kad ima argumente koji ne stoje...
    al kao sto smo rekli, svatko ima pravo na izbor

  27. #5127
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    evo mene ko ina
    Gabi ja se i te kako iscudjavam, zasto ne bih, pogotovo kad ima argumente koji ne stoje...
    al kao sto smo rekli, svatko ima pravo na izbor
    Ginger pa upravo se o tome radi, ko da ja sad dođem ovdje i cudim se sto netko ide u ivf polikliniku, plaća postupak a ne dobije ni uzv 3dc da se vidi da nema cista. Meni je to nepojmljivo pa mi ne pada na pamet pisati protiv toga- svatko bira kliniku za sebe prema svojim mogućnostima, željama i prioritetima. Nekome je to vrhunski biolog a nekome anestezija.

  28. #5128
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Gabi, a zasto to ne bi napisala? Pogotovo ako ti je to nepojmljivo
    Kao sto je meni da nema ni analgezije, mislim, nes ti problema dati koktelcic u venu...
    Al to je moje misljenje...
    I naravno da svatko bira ono sto mu je najbitnije
    Ja sam sigurna da je cijeli "paket" koji sam odabrala vrhunski, ne samo biolog

  29. #5129
    Bubimitka81 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    1,522

    Početno

    Gabi i GInger, ova rasprava nema smisla. Činjenice svi znamo, a osobna mišljenja koja proizlaze iz tih činjenica su nešto drugo.
    Svatko zna za sebe, forum je tu da se informiramo.

    A što se tiče komentiranja i iznošenja vlastitih razmišljanja, hm.. Ne bih ni ja više sve iznosila, iz razloga što sam već jednom bila napadnuta ovdje i nije bilo ugodno.

    Cure moje sretno u kojoj god klinici bile

  30. #5130
    Zima77 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    416

    Početno

    Slazem se s tobom popi normabel I drzim fige da prode punkcija sto prije I bezbolnije

  31. #5131
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj Gabi25 prvotno napisa Vidi poruku
    Ginger pa upravo se o tome radi, ko da ja sad dođem ovdje i cudim se sto netko ide u ivf polikliniku, plaća postupak a ne dobije ni uzv 3dc da se vidi da nema cista. Meni je to nepojmljivo pa mi ne pada na pamet pisati protiv toga- svatko bira kliniku za sebe prema svojim mogućnostima, željama i prioritetima. Nekome je to vrhunski biolog a nekome anestezija.
    X
    ja sam bila u centrima gdje sam bila u mogucnosi dobiti narkozu, no nisam htjela. naravno, zavisi i o koliko se JS radi, to sigurno ima veliku ulogu.
    no jednom je jedna foruamsica rekla nesto u stilu 'kako cu se tek poroditi ako dramim zbog punkcije par stanica', a ja sam si uvijek govorila 'ako mi porodjajni bol nije bio neki problem, valjda cu i punkciju prezivjeti'.

  32. #5132
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Al si mogla birati, jel...
    A usporedba punkcije i poroda stvarno nema smisla
    Tako mogu reci pa nek mi vade zub na zivo, ak sam mogla rodit, mogu i to...nema smisla takva usporedba
    No dobro, ja vise necu o tome, rekla sam kaj mislim

  33. #5133
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    Al si mogla birati, jel...
    A usporedba punkcije i poroda stvarno nema smisla
    Tako mogu reci pa nek mi vade zub na zivo, ak sam mogla rodit, mogu i to...nema smisla takva usporedba
    No dobro, ja vise necu o tome, rekla sam kaj mislim
    ima smisla usporediti bol. porodjajna jer je ona jaca nego bol (ili bolje receno neugodno pikanje) dok se radi punkcija.
    no svakako bi bilo dobro da jedno ne isljucuje drugo i da zena ima izbor. tj. vidim da se kritizira da se nerijetko u nekim MPO ordinacijama nudi narkoza, ali zato nazalost monitoring nije bas neki (UZ pred stimulaciju nije standard ako sam dobro razumjela).
    ja sam se protiv 'koktela' i narkoze odlucila je nisam htjela da mi bilo sto negativno utjece na punktirane js, pa tako i narkoza. paranoica sam, mozes komotno reci. ali postoje i misljenja po kojima ti koktelcici&narkoza bas i nisu najbolji za js. mada je sama narkoza u tom slucaju vrlo kratka. dodatni razlog protiv je bila logistika, nije mi se dalo 'šlepati' sa sobom nekog da bi me mogli otpustiti. ovdje je tako da ne smijes sam napustiti ordinaciju nakon narkoze. a muz je morao na posao, u nemogucnosti uzeti koji sat duze off.
    Posljednje uređivanje od spodoba : 20.03.2013. at 09:30

  34. #5134
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ma svatko ima ono što mu je bitno. Nekome je to simpa doktor, nekome uzv na početku. Nekome dobar biolog, netko traži anesteziju. Zato dobro da imamo takav izbor.

    Ja jedino mislim da bi svi trebali nuditi mogućnost anestezije. Kao što i kod zubara možeš tražiti injekciju, a i ne moraš (nadam se da je sada uglavnom tako :D)

    Ja sam slaba na bol, rekla sam da ću ja i roditi uz epiduralnu, ne znam kako ću to pretrpiti
    Posljednje uređivanje od Vrci : 20.03.2013. at 09:46

  35. #5135
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Citiraj Bubimitka81 prvotno napisa Vidi poruku
    Gabi i GInger, ova rasprava nema smisla. Činjenice svi znamo, a osobna mišljenja koja proizlaze iz tih činjenica su nešto drugo.
    Svatko zna za sebe, forum je tu da se informiramo.

    A što se tiče komentiranja i iznošenja vlastitih razmišljanja, hm.. Ne bih ni ja više sve iznosila, iz razloga što sam već jednom bila napadnuta ovdje i nije bilo ugodno.

    Cure moje sretno u kojoj god klinici bile
    Slažem se da nema smisla, uvijek ova rasprava završi na istome.
    Srećom pa imamo mogućnost izbora.
    A i nisam bas objektivna, priznajem

  36. #5136
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Gabi bitno je da ti mazis busiku
    Za sve ostalo, tu je mastercard loooool

  37. #5137
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    Citiraj Gabi25 prvotno napisa Vidi poruku
    Ginger pa upravo se o tome radi, ko da ja sad dođem ovdje i cudim se sto netko ide u ivf polikliniku, plaća postupak a ne dobije ni uzv 3dc da se vidi da nema cista. Meni je to nepojmljivo pa mi ne pada na pamet pisati protiv toga- svatko bira kliniku za sebe prema svojim mogućnostima, željama i prioritetima. Nekome je to vrhunski biolog a nekome anestezija.
    mislim da nije stvar u tome da se čudi ili kritizira nekoga tko je odabrao kliniku koja ne nudi anesteziju, već se kritizira same klinike koje ženama ne omogućuju tu opciju. isto kao što se kritizira klinike koje npr. prije postupaka ne traže hormonsku sliku ili uzv 3dc. znamo da je forum ipak čitan pa je i to oblik prenošenja potreba pacijenata i nadamo se da će neke stvari ipak doprijeti do ušiju naših liječnika i biti uzete u obzir. a sama pacijentica ionako može odbiti tu anesteziju (koja bi ipak trebala biti standard kod punkcije) ukoliko je ne želi.

    što se tiče usporedbe s porođajnom boli, ja bih radije rodila još 10 puta nego ponovo prolazila punkciju bez anestezije. a porod boooooli i traje neusporedivo duže. ali ta je bol nekako prirodna - ne mogu to objasniti riječima. a punkcija mi nije bila niti blizu, kako to spodoba kaže, neugodnom pikanju - bilo je to strašno iskustvo iako sam primila onaj koktelčić normabel+tramal. i nisam cvilidreta po pitanju boli - nažalost sam je se natrpila u životu. sve je to jako individualno - moj je jajnik, recimo, u takvom stanju da je bol punkcije gotovo nepodnošljiva. i zbilja mi je žao što L ne nudi anesteziju - kada bih išli na drugu bebu, bez razmišljanja bih otišla L jer je i moja curka Lanino "djelo" pa bih i ja mogla biti subjektivna, ali kad se sjetim punkcij... uf...

  38. #5138
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    frka sad si me utješila, mislim sad se manje bojim poroda, meni je isto bila ta jedna punkcija na živo prestrašna 9 folikula i s tim da sam imala ogromnu cistu na jajniku pa nije bio dostupan, jedan dr. mi je stiskao jajnik a drugi punktirao- uglavnom ne ponovilo se. Od tad uvijek biram anesteziju a isto ne bih rekla da sam neka cvilidreta!
    Ja ne želim više ulaziti u rasprave oko anestezije ali bude mi žao žena koje to moraju prolaziti na živo (uvijek se sjetim sebe i tog puta)

  39. #5139
    Bubimitka81 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    1,522

    Početno

    Frka i mene si utješila, oduvijek sam se pitala kakva je to bol pri porodu.. Znam da nismo sve iste, ali po pričama drugih porod ajme boli..
    Znači, mogu ga čekati bez straha, ukoliko ne bude ipak carski..

  40. #5140
    Osoblje foruma amazonka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,050

    Početno

    Frka, slažem se. To je to.

  41. #5141
    rikikiki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,248

    Početno

    Barbi, držim fige za danas

  42. #5142
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Citiraj rikikiki prvotno napisa Vidi poruku
    Barbi, držim fige za danas
    X

  43. #5143
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    8. Dan, 5 folikula i 1 ogromna cista... s obzirom na kolicinu lijekova do sad je to jos i ok rezultat. Za cistu nije nista rekao, pretpostavljam da ce je punktirati zajedno s folikulima. U subotu opet uzv...

  44. #5144
    Bubimitka81 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    1,522

    Početno

    M@tt sretno!!!! Nije loše, 5 komada sa klomifenima?

  45. #5145
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Citiraj Bubimitka81 prvotno napisa Vidi poruku
    M@tt sretno!!!! Nije loše, 5 komada sa klomifenima?
    Femara plus gonali... do sada 4 komada...

  46. #5146
    Sonja29 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na krilima vjetra...
    Postovi
    2,303

    Početno

    M@tt bit će sve u redu! Meni su 2 puta punktirali cistu uz folikule. Sretno!

  47. #5147
    barbi26 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    401

    Početno

    Dosla dom.... imamo 12 stanica i nije strasno boljelo! tramal i dva normabela za mene odlicna kombinacija!

  48. #5148
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Super barbi26

  49. #5149
    Bubimitka81 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    1,522

    Početno

    Bravo Barbi

  50. #5150
    Mia Lilly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    908

    Početno

    barbi26!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •