Stranica 3 od 120 PrviPrvi 123451353103 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 5963

Tema: Potpomognuta u privatnim klinikama

  1. #101
    Sela avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,137

    Početno

    Lunci i ja sam produzeno curila pod Logestom,dobrih 7 do 8 dana,ali mi to nisu bile jedine nuspojave:bilo je tu number one-glavobolja i number two-akne.Jos sam na Logestu-druga kutija,sad se sve umirilo a koliko ce m trajati jos cemo vidjeti.Ne brini,cim si pod paskom dr R.pusa

  2. #102
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    Citiraj RuzicaSB prvotno napisa Vidi poruku
    Cure da li je ok da ovdje pitam za ime i adresu privatne klinike dr. Lucingera ako netko zna.Dobro bi bilo da imamo i tu informaciju ovdje kao naravno i ostale info vezane za istu.Nadam se da nas citaju i prate i cure koje su kod njega isle privatno.
    na vv-u je darkica napisala...
    kako su sve adrese privatnih klinika navedene na početku ovog dopisa, dodat ću i ovu
    Citiraj Darkica prvotno napisa Vidi poruku
    IVF CENTAR za ginekologiju, opstetriciju i reprodukcijsku medicinu d.o.o.
    Metalčeva 5/IV
    Zagreb
    tel. 095/ 561 6132
    e-mail: drazenlucinger@gmail.com

  3. #103
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Curke, kad skužite r. vrijeme klinike (tj. je li to samo preko r. vremena ili su i popodnevni sati plus kako je preko vikenda), neka neka napiše.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 21.09.2010. at 09:51

  4. #104
    luna1 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    303

    Početno

    ok sad mi je lakše, al shvatila sam da to nema veze s postupkom, mislim konkretno da to nije razlog da nebi išla u postupak. Hvala cure, ja sam više luda od svega, kao zdrava sam a sad mi stalno nešto pa mi baš nije svejedno.

  5. #105
    Bab avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb/Vrbani
    Postovi
    1,411

    Početno

    Hej cure, samo da vas pozdravim...vratila se s GO-a puna elana pa da vidim šta se događa na našoj maloj klinici...

    Luna, samo polako, sve bude to bilo dobro, u odličnim si rukama, zato ne brini.

    pusa svima i družit ćemo se uskoro...mi u 11 mjesecu krećemo opet.

  6. #106
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Bab, držim fige za 11. mjesec!
    Da li je neko slijedeći petak (1.10.) popodne u Viliju?

  7. #107
    Bab avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb/Vrbani
    Postovi
    1,411

    Početno

    Hvala mare
    I tebi isto sve ~~~~~~~~~~~~~~ svijeta za dobitni Prag
    Ja nažalost neću bit kod našeg dragog dr-a, ali ziher bu neka od nas bila pa ćete se družiti.
    Ja sam trenutno u fazi skupljanja nalaza, evo danas baš odradila hormone. Nadam se da neće biti šokova...
    pusa mojim dragim Vilijevkama

  8. #108
    Sela avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,137

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    Bab, držim fige za 11. mjesec!
    Da li je neko slijedeći petak (1.10.) popodne u Viliju?
    Hehe,ja,na UZV...

  9. #109
    Marnie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,414

    Početno

    ja idem u Vili 29.09.. Idem vidjeti s dr. R koje još pretrage da napravim (dugo nisam davala krv - eto malo mazohizma nije na odmet ), jer smo već par puta imali tako lijepi embrij i ništa , pa sam htjela vidjeti ima li još neki dodatni uzrok osim moja slabija plodnost.
    Bab ~~~~~~~~ za studeni

  10. #110
    luna1 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    303

    Početno

    nema veze koja ide kamo, bitno je da je dobitno, Bab nema veze kaj nisi s nama, al nemoj nas napustiti javi nam se. Ja drugi mjesec u postupka, nadam se.

  11. #111
    Bab avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb/Vrbani
    Postovi
    1,411

    Početno

    ma kakvo napuštanje...ostajem ja tu i kad odem iz Vilija...baš su mi prirasli srcu
    Ja sad puštav Vas da otvorite dobitnu sezonu jesen/zima i onda ja dolazim pobrat vrhnje...hehehe.

    pusa svima drage moje i svima SRETNO u postupcima

  12. #112
    luna1 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    303

    Početno

    evo mene s još pitanja, prvi puta sad za ovaj postupak mi je protokol, bez supresije znači onog spreya ili kak sam zadnji puta dobila neke injekcije s D.... umjesto spreja, Sada mi je rekao da drugi dan menge počinjem s 2 x Gonal + 1Menopur. Da li koja zna jer mi doktor nije objasnio zašto ne supresije? Muči me to..... koga god znam da ide počinje s s supresijom.

  13. #113
    luna1 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    303

    Početno

    nena75 kako napreduješ? ništa te nema....

  14. #114
    Bab avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb/Vrbani
    Postovi
    1,411

    Početno

    Joj, lunči...ne znam ti reči nešto pametno, samo da sam i ja zadnji postupak imala bez supresije,sa samo jednom inekcijom cetrotida dan prije štoperice. I moram ti reći da sam skroz dobro reagirala na takav protokol. Ali iskreno nisam ni pitala zašto idemo tako... znam da sam u dobrim rukama, pa se nisam ni zamarala s ovim stvarima. Pa kaj ga ne pitaš, pa bar će ti on reći sve što ga pitaš.
    Nadam se da će ti baš ovaj novi protokol donjeti sreću ....

  15. #115
    Marnie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,414

    Početno

    Citiraj luna1 prvotno napisa Vidi poruku
    evo mene s još pitanja, prvi puta sad za ovaj postupak mi je protokol, bez supresije znači onog spreya ili kak sam zadnji puta dobila neke injekcije s D.... umjesto spreja, Sada mi je rekao da drugi dan menge počinjem s 2 x Gonal + 1Menopur. Da li koja zna jer mi doktor nije objasnio zašto ne supresije? Muči me to..... koga god znam da ide počinje s s supresijom.
    luna1, obično se takva vrsta stimulacije koristi za low respondere. Znači, ne daje se supresija prije kako se jajnici ne bi previše "umrtvili". Ne znam za tebe kakvu si imala situaciju prije i da li si low responder, ali ako i nisi možda dr. pokušava naći za tebe najbolju terapiju.
    Posljednje uređivanje od Marnie : 23.09.2010. at 16:09

  16. #116
    Marnie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,414

    Početno

    I vjerojatno ćeš supresiju dobiti kao i Bab, kasnije. Nisi jedina, vjeruj sa takvom stimulacijom (evo i ja sam bila na takvoj u Mariboru).

  17. #117
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    Iz nekog razloga se i kod PCOS ide bez supresije, navodno da je HS veca sa supresijom.Luna1, nije ti dr bas nista govorio o tvom slucaju?Moras biti znatizeljna, barem njemu mozes postavljati svakakva pitanja.

  18. #118

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    62

    Početno

    cure nisam mogla naći pa ako nekoj nije problem da mi napise cijenu FET-a u Vili-ju

  19. #119
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    Anica68, mislim da je nekih 2500kn.

  20. #120
    mia74 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    Pozdrav cure!
    Imam pitanjce...
    Koliko stare nalaze mi dr.R. priznaje?
    Naime,hormoni su mi stari cca godinu dana,isto toliko i brisevi?
    Mužev spermogram 1/2010..
    Thanx

  21. #121
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    Mia74, nema tu bas nekog pravila sta priznaje ili ne priznaje ovisno o starosti nalaza nego cisto ono sto on smatra da je potrebno napraviti.Meni je npr. samo trazi stitnjacu iako sam imala prilicno friske nalaze.Samo ti to sve ponesi pa ces vidjeti.Prema tvom potpisu vidim da se dr. ima cime pozabaviti kod tebe.

  22. #122

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    501

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Curke, kad skužite r. vrijeme klinike (tj. je li to samo preko r. vremena ili su i popodnevni sati plus kako je preko vikenda), neka neka napiše.
    klinika ti počinje raditi od 4.10. radno vrijeme ne znam ali pretpostavljam da će normalno raditi od ujutro.. doc ti odgovara na mailove, mi smo se čak i čuli jer sam napisala svoj broj moba u mailu pa ti sve ovo govorim iz prve ruke...

  23. #123
    luna1 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    303

    Početno

    HVALA CURE, a trebala sam ga pitat ja kad sam unutra sve znam kad dođem doma onda se sjetim da imam još pitanja, neugodno mi ga je zivkat svako malo znam da on ima posla i uvijek je u gužvi. Hvala kaj ste mi razjasnile...kaj bi ja bez vas

  24. #124
    luna1 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    303

    Početno

    ja krenula, danas 4 dana pikanja, neću valjda sama,.....jel još koja ide?

  25. #125

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    13

    Početno

    Malo me mučilo da li da uopće išta pišem, ali budući da je ovaj thread namijenjen razmjenjivanju informacija o privatnim klinikama i budući da ja ovaj forum koristim prvenstveno za prikupljanje korisnih informacija, probat ću u ovaj moj post upisati neke konkretne činjenice koje znam iz vlastitog iskustva.
    Kao što sam spomenula koju stranicu prije, liječim se u Poliklinici Podobnik i jako sam zadovoljna tamo. Cijena je kakva je, ali još mi se nikada nije dogodilo da usluga ne bude apsolutno odgovarajuća cijeni pa na to nemam prigovora. Točnije, kad usporedim što mi se tamo nudi i što se nudi u drugim klinikama to mi opravdava razliku u cijeni. Nije da mi je lako skupiti tu lovu i snalazim se na sve moguće načine kao i svi ostali, ali kažem, po mom sudu vrijedi.
    Post pišem prvenstveno potaknuta nečim što mi se nedavno dogodilo, a to je iskustvo u jednoj drugoj privatnoj klinici. Neću navoditi o kojoj je klinici riječ, mnogo se parova tamo liječi i zadovoljni su, a po mom je mišljenju jedino to i važno, da je svatko zadovoljan tamo gdje se liječi. U tu sam kliniku otišla po drugo mišljenje, ne zato što se nisam složila s mišljenjem profesora Podobnika, već zato što na mom osobnom putu prema djetetu uvijek volim sve dva ili više puta provjeriti - nemam novaca i vremena da radim drugačije. Slijepo ne vjerujem nikome i provjeravam sve. Pa sam tako i sad, kad je otkriven novi trenutak u mojoj dijagnozi koji zahtjeva malo ekstenzivniju terapiju, otišla provjeriti ono što mi je rečeno. Doktor kod kojeg sam bila je potvrdio i složio se sa svakom korakom dosadašnje i preporučene buduće terapije. A onda...e onda je proveo cijeli ostatak mog posjeta toliko stravično i ozbiljno pljujući po Podobniku da sam ja iz ordinacije izašla duboko šokirana. Uostalom, na samom početku sam jasno naglasila (nakon što me prilično neugodno pitao gdje se liječim, riječima 'Pa sad kad ste mi već tu došli morate mi reći gdje se liječite!') da sam prvenstveno došla po drugo mišljenje (dakle, ne drugačije, nego još jedno) i da sam dosadašnjim liječenjem zadovoljna. A ono što je uslijedilo je bila tirada kritika od kojih su neke bile vrlo, vrlo ozbiljne, ali niti jedna nije bila pokrepljena nečime što je dotični doktor vidio na svoje oči, nego eto samo onime što je čuo. Pa bih ja sad napisala evo neke činjenice o tome što sam u Poliklinici Podobnik doživjela, ja osobno, bila i vidjela. Čisto ako nekoga bude zanimalo. Ponavljam, nisam tu da ih reklamiram ili da ikoga nagovaram da tamo prijeđe. Samo da ponudim moje iskustvo.
    Dakle, par činjenica:
    - Dosad mi se nikada nije dogodilo da terapija koja mi je dana ili preporučena nije odgovarala onome što sam mogla naći u izvorima i iskustvima dostupnima na internetu ili da mi ju nisu potvrdili i drugi liječnici s kojima sam razgovarala (neki od njih su članovi moje obitelji).
    - U Poliklinici Podobnik mi se nikada nije dogodilo da za svaku pojedinu uslugu ili lijek nisam dobila račun, sa svim podacima, uredno ispisan na moje ime.
    - Sve lijekove koje sam ikada trebala (osim Utrogestana, od kojih bi jednu kutiju uvijek dobila besplatno poslije postupka, andola, folacina i sl.) sam dobila (tj. mogla kupiti) u poliklinici, s urednim računom na kojem su opet ispisani svi potrebni podaci. Razlika u cijeni lijekova kod njih i u ljekarni postoji, nije velika, ali računam da mi činjenica da ih sve dobijem na gotovo i da mi svaku injekciju (pa čak i štopericu u nedjelju u ponoć) da stručno obrazovana osoba, pokriva tu razliku. Za lijekove koji će mi trebati u budućnosti mi je rečeno da će mi ih poliklinika posuditi dok ih ja ne nabavim preko HZZO-a. Sigurna sam da bih, ukoliko bih tako htjela, sve lijekove mogla donijeti i sama i nabaviti ih gdje god hoću.
    - Nakon svakog pregleda iz ordinacije sam izašla s listom papira koji sadrži moju anamnezu i detalje utvrđene na tom pregledu, popraćene s minimum 3-4 UZV slike. Dakle, ako neto želi da mu neki drugi doktor provjeri slaže li se s onim što je Podobnik utvrdio, to može vrlo lako učiniti.
    - Dosad mi se još nikad nije dogodilo da sam bila poslana na nepotrebnu pretragu ili zahvat. (S druge strane, ugledni doktor-pljuvač je moju kolegicu s posla, ženu koja zbog tumora na hipofizi nije nikad imala potvrđene ovulacije, s vrata, bez pregleda, poslao na propuhivanje jajovoda. Da nema PCOS joj je dijagnosticirao tako da ju je tijekom pregleda primio za butine i rekao: 'Pa dobro, niste baš debeli i niste baš dlakavi, onda valjda nemate PCOS.')
    - I za kraj, nije važno za liječenje, ali je meni osobno važno, nikada, ali baš nikada nisam čula prof. Podobnika da pljuje po svojim kolegama. Čak i kad sam se ja nepovoljno izražavala o nekima od njih, on obično skrene priču na nešto drugo ili kaže nešto općenito. I iako se može shvatiti da se s nekim ne slaže, nikada nije po nikome pljuvao.
    Na kraju bih vam se htjela ispričati što je post tako jako dugačak. Sigurna sam da ima žena i s vrlo drugačijim iskustvima kod njega (kao što sam ja evo primjer žene sa šokantnim iskustvom kod tog drugog, vrlo omiljenog doktora), ali evo sve ovo sam napisala čisto zato da bi na ovom mjestu, koje nam je svima glavni izvor informacija o MPO-u, bila prikazane i neke činjenice koje su meni poznate o toj poliklinici.

    Sretno svima!

  26. #126

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    58

    Početno

    [B]Ivanchi78[B]hvala ti na postu i na iznesenim informacijama. S ozbirom na to da sam ja na ovom forumu i u ovome svemu skroz nova, sa zanimanjem čitam sve vaše postove da se polako pripremim na sve ono što me čeka.

  27. #127
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Ivanchi ne kužim zašto nećeš napisati na kog se odnosi kritika, ovako ne znam koji je cilj tvog teksta uopće da li da pohvališ Podobnika ili pak kritika ovom drugom doktoru?

  28. #128

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    13

    Početno

    Uh, oprosti Mimi. Nije mi cilj bio ni jedno ni drugo. Ali kako sam i ja samo jedna baba na hormonima, valjda je sve ipak ispalo emotivnije nego što sam htjela. A i kao što rekoh, zadovoljna sam tamo gdje jesam pa pretpostavljam da mi se to i kuži.
    Cilj mi je bio ono što sam napisala, prenijeti neka moja osobna iskustva i pritom ne povrijediti nikoga, nadam se. Prvotno sam mislila ništa ne pisati, ali kako je Zagreb ipak jedno malo selo, a kako sam tračeve o Podobniku koje sam jučer čula od tog doktora bila čula i ranije, činilo mi se ok ovdje na javnom forumu napisati neke stvari o toj poliklinici u koje sam sigurna. Kad sam te tračeve bila čula od ljudi koji ih počinju s riječima 'jedna frendica od moje frendice mi je rekla' onda mi se nije činilo nužnim pisati ništa o tome. Svatko ima svoj dojam i stvara ga na svoj način. Tko sam ja da ga komentiram ili kiritiziram? Sad kad sam ih čula iz usta njegovog kolege, mislila sam da bi bilo ok da nešto napišem.
    Neću napisati od kojeg doktora sam to čula upravo zato što ga ne želim kritizirati. Mene više vidjeti neće i to je to od mene. Mislim da je ženama za ovaj thread važnije da o njemu pišu oni parovi koji se kod njega liječe i koji imaju neposredno iskustvo o njegovom radu. Ja nemam to iskustvo jer sam kod njega provela samo 30-ak minuta i stvarno ne mogu ništa reći o tome kako radi ono što nam je svima najvažnije, a to je pomaganje ženama na putu do beba.

  29. #129
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Ivanchi, samo brzinsko pitanje. Kako ste utvrđivali trudnoće (jeste li vadili hormon bhcg ili ste radili test)? Sretno ti na tvom putu !

  30. #130

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    13

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ivanchi, samo brzinsko pitanje. Kako ste utvrđivali trudnoće (jeste li vadili hormon bhcg ili ste radili test)? Sretno ti na tvom putu !
    Hvala! Nakon prve inseminacije sam radila test (negativan), pa bila na pregledu i uzv prije kojega sam tamo napravila još jedan test (opet negativan). Nakon druge inseminacije i ICSI-ja vadila betu.

  31. #131
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Žao mi je zbog gubitka trudnoća, ne kužim za ovu prvu, doduše, kako ste je utvrdili jer mi se čini da je prerano da bi se na bilo kojem UZV-u, bilo dobrom bilo lošem, vidjelo nešto u 5. tom tjednu, ako je test negativan... Kolika ti je bila beta za ovu drugu trudnoću? Koliko ti je godina? Sori što te ovako rešetam, ja imam takav pristup svima novima jer pokušavam shvatiti njihovu situaciju, a te neke stvari (godine) su ključne...

  32. #132
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    Ivanchi78, kakav je tvoj dosadasnji MPO put? Pretpostavljam da nisi odradila puno postupaka kod dr.P jer je uspjeh njegove klinike koji je on iznio na Kongresu na Plitvicama 50%.

  33. #133

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    13

    Početno

    Da, malo se počinjem osjećati izrešetano. Idem probati na sve odgovoriti redom, godina 32, MPO postupaka 3 (2 AIH, 1ICSI) - rušim mu statistiku, što li? Za prvu trudnoću mogu samo ponoviti ono što mi je dr P rekao, a to je da nitko ne može nakon 5 tjedana na ultrazvuku potvrditi da je netko trudan, ali da mu se čini da nešto ipak ima pa da ipak ne prestanem odmah skroz s utrićima nego ih prepolovim pa da prekosutra (od tog dana pregleda) ponovim test, ako opet bude negativan da po betu ne moram nego da prestanem s utrićima jer da je moguće da je ili bila biokemijska ili ništa. Ja sama sebi to ipak volim utvarati da je bila bar biokemijska. Ali to je bilo prije dvije godine, moj prvi postupak i moram priznati da tada još nisam tako detaljno čačkala po svemu pa nisam niti išla raditi betu. Za drugu mi je beta 14dpt bila nešto malo ispod 100 (ne sjećam se točnog broja).

  34. #134
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Ivanchi, iskreno, ja bih ovu prvu trudnoću ne računala pod trudnoću. Za potvrdit trudnoću treba beta, jednoznačna slika na UZV-u na kojoj se vidi gestacijski mjehurić ili pozivitni test. Ako nema nijednoga - trudnoće nije bilo. Iskreno, baš ovo se često čuje, ponavljam - čuje (nisam nikad bila) za liječenje nepl. tamo pa izaziva podozrivost, možda zato jer se nigdje drugo tako ne radi, ali tu imamo široka iskustva - Maribor, Prag, hrv. klinike (sada s tim nakaradnim zakonom, ali opet). Postoje neki hodogrami. Za ovo drugo to je bila trudnoća i tu nema mjesta nagađanjima. Ako je profa iznio postotke uspješnosti preko 50% to kužerima isto izaziva podozrivost jer je illi uzorak premalen, jer tako veliku uspješnost nemaju niti etablirane klinike i najjači centri u regiji - Maribor, Prag itd. Sad ostaje pitanje što je rekao, napisao, itd., u to neću ulaziti.

    To ti govorim kao netko tko misli da je prof. super porodničar, jako puno žena je kod njega zadovoljno tim porodničarstvo segmentom... za MPO se (još) nije profilirao u mjesto prvog izbora... I kod mene je bio u izboru za porod. Ostalo odluči sama i sretno!

    32 godine nisu još previše, hrvatski loš tj. katastrofa zakon (dozvoljena oplodnja samo 3 jajne stanice) najviše kači ekipu iznad 35, ali, u stvari, kači i vas ako trebate ICSI zbog lošeg spermiograma....
    Posljednje uređivanje od ina33 : 07.10.2010. at 16:19

  35. #135

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    13

    Početno

    Da, slažem se s tobom, ne mogu ju baš ni ja skroz opravdano strpati pod trudnoću. Zato iduću budem!
    Znam da ta poliklinika nije prvi izbor za MPO i čini mi se da zato o njoj ima i najmanje informacija. A mislim da malo informacija ostavlja mjesta za puuuuno nagađanja. Pa zato eto rekoh da nešto napišem. Što se više mjesta isprofilira kao dobra mjesta za MPO, bolje za nas sve, zar ne? Idealno bi bilo kad bi svugdje dobivali istu kvalitetu usluge - od državnih do privatnih klinika.
    Ja se nekako jako opirem odlasku van RH, mislim da mi to omogućuje i luksuz još uvijek relativno mladih godina. Ali eto, imat ćemo svi prilike glasati o novom zakonu tj. mogućnosti promjene istog na idućim parlamentarnim izborima pa ćemo vidjeti kako će nam uspjeti. Na svu sreću imamo Rode koje su dovoljno glasne i ne dopuštaju da ta tema zamre.

  36. #136
    Gaga76 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    35

    Početno

    Ivanchy78, htjala bih te pitati koliko košta cijeli postupak kod Podobnika? Čula sam da je inače cijena po privatnim klinikama oko 12.000-15.000 kn, a u Mariboru je navodno poskupjelo pa je oko 25.000 kn. Ja sam naime u nedoumici kamo dalje s obzirom da je dr. Lučinger otišao s Vuk Vrhovca. Razmišljam otići privatno a dvoumim se gdje? Nisam znala da Podobnik isto radi postupke, baš me iznenanadilo. Ako već moram platiti htjela bih kod najboljega ,a to je teško izabrati. Molim savjet... Hvala puno unaprijed

  37. #137
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Ako si uspjela postići pozitivnu betu iz ICSIja na samo 3 stanice (tj. pozitivna beta je bila nakon novog zakona), onda po meni imaš šanse u Hrvatskoj. Sretno vam bilo! Stay informed and positive!

  38. #138

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    13

    Početno

    Citiraj Gaga76 prvotno napisa Vidi poruku
    Ivanchy78, htjala bih te pitati koliko košta cijeli postupak kod Podobnika? Čula sam da je inače cijena po privatnim klinikama oko 12.000-15.000 kn, a u Mariboru je navodno poskupjelo pa je oko 25.000 kn. Ja sam naime u nedoumici kamo dalje s obzirom da je dr. Lučinger otišao s Vuk Vrhovca. Razmišljam otići privatno a dvoumim se gdje? Nisam znala da Podobnik isto radi postupke, baš me iznenanadilo. Ako već moram platiti htjela bih kod najboljega ,a to je teško izabrati. Molim savjet... Hvala puno unaprijed
    Oprosti Gaga, nisam jucer vidjela tvoj post pa zato nisam odgovorila. Nadam se da se smiju pisati cijene. Ja bum napisala pa molim moderatorice da izbrisu ako se ne smije.
    Dakle, ICSI je 10.000kn, a AIH su mi bili po 2.500 kn. Ono sto je razlicito od nekih drugih mjesta na kojima sam ja pitala je da se naplacuje i dio uzv pregleda u sklopu postupka (ne svi), u pravilu izmedju 200kn i 400 kn.
    Ako hoces moj savjet kako da odlucis, preporucila bih ti da sama posjetis par klinika i popricas s doktorima. Tako ces moci vidjeti sto bi oni preporucili za tvoju situaciju, sto nude i po kojoj cijeni i kakvu uslugu nude. Tako ces najbolje znati sto ti odgovara jer mislim da je u MPO postupcima jako vazno kako se osjecas s doktorom koji te lijeci. Sretno i brzi uspjeh ti zelim!

  39. #139
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    Koji doktori rade kod Podobnika MPO i tko im je embriolog?

  40. #140
    AuroraBlu avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,688

    Početno

    Citiraj ivanchi78 prvotno napisa Vidi poruku
    O mislim da je u MPO postupcima jako vazno kako se osjecas s doktorom koji te lijeci. Sretno i brzi uspjeh ti zelim!
    Uh Ivanchi, ne liječim se u privatnoj klinici, (dakle, potpuno sam neutralna) ali moram reagirati na ovo. Najvažnije u IVF postupku je vrstan biolog-embriolog, pa onda ginekolog, naravno. Lijepo je kad se i baš dobro osjećaš s doktorom (kako ti kažeš) ali to uopće nije relevantno za uspjeh. Najbitnije ti je imati ekipu s puno, puno iskustva. Sasvim nepristrano tvrdim da je iznošenje postotka uspješnosti od 50% u najmanju ruku - neozbiljno i neprofesionalno (bila sam i ja na Plitvicama pa znam da je to bilo). Prvo, ne postoji takav uspjeh, ni u bilo kojoj europskoj ni američkoj klinici. Da on realno ima takav uspjeh, mislim da bi bio svjetska atrakcija. Znači ostaje ona druga varijanta. A ta je da je do sad obavio vrlo malo IVF postupaka, pa je od to malo pola bilo uspješno.
    Ivanchi, sasvim je sporedan karakter tvog doktora, i to da je on bio pristojan, i da nije htio ogovarati i kritizirati kolege - to nisu kriteriji za odabir!!!
    Posljednje uređivanje od AuroraBlu : 08.10.2010. at 18:34

  41. #141

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    13

    Početno

    Nazalost, kao sto sam se bojala, nije dugo potrajalo do napada (makar i bili prezentirani ufino) pa cu ja sada optirati da se maknem iz ove rasprave. Tko misli da mu mogu pomoci nekom informacijom, neka se slobodno javi na pp.
    Puno, puno srece zelim svima!

  42. #142
    Gaga76 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    35

    Početno

    Hvala na odgovoru Ivanchy, mislim da ću tako i napraviti kako si savjetovala. Otići u par klinika pa odabrati... Žao mi je što naše zdravstvo ne ulaže više u odjele gdje se rade postupci potpomognute oplodnje, jer imamo vrhunske doktore ali svi su više manje otišli u privatnike. Možda u budućnosti i bude bolje...

  43. #143
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    ivanchi78, žao mi je ako se osjećaš napadnuto zbog nekih odgovora, ovo je mjesto gdje toga nema, ima razmjena iskustava i različitih mišljenja, al napada nema. Svako od nas različito doživljava MPO, a ja se moram složit s Aurorom da mi ugodan osjećaj u klinici nije kriterij odabira klinike. Svoju kliniku sam odabrala po kriteriju profesionalnosti doktora i embriologa te vrhunske stručnosti, a to što sam dobila ljubaznost i ugodan osjećaj mi je dodatni bonus.
    Sretno!

  44. #144

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    129

    Početno

    Citiraj ivanchi78 prvotno napisa Vidi poruku
    Nazalost, kao sto sam se bojala, nije dugo potrajalo do napada (makar i bili prezentirani ufino) pa cu ja sada optirati da se maknem iz ove rasprave. Tko misli da mu mogu pomoci nekom informacijom, neka se slobodno javi na pp.
    Puno, puno srece zelim svima!
    Ivanchi78, drago mi je da si zadovoljna izborom privatne klinike i prof. X. Od srca ti zelim jedno malo .
    Ne smatram da itko ovdje napada prof. X vec ima ljudi koji prema doticnom osjecaju obilatu gorcinu. Nije u redu ako je ginekolog kod kojeg si isla po drugo misljenje, kako navodis, ruzno pricao o prof. X, no vjeruj mi da se nekim ljudima (meni prvoj) vrlo tesko kontrolirati izborom rijeci kad je u pitanju prof. X.
    Nije mi vise dozvoljeno na ovom forumu iznositi moja iskustva s doticnim X, no smatram ga i uvijek cu ga smatrati covjekom lazi zbog svega sto mi je godinama cinio, izmedju ostalog vodio i trudnoce koje nisu postojale, a ostalo da ne nabrajam.
    Nije to napad na covjeculjka, vec tek par crtica necijeg gorkog iskustva.
    Danas sam mama malenog vilenjaka, trudnoca ostvarena kod dr. po kojem je prof. X dobrano pljuvao, no to je covjeculjku navika, pljuvati po ljudima koji ga skuze.
    Vjerujem da ti svaka forumasica ovdje zeli veselo i zdravo djetesce, prva ja, bez obzira gdje i kod koga ce ti se zeljena trudnoca ostvariti.

  45. #145

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    1,043

    Početno

    Sad ću se i ja ubaciti u raspravu iako nikad nisam bila ni kod jednog od ovih doktora.
    Jednom sam prema preporuci 2 kolegice otišla jednom privatniku jer su ga ove kovale u zvijezde.
    Dođem ja tamo i čekam dobrih sat vremena da dođem na red. Kad sam napokon došla na red, doktor počne pričati o pacijentici prije mene: što joj je radio i kako je to izgledalo. Na stolu me počne uvjeravati da sigurno imam neku bakteriju i da zbog toga ne mogu zanijeti, a on će mi pomoći. I napravi dodatne pretrage. Račun koji mi nije izdao bio je preko 1000 kuna. Nalazi su došli čisti, a ja sam ga mjesec dana naganjala da mi izda račun.
    Zar je to doktor za preporuku??? Meni svakako ne. Ove dvije su me u čudu gledale kad sam im to pričala i rekle da se to njima nikad nije dogodilo.
    Osjećaj za doktora je često subjektivan i žao mi je ako se netko osjeća napadnut kad priča o svom doktoru.

    Mene isto zanima koji biolog radi kod dr. P. i kako izgleda postupak.

  46. #146
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Također slažem se sa Aurormblu i Mare41 da ljubazan doktor nije ono zbog čega bi ja odabrala neku kliniku, kao prvom mislim da je uspješnost te klinike u MPO-u jako važna a to čine i biolozi i ginekolozi zajedno, a na drugom mjestu je neki profesionalni odnos prema pacijentu pa tek onda mi nešto znači ljubaznost doktora.
    Ja sam u ovih 5 god. promjenila već 3 klinike i u svima su dr. bili vrlo ljubazni prema meni, ali u neke klinike se više ne bih vratila.

  47. #147
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    Ivanchi78, molim Te mi malo objasni dolje navedeno što si napisala...

    Za lijekove koji će mi trebati u budućnosti mi je rečeno da će mi ih poliklinika posuditi dok ih ja ne nabavim preko HZZO-a.
    Najme, nisam znala da se mogu dobiti preko HZZO-a ljekovi za klinike koje nemaju potpisan ugovor sa HZZO-om. Bilo bi nam vrlo interesantno saznati kako se to može.

    Hvala puno ....
    Posljednje uređivanje od Dodirko : 10.10.2010. at 11:27

  48. #148
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Dodirko, dobro da si to citirala, jer sam ja previdjela, zanimljivo. Zanimljiv je i dodatak da se daje sloboda nabavka lijekova gdje želiš, svi koji idemo privatno u Hrvatskoj ili u inozemstvu, imamo tu slobodu, dapače, to nije upitno. Nije mi namjera rešetati, a još manje napadati, al tako ne funkcioniraju privatne klinike, osim onih koji imaju ugovor s HZZO-om.

  49. #149
    morskavila avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    162

    Početno

    Cure koje idete u Vili - zanima ma na koji način tamo rade punkciju. Uspavljuju li ili si budan? Ili možeš birati?

  50. #150

    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Postovi
    25

    Početno

    Citiraj BHany prvotno napisa Vidi poruku
    na vv-u je darkica napisala...
    kako su sve adrese privatnih klinika navedene na početku ovog dopisa, dodat ću i ovu
    Pozdrav! Broj nije u funkciji, doktor mi je odgovorio na e-mail.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •