Stranica 18 od 120 PrviPrvi ... 816171819202868118 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 851 do 900 od 5963

Tema: Potpomognuta u privatnim klinikama

  1. #851
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Acitam i ja sam slične sreće low responder očito po svojim reakcijama na stimulaciju tako da je to sasvim druga priča, nama se ne isplati ići van, ali većina žena dobro reagira na stimulaciju mi smo više izuzeci

  2. #852
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    acitam Istina je da ću se manje sjećati čekanja, nego Zakona koji mi onemogućuje nastavak liječenja kod nas. Ja nemam vremena čekati promjenu vlasti i izmjenu zakona.

  3. #853

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Čekanje je i meni veliki minus jer mi je u postupku važno i da ostali aspekti života pate što manje. Nije tako velik problem ako uspije iz prve ali ako se ponavlja svakih mjesec, dva, e onda je (bespotrebno) čekanje uh-uh. Ja bih sve: i doktora stručnjaka i dobar lab ali i dobru organizaciju...nije to nemoguće ili nespojivo, ako postoji volja da se stvari srede.

  4. #854
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Citiraj Charlie prvotno napisa Vidi poruku
    Čekanje je i meni veliki minus jer mi je u postupku važno i da ostali aspekti života pate što manje. Nije tako velik problem ako uspije iz prve ali ako se ponavlja svakih mjesec, dva, e onda je (bespotrebno) čekanje uh-uh. Ja bih sve: i doktora stručnjaka i dobar lab ali i dobru organizaciju...nije to nemoguće ili nespojivo, ako postoji volja da se stvari srede.
    Slažem se, a s druge strane znam slučajeve da je sve naoko bilo krivo: doktor s manje iskustva, rasulo od organizacije, samo jedna j.s. koja se slabo razvijala i bum, trudnoća... Ipak i neka sudbina, viša sila... sudjeluje u tome hoće li doći bebica ili ne...

  5. #855
    Marnie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,414

    Početno

    Meni dugo čekanje jako smeta. Obično za preglede i folikulometrije skočim s posla to obaviti i vrlo mi je važno da me dr. primi kada sam i naručeno (ok petnaestak minuta čekanja neće me ubiti). I moje vrijeme košta kao i doktorovo - kojeg ja plaćam. I nije istina da je samo jedan dr. divan, krasan, požrtvovan - ja sam promijenila više klinika i mogu za većinu reći da su takvi (osim što šute o zakonu kao...). Stvar je da se navikneš na jednog dr. i naravno da (a osobito ako kod njega ostvariš trudnoću) je najdivniji i najkrasniji ::

  6. #856
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Citiraj Charlie prvotno napisa Vidi poruku
    Čekanje je i meni veliki minus jer mi je u postupku važno i da ostali aspekti života pate što manje. Nije tako velik problem ako uspije iz prve ali ako se ponavlja svakih mjesec, dva, e onda je (bespotrebno) čekanje uh-uh. Ja bih sve: i doktora stručnjaka i dobar lab ali i dobru organizaciju...nije to nemoguće ili nespojivo, ako postoji volja da se stvari srede.
    X

    Meni je baš naglasak na ovo bespotrebno! Naravno da ima situacija kada treba imati razumijevanja, ali ne da to bude standard.
    U svom dugotrajnom bezuspješnom liječenju ima nas dosta koji se barem na poslu uspijemo afirmirati. Nije to adekvatna zamjena, ali barem nešto. Osim toga samo s jačom plaćom si mogu priuštiti privatnike.

  7. #857
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Citiraj mia74 prvotno napisa Vidi poruku
    Draga Andream,poštujem tvoj stav,gore izrečen,ali..za mene je bačen novac ići van jer ja sam sa 4 Gonala dnevno imala 4 folikula i samo 3 js..
    Dakle,ne moram ti pisat šta se zaključuje iz toga svega..a kad bih dodala da ako idemo van imamo još i putne troškove i sve ostalo..nisam sigurna da li bi to bila najbolja opcija za nas
    To što sam se odlučila sa privatni mpo-jel,kod nas,to ne znači da podržavam zakon,nego čisto razumski i financijski mpo van Hrvatske nije imao smisla-barem za mene..
    Tako da sve nas ne možeš svrstavat u isti koš..
    A ja ti želim svaki uspijeh i u Vinogradskoj
    Ma naravno da vas ne svrstavam u isti koš, rekla sam ono što bih ja napravila - ja sam low resp. i zapravo mi se najviše isplati biti u državnim klinikama. A da nisam, išla bih van zbog zamrzavanja embrija.

  8. #858
    mia74 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    Pa i meni se najviše isplatilo biti u državnim bolnicama,samo da mi je netko dao poštenu dozu hormona-isto kao i tebi na Menopure,sjeti se..
    A to se naravno nije desilo..
    Odlazak van je idealan,samo mi nije jasno šta bi mi zamrznuli ako sam low responder i imam 3 js

  9. #859
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Zato i pišem - za nas low r. bolje je vrtiti postupke u državnim bolnicama; s druge strane znam i razumijem čak i cure koje ne žele u stimulirane da im ne bacaju jajne stanice pa su u državnim bolnicama u prirodnjacima/polustimuliranima.
    Drugo je sad pitanje davanje pune stimulacije, o tome ću pred idući postupak svakako porazgovarati s doktorom. Koliko čujem, Vinogradska i dalje nema gonale i to svakako nije dobra vijest.

  10. #860
    mia74 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    Da..hvala Bogu da sam odvrtila svoje državne bolnice jer čim sam došla kod dr.R. i rekla mu svoje "uspijehe",odmah mi je u startu rekao da krečem sa 4 ampule dnevno..Sad i nije bitno jer je to dr.R. ili bilo koji drugi privatnik..Bitno je da mi je u državnoj bolnici ponuđena ista stimulacija kao i ona koja je dala katastrofalne rezultate-iz iste te bolnice..e sad da ne ispadne da pljujem po tim "državnim" doktorima,molim lijepo..a i druga je stvar i to što sam si ja mogla priuštiti privatnika...

  11. #861
    mia74 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    I nadam se da ćeš uspiješno porazgovarat sa doktorom oko sljedeće stimulacije i da se konačno nešto promijeni na "pametno",ako je to moguće..
    Ali se i nadam da ti sljedeća stimula. u 4.mj neće ni trebati

  12. #862
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Citiraj mia74 prvotno napisa Vidi poruku
    I nadam se da ćeš uspiješno porazgovarat sa doktorom oko sljedeće stimulacije i da se konačno nešto promijeni na "pametno",ako je to moguće..
    Ali se i nadam da ti sljedeća stimula. u 4.mj neće ni trebati
    Draga Mia, pozlatile ti se riječi. Mene tješi što s femarom reagiram bolje nego na menopure.
    Evo neću više offtopicarit, poanta je da se u ovoj zavrzlami treba uistinu jako puno znati i odabrati što je za svakog za nas najbolje, naravno u skladu sa situacijom ali i financijama, na žalost.

  13. #863

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    ValaMala naravno, postoje svakakve priče i ja uopće ne kažem da je vrijeme čekanja korelirano s (ne)ostvarivanjem trudnoće.

    Slažem se s andream, nismo svi isti i treba svatko odabrati što je njemu najsmislenije, u skladu s dijagnozom i financijskim i drugim mogućnostima.

  14. #864
    ivanova avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    267

    Početno

    Citiraj Marnie prvotno napisa Vidi poruku
    Meni dugo čekanje jako smeta. Obično za preglede i folikulometrije skočim s posla to obaviti i vrlo mi je važno da me dr. primi kada sam i naručeno (ok petnaestak minuta čekanja neće me ubiti). I moje vrijeme košta kao i doktorovo - kojeg ja plaćam. I nije istina da je samo jedan dr. divan, krasan, požrtvovan - ja sam promijenila više klinika i mogu za većinu reći da su takvi (osim što šute o zakonu kao...). Stvar je da se navikneš na jednog dr. i naravno da (a osobito ako kod njega ostvariš trudnoću) je najdivniji i najkrasniji ::
    potpisujem!!!!!

  15. #865
    radosna

    Početno

    Drage forumasice;
    zeljela bih dati svoj pozitivni doprinos nadama i ocekivanjima svih sadasnjih i buducih mama... Naime upravo mi je uspio IVF, od prve, u poliklinici Vili. Presretna sam i nadam se da ce sve dalje biti uredu. Prije nekoliko godina (kad jos nije bilo ovog Zakona) takodjer sam bila tamo na IVFu i takodjer mi je od prve uspio,a sada se moja obitelj ponovo prosiruje.
    Znam da je cijeli postupak pun neisvjesnosti, ali vidite da ima rezultata i drzim fige i zelim uspjeh svima koji pokusavaju! Drz'te se! Moze se uspjeti!

  16. #866
    inna28 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Postovi
    132

    Početno

    Citiraj Danna prvotno napisa Vidi poruku
    10.01. bila na drugom utzv. I eto sve je uredu, cula sam srce kako kuca. 7 tjedana i 4 dana. Sad sam napokon opustenija i ginekolog je zadovoljan iako je bio skeptican kod prvog utzv. Nadam se i dalje da ce biti sve ok. Pozdrav i sretno djevojke
    Danna,što ti je dr.vidio na prvom ultrazvuku?Kod mene je isto na prvom bio dosta skeptičan-kao ne vidi srce,a već je trebalo biti.Ovaj tjedan idem ponovo.

  17. #867
    ivanova avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    267

    Početno

    Citiraj inna28 prvotno napisa Vidi poruku
    Danna,što ti je dr.vidio na prvom ultrazvuku?Kod mene je isto na prvom bio dosta skeptičan-kao ne vidi srce,a već je trebalo biti.Ovaj tjedan idem ponovo.
    pa s koliko si tocno isla na uzv? kazu da srce pocinje kucati oko 7.tjedna....

  18. #868
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Radosna pa ti si stvarno dobar nick odabrala, 2 IVF-a i 2 trudnoće
    Kad bi barem i meni tako krenulo

  19. #869
    inna28 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Postovi
    132

    Početno

    Citiraj ivanova prvotno napisa Vidi poruku
    pa s koliko si tocno isla na uzv? kazu da srce pocinje kucati oko 7.tjedna....
    6+4....dr .je rekao da je već trebalo biti,ali da ponovim ultrazvuk.......napisao je da je vidljiva GV sa žumanjčanom vrećicom ali nesigurne cirkulacije...ma više ni sama ne znam

  20. #870
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Citiraj inna28 prvotno napisa Vidi poruku
    6+4....dr .je rekao da je već trebalo biti,ali da ponovim ultrazvuk.......napisao je da je vidljiva GV sa žumanjčanom vrećicom ali nesigurne cirkulacije...ma više ni sama ne znam
    Nemoj gubiti nadu i snagu, u puno čudnijim situacijama je ispalo sve ok, bude i kod tebe

  21. #871
    sretna35 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,110

    Početno

    radosna čestitam od srca kad bi barem svi mi mogli imati takav skor 100% uspjeh MPO postupaka

    inna28 baš mi je žao za tvoju neizvjesnost, ali nekako osjećam da još ima nade ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  22. #872
    dani39 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    242

    Početno

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ svima, neka svatko uzme za šta mu treba

    ja sam danas dobila popis lijekova za IVF i uskoro krećemo u nove pobjede

  23. #873
    sretna35 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,110

    Početno

    Citiraj dani39 prvotno napisa Vidi poruku
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ svima, neka svatko uzme za šta mu treba

    ja sam danas dobila popis lijekova za IVF i uskoro krećemo u nove pobjede
    puno sreće želim

  24. #874
    snow.ml avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    SLAVONIJA
    Postovi
    307

    Početno

    evo da se i ja javim...vratila se od doktora...ipak su se moja dječica igrali skivača u stomaku...zadnji puta mi je vidio samo jedno a danas se pojavio i drugi, malo je manji ali u granicama normale


  25. #875
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    snow, wow, volim takva iznenađenja.
    ~~~~~~~~~~~~~~~ za lijepi nastavak T ~~~~~~~~~~~~

  26. #876

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    210

    Početno

    bravo snow-puno sreće za tvoje mrvice! Koliko sam skužila ti si kod dr L. i bila si na merionalu? Pitam jer mi je pred par dana kad sam kretala u postupak dr. rekao da ima dvije trudnice koje su bile na merionalu-pretpostavljam da si ti jedna od njih.

  27. #877
    dani39 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    242

    Početno

    sretna35 hvala!!!
    snow.ml super za mirnu i lijepu trudnoću ~~~~~~~~ do neba

  28. #878
    snow.ml avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    SLAVONIJA
    Postovi
    307

    Početno

    Citiraj miba prvotno napisa Vidi poruku
    bravo snow-puno sreće za tvoje mrvice! Koliko sam skužila ti si kod dr L. i bila si na merionalu? Pitam jer mi je pred par dana kad sam kretala u postupak dr. rekao da ima dvije trudnice koje su bile na merionalu-pretpostavljam da si ti jedna od njih.
    da, ja sam jeda od tih a druga je ,mislim da mi je rekao ,iz Bjelovara...

  29. #879
    sretna35 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,110

    Početno

    snow.ml pa to su prekrasne vijesti čestitam, lijepa su iznenađenja, naročito dvostruka

  30. #880

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    210

    Početno

    Snow baš si me razveselila! Možda ja budem treća
    Kad si jučer bila gore kod dr.- možda smo se srele? U svakom slučaju
    sretno i uživaj u svakom trenutku! Naravno sretno i svima ostalima!

  31. #881
    snow.ml avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    SLAVONIJA
    Postovi
    307

    Početno

    Citiraj miba prvotno napisa Vidi poruku
    Snow baš si me razveselila! Možda ja budem treća
    Kad si jučer bila gore kod dr.- možda smo se srele? U svakom slučaju
    sretno i uživaj u svakom trenutku! Naravno sretno i svima ostalima!
    nisam ja bila na pregledu kod dr.L nego u Osijeku... tebi i ostalim čekalicama želim da u ovoj godini ostvarite svoje najveće želje

    pusa svima!!!

  32. #882
    Mona 20 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    61

    Početno

    Citiraj miba prvotno napisa Vidi poruku
    Snow baš si me razveselila! Možda ja budem treća
    Kad si jučer bila gore kod dr.- možda smo se srele? U svakom slučaju
    sretno i uživaj u svakom trenutku! Naravno sretno i svima ostalima!
    ja sam bila jučer, ona koju ste pustili zbog vlaka, a ti si?

  33. #883

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    210

    Početno

    Citiraj Mona 20 prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam bila jučer, ona koju ste pustili zbog vlaka, a ti si?
    ja sam bila gore oko pola deset

  34. #884
    Mona 20 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    61

    Početno

    a ja sam došla oko 10, sorry onda...

  35. #885

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    210

    Početno

    Citiraj Mona 20 prvotno napisa Vidi poruku
    a ja sam došla oko 10, sorry onda...
    ma ja sam u to vrijeme bila još gore , možda baš unutra pa te nisam
    skužila ! U kojoj si sad fazi?
    Ja sam danas prošla ET - tri mala idijanca su osvojila tvrđavu-još samo da se ulogore (barem jedan) na nekih 9mj.
    Pozdrav svima!

  36. #886
    sretna35 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,110

    Početno

    miba uspješno logorovanje ti želim

  37. #887
    Mia Lilly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    908

    Početno

    Citiraj sretna35 prvotno napisa Vidi poruku
    miba uspješno logorovanje ti želim

    i od mene

  38. #888

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    210

    Početno

    hvala - bit će -mora biti -kaj ne?

  39. #889
    Mia Lilly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    908

    Početno

    Citiraj miba prvotno napisa Vidi poruku
    hvala - bit će -mora biti -kaj ne?
    Naravno

  40. #890
    Mona 20 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    61

    Početno

    Citiraj miba prvotno napisa Vidi poruku
    ma ja sam u to vrijeme bila još gore , možda baš unutra pa te nisam
    skužila ! U kojoj si sad fazi?
    Ja sam danas prošla ET - tri mala idijanca su osvojila tvrđavu-još samo da se ulogore (barem jedan) na nekih 9mj.
    Pozdrav svima!
    onda smo se možda i nakratko vidjele, to si onda imala taj dan punkciju? Ako jesi, jeste to onda išli na blastice? Ako si bila na klomifenskom + gonalima (kao ja što bi sad trebala ići) kakve su ti bile stanice? Ja sam taj dan kad sam tamo bila došla na uzv 3. dan kako bi počela s klomifenima, ali mi je vidio cistu, pa sam sad na Cilestu do slijedećeg mjeseca. Držim fige da se ekipa udobno smjesti i ostane kod svoje mamice

  41. #891

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    210

    Početno

    Mona 20
    punkcija mi je bila u subotu, a ET u ponedjeljak 2. dan tako da nismo
    išli na blastice- navodno sad preferiraju ET 2. dan. Bila sam na merionalu i dobili smo 7js i od toga 3 vrlo dobra emb.-dalje ćemo vidjet-
    nadamo se najboljem! Mislim da svemu tome treba imati puno sreće...

  42. #892

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    210

    Početno

    nego, gdje su nestale naše trudnice - nadam se da su dobro-fale njihova iskustva da nam daju malo poticaja i nade!
    pozdrav svima!

  43. #893
    Mona 20 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    61

    Početno

    miba, jesi išla u postupak s klomifenima i merionalima ili? koju štopericu si primila?

  44. #894

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    210

    Početno

    Citiraj Mona 20 prvotno napisa Vidi poruku
    miba, jesi išla u postupak s klomifenima i merionalima ili? koju štopericu si primila?
    bila sam na merionalima, a štoperica brevactid 5000, poslije punkcije
    brevactid 1500, sad poslije ET trebam primiti još 2 puta brevactid 1500
    i decapeptyl 0.1

  45. #895

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    703

    Početno

    Citiraj miba prvotno napisa Vidi poruku
    bila sam na merionalima, a štoperica brevactid 5000, poslije punkcije
    brevactid 1500, sad poslije ET trebam primiti još 2 puta brevactid 1500
    i decapeptyl 0.1
    evo oprostite, ali ne kužim. ja sam još novija, pa ću pitati. štoperica brevactid to kužim, a zašto se daje brevactid poslije punkcije i poslije transfera??

  46. #896
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Zbog potpore žutom tijelu se daje uz naravno utrogestane, to je kod nekih klinika ili MPO-vaca uobičajena procedura, ja sam prošla 4 klinike u 2 to ne prakticiraju

  47. #897
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    cure, pratim temu krajičkom oka, ali ne mogu ne primjetiti da jedna klinika ima 100% uspješnost oplodnje na 3 js, tj. svima se vraćaju 3 zametka, pa se pitam "u kom grmu leži zec"
    zanima je jel nekome ostalo js za zamirzavanje? ništa ne insinuiram, samo sam znatiželjna

  48. #898

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    210

    Početno

    ja osobno baš i nisam bila previše zainteresirana za zamrzavanje js, a koliko sam skužila ni dr. nije previše optimističan po tom pitanju-ali rade i to se posebno plaća, a uspjeh Vidim da sad ima dosta cura u postupcima sa zamrznutim js pa ćemo vidjet rezultate -naravno ja im želim da uspiju - možda tad i ja promijenim mišljenje

  49. #899
    Mona 20 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    61

    Početno

    Citiraj miba prvotno napisa Vidi poruku
    bila sam na merionalima, a štoperica brevactid 5000, poslije punkcije
    brevactid 1500, sad poslije ET trebam primiti još 2 puta brevactid 1500
    i decapeptyl 0.1
    ako sam dobro skužila, znači primila si ukupno 4 štoperice? Ako je tako, onda je to novo, jer sam dosada primala jednu štopericu prije punkcije i dvije poslije transfera i naravno 1 decapeptyl.

  50. #900
    morskavila avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    162

    Početno

    Citiraj miba prvotno napisa Vidi poruku
    ja osobno baš i nisam bila previše zainteresirana za zamrzavanje js, a koliko sam skužila ni dr. nije previše optimističan po tom pitanju-ali rade i to se posebno plaća, a uspjeh Vidim da sad ima dosta cura u postupcima sa zamrznutim js pa ćemo vidjet rezultate -naravno ja im želim da uspiju - možda tad i ja promijenim mišljenje
    Zna li netko kolika je cijena postupka sa smrznutim stanicama?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •