Stranica 52 od 120 PrviPrvi ... 242505152535462102 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,551 do 2,600 od 5963

Tema: Potpomognuta u privatnim klinikama

  1. #2551
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Citiraj kiarad prvotno napisa Vidi poruku
    i budem, jos da me sef ne muci na poslu. mislim da ja odo na cuvanje trudnoce.
    Ma šta te ima mučit, odi na godišnji pa na porodiljni i bok... Nemaš kaj mislit uopće...

  2. #2552
    tikica78 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,224

    Početno

    Ako mozes otici idi bez razmišljanja ovo ti je sad najvažnije..

  3. #2553

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    vinkovci
    Postovi
    53

    Početno

    Citiraj nati prvotno napisa Vidi poruku
    evo vraćena tri dva dobra i jedan lošiji..beta 09.03. sada sam čekalica bete...........
    nati puno sreće s betom...

  4. #2554
    ivana101 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    39

    Početno

    Citiraj jelena1m prvotno napisa Vidi poruku
    hvala ti ivana101,dali ti ideš u novi postupak i kada ako ideš?
    Jelena ići ću u novi postupak čim riješim polip...ali naravno da se nešto odužilo....zašto bi bilo jednostavno kad može biti komplicirano.
    Nadam se da ću sve riješiti do 5.mj. pa u novi postupak.

  5. #2555
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Nema E. Coli!!! Napali je sa svime i svačime i povukla se. U nedjelju smo kod dr. L.

    Sad me samo interesira kolika je mogućnost da je rezultat lažno negativan jer sam čuo kao nekve priče da bi se trebalo ić ponovno vadit nalaz tek za dva tri tjedna nakon što se popiju antibiotici, a mi smo evo zbog toga jer idemo u postupak sad, išli ponovit nalaz za 4 dana nakon što smo popili turu antibiotika. Mada sam ja mišljenja da se povukla zbog popijene dvije ture onog pripravka sa vinom i češnjakom, a ne zbog antibiotika...

  6. #2556
    Bubimitka81 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    1,522

    Početno

    M@tt sretno.
    Koliko znam, treba čekati da prodje neko vrijeme ali nikad se ne zna...
    Moja kolegica se bori s njom već jako dugo, nikakvi antibiotici nisu pomogli, barem ne zauvijek.
    Onda je prešla na te pripravke od češnjaka da bi na kraju gutala čisti češnjak 2 puta dnevno. Znači pila ga je kao tablete, onak 2-3 koliko je mogla.
    Navodno je čisti češnjak najbolji, bolji od tog kuhanog/odstajalog...
    Eto, malo zbrda zdola, ali valjda si me skužio

  7. #2557
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Citiraj Bubimitka81 prvotno napisa Vidi poruku
    M@tt sretno.
    Koliko znam, treba čekati da prodje neko vrijeme ali nikad se ne zna...
    Moja kolegica se bori s njom već jako dugo, nikakvi antibiotici nisu pomogli, barem ne zauvijek.
    Onda je prešla na te pripravke od češnjaka da bi na kraju gutala čisti češnjak 2 puta dnevno. Znači pila ga je kao tablete, onak 2-3 koliko je mogla.
    Navodno je čisti češnjak najbolji, bolji od tog kuhanog/odstajalog...
    Eto, malo zbrda zdola, ali valjda si me skužio
    Skužio skužio, bez brige....

    Ma mi smo bili na antibioticima, pa na tom pripravku od vina i češnjaka i to dvije ture, pa kupila draga 100%tni sok od brusnica, pa kapsule Super CranActine koje još sad pije, pa domaći pripravak od meda, korjena peršina, maslinova ulja... Tako da ako sad nije otišla onda ne znam stvarno....

    Ponovit čemo još urinokulturu za mjesec dana, tj. tri mjeseca da vidimo ako se vraća, ali u postupak svejedno idemo jer je dr.L. rekao da ne smeta u urinu, a ovaj negativan nalaz od danas nam je dao barem malo mira pred sam postupak.

    Uglavnom u nedjelju smo kod dr.L.

  8. #2558
    Bubimitka81 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    1,522

    Početno

    Odlično M@tt.
    Mi smo sutra kod njega, njemu nije smetala ni ureaplazma kod nas, tako da....
    Ajd¨ sretno

  9. #2559
    Shadow2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    280

    Početno

    Sretno M@tt,tebi i dragoj,
    Btw.postoji ti jedan probiotik u obliku je praska..u svim privatnim labovima se preporucuje kao odlicna stvar protiv e.coli,i ujedno je zastita da se ne vraca...a osim toga djeluje odlicno na cijelu crijevnu floru, i na imunitet...
    Zasto je posebno super?! Jer mogu uzimati mala djeca,trudnice...znaci moze se uzimati i u tijeku postupaka...
    Ja sam ga uzimala, i pomogao mi je ..e.coli nisam imala 2 god.
    Nesicam se kako se zove,ali cu saznati ovih dana pa javim

  10. #2560
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Citiraj Shadow2 prvotno napisa Vidi poruku
    Sretno M@tt,tebi i dragoj,
    Btw.postoji ti jedan probiotik u obliku je praska..u svim privatnim labovima se preporucuje kao odlicna stvar protiv e.coli,i ujedno je zastita da se ne vraca...a osim toga djeluje odlicno na cijelu crijevnu floru, i na imunitet...
    Zasto je posebno super?! Jer mogu uzimati mala djeca,trudnice...znaci moze se uzimati i u tijeku postupaka...
    Ja sam ga uzimala, i pomogao mi je ..e.coli nisam imala 2 god.
    Nesicam se kako se zove,ali cu saznati ovih dana pa javim
    Ajde probaj saznat kako se zove pa mi javi... hvala ti

  11. #2561
    matahari avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    859

    Početno

    Citiraj M@tt prvotno napisa Vidi poruku
    Nema E. Coli!!! Napali je sa svime i svačime i povukla se. U nedjelju smo kod dr. L.

    Sad me samo interesira kolika je mogućnost da je rezultat lažno negativan jer sam čuo kao nekve priče da bi se trebalo ić ponovno vadit nalaz tek za dva tri tjedna nakon što se popiju antibiotici, a mi smo evo zbog toga jer idemo u postupak sad, išli ponovit nalaz za 4 dana nakon što smo popili turu antibiotika. Mada sam ja mišljenja da se povukla zbog popijene dvije ture onog pripravka sa vinom i češnjakom, a ne zbog antibiotika...
    mislim da je 10-ak dana nakon antibiotika preporučljivo ponoviti UK!

  12. #2562
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Evo mi vec gotovi... Nazalost ne bas s lijepim vijestima.

    Ogromnu cistu ima draga na desnom jajniku tako da je luci rekao da nas ne pusti u postupak s takvom cistom. Ide jos u utorak draga na uzv da vidi da li ce mozda puknuti do onda pa bi onda mogli, a ako ne definitivno pauziramo ciklus.

  13. #2563
    tikica78 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,224

    Početno

    A joj m@tt bas mi je zao..znam kako je vrijeme čekanja bolno..

  14. #2564
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Citiraj tikica78 prvotno napisa Vidi poruku
    A joj m@tt bas mi je zao..znam kako je vrijeme čekanja bolno..
    A sta ces, ne mozemo nista sad nazalost. Dragu mi pogodilo malo to sad jer nije ocekivala nesto takvo ali sta je tu je. Vidjet cemo u utorak jos sta ce biti.

    Nego zbog cega uopce nastaju te ciste?

  15. #2565
    Shadow2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    280

    Početno

    Ako je folikularna cista..( vodena) jer folikul nije prsnuo,nego je nastavio rasti i pretvara se u cistu...to se cesto desava,nemojte se brinut...
    A nesmjete u postupak jer se cista " hrani " hormonima koji se dobivaju...i onda em sta raste cista,i sta dragoj treba puno vise hormona..jer je dosta hormona pojela cista.
    Ona najcesce odlazi u menzesu..
    Nekad triba vise ciklusa da ode,ali svakako je bezopasna..

  16. #2566
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Citiraj Shadow2 prvotno napisa Vidi poruku
    Ako je folikularna cista..( vodena) jer folikul nije prsnuo,nego je nastavio rasti i pretvara se u cistu...to se cesto desava,nemojte se brinut...
    A nesmjete u postupak jer se cista " hrani " hormonima koji se dobivaju...i onda em sta raste cista,i sta dragoj treba puno vise hormona..jer je dosta hormona pojela cista.
    Ona najcesce odlazi u menzesu..
    Nekad triba vise ciklusa da ode,ali svakako je bezopasna..
    Da, vodena velika. Rekao da ako neče otić do sljedećeg ciklusa da če je punktirati....

  17. #2567
    sanda1977 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    1,735

    Početno

    da li dr L radi preko hzzo-a?
    možda glupo pitanje....ali moram pitati....hvala

  18. #2568
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Sanda ne, nažalost ne radi preko HZZO-a.
    Od privatnoh poliklinka ugovor s HZZO-om imaju samo Cito i poliklinka IVF

  19. #2569
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    ustvari je pitanje tko će nadolazećim novim zakonom uopće imati pravo raditi. Po novim postavljenim kriterijima dr. Lučinger ne bi ispunjavao uvjete, morao bi imati u stalnom zaposlenju 3 liječnika humane reprodukcije, 3 embriologa.................. ako i dalje radi u tom tempu i godišnje želi raditi taj broj postupaka...................... ( a zapošljavanje novih stručnjaka vjerujem da mu se i ne isplati, u konačnici to će značiti manji broj postupaka koje smije raditi, znatno manji s ovim brojem stalnih zaposlenika. Možda cure da pitate dr. Lučingera jel se pripremio za nove zakonske uvjete rada.............


    Žao bi mi bilo da izvisi, no njemu prijeti neispunjavanje uvjeta kao i rekla bih Cito poliklinici, kao i pol. Vili, kao i Podobniku............. samo mi se čini da prof. Šimunić u svojoj IVF poliklinici ispunjava uvjete, kojeg li čuda!!!

  20. #2570
    sanda1977 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    1,735

    Početno

    hvala vam puno na odgovorima...a šta trebam raditi da mi odobri hzzo npr na ploklinici ivf...
    tj koja je bolja poloklinika ivf ili cito...
    onda ni kbo ne ispunjava kriteriji...ima samo jedan biolog

  21. #2571
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Ja kolko sam cuo po novom zakonu ni jedna privatna klinika nece raditi sa hzz-om, ali bas kako Kadauna kaze ne bi me zacudilo da ivf poliklinika dobije to pravo....

  22. #2572
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    M@tt, ne radi se o ugovorima s HZZO-om, radi se općenito o licenci po kojoj bi Lučinger uopće mogao raditi IVF, ili po kojoj bi se bilo koja klinika (bila državna ili privatna) mogla baviti s potpomognutom, to nema veze s ugovorom o HZZO-u....................

    Po meni su gotovo svi privatnici trenutno u opasnosti da se ne smiju baviti s potpomognutom oplodnjom, za državne slično mislim, oni će morati zapošljavati novih ljudi

  23. #2573
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    M@tt, ne radi se o ugovorima s HZZO-om, radi se općenito o licenci po kojoj bi Lučinger uopće mogao raditi IVF, ili po kojoj bi se bilo koja klinika (bila državna ili privatna) mogla baviti s potpomognutom, to nema veze s ugovorom o HZZO-u....................

    Po meni su gotovo svi privatnici trenutno u opasnosti da se ne smiju baviti s potpomognutom oplodnjom, za državne slično mislim, oni će morati zapošljavati novih ljudi
    Ovo je istina - nažalost, ako zakon prođe, a proći će, gotovo sve privatne klinike se gase, a vjerujem da i državne čeka preustroj i reorganizacija...
    E sad, ono što mene zanima jest:
    1. Hoće li sada liječnici skupiti hrabrosti pa reći stop diskriminacijama, nepravdi i neprofesionalnosti i zatražiti svjetsku i europsku praksu i u svojim redovima?
    2. Hoće li se pacijenti probuditi, odazvati na pozive za akcijom i reakcijom, i pokušati izboriti se za sebe.

  24. #2574
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    http://www.flickr.com/photos/7556951...n/photostream/

    izvoli M@tt i ostali, pročitajte si što piše i to je točno, zadnji dio članka u Forumu, pisala Diana Glavina, inače uvijek ekskluzivno ima neke članke i informacije ( tako bilo za vrijeme Milinovića a tako je i sad..................

  25. #2575
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj sanda1977 prvotno napisa Vidi poruku
    hvala vam puno na odgovorima...a šta trebam raditi da mi odobri hzzo npr na ploklinici ivf...
    tj koja je bolja poloklinika ivf ili cito...
    onda ni kbo ne ispunjava kriteriji...ima samo jedan biolog
    Cito ima bolje rezultate ali nema mjesta za postupak na teret HZZO-a prije 2013 ako se ne varam, brijem da je pun a i pitanje je da li će itko dobiti ugovor s HZZO-om od privatnika..

    IVF poliklinika mislim da više nema mogućnost IVF preko HZZO-a, ali nazovi i pitaj obje klinike and let us know..............

  26. #2576
    kiarad avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    zagrebacka zupanija
    Postovi
    440

    Početno

    Matt bas mi je zao. i ja sam imala tako cistu u 9 mjesecu pa sam pauzirala jedan mjesec. A sad kad sam trudna imam ih 4 i nije bas ugodno, boli ko vrag, jer da sam dobila m, one bi otisle ovako su ostale i sada boli i bilo. ah, strpljenja malo.

  27. #2577
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Citiraj Kadauna prvotno napisa Vidi poruku
    http://www.flickr.com/photos/7556951...n/photostream/

    izvoli M@tt i ostali, pročitajte si što piše i to je točno, zadnji dio članka u Forumu, pisala Diana Glavina, inače uvijek ekskluzivno ima neke članke i informacije ( tako bilo za vrijeme Milinovića a tako je i sad..................
    Hvala Kadauna imam taj forum kod kuće.

    Citiraj kiarad prvotno napisa Vidi poruku
    Matt bas mi je zao. i ja sam imala tako cistu u 9 mjesecu pa sam pauzirala jedan mjesec. A sad kad sam trudna imam ih 4 i nije bas ugodno, boli ko vrag, jer da sam dobila m, one bi otisle ovako su ostale i sada boli i bilo. ah, strpljenja malo.
    A nažalost ne možemo ništa, ako je tako trebalo bit onda neka tako bude, vidjet čemo u utorak.

  28. #2578
    sokica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    22

    Početno

    Citiraj tonili prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo je istina - nažalost, ako zakon prođe, a proći će, gotovo sve privatne klinike se gase, a vjerujem da i državne čeka preustroj i reorganizacija...
    E sad, ono što mene zanima jest:
    1. Hoće li sada liječnici skupiti hrabrosti pa reći stop diskriminacijama, nepravdi i neprofesionalnosti i zatražiti svjetsku i europsku praksu i u svojim redovima?
    2. Hoće li se pacijenti probuditi, odazvati na pozive za akcijom i reakcijom, i pokušati izboriti se za sebe.
    Ma to se zove monopol, i to je ono što frustrira. No kada su se liječnici zadnji puta radi nečega pobunili (2005. godine), to je završilo radnom obvezom, koja po mojim saznanjima još uvijek traje, Tako da liječnici nemaju instrument kojim bi se borili protiv sustava.
    A što se tiče ustanka pacijenata, živimo u Hrvatskoj, gdje teško da će se nešto promjeniti, sjetimo se samo 22.02.2012. i tzv bojkota benzinskih crpki

  29. #2579
    Bubimitka81 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    1,522

    Početno

    ovo je strašno oko novog zakona, nisam imala pojma!

    M@tt strašno mi je žao, mogu zamisliti kako bih se osjećala da se to i nama dogodilo, ali ne dajte se.. Brzo ćete i vi doći na red.
    Možda već u utorak
    Možda smo se jutros i sreli kod njega...

  30. #2580
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Citiraj Bubimitka81 prvotno napisa Vidi poruku
    ovo je strašno oko novog zakona, nisam imala pojma!

    M@tt strašno mi je žao, mogu zamisliti kako bih se osjećala da se to i nama dogodilo, ali ne dajte se.. Brzo ćete i vi doći na red.
    Možda već u utorak
    Možda smo se jutros i sreli kod njega...
    A dobro, šta je tu je, ne dramimo sad nešto naveliko oko toga. Ako če u utorak cista još biti tu, onda je rekao dr. da če je do sljedećeg ciklusa punktirati da možemo u postupak, tako da gubimo mjesec dana najviše.

    Pa vidjeli smo se sigurno ako si i ti bila danas tamo, mi smo već prije 10 bili gotovi. Vi startate sa punom stimulacijom?

  31. #2581
    Bubimitka81 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    1,522

    Početno

    M@tt brzo će i to proći, vidiš kako vrijeme leti.
    Da, mi smo bili oko pola 9 kod njega.

    Startali smo sa punom stimulacijom, danas nam je 5. dan. Svaki dan moramo kod njega...

  32. #2582
    crna ovca avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    567

    Početno

    Cure, treba li sto ponijeti kod dr. L na prvi uzv? Trudnicku knjizicu ili sl.?

  33. #2583
    kiarad avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    zagrebacka zupanija
    Postovi
    440

    Početno

    Citiraj crna ovca prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, treba li sto ponijeti kod dr. L na prvi uzv? Trudnicku knjizicu ili sl.?
    bok draga, treba ti povijest bolesti i 300 kn. javi koliko ih ima...

  34. #2584
    Mia Lilly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    908

    Početno

    Citiraj crna ovca prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, treba li sto ponijeti kod dr. L na prvi uzv? Trudnicku knjizicu ili sl.?
    Ništa.

  35. #2585
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno

    Citiraj Bubimitka81 prvotno napisa Vidi poruku
    ovo je strašno oko novog zakona, nisam imala pojma!
    M@tt strašno mi je žao, mogu zamisliti kako bih se osjećala da se to i nama dogodilo, ali ne dajte se.. Brzo ćete i vi doći na red.
    Možda već u utorak
    Možda smo se jutros i sreli kod njega.
    ..
    Citiraj M@tt prvotno napisa Vidi poruku
    A dobro, šta je tu je, ne dramimo sad nešto naveliko oko toga. Ako če u utorak cista još biti tu, onda je rekao dr. da če je do sljedećeg ciklusa punktirati da možemo u postupak, tako da gubimo mjesec dana najviše.

    Pa vidjeli smo se sigurno ako si i ti bila danas tamo, mi smo već prije 10 bili gotovi. Vi startate sa punom stimulacijom
    ?


    mogu razumijeti da ljudi ne znaju što ih čeka novim zakonom, mogu se čak i potruditi shvatiti da ljudi uopće ne želi ništa znati o odredbama i pravilima koji izravno utječu na njih i uzimaju zdravo za gotovo sve što se pred njih postavi, ali ovakvu indiferentnost ne mogu shvatiti...

    i moj doktor je ugrožen novim zakonom i itekako me briga. jer sam kod njih u postupku i vjerujem im. jer ću kod njih na čuvanje ostaviti svoje js i/ili embrije i pitam se što će se dogoditi s njima ako ih zatvore (tko mi garantira da će transport i daljnje spremanje biti obavljeno kako spada??!!!). jer mi je apsurdno da dobre liječnike birokracijom zatvaraju lošiji od njih da se riješe konkurencije. jer ne želim da zbog birokracije doktori moraju birati pacijente kojima će uspjeti pomoći unutar kvote koju je zakon (?!) propisao.

    da, živimo u hrvatskoj gdje se stvari teško mijenjaju. ali mijenjat će se još teže dokle god ljudi tako razmišljaju. Moje dijete nije benzinska pumpa, niti je cijena 10,41 eurosupera. moje dijete je vrijedno borbe. i upravo svome djetetu ne želim ostaviti u nasljeđe zemlju u kojoj ljudi pokorno, pognute glave prihvaćaju što god im život nanese. ne želim da moje dijete odrasta u uvjerenju da ne može ništa promijeniti za sebe.

    i ako ne uspijem dobiti dijete, 40 godina starija ću sjediti u nekakvom ofucanom staračkom domu (ili kako god ih onda budu zvali) i gledat ću tuđu djecu i unuke. I kad me budu pitali gdje su moji, reći ću im da nemam djecu, da sam se pošteno borila i izgubila. sigurno im neću reći: "Znate, takav je bio zakon, ma nije vrijedno dramljenja oko toga".

    Danas imam luksuz, mogućnost izbora, i zato me itekako zanima što mogu JA učiniti - za sebe, za svoje dijete, za svakoga drugoga koji prolazi kroz istu bol kao ja.

  36. #2586
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    BigBlue mislim da si krivo shvatila nešto.... Ovo moje što si boldala se odnosilo na to da gubimo ciklus zbog ciste, a ne prijedlog novog zakona kako si ti shvatila iz ovog kolko vidim....

  37. #2587

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    385

    Početno

    Nije sada bit kako je shvaćeno,nitko neka se ne osijeća direktno prozvanim,ALI SVI BI se trebali osijećati direktno ugroženima promjenama koje Zakon nosi.Možete mijenjati na bolje SEBI,posredno i drugima ,ali ne mogu uvijek drugi sve odraditi.
    Boriti se za svoje dijete je najplemenitija borba koju čovjek može voditi,a sad je tren za to.
    Vrijeme je da se čujemo,vidimo i pokušamo promijeniti stvari na bolje.
    Na lotu možete dobiti i s 80g,ali dijete tada više ne možete imati.
    Za sreću zvano dijete svatko od nas mora se pomućiti,a ta borba je ograničena vremenom,zato je bitno učiniti nešto sada.

  38. #2588
    tikica78 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,224

    Početno

    a što se može učiniti ?

  39. #2589
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Evo ga, nažalost nije nestala, još je tu cista, zločesta bila.

    Ali vidio dr.L. i folikul da raste na desnom janiku pa ju je naručio za petak da punktira tu cistu i odma da proba uhvatiti folikul pa bi nas stavio u prirodni ivf onda dok čekamo sljedeći mjesec...

    Eto...

  40. #2590
    tikica78 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,224

    Početno

    pa m@tt to nije loše.. super možda i bude bebać iz prirodnog!

  41. #2591
    kiarad avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    zagrebacka zupanija
    Postovi
    440

    Početno

    Citiraj M@tt prvotno napisa Vidi poruku
    Evo ga, nažalost nije nestala, još je tu cista, zločesta bila.

    Ali vidio dr.L. i folikul da raste na desnom janiku pa ju je naručio za petak da punktira tu cistu i odma da proba uhvatiti folikul pa bi nas stavio u prirodni ivf onda dok čekamo sljedeći mjesec...

    Eto...
    uh, mislim da to isto kosta. ali dobro. vrijedi probat.drzim fige

  42. #2592
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Citiraj kiarad prvotno napisa Vidi poruku
    uh, mislim da to isto kosta. ali dobro. vrijedi probat.drzim fige
    Hm... moram pitat dragu šta joj je rekao, ali ako je ista cijena onda baš i ne znam....

  43. #2593
    tikica78 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,224

    Početno

    mislim da to nije ista cijena..ne vjerujem , znaš da je on pošten.

  44. #2594
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Cijena prirodnog postupka je 4.900,00 KN

  45. #2595
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Citiraj Gabi25 prvotno napisa Vidi poruku
    Cijena prirodnog postupka je 4.900,00 KN
    Znači ista je u biti.... Pa da, logično, kad je njegov posao u biti isti. Ne znam baš onda da li se nam isplati ić. Moramo porazgovarati sa suprugom. Mislim možda ga ne ulovi, možda bude prazan folikul...

  46. #2596
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Pa nije bas ista, koliko ja znam polustimulirani je oko 6.200, tu negdje

  47. #2597

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    89

    Početno

    Citiraj M@tt prvotno napisa Vidi poruku
    Znači ista je u biti.... Pa da, logično, kad je njegov posao u biti isti. Ne znam baš onda da li se nam isplati ić. Moramo porazgovarati sa suprugom. Mislim možda ga ne ulovi, možda bude prazan folikul...
    M@tt evo ja sam sada bila u polustimuliranom i moram priznati da sam svaki put kad sam bila na pregladu bila u strahu da nije sve kako treba,da ce fulikuli mozda bit prizni, pa onda da se mozda nece oplodiditi....ipak su dosta manje sanse nego u stimuliranom. Da se mene pita ja bi preskocila ovaj put jer bi mi to bio preveliki stres.
    To je samo moje misljenje odluka je naravno na vama.

  48. #2598
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno

    Citiraj M@tt prvotno napisa Vidi poruku
    BigBlue mislim da si krivo shvatila nešto.... Ovo moje što si boldala se odnosilo na to da gubimo ciklus zbog ciste, a ne prijedlog novog zakona kako si ti shvatila iz ovog kolko vidim....
    ako se odnosilo na cistu, krivo sam shvatila, mea culpa i ispričavam ti se

    ostalo što sam napisala, stoji.

    pitate što napraviti?
    ono što pojedinac može napraviti je informirati se, razgovarati s liječnikom i pitati kako će se novi zakon odraziti na njezinu/njegovu praksu i što to znači za vas. već ste puno napravili i ako o mpo razgovarate s prijateljima, kolegama, znancima - kod nas vlada fama da je 20 ljudi neplodnih, po mogućnosti svojom krivnjom, da smo neka marginalna skupina, da smo potencijalni ubojice embrija, da djecu držimo u frižiderima... razgovorom i "priznanjem" da se to događa vama dajete ovom problemu ljudski oblik sa svim bolima, strahovima, neizvjesnostima. možete se odazvati kad/ako bude poziv na prosvjed, možete potpisati peticiju, pismo vladi svojim imenom i prezimenom.

    i ja tražim pravi način borbe protiv ovakvog zakona i zato smo svi mi bitni. samo zajedno možemo doći do novih ideja, novih pokušaja i samo zajedno možemo pobijediti birokraciju.

    nemojmo dozvoliti da (opet) birokracija odlučuje o našim tijelima, želji za roditeljstvom, optimalnom liječenju bolesti!

  49. #2599
    Bubimitka81 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    1,522

    Početno

    M@tt što god da odlučite, sretno

    Big blue, osjetih se i ja prozvanom zbog vlastitog neznanja
    Ne znam što bih rekla, slažem se da se treba boriti, ali meni tj. nama osobno su sad neke druge stvari toliko okupirale život tako da zapravo ni ne razmišljam o mogućnostima da se borimo kako bi nešto promijenili. I znam da je to možda teško za shvatiti, ali za sada tako stvari stoje...
    I nije stvar u tome da ne želimo ili slično, jednostavno je to tako.
    U svakom slučaju, naširoko pričamo o našem "problemu" i pokušavamo ljudima objasniti što je MPO jer je činjenica da u velikom broju ljudi zapravo misle da idemo klonirati dijete i sl.

    Eh da, jutros mi je jedan mudri doktor rekao da su zakoni tu da ih kršimo ili pronalazimo rupe u istima te da se on osobno ne brine za svoj posao ))

  50. #2600
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    Bubimitka, evo kažeš da masa ljudi misle da idete klonirati dijete... a što misliš zašto je tako? možda zato što neplodni guraju glavu u pijesak kao da se nečega trebaju sramiti pa na kraju ispada da je u Hrvatskoj svega 20-ak neplodnih parova jer se uvijek jedni te isti angažiraju, pojavljuju u javnosti pa čak i na forumu pišu na temama vezanim uz zakon i nepravde, diskriminaciju i suboptimalno liječenje koje su nam nametnuli, a koje će nam, po svemu sudeći, nametnuti i ovaj put! želite nešto napraviti? uz skakutanje, vibranje, navijanje i informiranje o protokolima, postupcima i liječnicima, pratite i teme vezane za promjene zakona koji će izgleda opet diskriminirati dobar dio nas, kao i dio liječnika! komentirajte na tim temama, a prije svega se informirajte o onome što nas čeka i zašto je to loše! uključite se u akcije koje se organiziraju! izađite u javnost sa svojom pričom kad se to traži! ono...bar guknite negdje da se vidi da postojite i da trebate rješenje za svoj problem, optimalno liječenje za svoju bolest! ukratko - prestanite gurati glavu u pijesak! zbilja, zbilja ne želim da se ovo shvati kao napad, ali imamo velik problem jer se neplodni (iz meni neobjašnjivih razloga) skrivaju i ni pod razno ne žele progovoriti o problemu koji muči SVAKI 6. PAR U HRVATSKOJ!!! toliko nas je, a za medije nikad ne možemo naći nekog novog... i zbog toga od nas rade što žele - nazivaju nas promiskuitetnima, ubojicama, uskraćuju nam optimalno liječenje, nameću psihološka savjetovanja koja ne mora proći niti jedna druga skupina pacijenata, lažiraju statistike i jednostavno rade mulce od nas... zato što mogu... a mogu jer im to sami dopuštamo... pokažite da postojite i da ćete se boriti za svoja prava i liječenje koje ima NAJVEĆU šansu završiti bebom!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •