Stranica 54 od 120 PrviPrvi ... 444525354555664104 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,651 do 2,700 od 5963

Tema: Potpomognuta u privatnim klinikama

  1. #2651
    tikica78 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,224

    Početno

    joj drag si hvala ti..nadam se da hoće jer samo za to živim sad
    i dotad se veselim vašim i Lučijevim uspjesima!

  2. #2652
    Bubimitka81 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    1,522

    Početno

    Ma Tikica, vjerujem da svi ovdje navijamo za tebe da vrijeme što brže prodje..
    Uskoro ćemo se i za tebe veseliti

  3. #2653
    tikica78 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,224

    Početno

    Hvala ti Bubi..

  4. #2654
    anddu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    1,089

    Početno

    Citiraj M@tt prvotno napisa Vidi poruku
    Sumnjam da smo težak slučaj, barem nismo tako okarakterizirani za sad. Možda ste me krivo shvatili ne znam ni sam u biti objasniti to. Uglavnom uvijek kada dođemo kod njega uvijek nas oboje razgovorom tako oraspoloži i ulije nam nadu da nam je odmah cijela situacija lakše podnošljiva i mi sami vjerujemo da čemo kad tad uspijeti, možda već baš tada...
    Nisi ti mene razumio, mi smo težak slučaj pa sam stekla dojam (a znam da nisam u krivu, jer sam to doživjela više puta) da se ne želi baš baviti nama upravo jer smo težak slučaj. Da mu ne pokvarimo statistike.

  5. #2655
    tikica78 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,224

    Početno

    Anddu čudi me to, mislim da dr.L svakome pruzi ruku a teži slučajevi mu i jesu interesantni..zao mi je ako si dobila takav dojam,za mene je on andjeo na zemlji..

  6. #2656
    anddu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    1,089

    Početno

    Ja mu se ne bih nikad vratila, a svi imamo svoje mišljenje i svoje iskustvo

  7. #2657
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Citiraj 1977 prvotno napisa Vidi poruku
    nisam spomenula da je Podobnik to radio, nego općenito povratkom zamrznutih emrija, nakon transfera se znaju raspasti nidacijom u sluznicu nakon par sati, i da je to razlog zašto nije nepotreban UZV nakon transfera na kojem se jasno vidi između ostalog da li su sve stanice prenešene u ciljanom broju, tj.da nisu ostale na kateteru jer kod nas ne koriste metodu kao vani da uštrcaju na kraju malo zraka nakon ET-a iz katetera da bi sve iz katetera otišlo van...
    .
    1977, zaista ništa osobno-al ima nas ovdje koji smo nažalost dugo u MPO-u, koji smo prošli sve i svašta uzduž i porpijeko, i moramo reagirati na znanstveno-medicinske neistine! Nidacija je gnježdjenje koje se ne događa odmah nakon transfera, FET ima nakon uspješnog odmrzavanja potpuno iste šanse kao i svježi ET (ponovno ponavljam da se od 2009. radio samo fet od prije, novih nije bilo, ili ih je možda bilo??????????????), dalje, ono što je Jelena navela-nema tog UZV-a koje ima povećanje kao mikroskop da može gledati stanice i njihov broj (?!), mogu se samo vidjet male točkice koje će se za dan, dva tri (ovisno o danima nakon punkcije) implantirati ili ne.

  8. #2658
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    1977, još dodatak-uzroke RIF-a puno pametnih glava pokušava dokučiti, puno terapije daju da se to izbjegne i još odgovora nema (a Pod. da???) http://humrep.oxfordjournals.org/con...1/12/3036.full

  9. #2659
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Tikice draga,zavisi to i koliko su teški slučajevi,neki mu baš i nisu interesantni.

  10. #2660
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    ja ću nadodati da nas, kao teški slučaj, naša klinika ne odbija, nego dapače još više grize (to je po meni medicina i humanost).

  11. #2661
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    E mare draga da me dr.Spock preuzme i teleportira u PFC,mislim da bi to bila najbolja opcija.
    Ovo mi već sve kod nas liči na igrokaz.

  12. #2662
    anddu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    1,089

    Početno

    Da me se krivo ne shvati, nije bilo odbijanja samo razvlačenja i odugovlačenja do besvjesti. I pristup.

  13. #2663
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Citiraj anddu prvotno napisa Vidi poruku
    Nisi ti mene razumio, mi smo težak slučaj pa sam stekla dojam (a znam da nisam u krivu, jer sam to doživjela više puta) da se ne želi baš baviti nama upravo jer smo težak slučaj. Da mu ne pokvarimo statistike.
    Da, krivo sam ja shvatio tek sad vidim....

    Citiraj anddu prvotno napisa Vidi poruku
    Ja mu se ne bih nikad vratila, a svi imamo svoje mišljenje i svoje iskustvo
    Ma daj... Ovo sad prvi put čujem za njega.

    Citiraj anddu prvotno napisa Vidi poruku
    Da me se krivo ne shvati, nije bilo odbijanja samo razvlačenja i odugovlačenja do besvjesti. I pristup.
    Čudi me to za njega ako je tako kako kažeš, i baš mi je žao što je tako ispalo...

  14. #2664
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Citiraj ljube prvotno napisa Vidi poruku
    Tikice draga,zavisi to i koliko su teški slučajevi,neki mu baš i nisu interesantni.
    Ne znam, s ovim se ne mogu složiti.... Barem do sad mi nismo dobiil dojam da bi ona ba zbog toga jer mu neki slučaj nije interesantan, direktno odbio liječiti... Upravo suprotno. Velim, ne znam, možda sam u krivu....

  15. #2665
    linalena avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    2,401

    Početno

    Citiraj anddu prvotno napisa Vidi poruku
    Nisi ti mene razumio, mi smo težak slučaj pa sam stekla dojam (a znam da nisam u krivu, jer sam to doživjela više puta) da se ne želi baš baviti nama upravo jer smo težak slučaj. Da mu ne pokvarimo statistike.
    Citiraj anddu prvotno napisa Vidi poruku
    Da me se krivo ne shvati, nije bilo odbijanja samo razvlačenja i odugovlačenja do besvjesti. I pristup.
    mi smo na VV kod njega izgubili vjerojatno presudnu godinu dana, bili smo početnici i mnogo toga nismo znali
    kada je došao mm napraviti androloški pregled, lijepo im je rekao da je samo dvodnevna apstinencija, no ipak je morao napraviti i naravno rezultat azoospermija sa 5 mrtvih komada u talogu
    drL nas je onda slao na svakave pretrage, pa čekanje nalaza, čak nisu dali niti da napravimo ponovo spermiogram a stare nisu ni pogledali
    onda je ustanovljena varikokela (koju do tada nitko nije vidio) i tražio je operaciju, mi smo vać postali svjesni naših godina a i upitnog rezultata operacije
    dok smo tražili drugo mišljenje, privatno, naravno samo OAT i blaga varikokela, drL je otišao pa i mi
    na drugoj klinici su nam rekli da nema potrebe operirati jer nemamo vremena, upitna je kvaliteta mojih stanica a oporavak traje (naravno dali su nam mogućnost da operiramo u pauzi između postupaka ali nikako ne prije, da se vidi moja reakcija)
    a onda ušljivi zakon

    makar mi nekad radi crvek jedan da idemo kod njega probat, al mm se opire
    rađe platimo malo više u Pragu

    opet se zapravo vraćamo na javne i jasne statistike, sa godinama i dijagnozama i brojem prođenih postupaka

    no ipak, svima puno uno ~~~~~~~~

  16. #2666
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    M@tt, nijedan doktor NE smije odbiti liječenje. Ni jedan liječnik ne smije reći reći -neću vas liječiti jer odbijanje liječenja je neetično i kazneno djelo. Nitko od njih neće riskirati svoj status ili nekakav ugled direktnim odbijanjem.

    Ali poznato je da neke privatne klinike na idirektan način obeshrabruju parove sa dugim i neuspješnim MPO stažem, parove sa teškim dijagnozama, parove u kojima je žena starije dobi (i sama sam to doživjela i dobro shvatila poruku koju si mi poslali iz privatne poliklinike kojoj sam uputila dopis). Naprosto, opet se radi o jednoj vrsti diskriminacije prema onima koji radi svoje dijagnoze ili dobi imaju realno manje šanse za ostvarenje roditeljstva.

    Poznato je da u Hr nema nikakve valjane evidencije uspješnosti MPO postupaka. Svaki rezultat koji se u Hrvatskoj iznese je procjena, rezultati se govore na pamet a nisu plod sustavnog i trajnog bilježenja svega što je važno za MPO postupke. O grubim manipulacijama i lažiranju podataka neću ni pisati. Jer, recimo, osvnut ću se na privatnu kliniku, koliko se može vjerovati rezultatima kllinike koja je meni napisala-uspješnost u vašim godinam je niska, postupci su skupi, idite u državnu bolnicu. Koliko još takvih slučajeva odbiju, pa onda objave rezultate?
    Klinike najčešće ne objavljuju rezultate postupaka MPO, a ako ih objave opet to nisu sustavni podatci kakvi se objavljuju u suvremenom i razvijenom svijetu. Jer, svatko tko je vidio Registre MPO u ozbiljnim zemljama vidi kako se to treba voditi-u tm registrima su podaci o broju postupaka, broju otkazanih postupaka, broju embriotransfera, starosti transferiranih embrija, podaci o FET-u, o dijagnozama, vrsti stimulacije, godinama žene, daju se rezultati o broju kliničkih trudnoća, broju živorođene djece, broju spontanih...
    Hrvatska nema ništa od toga. I zato će i dalje neke klinike sebi uzimati slobodu da nekog na indikrektan odbiju zbog teške dijagnoze ili zato jer naprimjer žena ima 40 godina, sve zato da bi se dičile nekom super uspješnošću koja se temelji na probiru pacijenata.

  17. #2667

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    vinkovci
    Postovi
    53

    Početno

    Pozdrav svima,nisam se jedno vrijeme javljala pa sad mao čitam šta se novo izdešavalo ovdje.Uglavnom svima držim fige za dobre bete i lijepe trudnoće.A sada jedno pitanje ako mi neko zna odgovoriti: imam cin 1 promjene povezane s hpv.Zanima me je to spolno prenosivo dali se i u ovom malom stadiju moramo zaštititi prezervativom prilikom odnosa ili je to samo promjena koja ne može biti prenosiva u malom stadiju???? Nije mi palo na pamet pitati dr. bila sam malo zatečena pa mi nije palo na pamet pitati je...

  18. #2668

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    385

    Početno

    Moje iskustvo s dr.Lučingerom nakon što me pregledao i pogledao papire-"Ja bih vama otvorio karton,ne biram pacijente po godinama ili dijagnozi kako bih imao što bolje statistike.Držite se mene i imat ćete dijete-"

  19. #2669
    tikica78 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,224

    Početno

    Santana i moje je iskustvo s njim isto..ja stvarno imam ogromno povjerenje u njega i nitko to ne moze promijeniti, ali zato i biramo liječnike, nekome netko odgovara a nekome ne. Najvažnije je da mi svi uspijemo i jednog dana zagrlimo svoje dijete ovdje ili ondje..

  20. #2670
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj jelena1m prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima,nisam se jedno vrijeme javljala pa sad mao čitam šta se novo izdešavalo ovdje.Uglavnom svima držim fige za dobre bete i lijepe trudnoće.A sada jedno pitanje ako mi neko zna odgovoriti: imam cin 1 promjene povezane s hpv.Zanima me je to spolno prenosivo dali se i u ovom malom stadiju moramo zaštititi prezervativom prilikom odnosa ili je to samo promjena koja ne može biti prenosiva u malom stadiju???? Nije mi palo na pamet pitati dr. bila sam malo zatečena pa mi nije palo na pamet pitati je...
    Koliko sam čula, kod HPV-a ne pomaže puno ni prezervativ i da, to je sigurno prenosiva bolest. Kod žena se povećava rizik karcinoma. Nisam sigurna je li ovo optimalno mjesto za postaviti ovo pitanje. Ja ću napisati što znam. Morala bi otići na tipizaciju, je li HPV visokog ili niskog rizika i ukloniti te promjene. Ovdje možeš puno više informacija pročitati:
    http://www.poliklinika-harni.hr/teme/ginteme/01_hpv.asp

  21. #2671

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    vinkovci
    Postovi
    53

    Početno

    draga Jelena,hvala ti na ovom linku,cijelo popodne sam čačkala po internetu i čitala o hpv-u a na kraju sam i poruku poslala dr. Samo se nadam da su kod mene u pitanju ovi bezopasni tipovi....tek za mjesec dana cu dobiti nalaz a do tada čuvanje....

  22. #2672

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    147

    Početno

    Sada imaju biologa koji se zove Davor

  23. #2673

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    147

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    1977, još dodatak-uzroke RIF-a puno pametnih glava pokušava dokučiti, puno terapije daju da se to izbjegne i još odgovora nema (a Pod. da???) http://humrep.oxfordjournals.org/con...1/12/3036.full
    Ja sam u istoj situaciji kao i svi manje više ovdje, moj odabir doktora nije bio slučajan nego temeljen na mojem iskustvu s tim čovjekom kroz deset godina( a imala sam vanmaterničnu, operaciju slijepog crijeva, imam hashimoto...). Mogu i ja gledati sve kroz takvu prizmu, pogotovo jer su me Kupešička i Kurjak odavno htjeli zmrdati s svojim lažnim dijagnozama septuma maternice koje je imalo njihovih 66% pacijenata da im uzmu jajne stanice, od takvih ljudi imam intuiciju i maknem se odmah, ako me ista sudbina zakačila i sada, wtf nemam sreće i to je to. U suštini meni je profesor jako drag i ne znači da i ja neću jednog dana potražiti pomoć nekog drugog ali to neće biti uskoro. Osjećam se sigurno kod njega a to je osjećaj koji mi drugi nisu pružili do sada.

  24. #2674

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    147

    Početno

    Citiraj đerekica prvotno napisa Vidi poruku
    Opet ću se morati ispričati na pismenim greškama, znači kad sam napisala za biologinju kod Podobnika, rekla sam da ne znam ime, sječam se da je bila mlada ženskica, koja je onako u šali rekla mm "dobit ćeš 3 sina", to je bilo prvi put kad smo išli, ali ako nekoga zanima kako se zove ta biologinja, raspitat ću se. Samo ću napomenuti, opet i zadnji put, ne bi vam preporučila nikako Podobnika.
    Davor se zove sadašnji biolog.

  25. #2675
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno

    Citiraj jelena1m prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima,nisam se jedno vrijeme javljala pa sad mao čitam šta se novo izdešavalo ovdje.Uglavnom svima držim fige za dobre bete i lijepe trudnoće.A sada jedno pitanje ako mi neko zna odgovoriti: imam cin 1 promjene povezane s hpv.Zanima me je to spolno prenosivo dali se i u ovom malom stadiju moramo zaštititi prezervativom prilikom odnosa ili je to samo promjena koja ne može biti prenosiva u malom stadiju???? Nije mi palo na pamet pitati dr. bila sam malo zatečena pa mi nije palo na pamet pitati je...
    "dobra" vijest je da je velika šansa da ste oboje nosioci hpv-a (uslijed ranijih odnosa), prema tome kondom ne igra veliku ulogu (jelena ti je dobro napisala, zbog specifičnosti prijenosa HPV virusa, kondom isključivo tijekom penetracije nije potpuna zaštita). cin1 su blage promjene, mogu se čak i spontano povući, međutim zahtjevaju praćenje (s obzirom na postupke i planiranu trudnoću, ne bi bilo loše napraviti kolposkopiju i vidjeti kakva je situacija i što/ako dalje). Moj ti je savjet - imunitet, imunitet i opet imunitet. Hpv je virus za kojeg nema lijeka (tek je počelo cijepljenje) i jedini efektivan borac protiv njega je tvoj imuno sustav.

    Čuvaj se, sretno!

  26. #2676
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj 1977 prvotno napisa Vidi poruku
    ... pogotovo jer su me Kupešička i Kurjak odavno htjeli zmrdati s svojim lažnim dijagnozama septuma maternice...
    1977, bome ima malo pacijentica ovdje na forumu koji su kod Kurjaka išli na liječenje, naprosto zbog toga što je već 2002. bilo jasno da nešto nije u redu tamo. Žao mi je što si upala u loše ruke. Kako to da si tako mlada uopće išla kod Kurjaka pred 10 godina, a tek lani na ICSI? Možda previše pitam, slobodno zanemari ako sam preznatiželjna, ali nisam nikad još na forumu komunicirala s nekim tko je bio kod Kurjaka na liječenju/pregledima.

  27. #2677
    sanda1977 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    1,735

    Početno

    Citiraj jelena1m prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima,nisam se jedno vrijeme javljala pa sad mao čitam šta se novo izdešavalo ovdje.Uglavnom svima držim fige za dobre bete i lijepe trudnoće.A sada jedno pitanje ako mi neko zna odgovoriti: imam cin 1 promjene povezane s hpv.Zanima me je to spolno prenosivo dali se i u ovom malom stadiju moramo zaštititi prezervativom prilikom odnosa ili je to samo promjena koja ne može biti prenosiva u malom stadiju???? Nije mi palo na pamet pitati dr. bila sam malo zatečena pa mi nije palo na pamet pitati je...
    ej ja sam imala hpv niskorizični tip....išla sam na kolposkopiju redovito...kod dr topolovca(divan dr) ojačala sam imunitet i povuklo se samo od sebe...i nisam više imala odnose sa bivšim mužem...(kr....)
    sada mi je papa test uredan...dr topolovec mi je preporučio tablete mislim da se zovu virago...pitaš ga...a odkud znas da ti je cin 1 povezan sa hpv-m,ako nisi bila na kolposkopiji i nisit vadila dnk-a?!
    i testirala se na jod?!
    moguče je da imaš neku ranicu pa ti se nagnojilo malo...i to je jako moguće...oposebno poslije tih postuipaka.....ništa to nije strašno...vjeruj mi...samo kontroliraj... idi kod dr topolovca...sve će ti objasniti i preporučiti moguće lijekove....dok drugi baš i ne....

  28. #2678
    sanda1977 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    1,735

    Početno

    i papa test ti se malo pokvari kad imaš jaću infekciju....ne sekiraj se....ja sad već 7 god nemam cin....

  29. #2679
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Znači, draga u "prirodnome" sa tri (TRI) tablete Klomifena ima 5 folikula!!!!! ISTO kao i sa 24 ampule gonala kad smo bili u punoj stimulaciji!! Pa neka sad netko kaže da to nije ludo... Mislim jasno nam je da to nisu stanice iste kvalitete kao što bi bile sa gonalima i pitanje koliko če biti jajčeka u tih 5 folikula ali svejedno ko bi se toma nadao sa samo 3 tablete Klomifena??

    U srijedu kontrola opet, i u petak ili subota punkcija. Nego sad smo zbunjeni, jel to sad onda prirodnjak ili polustimulirani sad??

    Po ovome kako je sad ispalo se nama uopće više ne isplati u punu stimulaciju i davati te silne novce...

  30. #2680
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    M@tt, čestitam! Miriši na dobro ovo što pišeš!
    Držim fige da imate barem 3 lijepe stanice i barem 2 prekrasna embrija!
    Očito je svaka žena različito reagira na terapiju. Ja bih u vašoj dobi dobivala 15, 16 stanica na Gonalima. Oprosti, nisam baš pratila vaš prvi postupak, al koliko Gonala ste primili u tom prvom postupku?

  31. #2681
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    M@tt, čestitam! Miriši na dobro ovo što pišeš!
    Držim fige da imate barem 3 lijepe stanice i barem 2 prekrasna embrija!
    Očito je svaka žena različito reagira na terapiju. Ja bih u vašoj dobi dobivala 15, 16 stanica na Gonalima. Oprosti, nisam baš pratila vaš prvi postupak, al koliko Gonala ste primili u tom prvom postupku?
    24 Gonala, napisao sam iznad. I dobili 5 stanica... isto kao sada sa 3 tabletice Klomifena!!! Ludo kaj ne? Dr. L. je rekao prvi put da nije zadovoljan odazivom drage na tu količinu Gonala, da je očekivao minimalno 10 stanica....

    Jelena ti si ona Jelena koja je nedavno bila u Hrvatskoj Uživo?

  32. #2682
    tikica78 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,224

    Početno

    m@tt tako mi je drago zbog vas, nego znaš što možda je još to od utjecaja Gonala od prošlog mjeseca
    čudno mi je od 3 klomića imati toliko js..

    ali baš te briga glavno da ste on go..

  33. #2683

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    147

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    1977, bome ima malo pacijentica ovdje na forumu koji su kod Kurjaka išli na liječenje, naprosto zbog toga što je već 2002. bilo jasno da nešto nije u redu tamo. Žao mi je što si upala u loše ruke. Kako to da si tako mlada uopće išla kod Kurjaka pred 10 godina, a tek lani na ICSI? Možda previše pitam, slobodno zanemari ako sam preznatiželjna, ali nisam nikad još na forumu komunicirala s nekim tko je bio kod Kurjaka na liječenju/pregledima.
    Sada imam 34 godine, ali sam s 21 godinu imala vanmaterničnu, kako sam na Sv.Duhu operirala vanmaterničnu i izvadili mi taj jajovod, odmah mi je Kurjak koji me ni nije operirao uletio u sobu i ponudio svoju pomoć, Kupešička me počela naručivati koja je već tada bila u talu s Baumanom. Nakon što sam odbila operaciju septuma, ona me izvrijeđala da me ne razumije i izgubila sam vjeru u sve to na način da nisam išla na to sljedećih 10 godina ijednom nego prvi puta sada prije 4 mjeseca kod jedine osobe kojoj vjerujem.

  34. #2684

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    147

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    M@tt, čestitam! Miriši na dobro ovo što pišeš!
    Držim fige da imate barem 3 lijepe stanice i barem 2 prekrasna embrija!
    Očito je svaka žena različito reagira na terapiju. Ja bih u vašoj dobi dobivala 15, 16 stanica na Gonalima. Oprosti, nisam baš pratila vaš prvi postupak, al koliko Gonala ste primili u tom prvom postupku?
    Ja sam na tri gonala imala 12 js

  35. #2685
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Citiraj tikica78 prvotno napisa Vidi poruku
    m@tt tako mi je drago zbog vas, nego znaš što možda je još to od utjecaja Gonala od prošlog mjeseca
    čudno mi je od 3 klomića imati toliko js..

    ali baš te briga glavno da ste on go..
    tikica nemoguće... Mi smo u punoj stimulaciji bili u studenome prošle godine.... tako da očito draga reagira ultra turbo dobro na Klomifen... Doduše prirodno je imala 2 komada, Klomići su "dodali" još 3....

  36. #2686
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj M@tt prvotno napisa Vidi poruku
    Znači, draga u "prirodnome" sa tri (TRI) tablete Klomifena ima 5 folikula!!!!! ISTO kao i sa 24 ampule gonala kad smo bili u punoj stimulaciji!! Pa neka sad netko kaže da to nije ludo... Mislim jasno nam je da to nisu stanice iste kvalitete kao što bi bile sa gonalima i pitanje koliko če biti jajčeka u tih 5 folikula ali svejedno ko bi se toma nadao sa samo 3 tablete Klomifena??

    U srijedu kontrola opet, i u petak ili subota punkcija. Nego sad smo zbunjeni, jel to sad onda prirodnjak ili polustimulirani sad??

    Po ovome kako je sad ispalo se nama uopće više ne isplati u punu stimulaciju i davati te silne novce...
    matek, pa to je genijalno!!!!
    dakle rastu unatoc bestiji cisti?
    ja bih ovaj postupak brojala kao polustimulirani

    matt, draga je primala gonale u oktobru/nov? jel tako? mislim da ova rekacija nema veze sa prijasnom stimulacijom.
    Posljednje uređivanje od spodoba : 05.03.2012. at 10:20

  37. #2687
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Aj baš me zanima koliko će biti zrelih stanica!

    M@tt, nisam ja ta Jelena, iako se poznamo iz građanske inicijative. Ja nisam bila u medijima već 2 godine. Nekad sam aktivnije pratila MPO "scenu", ali budući da smo baš mi ti koji su diskriminirani Milinovićevim zakonom, poznajem naše liječnike, ali nisam išla kod nas u postupke.

  38. #2688
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Citiraj spodoba prvotno napisa Vidi poruku
    matek, pa to je genijalno!!!!
    dakle rastu unatoc bestiji cisti?
    ja bih ovaj postupak brojala kao polustimulirani

    matt, draga je primala gonale u oktobru/nov? jel tako? mislim da ova rekacija nema veze sa prijasnom stimulacijom.
    Da rastuuuu.... Da da, u 11.2011. je bio puni stimulirani tako da nemaju utjecaja sad gonali više nikakvog. Baš smo iznenađeni situacijom sad. Mislim znali smo da je draga loše reagirala na gonale to je i dr. potvrdio ali da če tako dobro reagirati na klomiće to je iznenađujuče. Treba vidjeti sad ako ovaj put ne uspije da li se nama uopće isplati ič dalje u punu stimulaciju? Po meni, ne....

    Hvala svima na lijepim željama...

  39. #2689
    kiarad avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    zagrebacka zupanija
    Postovi
    440

    Početno

    Citiraj M@tt prvotno napisa Vidi poruku
    Da rastuuuu.... Da da, u 11.2011. je bio puni stimulirani tako da nemaju utjecaja sad gonali više nikakvog. Baš smo iznenađeni situacijom sad. Mislim znali smo da je draga loše reagirala na gonale to je i dr. potvrdio ali da če tako dobro reagirati na klomiće to je iznenađujuče. Treba vidjeti sad ako ovaj put ne uspije da li se nama uopće isplati ič dalje u punu stimulaciju? Po meni, ne....

    Hvala svima na lijepim željama...
    Matt i ja sam jedna od takvih, sa klomifenom uvijek dobijem od 3 do 5 kom, a od gonala 8. tak da ni meni se ne isplati.sretno, bas mi je drago zbog vas.

  40. #2690
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    jedino koliko znam da je stopa trudnoca u klomifenskom ciklusu manja, zato doktori preferiraju ipak punu stimuliaciju. mada nemoj to gledati negativno..mozda joj vise leze te blage..mnoge su vrtile punu stimulaciju da bi bas uz blagu imale uspjeh.
    druga opcija je antagonist protokol. to bih rado probala. dakle stimuliranje s gonalima ili menopurima i onda se kasnije, mislim oko 7-8dc dodaju cetrotidi.
    mislim da meni klasicna supresija uspava ove krzljavce, svaki put nakono postupka mi ovulacija kasni barem 4 dana. ja sam znala uz 1tbl (pa cak nekad i uz pola, dakle 25mg) klomifena dobiti 3 folikla.

  41. #2691
    nati avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagrebačka županija
    Postovi
    89

    Početno

    Citiraj M@tt prvotno napisa Vidi poruku
    Da rastuuuu.... Da da, u 11.2011. je bio puni stimulirani tako da nemaju utjecaja sad gonali više nikakvog. Baš smo iznenađeni situacijom sad. Mislim znali smo da je draga loše reagirala na gonale to je i dr. potvrdio ali da če tako dobro reagirati na klomiće to je iznenađujuče. Treba vidjeti sad ako ovaj put ne uspije da li se nama uopće isplati ič dalje u punu stimulaciju? Po meni, ne....

    Hvala svima na lijepim željama...
    mislim da vas više Luči neće stavljati u punu stimulaciju čim je draga dobro reagirala na klomiće..meni je rekao da je super zadovoljan na reakciju s klomifenima i da nema potrebe za punom.. ja sa 15 decapeptila i 20 gonala 9j.s,a sa klomifenom 6j.s.primila sam i 20 gonala ali ne za br.folikula već da hrane j.s.tako mi je Luči objasnio i rekao da nema više punih stimulacija za mene...
    Sretno..

  42. #2692
    tikica78 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,224

    Početno

    m@tt sorry ja mislila da je to bilo prošli mjesec..
    ma super za folikule i ja sam jedna od tih koje super reagiraju i za mene je dr.L rekao da ne treba puna stim.

    ma samo nek bude uspješno!

  43. #2693
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Dosla draga tek sad doma, i dobila 6 gonala jos na kraju da ih iskoristimo danas i sutra, tak da mi sad vec nista nije jasno.

    Kao neidemo u postupak ovaj ciklus zbog ciste ogromne, pa idemo u prirodnjak, pa dodali 3 klomifena i sad na kraju 6 gonala. Eto....

  44. #2694
    Bubimitka81 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    1,522

    Početno

    Ma odlično M@tt, kak je netko gore napisao, nije bitno koliko čega, bitno da se nešto dogadja
    Svi držimo fige, sretno

    Mi smo danas još dobili 6 gonala ipak, znači sveukupno 28 gonala!!! Još sutra pikanje pa u četvrtak na punkciju

  45. #2695
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Citiraj M@tt prvotno napisa Vidi poruku
    Dosla draga tek sad doma, i dobila 6 gonala jos na kraju da ih iskoristimo danas i sutra, tak da mi sad vec nista nije jasno.

    Kao neidemo u postupak ovaj ciklus zbog ciste ogromne, pa idemo u prirodnjak, pa dodali 3 klomifena i sad na kraju 6 gonala. Eto....

    I da.... Cista nestala!! mi u petak ili subota punkcija...

  46. #2696
    Bubimitka81 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    1,522

    Početno

    Citiraj M@tt prvotno napisa Vidi poruku
    I da.... Cista nestala!! mi u petak ili subota punkcija...
    Ma zakon M@tt!! Proljeće je

  47. #2697
    nati avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagrebačka županija
    Postovi
    89

    Početno

    M@tt dal samo 6 gonala ili ste još koji dan primali gonale?
    čini mi se da meni nije uspjelo ovaj put a sl.puta ću tražiti prironjak pa me zanima i obavezno javi cijenu:

  48. #2698
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Citiraj nati prvotno napisa Vidi poruku
    M@tt dal samo 6 gonala ili ste još koji dan primali gonale?
    čini mi se da meni nije uspjelo ovaj put a sl.puta ću tražiti prironjak pa me zanima i obavezno javi cijenu:
    Ovako je išlo odpočetka: Neidemo u polustimulirani jer draga ima veliku cistu, ali luči svejedno htio kontrolirat dragu da vidimo šta će biti s tom cistom zločestom i predložio prirodnjak. Pa vidio da imamo dva folikula u prirodnom ciklusu, dao nam 3 tablete Klomifena i eto dobili 5 komada i danas draga kupila 6 gonala, za danas, sutra i preksutra svaki dan po dva komada.

    Budem javio cijenu na pm kad nam kaže...

    Btw. zašto misliš da ti nije uspjelo ovaj put? Do bete ne možeš biti sigurna... Sretno

  49. #2699

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Matt odlicne vijesti! Mislim da je to polustim. cim su dodani Gonali, cisto da se pripremite na cijenu. U svakom slucaju kod vas ispada pun pogodak

  50. #2700
    tikica78 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,224

    Početno

    m@tt znaš kako se zove vaš postupak? zove se SUDBINA! I to jedna predivna , zar ne osjećaš kako je sve na vašoj strani? sigurna sam da će tako i beta biti

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •