Stranica 43 od 120 PrviPrvi ... 3341424344455393 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,101 do 2,150 od 5963

Tema: Potpomognuta u privatnim klinikama

  1. #2101
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    i meni, thaia - bio je 3,4 i nisam koristila nikakvu terapiju, ali sam dobro proučila tematiku. takav je TSH u redu AKO su ostali nalazi štitnjače ok - znači, negativna antitijela i fT4 veći od 15. potrebno je vidjeti cjelokupnu sliku jer nekome TSH od 3,5 radi probleme, a nekome ne.

  2. #2102
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Citiraj frka prvotno napisa Vidi poruku
    i meni, thaia - bio je 3,4 i nisam koristila nikakvu terapiju, ali sam dobro proučila tematiku. takav je TSH u redu AKO su ostali nalazi štitnjače ok - znači, negativna antitijela i fT4 veći od 15. potrebno je vidjeti cjelokupnu sliku jer nekome TSH od 3,5 radi probleme, a nekome ne.
    Antitijela nismo vadili ali hocemo ovih dana, a FT4 je 14. Znaci nije veci od 15.

    Moguce da ju u stitnjaci problem, mada neke cure vele da su zatrudnijele i s vecim TSH-om, ali bas kako kazete, da je to od osobe do osobe. Dogovorit cemo pregled kod endokrinologa.

  3. #2103
    Elena 85 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    171

    Početno

    bila danas na uvz i cista koju je dr punktirao je jos tu,danas je 5.dc,,vec pucam po savovima,kaze luci da dodem u subotu ponovo pa ako ode,pocet cemo 8 dc. sa klomifenima,zar to nije malo kasno,a i kakve su uopce sanse da se ta glupa cista makne vise,dali je netko imao takvo iskustvo?Kod mene sve uvijek naopako!!!

  4. #2104
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Evo vratila se draga od doktora opće prakse jer išla po uputnicu za endokrinologa i naravno da joj nije htio napisati jer je rekao da su nalazi u redu!! Kao TSH od 3,84 je u redu, i da nitko nema to oko 2 ili ispod 2. Yeah right....

    Tako da čemo si očito morati platiti pregled i uzv štitnjače. A dobro, ako drugačije neide u našem zdravstvu. Postavili smo pitanje u međuvremenu i na zdravlje i život forumu kod dr.R. i još čemo zvat dr. L. danas da čujemo njegovo mišljenje. Jer neki pričaju da je ok TSH dok drugi da je previsok pa sad ti znaj...

  5. #2105
    barkica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Postovi
    121

    Početno

    M@t,evo ako ce ti pomoci:moj nalaz je raden u vinogradskoj i vrijednosti od 0,4-4,2 su ok! Ft4 je od 8,0-23,0. Ft3 od 3,6-7,8! Tako da ti je ok nalaz! Nemorate trositi novce uzalud! E,da,ovakve varijable su i u vž.! Sretno!!!

  6. #2106
    barkica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Postovi
    121

    Početno

    I na rebru su slicni intervali tih nalaza,upravo sam i to provjerila! Eto,nadam se da ce vam malo pomoci!

  7. #2107
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Znači to je u redu? Zvali dr. L. i on isto rekao da je nalaz u redu.

    Ali neke cure tu na forumu vele da je idealni za trudnoću 2 ili ispod 2 pa sad....

  8. #2108
    anddu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    1,089

    Početno

    M@tt i ja sam o tome čitala, ali mi ni jedan dr. do sad nije o tomo govorio, dok je unutar preporučenih intervala to je ok

  9. #2109
    barkica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Postovi
    121

    Početno

    Samo slusajte L.sto kaze,on zna najbolje! Da nesto ne valja,vec bi vam rekao,on je jedan od rijetkih koji ne radi u "rukavicama"! Sve sto ne stima ili je super,on ti kaze! Stvarno je po tome pitanju izuzetan! Nemojte se zamarati sa forumom,mene je davno kostalo zivaca i zivaca citajuci sto se sve pise! Svatko je od nas svoja prica i prema tome se L. orijentira! Sretno vam bilo! I svima nama koji smo u takvim vodama...

  10. #2110
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    Novija istraživanja vele da je svakako poželjno da TSH bude manji od 2 kod žena koje planiraju trudnoću. Zato dr.R voli uvesti malo Euthyrox-a da ga izregulira. Moja krilatica je "Samo slušajte dr.R sto kaze, on zna najbolje!"

  11. #2111
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Citiraj taca70 prvotno napisa Vidi poruku
    Moja krilatica je "Samo slušajte dr.R sto kaze, on zna najbolje!"
    Dr. R. nam nije još ništa rekao za sad, čekamo odgovor na forumu zdravlje i život. Baš me interesira njegovo viđenje nalaza.... Pa čemo onda odlučit da li idemo kod endokrinologa ili ne...

  12. #2112
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    M@tt, to je bila šala mala. Svi slušamo svoje doktore ali ni za jednog ne mogu reći da zna najbolje.

  13. #2113
    geceta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    zagrebačka županija
    Postovi
    1,356

    Početno

    Ja sam na VV ali pratim i vas u slucaju da se odlucim jednog dana prebaciti. Slazem se da je svatko prica za sebe i da na forumima uz hrpu korisnih stvari, mozes naici na hrpetinu losih info koje ce te samo razivcirati ili uplasiti. Daklem, Matt, ako ti je dr. rekao da je to u redu, onda je u redu, valjda zna njeno opce stanje. Drugo, postoje žene s manjim vrijednostima i svejedno nisu ostale trudne i one s vecim koje jesu. Ja sam na euthyroxu od pocetka, cisto da se kao ubrza stitnjaca ali nije da mi je to sta pomoglo. Mislim da ne morate gubit vrijeme na dodatne pretrage i trosit novce bzvz ali promjenit opceg doktora mozda ne bi bilo lose jer tko je on da ti brani pregled kod endokrinologa i ne zeli dati uputnicu za nesto? ja se trenutno gombam sa svojom ginickom koju cu uskoro otpilit jer mi nikad ne napise dobro recepte i stalno davi za povijesti bolesti, dok recimo dr opce prakse opce to ne trazi. Samo se smirite, sve je ok i ovaj put idemo po pozitivnu betu

  14. #2114
    kiarad avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    zagrebacka zupanija
    Postovi
    440

    Početno

    Geceta, svaka ti cast. tak si matu sve lijepo napisala i ja se 100 posto slazem sa tobom.
    kud li srece kad bi svi mi otkrili u cemu je problem da ne ostajemo trudne, ali ako su vrijednosti u redu glavnih nalaza onda to nije problem. I nikad necemo znati problem mi koji smo zdravi jer biti ce onako kako Bog bude htio. Za sve u zivotu postoji razlog pa tako i ja vjerujem da cu postati mama kad za to dode vrijeme ili necu pa cu usvojiti malu crnkinju. Matt, vjere u sebe malo.

    Elena, i ja u subotu idem kod L.

  15. #2115
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    cure hvala vam... Najoblje ste...

  16. #2116
    barkica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Postovi
    121

    Početno

    S ovime se i ja slazem! Nitko nezna zasto nece,pa nece nas! Samo ne odustati,dok god ima imalo nade za male mrve! Poznavajuci L.,ne daje lazne nade,samo smiriti srce i dusu i ici glavom naprijed! Ima i gorih stvari,svatko od nas smatra da je njegova bol najveca,ali dok imamo nekoga uz sebe i dobre vibre preko foruma,sve ja lakse! Sretno svima nama!

  17. #2117
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    cure, zbilja ne znam kako komentirati zadnjih par postova nego da ste poprilično neozbiljne... mislim...i ja sam sve navedene podatke dobila od dr-a (i koji je dr onda u pravu?!) i ovdje sam da bih s vama podijelila stečeno znanje i pomogla u kojem god pogledu mogu, da biste vi na kraju konstatirali da "se ne treba zamarati forumom" i da se tu može dobiti "hrpetina lošeg info". ovo mi je na razini "moj dr je bolji od tvog dr-a" i "samo se opustite"! i to me strašno ljuti!

    i naravno da je svatko organizam sam za sebe i ništa nije jednoznačno tako da i mattovoj dragoj štitnjača možda nije uzrok problema... ali možda i jest jer nebrojeno je primjera gdje je TSH od 3,5 radio probleme u začeću, kao i onih gdje nije...

    barkice, referentne vrijednosti tu ne vrijede jer draga nam Hrvatska (kao i u mnogim drugim stvarima poput postojećeg Zakona o MPO) kaska godinama za inozemnim medicinskim spoznajama. u Austriji vas, recimo, neće ni pustiti u postupak ako je TSH veći od 2! no to ne znači da su nalazi mattove drage loši - treba ih proučiti i prokomentirati liječnik! i to liječnik koji se u to razumije i uvažava novija medicinska otkrića. dr. L je fenomenalan MPO-vac i kad bih ponovo išla u postupak, bez razmišljanja bih u Zg-u odabrala njega i Lanu jer ih smatram najboljim MPO timom na ovom području, ali na ovakve stvari nažalost on odmahuje rukom i kad ne bi trebao... recimo, poznajem ženu kojoj je TSH bio oko 4, dr.L ju je uzeo u postupak uz objašnjenje da je to ok (kod žene se radilo o sekundarnom sterilitetu), postupak je uspio, ali je došlo do spontanog. nakon toga je TSH reguliran terapijom i ubrzo je prirodno zatrudnila. slučajnost? možda... a možda i ne!
    Posljednje uređivanje od frka : 26.01.2012. at 23:50

  18. #2118
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Frka svaka čast na postu...

    Ipak smo na kraju krajeva svi mi različiti i nije kod svakog isto. Baš kako kažeš, kod nekog visoki TSH ništa ne znači i bez problema če doći do trudnoće a kod nekog je prepreka, tako da ipak mislim da čemo otić privatno kod endokrinologa i čut šta će bit, eventualno korigirat taj TSH...

  19. #2119
    barkica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Postovi
    121

    Početno

    Ej,zao mi je ako sam nekoga povrijedila ili uvrijedila... Nista losenisam mislila,samo sam htjela pomoci(ali je krivo shvaceno)! I nije forum los,dapace,puno inf.se dobije, samo hocu reci da dr.koji god da je,znat ce najbolje! Ni ono"moj dr.je bolji od tvog dr.",nisam htjela da tako ispadne! Zao mi je sto se tako protumacilo! A glavu gore i hrabro naprijed,to cu uvijek reci,smetalo to kome ili ne!!!

  20. #2120
    kiarad avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    zagrebacka zupanija
    Postovi
    440

    Početno

    Svatko od nas je u pravu kad nesto tvrdi jer tvrdi na vlastitoj kozi a to vam je samo zakljucak da smo svi razliciti i razlicito reagiramo na sve.
    meni je L. vec 4.doktor i ja niti jendom ne vjerujem. svako ima svoju politiku a meni niti jedna politika ne pomaze. i kaj sad...uzivam u zivotu i mislim si ovaj put mora uspjeti jer ove tablete vise ne mogu piti. matt, postimulirajuci je gori od stimulirajuceg. valunge, nesanica, slab apetit zbog estrofema...uh. pusa svima

  21. #2121
    Darkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    519

    Početno

    Mislim da cure nisu htjele reći da je forum pun loših informacija...samo je je prepun informacija koje svatko od nas treba dobro iščitati i procesuirati...neke će biti nekima primjenjive, a neke neće...Drugim riječima, iz mora informacija treba znati izvući one tebi potrebne i u neku ruku prihvatljive.
    Što se pak liječnika tiče, ja sam, kao što znate, pacijentica dr L od samoga početka...put smo započeli na VV i kada je on otišao s VV, otišli smo i mi za njim. Meni osobno jako odgovara kao liječnik, kao uostalom i doktorica Lana...i zaista nemam zamjetki...Kada smo saznali za naš problem, iščitali smo hrpu informacija i na kraju krenuli dr L. U biti, nekome morate vjerovati...mi smo odlučili vjerovati dr L i nismo požalili.
    Sretno svima!

  22. #2122
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Citiraj kiarad prvotno napisa Vidi poruku
    matt, postimulirajuci je gori od stimulirajuceg. valunge, nesanica, slab apetit zbog estrofema...uh. pusa svima
    kiarad to su sve tvoje nuspojave?? a jadna... he he...

    Drži se...

  23. #2123
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    danas sam našla ovaj članak:

    Razina TSH i gubitak trudnoće

    http://www.poliklinika-harni.hr/teme...69&godina=2012

  24. #2124
    geceta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    zagrebačka županija
    Postovi
    1,356

    Početno

    Citiraj Darkica prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da cure nisu htjele reći da je forum pun loših informacija...samo je je prepun informacija koje svatko od nas treba dobro iščitati i procesuirati...neke će biti nekima primjenjive, a neke neće...Drugim riječima, iz mora informacija treba znati izvući one tebi potrebne i u neku ruku prihvatljive.
    Što se pak liječnika tiče, ja sam, kao što znate, pacijentica dr L od samoga početka...put smo započeli na VV i kada je on otišao s VV, otišli smo i mi za njim. Meni osobno jako odgovara kao liječnik, kao uostalom i doktorica Lana...i zaista nemam zamjetki...Kada smo saznali za naš problem, iščitali smo hrpu informacija i na kraju krenuli dr L. U biti, nekome morate vjerovati...mi smo odlučili vjerovati dr L i nismo požalili.
    Sretno svima!
    Upravo sam na to i mislila. Ako je netko drugacije shvatio moje rijeci, ispricavam se, ali doista je bilo vise u smislu: tvoj doktor zna ( bi trebao znati ) tvoju cjelokupnu situaciju i ako smo se vec stavili u njegove ruke, onda to znaci da vjerujemo njegovoj procjeni. A evo, samo ovo da su neki komentar shvatili na jedan a neki na drugi nacin govori o tome koliko se info znaju izvitoperiti. Moram napomenuti da sam pricala o forumima opcenito a ne o ovom izdvojeno. Jos jednom isprike. Ja sam svakako tip koji napravi sve pretrage pa smo tako napravili i sve one moguce mikrodelecije i kariotipe koje je dr tek toliko spomenuo ali nisu bili obavezni. Zato, M@tt, naravno da ne bi bilo lose otici se posavjetovati s endokrinologom ako je to dr. L trazio ali dobrog pvt endokrinologa je jako tesko naci, barem mi to nismo uspjeli a ispitivali smo i doktore oko sebe, i iskreno na kraju nismo dobili konkretan odgovor, euthyrox sam dobila od dr. Alebica na kraju ( mpo vv ).

    Kiarad, koliko ih pijes na dan, ja sam na 3*1 i imam iste simptome, nema spavanja do 2,3 ujutro. Jesi iscitala sve one nuspojave? Meni je zao sto jesam... I pijem prokleti sok od cikle ( bljak! ), cak mi se i ananas vec poceo gaditi.

  25. #2125
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    cure jeli imate estrofem od 2 ili od 1 mg?

  26. #2126
    geceta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    zagrebačka županija
    Postovi
    1,356

    Početno

    2 3*1

  27. #2127
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    danas sam našla ovaj članak:

    Razina TSH i gubitak trudnoće

    http://www.poliklinika-harni.hr/teme...69&godina=2012
    Inesz hvala na linku, koristan je...

    Citiraj geceta prvotno napisa Vidi poruku
    ali dobrog pvt endokrinologa je jako tesko naci, barem mi to nismo uspjeli a ispitivali smo i doktore oko sebe, i iskreno na kraju nismo dobili konkretan odgovor, euthyrox sam dobila od dr. Alebica na kraju ( mpo vv ).
    Mi smo mislili otić u sunce ali baš kako veliš, tko zna što će nam on reči i da li će opće reči da treba kakva terapija.

  28. #2128
    geceta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    zagrebačka županija
    Postovi
    1,356

    Početno

    Citiraj M@tt prvotno napisa Vidi poruku


    Mi smo mislili otić u sunce ali baš kako veliš, tko zna što će nam on reči i da li će opće reči da treba kakva terapija.
    Mi smo u sunce isli na UZV testisa ( jer je pvt urolog to preporucio ) i ne znam, jos na nekaj, iskreno - nit nam je sto novo rekao niti sto preporucio.

  29. #2129
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    Citiraj geceta prvotno napisa Vidi poruku
    Upravo sam na to i mislila. Ako je netko drugacije shvatio moje rijeci, ispricavam se, ali doista je bilo vise u smislu: tvoj doktor zna ( bi trebao znati ) tvoju cjelokupnu situaciju i ako smo se vec stavili u njegove ruke, onda to znaci da vjerujemo njegovoj procjeni. A evo, samo ovo da su neki komentar shvatili na jedan a neki na drugi nacin govori o tome koliko se info znaju izvitoperiti. Moram napomenuti da sam pricala o forumima opcenito a ne o ovom izdvojeno. Jos jednom isprike. Ja sam svakako tip koji napravi sve pretrage pa smo tako napravili i sve one moguce mikrodelecije i kariotipe koje je dr tek toliko spomenuo ali nisu bili obavezni. Zato, M@tt, naravno da ne bi bilo lose otici se posavjetovati s endokrinologom ako je to dr. L trazio ali dobrog pvt endokrinologa je jako tesko naci, barem mi to nismo uspjeli a ispitivali smo i doktore oko sebe, i iskreno na kraju nismo dobili konkretan odgovor, euthyrox sam dobila od dr. Alebica na kraju ( mpo vv ).

    Kiarad, koliko ih pijes na dan, ja sam na 3*1 i imam iste simptome, nema spavanja do 2,3 ujutro. Jesi iscitala sve one nuspojave? Meni je zao sto jesam... I pijem prokleti sok od cikle ( bljak! ), cak mi se i ananas vec poceo gaditi.
    geceta, ne znam jesi li uopće pročitala moj post, ali poanta je u tome da dr-i kod nas ne uzimaju u obzir neka nova saznanja (poput TSH oko 2). među njima je, kao što sam već i rekla, i dr. L. dakle, on ponekad neće tražiti pregled endokrinologa niti kada je to potrebno (navela sam i primjer). ponekad, nazalost, trebamo biti sami svoji majstori...
    (ovo naravno ne znači da se na forumu postavljaju dijagnoze niti da je mattova draga za terapiju... samo želim reći da se treba posavjetovati s nekim tko se pozabavio tom tematikom. za probleme endokrinologije i imunologije u vezi s MPO-om tu je tata-mata definitivno dr.R. i to tvrdim čak i ja koja nikada nisam bila njegov pacijent).
    i, matt, izvadite još i antitijela! a TSH ponovite za koji mjesec - i njegova veća fluktuacija (ako je ima) može ukazivati na problem...

    sretno svima!

  30. #2130
    kiarad avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    zagrebacka zupanija
    Postovi
    440

    Početno

    Geceta, pijem ih isto 3 na dan i da nocas sam se probudila oko 1 i nisam mogla spavat...joj joj...trudim se ne citat nuspojave jer mi je lakse podnositi, dok skuzim od cega je vec prode

  31. #2131
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Citiraj geceta prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo u sunce isli na UZV testisa ( jer je pvt urolog to preporucio ) i ne znam, jos na nekaj, iskreno - nit nam je sto novo rekao niti sto preporucio.
    No super, a šta onda da radimo?? Ako nam nitko neće htjet prepisat te tablete za snižavanje TSH-a? Glupo mi je tražiti lučija to ako on kaže da je u redu.

  32. #2132
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Eventualno nam ostaje pričekati još odgovor dr. R. na forumu pa ako če on reći da bi trebalo intervernirati, otići kod njega. Jel može on prepisati terapiju ili...?
    I već smo se dogovorili da idemo i drugi mjesec vaditi TSH pa čemo onda nakon druge vrijednosti biti malo pametniji... Ne znam...

    uglavnom hvala vam na savjetima i različitim stajalištima. Zbog toga smo u biti svi mi tu, da si pomažemo i olakšamo jedni drugima.

  33. #2133
    kiarad avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    zagrebacka zupanija
    Postovi
    440

    Početno

    Matt, meni treba pomoc oko spavanja, ove tablete su ko da sam na drogi vec sedam dana a jedva hodam od umora. ma znas kaj, ja da sam na vasem mjestu narucila bi se kod R. i iskreno mu rekla sto me muci. kao sto sam i prije pisala, kod njega sam operirala polipe i on je vrhunski lijecnik. i najveci postotak uspjesnosti ima L. i R. pa sad sami zakljucite.Ja L. necu mjenjat jer on je prvi doktor koji zna kak se zovem cim me vidi i vec mi je pun kufer da dolazim na kontorle i svaki put doktor precitava moje povijesti bolesti jer se mora podsjetiti sto i kako..i svaki put su rekli drugacije. jedino L. zna tocno kaj planira i svaki put mi kaze isto, sad cemo ovak, pa ako ne ide ovak, onda onak. i tak je stvarno i bilo. Matt, imam ih 5 komada za sad, al ce boliti punkcija. a joj! auc!

  34. #2134
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Citiraj kiarad prvotno napisa Vidi poruku
    Matt, meni treba pomoc oko spavanja, ove tablete su ko da sam na drogi vec sedam dana a jedva hodam od umora. ma znas kaj, ja da sam na vasem mjestu narucila bi se kod R. i iskreno mu rekla sto me muci. kao sto sam i prije pisala, kod njega sam operirala polipe i on je vrhunski lijecnik. i najveci postotak uspjesnosti ima L. i R. pa sad sami zakljucite.Ja L. necu mjenjat jer on je prvi doktor koji zna kak se zovem cim me vidi i vec mi je pun kufer da dolazim na kontorle i svaki put doktor precitava moje povijesti bolesti jer se mora podsjetiti sto i kako..i svaki put su rekli drugacije. jedino L. zna tocno kaj planira i svaki put mi kaze isto, sad cemo ovak, pa ako ne ide ovak, onda onak. i tak je stvarno i bilo. Matt, imam ih 5 komada za sad, al ce boliti punkcija. a joj! auc!
    Opet nemožeš spavat?? Ajoooj. Ma daj!! 5 komada?? Pa to je super reakcija, tolko je moja draga imala na gonalima. Svaka čast...Kad je punkcija?

  35. #2135
    kiarad avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    zagrebacka zupanija
    Postovi
    440

    Početno

    Matt, ne bi htjela rec kad je punkcija jer ak cu vristat ne mora bas cijeli forum znati da sam to ja. sram me.javim ti na poruku...e sad mi treba hrabrosti.

  36. #2136
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Citiraj kiarad prvotno napisa Vidi poruku
    Matt, ne bi htjela rec kad je punkcija jer ak cu vristat ne mora bas cijeli forum znati da sam to ja. sram me.javim ti na poruku...e sad mi treba hrabrosti.

    Vidi je, već se probudila....

    Ma hrabra si ti, u biti hrabri smo svi mi... I više nego smo mislili....

  37. #2137
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    M@tt mislim da sam ti već pisala u vezi štitnjače i tom odnosu TSH i FT4 kod mene je bila slična situacija samo je FT4 bio još manji oko 10 što je na donjoj granici po ref. vrijednostima gdje sam vadila, uglavnom od kad mi je dr. R.uveo terapiju znatno bolje reagiram na stimulaciju prije nisam mogla dobiti preko 2 j.s. a zadnji put sam ih dobila 8 (s tim da mi je to bio 9. pokušaj) postupak nije uspio ali sad nas još čekaju 3 smrznute j.s. dakle prema riječima dr. R. materijal je bio kvalitetan. Uz terapiju TSH mi se snizio ispod 2 a FT4 oko 15.

  38. #2138
    barkica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Postovi
    121

    Početno

    M@t,vidim da se spremate i kod priv.za nalaze! Preko kolektive ti je u klinici Salzer 90kn obrada tsh,ft3 i ft4,a ako treba i nesto vise,moguce je dog.i doplatiti!

  39. #2139
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Citiraj barkica prvotno napisa Vidi poruku
    M@t,vidim da se spremate i kod priv.za nalaze! Preko kolektive ti je u klinici Salzer 90kn obrada tsh,ft3 i ft4,a ako treba i nesto vise,moguce je dog.i doplatiti!
    Barkica hvala ti na info, idem kupim jer planiramo i sljedeći mjesec vaditi isto. Jedino kaj ti mi nismo iz Zagreba, ali s obzirom da čemo hodat kod dr.L. više puta na uzv onda čemo ić i to iskoristiti...

  40. #2140
    Mia Lilly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    908

    Početno

    Citiraj Darkica prvotno napisa Vidi poruku
    Što se pak liječnika tiče, ja sam, kao što znate, pacijentica dr L od samoga početka...put smo započeli na VV i kada je on otišao s VV, otišli smo i mi za njim. Meni osobno jako odgovara kao liječnik, kao uostalom i doktorica Lana...i zaista nemam zamjetki...Kada smo saznali za naš problem, iščitali smo hrpu informacija i na kraju krenuli dr L. U biti, nekome morate vjerovati...mi smo odlučili vjerovati dr L i nismo požalili.
    Potpisujem!
    Tako je bilo i kod nas!
    Posljednje uređivanje od Mia Lilly : 28.01.2012. at 14:47

  41. #2141
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Citiraj barkica prvotno napisa Vidi poruku
    M@t,vidim da se spremate i kod priv.za nalaze! Preko kolektive ti je u klinici Salzer 90kn obrada tsh,ft3 i ft4,a ako treba i nesto vise,moguce je dog.i doplatiti!
    Tek smo sad vidjeli da to nije FT3 i FT4, nego T3 i T4... Sad smo već kupili, ali nema veze, i prema tome se može vidjeti stanje isto koliko sam upoznat jel tako?

  42. #2142
    Elena 85 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    171

    Početno

    Kiarad sretno na punkciji,drzim fige da sve prode dobro,a hrabrosti nama nikome ne nedostaje,to znas i sama
    Kod mene se cista maknula kao sto je dr.L i rekao,i danas 8dc krecem sa klomifenima,nadam se da ce ipak biti nesto od ovog ciklusa,kako luci kaze nemamo sta izgubiti.
    Matt sretno ,ne mogu ti pomoci jer neznam o tome nista,i ja trenutno od vas ucim.

  43. #2143
    kiarad avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    zagrebacka zupanija
    Postovi
    440

    Početno

    Elena, hvala. rekal je doktor da punkcije nece boliti i da ce trajat 15 sek., ali tak je i zadnji put rekao pa je bolilo ko vrag. jos mi se dijete nije ni rodilo a puno me kosta, he,he.super da nema ciste, radujem se! javi sto je bilo dalje

  44. #2144
    tikica78 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,224

    Početno

    Javljam vam se pretuzna srca, izgubila sam bebe u 11tj..sad moram čekati 3mj a jedva čekam da krenem u novi postupak i zagrlim dr.L..jer znam da će mi on vratiti moje bebe i osmijeh na lice.. Dotad veselim se vašim uspjesima..sretno svima!

  45. #2145
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Citiraj tikica78 prvotno napisa Vidi poruku
    Javljam vam se pretuzna srca, izgubila sam bebe u 11tj..sad moram čekati 3mj a jedva čekam da krenem u novi postupak i zagrlim dr.L..jer znam da će mi on vratiti moje bebe i osmijeh na lice.. Dotad veselim se vašim uspjesima..sretno svima!
    O majko mila, pa šta se to dešava u zadnje vrijeme??!!

    Tikica šta god kažem...
    Drži se

  46. #2146
    tikica78 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,224

    Početno

    Ne znam m@tt , voljela bi znati uzrok..imam milijun pitanja pa mislim čim se oporavio nazvati dr.L da mi pomogne da smirim srce..samo vam želim reci da pozitivna beta znaci samo da ste prešli jednu stepenicu od 100 čuvajte se..koliko se radujem postupku toliko se i bojim ovog scenarija jer puno je bolniji od ikoje punkcije i negativne bete..

  47. #2147
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    tikica, jako mi je žao

  48. #2148
    eva133 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,305

    Početno

    tikica ne mogu vjerovati. Jako mi je žao.
    Nemam riječi.

  49. #2149
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Citiraj tikica78 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam m@tt , voljela bi znati uzrok..imam milijun pitanja pa mislim čim se oporavio nazvati dr.L da mi pomogne da smirim srce..samo vam želim reci da pozitivna beta znaci samo da ste prešli jednu stepenicu od 100 čuvajte se..koliko se radujem postupku toliko se i bojim ovog scenarija jer puno je bolniji od ikoje punkcije i negativne bete..
    Jao meni kakav užas. Pa zašto se to ljudima događa?? Nismo zaslužili to....

    Pa nisi još rekla dr. L.??

  50. #2150
    geceta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    zagrebačka županija
    Postovi
    1,356

    Početno

    Tikica,
    nema rijeci kojima te itko sada moze utjesiti. Zao mi je, drzi se nekako
    @ Matt: ja na sve ovo gledam ovako: mi svi ocito mozemo jako puno podnijeti i dobri smo ljudi koji ce se oko toga svega svojski potruditi pa nas netko ( u koga god tko vjerovao ) stavlja na test i na nas takav teret jer dobro zna da mi to mozemo. Kako Elena 85 kaze, nama hrabrosti ne nedostaje.
    Ne, nismo to zasluzili nit je Tikica zasluzila nakon 11tj srece dozivjeti ovako nesto. Ima tu i cura koje su rodile pa je dijete umrlo nakon poroda zbog kojekakvih gen(et)skih bolesti, strava je sve to ali s time se moramo nositi.
    Tikica, draga, uz tebe smo, koliko to mozemo biti...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •