Stranica 63 od 120 PrviPrvi ... 1353616263646573113 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 3,101 do 3,150 od 5963

Tema: Potpomognuta u privatnim klinikama

  1. #3101
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Matt žao mi je, cure su ti sve već rekle.......... zašto 2x biokemijska, Bog zna.... jel ima dodatnih pretraga koje možete napraviti? Sve su ti cure rekle a mislim da je dr. R. jedini voljan i kompetentan među MPO stručjancima za nešto drugačiji pristup u IVF-u.... vidite možda i s njim. Uglavnom, kao što su cure i ranije rekle, ja isto ne bih s tim TSH-om išla dalje bez eventualno neke terapije.

    Kiarad, sve je to ok i prihvaćam što si napisala. Isto to tražim i do tebe da prihvatiš, nema racionalne i argumentirane rasprave u okruženju u kojem jedna strana svog liječnika voli jer joj je pomogao postići ono što su željeli = trudnoću. Lučingeru će ova rasprava i forum kao što sam rekla sigurno poslužiti da sljedeći put razmisli prije nego li ispostavi ili ne ispostavi račun, prije nego li naplati nešto ili ne naplati. A da zna oprostiti i ne naplatiti neki pregled, vjerujem, zašto ne, pa nitko nije rekao ovdje da je on monstrum i beskrupulozni liječnik, dapače.... Koliko ja vidim većinom su samo pozitivna iskustva, pa i meni je rekoh simpa, ono malo negativnih ipak treba ostati zbog drugih cura koje će tek možda ići ili ne ići kod Lučingera. On je jedan od najboljih u HR, pa čak to i kolege MPO stručnjaci priznaju, no isto tako ga prati reputacija da je dosta njegovih cura s hiperstimulacijom, više nego prosječno kod drugih liječnika.

    Petrova je imala odnosno pol. IVF Dmitrović/Šimunić su imali prvu trdunoću iz zamrznute jajne stanice nakon zakona, bio je i članak u Večernjem o tome..... a ne Lučinger, sorry Santana na ispravku.

    http://www.vecernji.hr/vijesti/napok...a-clanak-82629

    Baš mi me zanimalo ima li vas koji imate zamrznute jajne stanice u IVF centru.

  2. #3102
    Hoću bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    217

    Početno

    Citiraj M@tt prvotno napisa Vidi poruku
    Kako ti se tako smanjio? Koristila si terapiju? Znaci odustala si od lucija?
    Pa mislim da,da...nalazi su stari 4 dana i sada je 1.71 pa je moguće od terapije
    Odustala sam jer ne može zamrznut js a u Pragu imam puno više mogućnosti pa idem probat..čudno da me nikad nije tražio da ponovim taj TSH ako je zaista tako visok?!

  3. #3103
    Hoću bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    217

    Početno

    Citiraj frka prvotno napisa Vidi poruku
    Hoću bebu, TSH 4,9 je stvarno preprevisok za postupak i trudnoću. i takvo variranje je isto naznaka da štitna šteka... nadam se da se smanjio zbog terapije...
    Pa ja mislim da je ,to je ipak nalaz 4.91 prije prvog postupka a sad je već na redu 4 i Luči me nikad nije tražio da to ponovim taj TSH inače su mi svi ok osim Prolaktin koji je dosta visok e sad ne znam da li on radi neku ulogu???pomoć

  4. #3104
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    čekaj, ne kužim sad - piješ eutyrox za štitnjaču? jesi li ga pila prije ulaska u MPO ili te dr.L pustio u postupak s TSH od 4,9 bez terapije? ako je, to je ono o čemu smo već pričali da L. ne pridaje pažnju nekim stvarima koje itekako mogu utjecati na začeće... vrhunski je MPO-ovac, ali za štitnjaču se, ako si njegov pacijent, moraš sam pobrinuti... isto tako nerijetko ne šalje žene provjeriti hormone jer stanje vidi na uzv-u, ali prolaktin se isto tako ne može vidjeti na uzv-u.
    Hoću bebu, prolaktin isto tako itekako može utjecati na začeće! koliki ti je?

  5. #3105

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    147

    Početno

    Citiraj Hoću bebu prvotno napisa Vidi poruku
    Pa mislim da,da...nalazi su stari 4 dana i sada je 1.71 pa je moguće od terapije
    Odustala sam jer ne može zamrznut js a u Pragu imam puno više mogućnosti pa idem probat..čudno da me nikad nije tražio da ponovim taj TSH ako je zaista tako visok?!
    Čekajte malo, kaj L. ne zamrzne ostatak stanica za FET? Dakle ako imaš 12, 6 hiti?

  6. #3106
    Hoću bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    217

    Početno

    Citiraj frka prvotno napisa Vidi poruku
    čekaj, ne kužim sad - piješ eutyrox za štitnjaču? jesi li ga pila prije ulaska u MPO ili te dr.L pustio u postupak s TSH od 4,9 bez terapije? ako je, to je ono o čemu smo već pričali da L. ne pridaje pažnju nekim stvarima koje itekako mogu utjecati na začeće... vrhunski je MPO-ovac, ali za štitnjaču se, ako si njegov pacijent, moraš sam pobrinuti... isto tako nerijetko ne šalje žene provjeriti hormone jer stanje vidi na uzv-u, ali prolaktin se isto tako ne može vidjeti na uzv-u.
    Hoću bebu, prolaktin isto tako itekako može utjecati na začeće! koliki ti je?
    Moj 1 ivf postupak je bio kod Alebića i da pustio me s 4.91 da idem u postupak isto tako Luči a ja se baš i ne kužim u te rezulatet samo sam gledala da je u intervalu kao što je no medjutim sad krećem u Prag i tražili su sve nove nalaze koje sam napravila i skužila da je sad TSH 1.75 a prolaktin 616 a prvi nalaz je bio oko 750 tak neš...

  7. #3107
    Hoću bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    217

    Početno

    Citiraj 1977 prvotno napisa Vidi poruku
    Čekajte malo, kaj L. ne zamrzne ostatak stanica za FET? Dakle ako imaš 12, 6 hiti?
    Draga ne znam kaj napravi s njima ali uvijek kaže sve super i Lana isto pa mi je žao gdje god završe zato i idem za Prag

  8. #3108
    Sonja29 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na krilima vjetra...
    Postovi
    2,303

    Početno

    Hmmm...nije mi jasno da se MPO doktori igraju sa nekim stvarima, prvu stvar koju sam morala provjeriti to je bio TSH,prolaktin i hormoni.Meni je TSH bio 3 i dr. nije dao da krenem sa terapijom dok ga nismo snizili

  9. #3109

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    147

    Početno

    Citiraj Hoću bebu prvotno napisa Vidi poruku
    Moj 1 ivf postupak je bio kod Alebića i da pustio me s 4.91 da idem u postupak isto tako Luči a ja se baš i ne kužim u te rezulatet samo sam gledala da je u intervalu kao što je no medjutim sad krećem u Prag i tražili su sve nove nalaze koje sam napravila i skužila da je sad TSH 1.75 a prolaktin 616 a prvi nalaz je bio oko 750 tak neš...
    Ako piješ Euthyrox pa ti se smanjio na 1,75 pls pročitaj uputstva na Euthyrox-u, piše ti da estrogen umanjuje njegov učinak, što znači da kada uđeš u postupak trebaš stalno kontrolirati TSH jer ti se počne dizati. Ja sam ušla u postupak s 2,61, izvadila Betu bila 140 a TSH skočio na 10,77 od estrogena. U tome grmu leži zec.

  10. #3110
    Hoću bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    217

    Početno

    Ja stvano ne znam tko je tu lud...pa ja se ne kužim baš u nalaze i previše vjerujem doktorima pa im se i prepustim i da ne čitam forum nikad nebi ni slutila da neš ne štima grrrrrrr

  11. #3111
    Hoću bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    217

    Početno

    Citiraj 1977 prvotno napisa Vidi poruku
    Ako piješ Euthyrox pa ti se smanjio na 1,75 pls pročitaj uputstva na Euthyrox-u, piše ti da estrogen umanjuje njegov učinak, što znači da kada uđeš u postupak trebaš stalno kontrolirati TSH jer ti se počne dizati. Ja sam ušla u postupak s 2,61, izvadila Betu bila 140 a TSH skočio na 10,77 od estrogena. U tome grmu leži zec.
    Nikad ja niš takvog draga moja nisam pila...nikad mi nitko nije rekao da mi ne valja i nikad nitko nije obraćao pozornost...

  12. #3112
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    da, ni Alebić tome nije pridavao pažnju (nadam se da se to sad malo mijenja), ali to nikako nije dobar nalaz za postupak i trudnoću... znači spustio ti se na 1,75 bez terapije? ako je tako, provjeri TSH i prije postupka i nakon transfera, a pogotovo kad dođe do trudnoće. jesi li vadila fT3 i fT4 i antitijela štitnjače? fT4 bi trebao biti iznad 15, a antitijela negativna. da li je prolaktin u referentnim vrijednostima? ne kužim se u njga, ali visok prolaktin može ometati ovulaciju i implantaciju.

    1977, stanice se ne zamrzavaju za FET - FET je transfer embrija koji su bili zamrznuti. i ako ih je bilo 12, ne baci ih 6 nego 9 zbog ograničenja oplodnje na 3 js. a baci ih jer je svjestan koliko je to (ne)uspješna metoda...

  13. #3113
    Hoću bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    217

    Početno

    Citiraj frka prvotno napisa Vidi poruku
    da, ni Alebić tome nije pridavao pažnju (nadam se da se to sad malo mijenja), ali to nikako nije dobar nalaz za postupak i trudnoću... znači spustio ti se na 1,75 bez terapije? ako je tako, provjeri TSH i prije postupka i nakon transfera, a pogotovo kad dođe do trudnoće. jesi li vadila fT3 i fT4 i antitijela štitnjače? fT4 bi trebao biti iznad 15, a antitijela negativna. da li je prolaktin u referentnim vrijednostima? ne kužim se u njga, ali visok prolaktin može ometati ovulaciju i implantaciju.


    1977, stanice se ne zamrzavaju za FET - FET je transfer embrija koji su bili zamrznuti. i ako ih je bilo 12, ne baci ih 6 nego 9 zbog ograničenja oplodnje na 3 js. a baci ih jer je svjestan koliko je to (ne)uspješna metoda...
    Draga pogledaj inbox poslala sam ti sve kaj sam radila...btw ovulacija točna ko vurica isto tako pms...

  14. #3114
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Mislim da mi se ne vidi prvi post ovdje, još uvijek

    Htjela sam pitati, da li L drugačije pristupa curama koje imaju viši TSH, a nemaju terapiju, i drugačija nekome tko već uzima Euthyrox? Recimo ja kontroliram štitnjaču, na Euthyroxu sam, samo moram provjeravati dal mi je doza pogođena.
    Da li to ide u isti koš sa curama koje inače nemaju praćenje već kod endokrinologa?

  15. #3115

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    29

    Početno

    Nova u grupi!
    30 godina, zagreb, amh 4,2, fsh 9,47, lh 2,98.

    Gdje krenuti, što očekivati? prilično sam izgubljena u vremenu i prostoru otkad je nalaz došao.
    Primam upozorenja, upute, preporuku za dodatne preporuke, baš,baš sve. a naročito pozitivna iskustva

  16. #3116
    inna28 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Postovi
    132

    Početno

    Citiraj Hoću bebu prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ja mislim da je ,to je ipak nalaz 4.91 prije prvog postupka a sad je već na redu 4 i Luči me nikad nije tražio da to ponovim taj TSH inače su mi svi ok osim Prolaktin koji je dosta visok e sad ne znam da li on radi neku ulogu???pomoć
    Mislim da prolaktin može stvarati probleme.Nakon dva spontana ,sama sam tražila da mi vade prolaktin i kao da sam znala-trostruko veći od normalnog.Sad sam na Bromergonu i nadam se da ću ga brzo sniziti i krenuti u postupak....samo još ne znam gdje

  17. #3117
    Hoću bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    217

    Početno

    Citiraj inna28 prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da prolaktin može stvarati probleme.Nakon dva spontana ,sama sam tražila da mi vade prolaktin i kao da sam znala-trostruko veći od normalnog.Sad sam na Bromergonu i nadam se da ću ga brzo sniziti i krenuti u postupak....samo još ne znam gdje
    Ovak prolaktin mi je Prolaktin 616 mIU/L 71 do 566 jako loše ili?

  18. #3118
    Hoću bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    217

    Početno

    Citiraj Hoću bebu prvotno napisa Vidi poruku
    Ovak prolaktin mi je Prolaktin 616 mIU/L 71 do 566 jako loše ili?
    E i malo mi nije jasno zašto Referentni interval nije svugdje isti...recimo negdje je moj prolaktin dobar a negdje loš nije mi jasno...

  19. #3119
    M@tt avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1,095

    Početno

    Citiraj Hoću bebu prvotno napisa Vidi poruku
    E i malo mi nije jasno zašto Referentni interval nije svugdje isti...recimo negdje je moj prolaktin dobar a negdje loš nije mi jasno...
    Zato jer svaki labaratorij tj. klinika ima svoj referentni interval... Nek me ispravi netko ako griješim ali mislim da je tako...

  20. #3120
    Hoću bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    217

    Početno

    Citiraj M@tt prvotno napisa Vidi poruku
    Zato jer svaki labaratorij tj. klinika ima svoj referentni interval... Nek me ispravi netko ako griješim ali mislim da je tako...
    Aha onda ok...onda mi ćak ni ne odskaču zadnji nalazi mene je to bunilo

  21. #3121

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    141

    Početno

    Citiraj santana prvotno napisa Vidi poruku
    Kod Lučija ima zamrzavanja j s,pa on je i imao prvu trudnoću iz js nakon primjene novog Zakona,samo što on ne preporuča zamrzavanje j s jer je postupak dosta skup,a rezultat .....
    Pisalo se o tome negdje na počecima otvaranja IVF centra
    Icsi iz zamrznutih js u jednoj drugoj privatnoj poliklinici kosta 2500 kn, a ukljucuje i punktiranje svjeze js
    Tak da nije jako skupo
    Moja prijateljica je iz dva krio postupka u svakom dobila po jedan embrij - sto i nije tako los rezultat, 1 embrij od tri smrznute js

  22. #3122
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Citiraj Francesca prvotno napisa Vidi poruku
    Icsi iz zamrznutih js u jednoj drugoj privatnoj poliklinici kosta 2500 kn, a ukljucuje i punktiranje svjeze js
    Tak da nije jako skupo
    Moja prijateljica je iz dva krio postupka u svakom dobila po jedan embrij - sto i nije tako los rezultat, 1 embrij od tri smrznute js
    A jesu li i njoj punktirali tu svježu stanicu ili?

  23. #3123

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    141

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    A jesu li i njoj punktirali tu svježu stanicu ili?
    Prijateljici nisu iz odredenih zdravstvenih razloga o kojima ne bih
    Ali u toj cijeni je i punkcija
    Evo, ona me ispravlja, jednom je imala 3 smrznute, jednom 2, svaki put su dobili po jedan jako kvalitetan zametak

  24. #3124
    inna28 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Postovi
    132

    Početno

    Citiraj Hoću bebu prvotno napisa Vidi poruku
    Ovak prolaktin mi je Prolaktin 616 mIU/L 71 do 566 jako loše ili?
    Ma da ,nije to jako povišeno.Kao što je M@tt rekao jedinice ti ovise o laboratoriju

  25. #3125

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    385

    Početno

    ....jedan jako kvalitetan zametak...svi moramo imati povjerenja u nekoga,a oni nama mogu reći što god požele,ili što mi želimo čuti

  26. #3126

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    141

    Početno

    Citiraj santana prvotno napisa Vidi poruku
    ....jedan jako kvalitetan zametak...svi moramo imati povjerenja u nekoga,a oni nama mogu reći što god požele,ili što mi želimo čuti
    Pa tak nam mogu reci bilo sto: kak netko moze znat koliko mu je js ustvari izvadeno, i koliko je oplodeno, i koliko se oplodilo - ako im ne vjerujemo
    Mislim stvarno ti je komentar ono...

  27. #3127
    Hoću bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    217

    Početno

    Citiraj inna28 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma da ,nije to jako povišeno.Kao što je M@tt rekao jedinice ti ovise o laboratoriju
    Uhhh onda dobro,stari nalazi su isto tako kao ovi samo sto su drugačiji intervali jer sam prve nalaze radila na VV a sad u suncu

  28. #3128

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    141

    Početno

    Citiraj Francesca prvotno napisa Vidi poruku
    Pa tak nam mogu reci bilo sto: kak netko moze znat koliko mu je js ustvari izvadeno, i koliko je oplodeno, i koliko se oplodilo - ako im ne vjerujemo
    Mislim stvarno ti je komentar ono...
    Da se nadopunim:

    Ova klinika ima praksu pokazati zametke transfer napredne morule 4 dan baš i nije nešto kaj muljaš pacijentu.
    isto kao što im ne muljaš jel imaju blastice ili 8 st zametak ...

    I pacijentca frendica nije tuka

  29. #3129

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    385

    Početno

    Samo blagi oblik na sve ovo što se piše ovih dana.
    Neću ništa dalje komentirati jer su to vrlo bolne stvari za sve koji prolaze tim putem.

  30. #3130
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    cure, nemojte se nadmudrivati oko kvalitete embrija. jedini dokaz kvalitete embrija je rođenje zdravog djeteta.
    mi smo 3. dan imali jedna 6-stanični embrij. embrij nije imao fragmentacija, biolog je rekao da je izgledom kvalitetan ali da bi više vollio da je 8-stanični.

    a naš sin koji danas ima 7 dana sada spava u krevetu.

  31. #3131

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    385

    Početno

    To sam htjela i ja reći,ali ti transferi koliko vidim iz javljanja nisu završili trudnoćom,i zato ću stati jer to je nečija sudbina,nečija negativna beta.

  32. #3132
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    bok dharma, bok vrci dobro nam došle, no želim vam što prije ostvarenje onoga zbog čega ste tu. ja vam ne znam o tome o čem ste pitale, ali cure su tu maherice i vjerujem da ćete pronaći odgovore

  33. #3133
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Dharma, nastavak na onoj drugoj temi na koju si se javila.

  34. #3134

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    141

    Početno

    Citiraj santana prvotno napisa Vidi poruku
    To sam htjela i ja reći,ali ti transferi koliko vidim iz javljanja nisu završili trudnoćom,i zato ću stati jer to je nečija sudbina,nečija negativna beta.
    nisam logirana na rodu pa evo kratko javljanje preko posrednika

    upravo tako santana - nečija negativna beta no ovdje se ne radi o tome jer nažalost imala sam i negativne bete i iz stimuliranih. Nema tu garancije nažalost.
    Ne želim ovdje debatirati o smislenosti takvih postupaka, niti o tome dal nam "lažu" što i kako je transferirano. Vjerujem svom mpo timu po tom pitanju i iako papir trpi svašta ja sam za svaki svoj postupak uredno dobila papir sa detaljnim objašnjenjem što i kako i zašto i koliko + račune*... što ovdje mnogi vjerujem nisu.
    I ja vjerujem da ono što piše na papiru predstavlja stvarnu situaciju.
    *
    Ono što je Fran rekla i što sam ja željela prenijeti svojim iskustvom a u mpo priči nisam od jučer nažalost, jest da sekundarni postupci nisu "tako jako skupi" kao što je rečeno.
    Kad platiš cca 15 000 kn za stimulirani sa lijekovima onda je 2500 kn nešto što se da progutati a ipak neka šansa postoji. Uz punkciju svježe stanice još k tome.
    Svi znamo i svjesni smo koliki su postoci za uspjeh kod prirodnjaka, aiha i sl. pa ih i dalje i privatnici ovdje redom spominjani predlažu i izvode jel. Isto je kod sekundarnog.
    Zašto konkretno Lučinger to ne preferira - ne znam i nije me briga i da generalno uspjeh sekundarnih postupaka nije dobar* kao što rekoh*svi znamo, borili se jesmo da taj usrani zakon koji nam je to nametnuo mijenjaju.
    *
    No i ono malo trudnoća iz sekundarnih je netko morao ostvariti a ako postoji šansa ikakva da uspijem ostvariti iz toga trudnoću - želim probati i imati tu opciju da se moje stanice viška*ukoliko su dovoljno kvalitetne ( a jesu) zamrznu,*i to sad ne govorim onak generalno nego iz svoje situacije.
    Kad netko prođe torziju jajnika - hospitalizaciju u dva navrata, pogrešno dijagnosticiranje*( ima Vrčić pravo - nismo išli na isti faks al se ja pitam jel on išao na medicinu kad očitu torziju dijagnosticira kao hiperstimulaciju ) i na kraju gubitak jajnika - i još k tome može zahvaliti višoj sili jer je to najblaži scenario onoga kaj je moglo biti - da, sekundarni postupak*sa 3 smrznute stanice za 2500 kn ( bez*punkcije svježe po mojoj želji) i transferiranim jednim zametkom je svakako šansa koju nije loše imati - iako nije završilo trudnoćom na kraju nažalost.
    *
    Mislim, ja sam iz sekundarnog dva puta dobila zametak ( ocijenjen kao dobar - mogla bi u detalje al bude se i to dovelo pod upitnik pa nema smisla)*- ovdje ima slučajeva da to žene ne dobiju u stimuliranom i polustimuliranom. Naravno nisu nam situacije iste i u manjini sam kad govorimo o ženama koje imaju ok šansu i sa sekundarnim. Moje osobno mišljenje naravno.
    A osobno me nitko nije ni nagovarao niti ohrabrivao nabrijavanjem*na sekundrne postupke niti mi je garantirao uspjeh, dapače doza*realnosti je uvijek prisutna*- odluka je bila samo naša temeljena na razlozima koji su nama bili opravdani.
    I*drago mi je da smo imali tu opciju i da te stanice nisu završile u smeću. Iako ako sam baš ful iskrena - da je taj postupak koštao više od ove cifre - vrlo vjerovatno se u to ne bi upuštala, štedjela bih za stimulirani.
    *
    nije mi bila namjera pokrenut rasprave nego samo naglasiti da sekundarni nisu " jako skupi" kao što je ovdje prezentirano.
    A svatko od nas sam za sebe će donjeti odluku da li se želi u to upuštati i za koje novce - dok god ima sve opcije realno prezentirane.
    *
    i dodala bih na kraju, čitam al ne pišem. I iskreno žao mi je doktora Lučingera kojeg se sad razvlači nakon što ga se kovalo u nebesa. Vjerujem da je izvrstan stručnjak no pretjerana euforija kakva se ovdje viđala zadnjih tjedana ne pomaže nikome u konačnici - niti je čovjek bog, niti je čarobnjak. Vrlo dobar je liječnik al pritom i čovjek od krvi i mesa - nekima je pomogao, nekima nije. A neki od nas su imuni na euforiju i držati će se onoga da se doktor i frizer ne preporučuju - svatko za sebe zna najbolje što je dobro i kada prestaje biti dobro.
    *
    svima puno sreće
    *
    *

  35. #3135
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    prijateljica od Francesce-nisam shvatila u kojoj si klinici, al mi to uopće nije bitno niti me zanima-sviđa mi se napokon da neko napiše i sjeti se da zakon ne valja, da se borio protiv zakona, da "pohvali" Vrčićeve izjave i sve ostalo što si napisala-potpuno se slažem...javi nam se opet ako poželiš

  36. #3136
    azrijelka36 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    179

    Početno

    evo da i ja malo prokomentiram...nakon dužeg vremena što me nije bilo
    1. ne znam zašto je L naplačivao i uzv i ukupan postupak. pretpostavljam da je došlo do zabune, jer koliko vidim drugima nije. mislim da to s njim treba rješiti osoba kojoj je naplatio. čovjek je za razgovor, otvoren i priajzan i mislim da nema razloga zašto ga ne pitati detalej o cijeni postupaka i pregleda. i da sam ja na tom mjestu-naglasila bi da sam čitala da drugima nije naplačivao na taj način.
    2. meni se dr l sviđa. njegov pristup pacijentu i način rada(pregled, transferi i sl..) me oduševljava. toliak prisnost s pacijentima. tolika sreća kod uspjeha. riječi utjehe, ohrabrenja...kao da je čal obitelji-a i sam mi je to rekao nekoliko puta-da se osjeća članom moje i sekine obitelj-obje smo uz njegovu pomć ostale trudne .
    3. što se tiće stajanja..hm..i ja sam se načekala i nastajala o-ho-ho..i to trudna sam stajala po sat vremena (a dolazila sam vlakom i hodala do njega) a morala sam čuvati trudnoću..a dečkići se nisu ustajali..a bože-to je samo kultura..ne znam šta bi dr. trebao imati s tim. a što se tiće gužve-šta mislite da doktor ne bi mogao prorjediti pacijente-pa bi-ali on ne želi nikoga odbiti, ne želi da netko propusti ciklus, ne radi to radi sebe-jer vi ćete i ovako i onako doći na pregled, prije ili kasnije..nego radi vas. a da ne kažem koliko dolazi bez naručivanja-kad sam ostala trudna niti jednom se nisam naručivala, nego dolazila kad mi je odgovarala-okvirno.
    4. plaćanje-nama je sve bilo bez računa. nisam ga ni tražila, jer za povrat poreza i tako nema smisla. naplatio nam je prve konzultacije i prvi pregled ili 2, nakon početka klomifena-svaki uzv je bio besplatan-ulazio je u cijenu postupka(inseminacije). također-prvi uzv koji je potvrdio trudnoću-bio je besplatan, doktor je skakao od sreće, grlio me i ljubio. postupak je od prve uspio .nakon toga je naplaćivao pregled svaki put. malo mi je smetalo što je naplatio i svaki pregled kad sam dolazila iz vilija samo da mu pokažem papire-on me popiao dole i uzeo 300 kn-a doktor u viliju me pol sata prije nejga detaljno pregledao, napravio 3d -tak da tih 300 kn me malo nerviralo..al eto...
    5. praćenje trudnoće-svaki nalaz, svako krvarenje, promjenu tijekom trunoće javljala sam mu na mob-uvijek bi me nazvao da prokomentiramo i savjetovao me. zvao je kolegu u bolnici da ću doći kod njega na pregled i da pazi na mene. javila sam mu se čim sam rodila-presretan je bio.čuli smo se još poslije preko maila. i svaki put me pitao kao je sestra i njezin bebač..eto
    sve u svemu-ja zadovoljna :D

  37. #3137
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj azrijelka36 prvotno napisa Vidi poruku
    3. što se tiće stajanja..hm..i ja sam se načekala i nastajala o-ho-ho..i to trudna sam stajala po sat vremena (a dolazila sam vlakom i hodala do njega) a morala sam čuvati trudnoću..a dečkići se nisu ustajali..a bože-to je samo kultura..ne znam šta bi dr. trebao imati s tim. a što se tiće gužve-šta mislite da doktor ne bi mogao prorjediti pacijente-pa bi-ali on ne želi nikoga odbiti, ne želi da netko propusti ciklus, ne radi to radi sebe-jer vi ćete i ovako i onako doći na pregled, prije ili kasnije..nego radi vas. a da ne kažem koliko dolazi bez naručivanja-kad sam ostala trudna niti jednom se nisam naručivala, nego dolazila kad mi je odgovarala-okvirno.
    4. plaćanje-nama je sve bilo bez računa. nisam ga ni tražila, jer za povrat poreza i tako nema smisla.
    Draga azrijelka, slažem se da je pitanje kulture ustati trudnici. Ne znam je li se već vidjela trudnoća. Ipak pitanje kulture je i kad žene glume patnice, odlaze u wc nesretne - srušit će se i ne znam kakve scene, kao da nemaju jezik da pristojno, bez nervoze, zamole nekoga da ustane. Kad ne bi neki zdravi muškarac ustao, to bi bio problem. Nije problem što muž prati ženu u čekaonicu.

    Što se plaćanja tiče, neovisno o povratu poreza, valjda je jasno da je to protuzakonito i da je i Al Capone pao na utaji poreza, a tu se upravo o tome radi.

  38. #3138
    Hoću bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    217

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Draga azrijelka, slažem se da je pitanje kulture ustati trudnici. Ne znam je li se već vidjela trudnoća. Ipak pitanje kulture je i kad žene glume patnice, odlaze u wc nesretne - srušit će se i ne znam kakve scene, kao da nemaju jezik da pristojno, bez nervoze, zamole nekoga da ustane. Kad ne bi neki zdravi muškarac ustao, to bi bio problem. Nije problem što muž prati ženu u čekaonicu.

    Što se plaćanja tiče, neovisno o povratu poreza, valjda je jasno da je to protuzakonito i da je i Al Capone pao na utaji poreza, a tu se upravo o tome radi.
    Jelena ja ne znam da li žena mora glumiti patnicu s obzirom šta prolazi i ne znam čemu bih glumila slabost,zbog stolice ili zato što ju hrpa mužića stera u kut?oprosti mislim da je malo bezobrazno napisat da netko mora glumatat patnicu s obzirom šta prolazi je patnica bez glume!

  39. #3139
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Draga hoćubebu, vidiš iz mog potpisa da sam prošla puno postupaka i sa i bez anestezije. Znam točno kako se žene osjećaju, ali mislim da je puno lakše pitati, nego se povlačiti u WC i biti mirno nesretan. Pa nismo u Kurlanima donjim i gornjim. Po meni je to jedan beznačajan i lako rješiv problem kad dečki sjede na stolicama i ne treba oko toga raditi dramu. U mojoj struci je 99% muškaraca. Naivno je misliti da će se on sam sjetiti ustati, a većina će biti sretna da ti može pomoći, samo ako ih podsjetiš malo.

    Također, ne mislim da je to jedna krasna gesta kada se neorganizirano primaju pacijenti i kada ih se pušta da čekaju predugo. Opravdanje da se to radi zbog pacijenata je van pameti. Kao što sam napisala koji post ranije, uz velike vremenske bafere, dr. L. ima minimalno 24 minute po pacijentu i to se da lako organizirati. Ako nije u stanju sam platiti sestru na prijemu ili voditi evidenciju, može naručiti neku računalnu podršku koja mu ne bi ni dozvoljavala preklapanje, al tko bi na to mislio kad je pacijenticama svejedno koliko dugo čekaju. Meni nije, ja si to ne mogu priuštiti pa sam išla rađe u Maribor i Ljubljanu, jer bih manje vremena izgubila na čekanje, i prije ovog zakona kojeg svi krše. S ovolikim brojem postupaka koje imam iza sebe je dr. L. neodrživo rješenje za imalo zahtjevnije radno mjesto.

  40. #3140
    Hoću bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    217

    Početno

    Ja mislim da broj postupaka nije mjerilo..istina Bog da je to sve teško prolaziti i ja sama sam ih porošla 3 bez ikakvih opiata i to se zna kako ide kod Lučija i naravno da svaka žena drugačije podnese postupak...hočeš ćuti da nisam mjesec dana mogla hodat poslije zadnjeg ivf postupka a da sam ležala sa ženom koja niš nije osjetila prema tome ima žena koje se jako loše osjećaju poslije punkcije i one koje su ok...meni je samo bilo ružno ćuti da se neka pravi i prenemaže da joj je loše i da skreće pažnju na sebe pa mislim da je to zadnje mjesto za glumatanje,mislim da sve mi imamo muževe i da svi koji su u tome jednako žele znati i sve vidjeti ali ako se zna kako gore funkcijonira u čem je problem popit kavicu i smanjit gužvu?!ja mislim da svatko tko ide kod Lučija da ima i za kavicu,nemoj me krivo shvatit...

  41. #3141
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Potpis na Jelenu

  42. #3142
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Ne shvaćam te krivo. Shvaćam da misliš da mužu nije mjesto u ordinaciji za vrijeme folikulometrija, da misliš da ne treba biti u čekaoni sa svojom ženom, nego treba čekati vani negdje. Nemoj se ljutiti, ali to meni vrijedi za pse pratioce i konje u western filmovima, a ne za sudionike u IVF postupku.

    Ja i dalje ne shvaćam zašto misliš da je bolje patiti, nego nekoga zamoliti da ustane. Jako je jednostavno doći do stolice u čekaonici. Daj bože da su mi ostali problemi takvi. A moje je pravo da moj muž bude samnom u čekaoni ako ja to želim. Moj muž plaća pola tog postupka, on mi je najbolji prijatelj i njega se pregledi itekako tiču.

    Lučijeva je obveza da osigura da nije prevelika gužva.

    Nije nadmetanje u pitanju kome je bilo gore na kojem postupku, ne vjerujem da si prošla kalvariju sličnu mojoj, niti bih ju ikome poželjela, ali upravo se MM borio za mene kada ja nisam imala snage po bolnicama i čekaonicama i ako ti je stvarno toliko loše da ne možeš govoriti, onda je muž taj koji te treba zaštititi i zamoliti da ti se ostavi prostora da dišeš i sjediš. Ako mora čekati na kavi, onda ga nema.

  43. #3143
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Mislim, ovo je tema - Potpomognuta u privatnim klinikama, a ne potpomognuta u državnoj bolnici gdje često nije moguće osigurati red ako je previše šefova i loša organizacija. CITO isto ima gužvu u nekim trenucima, kad su folikulometrije npr., al se ne čeka dugo, a muž može ući s tobom u ordinaciju, lijepo stoje 2 stolice za pacijente.

  44. #3144
    tikica78 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,224

    Početno

    mm je uvijek bio samnom na folikulometrijama, jedino ako je gore jako velika gužva da se ne može ni ući.. ali nekako zajedno prolazimo kroz to sve i meni je psihički jako važno da je samnom i da i on čuje što će dr.reći..
    mislim uvijek procijenimo ako je gužva on kaže :idem ja dolje na kavu..

  45. #3145
    Hoću bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    217

    Početno

    Ok mislim da se ne razumijemo,sorry...neda mi se raspravljat samo sam rekla svoje mišljenje jer pokušavam bit objektivna što se tiće te strane o kojoj raspravljamo...a svatko će napravit po svom i kako njemu paše!

  46. #3146
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Hvala na dobrodoslici

    imamo konzultacije iduci petak, ici cu s muzem. Nece sjediti,iako u podne mozda vise nije guzva

    Preko telefona sam stekla dobar prvi dojam

  47. #3147

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    141

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Također, ne mislim da je to jedna krasna gesta kada se neorganizirano primaju pacijenti i kada ih se pušta da čekaju predugo. Opravdanje da se to radi zbog pacijenata je van pameti. Kao što sam napisala koji post ranije, uz velike vremenske bafere, dr. L. ima minimalno 24 minute po pacijentu i to se da lako organizirati. Ako nije u stanju sam platiti sestru na prijemu ili voditi evidenciju, može naručiti neku računalnu podršku koja mu ne bi ni dozvoljavala preklapanje, al tko bi na to mislio kad je pacijenticama svejedno koliko dugo čekaju. Meni nije, ja si to ne mogu priuštiti pa sam išla rađe u Maribor i Ljubljanu, jer bih manje vremena izgubila na čekanje, i prije ovog zakona kojeg svi krše. S ovolikim brojem postupaka koje imam iza sebe je dr. L. neodrživo rješenje za imalo zahtjevnije radno mjesto.
    Meni je Ljubljana bila koma bas zbog posla, tih 10 dana sam hodala ko zombi, i muz isto

    I bas mi je blizina posla i pristupacnost auto bila odlucujuca kad sam odabrala L za slijedeci postupak

    Medutim kad sam prvi put dosla k njemu, objasnila sam mu situaciju na poslu i da ja ne mogu toliko izostajati i cekati 2-3 sata a red i da ja do 8,30 moram biti u uredu i da ga molim da me uvijek prvu uzme na red
    I tako je i bilo na oba postupka

  48. #3148

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    132

    Početno

    Meni je totalno neprofesionalno narucivati sve pacijente u isto vrijeme i pustati ih da cekaju do unedogled... Prvi razlog zbog kojeg sam isla kod privatnika na IVF je bio taj sto zbog posla nisam mogla gubiti vrijeme na cekanje u bolniama. U postupcima sam bila u klinici koja takoder ima masu pacijenata i postupaka i uvijek je sve u minutu bilo tocno....

  49. #3149
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj Hoću bebu prvotno napisa Vidi poruku
    ...a svatko će napravit po svom i kako njemu paše!
    Baš tako!
    Ljubljana/Postojna je OK za nas relativno blizu Ljubljani, nama treba manje od 2 sata i u 4 ujutro smo kretali tamo, prije 6 smo zaprimljeni, a u Zagreb smo na doručak i kavu stizali u 8 ujutro, a onda otišli na posao. Naravno da sam u Virovitici, to mi nikako ne bi odgovaralo. MB je još bliži i brži, ali su termini raznorazni, al uglavnom ide u 17, 18 sati folikulometrija, nekada i do 15.

    Vjerojatno je u pitanju predug boravak u sjeverozapadnoj Europi koji nama čini ovako "spontano" ponašanje totalno nerazumljivim, odnosno uvredljivim. Meni pak malo znači držanje za ruku i topla riječ nekog stranca.

  50. #3150
    Hoću bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    217

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Baš tako!
    Ljubljana/Postojna je OK za nas relativno blizu Ljubljani, nama treba manje od 2 sata i u 4 ujutro smo kretali tamo, prije 6 smo zaprimljeni, a u Zagreb smo na doručak i kavu stizali u 8 ujutro, a onda otišli na posao. Naravno da sam u Virovitici, to mi nikako ne bi odgovaralo. MB je još bliži i brži, ali su termini raznorazni, al uglavnom ide u 17, 18 sati folikulometrija, nekada i do 15.

    Vjerojatno je u pitanju predug boravak u sjeverozapadnoj Europi koji nama čini ovako "spontano" ponašanje totalno nerazumljivim, odnosno uvredljivim. Meni pak malo znači držanje za ruku i topla riječ nekog stranca.
    Oprosti ja tebe razumije i podržavam sve što si rekla...ja sam komentirala nešto na šta ja možda gledam drugačije,nemoj se ljutit

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •